Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανουλες Χριστούγεννα 2021 ❤️


Recommended Posts

Κορίτσια ας μου πει κάποια μανούλα με τα κιλά της τι γίνεται εγώ είμαι 27 εβδομάδων και αύριο πάω στο γιατρό στην τελευταία μέτρηση μου(24εβδομαδων) είπε έχω πάρει 8 κιλά και όπως με βλέπω σίγουρα έχω πάρει άλλα 1-2...πόσα θα φτάσω έχω απελπιστει 😲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2021 at 6:41 ΜΜ, ο/η Gewp36 είπε:

Κορίτσια ας μου πει κάποια μανούλα με τα κιλά της τι γίνεται εγώ είμαι 27 εβδομάδων και αύριο πάω στο γιατρό στην τελευταία μέτρηση μου(24εβδομαδων) είπε έχω πάρει 8 κιλά και όπως με βλέπω σίγουρα έχω πάρει άλλα 1-2...πόσα θα φτάσω έχω απελπιστει 😲

Εγω πλέον έχω γεννήσει, σε όλη την εγκυμοσύνη είχα πάρει 11 με 12. Κοίτα αν τώρα είσαι χοντρικά στα 10,με λίγη προσοχή δεν θα ξεπεράσεις τα 14 με 15 που είναι μια χαρά! Να ξέρεις όμως ότι ο  9ος είναι δύσκολος... Είχα παρει 8 κιλά μέχρι να μπω στο μήνα κ στο τέλος είχα πάει 12,εφτασα κ ως την πητ μου όποτε πήρα όλο τον καιρό κ πραγματικά στο τέλος ήταν σχεδόν εβδομάδα κ κιλό... 

Βασικά προσπάθησε να μειώσεις τα ζυμαρικά, ψωμί κ να τρως νωρίς το βράδυ. Φυσικά πριν τον ύπνο τρωγς κάτι ελαφρύ όπως γάλα. Αυτά έκανα από ενδοκρινολογο επειδή το σάκχαρο μου ήταν πάντα στο όριο! 

Με το καλό το μωράκι κ ό,τι κ να γίνει μην αγχώνεσαι, κιλά είναι θα φύγουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφοσον τρως υγιεινα και ελεγχεις καπως ποσοτητες, κανεις το περπατημα σου κτλ. να μην ανησυχεις!

Εμενα με τρομοκρατησε ο γιατρος μου με το βαρος, πηγα σε διαιτολογο στον 8 μηνα, ετρωγα υγιεινα και γυμναζομουν (ηπια αεροβικη, περπατημα, κολυμπι σε πισινα) μεχρι το τελος και εβαλα 14 κιλα. Τα 10 τα εχασα τις πρωτες 2 εβδομαδες μετα τη γεννα και τωρα στις 6 εβδομαδες εχασα αλλα 2 χωρις καμια προσπαθεια.

Οποτε μην ανησυχεις καθολου, απλα ακολουθησε υγιεινο τροπο ζωης πριν κ μετα την εγκυμοσυνη. Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...