Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Μπορεί να ήταν έτσι γιατί θέλει να με εμψυχώσει...εσείς τι λέτε για όλα αυτά;

Κορίτσι μου τέλεια τα πας! 😊 έχεις τρία αυγουλάκια που περιμένουν. Αν κάθε μήνα όπως λένε έχουμε 25% πιθανότητες τώρα έχεις 75% λογικό να ήταν αισιόδοξος ο γιατρός σου

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστώ για την απάντηση ...δεν ήξερα ότι πρέπει να φτάσει 20 γιατί διαβάζω  Άστο ίντερνετ γενικά κάνουν ένεση  και στα 16..και φοβάμαι δεν θα προλάβουμε ..πφφφ τι άγχος πια!!

20-22 είναι τέλεια , άρα την Τρίτη με Τετάρτη που θα κάνετε αγκαλίτσες θα είναι ότι πρέπει. ( το ωοθυλάκιο απελευθερώνεται 36 ώρες μετά την ένεση) Επίσης το ενδομήτριο είναι καλά να είναι πάνω από 8, αλλά έχει μέρες να μεγαλώσει. Καλή επιτυχία εύχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η iriana είπε:

Επίσης εγώ είχα πάρει osteoflex για πάρα πολύ καιρό..αλλά δεν νομίζω να κάνει τώρα που προσπαθείς για εγκυμοσύνη..

Να σε ρωτήσω αυτό το osoflex ήταν σε σκόνη;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμείς Σήμερα πήγαμε στον γιατρό μου και είδε ότι έχω και στην αριστερή ωοθηκη 1 ωάριο 17 χιλιοστα και ένα στην δεξιά ωοθηκη 15 χιλιοστά που είναι έτοιμα να σπάσουν τις επόμενες μέρες...μου είπε να κανω μια ovitrele αύριο το βράδυ στις 12 και πρωί πρωί την Δευτέρα στις 8μιση να πάμε για την σπερματεγχυση.. 

Το ενδομήτριο το είδε πολύ καλό γύρω στα 9 με 10 μου είπε οπότε ελπίζουμε την Δευτέρα να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/9/2021 at 1:19 ΜΜ, ο/η Froufro είπε:

@αννι μου τι κάνεις? Σε τι φάση βρίσκεσαι? Έχεις ψαχτεί με τις εξετάσεις που έλεγες? Μια που λέγαμε για αυτά τα χάπια με τις κοπέλες σκέφτηκα κ εσένα... έχεις κάνει κάποια δοκιμή με κλομιφαινη, ή το έχεις συζητήσει καθόλου με τον γιατρό σου?

Σου έγραψα πμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου τέλεια τα πας! 😊 έχεις τρία αυγουλάκια που περιμένουν. Αν κάθε μήνα όπως λένε έχουμε 25% πιθανότητες τώρα έχεις 75% λογικό να ήταν αισιόδοξος ο γιατρός σου

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΊΑ!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι , μακάρι...αν και έχω αγχωθει...εκεί που ήμουν άνετη , είδα αισιόδοξο τον γιατρό και μου πρόσθεσε άγχος...του τύπου τώρα έχεις μια ευκαιρία παραπάνω μην την χάσεις... Τελοσπαντων , ελπίζω όλα να πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες...

Θέλω τη βοήθεια σας...χθες όπως σας είπα πήγα στο γιατρό και είχα δύο ωάρια γύρω στα 16 με 17 χιλιοστά και μου είπε να κάνω Σήμερα το βράδυ την ovitrele και την Δευτέρα πρωί πρωί να πάμε για την σπερματεγχυση...

Σήμερα ειναι η 10η μέρα μου...και ξύπνησα το πρωί και είχα πολλά υγρά.. λέτε να έσπασαν τα ωάρια νωρίτερα και να την κάνω τσάμπα την ένεση και την σπερματεγχυση τη Δευτέρα;;η μπορεί να είναι η αρχή της ωορρηξίας και έχω τόσα υγρα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες...

Θέλω τη βοήθεια σας...χθες όπως σας είπα πήγα στο γιατρό και είχα δύο ωάρια γύρω στα 16 με 17 χιλιοστά και μου είπε να κάνω Σήμερα το βράδυ την ovitrele και την Δευτέρα πρωί πρωί να πάμε για την σπερματεγχυση...

