Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ χάλια!! 39,1 έφτασε ο πυρετός...δεν γινόταν να μην πιω κι άλλο ντεπον..να σας πω καλύτερα που έδειξε αρνητικό το τεστ εγκυμοσύνης , είμαι πολύ χάλια... Φοβάμαι ότι θα επηρεαζόταν το έμβρυο....

Περαστικά κοριτσάκι μου..μπορεί να είναι καμια ίωση φθινοπωρινή δεν είναι απαραίτητα covid..δες πώς θα πάει τις επόμενες μέρες πιστεύω θα’σαι καλύτερα..και η περίοδος εύχομαι να μην έρθει όπως και να’χει!! 🙏💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!!

Έτσι ακριβώς είναι.. Αφήνουμε όλη τη ζωή πίσω και το σκεφτόμαστε συνέχεια γτ δεν έχουμε καταλάβει ότι μόνο όταν συνεχίσουμε κανονικά τη ζωή μας θα έρθει..

Μια φίλη μου που έμεινε έγκυος στα 42 φυσιολογικα και μετα απο 2-3 χρόνια προσπάθειας με τον άντρας της μου είπε μην κοιτάς τι πρέπει να κάνεις. Έχουν μείνει τόσες γυναίκες έγκυες μετά από μεθύσι (π.χ. όλα τα sites λένε να μειώσεις το αλκοόλ), που καπνίζουν, που τρώνε ότι θέλουν.. απλά ζήσε και θα έρθει.

Είναι και η καραντίνα όμως και τα κατάλοιπά της (π.χ. φοβάσαι να βγεις όπως πριν, να πας γυμναστήριο, να δεις άνετα τους φίλους σου) που το μυαλό δε μπορεί εύκολα να ξεφύγει κι έχει κολλήσει εκεί. κι όσο δεν έρχεται τόσο χειρότερα κολλάς και αγχώνεσαι...

Αα και εννοείται όχι μόνο δεν έχω κάνει ποτέ διατροφή αλλά όλη μου τη ζωή τρώω βλακείες και junk food συνέχεια!! Ειδικά πέρσι που ήμουν Αγγλία στην πρώτη εγκυμοσύνη..τώρα τρώω και κανα μαγειρευτό🤣 οπότε ναι να κάνουμε υγιεινή διατροφή για το καλό μας, αλλά όχι να μας γίνεται άγχος για να κάνουμε μωρό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ναι αυτο θα κανω!! θα απασχοληθώ με άλλα πραγματα και θα παω μπροστα. δε μπορώ άλλο να μένω στασιμη και στο αν..

απ τη στιγμή που θα πάμε και στους γιατρούς θα φύγει και το άγχος του "φταίει κάτι παθολογικό;" οποτε θα ηρεμήσω και από αυτό.

ουτε τεστ ωορρηξίας δεν θα κανω αυτό το μήνα για να μην αγχωνομαι και προγραμματίζω..

χαλαρά κι όπως βγει.. και με το άγχος δεν κατάφερα και πολλά ως τώρα..

οπότε θα κάτσω να ασχοληθώ με στολισμούς, νυφικά κι άλλα τέτοια ωραία, έχω το διάβασμά μου και θα επικεντρωθώ εκεί.

@Froufroμας έχει βοηθήσει πάρα πολύ!! σε όλες μας δίνεις συμβουλές!! είναι τρομερό που  μας βοηθάς και μς νοιάζεσαι τόσο!! Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!!!! ❤️

Πόσων εβδομάδων είσαι τώρα;; Όλα θα πάνε καλά και θα έρθει η μπουμπουκα σας στην αγκαλιά σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!! (τέλεια και τα αγοράκια αλλά χρειάζεται λίγος φιόγκος και λίγο ροζ!!!)

