Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια μόλις αδιαθετησα....

Πήρα τηλ στο Κέντρο εξωσωματικης και θα με καλέσει μετά ο γιατρός....

Σκέφτομαι να του πω να πάω τον άλλον μήνα..... Θα δω βέβαια να δω τι θα μου πει κ εκείνος...

Αλλά για πολλούς λόγους το σκεφτομαι...

Θα θελα να πάω πιο αισιόδοξη για εξωσωματική τώρα δεν είμαι βρε κορίτσια. ...

Θέλω να δω τι γίνεται με το τράχηλο, να τελειώσω κ το εμβόλιο...κ επίσης προκάλεσα περίοδο με προγεστερόνη....

Τρατζικ...Χριστέ Μ που αισιοδοξία;

Που λίγη αισιοδοξία κ για μένα ;😔

Με έχει πάρει τόσο από κάτω....

Κορίτσι μου πρώτα από όλα τελείωσε τις εξετάσεις σου με τον τραχηλο κ μετά όλα τα άλλα θα μπουν σε σειρά! Όχι ότι θα έχεις το οτιδήποτε απλά για να  φύγει από τη μέση. Με το εμβόλιο θα σιυ πω τη γνώμη μου... Καλώς το έκανες, προστατεύεις το σώμα σου από έναν ιό που αν σε πετύχει έγκυο μπορεί να σου κάνει μεγάλη ζημιά. Απλα έχε υπόψη ότι η 2η δόση κάνει μικρές παρενέργειες (εγώ πχ είχα 38 για 1.5 μέρα) οπότε ίσως καλό είναι να περιμένεις μόνο κ μόνο για να μη σε πετύχει σε φάση ετ κ εγκυμοσύνης ο πυρετός. Όμως αυτό θα στο πει ο γιατρός, άλλωστε σε άλλες φίλες μου δεν έκανε τπτ απολύτως, οπότε σχετικό είναι κ αυτό. 

Τέλος στο ξαναλέω αυτό με την προγεστερονη βγάλε το από το μυαλό σου! Δεν έχει σχέση. Σκέψου το εξής. Έστω κάνεις ωορρηξια κ χτίζεις ενδομητριο για να έχεις κανονική περίοδο όπως λες, ε αφού με την περίοδο θα πέσει σε τι ωφελεί; το ενδομητριο της ετ θα χτιστεί από το γιατρό με χάπια εφόσον δεν κανεις ωορρηξια, σε τεχνητό κύκλο δλδ όπως γίνεται σε δεκάδες κοπέλες κ πάνε μια χαρά! 

Πάρε μια βαθιά ανάσα κ όλα θα γίνουν! Καλά αποτελέσματα πάνω από ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η iriana είπε:

Θα σου πρότεινα κι εγώ το ίδιο! Να αφήσεις να περάσει ο επόμενος κύκλος που θα κάνεις το εμβόλιο, να βεβαιωθείς ότι όλες σου οι εξετάσεις είναι μια χαρά και να συνεχίσεις τον μεθεπόμενο μήνα έτοιμη, αισιόδοξη και δυνατή! Χωρίς να σε απασχολεί τίποτα άλλο!!! 

Επίσης και αυτό με την προγεστερονη, αφού σε απασχολεί πολυ απ ότι έχεις ξαναγράψει, καλό είναι να το συζητήσεις προσεκτικά με τον γιατρό σου, και γιατί όχι να πάρεις και μια 2η γνώμη εάν δε σε καλύψει ο ίδιος. 

 

Κορίτσια έχετε πολύ δίκιο σε όλα , αλλά είμαι πολύ χάλια....

Έχω γυρίσει σπίτι , ευτυχώς ο σύντροφός μου κοιμάται , κ εγώ είμαι δίπλα στο καναπέ κ κλαίω διαβάζοντας ξανά κ ξανά το τεστ Παπ από μέσα μου ...

Οκ ξέρω σας κούρασα 🥺 αισθανόμαι χάλια με τον εαυτό μου, νομίζω πως θα πάθω καρκίνο κ με έχουν πάρει τα κλάματα... Δεν ξέρω τρόμαξα με αυτό το τεστ Παπ...μόλις το είδα ... Ίσως γιατί νοιωθω κ στον αέρα από γιατρό .. εννοώ ότι πήγαινα άλλου πριν κ τώρα πρώτη φορά το βλέπω με τον εξωσωματικο αυτό το θέμα...κ φοβάμαι μήπως πάθω κάτι ...δεν ξέρω.. με έχει πιάσει ταχυπαλμια κ άρνηση, δε θέλω να πάω για εξωσωματική γιατί νομίζω πως αν μείνω έγκυος θα πάθω κάτι χειρότερο....

Ο γιατρός δεν με πήρε , θα επικοινωνήσω το πρωί μαζί του, αλλά δεν ξέρω κ αν θέλω δεν έχω ψυχολογια καθόλου....🥺🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχετε πολύ δίκιο σε όλα , αλλά είμαι πολύ χάλια....

