Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Είχα και δυο πιο μικρά ,αλλά μου είπε λίγο δύσκολο να σκάσουν γιατί δεν μεγάλωσαν αρκετά από τον πρώτο υπέρηχο ...έχεις δίκιο για την ηρεμία!! Είμαι πολύ καλύτερα σήμερα είναι η αλήθεια!!!ευχαριστώ για την υποστήριξη!!

@Heartκοριτσάκι μου γιατί αγχώνεσαι... Μη κάθεσαι κ διαβάζεις στο ίντερνετ ξέρει ο γιατρός σου ...κακώς πιέζεις καταστάσεις. Είδες κ εγώ τον Ιούνιο που πίεσα τι έγινε.... Ξέρει εκείνος πότε είναι να στα κάνει....

Μην ανησυχείς...είτε βράδυ την έκανες είτε σήμερα μεσημέρι το ίδιο είναι εφόσον θα έρθετε σε επαφή. Για μας είναι λεπτομέρειες για αυτόυς όχι ! Που ξέρουν !

Εγώ είχα παει μι; Φορά ήταν 21 κ μου λέει φύγε κάνε ένεση κ έλα αύριο πρωί για έγχυση...

Γιατί εμείς δεν καναμε επαφες , κάναμε σπερματεγχυση...

Καλή επιτυχία λοιπόν 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡 εύχομαι σε δύο βδομάδες εγκυουλα αγάπη μου !

Αχκοριτσια δώστε μου λίγο ψυχολογία είμαι σκατα.....σορυ κιόλας. Λέτε να φταίει η προγεστερόνη κ να με ρίχνει ψυχολογικά;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Heartκοριτσάκι μου γιατί αγχώνεσαι... Μη κάθεσαι κ διαβάζεις στο ίντερνετ ξέρει ο γιατρός σου ...κακώς πιέζεις καταστάσεις. Είδες κ εγώ τον Ιούνιο που πίεσα τι έγινε.... Ξέρει εκείνος πότε είναι να στα κάνει....

Μην ανησυχείς...είτε βράδυ την έκανες είτε σήμερα μεσημέρι το ίδιο είναι εφόσον θα έρθετε σε επαφή. Για μας είναι λεπτομέρειες για αυτόυς όχι ! Που ξέρουν !

Εγώ είχα παει μι; Φορά ήταν 21 κ μου λέει φύγε κάνε ένεση κ έλα αύριο πρωί για έγχυση...

Γιατί εμείς δεν καναμε επαφες , κάναμε σπερματεγχυση...

Καλή επιτυχία λοιπόν 🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡 εύχομαι σε δύο βδομάδες εγκυουλα αγάπη μου !

Αχκοριτσια δώστε μου λίγο ψυχολογία είμαι σκατα.....σορυ κιόλας. Λέτε να φταίει η προγεστερόνη κ να με ρίχνει ψυχολογικά;;

 

Κοπέλα μου προσπάθησε να κάνεις πράγματα για να νοιώσεις καλύτερα.. πήγαινε μια βόλτα.. ακούω λίγη μουσικούλα.. μαγείρεψε κάτι ωραίο...

Πόσο καιρό παίρνεις προγεστερόνη και γιατι;;Δεν θυμάμαι σε τι φάση εισαι...

Μου θυμίζεις λιγο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lavie είπε:

Κοπέλα μου προσπάθησε να κάνεις πράγματα για να νοιώσεις καλύτερα.. πήγαινε μια βόλτα.. ακούω λίγη μουσικούλα.. μαγείρεψε κάτι ωραίο...

Πόσο καιρό παίρνεις προγεστερόνη και γιατι;;Δεν θυμάμαι σε τι φάση εισαι...

Μου θυμίζεις λιγο;;

Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, κ πάντα είμαι χειρότερα όταν παίρνω προγεστερόνη.

Έφτασα 35 μέρες δεν μου ήρθε περίοδος δεν μεγάλωσε το ενδομήτριο κ πήρα προγεστερόνη για να αδιαθετησω.εζω πάρει 3 μέρες θα πάρω άλλες 2.

Έχω πολυκυστικες ωοθήκες κ δεν Μ έρχεται περίοδος.

Είμαι χάλια ψυχολογικά άρχισα να δουλεύω όλη μέρα πάλι,μετάνιωσα που επιασαδευτερη δουλειά στο μεταξύ δεν είναι και καθόλου καλή η δεύτερη δουλειά...αλλά ειχα ανάγκη τα χρήματα....

Έτσι καταλήγω να δουλεύω Δευτέρα ως Παρασκευή από πρωί έως βράδυ 😏 είπαν κρατήσω τη δεύτερη δουλειά μόνο μέχρι τα Χριστούγεννα για να μαζέψω τα λεφτά για εξωσωματική κ να πάω τον άλλον μήνα ... Γιατί έχουμε ζοριστει.βασικα τα έχουμε απλά να συνέλθουμε λίγο οικονομικά να μην μείνουμε ταπί άνθρωποι είμαστε ...

