Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Υπήρξαν κύκλοι που ήμουν αισιόδοξη τόσο πολύ που πίστευα κάθε φορά ότι έγινε το θαυματακι μου, αλλά κάθε φορά ερχόταν περίοδος,  ίσως για αυτο να εχω απογοητευτεί.. 

Είμαι 33 χρονών και ο άντρας μου 30, προσπαθούμε 1 χρόνο ακριβώς με στενή παρακολούθηση απο το γιατρό τούς τελευταίους 5 μήνες..

Την κλομιφαινη μην την φοβάσαι,  ίσως στο πρώτο κύκλο έχεις πολλά υγρά μπορεί να έχεις λίγες εξάψεις και ίσως μια νευρικότητα.. παρόλα αυτά θα σκέφτεσαι το θαυματακι σου και θα λες αξίζει τον κόπο.. αυτά τα συμπτώματα τα ειχα στην αρχή, πλέον συνήθισα μάλλον.. Αυτό δεν σημαίνει ότι απαραίτητα τα έχουν όλες, κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, μην σε επηρέασω 

Αχχ μακάρι ολες μας με θετικά αποτελέσματα 💖

@Hopemumtobe κορίτσι μου  ο κύκλος Σου είναι σταθερός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου δεν μου εχει τυχει κατι παρομοιο και δεν μπορω να σε βοηθησω! Σου εχει ξανατυχει σε αλλους κυκλους? 😃 Σου ευχομαι ομως να σημαινει κατι πολυ θετικο🙏🙏 

Να πω την αλήθεια πάντα έχω χαμηλή θερμοκρασία και χαμηλή πίεση, έχει πλάκα να με δεις με κουβέρτα τυλιγμένο σαν τουλουμπακι το βράδυ και ο σύζυγος με το air-condition και ένα ελαφρύ σεντονακι στις πατουσιτσες 😂😂😂 για φωτογραφία είμαστε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Να πω την αλήθεια πάντα έχω χαμηλή θερμοκρασία και χαμηλή πίεση, έχει πλάκα να με δεις με κουβέρτα τυλιγμένο σαν τουλουμπακι το βράδυ και ο σύζυγος με το air-condition και ένα ελαφρύ σεντονακι στις πατουσιτσες 😂😂😂 για φωτογραφία είμαστε!!! 

Και εγώ σε αυτή την κατάσταση είμαι ακριβώς, ε βρε κορίτσια η ζέστη αγαπιέται 😂 αλλά γενικά η θερμοκρασία μου ανεβαίνει μετά την ωορρηξία και πέφτει 2-3 μέρες πριν αδιαθετησω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα έχει πλάκα γιατί οκ και εγώ θέλω να μας βγαίνει αυθόρμητα να κάνουμε αγάπες αλλά αν δεν ρωτήσω και φασκιωθω με σεντόνι, κουβέρτα, δύο μαξιλάρια και δε γύρω ήρεμα την πλάτη μου δεν μπορώ να κοιμηθώ 😂😂😂 οπότε αν θέλει μετά να έρθει αυθόρμητα και δεν το αντιληφθώ εγκαίρως αντε να βγάζεις σεντόνια, κουβέρτες, να κλείνεις air-condition, να μπεις στο κλίμα... Ε παίρνει χρόνο η ιστορία, πάει το αυθόρμητο!!! Οι ταινίες μας δημιουργούν την ψευδαίσθηση νομίζω της εύκολης δημιουργίας ρομαντικού κλίματος... 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Κατεριναπαπ εσυ τι κανεις κοριτσι μου ?🙂 σε τι φαση εισαι τωρα? εισαι σε θεραπεια με κλομιφενη? ποτε δεν περιμενεις περιοδο κλπ?

Ναι κοριτσι μου αυτo εχω διαβασει, οτι μειωνει απορροφηση. Παιρνεις κι εσυ χαπι; Ποτε εχεις ξεκινησει;

Έχω ξεκινήσει εδώ κ πολύ καιρό . Είχα 2.8 κ θέλει να την ρίξει...το παίρνω από τον Απρίλιο...

