Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δημόσια Νοσοκομεία


Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Είμαι έγκυος στο 2ο, στην 18η βδομάδα! μετά από 4,5 χρόνια ταλαιπωρίας! Σου εύχομαι ότι καλύτερο και σένα.. Δεν είμαι στο Παπαγεωργίου, είμαι στο Διαβαλκανικό..

Με το καλό κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/9/2021 at 11:41 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Έχω ακούσει θετικά κ αρνητικά για το τμήμα εξωσωματικής Ιωαννίνων. Όπως κ να έχει δεν μπορώ να μεταβαίνω εκεί λόγω των εργασιών μας. Είμαι ικανοποιημένη με την αντιμετώπιση που έχουμε στα ιδιωτικά. Καθόλου αναμονή, άμεση επικοινωνία…  Είναι σημαντικό για εμένα αυτά γιατί δεν επιβαρύνουν την ψυχολογία μας. Κάνουμε ότι είναι να κάνουμε κ περιμένουμε. Πλούσιοι δεν είμαστε, αλλά προτιμώ να τα διαθέσω παρά να χαλαστώ.

Μπορείτε να με ενημερώσετε για το τμήμα εξωσωματικής στα Ιωάννινα γιατί σκοπεύω να κάνω εκεί την πρώτη εξωσωματική?ευχαριστώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cadillac είπε:

Μπορείτε να με ενημερώσετε για το τμήμα εξωσωματικής στα Ιωάννινα γιατί σκοπεύω να κάνω εκεί την πρώτη εξωσωματική?ευχαριστώ 

Καλύτερα κορίτσι μου να ανοίξεις ένα νέο θέμα για να σου απαντήσουν κορίτσια που έχουν κάνει εξωσωματική εκεί. Όπως γράφω παραπάνω έχω ακούσει αρνητικά σχετικά με την αντιμετώπιση κυρίως αλλά έχω διαβάσει κ για κορίτσια που τα καταφέραν. Καλή επιτυχία να έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/9/2021 at 10:00 ΜΜ, ο/η Zeta. είπε:

Προσωπικά δεν έχω κάνει, αλλά λειτουργεί σχεδόν σαν μια φυσιολογική σύλληψη, απλά παίρνεις φάρμακα για να κατεβάσεις περισσότερα ωάρια κ απ´ όσο έχω διαβάσει μπορούν να φτιάξουν λίγο την κινητικότητα του σπέρματος. Γνώμη μου κάνε μία φορά κ αν δεν πετύχει προχώρα σε εξωσωματική, για να μην φορτώνεσαι με φάρμακα. Η τιμή της δεν έχει μεγάλη διαφορά νομίζω σε δημόσια κ ιδιωτικά. Η εξωσωματική ξεφεύγει γιατί  ιδιωτικά είναι πάνω κάτω 3000€. Αν το πρόβλημά σας είναι μόνο το σπέρμα δεν χάνεις να δοκιμάσεις σε δημόσιο, γιατί θεωρείτε εύκολη η περίπτωσή σας. Ψάξου όμως από τώρα, βρες νοσοκομείο,να κάνετε τα χαρτιά για επιτροπή κ στην τελική αν πετύχει η σπερματέγχυση δεν την κάνεις. 

Εμείς κάναμε 2 σπερματεγχυσεις Μάρτη και Απρίλη, το κόστος είναι περί τα 350€έκαστη. Η διαδικασία απλη,πάει ο άντρας σου το πρωί στο εργαστήρι γενετικής που συνεργάζεται ο γυναικολόγος σου, αφήνει το σπέρμα του, το καθαριζουν από σκουπιδακια, χωρίς να κάνουν διαχωρισμό ποιότητας. Το μεσημεράκι πας εσύ στο ιατρείο του γιατρού σου και στο ενχυει με ένα φυσίγγιο σαν βελονιτσα. Κάθεσαι 20 λεπτά και φεύγεις. 

Εμείς γενικώς προσεχαμε πολύ για τις επόμενες εβδομάδες μετά τη διαδικασία,  ένιωθα και κάτι τσιμπιματακια και λέω όπα εδώ είμαστε ,θα έχει γίνει η σύλληψη. 

Μάπα όμως οι ελπίδες. Εκεί που έψαχνα τον γιατρό καθηγητή μου να μου δώσει τη λίστα με τα φάρμακα της εξωσωματικής να την έχω stand by στο φαρμακείο, και δεν τον έβρισκα, περίμενα να αδιαθετησω, και δεν συνέβη ποτέ, καθώς είχα θετική χωριακή από φυσιολογική σύλληψη. 

Δεν ξέρω αν επηρέασαν οι ορμόνες στις προηγούμενες ωορηξιες που κάναμε τη σπερματεγχυση , αλλά ο σκοπός επιτευχθη!

Το άγχος παίζει ρόλο 25% και ναι, είναι μετρήσιμο μέσω των ορμονών, λέει ο Doctor!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...