Έχω γυρίσει σπίτι , ευτυχώς ο σύντροφός μου κοιμάται , κ εγώ είμαι δίπλα στο καναπέ κ κλαίω διαβάζοντας ξανά κ ξανά το τεστ Παπ από μέσα μου ...

Οκ ξέρω σας κούρασα 🥺 αισθανόμαι χάλια με τον εαυτό μου, νομίζω πως θα πάθω καρκίνο κ με έχουν πάρει τα κλάματα... Δεν ξέρω τρόμαξα με αυτό το τεστ Παπ...μόλις το είδα ... Ίσως γιατί νοιωθω κ στον αέρα από γιατρό .. εννοώ ότι πήγαινα άλλου πριν κ τώρα πρώτη φορά το βλέπω με τον εξωσωματικο αυτό το θέμα...κ φοβάμαι μήπως πάθω κάτι ...δεν ξέρω.. με έχει πιάσει ταχυπαλμια κ άρνηση, δε θέλω να πάω για εξωσωματική γιατί νομίζω πως αν μείνω έγκυος θα πάθω κάτι χειρότερο....

Ο γιατρός δεν με πήρε , θα επικοινωνήσω το πρωί μαζί του, αλλά δεν ξέρω κ αν θέλω δεν έχω ψυχολογια καθόλου....🥺🥺🥺

Από τις 9:30 που σχόλασα μέχρι τις 10:30 που έφτασα σπίτι έκλαιγα σταμάτησα για να μπω σπίτι έφαγα κ μόλις πήρε ο ύπνος τον σύντροφό μου έβαλα πάλι τα κλάματα...δεν ξέρω γιατί είμαι έτσι ...

Έπρεπε να είχα μιλήσει με το γιατρό .... Βασικά έπρεπε να είχε επικοινωνήσει.   Αλλά οκ... σκέφτομαι να πάω να πάρω μια γνώμη από κάποιον εξειδικευμένο γιατρό..... Να πάρω κ μια δεύτερη γνωμη...βασικά δεν έχω ούτε την πρώτη ....αλλά λέμε τώρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Από τις 9:30 που σχόλασα μέχρι τις 10:30 που έφτασα σπίτι έκλαιγα σταμάτησα για να μπω σπίτι έφαγα κ μόλις πήρε ο ύπνος τον σύντροφό μου έβαλα πάλι τα κλάματα...δεν ξέρω γιατί είμαι έτσι ...

Έπρεπε να είχα μιλήσει με το γιατρό .... Βασικά έπρεπε να είχε επικοινωνήσει.   Αλλά οκ... σκέφτομαι να πάω να πάρω μια γνώμη από κάποιον εξειδικευμένο γιατρό..... Να πάρω κ μια δεύτερη γνωμη...βασικά δεν έχω ούτε την πρώτη ....αλλά λέμε τώρα ...

Ηρέμησε κοριτσάκι μου!! Είσαι δυνατή , ο,τι συμβεί θα το αντιμετωπίσεις . Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να λύσεις το θέμα με το Παπ και ύστερα να σκεφτείς τα υπόλοιπα..πάρε μια βαθιά ανάσα και βάλε σε τάξη τα πράγματα...όλα θα γίνουν ψυχή μου όμως προέχει όπως είπαν και τα κορίτσια η υγεία μας...κοιμήσου , ξεκουράσου και βάλε στόχο αύριο να οργανώσεις τις σκέψεις σου!!Γνώμη μου , μην το περνάς μόνη όλο αυτό , μοιράσου το με κάποιον δικό σου , με τον σύντροφό σου...εγώ όταν συζητάω κάτι μαζί του με έναν μαγικό τρόπο όλα λύνονται... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια έχετε πολύ δίκιο σε όλα , αλλά είμαι πολύ χάλια....

Έχω γυρίσει σπίτι , ευτυχώς ο σύντροφός μου κοιμάται , κ εγώ είμαι δίπλα στο καναπέ κ κλαίω διαβάζοντας ξανά κ ξανά το τεστ Παπ από μέσα μου ...

Οκ ξέρω σας κούρασα 🥺 αισθανόμαι χάλια με τον εαυτό μου, νομίζω πως θα πάθω καρκίνο κ με έχουν πάρει τα κλάματα... Δεν ξέρω τρόμαξα με αυτό το τεστ Παπ...μόλις το είδα ... Ίσως γιατί νοιωθω κ στον αέρα από γιατρό .. εννοώ ότι πήγαινα άλλου πριν κ τώρα πρώτη φορά το βλέπω με τον εξωσωματικο αυτό το θέμα...κ φοβάμαι μήπως πάθω κάτι ...δεν ξέρω.. με έχει πιάσει ταχυπαλμια κ άρνηση, δε θέλω να πάω για εξωσωματική γιατί νομίζω πως αν μείνω έγκυος θα πάθω κάτι χειρότερο....