Θα πάω να κάνω μια επαναληπτική τώρα που το είπες κ θα σου πω τα αποτελέσματα... Παίρνω τ4 των 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Το χειμώνα όμως είναι διαφορετικά!!!! Γιατί είμαστε κολλημένες πάνω τους (και για να ζεσταινομαστε!) Οπότε όλα είναι πιο ευκολα.. χααχχα εγώ πλέον αν ξαπλώσω μόνη μου το χειμώνα δεν μπορώ να ζεστάθω με τίποτα... έχω μάθει στην εύκολη λύση..με ζεσταίνει ο άντρας μου χαχαχ 😂

Δε μου επιτρέπει άλλες αντιδράσεις σημερα😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τι συμπτώματα είχες;;

Ειχα πρηξιμο στο στηθος πες οκ αυτο... τσουξιμο στις θηλες που με ενοχλουσε μεχρι κ το νερο που επεφτε επανω καθως κ πονους περιοδου υποφερτους βεβαια που ερχοντουσαν και εφευγαν .... εκει την ψιλιαστηκα... βεβαια  σε καθε κοπελα ειναι διαφορετικα!!! Και ολα αυτα μια εβδομαδα νωριτερα...κοριτσι μ σου ευχομαι οτι καλυτερο και συντομα να κρατας ενα μωρακι στην αγκαλια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

@Hopemumtobe κορίτσι μου  ο κύκλος Σου είναι σταθερός? 

 οχι κοριτσι μου και αυτο ειναι το προβλημα δεν ειναι ο στα! αντε ας ελπισουμε οτι θα ειναι απο αυτο τομηνα να γινει😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Να πω την αλήθεια πάντα έχω χαμηλή θερμοκρασία και χαμηλή πίεση, έχει πλάκα να με δεις με κουβέρτα τυλιγμένο σαν τουλουμπακι το βράδυ και ο σύζυγος με το air-condition και ένα ελαφρύ σεντονακι στις πατουσιτσες 😂😂😂 για φωτογραφία είμαστε!!! 

Κι εγω μια απτα ιδια, ολο κρυωνω και απο πιεση πατος! 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Έχω ξεκινήσει εδώ κ πολύ καιρό . Είχα 2.8 κ θέλει να την ρίξει...το παίρνω από τον Απρίλιο...

Θα πάω να κάνω μια επαναληπτική τώρα που το είπες κ θα σου πω τα αποτελέσματα... Παίρνω τ4 των 50

Αυτο πρεπει να το τσεκαρεις σιγουρα γιατι στον καθε οργανισμο λειτουργει τελειως διαφορετικα - μπορει ειτε να πρεπει ειτε να αυξησεις η να προσεξεις μην σου κατεβει πολυ.  Το 2.8 δεν μου ακουγεται και πολυ υψηλο ομως🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα απο γιατρό.. είδε 2 ωάρια ενα δεξιά και ενα αριστερά, πρώτη φορά κάνω δίνω, κάθε μήνα ολο κατι διαφορετικό συμβαίνει, τι να πω.. Επίσης είμαι 15η μέρα κύκλου και θα ξανα παω να με δει γτ τα ωαρια είναι 9 χιλιοστά και 12 το άλλο,  οπότε Δευτέρα θα ξανά πάω να με δει... δεν ξέρω αν φταίνε οι πολυβιταμινες που κατέβασα για πρώτη φορά 2! Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι ποιοτικά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα απο γιατρό.. είδε 2 ωάρια ενα δεξιά και ενα αριστερά, πρώτη φορά κάνω δίνω, κάθε μήνα ολο κατι διαφορετικό συμβαίνει, τι να πω.. Επίσης είμαι 15η μέρα κύκλου και θα ξανα παω να με δει γτ τα ωαρια είναι 9 χιλιοστά και 12 το άλλο,  οπότε Δευτέρα θα ξανά πάω να με δει... δεν ξέρω αν φταίνε οι πολυβιταμινες που κατέβασα για πρώτη φορά 2! Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι ποιοτικά!!!