Σήμερα ειναι η 10η μέρα μου...και ξύπνησα το πρωί και είχα πολλά υγρά.. λέτε να έσπασαν τα ωάρια νωρίτερα και να την κάνω τσάμπα την ένεση και την σπερματεγχυση τη Δευτέρα;;η μπορεί να είναι η αρχή της ωορρηξίας και έχω τόσα υγρα;;;

Καλημέρα κορίτσια!

Βασικά αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω κάτι, επειδή δεν ξέρω από σπερματέγχηση.... Ο γιατρός σας επιτρέπει να έχετε επαφές ωστόσο? Η πρέπει να μείνει ανενεργός ο άντρας σου μέχρι τότε? Θέλω να πω θα είναι μήπως από απόψυξη το σπέρμα ή θα γίνει η διαδικασία το ίδιο πρωί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Βασικά αν μου επιτρέπεις να ρωτήσω κάτι, επειδή δεν ξέρω από σπερματέγχηση.... Ο γιατρός σας επιτρέπει να έχετε επαφές ωστόσο? Η πρέπει να μείνει ανενεργός ο άντρας σου μέχρι τότε? Θέλω να πω θα είναι μήπως από απόψυξη το σπέρμα ή θα γίνει η διαδικασία το ίδιο πρωί?

Θα δώσει σπέρμα το πρωί και θα γίνει η διαδικασία εμπλουτισμού και μετά θα γίνει η σπερματεγχυση..Ο γιατρός μας είπε χθες να έχουμε επαφή και Σήμερα αν θέλουμε.. γιατί με είδε πολύ γόνιμη και είπε να μην χάσουμε και την φυσική ευκαιρία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lavie είπε:

Θα δώσει σπέρμα το πρωί και θα γίνει η διαδικασία εμπλουτισμού και μετά θα γίνει η σπερματεγχυση..Ο γιατρός μας είπε χθες να έχουμε επαφή και Σήμερα αν θέλουμε.. γιατί με είδε πολύ γόνιμη και είπε να μην χάσουμε και την φυσική ευκαιρία.. 

Ααα τέλεια.... γι'αυτό σε ρωτάω! Ακόμα κ να έσκασαν, τουλάχιστον να προσπαθήσετε με επαφή για να αυξήσετε τις πιθανότητες! Αφού είναι έτσι μην αγχώνεσαι, ακόμα κ τσάμπα όπως λες να γίνει, έχετε έτσι κ αλλιώς περισσότερες πιθανότητες με παραπάνω ωάρια. Αν κ πιστεύω θα ήταν σωστές οι οδηγίες... δεν μπορεί! Λογικά θεωρώ θα σου κάνει κ υπέρηχο εκείνη τη στιγμή κ θα ξέρει

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες...

Θέλω τη βοήθεια σας...χθες όπως σας είπα πήγα στο γιατρό και είχα δύο ωάρια γύρω στα 16 με 17 χιλιοστά και μου είπε να κάνω Σήμερα το βράδυ την ovitrele και την Δευτέρα πρωί πρωί να πάμε για την σπερματεγχυση...

Σήμερα ειναι η 10η μέρα μου...και ξύπνησα το πρωί και είχα πολλά υγρά.. λέτε να έσπασαν τα ωάρια νωρίτερα και να την κάνω τσάμπα την ένεση και την σπερματεγχυση τη Δευτέρα;;η μπορεί να είναι η αρχή της ωορρηξίας και έχω τόσα υγρα;;;

Κι εγώ στην ίδια περίπου φάση με εσένα βρίσκομαι... Κι εγώ έχω αγχωθει μην τα χάσουμε αλλά ακολουθώ ο,τι μου λέει ο γιατρός , δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο... Εγώ μάλλον θα κάνω την ένεση τη Δευτέρα και εμείς θα έχουμε μόνο φυσική επαφή!! Όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κι εγώ στην ίδια περίπου φάση με εσένα βρίσκομαι... Κι εγώ έχω αγχωθει μην τα χάσουμε αλλά ακολουθώ ο,τι μου λέει ο γιατρός , δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο... Εγώ μάλλον θα κάνω την ένεση τη Δευτέρα και εμείς θα έχουμε μόνο φυσική επαφή!! Όλα καλά θα μας πάνε κορίτσι μου!! Καλή επιτυχία!! 