Κορίτσι μου πραγματικά σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, το κάνω μέσα από την καρδιά μου γιατί όπως είπε κ η @Sandyb έχω περάσει από όλα τα στάδια κ μπορώ να καταλάβω τα συναισθήματα σας! Σας νοιάζομαι με κάθε ειλικρίνεια κ ας μην σας ξέρω προσωπικά, νοιώθω ό,τι νοιώθετε κ εύχομαι να μπείτε όλες σε γκρουπάκια με εγκυούλες κ να σας πάνε όλα καλά! 

Είμαι 20 εβδομάδων κ φαίνονται καλά τα πράγματα αυτή τη φορά! Σας υπόσχομαι πως μόλις γεννήσω με το καλό, όταν πάρω στα χέρια μου το κινητό μου θα μπω κ θα σας το γράψω κρατώντας την μικρούλα μου αγκαλιά για να σας στείλω όλη την καλή ενέργεια από εκείνη τη στιγμή! ❤

Σε όσες έχουν μείνει φυσικά!!!!!! Εύχομαι να μην είναι ούτε μία!

Επεξεργάστηκε από Froufro
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα πραγματικα δεν φαντάζεσαι ποσο ταυτιστηκα με αυτο το μηνυμα, κι εγω δεν κανω παρα πολλα πραγματα τυπου βαψιμο μαλλια κλπ κλπ μηπως τυχον εχω μεινει εγκυος... Νομιζα οτι τα κανα μονο εγω αυτα...Αλλα ειναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ βλακεια γιατι ετσι εχω υπεραγχωθει και μου εχει χαλασει και περιοδος κλπ...Και πες οτι περασει 1 χρονος για να μεινωεγκυος συν μετα η εγκυμοσυνη θα παω τρελοκομειο κανονικα. Απλα οντως η ζωη ειναι επηρεασμενη πολυ απο πανδημια κλπ κλπ και δεν βοηθαει να ξεφυγει μυαλο...

Συν μετά την εγκυμοσύνη αν θηλάζεις όπως εγώ πάλι πρέπει να προσέχεις τι τρως, πάλι δεν κάνει να πίνεις κλπ…οπότε χαρείτε τώρα που μπορείτεεε…..και θα ρθει κ το μπεμπε και θα στε χορτασμένες😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Περαστικά κοριτσάκι μου..μπορεί να είναι καμια ίωση φθινοπωρινή δεν είναι απαραίτητα covid..δες πώς θα πάει τις επόμενες μέρες πιστεύω θα’σαι καλύτερα..και η περίοδος εύχομαι να μην έρθει όπως και να’χει!! 🙏💞

Σήμερα δεν μπορώ να μιλήσω ούτε στο τηλέφωνο από την εξάντληση ..ευτυχώς έχουμε μεγάλο σπίτι και δεν είμαι στον ίδιο χώρο με τον σύντροφό μου...όσο για την περίοδο , κορίτσια , μακάρι να έρθει γιατί με τόσο πυρετό θα φοβάμαι μια ζωή για το μωράκι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σήμερα δεν μπορώ να μιλήσω ούτε στο τηλέφωνο από την εξάντληση ..ευτυχώς έχουμε μεγάλο σπίτι και δεν είμαι στον ίδιο χώρο με τον σύντροφό μου...όσο για την περίοδο , κορίτσια , μακάρι να έρθει γιατί με τόσο πυρετό θα φοβάμαι μια ζωή για το μωράκι.. 

Κορίτσι μου μην το λες. Η νύφη μου στην πρώτη της εγκυμοσύνη και ενώ ήταν 5 εβδομάδων (ήξερε για την εγκυμοσύνη) ήταν με 40 πυρετό και βαριά αμυγδαλίτιδα. Δόξα το θεό πήγαν όλα τέλεια και γέννησε τον ανιψούλη μου!!!

Απλά ταλαιπωρήθηκε δυστυχώς γτ δεν μπορούσε να πάρει πιο βαριά φάρμακα και να το περάσει πιο ανώδυνα..