Αλλά με πιέζει πολύ αυτή η δουλειά μέσα μου γιατί δεν μου αρέσει καθόλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, κ πάντα είμαι χειρότερα όταν παίρνω προγεστερόνη.

Έφτασα 35 μέρες δεν μου ήρθε περίοδος δεν μεγάλωσε το ενδομήτριο κ πήρα προγεστερόνη για να αδιαθετησω.εζω πάρει 3 μέρες θα πάρω άλλες 2.

Έχω πολυκυστικες ωοθήκες κ δεν Μ έρχεται περίοδος.

Είμαι χάλια ψυχολογικά άρχισα να δουλεύω όλη μέρα πάλι,μετάνιωσα που επιασαδευτερη δουλειά στο μεταξύ δεν είναι και καθόλου καλή η δεύτερη δουλειά...αλλά ειχα ανάγκη τα χρήματα....

Έτσι καταλήγω να δουλεύω Δευτέρα ως Παρασκευή από πρωί έως βράδυ 😏 είπαν κρατήσω τη δεύτερη δουλειά μόνο μέχρι τα Χριστούγεννα για να μαζέψω τα λεφτά για εξωσωματική κ να πάω τον άλλον μήνα ... Γιατί έχουμε ζοριστει.βασικα τα έχουμε απλά να συνέλθουμε λίγο οικονομικά να μην μείνουμε ταπί άνθρωποι είμαστε ...

Αλλά με πιέζει πολύ αυτή η δουλειά μέσα μου γιατί δεν μου αρέσει καθόλου.

Καταρχήν σε νοιώθω απόλυτα γιατί φαντάσου εμείς δεν είχαμε ούτε τα λεφτά για την σπερματεγχυση...είμαστε τόσο χάλια οικονομικα....παρόλα αυτά όμως πρώτα θα πρέπει να κοιτάξουμε να είμαστε εμείς ήρεμες γιατί όπως πολύ καλά γνωρίζεις κι εσύ αν νοιώθεις πιεσμένη με τη δουλειά η με κάτι άλλο περναει μέσα μας και μας δημιουργεί διάφορα προβλήματα και τώρα αυτό ειδικά δεν το θέλουμε που προσπαθούμε για μωράκι...

Εννοείται ότι τα λεφτά παίζουν ένα ρολο στο να είμαστε λίγο πιο χαλαροί και να πάμε παρακάτω στις προσπάθειες μας αλλά αν νομίζεις ότι σε χαλάει πολύ προσπάθησε να το αλλάξεις.. 

Μην τα κάνουμε όλα για τα λεφτά...Δεν το λέω με άσχημο τρόπο...σου είπα και πριν εμείς δεν είχαμε ούτε τα 150 για την σπερματεγχυση....Δεν τα είχαμε καν...Όχι τα είχαμε για κάτι άλλο...Δεν υπήρχαν στον λογαριασμό μας...παρόλα αυτά χαλαρωσαμε λίγο κάποιους μήνες και όταν είδαμε ότι μένουν αυτά για μα περάσουμε το μήνα.. αποφασίσαμε να τα διαθέσουμε εκει..άσε που τελικά με εξετάσεις και τεστ pcr και με βενζίνες και διόδια χαλάσαμε 2 μέρες που πήγαμε στην Αθήνα... 400 και κάτι...αλλά οκ..ξέρω ότι τις επόμενες μέρες θα έχω πρόβλημα αλλά όσο μπορώ δεν το αφήνω να με πάρει από κάτω.. Γιατί έχω και έχουμε όλες ταλαιπωρηθεί παρά πολύ τόσο καιρό που το μόνο που με νοιάζει είναι να είμαστε καλά και να πετύχουμε αυτην μας την προσπάθεια...προσπαθώ όσο μπορώ να μην τα σκέφτομαι.. κι εγώ είμαι πολλές φορές χάλια ψυχολογικά για λίγο αλλά μετά σηκώνομαι και λέω Όχι...δεν θα αρρωστήσω  για τίποτα...Έχω έναν σκοπό και θα προσπαθήσω να τον πετύχω...

Όσο μπορείς σταμάτα από τη ζωή σου πράγματα που σε χαλάνε γιατί δεν πάει παρακατώ η ζωή εύκολα έτσι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, κ πάντα είμαι χειρότερα όταν παίρνω προγεστερόνη.

Έφτασα 35 μέρες δεν μου ήρθε περίοδος δεν μεγάλωσε το ενδομήτριο κ πήρα προγεστερόνη για να αδιαθετησω.εζω πάρει 3 μέρες θα πάρω άλλες 2.

Έχω πολυκυστικες ωοθήκες κ δεν Μ έρχεται περίοδος.

Είμαι χάλια ψυχολογικά άρχισα να δουλεύω όλη μέρα πάλι,μετάνιωσα που επιασαδευτερη δουλειά στο μεταξύ δεν είναι και καθόλου καλή η δεύτερη δουλειά...αλλά ειχα ανάγκη τα χρήματα....