Ο γιατρός δεν με πήρε , θα επικοινωνήσω το πρωί μαζί του, αλλά δεν ξέρω κ αν θέλω δεν έχω ψυχολογια καθόλου....🥺🥺🥺

Κορίτσι μου γλυκό, καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου..κι εγώ έτσι θα ήμουν και τα ίδια θα σκεφτόμουν και θα φοβόμουν…προσπάθησε να πάρεις κάποιες ανάσες, να ηρεμήσεις, συμφωνώ κι εγώ πρώτα να τελειώνεις με το τεστ παπ και μετά να ασχοληθείς με την εξωσωματική, για να είσαι και πιο ήρεμη και να μπορέσεις να αφοσιωθείς εκεί χωρίς να σκέφτεσαι κάτι άλλο..προσπάθησε να δεις τα πράγματα πιο ψύχραιμα, αν και καταλαβαίνω πως όταν είσαι μέσα σε μια κατάσταση δύσκολα μπορείς να τ δεις σαν τρίτος και να σκεφτείς καθαρά…όμως απότι έχω καταλάβει από όσα γράφεις(τα διαβάζω κι ας μη σχολιάζω πάντα), πέρα από τις φοβίες σου είσαι μία δυνατή και αποφασιστική κοπέλα…είμαι σίγουρη ότι μπορείς να τα βγάλεις πέρα με ό,τι κι αν σου συμβεί..και να δεις που θα βγουν τα αποτελέσματα και όλα θα είναι καλά!! Στηρίξου πάνω στο σύντροφό σου, νιώθεις καλύτερα όταν μοιράζεσαι αυτό που σε προβληματίζει και δεν το περνάς μόνος..γιατί φοβάσαι να σε δει να κλαις; Είστε και για τα δύσκολα, και να δεις που αν το μοιραστείς μαζί του θα νιώσεις αμέσως λίγο καλύτερα και λίγο πιο ανακουφισμένη..όταν εκφράζουμε με λόγια όσα σκεφτόμαστε και δεν τα έχουμε μόνο στο κεφάλι μας, πάντα ηρεμούμε λίγο…όλα καλά θα πάνε και για ό,τι θες είμαστε εδώ εμείς!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσι μου γλυκό, καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου..κι εγώ έτσι θα ήμουν και τα ίδια θα σκεφτόμουν και θα φοβόμουν…προσπάθησε να πάρεις κάποιες ανάσες, να ηρεμήσεις, συμφωνώ κι εγώ πρώτα να τελειώνεις με το τεστ παπ και μετά να ασχοληθείς με την εξωσωματική, για να είσαι και πιο ήρεμη και να μπορέσεις να αφοσιωθείς εκεί χωρίς να σκέφτεσαι κάτι άλλο..προσπάθησε να δεις τα πράγματα πιο ψύχραιμα, αν και καταλαβαίνω πως όταν είσαι μέσα σε μια κατάσταση δύσκολα μπορείς να τ δεις σαν τρίτος και να σκεφτείς καθαρά…όμως απότι έχω καταλάβει από όσα γράφεις(τα διαβάζω κι ας μη σχολιάζω πάντα), πέρα από τις φοβίες σου είσαι μία δυνατή και αποφασιστική κοπέλα…είμαι σίγουρη ότι μπορείς να τα βγάλεις πέρα με ό,τι κι αν σου συμβεί..και να δεις που θα βγουν τα αποτελέσματα και όλα θα είναι καλά!! Στηρίξου πάνω στο σύντροφό σου, νιώθεις καλύτερα όταν μοιράζεσαι αυτό που σε προβληματίζει και δεν το περνάς μόνος..γιατί φοβάσαι να σε δει να κλαις; Είστε και για τα δύσκολα, και να δεις που αν το μοιραστείς μαζί του θα νιώσεις αμέσως λίγο καλύτερα και λίγο πιο ανακουφισμένη..όταν εκφράζουμε με λόγια όσα σκεφτόμαστε και δεν τα έχουμε μόνο στο κεφάλι μας, πάντα ηρεμούμε λίγο…όλα καλά θα πάνε και για ό,τι θες είμαστε εδώ εμείς!!❤️

Έχω να αισθανθώ έτσι από πέρυσι το Σεπτέμβριο που είχα πρώτο εμφανίσει αυτό.....κ είχα πάει στο γυναικολόγο κ με τη μια πριν καλά καλά πούμε γεια μου έκανε βιοψία κ με είχε τρομάξει πάρα πολύ.......

Μετά μου είπε στο τηλέφωνο πως η βιοψία βγήκε καλή κ πως θα τα πούμε σε 6 μήνες......εγώ δεν πήγα προφανώς Αθήνα να πάρω τη βιοψία αφού με πήρε τηλέφωνο κ πήγα τον Φεβρουάριο.

Κ μου λέω ε πως είναι καλή η βιοψία ; Αφού έδειξε βλάβη !!!!!!!!! Χαμηλού βαθμού ενδοεπηθιλιακη αλλοίωση.