Περαστικά να είναι και να είσαι σιδερένια! Σήμερα έχεις πυρετό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια μου εγώ ήδη προγραμμάτισα το επόμενό μας ταξίδι για τα Χριστούγεννα!!! Και ήδη νιώθω καλύτερα...! Πιο αισιόδοξη.... Έχουμε εμβολιαστεί, θα συνεχίσουμε να κάνουμε και τις προσπάθειές μας κι ότι γίνει! Πρέπει να ζούμε! Αν τελικά αδιαθετήσω (που δεν το εύχομαι...κρατάω μια μικρή ελπίδα 🤞) θα παω να κάνω και εγγραφή σε γυμναστήριο, όπως θα έκανα υπό φυσιολογικές συνθήκες...

Αγαπώ πολύ τα ταξίδια, οπότε νιώθω έναν άλλο αέρα αυτή τη στιγμή...

Αχ κι εγώ τα λατρεύω!!! πού θα πάτε;;; πες μας να μας ξεσηκώσεις!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Θα πάμε Βιέννη... 🎄 Χριστούγεννα θα είναι στολισμένα... θα είναι τέλεια! είναι και η αγαπημένη μου εποχή... άρχισα ήδη να ανυπομονώ...! θα μετράω τις μέρες σαν τα παιδιά! τουλάχιστον θα έχω πάντα κάτι ωραίο να περιμένω, εάν με απογοητεύει η ακατανόμαστη! γιατί και με τον κορονοιό έχουμε να πάμε κάπου από πέρυσι!!! 😕

Αχ Βιέννη!!!! Εκπληκτική!!!! Πήγαμε το 2019 αλλά Φλεβάρη.. Τα Χριτούγεννα θα είναι παραμυθένια!!!! Να περάσετε τέλεια!!! και μακάρι να πάτε 3 αντί για 2!!!  🙏🙏🙏😉😉

Εμείς το τελευταίο ταξίδι στο εξωτερικό που κανονίσαμε ήταν το 2020 για ΝΥ. Είχαμε κανονίσει αρραβώνα καλοκαιρι 2020 και μετά κλείσαμε Οκτώριο Αμερική (δεν έχουμε πάει κάπου αλλού εκτός Ευρώπης) σαν ταξίδι μέλιτος γτ λέγαμε θα βάλουμε μπροστά για παιδί και θα κάνουμε γαμοβάφτιση...

Είμαι Planner freak όπως καταλαβαίνεις.. πλάνο και πάμε!! η ζωή όμως τα φέρνει αλλιώς..

Να λέμε πάλι καλά που έχουμε την υγεία μας με τόσα που περάσαμε τον τελευταίο 1μιση χρόνο. 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσι μου μην το λες. Η νύφη μου στην πρώτη της εγκυμοσύνη και ενώ ήταν 5 εβδομάδων (ήξερε για την εγκυμοσύνη) ήταν με 40 πυρετό και βαριά αμυγδαλίτιδα. Δόξα το θεό πήγαν όλα τέλεια και γέννησε τον ανιψούλη μου!!!

Απλά ταλαιπωρήθηκε δυστυχώς γτ δεν μπορούσε να πάρει πιο βαριά φάρμακα και να το περάσει πιο ανώδυνα..

Περαστικά να είναι και να είσαι σιδερένια! Σήμερα έχεις πυρετό;

Μπραβο η καρδούλα μου!!!! Πάντα γερός να είναι!!! Φτάνει 38,8 , αν δεν πιω ντεπον δεν ξέρω που θα φτάσει αναγκαστικά πίνω...φτάνει 37,7 και κάθε 5 ώρες το ίδιο βιολί...κορίτσια δεν έχω αρρωστήσει ποτέ ξανά έτσι στη ζωή μου!! Φανταστείτε έμμετρο δεν έχω κάνει ποτέ. ...είμαι πολύ γερό σκαρί αλλά να που τώρα είμαι στα πατώματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Θα πάμε Βιέννη... 🎄 Χριστούγεννα θα είναι στολισμένα... θα είναι τέλεια! είναι και η αγαπημένη μου εποχή... άρχισα ήδη να ανυπομονώ...! θα μετράω τις μέρες σαν τα παιδιά! τουλάχιστον θα έχω πάντα κάτι ωραίο να περιμένω, εάν με απογοητεύει η ακατανόμαστη! γιατί και με τον κορονοιό έχουμε να πάμε κάπου από πέρυσι!!! 😕