Έτσι καταλήγω να δουλεύω Δευτέρα ως Παρασκευή από πρωί έως βράδυ 😏 είπαν κρατήσω τη δεύτερη δουλειά μόνο μέχρι τα Χριστούγεννα για να μαζέψω τα λεφτά για εξωσωματική κ να πάω τον άλλον μήνα ... Γιατί έχουμε ζοριστει.βασικα τα έχουμε απλά να συνέλθουμε λίγο οικονομικά να μην μείνουμε ταπί άνθρωποι είμαστε ...

Αλλά με πιέζει πολύ αυτή η δουλειά μέσα μου γιατί δεν μου αρέσει καθόλου.

Καλημέρα κορίτσι μου μολις διάβασα τώρα την ιστορία σου! Καταλαβαίνω την επιθυμία σου γιατί και εμεις εδώ για ένα σκοπο είμαστε να μεγαλώσει η οικογένεια μας! Ομως αν δεν είσαι εσυ ψυχικά ήρεμη δεν θα μπορέσεις να το επιτυχείς! Καταλαβαίνω ποσό σημαντικά είναι τα χρήματα και εγώ έκανα κατά καιρούς 2 δουλειες με πίεση σχολαγα η ώρα 10 το βράδυ από τις 8:00 δεν είχα όρεξη ούτε για σεξ τις περισσότερες φορες ήμουν συνέχεια σε ένταση! Δεν έκανα τίποτα για τον εαυτό μου ίσα ίσα έβρισκα μια ώρα για γυμναστική για να  εκτονώνομαι, μόνο αυτό! Αποφάσισα ότι δεν μπορώ να ζήσω έτσι υπό αυτες τις συνθήκες αποφάσισα να παραιτηθώ και να βρω κάτι στο τομέα που σπούδασα  και να σταματήσω την δεύτερη δουλεια και ας βγάζω λιγότερα! Μόνο άγχος και ένταση μου δημιουργούσε και ήμουν δυστυχισμένη! Αν δεν σε γεμίζει αν σου προκαλεί στρες άστο προέχει να είμαστε υγιείς και θα βρεθούν τα χρήματα, να κάνετε οικονομία από κάπου αλλου ισως καθημερινά να μαζευεις όσα λεφτά μπορείς εγώ πχ καθημερινά αν μπορώ βάζω στην άκρη όσα μπορώ πχ 5 ευρώ 1 ευρώ όσα μπορώ και δε τα πειράζω ξέρω ότι αυτά είναι για ένα σκοπό! 
 

Ηρεμησε κανε κάτι που σε ευχαριστεί και να εχεις πίστη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά, κ πάντα είμαι χειρότερα όταν παίρνω προγεστερόνη.

Έφτασα 35 μέρες δεν μου ήρθε περίοδος δεν μεγάλωσε το ενδομήτριο κ πήρα προγεστερόνη για να αδιαθετησω.εζω πάρει 3 μέρες θα πάρω άλλες 2.

Έχω πολυκυστικες ωοθήκες κ δεν Μ έρχεται περίοδος.

Είμαι χάλια ψυχολογικά άρχισα να δουλεύω όλη μέρα πάλι,μετάνιωσα που επιασαδευτερη δουλειά στο μεταξύ δεν είναι και καθόλου καλή η δεύτερη δουλειά...αλλά ειχα ανάγκη τα χρήματα....

Έτσι καταλήγω να δουλεύω Δευτέρα ως Παρασκευή από πρωί έως βράδυ 😏 είπαν κρατήσω τη δεύτερη δουλειά μόνο μέχρι τα Χριστούγεννα για να μαζέψω τα λεφτά για εξωσωματική κ να πάω τον άλλον μήνα ... Γιατί έχουμε ζοριστει.βασικα τα έχουμε απλά να συνέλθουμε λίγο οικονομικά να μην μείνουμε ταπί άνθρωποι είμαστε ...

Αλλά με πιέζει πολύ αυτή η δουλειά μέσα μου γιατί δεν μου αρέσει καθόλου.

Είναι δύσκολο να δουλεύεις δύο δουλειές και να μην σ αρέσει κιόλας και να έχεις και χίλια δυο στο κεφάλι σου...αλλά σκέψου ότι έχεις τα εμβρυακια να σε περιμένουν και ότι σίγουρα τα Χριστούγεννα θα έχεις καλό νέο.. Το μην αγχώνεσαι , μην απογοητεύεσαι, δεν θα το πω , είναι πολύ δύσκολο...όμως θα συμβουλεύσω αυτό το άγχος και η πίεση να φεύγει γρήγορα μέσα στη μέρα...Να το ξεπερνάς και να μην χαλάνε ολόκληρες μέρες από αυτό...εχθές ήμουν πολύ αγχωμενη...το βράδυ που ξάπλωσα τα είπα με τον εαυτό μου και σήμερα υποσχέθηκα να μην κάνω άσχημη σκέψη , να αισιόδοξησω...!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου , τα δύσκολα πέρασαν , όλα αυτά θα περάσουν και θα τα θυμόμαστε και θα γελάμε η μπορεί και να συγκινουμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η iriana είπε:

καλημέρα κορίτσια! Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολες αυτές οι μέρες για σας, όμως σκεφτείτε ότι όταν αγχωνόμαστε οι ορμόνες μας απορρυθμίζονται! Προσπαθήστε όσο μπορείτε να σκέφτεστε ωραία πράγματα για να βοηθήσετε το σώμα σας να δουλέψει υπερ σας σε συνεργασία με όποια θεραπεία! 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.. όλοι έχουμε τα θέματα μας και προβλήματα καθημερινά...πρέπει να προσπαθήσουμε όσο μπορούμε να τα αποβάλλουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

Αυτές τις μέρες που είμαι μετά την ωορρηξία και στην αναμονή για την πολυπόθητη καθυστέρηση, νιώθω πάντα μια αισιοδοξία και αυτομάτως τρώω σαν να είμαι ήδη έγκυος! Δηλαδή, αποφεύγω τις βλακείες, τρώω πιο πολλά φρούτα κτλ.. Σήμερα ειδικά έστυψα μέχρι και χυμό (κάτι που δεν το κάνω ποτέ!!), και το βράδυ σκέφτομαι να βγω να περπατήσω γιατί τις τελευταίες μέρες δεν έχω γυμναστεί ιδιαίτερα.. Γενικά μου βγαίνει έντονα να φροντίσω το σώμα μου! Επίσης, κάπου είχα διαβάσει ότι το τσάι κρατάει το σώμα μας ζεστό κι έτσι είναι πιο φιλικό για την εμφύτευση.

Εσείς κορίτσια έχετε αλλάξει τον τρόπο ζωής σας, έχετε κόψει π.χ. κακές συνήθειες τώρα που προσπαθείτε;

Να προσέχεις γενικά το χαμομήλι..... Δεν λέμε ότι βλάπτει ακόμα κ σε μικρές ποσότητες μια στο τόσο, αλλά ας πούμε να μην είναι το καθημερινό τσάι σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Αυτές τις μέρες που είμαι μετά την ωορρηξία και στην αναμονή για την πολυπόθητη καθυστέρηση, νιώθω πάντα μια αισιοδοξία και αυτομάτως τρώω σαν να είμαι ήδη έγκυος! Δηλαδή, αποφεύγω τις βλακείες, τρώω πιο πολλά φρούτα κτλ.. Σήμερα ειδικά έστυψα μέχρι και χυμό (κάτι που δεν το κάνω ποτέ!!), και το βράδυ σκέφτομαι να βγω να περπατήσω γιατί τις τελευταίες μέρες δεν έχω γυμναστεί ιδιαίτερα.. Γενικά μου βγαίνει έντονα να φροντίσω το σώμα μου! Επίσης, κάπου είχα διαβάσει ότι το τσάι κρατάει το σώμα μας ζεστό κι έτσι είναι πιο φιλικό για την εμφύτευση.

Εσείς κορίτσια έχετε αλλάξει τον τρόπο ζωής σας, έχετε κόψει π.χ. κακές συνήθειες τώρα που προσπαθείτε;

Εγώ έχω σχεδόν κόψει την καφεινη κι αποφεύγω αρκετά το αλκοόλ.

Από διατροφή προσπαθω να τρώω τις περισσότερες φορές σπιτικό φαγητό και μετά την ωορρηξία έχω κι εγώ αυτό με τα πολλά φρούτα, καρύδια, αβοκάντο γιατί είχα διαβάσει βοηθάνε. 

Επίσης τον προηγούμενο μήνα έκανα κάτι βιντεάκια από το ίντερνετ με ασκήσεις γιόγκα που βοηθάνε την εμφύτευση.

Δεν έμεινα έγγυος όμως οπότε μην γελιομαστε μάλλον πιο πολύ για την ψυχολογία μας είναι όλα αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ χθες πήγα στην ενδοκρινολόγο γιατί όπως σας είχα γράψει την προηγούμενη εβδομαδα είχα tsh 5,76 που ο γυναικολόγος θεώρησε υψηλή.

Ωστόσο ήταν πολύ καθησυχαστικη και μου είπε να βγάλω από το μυαλό μου ότι δεν μένω έγγυος για αυτό, μου ξαναανελυσε τις γόνιμες μέρες και πότε πρέπει να ερχόμαστε σε επαφή και μου είπε ότι σίγουρα θα ρυθμίσουμε και την tsh για να νιώθω κι εγώ ότι δεν υπάρχει το παραμικρό θέμα.

Έκανα και σαλπιγγογραφια την προηγούμενη εβδομάδα που βγήκε πολύ καλή. 

Το σπερμα επίσης κανένα πρόβλημα και προσπαθώ να σκέφτομαι ότι θα έρθει τώρα στα κοντά και το μωράκι.