Λεω ορίστε ; Δεν μου είπατε πως ήταν καλή ;;;;

Ο φίλος μου δεν καταλαβαίνει τη σοβαρότητα κ πέρυσι το Σεπτέμβριο πάλι χειρότερα με έκανε γιατί εγώ ένοιωθα πως δεν καταλάβαινε.... Έχει τώρα τόσες μέρες μόνο δουλεύει γυρίζει κ κοιμάται η βγαίνουμε...χθες μόλις φάγαμε έπεσε για ύπνο.δεν με ρώτησε τίποτα ίσα ίσα με νευρίασε κιόλας τα δέκα λεπτά που βρεθήκαμε.λες κ εγώ που έφυγα 11 το πρωί κ γύρισα 10:30 το βράδυ δεν ήμουν κουρασμένη..

Προχθές βγήκαμε έξω έλεγα για μια.δουλεια που μου πρότειναν κ δεν με ακουγε... Ε τι να του πω ;

Θα μου πει πως δεν έχει καταλάβει τι έχω ...κ που να καταλάβει αν δεν του πω κλπ.... Μόνο τη μέρα του τέστ Παπ μου είπε να μην ανησυχώ κ πως θα το φτιάξουμε κλπ από κείνη τη μέρα λες κ ξεχάστηκε... Καλά δεν με νοιάζει. Το μοιράστηκα με τη κολλητή μου κ έγινα σκατα. Με έπαιρνε κ έλεγε μαλακίες κ έγινα χειροτερα κορίτσια.... Έλεγε πως ο γιατρός σου γιατί δεν σε πήρε κ σε άλλα κέντρα παίρνουν κ μπλα μπλα κ έγινα χειροτερα.

Κ τα έβαλε μαζί μου πως κάνω έτσι κ με παίρνει όλο από κάτω. Μου ήρθε να της πω καμιά βαριά, αλλά λέω οκ γάμησε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έχω να αισθανθώ έτσι από πέρυσι το Σεπτέμβριο που είχα πρώτο εμφανίσει αυτό.....κ είχα πάει στο γυναικολόγο κ με τη μια πριν καλά καλά πούμε γεια μου έκανε βιοψία κ με είχε τρομάξει πάρα πολύ.......

Μετά μου είπε στο τηλέφωνο πως η βιοψία βγήκε καλή κ πως θα τα πούμε σε 6 μήνες......εγώ δεν πήγα προφανώς Αθήνα να πάρω τη βιοψία αφού με πήρε τηλέφωνο κ πήγα τον Φεβρουάριο.

Κ μου λέω ε πως είναι καλή η βιοψία ; Αφού έδειξε βλάβη !!!!!!!!! Χαμηλού βαθμού ενδοεπηθιλιακη αλλοίωση.

Λεω ορίστε ; Δεν μου είπατε πως ήταν καλή ;;;;

Ο φίλος μου δεν καταλαβαίνει τη σοβαρότητα κ πέρυσι το Σεπτέμβριο πάλι χειρότερα με έκανε γιατί εγώ ένοιωθα πως δεν καταλάβαινε.... Έχει τώρα τόσες μέρες μόνο δουλεύει γυρίζει κ κοιμάται η βγαίνουμε...χθες μόλις φάγαμε έπεσε για ύπνο.δεν με ρώτησε τίποτα ίσα ίσα με νευρίασε κιόλας τα δέκα λεπτά που βρεθήκαμε.λες κ εγώ που έφυγα 11 το πρωί κ γύρισα 10:30 το βράδυ δεν ήμουν κουρασμένη..

Προχθές βγήκαμε έξω έλεγα για μια.δουλεια που μου πρότειναν κ δεν με ακουγε... Ε τι να του πω ;

Θα μου πει πως δεν έχει καταλάβει τι έχω ...κ που να καταλάβει αν δεν του πω κλπ.... Μόνο τη μέρα του τέστ Παπ μου είπε να μην ανησυχώ κ πως θα το φτιάξουμε κλπ από κείνη τη μέρα λες κ ξεχάστηκε... Καλά δεν με νοιάζει. Το μοιράστηκα με τη κολλητή μου κ έγινα σκατα. Με έπαιρνε κ έλεγε μαλακίες κ έγινα χειροτερα κορίτσια.... Έλεγε πως ο γιατρός σου γιατί δεν σε πήρε κ σε άλλα κέντρα παίρνουν κ μπλα μπλα κ έγινα χειροτερα.

Κ τα έβαλε μαζί μου πως κάνω έτσι κ με παίρνει όλο από κάτω. Μου ήρθε να της πω καμιά βαριά, αλλά λέω οκ γάμησε το.

Λες κ έχουν περάσει από το στάδιο αυτό και ξέρουν..... Που όλο τον Ιούλιο θυμάστε πως ήμουν κ είχα πάει στα γενέθλια μου κ μετά έλεγαν εδώ στην επαρχία αν είμαι έγκυος....έλεος.ειχα πάει με τη κοιλιά τούρλα αλλά κορίτσια ο καθένας κοίτα τον Εαυτό του.ο φίλος μου επίσης δεν καταλαβαίνει τι έχω. Έχει κολλησει σε ένα πράγμα το κεφάλι του κ λέει δεν είναι τίποτα 

Έχω βρει κάποιους γιατρούς, αν θέλετε να μου πείτε κ εσείς γνώμη για τον hpv.