Είμαι στο κρεβάτι του πόνου , έχω κι εσάς να λέτε για ταξίδια....πόσος πόνος πια!!!Να περάσετε σούπερ!!! Και ποιος δεν λατρεύει τα ταξίδια . ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Heart είπε:

Είμαι στο κρεβάτι του πόνου , έχω κι εσάς να λέτε για ταξίδια....πόσος πόνος πια!!!Να περάσετε σούπερ!!! Και ποιος δεν λατρεύει τα ταξίδια . ..

Κορίτσι μου πότε είναι να κάνεις τεστ ή χοριακή? Θα περιμένεις να δεις καθυστέρηση ή θα το τσεκάρεις έτσι κ αλλιώς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η iriana είπε:

χωρίς να θέλω να σε αγχώσω, μήπως θα πρέπει να πάρεις τον γιατρό σου να τον ρωτήσεις εάν θα πρέπει να πας για εξετάσεις αίματος? μήπως είναι κάποια λοίμωξη και χρειάζεσαι αντιβίωση... γενικά εγώ φοβάμαι λίγο, οπότε αυτό θα έκανα...

Μου είπαν αύριο αν κάνω ραπίντ θα δείξει για κοβιντ... Σκέφτηκα να περιμένω να κάνω το τεστ αύριο , μην πάω σε γιατρό και κολλήσω τόσο κόσμο...αν βεβαιωθω αύριο ότι δεν είναι κοβιντ θα πάω στον γιατρό εννοειται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Ρε κι εμείς θέλαμε να πάμε αμερική 😮 πριν κάνουμε παιδί για να το απολαύσουμε και μας έπιασε ο κορονοιός!!! και τώρα είναι πολύ δύσκολο να οργανώσεις κάτι τέτοιο... αν έρθει και μωρό.. καλά κρασιά! 

κάποια στιγμή θέλουμε πολύ να πάμε όμως!!! θα είναι μοναδική εμπειρία!

πόσο ίδιες!!! χαχαχχαχαχαχ!!!

Ο άντρας μου λέει θα το κάνουμε αυτό το ταξίδι κι ας έχουμε και παιδί!!! Τώρα βέβαια (μετά από τόσους μήνες προσπάθειας) έχει φύγει αυτό το ταξίδι από το μυαλό μου και με καίει να έρθει το κουκουνάκι μας!!!! Που θα είναι το μεγαλύτερο ταξίδι της ζωής μας!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου πότε είναι να κάνεις τεστ ή χοριακή? Θα περιμένεις να δεις καθυστέρηση ή θα το τσεκάρεις έτσι κ αλλιώς?

Ο γιατρός μου είχε πει Τέταρτη να πάω...εγώ έκανα εχθές ένα τεστ εγκυμοσύνης ήταν αρνητικό ....άρα είπα αν δεν έρθει μέχρι την Πέμπτη θα πάω για χοριακη...αν και είμαι 95%σιγουρη ότι θα έρθει...και να σου πω με όλη αυτή την κατάσταση δεν σκέφτομαι θετικό αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια μου εγώ ήδη προγραμμάτισα το επόμενό μας ταξίδι για τα Χριστούγεννα!!! Και ήδη νιώθω καλύτερα...! Πιο αισιόδοξη.... Έχουμε εμβολιαστεί, θα συνεχίσουμε να κάνουμε και τις προσπάθειές μας κι ότι γίνει! Πρέπει να ζούμε! Αν τελικά αδιαθετήσω (που δεν το εύχομαι...κρατάω μια μικρή ελπίδα 🤞) θα παω να κάνω και εγγραφή σε γυμναστήριο, όπως θα έκανα υπό φυσιολογικές συνθήκες...