Αχ Μπράβο κοριτσι μου!! Σου ευχομαι ειναι και τα δυο ποιοτικα και τυχερα σου ευχομαι ❤️Οταν φτασει στο καταλληλο μεγεθος θα κανεις ενεση, σωστα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα απο γιατρό.. είδε 2 ωάρια ενα δεξιά και ενα αριστερά, πρώτη φορά κάνω δίνω, κάθε μήνα ολο κατι διαφορετικό συμβαίνει, τι να πω.. Επίσης είμαι 15η μέρα κύκλου και θα ξανα παω να με δει γτ τα ωαρια είναι 9 χιλιοστά και 12 το άλλο,  οπότε Δευτέρα θα ξανά πάω να με δει... δεν ξέρω αν φταίνε οι πολυβιταμινες που κατέβασα για πρώτη φορά 2! Εύχομαι αυτή τη φορά να είναι ποιοτικά!!!

Κοριτσι μου τελεια νεα!!!!😁😁

Ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου!!!!!! 🤞🤞🤞💖💖💖

Ποσων ημερων ειναι ο κυκλος σου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Αχ Μπράβο κοριτσι μου!! Σου ευχομαι ειναι και τα δυο ποιοτικα και τυχερα σου ευχομαι ❤️Οταν φτασει στο καταλληλο μεγεθος θα κανεις ενεση, σωστα?

Σε ευχαριστώ πολύ κοπελα μου, μακάρι να ειμαστε ολες τυχερές και σύντομα να μιλάμε για θηλασμό και φρουτοκρεμες 💗😍👶😍👶 αχ δεν θέλω να ενθουσιάζομαι όμως γτ πάλι στα πατώματα θα βρεθώ..

Οσο για την ένεση οχι δεν θα κάνω, απελευθερώνεται μόνο του, ρώτησα τον γιατρό αν υπάρχει φόβος για να μην απελευθερωθεί και μου είπε δεν υπάρχει περίπτωση.. ένεση εχω ακούσει κοπέλες που κάνουν, νομίζω και μια φίλη μας εδώ στο φορουμ εχει κάνει αν θυμάμαι καλά, αλλα δεν θυμάμαι ποια είναι, ας με συγχωρέσει γτ είμαστε και πολλές και εγώ καινούργια στο φορουμ.. σίγουρα θα ξέρει περισσότερα! 

Πάντως αααααν κάνω δουλειά με αυτές τις βιταμίνες θα της κάνω μεγάλη διαφήμιση,  είναι λίγο ακριβουτσικες για βιταμίνες αλλά στις αξιολογήσεις δεν είδα κάτι αρνητικό!!! 

Εσυ για ποιο λόγο δεν έχεις σταθερό κύκλο? Μήπως έχεις πολυκυστηκες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου τελεια νεα!!!!😁😁

Ευχομαι αυτος ο μηνας να ειναι ο τυχερος σου!!!!!! 🤞🤞🤞💖💖💖

Ποσων ημερων ειναι ο κυκλος σου;;

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι για ολες μας να είναι έστω και ο Οκτώβρης!!! 

Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερος, τους τελευταίους μήνες με τη κλομιφαινη εχω 34-36 μέρες κύκλο.. πριν την κλομιφαινη το μαύρο μου το χαλι 😂 μέχρι και 55 έφτανε κάποιες φορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι για ολες μας να είναι έστω και ο Οκτώβρης!!! 

Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερος, τους τελευταίους μήνες με τη κλομιφαινη εχω 34-36 μέρες κύκλο.. πριν την κλομιφαινη το μαύρο μου το χαλι 😂 μέχρι και 55 έφτανε κάποιες φορές

Μα παραξενευτηκα π εισαι στην 15η ημερα του κυκλου κ δεν εχει γινει η ωορρηξια.. βεβαια θ μου πεις εχω ακουσει κ σε σταθερους κυκλους 28 ημερων, να εχει η κοπελα ωορρηξια την 21η ημερα.. λιγο σπανιο αλλα ολα γινονται..