Απλώς κι όταν δεν βρίσκεις τίποτα στις εξετάσεις κι όλοι οι γιατροί σου λένε σε λίγους μήνες θα είσαι έγγυος σου δημιουργεί μια επιπλέον πίεση. Δεν θέλω να φαίνομαι αχάριστη αφού είναι όλα καλά, αλλά νομίζω καταλαβαίνετε πως το λέω, δεν ξέρω αν νιώθετε κι εσείς έτσι.

Πάντως μετά από όλα αυτά ψυχολογικα είμαι καλά αυτές τις μέρες, ελπιζω να γίνει το θαυματακι για όλες μας αυτό τον μήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Αυτές τις μέρες που είμαι μετά την ωορρηξία και στην αναμονή για την πολυπόθητη καθυστέρηση, νιώθω πάντα μια αισιοδοξία και αυτομάτως τρώω σαν να είμαι ήδη έγκυος! Δηλαδή, αποφεύγω τις βλακείες, τρώω πιο πολλά φρούτα κτλ.. Σήμερα ειδικά έστυψα μέχρι και χυμό (κάτι που δεν το κάνω ποτέ!!), και το βράδυ σκέφτομαι να βγω να περπατήσω γιατί τις τελευταίες μέρες δεν έχω γυμναστεί ιδιαίτερα.. Γενικά μου βγαίνει έντονα να φροντίσω το σώμα μου! Επίσης, κάπου είχα διαβάσει ότι το τσάι κρατάει το σώμα μας ζεστό κι έτσι είναι πιο φιλικό για την εμφύτευση.

Εσείς κορίτσια έχετε αλλάξει τον τρόπο ζωής σας, έχετε κόψει π.χ. κακές συνήθειες τώρα που προσπαθείτε;

Εγώ γενικά πάντα τρεφόμουν πιο υγιεινά, ζάχαρη καθόλου φτιάχνω τα δικά μου γλυκά όταν θέλω να φάω κάτι και αλεύρι το αποφεύγω δεν τρώω ψωμί μόνο ολικης πολύ σπάνια, τρώω πολλά λαχανικά, αλλαντικά δεν τρώω! Δεν καπνίζω, γυμνάζομαι (αν και με τον κορονοιο 2 χρόνια τώρα  έκανα μόνη μου αλλά όχι και κάτι σπουδαίο αλλά ξεκίνησα πάλι πιο εντατικά). Το μόνο που δεν μπορώ να κόψω είναι τον καφε θέλω το πρωί και ένα το απόγευμα! Τσάι πίνω αρκετό αλλά τώρα με τη δουλεια μόνο το βράδυ μπορώ να πιω! Φρούτα τρώω 1-2 την ημέρα! Γενικά θεωρώ ότι πολύ καλα κάνουμε και φροντίζουμε το σώμα μας για εμας πρώτα, αλλά έχει και κοπελες για παράδειγμα που καπνίζουν τρωνε βλακείες και ομως τα καταφέρνουν και μένουν έγκυες! Σίγουρα βοηθά η διατροφή για ένα υγιής σπιτάκι για το εμβρυάκι μας και ο τρόπος ζωής αλλά ειναι και θέμα τύχης πολλες φορες και εννοείται να μη το σκεφτόμαστε γιατί δρα από μόνο του το σύστημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Heart είπε:

Είναι δύσκολο να δουλεύεις δύο δουλειές και να μην σ αρέσει κιόλας και να έχεις και χίλια δυο στο κεφάλι σου...αλλά σκέψου ότι έχεις τα εμβρυακια να σε περιμένουν και ότι σίγουρα τα Χριστούγεννα θα έχεις καλό νέο.. Το μην αγχώνεσαι , μην απογοητεύεσαι, δεν θα το πω , είναι πολύ δύσκολο...όμως θα συμβουλεύσω αυτό το άγχος και η πίεση να φεύγει γρήγορα μέσα στη μέρα...Να το ξεπερνάς και να μην χαλάνε ολόκληρες μέρες από αυτό...εχθές ήμουν πολύ αγχωμενη...το βράδυ που ξάπλωσα τα είπα με τον εαυτό μου και σήμερα υποσχέθηκα να μην κάνω άσχημη σκέψη , να αισιόδοξησω...!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου , τα δύσκολα πέρασαν , όλα αυτά θα περάσουν και θα τα θυμόμαστε και θα γελάμε η μπορεί και να συγκινουμαστε...

Κορίτσι μου αρχικά μετάνιωσα που έκανα το εμβόλιο ..... Γιατί με πάει πίσω.... Κ έχω φρικτό πονοκέφαλο από την μέρα που το έκανα ειδικά τώρα που παίρνω ορμόνη έχει χειροτερέψει...

Δευτέρον άρχισα δεύτερη δουλειά η οποία κυριολεκτικά είναι απαίσια.....

Η αρχική μου δουλειά που δόξα το θεό είμαι εκεί κ είναι όλα καλά μου αρέσει πάρα πολύ!

Αλλά με έχει πάρει από κάτω που δεν μου αρέσει καθόλου.

