Μετάβαση σε περιεχόμενο

1ος υπέρηχος


Recommended Posts

Κορίτσια μου!! Τι απόγευμα έχω τον πρώτο μου υπέρηχο για την επίσημη επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης μου. Κοντεύω να πεθάνω από το άγχος μου. Μου έχει μπει η σκέψη και ο φόβος ότι πρόκειται για εξωμήτριο ή παλυνδρομή κύηση. Έχω διαβάσει τόσα στο ίντερνετ και με έχουν αγχώσει περισσότερο. Είμαι στην 6η εβδομάδα και εκτός από ελάχιστο πόνο στο στήθος, δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά, το έχω πραγματικά ανάγκη! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια μου!! Τι απόγευμα έχω τον πρώτο μου υπέρηχο για την επίσημη επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης μου. Κοντεύω να πεθάνω από το άγχος μου. Μου έχει μπει η σκέψη και ο φόβος ότι πρόκειται για εξωμήτριο ή παλυνδρομή κύηση. Έχω διαβάσει τόσα στο ίντερνετ και με έχουν αγχώσει περισσότερο. Είμαι στην 6η εβδομάδα και εκτός από ελάχιστο πόνο στο στήθος, δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά, το έχω πραγματικά ανάγκη! 🙏

Κορίτσι μου γλυκό σε νιώθω!!! Είμαι 8 εβδομάδων και καταλαβαίνω το άγχος σου απολυτα! Από όταν άκουσα το μωράκι μου πριν 2 εβδομάδες έκλαιγα από χαρά και από το άγχος μου πάω κάθε εβδομάδα για υπέρηχο γιατί φοβάμαι και εγώ για παλυνδρομη κύηση και ότι άλλο έχω ακούσει από γνωστές μου που έπαθαν και έχω διαβάσει στο internet. Ο γιατρός μου βέβαια κάθε φορά με καθησυχάζει αλλά το άγχος υπάρχει!!! Σου εύχομαι από καρδιάς να ακούσεις τον χτύπο της καρδουλας του, είναι ένα συναίσθημα που δεν ήξερα ότι υπήρχε έως τώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια μου!! Τι απόγευμα έχω τον πρώτο μου υπέρηχο για την επίσημη επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης μου. Κοντεύω να πεθάνω από το άγχος μου. Μου έχει μπει η σκέψη και ο φόβος ότι πρόκειται για εξωμήτριο ή παλυνδρομή κύηση. Έχω διαβάσει τόσα στο ίντερνετ και με έχουν αγχώσει περισσότερο. Είμαι στην 6η εβδομάδα και εκτός από ελάχιστο πόνο στο στήθος, δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά, το έχω πραγματικά ανάγκη! 🙏

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι τόσο, και προς Θεού μην εμπιστεύεσαι το ίντερνετ, οτιδήποτε κ αν μας συμβαίνει αν το ψάξουμε στο ίντερνετ θα καταλήξουμε στις χειρότερες διαγνώσεις! Θα δεις μετά το ραντεβού θα είσαι πολύ ευτυχισμένη!!! ❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου !! συγχαρητήρια!!! 

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!! Εγώ συμπτώματα στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου. Σκέψου ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος στην 8η εβδομάδα. Τυχαία. 

Είναι λογικό να έχεις μια ανησυχία αλλά να δεις ότι όλα θα πάνε μια χαρά !! Με το καλό !! Στείλε μας πως πήγε !

 

Υ.Γ. μην διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα, γεμίζεις τζάμπα άγχος !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια μου!! Τι απόγευμα έχω τον πρώτο μου υπέρηχο για την επίσημη επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης μου. Κοντεύω να πεθάνω από το άγχος μου. Μου έχει μπει η σκέψη και ο φόβος ότι πρόκειται για εξωμήτριο ή παλυνδρομή κύηση. Έχω διαβάσει τόσα στο ίντερνετ και με έχουν αγχώσει περισσότερο. Είμαι στην 6η εβδομάδα και εκτός από ελάχιστο πόνο στο στήθος, δεν έχω κανένα άλλο σύμπτωμα. Στείλτε μου την θετική σας ενέργεια να πάνε όλα καλά, το έχω πραγματικά ανάγκη! 🙏

