Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου κι εγω τα ιδια τεστ χρησιμοποιω με το χαμογελο και μου εχει τυχει το πρωι να βγει αρνητικο ενω το μεσημερι θετικο! Οποτε αν και ειναι ακριβα τα συγκεκριμενα, ισως εαν εισαι στις γονιμες αξιζει να ξαναδοκμασεις να κανεις καποιο αργοτερα σημερα; πχ απογευμα?

Ναι θα το κάνω δεν είναι καθόλου κακή ιδέα. Μακάρι σήμερα Κυριακή να βγει θετικό που έχουμε χρόνο ☺️ να πω κάτι για το κόστος των τεστ στην αρχή το σκεφτόμουν και εγώ μέχρι που μια μέρα μου συστήνει μια συνάδερφος έναν γιατρό γονιμότητας να πάμε να μου εντοπίσει την ωορρηξια. Παίρνω τον φάκελο με τις εξετάσεις μου, δεν είδε Τίποτα βγάζοντας με υπερβολική, δεν εντόπισε μέρα ωορρηξιας και μας είπε τη χρυσή συμβουλή να χαλαρωσουμε, 20 λεπτά επίσκεψη, 2 ώρες αναμονή όρθια και 100€ η αμοιβή του!!! Κορίτσια από τοτε αγοράζω τα τεστ ωορρηξιας και δε λέω τίποτα, άκου 100€ για το τίποτα; 

Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart μην πανικοβάλλεσαι! 

Περίμενε να δεις πως θα είσαι κ αύριο!

Τώρα πώς είσαι ;

Πο πο εγώ έχω τα νεύρα μου, ήρθαμε βόλτα με το αγόρι μου αθηνα για ποτό και ειμασταν μέσα στη γκρίνια. .. τόση ώρα δρόμο για ένα ποτό κ τελικά τη βγάλαμε γκρινιάζοντας .. έλεος με χάλασε πολύ σήμερα εεεε μου ήρθε να του κοπανησω μια στο δόξα πατρι. Έλεος λέω έχουμε τα θέματα μας , τα ορμονικά μας τα επαγγελματικά μας  τα σωματικά μας.κ να ακούμε κ γκρίνια κ μούτρα 🙄🙄🙄🙄 ας ελπίδων αυριο να ναι αλλιώς....

Οκ σπάνια γκρινιάζει, αλλά σήμερα βρήκε ;; 😠😠😠😠😠

Δε το έγραψα για να την πανικοβάλλω... Κ δε σημαίνει πως όλα τα τεστ βγαίνουν αρνητικά. Είπα τι συνέβη σ εμάς!! Φυσικά κ μπορεί να μην έχει κάτι το κορίτσι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η iriana είπε:

 

Ναι της ίδιας εταιρείας... μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ήταν λανθασμένο το σημερινό γιατί το έκανα και πρωί... αυριο περιμένω περίοδο... 

Μακάρι κορίτσι μου να ήταν χθες το σωστό 😊

Θα πας αύριο για χοριακή ή θα περιμένεις λίγο για καθυστέρηση? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή Κυριακή  σε ολες!!

Εγώ Τονια μου έκανα χθες το απόγευμα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνο θετικό.. από το βράδυ και μετά είχα διάφορες ενοχλήσεις στην κοιλιά.. έκανα σήμερα το πρωί άλλο ένα και βγήκε αρνητικό... 🤯🥴😵😠 μάλλον δεν ήταν σωστό το χθεσινό τι να πω.. την έβλεπα πάντως τη γραμμή.. 

αν δεν σου έρθει αύριο κάνε ξανά ένα τεστ, μακάρι να ήταν λαθος το σημερινό 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Έχω άλλο ένα τεστακι, θα το κάνω την τρίτη εάν δεν αδιαθετησω... αλλά δεν νομίζω.. ευτυχώς χθες δεν πήραν τα μυαλά μου αέρα, και δεν το είπα και στον άντρα μου να τον ξεσηκωσω! Κρίμα θα ήταν ο καλός μου...  