Κι εγώ ότι μου λέει ο γιατρός κάνω απλά είπα μήπως φύγουν και δεν τα προλάβουμε χαχαχαχα....εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά και στις 2 μας αλλά και σε όλες μας φυσικά...εγώ να σου πω την αλήθεια λέω να μην εχουμε επαφή Σήμερα να το αφήσουμε λίγο να ξεκουραστεί για να είναι περισσότερο έτοιμο την Δευτέρα.. τώρα θα δούμε.. όπως μας βγει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Heart είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι , μακάρι...αν και έχω αγχωθει...εκεί που ήμουν άνετη , είδα αισιόδοξο τον γιατρό και μου πρόσθεσε άγχος...του τύπου τώρα έχεις μια ευκαιρία παραπάνω μην την χάσεις... Τελοσπαντων , ελπίζω όλα να πάνε καλά...

@lavie και @Heart να έχετε πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σας εβδομάδα κορίτσια! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΑΚΙ ΜΕ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ🤰❤️🍼🎂

Mariaira:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Σαμανη:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Whatever:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Xrita:ΘΕΤΙΚΟ👶 

LadyP:ΘΕΤΙΚΟ👶 

gorgona:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Fanioko: ΘΕΤΙΚΟ👶 

👶

Katerinaki_dm:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Denizz:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Ελενικον:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Marba:ΘΕΤΙΚΟ👶 

St33:ΘΕΤΙΚΟ👶 

Eirinik94:ΘΕΤΙΚΟ👶

geo2222:ΘΕΤΙΚΟ👶

👶

Riaa:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Princess28:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:02/04/22

Evaki:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Marakiii :ΘΕΤΙΚΟ👶

Froufro:ΘΕΤΙΚΟ 👶ΠΗΤ:04/02/22

Sandyb:ΘΕΤΙΚΟ 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ🍼💙🎂💖

Ελενακι12:ΓΕΝΝΗΣΕ:29/06/20 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ💖🎂

St3llina:ΓΕΝΝΗΣΕ ΑΓΟΡΑΚΙ💙🍼

Frogel:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ🎂💖

Princess28:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/09/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Mt3508:ΓΕΝΝΗΣΕ:03/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ🍼💙

Tzortzina123:ΓΕΝΝΗΣΕ:08/08/20:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

Μασα:ΓΕΝΝΗΣΕ: 06/12/20:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 💖🎂

Σταυρι:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Lactaki:ΓΕΝΝΗΣΕ:ΔΙΔΥΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ💖🎂💖🎂

annie:ΓΕΝΝΗΣΕ:09/01/21:ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ:ΑΓΟΡΑΚΙ - ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🍼💙🎂💖

Beatrice:ΓΕΝΝΗΣΕ:13/05/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 🍼💙

Smurf88:ΓΕΝΝΗΣΕ:28/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

DIAMANTW:ΓΕΝΝΗΣΕ:20/05/21:ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 🎂💖

Princess1312:ΓΕΝΝΗΣΕ  

Clairy:ΓΕΝΝΗΣΕ:01/07/21:ΑΓΟΡΑΚΙ 💙🍼

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΜΕ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΈΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ❤️🤰❤️

Maroulita:29/09

diana8:?

Lacostaki:02/10

Ntinaki83:?

Mimi26:10/09

 misofeggaro:22/07 

Ευάγγελος τ:10/09

evaioan:02/10

Αννι:20/09                                   

Heart:?

Sillia:?

Αννια27:?

Mari84:?

Love13:?

Tzina819:?

PAPAEVA?

Elisa91:?

A&O:?

Αντρέα:?

 

Nikol:?

Litsadi:18/06

Pixies:? 

Matilda94:?

Dina970:? 

Tonakiv:? 

Elli:? 

Daizy28:? 

HopefulMama2Be:? 

elissavet90:? 

Mantiko:? 

 

Alexiamama:? 

Μαργαρίτσ:? 

boysland:? 

