Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καφέ εκκρίσεις.. Ένδειξη εγκυμοσύνης?


Elli203

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Θα ήθελα την άποψή σας πριν απευθυνθώ σε γιατρούς.. Είμαι 40 χρονών, έκανα αφαίρεση πολυποδα στο ενδομητριο τον Μάρτιο που μας πέρασε και από τον Ιούνιο έχουμε αρχίσει προσπάθειες για μωράκι. Ο κύκλος μου από ότι φαίνεται δεν άλλαξε μετά την επέμβαση και είναι στις 28 μέρες περίπου. Είμαι ήδη στην 27η μέρα του κύκλου μου. Πριν 2μερες είδα πολύ αχνό ροζ κατά το σκούπισμα και θεώρησα ότι σε συνδυασμό με ψιλοενοχλησεις που ένιωθα ότι θα αδιαθετησω. Από εκείνη την ημέρα βλέπω πολύ αχνες καφέ εκκρίσεις και δεν έχω και ενοχλήσεις. Όπως είπα τώρα που γράφω είμαι στην 27η ημέρα. Συνήθως όταν έβλεπα καφέ έκκριση αυτό ήταν για μια μέρα και εντός ωρών είχα έντονους πόνους που συνοδευοντιυσαν με την αρχή περιόδου. Όμως τώρα στην ουσία έχω 3 μέρες με της ίδιας ποσότητας εκκρίσεις και σχεδόν καμία ενόχληση /πόνο. Να αρχίσω να ελπίζω? Είχε κάποια από εσάς παρόμοια συμπτώματα που οδήγησαν σε εγκυμοσύνη? Μήπως το ότι δεν σταματάνε οι εκκρίσεις σημαίνει οι πιθανότητες εγκυμοσύνης μειώνονται? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου !

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα από την ημέρα που περίμενα περίοδο και για 10 μέρες αιματακι. Είτε καφέ είτε κόκκινο ελαφρύ. Ήταν όμως λίγο , όχι σε βαθμό που μπορούσα να το μπερδέψω με την περίοδο. Νομίζαμε ότι είχα πολύποδα , τελικά είχα μωρό 😂😅

Το ιδανικότερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις μια β χοριακη. Αυτή η εξέταση θα δείξει σίγουρα αν είσαι έγκυος ή όχι !

Εύχομαι να είναι θετική ❤️

Όταν κάνεις πες μας !! 😁🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου !

Στην πρώτη εγκυμοσύνη μου είχα από την ημέρα που περίμενα περίοδο και για 10 μέρες αιματακι. Είτε καφέ είτε κόκκινο ελαφρύ. Ήταν όμως λίγο , όχι σε βαθμό που μπορούσα να το μπερδέψω με την περίοδο. Νομίζαμε ότι είχα πολύποδα , τελικά είχα μωρό 😂😅

Το ιδανικότερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις μια β χοριακη. Αυτή η εξέταση θα δείξει σίγουρα αν είσαι έγκυος ή όχι !

Εύχομαι να είναι θετική ❤️

Όταν κάνεις πες μας !! 😁🤞

Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Διάβασα και άλλες παρόμοιες εμπειρίες με την δικιά σου και πραγματικά απέκτησα ελπίδες.. Όμως ακριβώς στις 28 ημέρες το κανονικό αίμα εμφανίστηκε και μπορώ να πω ότι απογοητευτηκα αρκετά γιατί ήταν η πρώτη φορά που είχα διαφορετικά συμπτώματα περιόδου και πίστεψα ότι αυτό ίσως να σημαίνει κάτι!!😔 Μάλλον τα καλοκαιρινά μπάνια έπαιξαν τον ρόλο τους αυτή την φορά.. Η προσπάθεια φυσικά συνεχίζεται αν και ήδη συζητάμε το ενδεχόμενο να απευθυνθούμε σε ειδικούς (κάτι που με αγχώνει ακόμα περισσότερο🙄)!!

Καλό βράδυ εύχομαι! ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε πειράζει, μη το βάζετε κάτω ! Και μην το σκέφτεστε !! Το άγχος δε βοηθάει ποτέ! Είναι νωρίς ακόμα για ειδικό αλλά αν έχεις κάποιον που εμπιστεύεσαι κανε μια συζήτηση μήπως σου φύγει και το άγχος γρηγορότερα !! 

Καλή επιτυχία και με το καλό !! 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...