Μορτακης και Ράπτης... Διάβασα πως είναι εξειδικευμένοι σε αυτό.....

Εγώ σήμερα θα πάρω το γιατρό τηλ εννοείται να το συζητήσω....

Αλλά φοβάμαι πολύ αρχικά μην έχει μεταλλαχτεί ο ιός κ δεύτερον μην έχει προχωρήσει η βλάβη και μου έχει ανέβει στάδιο....αλλά τι στο καλό θα το έγραφε πιστεύω στο τέστ αν είχε ανέβει ...η αδερφή μου μου είπε δεν είναι κάτι (είναι γιατρός κ είχε 10 χρόνια 16 κ 18 hpv τις πιο επικίνδυνες για καρκίνο κ τώρα το αφαιρέσει με loop ) κ ότι είναι σε αρχικό στάδιο κ να μην το πειράξω....

Αλλά εννοείται πως θα πάρω κ γνώμη από αλλού....απλά φοβάμαι τον εξωσωματικο μη μου πει έλα να καθαρίσουμε τη περιοχή..... Δεν θέλω ... Είναι πολύ νωρίς. Δεν έχω τόσο προχωρημένη βλάβη αυτά θέλουν 5-10 χρόνια να εξελιχθούν εξελίσσονται αργα... Αυτά είναι  που φοβάμαι κορίτσα γιατί όλα για τα χρήματα γίνονται....

Καλά δεν έχω κλείσει μάτι εννοείται σηκώθηκα να μπω στη μπανιέρα μπας κ ηρέμησω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσι για να μη σε δει κανένας ως πορτοφόλι, βρες έναν γιατρό στο Ελενα ή στο Αλεξάνδρα. Αν το ψάξεις υπάρχει ένα αντίστοιχο φόρουμ που κορίτσια έχουν γράψει την εμπειρία τους με κάποιους. Επίσης πάρε το συντομότερο τον γιατρό σου να μιλήσεις..Μόλις ανοίξει, πάρε τηλέφωνο!

Μείνε δυνατή!!! Μόνο εσύ ξέρεις τι περνάς! Κανένας άλλος!

Καλημέρα,

Σήμερα αδιαθετησα κανονικά άρχισε η ροή και πήρα τηλέφωνο στο κέντρο, μιλήσα με τη γραμματέα θα με καλέσει μετά ο γιατρός, έλειπε χθες το βράδυ σε χειρουργείο. Θα με πάρει μετά μου είπε.

Ωστόσο θα περιμένω τώρα να δω τι θα μου πει κ ανάλογα θα πραξω.

Ψάχνω κ για γιατρό εξειδικευμένο στον hpv έχω βρει κάποιους μαζεύω πληροφορίες να επιλέξω έναν από αυτούς που είναι ειδικοί σε αυτό να πάω να πάρω γνώμη.... Λογικά θα πρέπει να κάνω κολποσκόπηση κ βιοψία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια εμεις πυρετωδώς για το σπίτι ασχολούμαστε! Πήγαμε είδαμε κάποια πράγματα σήμερα το πρωί και περιμένουμε και τον ανιψιό μου να έρθει για το ΣΚ μας έλειψε ο μικρούλης μας!! Καλό ΣΚ να έχετε και από εβδομάδας να έχουμε και θετικά τεστακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια εμεις πυρετωδώς για το σπίτι ασχολούμαστε! Πήγαμε είδαμε κάποια πράγματα σήμερα το πρωί και περιμένουμε και τον ανιψιό μου να έρθει για το ΣΚ μας έλειψε ο μικρούλης μας!! Καλό ΣΚ να έχετε και από εβδομάδας να έχουμε και θετικά τεστακια 

Τι ωραία κορίτσι μου ότι πιο όμορφο είναι να φτιάχνεις στο σπίτι σου καλά να περάσετε Με τον ανιψιό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Τι ωραία κορίτσι μου ότι πιο όμορφο είναι να φτιάχνεις στο σπίτι σου καλά να περάσετε Με τον ανιψιό ❤️

Κορίτσια η ξαδέρφη μου 41 ετών με το ίδιο πρόβλημα από μικρή πολυκυστικές και ο άντρας της χαμηλώσει το σπερμα προσπαθούν εδώ και 16 χρόνια να αποκτήσουν μωρό δυστυχώς από κακούς γιατρούς που έπεσε έχει κάνει πολλά χειρουργεία και κλπ κλπ εν τέλει πάμε στον ίδιο γιατρό και ετοιμάζεται να κάνει δεύτερη φορά εξωσωματική.

Ψάχνει για ενεσεις gonal αν κάποια κοπέλα από σας έχει ενέσεις τις οποίες δεν τις χρειάζεται ας μου πει μήπως σας φέρω σε επαφή για να τις πάρει έρχονται οικονομικά πολύ δύσκολα όπως καταλαβαίνετε μετά από 16 χρόνια προσπαθειών.

