Μετάβαση σε περιεχόμενο

Έγκυος μετά από πολλές προσπάθειες!


Recommended Posts

Κορίτσια μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών φαρμάκων ενέσεων κλπ κλπ έμεινα έγκυος!! Είμαι τώρα 7,5 εβδομάδων, άκουσα την καρδούλα του και κλαιω από χαρά! Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλαξα βρηκαμε τον άνθρωπο που μας έδωσε ελπίδα και μέσα σε 2 μήνες έγινε το θαύμα! Ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου!!! Μόνο εγώ αγχώνομαι τόσο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο; Σκέφτομαι πριν πάω αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του και τι θα κάνω αν μου συμβεί κάτι άσχημο... Ίσως λόγω ότι στον κύκλο μου υπάρχουν κοπέλες που απέβαλαν και το έχω συνδέσει υποσυνείδητα;;; Εσείς αγχώνεστε; ή είμαι υπερβολική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Roula 92 είπε:

Κορίτσια μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών φαρμάκων ενέσεων κλπ κλπ έμεινα έγκυος!! Είμαι τώρα 7,5 εβδομάδων, άκουσα την καρδούλα του και κλαιω από χαρά! Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλαξα βρηκαμε τον άνθρωπο που μας έδωσε ελπίδα και μέσα σε 2 μήνες έγινε το θαύμα! Ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου!!! Μόνο εγώ αγχώνομαι τόσο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο; Σκέφτομαι πριν πάω αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του και τι θα κάνω αν μου συμβεί κάτι άσχημο... Ίσως λόγω ότι στον κύκλο μου υπάρχουν κοπέλες που απέβαλαν και το έχω συνδέσει υποσυνείδητα;;; Εσείς αγχώνεστε; ή είμαι υπερβολική;

Με το καλό ❤️ νομίζω δεν υπάρχει γυναίκα να μην αγχώνεται. Εγώ μέχρι την αυχενική από το άγχος μου πήγαινα κάθε εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Roula 92 είπε:

Κορίτσια μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών φαρμάκων ενέσεων κλπ κλπ έμεινα έγκυος!! Είμαι τώρα 7,5 εβδομάδων, άκουσα την καρδούλα του και κλαιω από χαρά! Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλαξα βρηκαμε τον άνθρωπο που μας έδωσε ελπίδα και μέσα σε 2 μήνες έγινε το θαύμα! Ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου!!! Μόνο εγώ αγχώνομαι τόσο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο; Σκέφτομαι πριν πάω αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του και τι θα κάνω αν μου συμβεί κάτι άσχημο... Ίσως λόγω ότι στον κύκλο μου υπάρχουν κοπέλες που απέβαλαν και το έχω συνδέσει υποσυνείδητα;;; Εσείς αγχώνεστε; ή είμαι υπερβολική;

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!! Καθόλου υπερβολική δεν είσαι... όλες αυτές οι φοβίες είναι φυσιολογικές. Εγώ είμαι 20 εβδομάδων, έχω τόσο άγχος που τις πρώτες βδομάδες πήγαινα περίπου κάθε δέκα μέρες.... μετά το έκανα κάθε δύο βδομάδες κ τώρα είναι η πρώτη φορά που έχω τρεις βδομάδες να πάω κ έχω σκάσει από το άγχος μέχρι να έρθει η ώρα! Κ εγώ πιστεύω πως είμαι υπερβολική, αλλά αφού δεν μπορώ να το διαχειριστώ προτιμώ να πηγαίνω κάθε λίγο κ να καθησυχάζω.... Σου εύχομαι ένα γερό κ υγείες μωράκι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Roula 92 είπε:

Κορίτσια μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών φαρμάκων ενέσεων κλπ κλπ έμεινα έγκυος!! Είμαι τώρα 7,5 εβδομάδων, άκουσα την καρδούλα του και κλαιω από χαρά! Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλαξα βρηκαμε τον άνθρωπο που μας έδωσε ελπίδα και μέσα σε 2 μήνες έγινε το θαύμα! Ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου!!! Μόνο εγώ αγχώνομαι τόσο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο; Σκέφτομαι πριν πάω αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του και τι θα κάνω αν μου συμβεί κάτι άσχημο... Ίσως λόγω ότι στον κύκλο μου υπάρχουν κοπέλες που απέβαλαν και το έχω συνδέσει υποσυνείδητα;;; Εσείς αγχώνεστε; ή είμαι υπερβολική;

Εγω μπήκα στον μήνα μου κ ακόμα αγχώνομαι καλε. Είναι φυσιολογικό. Θεωρώ οι περισσότερες είμαστε έτσι εκτός ελαχίστων περιπτώσεων. Με το καλό να έχεις μια τελειομενη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Με το καλό ❤️ νομίζω δεν υπάρχει γυναίκα να μην αγχώνεται. Εγώ μέχρι την αυχενική από το άγχος μου πήγαινα κάθε εβδομάδα.. 