Hopemumtobe:30/08

Antonia2:16/09

Επεξεργάστηκε από Lacostaki
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Κι εγώ ότι μου λέει ο γιατρός κάνω απλά είπα μήπως φύγουν και δεν τα προλάβουμε χαχαχαχα....εύχομαι πραγματικά να πάνε όλα καλά και στις 2 μας αλλά και σε όλες μας φυσικά...εγώ να σου πω την αλήθεια λέω να μην εχουμε επαφή Σήμερα να το αφήσουμε λίγο να ξεκουραστεί για να είναι περισσότερο έτοιμο την Δευτέρα.. τώρα θα δούμε.. όπως μας βγει...

Κι εμείς έτσι είπαμε...θα το αφήσουμε για Δευτέρα ή Τρίτη...ανάλογα τι θα μου πει ο γιατρός..όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

@lavie και @Heart να έχετε πολύ πολύ καλή επιτυχία!! Εύχομαι αυτή να είναι η τυχερή σας εβδομάδα κορίτσια! 🙏

Σ ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου!!Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι για όλες μας τυχερός . Η αλήθεια είναι ο Ιούλιος και ο Αύγουστος δεν είχε πολλά θετικά νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου!!Μακάρι αυτός ο μήνας να είναι για όλες μας τυχερός . Η αλήθεια είναι ο Ιούλιος και ο Αύγουστος δεν είχε πολλά θετικά νέα!!

Εσύ κοπέλα μου τι ακριβώς θα κανεις;;θύμισε μου γιατί δεν θυμάμαι σε τι φάση εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Εσύ κοπέλα μου τι ακριβώς θα κανεις;;θύμισε μου γιατί δεν θυμάμαι σε τι φάση εισαι;;

Είμαστε τέλεια από εξετάσεις ( σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα) , και είπαμε πρώτη φορά να δοκιμάσουμε σερπαφαρ και επαφή..πήρα 5 μέρες από ένα χάπι...εχθές 10η μέρα κύκλου είδαμε 3 ωάρια 16 , 10 , 11 ( και νομίζω ακόμη ένα 14 , αλλά δεν είμαι σίγουρη γιατί είχα πολύ άγχος).. ενδομήτριο πάλι νομίζω 8 ...ο γιατρός πολύ αισιόδοξος , και μου είπε έλα Δευτέρα υπέρηχο και ένεση και μετά θα μου πει...αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η lavie είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα σε όλες...

Θέλω τη βοήθεια σας...χθες όπως σας είπα πήγα στο γιατρό και είχα δύο ωάρια γύρω στα 16 με 17 χιλιοστά και μου είπε να κάνω Σήμερα το βράδυ την ovitrele και την Δευτέρα πρωί πρωί να πάμε για την σπερματεγχυση...

Σήμερα ειναι η 10η μέρα μου...και ξύπνησα το πρωί και είχα πολλά υγρά.. λέτε να έσπασαν τα ωάρια νωρίτερα και να την κάνω τσάμπα την ένεση και την σπερματεγχυση τη Δευτέρα;;η μπορεί να είναι η αρχή της ωορρηξίας και έχω τόσα υγρα;;;

Lavie δυστυχώς στην σπερματέγχυση δεν είναι τοοοσο ελεγχόμενη η κατάσταση όπως στην εξωσωματική όποτε μπορει να συμβει να μας σπάσουν τα αυγουλακια! Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια είχα ωοθυλάκιο 18. Ήταν Παρασκευή πρωί και όταν μιλησα με το κέντρο μου είπαν να κάνω ένεση ξημέρωμα Κυριακής για να πάω Τρίτη 😕! Σκεφτόμουν ότι την Τρίτη θα είναι αργα ωστόσο εμπιστεύτηκε τον γιατρό και το έκανα..Σάββατο μεσημέρι είχα δυνατούς πόνους και μάλλον έγινε η ωορρηξια και το χάσαμε το παιχνίδι..έφτασα την προσπάθεια φυσικά ως το τελος αλλά δυστυχως πήραμε αρνητική χοριακη! 
Φυσικα δε σημαίνει ότι θα συμβει και στην περίπτωση σου κάτι τέτοιο!! Εγώ απλά στάθηκα λίγο άτυχη γιατί πέσαμε σε ΣΚ που η μονάδα δεν δούλευε ενώ τα αυγουλακια μου δούλευαν κανονικά!!! 
Όσον αφορά τα υγρά τα έχω παρατηρήσει 2-3 μέρες πριν την ωορρηξια καθώς και μετά όποτε θεωρώ πως δεν πρέπει να σε ανησυχούν ιδιαίτερα! 🙂