Έφαγε πάρα πολλά χειρουργεία απλά και μόνο για να βγάζουν κάποιοι που υποτίθεται λέγονται οι γιατροί λεφτά... Μέχρι και ψεύτικη ωοληψία της έχουνε πει ότι της έχουνε κάνει. Ευτυχώς σήμερα τα πράγματα έχουν εξελιχθεί κάπως 🙏

Δεν κρύβω ότι αυτή η κατάσταση μπορώ να πω πως μερικές φορές με επηρεάζει όχι σε μεγάλο βαθμό βέβαια αλλά μπορώ να πω ότι το γεγονός ότι όλες μου οι πρώτες ξαδέρφες δυσκολεύτηκαν να κάνουν μωρό επειδή είχαν πολυκυστικές και αυτές ναι okay με επηρεάζει κάπως.

Ωστόσο με πήρε ο γιατρός και αισθάνθηκα ότι μου έλεγε βλακείες.

Θα περιμένω τα αποτελέσματα και θα πάω Αθήνα να κλείσω ραντεβού μαζί του να τα πω από κοντά γιατί πραγματικά αν σας πω τι μου είπε δεν ξέρω η εγώ είμαι ηλίθια και δεν κατάλαβα εγώ όντως είμαι τόσο περίεργη που μου φάνηκε περίεργο αυτό που μου είπε και με το δίκιο μου έχω νευριάσει .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια η ξαδέρφη μου 41 ετών με το ίδιο πρόβλημα από μικρή πολυκυστικές και ο άντρας της χαμηλώσει το σπερμα προσπαθούν εδώ και 16 χρόνια να αποκτήσουν μωρό δυστυχώς από κακούς γιατρούς που έπεσε έχει κάνει πολλά χειρουργεία και κλπ κλπ εν τέλει πάμε στον ίδιο γιατρό και ετοιμάζεται να κάνει δεύτερη φορά εξωσωματική.

Ψάχνει για ενεσεις gonal αν κάποια κοπέλα από σας έχει ενέσεις τις οποίες δεν τις χρειάζεται ας μου πει μήπως σας φέρω σε επαφή για να τις πάρει έρχονται οικονομικά πολύ δύσκολα όπως καταλαβαίνετε μετά από 16 χρόνια προσπαθειών.

Έφαγε πάρα πολλά χειρουργεία απλά και μόνο για να βγάζουν κάποιοι που υποτίθεται λέγονται οι γιατροί λεφτά... Μέχρι και ψεύτικη ωοληψία της έχουνε πει ότι της έχουνε κάνει. Ευτυχώς σήμερα τα πράγματα έχουν εξελιχθεί κάπως 🙏

Δεν κρύβω ότι αυτή η κατάσταση μπορώ να πω πως μερικές φορές με επηρεάζει όχι σε μεγάλο βαθμό βέβαια αλλά μπορώ να πω ότι το γεγονός ότι όλες μου οι πρώτες ξαδέρφες δυσκολεύτηκαν να κάνουν μωρό επειδή είχαν πολυκυστικές και αυτές ναι okay με επηρεάζει κάπως.

Ωστόσο με πήρε ο γιατρός και αισθάνθηκα ότι μου έλεγε βλακείες.

Θα περιμένω τα αποτελέσματα και θα πάω Αθήνα να κλείσω ραντεβού μαζί του να τα πω από κοντά γιατί πραγματικά αν σας πω τι μου είπε δεν ξέρω η εγώ είμαι ηλίθια και δεν κατάλαβα εγώ όντως είμαι τόσο περίεργη που μου φάνηκε περίεργο αυτό που μου είπε και με το δίκιο μου έχω νευριάσει .....

Τι σου είπε ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα και στα υπολοιπα κορίτσια! Τι κάνετε;; Πως θα περάσετε το ΣΚ σας;; @Antonia2 μου τι κάνεις;; 

Γεια σου κοριτσι μου!!! Ειμαι πολυ καλα!! μολις γυρισαμε απο καφεδακι με φιλους κ το βραδυ θα δουμε αλλους... γεμιζω το χρονο να μη σκεφτομαι πολυ γτ αγχωνομαι. Εχω λιγο το βαρος π σας ελεγα αλλα το χλευαζω κ οσο μπορω με τον αντρα μου κ γελαμε!! 

Οτι ειναι να γινει θ γινει..

Επισης να σας πω οτι χθες το βραδυ ειχα παλι 37. Ετσι το εβαλα το θερμομετρο δεν ενιωθα κατι. Οποτε συμπεραινω οτι ειναι λογω ωορρηξιας. Το 2ο 15ημερο του κυκλου..

Να ξερεις @iriana μου με βοηθησες πολυ!!! Εχεις τοσο δικιο οτι ολα ειναι θεμα μυαλου.. δεν πρεπει ν μας κερδισει το αγχος μας!! 💪

Ευχομαι σε ολες ενα τελειο και ξεγνοιαστο σκ!!!