Όλα θα πάνε υπέροχα! Σε λίγη ώρα θα έχεις ακούσει τη καρδούλα του και θα είσαι χαρούμενη και ήσυχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι τόσο, και προς Θεού μην εμπιστεύεσαι το ίντερνετ, οτιδήποτε κ αν μας συμβαίνει αν το ψάξουμε στο ίντερνετ θα καταλήξουμε στις χειρότερες διαγνώσεις! Θα δεις μετά το ραντεβού θα είσαι πολύ ευτυχισμένη!!! ❤❤❤

Αχ το ξέρω και αυτό με το ίντερνετ το κάνω γενικά στη ζωή μου για αυτό είμαι μόνιμα αγχωμενη!! Ευχαριστώ πολύ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !! συγχαρητήρια!!! 

Όλα καλά θα πάνε μην αγχώνεσαι!! Εγώ συμπτώματα στη πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα καθόλου. Σκέψου ανακάλυψα ότι είμαι έγκυος στην 8η εβδομάδα. Τυχαία. 

Είναι λογικό να έχεις μια ανησυχία αλλά να δεις ότι όλα θα πάνε μια χαρά !! Με το καλό !! Στείλε μας πως πήγε !

 

Υ.Γ. μην διαβάζεις στο ίντερνετ τίποτα, γεμίζεις τζάμπα άγχος !!

Θα σας στείλω ναι...Εύχομαι και ελπίζω να είναι εντάξει...Όπως είπα και στο κορίτσι πιο πάνω, γενικά το έχω να ψάχνω στο ίντερνετ κ φυσικά πάντα κρατάω τα χειρότερα και αγχωνομαι...Πόσο μάλλον τώρα! Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Όλα θα πάνε υπέροχα! Σε λίγη ώρα θα έχεις ακούσει τη καρδούλα του και θα είσαι χαρούμενη και ήσυχη!

Μακάρι να την ακούσουμε και γενικά να είναι καλά! Θα ηρεμήσω πραγματικά τότε! Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έκανα τον υπέρηχο, είδαμε τον σάκο και ότι πρόκειται για ενδομήτριο...Αλλά έμβρυο δεν είδαμε ακόμα...είναι φυσιολογικό αυτό;; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου όποτε μπορείς στείλε μας νέα, πως πήγε το ραντεβού?

Εκανα υπέρηχο κοιλιάς, είδαμε τον σάκο, αλλά όχι έμβρυο ακόμα..δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικο όμως...ο γιατρός είπε ότι είναι νωρίς για αυτό δεν φαίνεται κάτι. Τώρα πρέπει να κάνω κάτι επαναληπτικές εξετάσεις προγεστερόνης γτ την είχα λίγο χαμηλή ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι 6 εβδομάδων είναι πολύ πολύ πολύ μικρουλι! 

Έκανες κοιλιάς ? Όχι κολπικό? 

Με το καλό όλα και συγχαρητήρια και πάλι !

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια έκανα τον υπέρηχο, είδαμε τον σάκο και ότι πρόκειται για ενδομήτριο...Αλλά έμβρυο δεν είδαμε ακόμα...είναι φυσιολογικό αυτό;; 🤔

Κοριτσάκι μου είδα μόνο σακο την Κυριακή και ήμουν στην 5 εβδομάδα, με κολπικό υπερηχο.  Αύριο μπαίνω στην 6 και έχω την ίδια αγωνία , είμαι και από εξωσωματική οπότε άγχος μεγαλώνει συν ότι είχα αίμα και είμαι κρεβατωμενη για αυτό έχω και αύριο υπερηχο. 

Τον κανονικό υπερηχο τον έχω τέλος του μήνα εκεί θα ακούσω καρδιά και έμβρυο. 

Οποτε είναι φυσιολογικό, μην αγχώνεσαι . 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Κορίτσια έκανα τον υπέρηχο, είδαμε τον σάκο και ότι πρόκειται για ενδομήτριο...Αλλά έμβρυο δεν είδαμε ακόμα...είναι φυσιολογικό αυτό;; 🤔

Καλημέρα κορίτσι μου! Σε αυτή την βδομάδα αυτό που έπρεπε να δεις το είδες! Με το καλό να ακούσεις κ την καρδούλα την επόμενη φορά.... Καλά αποτελέσματα κ στις εξετάσεις σου! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου είδα μόνο σακο την Κυριακή και ήμουν στην 5 εβδομάδα, με κολπικό υπερηχο.  Αύριο μπαίνω στην 6 και έχω την ίδια αγωνία , είμαι και από εξωσωματική οπότε άγχος μεγαλώνει συν ότι είχα αίμα και είμαι κρεβατωμενη για αυτό έχω και αύριο υπερηχο. 