Επίσης με έχει ρίξει ψυχολογικά η χονδροπάθεια στα γόνατα κλαίω κυριολεκτικά από τον πόνο.....μένω στον 4ο δεν έχει ανσασέρ κ ψάχνουμε για σπίτι καιρό τώρα.....

Είμαι κάπως απογοητευμένη από πολλά μαζί !!!!

Περιμένω κ τα αποτελέσματα από το τεστ κ από το άγχος μου βγαίνει κλάμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσι μου αρχικά μετάνιωσα που έκανα το εμβόλιο ..... Γιατί με πάει πίσω.... Κ έχω φρικτό πονοκέφαλο από την μέρα που το έκανα ειδικά τώρα που παίρνω ορμόνη έχει χειροτερέψει...

Δευτέρον άρχισα δεύτερη δουλειά η οποία κυριολεκτικά είναι απαίσια.....

Η αρχική μου δουλειά που δόξα το θεό είμαι εκεί κ είναι όλα καλά μου αρέσει πάρα πολύ!

Αλλά με έχει πάρει από κάτω που δεν μου αρέσει καθόλου.

Επίσης με έχει ρίξει ψυχολογικά η χονδροπάθεια στα γόνατα κλαίω κυριολεκτικά από τον πόνο.....μένω στον 4ο δεν έχει ανσασέρ κ ψάχνουμε για σπίτι καιρό τώρα.....

Είμαι κάπως απογοητευμένη από πολλά μαζί !!!!

Περιμένω κ τα αποτελέσματα από το τεστ κ από το άγχος μου βγαίνει κλάμα...

Όλα καλά θα πάνε βρε κορίτσι μου!! Φταίνε και τα χάπια τώρα και τα βλέπεις όλα μαύρα...καταλαβαίνω μάλλον ότι το πρόγραμμα σου είναι δουλειά όλη μέρα και γυρνάς σπίτι το βράδυ...σήμερα για να αλλάξει η ρουτίνα και να έρθει διάθεση , το βράδυ που θα γυρίσεις πάρε τον σύντροφό σου και πηγαίνετε για μια μπύρα 1 ώρα ...ξέρω ότι είστε κουρασμένοι αλλά αν βγείτε έξω σας φυσήξει και λίγος αέρας ( που λέω εγώ) , όλα θα τα δείτε με άλλο μάτι , μπορεί να τα συζητήσετε και να τα βάλετε και σε μια σειρά...1 ωρίτσα έτσι να ξεφύγει το μυαλό...εγώ αυτό θα κάνω...και γενικά κορίτσια αν βγεις για λίγο μια καθημερινή είναι σαν να είναι Σαββατοκύριακο...έστω και έναν περίπατο μιση ώρα ( δεν το προτείνω σ εσένα λόγω ποδιού..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η κατάσταση μου έχει ως εξής: έκανα χθες την ένεση το βράδυ και πριν κάνα δυο ώρες νιώθω τσιμπίες και αριστερά και δεξιά...δεξιά είναι το ωάριο που περιμένουμε να σπάσει αριστερά είχα άλλα δύο που θεωρούσε ο γιατρός δεν θα σπάσουν...έχω διαβάσει ότι όσες κάνουν ένεση την νιώθουν έντονα την ωορρηξία με έντονο πόνο...lavie εσύ την ένιωσες χθες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Όλα καλά θα πάνε βρε κορίτσι μου!! Φταίνε και τα χάπια τώρα και τα βλέπεις όλα μαύρα...καταλαβαίνω μάλλον ότι το πρόγραμμα σου είναι δουλειά όλη μέρα και γυρνάς σπίτι το βράδυ...σήμερα για να αλλάξει η ρουτίνα και να έρθει διάθεση , το βράδυ που θα γυρίσεις πάρε τον σύντροφό σου και πηγαίνετε για μια μπύρα 1 ώρα ...ξέρω ότι είστε κουρασμένοι αλλά αν βγείτε έξω σας φυσήξει και λίγος αέρας ( που λέω εγώ) , όλα θα τα δείτε με άλλο μάτι , μπορεί να τα συζητήσετε και να τα βάλετε και σε μια σειρά...1 ωρίτσα έτσι να ξεφύγει το μυαλό...εγώ αυτό θα κάνω...και γενικά κορίτσια αν βγεις για λίγο μια καθημερινή είναι σαν να είναι Σαββατοκύριακο...έστω και έναν περίπατο μιση ώρα ( δεν το προτείνω σ εσένα λόγω ποδιού..)

Μα βγαίνουνε  και αρκετά μάλιστα! 

Κ πολύ συχνά γιατί στην επαρχια είναι εύκολο αυτό !!!

Γνωστοί παντού ένας καφές εδώ μια μπύρα εκεί ! Όλα καλά !

Έχω πολύ πονοκέφαλο από την προγεστερόνη πίστευω..... Με ρίχνει ρε κορίτσια κάθε φορά το ίδιο παρατηρώ...η άτιμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα...εμείς πήγαμε πρωί πρωί και κάναμε όλη την διαδικασία της σπερματεγχυσης....