Οπως κ να εχει, επειδη διαβασα κ το αλλο μνμ σου, αν δε θες να ενθουσιαστεις το καταλαβαινω (γτ κι εγω τρωω τα μουτρα μου 8 μηνες τωρα οταν σκαει μυτη η ακατανομαστη) αλλα να εισαι θετικη κ αισιοδοξη!!!!! Πιστεψε το!!!!💪

Εγω ωρες ωρες π με πιανει το αγχος κ οι σκεψεις πριν κοιμηθω λεω απ μεσα μου "θα γινω μαμα, θα γινω μαμα".. τρελη;;;;; Μπορει!! 😂😂😂

Αλλα η ψυχολογια μου φτιαχνει!! 😁Κι ας μην εχω σπορακι μεσα μου, αρχιζω να πιστευω οτι θα γινει καποια στιγμη και αισιοδοξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου, εύχομαι για ολες μας να είναι έστω και ο Οκτώβρης!!! 

Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερος, τους τελευταίους μήνες με τη κλομιφαινη εχω 34-36 μέρες κύκλο.. πριν την κλομιφαινη το μαύρο μου το χαλι 😂 μέχρι και 55 έφτανε κάποιες φορές

Καλησπέρα κορίτσι μου, έχω ξανά αναφέρει πως έχω μείνει έγκυος δύο φορές με κλομιφαίνη..... ούτε εγώ είχα κάνει ένεση κ πέτυχε μια χαρά! Σου εύχομαι να έχεις σύντομα ευχάριστα!!!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, έχω ξανά αναφέρει πως έχω μείνει έγκυος δύο φορές με κλομιφαίνη..... ούτε εγώ είχα κάνει ένεση κ πέτυχε μια χαρά! Σου εύχομαι να έχεις σύντομα ευχάριστα!!!!❤

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αχχ τέτοια να ακούμε και να χαιρόμαστε..να νιώσουμε και υπόλοιπες αυτό το συναίσθημα!! Προσπάθησες αρκετά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Αχχ τέτοια να ακούμε και να χαιρόμαστε..να νιώσουμε και υπόλοιπες αυτό το συναίσθημα!! Προσπάθησες αρκετά? 

Κ ναι, κ όχι.... γενικά δεν υπάρχει κάποια παθολογική αιτία, αλλά μετά από μία παλίνδρομη που είχα δεν έμενα έγκυος ενώ προσπαθούσαμε αρκετό καιρό, ίσως να φταίει ότι κ εγώ η ίδια είχα πείσει τον εαυτό μου ότι αφού έχασα το μωρό μου δεν θα τα καταφέρω ποτέ ξανά...! Έτσι γνωριστήκαμε με την κυρία κλομιφαίνη!!! Τους πρώτους δύο κύκλους με ένεση κ χωρίς επιτυχία, τον τρίτο χωρίς ένεση κ τα καταφέραμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μα παραξενευτηκα π εισαι στην 15η ημερα του κυκλου κ δεν εχει γινει η ωορρηξια.. βεβαια θ μου πεις εχω ακουσει κ σε σταθερους κυκλους 28 ημερων, να εχει η κοπελα ωορρηξια την 21η ημερα.. λιγο σπανιο αλλα ολα γινονται..

Οπως κ να εχει, επειδη διαβασα κ το αλλο μνμ σου, αν δε θες να ενθουσιαστεις το καταλαβαινω (γτ κι εγω τρωω τα μουτρα μου 8 μηνες τωρα οταν σκαει μυτη η ακατανομαστη) αλλα να εισαι θετικη κ αισιοδοξη!!!!! Πιστεψε το!!!!💪

Εγω ωρες ωρες π με πιανει το αγχος κ οι σκεψεις πριν κοιμηθω λεω απ μεσα μου "θα γινω μαμα, θα γινω μαμα".. τρελη;;;;; Μπορει!! 😂😂😂

Αλλα η ψυχολογια μου φτιαχνει!! 😁Κι ας μην εχω σπορακι μεσα μου, αρχιζω να πιστευω οτι θα γινει καποια στιγμη και αισιοδοξω...