@Mimi26 διαβαζω τα νεα σου κ εχω προβληματιστει με το εξης. Θα σου γραψω 2 λογια με πολλη αγαπη και χωρις να θελω να σε φερω σε δυσκολη θεση. Με προβληματισε λοιπον ο συντροφος σου κ το ποδο σου στεκεται στα δυσκολα. Δεν υπαρχει κατι πιο σιβαρο κ πολυτιμο απ την υγεια μας. Κ δε νιωθω οτι σε στηριζει κ σου συμπαραστεκεται οσο θα ηθελες. Οσο επιβαλλει η περισταση. Δεν ειμαι σε θεση να ξερω το καλυτερο γ σενα. Μονο εσυ το ξερεις. 

@Raf123ευχομαι ολοψυχα θετικα τεστακια κ χοριακες!! Σε ολες μας!!! 🙏♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κοριτσι μου!!! Ειμαι πολυ καλα!! μολις γυρισαμε απο καφεδακι με φιλους κ το βραδυ θα δουμε αλλους... γεμιζω το χρονο να μη σκεφτομαι πολυ γτ αγχωνομαι. Εχω λιγο το βαρος π σας ελεγα αλλα το χλευαζω κ οσο μπορω με τον αντρα μου κ γελαμε!! 

Οτι ειναι να γινει θ γινει..

Επισης να σας πω οτι χθες το βραδυ ειχα παλι 37. Ετσι το εβαλα το θερμομετρο δεν ενιωθα κατι. Οποτε συμπεραινω οτι ειναι λογω ωορρηξιας. Το 2ο 15ημερο του κυκλου..

Να ξερεις @iriana μου με βοηθησες πολυ!!! Εχεις τοσο δικιο οτι ολα ειναι θεμα μυαλου.. δεν πρεπει ν μας κερδισει το αγχος μας!! 💪

Ευχομαι σε ολες ενα τελειο και ξεγνοιαστο σκ!!!

@Mimi26 διαβαζω τα νεα σου κ εχω προβληματιστει με το εξης. Θα σου γραψω 2 λογια με πολλη αγαπη και χωρις να θελω να σε φερω σε δυσκολη θεση. Με προβληματισε λοιπον ο συντροφος σου κ το ποδο σου στεκεται στα δυσκολα. Δεν υπαρχει κατι πιο σιβαρο κ πολυτιμο απ την υγεια μας. Κ δε νιωθω οτι σε στηριζει κ σου συμπαραστεκεται οσο θα ηθελες. Οσο επιβαλλει η περισταση. Δεν ειμαι σε θεση να ξερω το καλυτερο γ σενα. Μονο εσυ το ξερεις. 

@Raf123ευχομαι ολοψυχα θετικα τεστακια κ χοριακες!! Σε ολες μας!!! 🙏♥️♥️♥️

 

 

Καλά να περάσεις κορίτσι μου...άσε τις σκέψεις...την αναμονή μόνο με γέλιο πρέπει να την αντιμετωπίζουμε...!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις βγηκα απ την τουαλετα κ ειχα καθαρο αιμα οταν σκουπιστηκα. Οχι στο εσωρουχο. Οποτε..... δυστυχως...

(Ειχα απ το πρωι κ πονους περιοδου χαμηλα στα γυναικολογικα)

Ανυπομονω κ ευχομαι απο καρδιας να ακουσω τα δικα σας ευχαριστα!! 🙏🙏🙏🙏♥️♥️♥️♥️🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι πολύ νωρίς για περίοδο?? 18 δεν περίμενες??

Ειναι λιγο περιεργο μ εμενα.. περιμενω 16/09. Αλλα παντα σκανε τα προερτια απο κυριακη. 

Δηλαδη να φανταστεις τον Αυγουστο ηρθε Πεμπτη 19/08 κ το πρωτο αιμα το ειδα 15αυγουστο στο σκουπισμα παλι.. εχω ενα χρονο π γινεται αυτο..

Απλα ισως ερθει η περιοδος Τεταρτη αντι γ Πεμπτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσι μου δεν είναι πολύ νωρίς για περίοδο?? 18 δεν περίμενες??

Εγώ τώρα μπερδεύτηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Εγώ τώρα μπερδεύτηκα...

Γιατι κορκτσι μου.. περιοδο περιμενω 16/09. Αλλα 4 ημερες πριν ερθει η περιοδος, εχω λιιγο αιμα.. ισα οταν σκουπιζομαι. 

Γι αυτο σας ελεγα χθες οτι φοβαμαι κ τρεμω την κυριακη. Γτ αν την κυριακη σκασει αιματακι, η περιοδος θα ερθει κανονικα..

Τελικα το αιμα εσκασε απο σμρ δυστυχως 😔😔

Ο κυκλος μου ειναι 28 ημερων αλλα 1 στο 4-5μηνο ειναι 27 ημερες ο κυκλος.

Οποτε η περιοδος μου θα ερθει 15/09 αντι γ 16/09..

Ενας λογος π πηρα τα τεστ ωορρηξιας ειναι να δω οντως ποτε εχω ωορρηξια γτ αυτο το λιγο αιμα στο σκουπισμα με μπερδευε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γιατι κορκτσι μου.. περιοδο περιμενω 16/09. Αλλα 4 ημερες πριν ερθει η περιοδος, εχω λιιγο αιμα.. ισα οταν σκουπιζομαι. 