Το σπέρμα από μόνο του ήταν πολύ καλό...15.000.000 ανά ml και κινητικότητα στην ταχεία 50%....που εδώ στην πόλη μου όλα τα μικροβιολογικα μας έβαζαν κινητικότητα 0....εδώ και ενάμιση χρόνο...

Όταν έγινε ο εμπλουτισμός έφτασε 90 % κινητικότητα και βάλαμε 18.000.000 σπερματοζωάρια τελικά...

Αρχικά είμαι παρά πολύ ευτυχισμένη που το σπέρμα του άντρα μου διορθώθηκε και αν δεν πετύχει αυτή τη φορά η σπερματεγχυση έχουμε τουλάχιστον ελπίδες πολλές επειδή έχουμε ένα παρά πολύ καλό σπέρμα...είτε με φυσική σύλληψη είτε με σπερματεγχυση....

Εμείς θα κάνουμε αυτά που πρέπει και εύχομαι και με τη βοήθεια της Παναγίτσας να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα...

Heart μου να ξέρεις ότι εγώ πήγα την Παρασκευή για υπέρηχο και ήταν 16 με 17 χιλιοστά το ωοθυλακιο και μου είπε να πάρω την ovitrelle και να την κάνω το Σάββατο στις 12 το βράδυ έτσι ώστε τη Δευτέρα το πρωί να σπάσει και να κάνουμε και την σπερματεγχυση....Σήμερα λοιπόν κατά τις 10 και μιση το πρωί δεν είχε σπάσει ακόμη για μα καταλάβεις...λογικά θα έσπαγε γύρω στις 12 το μεσημέρι....κάναμε παρόλα αυτά την σπερματεγχυση και μας είπε και ο γιατρός να έχουμε και επαφή Σήμερα οπωσδήποτε....

Αυτά από εμένα κορίτσια μου....είμαστε και οι δύο πολύ χαρούμενοι που ο άντρας μου φαίνεται ότι έχει ξεπεράσει το θεμα που είχε με την κινητικότητα...

 

Κορίτσι μου πολύ χαρηκα για εσάς μπράβο σας!!! Πτι και να γίνει το θέμα είναι ότι τώρα έφτιαξε και η ψυχολογία σας πολύ σημαντικός παράγοντας αυτό!!!οποτε όπου να ‘ναι εγώ πιστεύω θα διαβάσουμε τα θετικά σας νέα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μα βγαίνουνε  και αρκετά μάλιστα! 

Κ πολύ συχνά γιατί στην επαρχια είναι εύκολο αυτό !!!

Γνωστοί παντού ένας καφές εδώ μια μπύρα εκεί ! Όλα καλά !

Έχω πολύ πονοκέφαλο από την προγεστερόνη πίστευω..... Με ρίχνει ρε κορίτσια κάθε φορά το ίδιο παρατηρώ...η άτιμη...

Εμείς εδώ στην Αθήνα μόνο το Σαββατοκύριακο και αν..(.δουλειά , δουλειές σπιτιού  , μάζεμα χρημάτων) ..τον τελευταίο καιρό όμως το έχουμε καθιερώσει μέσα στην εβδομάδα για να ξεφεύγουμε από την ρουτίνα της καθημερινοτητας...Είναι και τα φάρμακα τώρα στην περίπτωση σου...τι να πω βρε κορίτσι , υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

Δεν έχω διαβάσει για κάποια παρενέργεια να σου πω την αλήθεια.. γιατί το λες;

Παλαιότερα σκέψου (σε μεγάλες ποσότητες βέβαια) το χρησιμοποιούσαν κ ως εκτρωτικό.... εγώ από τότε που το διάβασα να σου πω την αλήθεια δεν πίνω καθόλου όταν είμαι σε αυτή τη φάση... στο άλλο άκρο η υστερική 😆 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Παλαιότερα σκέψου (σε μεγάλες ποσότητες βέβαια) το χρησιμοποιούσαν κ ως εκτρωτικό.... εγώ από τότε που το διάβασα να σου πω την αλήθεια δεν πίνω καθόλου όταν είμαι σε αυτή τη φάση... στο άλλο άκρο η υστερική 😆 

Γενικά αν σου αρέσει το τσάι από διάφορα βότανα θέλει λίγο ψάξιμο.... έχει μερικά που ούτε καν φανταζόμουν ότι μπορούν να βλάψουν, κ πίνω πολύ τσάι. Οπότε τα κοιτάω, σου ανέφερα το χαμομήλι γιατί είναι το πιο σύνηθες κ αυτό που δεν πάει το μυαλό μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Χαχαχαχα υπερβολικό λίγο μου ακούγεται!! Βέβαια δεν πολύπινω οπότε όλα καλά! Για τα άλλα αφεψήματα ξέρεις τίποτα σχετικό?? Πράσινο τσάι, του βουνού, γαιδουραγκαθο? 

Όπως σου είπα πίνω πολύ τσάι.... 😁

Αν σε ενδιαφέρει ριξε μια ματιά εδώ 

Screenshot_20210907-155134_Samsung Internet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μα βγαίνουνε  και αρκετά μάλιστα! 