Αχ κοριτσάκι μου Καλά κάνεις και έτσι πρέπει, αλλα αυτή την απογοήτευση την φοβάμαι πολύ δεν θέλω ξανά να πέσω στα πατώματα

Οσο για τον κύκλο μου τωρα με την κλομιφαινη που είναι σταθερός διαπίστωσα οτι εχω οωρηξια την 16 με 20 μέρα, βέβαια αυτό είναι λίγο ταλαιπωρία γιατι κάνω συχνές επισκέψεις στο γιατρό,  στο τέλος με τον γιατρό θα κάνω το παιδί τόσο συχνά που τον βλέπω 😂🤪😂😂🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

Κ ναι, κ όχι.... γενικά δεν υπάρχει κάποια παθολογική αιτία, αλλά μετά από μία παλίνδρομη που είχα δεν έμενα έγκυος ενώ προσπαθούσαμε αρκετό καιρό, ίσως να φταίει ότι κ εγώ η ίδια είχα πείσει τον εαυτό μου ότι αφού έχασα το μωρό μου δεν θα τα καταφέρω ποτέ ξανά...! Έτσι γνωριστήκαμε με την κυρία κλομιφαίνη!!! Τους πρώτους δύο κύκλους με ένεση κ χωρίς επιτυχία, τον τρίτο χωρίς ένεση κ τα καταφέραμε!

Ένεση για ποιό λόγο έκανες αν επιτρέπετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ένεση για ποιό λόγο έκανες αν επιτρέπετε? 

Για πιο στοχευμένες προσπάθειες, αλλά κ επειδή έκανα αρκετά αυγουλάκια για να αποφύγουμε την πιθανότητα κάποιας κύστης, αλλά αφού είδαμε ότι δεν έχω τέτοιο θέμα δεν υπάρχει πρόβλημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Για πιο στοχευμένες προσπάθειες, αλλά κ επειδή έκανα αρκετά αυγουλάκια για να αποφύγουμε την πιθανότητα κάποιας κύστης, αλλά αφού είδαμε ότι δεν έχω τέτοιο θέμα δεν υπάρχει πρόβλημα 

Ποιά ήταν η δόση της κλομιφαινης? Εγώ παίρνω 1 χαπι την ημέρα απο την 3η μερα του κύκλου  για 5 μέρες και πρώτη φορα είδαμε 2 αυγουλακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ποιά ήταν η δόση της κλομιφαινης? Εγώ παίρνω 1 χαπι την ημέρα απο την 3η μερα του κύκλου  για 5 μέρες και πρώτη φορα είδαμε 2 αυγουλακια 

3 χάπια την ημέρα, από την δεύτερη μέρα του κύκλου για 5 μέρες. Θυμάμαι την πρώτη φορά στον υπέρηχο είχα 5 ωάρια, τις άλλες να σου πω δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά πάντα κάπου εκεί.... Γιατί μόνο ένα εσένα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

3 χάπια την ημέρα, από την δεύτερη μέρα του κύκλου για 5 μέρες. Θυμάμαι την πρώτη φορά στον υπέρηχο είχα 5 ωάρια, τις άλλες να σου πω δεν θυμάμαι ακριβώς αλλά πάντα κάπου εκεί.... Γιατί μόνο ένα εσένα? 

Μου είπε αυτή η δόση είναι καλη σπο την στιγμή που κάνεις οωρηξια, αν αύξηση την δόση φοβάται την υπερδιέγερση των ωοθηκών... σπο οτι κατάλαβα εσύ μια χαρά τα πήγες,  χαίρομαι πααρα πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...