Τον κανονικό υπερηχο τον έχω τέλος του μήνα εκεί θα ακούσω καρδιά και έμβρυο. 

Οποτε είναι φυσιολογικό, μην αγχώνεσαι . 

 

Κοπέλα μου με το καλό κ εσένα το μωράκι σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι κ να σηκωθείς σύντομα!!!❤  Είχα κ εγώ πολύ μεγάλη αποκόλληση σάκου κ ήμουν ξαπλωμένη, αλλά τώρα όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σε αυτή την βδομάδα αυτό που έπρεπε να δεις το είδες! Με το καλό να ακούσεις κ την καρδούλα την επόμενη φορά.... Καλά αποτελέσματα κ στις εξετάσεις σου! 

 

Κοπέλα μου με το καλό κ εσένα το μωράκι σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι κ να σηκωθείς σύντομα!!!❤  Είχα κ εγώ πολύ μεγάλη αποκόλληση σάκου κ ήμουν ξαπλωμένη, αλλά τώρα όλα καλά...

Σε ευχαριστώ πολύ.  Το αίμα ήταν που αγχώθηκα όσο τίποτα άλλο. Αλλά ευτυχώς μέσα σε 1 αφού κρεβατωθηκα εξαφανίστηκε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό κι εσύ @Παρασκευαιδου!! Συγχαρητήρια!! ☺️☺️

Το αίμα να ξέρεις δεν είναι πάντα κάτι κακό. Παίζουν πολλά ρόλο. Εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα 10+ μέρες αιματακι αφού νομίζαμε ότι έχω πολύποδα! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Η αλήθεια είναι ότι 6 εβδομάδων είναι πολύ πολύ πολύ μικρουλι! 

Έκανες κοιλιάς ? Όχι κολπικό? 

Με το καλό όλα και συγχαρητήρια και πάλι !

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις ❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Έκανα κοιλιάς ναι και όταν είπα στον γιατρό ποτέ φαίνεται το έμβρυο μου είπε ότι είναι νωρίς και ότι ίσως φανεί με διακολπικο, αλλά δεν μου έκανε...γενικά κατάλαβα ότι σε πρώτη φάση τον ενδιέφερε να δει αν είναι ενδομήτριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Κοριτσάκι μου είδα μόνο σακο την Κυριακή και ήμουν στην 5 εβδομάδα, με κολπικό υπερηχο.  Αύριο μπαίνω στην 6 και έχω την ίδια αγωνία , είμαι και από εξωσωματική οπότε άγχος μεγαλώνει συν ότι είχα αίμα και είμαι κρεβατωμενη για αυτό έχω και αύριο υπερηχο. 

Τον κανονικό υπερηχο τον έχω τέλος του μήνα εκεί θα ακούσω καρδιά και έμβρυο. 

Οποτε είναι φυσιολογικό, μην αγχώνεσαι . 

 

Με το καλό και συγχαρητήρια!!! Εύχομαι ότι καλύτερο!! Για την ακρίβεια είμαι 5w κ 3d, απλά πίστευα και εγώ ότι κάτι θα φανεί!! Τώρα μου είπε ξανά σε δύο βδομάδες να πάω, οπότε θέλω να ελπίζω ότι τοτε θα το δούμε και θα το ακούσουμε! Εύχομαι όλα τα καλά και σε σένα ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Σε αυτή την βδομάδα αυτό που έπρεπε να δεις το είδες! Με το καλό να ακούσεις κ την καρδούλα την επόμενη φορά.... Καλά αποτελέσματα κ στις εξετάσεις σου! 

 

Κοπέλα μου με το καλό κ εσένα το μωράκι σου! Να πάνε όλα καλά εύχομαι κ να σηκωθείς σύντομα!!!❤  Είχα κ εγώ πολύ μεγάλη αποκόλληση σάκου κ ήμουν ξαπλωμένη, αλλά τώρα όλα καλά...