Σε ευχαριστώ πολύ Clairy είναι μια παρηγοριά και αυτό ότι δεν είμαι υπερβολική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Με το καλό το μωράκι σου κοπέλα μου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!!! Καθόλου υπερβολική δεν είσαι... όλες αυτές οι φοβίες είναι φυσιολογικές. Εγώ είμαι 20 εβδομάδων, έχω τόσο άγχος που τις πρώτες βδομάδες πήγαινα περίπου κάθε δέκα μέρες.... μετά το έκανα κάθε δύο βδομάδες κ τώρα είναι η πρώτη φορά που έχω τρεις βδομάδες να πάω κ έχω σκάσει από το άγχος μέχρι να έρθει η ώρα! Κ εγώ πιστεύω πως είμαι υπερβολική, αλλά αφού δεν μπορώ να το διαχειριστώ προτιμώ να πηγαίνω κάθε λίγο κ να καθησυχάζω.... Σου εύχομαι ένα γερό κ υγείες μωράκι ❤

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. ειλικρινά! Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα... 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Ρουλ@@ είπε:

Εγω μπήκα στον μήνα μου κ ακόμα αγχώνομαι καλε. Είναι φυσιολογικό. Θεωρώ οι περισσότερες είμαστε έτσι εκτός ελαχίστων περιπτώσεων. Με το καλό να έχεις μια τελειομενη εγκυμοσύνη σου εύχομαι. 

Έχεις δίκιο σε αυτό γιατί έχω κάποιες φίλες που έμειναν έγκυες με την πρώτη και είναι πολύ χαλαρές από την αρχή και θα μπορούσα να τις κατατάξω στις ελάχιστες των περιπτώσεων. Ίσως επειδή προσπαθούσα 2 χρόνια σχεδόν φοβάμαι πολύ περισσότερο γιατί αν αποβάλλω άντε να ξαναμεινω έγκυος που λέμε!  Σε ευχαριστώ και εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Roula 92 είπε:

Έχεις δίκιο σε αυτό γιατί έχω κάποιες φίλες που έμειναν έγκυες με την πρώτη και είναι πολύ χαλαρές από την αρχή και θα μπορούσα να τις κατατάξω στις ελάχιστες των περιπτώσεων. Ίσως επειδή προσπαθούσα 2 χρόνια σχεδόν φοβάμαι πολύ περισσότερο γιατί αν αποβάλλω άντε να ξαναμεινω έγκυος που λέμε!  Σε ευχαριστώ και εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα!

Κ εγώ 6 μήνες προσπαθούσαμε για το 1ο κ 1 χρόνο κ κάτι για το δεύτερο. Σε νιώθω απόλυτα. Αλλα θα δεις. Δε θα καταλάβεις πως θα περάσει ο καιρός. Θ ανυπομονείς για την αυχενική μετά για τη β επιπέδου μετά θα αρχισει να κλωτσάει θα ηρεμήσεις για λίγο ότι όλο πάνε καλά κ μετά όταν μπεις στο μήνα σου να σκέφτεσαι αν κλώτσησε μέσα στη μέρα για να δεις ότι όλα πάνε καλά !! Γενικά απ όταν αποφασίζεις ότι θα κάνεις παιδί είσαι μέσα στο άγχος. Μη το ψάχνεις. Απλά προσπάθησε όσο το δυνατόν λιγότερο. Μόνο αυτό μπορώ να σ πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2021 at 10:03 ΜΜ, ο/η Roula 92 είπε:

Κορίτσια μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών φαρμάκων ενέσεων κλπ κλπ έμεινα έγκυος!! Είμαι τώρα 7,5 εβδομάδων, άκουσα την καρδούλα του και κλαιω από χαρά! Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλαξα βρηκαμε τον άνθρωπο που μας έδωσε ελπίδα και μέσα σε 2 μήνες έγινε το θαύμα! Ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου!!! Μόνο εγώ αγχώνομαι τόσο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο; Σκέφτομαι πριν πάω αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του και τι θα κάνω αν μου συμβεί κάτι άσχημο... Ίσως λόγω ότι στον κύκλο μου υπάρχουν κοπέλες που απέβαλαν και το έχω συνδέσει υποσυνείδητα;;; Εσείς αγχώνεστε; ή είμαι υπερβολική;

Καθολου υπερβολική! Εγώ είμαι 7 εβδομάδων και ακόμα δεν έχω πάει για υπέρηχο για να το δούμε και μέχρι να πάμε κ να ακούσουμε καρδούλα, είμαι τίγκα στο άγχος! Έτσι είμαστε, δεν μπορούμε να αλλάξουμε...Ίσως απλά να προσπαθήσουμε να μην το σκεφτόμαστε τόσο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2021 at 10:03 ΜΜ, ο/η Roula 92 είπε:

Κορίτσια μετά από σχεδόν 2 χρόνια προσπαθειών φαρμάκων ενέσεων κλπ κλπ έμεινα έγκυος!! Είμαι τώρα 7,5 εβδομάδων, άκουσα την καρδούλα του και κλαιω από χαρά! Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλαξα βρηκαμε τον άνθρωπο που μας έδωσε ελπίδα και μέσα σε 2 μήνες έγινε το θαύμα! Ήθελα ωστόσο να μοιραστώ μαζί σας την ανησυχία μου!!! Μόνο εγώ αγχώνομαι τόσο μέχρι τον επόμενο υπέρηχο; Σκέφτομαι πριν πάω αν θα χτυπάει ακόμα η καρδούλα του και τι θα κάνω αν μου συμβεί κάτι άσχημο... Ίσως λόγω ότι στον κύκλο μου υπάρχουν κοπέλες που απέβαλαν και το έχω συνδέσει υποσυνείδητα;;; Εσείς αγχώνεστε; ή είμαι υπερβολική;

καλησπερα! κ εγω αγχώνομαι !φανταζομαι πως ολες μας!πλυμμηριζουμε απο φοβο αγχος αλλά πρεπει να κανουμε υπομονη και να ακουμε πιστα τις οδηγιες των γιατρων μας!καλη συνεχεια κ κουραγιο μεχρι να ακουσουμε τις καρδουλες τους,ευχομαι να πανε καλα σε ολες μας!🧡🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/9/2021 at 5:42 ΜΜ, ο/η Roula 92 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. ειλικρινά! Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα... 😍

Κορίτσι μου πως είσαι? Πες μας νέα σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/10/2021 at 7:31 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι? Πες μας νέα σου....

Είμαι καλά!Συνεχίζω τις επισκεψεις μου δυναμικά και απτοητα κάθε εβδομάδα στο γιατρό... Αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα και την Παρασκευή θα πάω ξανά. Μου έκλεισε και την αυχενική διαφάνεια τέλος του μήνα PAPP A Test και ανυπομονώ να για το τι θα γίνει ... Εσύ πως είσαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Roula 92 είπε:

Είμαι καλά!Συνεχίζω τις επισκεψεις μου δυναμικά και απτοητα κάθε εβδομάδα στο γιατρό... Αύριο μπαίνω στην 10η εβδομάδα και την Παρασκευή θα πάω ξανά. Μου έκλεισε και την αυχενική διαφάνεια τέλος του μήνα PAPP A Test και ανυπομονώ να για το τι θα γίνει ... Εσύ πως είσαι;;

Μπράβο κορίτσι μου, χαίρομαι πολύ! Κ εγώ καλά είμαι δώξα τω θεώ! Έκανα Β επιπέδου κ όσο περνάει ο καιρός είμαι πιο ήρεμη κ απολαμβάνω τις μπουνίτσες 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Θα έχω επαφουλες Θεού θέλοντος και διδύμων επιτρέποντος 😜 Αρκετά σταθερό. 26-29 μέρες μετά τη γεννα. Βρε αν είναι να γίνει θα γίνει.. Σκέψου εμείς 1.5 χρόνο προσπάθειες τίποτα. Εξωσωματική πέτυχε με την πρώτη τα δίδυμα. 3 χρόνια ελεύθερα πάλι χωρίς να υπολογίζουμε μέρες κλπ κ το Γενάρη φυσική σύλληψη με μια και μοναδική επαφή.. Σ ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι και σε σένα το πολυπόθητο!!! Όχι σε καμμία περίπτωση δεν ανέφερα την εξωσωματική για να σε παροτρύνω. Απλά εμείς τον είδαμε στη διέγερση τον πολύποδα πιο πριν δεν φαινόταν γι αυτό ανέφερα ότι το έκανα τότε. Σε κάθε περίπτωση η υστεροσκοπηση μόνο καλό θα κάνει!! 
    • Κορίτσι μου να σου ζήσουν ❤️❤️ και να τα χαίρεστε.  Γενικά δν έχω και πολλές πιθανότητες λόγω χαμηλής αμη και όχι πολύ καλών ορμονολογικων .. Αλλά δεν το βάζω κάτω, θα προσπαθήσω μέχρι τέρμα. Η εξωσωματική δεν είναι στα πλάνα μου για προσωπικούς λόγους. Και όπως πάντα λέω.. Εάν είναι γραφτό μου θα το κρατήσω κ εγώ το μωράκι μου 🙏🙏
    • Ναι σήμερα είχα ραντεβού ευτυχώς πέρασε και αυτήν η εξέταση την είχα έννοια να είναι όλα καλά..  Μόνο από κοιλιά μέτρησε, δεν με κοίταξε κολπικά ούτε τώρα ουτε αυχενική 
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δεδομένου ότι μέχρι στιγμής τίποτα δεν έχει πάει λάθος.... Απλά η αγωνία και η αναμονή δεν αντέχονται...  Υπομονή και δύναμη σε όλες μας και θα τα καταφέρουμε!!!
    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...