Αγαπώ πολύ τα ταξίδια, οπότε νιώθω έναν άλλο αέρα αυτή τη στιγμή...

Μπράβο τέλεια αγαπώ και εγώ τα ταξίδια!!! Που θα πατε;;; Εμεις έχουμε ένα προγραμματισμένο Βουδαπέστη τώρα τελος Σεπτέμβρη αρχές Οκτώβρη 5 μερούλες και έχουμε και ένα προγραμματισμένο τα Χριστούγεννα για Αθήνα να πάμε Αραχωβα (είμαι από Κύπρο)!! Μακάρι να μην σου έρθει εννοείται η περίοδος αλλά και να σου έρθει να σκέφτεσαι θετικά και τα λόγια της @Princess28στα οποία έχει απόλυτο δίκιο!! Πρέπει να βγάλουμε το άγχος και να ζούμε φυσιολογικά και αν προκύψει στο προγραμμα είναι έτσι και αλλιως δεν θα πέσουμε από τα σύννεφα 😍😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Αα και εννοείται όχι μόνο δεν έχω κάνει ποτέ διατροφή αλλά όλη μου τη ζωή τρώω βλακείες και junk food συνέχεια!! Ειδικά πέρσι που ήμουν Αγγλία στην πρώτη εγκυμοσύνη..τώρα τρώω και κανα μαγειρευτό🤣 οπότε ναι να κάνουμε υγιεινή διατροφή για το καλό μας, αλλά όχι να μας γίνεται άγχος για να κάνουμε μωρό!!

Εχεις δίκιο σε όλα όσα είπες!! Εγώ προσωπικά τρώω υγιεινά για εμένα για το σώμα μου πάντα το έκανα και γυμναστική το ίδιο! Απλά εγώ το θεωρούσα ευκολακι το θέμα μωρό και επειδή πέρασαν ήδη 6 μηνες χωρις αποτέλεσμα κάπου σε πιανει το άγχος αλλά πλέον δεν με απασχολεί τόσο λεω όταν θα έρθει θα έρθει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Θα πάμε Βιέννη... 🎄 Χριστούγεννα θα είναι στολισμένα... θα είναι τέλεια! είναι και η αγαπημένη μου εποχή... άρχισα ήδη να ανυπομονώ...! θα μετράω τις μέρες σαν τα παιδιά! τουλάχιστον θα έχω πάντα κάτι ωραίο να περιμένω, εάν με απογοητεύει η ακατανόμαστη! γιατί και με τον κορονοιό έχουμε να πάμε κάπου από πέρυσι!!! 😕

Τώρα το είδα!! Αχ τέλεια η Βιέννη είχα πάει και εγώ Χριστούγεννα το 2017 ποσό ωραία ήταν!! Εκεί μου έκανε πρόταση γάμου ο αντρουλης μου που ακόμα προσπαθούμε να προγραμματίσουμε τον γάμο μας χαχαχαχα! Θα περάσετε τέλεια!! Είναι τόσο ρομαντική…!! Εννοείται θα μετράς τις ημερες αφού με το κοβιντ δεν πήγαμε πουθενά 2 χρόνια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Τελικά αδιαθετησα κι εγώ. Προσπαθώ να μην αφήσω την απογοήτευση να μου χαλάσει την διάθεση. Έχετε όλες απόλυτο δίκιο για το άγχος και τα ποσά πράγματα αποφεύγουμε προσπαθώντας για το καλύτερο.

Εμείς κλείνουμε 11 μήνες προσπαθειών κι έχουμε τελειώσει με τον βασικό κύκλο εξετάσεων (Ορμονες, θυρεοειδή, σπέρμα, σαλπιγγογραφια κλπ) και βγήκαν όλα τέλεια. 

Όλοι οι γιατροί ισχυρίζονται ότι σύντομα θα έχουμε μωράκι αλλά ακόμα δεεεεν. Αυτό τον μήνα αποφάσισα ότι θα το βγάλω από το μυαλο μου. Θα κάνω λίγη γυμναστικη, θα ασχοληθώ με το σπίτι, δεν ξέρω τι θα κάνω αλλά πρέπει να ξεφύγουμε λίγο από αυτό!