Κ πολύ συχνά γιατί στην επαρχια είναι εύκολο αυτό !!!

Γνωστοί παντού ένας καφές εδώ μια μπύρα εκεί ! Όλα καλά !

Έχω πολύ πονοκέφαλο από την προγεστερόνη πίστευω..... Με ρίχνει ρε κορίτσια κάθε φορά το ίδιο παρατηρώ...η άτιμη...

Κορίτσι η προγεστερόνη μου προκαλούσε κ εμένα απίστευτη υπνηλία. Ευτυχώς παρενέργειες δεν είχα από το εμβόλιο κ ας ήμουν εγκυμονούσα τότε. Αν σκοπεύεις να κάνεις εμβρυομεταφορά δεν θα σου συνιστούσα να δουλεύεις τόσο, αν κ υπάρχει ειδική άδεια πλέον ώστε να κάτσεις κ να ξεκουραστείς εκείνες τις μέρες ( 7 εργάσιμες). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Μα βγαίνουνε  και αρκετά μάλιστα! 

Κ πολύ συχνά γιατί στην επαρχια είναι εύκολο αυτό !!!

Γνωστοί παντού ένας καφές εδώ μια μπύρα εκεί ! Όλα καλά !

Έχω πολύ πονοκέφαλο από την προγεστερόνη πίστευω..... Με ρίχνει ρε κορίτσια κάθε φορά το ίδιο παρατηρώ...η άτιμη...

Αχ υπομονή με την προγεστερόνη.. τα κάνει αυτά η άτιμη, σε καταλαβαίνω, παίρνω σε χάπι, υπόθετο και ενέσιμη προγεστερονη δεν θες να με δεις πως είμαι σαν κοτόπουλο και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου μάλλον..εσένα τι σου έδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Χαχαχαχα υπερβολικό λίγο μου ακούγεται!! Βέβαια δεν πολύπινω οπότε όλα καλά! Για τα άλλα αφεψήματα ξέρεις τίποτα σχετικό?? Πράσινο τσάι, του βουνού, γαιδουραγκαθο? 

Εγώ πίνω ένα της yogi tea που είναι βιολογικό και είναι ειδικό για την γυναίκα woman tea! Η αλήθεια είναι ότι οντως κάποια βότανα δεν ενδείκνυται για εγκύους! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Αχ υπομονή με την προγεστερόνη.. τα κάνει αυτά η άτιμη, σε καταλαβαίνω, παίρνω σε χάπι, υπόθετο και ενέσιμη προγεστερονη δεν θες να με δεις πως είμαι σαν κοτόπουλο και έχω ακόμα δρόμο μπροστά μου μάλλον..εσένα τι σου έδωσε?

Κορίτσια εμένα μου έδωσε το ντουφαστον για 5 μέρες να αδιαθετησω....

Τον άλλον μήνα θα πάω για εξωσωματική.... Θα δουλέψω ένα μήνα βασικά μέχρι 15 Οκτώβρη η τέλη θα δω κ στις δύο δουλειές για να κάνω την εξωσωματική....

Μετά θα συνεχίσω μόνο την μία ότι κ αν γίνει εδώ που μου αρέσει γιατί στην άλλη πιέζομαι...λέτε να ναι από την προγεστερόνη!!;;;;;; Κ να μαι τόσο χάλια ;;;; 🤔🤔🤔🤔🤔🤔Κορίτσια λες κ έχω πάθει Μπλάκ άουτ έχω βάλει τοίχο κ βλέπω μόνο τα άσχημα έχω τρελό πονοκεφο κ αρνητισμο φουλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια εμένα μου έδωσε το ντουφαστον για 5 μέρες να αδιαθετησω....

Τον άλλον μήνα θα πάω για εξωσωματική.... Θα δουλέψω ένα μήνα βασικά μέχρι 15 Οκτώβρη η τέλη θα δω κ στις δύο δουλειές για να κάνω την εξωσωματική....

Μετά θα συνεχίσω μόνο την μία ότι κ αν γίνει εδώ που μου αρέσει γιατί στην άλλη πιέζομαι...λέτε να ναι από την προγεστερόνη!!;;;;;; Κ να μαι τόσο χάλια ;;;; 🤔🤔🤔🤔🤔🤔Κορίτσια λες κ έχω πάθει Μπλάκ άουτ έχω βάλει τοίχο κ βλέπω μόνο τα άσχημα έχω τρελό πονοκεφο κ αρνητισμο φουλ

Α νόμιζα ότι ξεκίνησες προετοιμασία για έμβρυομεταφορά, μπερδεύτηκα.. δεν το έχω πάρει αυτό το χάπι δεν ξέρω πάντως γενικά η προγεστερόνη έχει κάποιες παρενέργειες..εμένα μου φέρνει πονοκέφαλο, υπνηλία και λίγη ζαλάδα.. δεν πειράζει υπομονή είναι πολύ σημαντική και απαραίτητη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...