Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναρρωτική άδεια λόγω αποτυχίας εξωσωματικης


Νουνου1

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι αν καμιά ξέρει να με βοηθήσει σε αυτό. Μόλις πριν δύο μέρες έμαθα ότι προσπάθεια μου για να αποκτήσω ένα παιδί από εξωσωματική γονιμοποίηση που έκανα δεν πέτυχε η χοριακή μου ήταν πολύ χαμηλή μου είναι πολύ δύσκολο να το συνειδητοποιήσω μετά από τόσες μέρες στο κρεβάτι μετά από τόσες προσευχές μετά από τόσο άγχος και αγωνία μετά από τόσο τρέξιμο όλο αυτό το διάστημα ξαφνικά ακούς σένα απλά δεν είσαι έγκυος με έχει καταβάλει πάρα πολύ αυτό και το θέμα μου είναι ότι θέλω λίγο χρόνο να σταθώ στα πόδια μου. Η αναρρωτική μου τελειώνει αυτοί που μου είχανε δώσει για την εμβρυομεταφορά θα πρέπει να γυρίσω στη δουλειά αλλά δεν είμαι έτοιμη ακόμα μήπως ξέρει καμία αν μπορώ να πάρω επιπλέον κάποιες μέρες να μου τις γράψει ο γυναικολόγος μου με κάποιο τρόπο;;;; Έχει τύχει σε καμία κάτι παρόμοιο;;;; Θα με βοηθούσατε πολύ αν είχατε κάποια απάντηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου καταρχάς να σου πω ότι λυπάμαι πολύ για την έκβαση της εξωσωματικής.  Και εγώ τα έχω περάσει. Είχα και εγώ βιοχημικη κύηση και πάνω που ετοιμαζόμουν να πάρω άδεια λόγω εγκυμοσύνης, έπεσε η χοριακή. Δεν ξέρω αν δικαιούσαι άλλη, ίσως κανονική.  Εξαρτάταικαι τι δουλειά κάνεις.  εγω δουλεύω σε σχολείο και δεν μπορούσα να λείψω. Αλλά τελικά καλό μου έκανε που γύρισα.  Οι πρώτες 2 μέρες είναι δύσκολες που πρέπει να εξηγείς και που δε κοιτάνε με οίκτο,  αλλά μετά όλα είναι οκ.  Το να πας στη δουλειά θα σε βοηθήσει. Σπίτι θεωρώ ότι θα είσαι χειρότερα.  Εγω το βλέπω λίγο σαν το χαζαπλαστ. Αν το τραβήξεις απότομα, θα πονέσεις πολύ, αλλά θα περάσει ο πόνος γρηγοροτερα.  Και πίστεψε με δεν πρόκειται να το ξεπεράσεις σύντομα.  Απλά το να βγαίνεις εκτός σπιτιού,  θα απαλύνει λίγο τον πόνο σου και θα σε κάνει έως έναν βαθμό να ξεχαστεις.

Τωρα αν δεν μπορείς καθόλου να πας, μίλα με τον εργοδότη σου και εξήγησε του την κατάσταση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε ευχαριστώ πολυ για το χρόνο που αφιέρωσες και μου απάντησες. Καταρχην να σου πω και εγώ με τη σειρά μου οτι λυπάμαι που δεν μπορεσες και εσύ να κάνεις το όνειρό σου πραγματικότητα εύχομαι με όλη μου την καρδιά να τα καταφέρεις την επόμενη φορά, όσο για μένα δουλευω σε σούπερ μάρκετ δεν νιώθω έτοιμη να γυρίσω δεν θέλω να δω κανέναν τους γιατί σκέφτομαι ακριβώς αυτό που είπες ότι θα αρχίσουν να ρωτάνε όλοι και δεν έχω καμία διάθεση να μπω σε αυτή τη διαδικασία δεν το θέλω με τίποτα αυτό. Για αυτό και θέλω πολύ να πάρω λίγες μέρες ακόμα να μπορώ λίγο να τα βρω και με μένα να νιώσω πιο δυνατη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...