 

 

Κορίτσι μου πολύ λυπάμαι που σου ήρθε η καταραμένη. Αφού είστε υγιείς και έχετε ψαχτεί, να κάτσεις να απασχολήσεις το μυαλό σου με άλλα πραγματα και να χαλαρώσεις (το λέω σ εσένα για να το ακούω κι εγώ!).

Είναι πολύ κοντά το θαυματάκι σας!!!!! πιστεψέ το!!

Αχ κορίτσια το βράδυ που ξαπλώνω με πιάνουν σκέψεις για το αν δεν κάνουμε ποτέ παιδί και τέτοια!! (φουλ αισιοδοξία!!χαχαχαχαχ)

και σκέφτομαι μια φράση που είπε μια κοπέλα στο φόρουμ!(δε θυμάμαι ποια) 

"Ξεαγχωθείτε και προετοιμάστε θετικά το σώμα και την ψυχολογία σας για να υποδεχτεί το παιδάκι σας!!!"

κι έχει δίκιο!!! θετική ενέργεια και πάμε!!!!!!!!!! Δεν το βάζουμε κάτω!! πρέπει να το πιστέψουμε!!!! 😉💪❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ Βιέννη!!!! Εκπληκτική!!!! Πήγαμε το 2019 αλλά Φλεβάρη.. Τα Χριτούγεννα θα είναι παραμυθένια!!!! Να περάσετε τέλεια!!! και μακάρι να πάτε 3 αντί για 2!!!  🙏🙏🙏😉😉

Εμείς το τελευταίο ταξίδι στο εξωτερικό που κανονίσαμε ήταν το 2020 για ΝΥ. Είχαμε κανονίσει αρραβώνα καλοκαιρι 2020 και μετά κλείσαμε Οκτώριο Αμερική (δεν έχουμε πάει κάπου αλλού εκτός Ευρώπης) σαν ταξίδι μέλιτος γτ λέγαμε θα βάλουμε μπροστά για παιδί και θα κάνουμε γαμοβάφτιση...

Είμαι Planner freak όπως καταλαβαίνεις.. πλάνο και πάμε!! η ζωή όμως τα φέρνει αλλιώς..

Να λέμε πάλι καλά που έχουμε την υγεία μας με τόσα που περάσαμε τον τελευταίο 1μιση χρόνο. 😃

Πωπω και εμεις θελαμε πολλά πριν να βάλουμε μπροστά για παιδί και Κούβα και Μεξικό και θαιλανδη και ΝΥ αλλά αφού ήρθαν αλλιως τα πράγματα αλλάξαμε σχέδια! Ομως μακάρι να έχουμε γερές γιαγιάδες να τα φροντίζουν για 2-3 εβδομαδες χαχα και να πηγαινουμε στα ταξιδάκια μας να χαλαρώνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλέ μην βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου!!! Πολύ αρνητική σκέψη αυτή!! Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση...! Οπότε πας να σκεφτείς κάτι τέτοιο να σκέφτεσαι ότι το ανθρώπινο σώμα, η γυναικεία φύση είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να σου δώσει ένα μωράκι... οποιοδήποτε εμπόδιο προκύψει θα λυθεί με την ιατρική.. οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας! Μικρά κορίτσια είμαστε!! Όλες θα μεταπηδησουμε στα άλλα φόρουμ με τις εγκύουλες κάποια στιγμή!!! 🤞🙏

Εγώ είχα διαβάσει παλιά κάπου το εξής "ποτέ δεν θα μάθεις από ποια χειρότερη τύχη, σε έχει γλυτώσει η κακή σου τύχη!"  Το σκέφτομαι πάντα όταν μου συμβαίνει κάτι στραβό και παίρνω δύναμη.. 