Καλημέρα!! Ευχαριστώ πολύ γιατί το είχα έννοια! Λέω τόσες μέρες και δεν φαίνεται έμβρυο ακόμα ή δεν άκουγεται η καρδιά;; Και λέω κάτι γίνεται...Τώρα έχω ραντεβού σε δύο εβδομάδες πάλι και βλέπουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Με το καλό και συγχαρητήρια!!! Εύχομαι ότι καλύτερο!! Για την ακρίβεια είμαι 5w κ 3d, απλά πίστευα και εγώ ότι κάτι θα φανεί!! Τώρα μου είπε ξανά σε δύο βδομάδες να πάω, οπότε θέλω να ελπίζω ότι τοτε θα το δούμε και θα το ακούσουμε! Εύχομαι όλα τα καλά και σε σένα ❤️ 

Και εγώ είμαι 5w και 0d σήμερα:-)  

Ο επόμενος υπέρηχος είμαι 4.10 εκεί σίγουρα θα δουμε . Με το καλό τα μωράκια μας και με λιγότερο εγχος . :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Έκανα κοιλιάς ναι και όταν είπα στον γιατρό ποτέ φαίνεται το έμβρυο μου είπε ότι είναι νωρίς και ότι ίσως φανεί με διακολπικο, αλλά δεν μου έκανε...γενικά κατάλαβα ότι σε πρώτη φάση τον ενδιέφερε να δει αν είναι ενδομήτριο...

 Χίλια συγνώμη αλλά γιατί σου έκανε υπέρηχο κοιλιάς ; Και όχι κολπικό επειδή μήπως είχες αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/9/2021 at 3:36 ΜΜ, ο/η Penny89 είπε:

 Χίλια συγνώμη αλλά γιατί σου έκανε υπέρηχο κοιλιάς ; Και όχι κολπικό επειδή μήπως είχες αίμα;

Οχι δεν έχω αίμα...Απόρησα και εγώ... Τουλάχιστον αν το είχαμε δει θα ήμουν και εγώ πιο ήρεμη και δεν θα με έτρωγε αυτή η αναμονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lizaki49 είπε:

Οχι δεν έχω αίμα...Απόρησα και εγώ... Τουλάχιστον αν το είχαμε δει θα ήμουν και εγώ πιο ήρεμη και δεν θα με έτρωγε αυτή η αναμονή!

Καλησπέρα κοριτσι μου.. συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι ότι καλύτερο.. περίεργο που σου έκανε τόσο νωρίς υπέρηχο από κοιλιά.. και εγώ 5μιση εβδομαδων έκανα τον πρώτο υπέρηχο και το εμβρυακι το μετρήσαμε μόλις 1,8 χιλιοστά πως να φαινοταν από πανω τόσο μικρουλι; Τώρα είμαι στην 9η εβδομάδα και ακόμα κολπικό υπέρηχο μου κάνει γιατί λέει ο γιατρός το βλέπει καλύτερα για να το μετραει.. υπομονή και την επόμενη φορά θα τα δείτε και θα τα ακουσετε όλα!! Να μας γράψεις τα νέα σου..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κοριτσι μου.. συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι ότι καλύτερο.. περίεργο που σου έκανε τόσο νωρίς υπέρηχο από κοιλιά.. και εγώ 5μιση εβδομαδων έκανα τον πρώτο υπέρηχο και το εμβρυακι το μετρήσαμε μόλις 1,8 χιλιοστά πως να φαινοταν από πανω τόσο μικρουλι; Τώρα είμαι στην 9η εβδομάδα και ακόμα κολπικό υπέρηχο μου κάνει γιατί λέει ο γιατρός το βλέπει καλύτερα για να το μετραει.. υπομονή και την επόμενη φορά θα τα δείτε και θα τα ακουσετε όλα!! Να μας γράψεις τα νέα σου..❤️

Σε ευχαριστώ πολύ!! Έχω αρκετό άγχος μέχρι να το δούμε και να το ακούσουμε...Πρέπει να κάνω 1 βδομάδα υπομονή ακόμα! Με το καλό το μωράκι σου!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, να σας ρωτήσω...Γνωρίζετε δύο γυναικολόγους να μου πείτε γνώμες;; Ο ένας ειναι ο Βασίλης Κανελλόπουλος (στο Ιασώ) και ο άλλος ο Μητσακος Κυριάκος ( στο Ρέα)...Μήπως έχετε ακούσει κάτι για αυτούς;; Γιατί σκέφτομαι μήπως αλλάξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...