Γι αυτο σας ελεγα χθες οτι φοβαμαι κ τρεμω την κυριακη. Γτ αν την κυριακη σκασει αιματακι, η περιοδος θα ερθει κανονικα..

Τελικα το αιμα εσκασε απο σμρ δυστυχως 😔😔

Ο κυκλος μου ειναι 28 ημερων αλλα 1 στο 4-5μηνο ειναι 27 ημερες ο κυκλος.

Οποτε η περιοδος μου θα ερθει 15/09 αντι γ 16/09..

Ενας λογος π πηρα τα τεστ ωορρηξιας ειναι να δω οντως ποτε εχω ωορρηξια γτ αυτο το λιγο αιμα στο σκουπισμα με μπερδευε..

Δεν πειράζει πάμε στον επόμενο κύκλο δυναμικά . ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Δεν πειράζει πάμε στον επόμενο κύκλο δυναμικά . ...

Πάντως περίεργο μου φαίνεται αυτό...τόσες μέρες απόσταση το πρώτο αίμα με την κανονική περίοδο...μπορεί και να είναι φυσιολογικό και να μην το ξέρω βέβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γιατι κορκτσι μου.. περιοδο περιμενω 16/09. Αλλα 4 ημερες πριν ερθει η περιοδος, εχω λιιγο αιμα.. ισα οταν σκουπιζομαι. 

Γι αυτο σας ελεγα χθες οτι φοβαμαι κ τρεμω την κυριακη. Γτ αν την κυριακη σκασει αιματακι, η περιοδος θα ερθει κανονικα..

Τελικα το αιμα εσκασε απο σμρ δυστυχως 😔😔

Ο κυκλος μου ειναι 28 ημερων αλλα 1 στο 4-5μηνο ειναι 27 ημερες ο κυκλος.

Οποτε η περιοδος μου θα ερθει 15/09 αντι γ 16/09..

Ενας λογος π πηρα τα τεστ ωορρηξιας ειναι να δω οντως ποτε εχω ωορρηξια γτ αυτο το λιγο αιμα στο σκουπισμα με μπερδευε..

Το είχα και εγώ αυτό το μαρτύριο της σταγόνας.. ουσιαστικα όλο αυτό κρατούσε 10 μέρες και από αυτές μόνο 5-6 ήταν η κανονική μου περίοδος.. ταλαιπωρια.. ο γιατρός σου τι εξήγηση δίνει? Γιατί σου συμβαίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Το είχα και εγώ αυτό το μαρτύριο της σταγόνας.. ουσιαστικα όλο αυτό κρατούσε 10 μέρες και από αυτές μόνο 5-6 ήταν η κανονική μου περίοδος.. ταλαιπωρια.. ο γιατρός σου τι εξήγηση δίνει? Γιατί σου συμβαίνει?

Ο γιατρος μου ειπε οτι ισως ειναι απο επαφη που εχω κ κατεβαινει αυτο το αιμα. Μου εκανε υπερηχο κι ολα ηταν καλα. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος. ειδε εξετασεις ορμονολογικες-θυροειδους απο ενδοκρινολογο κ ηταν πολυ καλες οποτε μου ειπε οτι δε βλεπει κτ π το προκαλει. Επισης επειδη ρωτουσα γ τις γονιμες μου ειπε θ μετρας απο οταν ερχεται η κανονικη ροη. Και οντως τα τεστ ωορρηξιας εδειξαν οτι οι γονιμες ειναι 13-14η μερα του κυκλου.

@Heart μου ελπιζω οντως ν μην ειναι κτ πιο σοβαρο.

@Sandyb εσενα τι σου ειπε ο δικος σου γιατρος;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ο γιατρος μου ειπε οτι ισως ειναι απο επαφη που εχω κ κατεβαινει αυτο το αιμα. Μου εκανε υπερηχο κι ολα ηταν καλα. Ο κυκλος μου ειναι σταθερος. ειδε εξετασεις ορμονολογικες-θυροειδους απο ενδοκρινολογο κ ηταν πολυ καλες οποτε μου ειπε οτι δε βλεπει κτ π το προκαλει. Επισης επειδη ρωτουσα γ τις γονιμες μου ειπε θ μετρας απο οταν ερχεται η κανονικη ροη. Και οντως τα τεστ ωορρηξιας εδειξαν οτι οι γονιμες ειναι 13-14η μερα του κυκλου.

@Heart μου ελπιζω οντως ν μην ειναι κτ πιο σοβαρο.

@Sandyb εσενα τι σου ειπε ο δικος σου γιατρος;;

Όχι καλέ τι σοβαρό? Αφού κάνατε εξετάσεις.. ούτε και μένα ήταν κάτι πολύ σοβαρό.. είχα πολύποδες στη μητρα..τους αφαίρεσα πέρυσι και από τότε η περίοδος μου είναι κανονική ευτυχώς.. απλά είχα μπλέξει με κακή γιατρό και άργησα να πάρω χαμπάρι τι γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...