Αχ πάρα πολύ ωραίο αυτό που έγραψες...... ποιο βιβλιο ηταν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλέ μην βάζεις τέτοια πράγματα στο μυαλό σου!!! Πολύ αρνητική σκέψη αυτή!! Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση...! Οπότε πας να σκεφτείς κάτι τέτοιο να σκέφτεσαι ότι το ανθρώπινο σώμα, η γυναικεία φύση είναι έτσι φτιαγμένη ώστε να σου δώσει ένα μωράκι... οποιοδήποτε εμπόδιο προκύψει θα λυθεί με την ιατρική.. οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας! Μικρά κορίτσια είμαστε!! Όλες θα μεταπηδησουμε στα άλλα φόρουμ με τις εγκύουλες κάποια στιγμή!!! 🤞🙏

Εγώ είχα διαβάσει παλιά κάπου το εξής "ποτέ δεν θα μάθεις από ποια χειρότερη τύχη, σε έχει γλυτώσει η κακή σου τύχη!"  Το σκέφτομαι πάντα όταν μου συμβαίνει κάτι στραβό και παίρνω δύναμη.. 

Πολυ μεγαλη κουβέντα!

Σε κάνει να σκέφτεσαι θετικά σε κάθε "ατυχία"!

Το έχω σκεφτεί κι εγώ, κι αν το μωράκι δεν ήρθε γιατί μπορεί κάτι να μην πήγαινε καλά στην υγειά του; Θεός φυλάξοι πολύ μεγάλο θέμα ανοίγει με αυτές τις σκέψεις, αλλά σε βοηθά να διαχειρίζεσαι κάπως τα συναισθήματα αππγοητευσης κάθε μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εμείς έχουμε πει θα το παίρνουμε μαζί μας.. σαν τον Ευτυχη! οικογενειακως να αποκτά και το παιδι εμπειρίες!! Όχι σαν εμάς που δε μας πήγαιναν πουθενά (εμένα τουλάχιστον!)..

Και εγώ θέλω να το πάρω μαζί μου εννοείται!! Όταν με ρωτάει ο άντρας μου που θα ήθελα να ξανά πάω ταξίδι από αυτά που πήγαμε του λεω σε όλα με τα μωρά μας αυτή τη φορά!! Απλά κάποια ταξίδια θα ήθελα να τα κάναμε πριν έχουμε παιδιά! Αλλά αφού ακόμα δεν έχουμε άρα μπορώ να πάω 🤪🤪

σου ήρθε η ακόμη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εμείς έχουμε πει θα το παίρνουμε μαζί μας.. σαν τον Ευτυχη! οικογενειακως να αποκτά και το παιδι εμπειρίες!! Όχι σαν εμάς που δε μας πήγαιναν πουθενά (εμένα τουλάχιστον!)..

τον Happy traveller;;; Εγώ να σου πω την αλήθεια θα ήθελα και τα δύο. Δηλαδή και να παίρνουμε μαζί τα παιδιά (όοοοταν έρθουν με το καλό) για να έχουν εμπειρίες και να ανοίγουν οι ορίζοντές τους αλλά και να πάω κάπου με τον άντρα μου οι 2 μας για να είμαστε ζευγάρι χωρίς έννοιες και ευθύνες..... 

προς το παρόν έχουμε μόνο αυτό και ανυπομονω να έρθει η θετική χοριακή!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εμείς έχουμε πει θα το παίρνουμε μαζί μας.. σαν τον Ευτυχη! οικογενειακως να αποκτά και το παιδι εμπειρίες!! Όχι σαν εμάς που δε μας πήγαιναν πουθενά (εμένα τουλάχιστον!)..

Συμφωνώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Όχι δεν αδιαθετησα ακόμη.. αλλά επειδή έχω ψιλοαστατη περίοδο, μπορεί να είναι κι αύριο η μέρα.. δεν ειμαι σίγουρη. Μου τελείωσαν και τα τεστακια! Αύριο θα πάρω εάν δε μου έρθει..

Θα περιμένουμε τα νέα σου!! Ότι και να είναι να είσαι θετική!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...