Μπράβο σου που κρατιέσαι!!! Εγώ  είμαι το άκρως αντίθετο! Παραμένουμε αισιόδοξοι κ περιμένουμε!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια είμαι στις γόνιμες μέρες και κάνω τα πρωινά τεστ ωορρηξιας ψάχνοντας τη μέρα ωορρηξιας. Σήμερα πονάω κάτω, ανακατεύομαι, πονάει η μέση μου και έχω 36.3 (συνήθως έχω 35.8). Τώρα αυτά είναι σημάδια ωορρηξιας; το τεστ το πρωί δε χαμογελούσε πάντως... 

κορίτσι μου εγώ χρησιμοποιώ κάποια άλλα, ομως αν νιωθεις εσυ αυτά τα συμπτώματα εγώ θα σου ελεγα να έχεις και σήμερα μια επαφή, να ακούς στο σώμα σου μη δίνεις και βάση στα τεστ αυτά μπορούν να έχουν και λαθος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Ναι θα το κάνω δεν είναι καθόλου κακή ιδέα. Μακάρι σήμερα Κυριακή να βγει θετικό που έχουμε χρόνο ☺️ να πω κάτι για το κόστος των τεστ στην αρχή το σκεφτόμουν και εγώ μέχρι που μια μέρα μου συστήνει μια συνάδερφος έναν γιατρό γονιμότητας να πάμε να μου εντοπίσει την ωορρηξια. Παίρνω τον φάκελο με τις εξετάσεις μου, δεν είδε Τίποτα βγάζοντας με υπερβολική, δεν εντόπισε μέρα ωορρηξιας και μας είπε τη χρυσή συμβουλή να χαλαρωσουμε, 20 λεπτά επίσκεψη, 2 ώρες αναμονή όρθια και 100€ η αμοιβή του!!! Κορίτσια από τοτε αγοράζω τα τεστ ωορρηξιας και δε λέω τίποτα, άκου 100€ για το τίποτα; 

Χίλια ευχαριστώ για την απάντηση. 

Εχεις δικιο, κι εγω κανω αρκετα. Να σαι καλα αγαπη μου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή Κυριακή  σε ολες!!

Εγώ Τονια μου έκανα χθες το απόγευμα ένα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε πολύ αχνο θετικό.. από το βράδυ και μετά είχα διάφορες ενοχλήσεις στην κοιλιά.. έκανα σήμερα το πρωί άλλο ένα και βγήκε αρνητικό... 🤯🥴😵😠 μάλλον δεν ήταν σωστό το χθεσινό τι να πω.. την έβλεπα πάντως τη γραμμή.. 

Τα τεστ ειναι της ιδιας εταιρειας;;;

Αχ μακαριιιιιιιι!!!!! Ειδα το θετικο (γ το πρωτο τεστ) και τρελαθηκααααααα 😁😁😁😁😍😍😍😍😍😍😍😍

Αν δεν ερθει αυριο, δεν πας γ χοριακη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η iriana είπε:

 

Ναι της ίδιας εταιρείας... μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ήταν λανθασμένο το σημερινό γιατί το έκανα και πρωί... αυριο περιμένω περίοδο... 

Τωρα ειδα την απαντηση σου γ την εταιρεια. Ημουν λιγο ανυπομονη κ ειδα το μνμ σου κι εστειλα. Δε διαβασα τα υπολοιπα μνματα 🤭🤭😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια 37,7 , έκανα σελφ τεστ είναι αρνητικό μην έχω κανέναν κορωνοιο , είμαι πολύ κουρασμένη , σέρνομαι ...εγώ δεν είμαι ποτέ έτσι...έχω και τσιμπήματα δεξιά που ήταν το καλό ωάριο...βρε lavie εσύ πως είσαι; Μπορεί να αρρωσταίνω γιατί κουράστηκα πολύ αυτή την εβδομάδα...

Καλημέρα κοπέλα μου...εγώ τις τελευταίες μέρες δε νοιώθω πονακια όπως πριν..απλά την Παρασκευή είδα πολύ λιγο καφέ και φοβήθηκα.. μίλησα με τον γιατρό μου και μου ειπε να κάνω μια χοριακη το Σάββατο και εδώ στην πόλη μου δεν είναι ανοιχτά τα εργαστήρια...οπότε είπα να περιμένω μέχρι αύριο που περίμενα κανονικά περίοδο και να δούμε...υγρά έχω εγώ τρεις μέρες τώρα και από χθες το βράδυ το στήθος μου αν και πολύ πρησμενο σταμάτησε να με πονάει..