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι η μια και μοναδική προσπάθεια σας!! 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Heart είπε:

Είμαστε τέλεια από εξετάσεις ( σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα) , και είπαμε πρώτη φορά να δοκιμάσουμε σερπαφαρ και επαφή..πήρα 5 μέρες από ένα χάπι...εχθές 10η μέρα κύκλου είδαμε 3 ωάρια 16 , 10 , 11 ( και νομίζω ακόμη ένα 14 , αλλά δεν είμαι σίγουρη γιατί είχα πολύ άγχος).. ενδομήτριο πάλι νομίζω 8 ...ο γιατρός πολύ αισιόδοξος , και μου είπε έλα Δευτέρα υπέρηχο και ένεση και μετά θα μου πει...αυτα

Ωραία μια χαρά.. προσπαθείτε καιρο;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

Lavie δυστυχώς στην σπερματέγχυση δεν είναι τοοοσο ελεγχόμενη η κατάσταση όπως στην εξωσωματική όποτε μπορει να συμβει να μας σπάσουν τα αυγουλακια! Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια είχα ωοθυλάκιο 18. Ήταν Παρασκευή πρωί και όταν μιλησα με το κέντρο μου είπαν να κάνω ένεση ξημέρωμα Κυριακής για να πάω Τρίτη 😕! Σκεφτόμουν ότι την Τρίτη θα είναι αργα ωστόσο εμπιστεύτηκε τον γιατρό και το έκανα..Σάββατο μεσημέρι είχα δυνατούς πόνους και μάλλον έγινε η ωορρηξια και το χάσαμε το παιχνίδι..έφτασα την προσπάθεια φυσικά ως το τελος αλλά δυστυχως πήραμε αρνητική χοριακη! 
Φυσικα δε σημαίνει ότι θα συμβει και στην περίπτωση σου κάτι τέτοιο!! Εγώ απλά στάθηκα λίγο άτυχη γιατί πέσαμε σε ΣΚ που η μονάδα δεν δούλευε ενώ τα αυγουλακια μου δούλευαν κανονικά!!! 
Όσον αφορά τα υγρά τα έχω παρατηρήσει 2-3 μέρες πριν την ωορρηξια καθώς και μετά όποτε θεωρώ πως δεν πρέπει να σε ανησυχούν ιδιαίτερα! 🙂

Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να είναι η μια και μοναδική προσπάθεια σας!! 🥰 

Κι εμείς να σου πω την αλήθεια αν μπορούσε το κέντρο να μας το κάνει την Κυριακή το απόγευμα μπορεί και να ήταν καλύτερα τα πράγματα.. όμως είναι κλειστό...θα δούμε και την Δευτέρα το πρωί που θα με ξαναδεί ο γιατρός.. πάντως μίλησα και πριν λίγο με τον γιατρό μου επειδή όπως σας είπα το πρωί είχα υγρά και μου είπε ότι αποκλείεται χθες να ήταν 16 χιλιοστα και σε λιγότερο από 24 ώρες να έφτασε 21 με 22 και να έσπασε.. μου είπε επίσης ότι είναι βλεννη που λογικό είναι να έχω πριν την ωορρηξία όπως έχω και κάθε μήνα βέβαια.. ακόμη και τώρα δεν έχω πονακια ωορρηξίας οπότε ελπίζω να σπάσουν τη στιγμή που πρέπει Αφού και Σήμερα το βράδυ στις 12 θα κάνω και την ένεση...

Ότι είναι να γινει θα γίνει...αλήθεια είμαι πολύ χαλαρή γιατί δεν θέλω να προδικασω καταστάσεις.. αν πάλι δεν έχουμε την Δευτέρα το επιθυμητό αποτέλεσμα...θα το κάνουμε την επόμενη φορά.. 

Θέλω πολύ να το πετύχουμε αλλά δεν είναι και στο χέρι μας οπότε κάνω τις προσευχές μου και απο Σήμερα αποφάσισα να φορεσω την Αγία Ζώνη για να μας φυλάει και να μας βοηθήσει στα επόμενα βήματα που έχουμε ξεκινήσει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...