Δεν ξέρω τι είναι όλα αυτά αλλά είπαμε κάθε φορά είναι διαφορετική.. κάθε φορά νοιώθω και κάτι διαφορετικό...μπορεί να έρχεται η περίοδος αύριο που ήταν η ωρα της...

Καφε δεν είχα πάλι μόνο λιγο την Παρασκευή...

Εσύ ποτέ περίμενες κανονικα;;Την τεταρτη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου...εγώ τις τελευταίες μέρες δε νοιώθω πονακια όπως πριν..απλά την Παρασκευή είδα πολύ λιγο καφέ και φοβήθηκα.. μίλησα με τον γιατρό μου και μου ειπε να κάνω μια χοριακη το Σάββατο και εδώ στην πόλη μου δεν είναι ανοιχτά τα εργαστήρια...οπότε είπα να περιμένω μέχρι αύριο που περίμενα κανονικά περίοδο και να δούμε...υγρά έχω εγώ τρεις μέρες τώρα και από χθες το βράδυ το στήθος μου αν και πολύ πρησμενο σταμάτησε να με πονάει..

Δεν ξέρω τι είναι όλα αυτά αλλά είπαμε κάθε φορά είναι διαφορετική.. κάθε φορά νοιώθω και κάτι διαφορετικό...μπορεί να έρχεται η περίοδος αύριο που ήταν η ωρα της...

Καφε δεν είχα πάλι μόνο λιγο την Παρασκευή...

Εσύ ποτέ περίμενες κανονικα;;Την τεταρτη;;

Αχ τα καφέ είναι πολύ καλό σημάδι..είχα ακριβώς το ίδιο τις ίδιες μέρες με σένα.. ακριβώς όμως... Σπερματεγχυνση δεν έκανες? παίρνεις προγεστερόνη? Υπομονή μέχρι αύριο και σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια...έκανα ραπίντ πρωί πρωί και βγήκε αρνητικό ...ρώτησα στο Ιατρόπολις αν είναι έγκυρο και μου είπε σαφέστατα... Όλα τα μαθήματα μου θα τα κάνω διαδικτυακά για να είμαι σίγουρη ...και αύριο αν συνεχιστεί ο πυρετός θα πάω για μοριακό...έκανα και τεστ εγκυμοσύνης ( μου είπαν στο φαρμακείο ότι ίσως να μην δείξει ακόμη) ο γιατρός μου είχε πει να κάνω Τετάρτη χοριακη , όχι πιο πριν...έκανα λοιπόν και βγήκε αρνητικό....άρα πάλι εκεί που ήμουν με πυρετό χωρίς να ξέρω τι έχω...έστειλα μήνυμα στη μαία του γιατρού μήπως έχω κάνει κύστες από τα φάρμακα και μπορεί να οφείλεται εκεί ο πυρετός και αναμένω απάντηση...τώρα έχω 38 Μ ένα ντεπον στις 3 μισή το βράδυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/9/2021 at 12:15 ΜΜ, ο/η Heart είπε:

Λοιπόν κορίτσια...έκανα ραπίντ πρωί πρωί και βγήκε αρνητικό ...ρώτησα στο Ιατρόπολις αν είναι έγκυρο και μου είπε σαφέστατα... Όλα τα μαθήματα μου θα τα κάνω διαδικτυακά για να είμαι σίγουρη ...και αύριο αν συνεχιστεί ο πυρετός θα πάω για μοριακό...έκανα και τεστ εγκυμοσύνης ( μου είπαν στο φαρμακείο ότι ίσως να μην δείξει ακόμη) ο γιατρός μου είχε πει να κάνω Τετάρτη χοριακη , όχι πιο πριν...έκανα λοιπόν και βγήκε αρνητικό....άρα πάλι εκεί που ήμουν με πυρετό χωρίς να ξέρω τι έχω...έστειλα μήνυμα στη μαία του γιατρού μήπως έχω κάνει κύστες από τα φάρμακα και μπορεί να οφείλεται εκεί ο πυρετός και αναμένω απάντηση...τώρα έχω 38 Μ ένα ντεπον στις 3 μισή το βράδυ...

Κοριτσάκι μου για να το λέει η μαία σίγουρα ξέρει παραπάνω από εμάς.... Αλλά μου κάνει εντύπωση, αφού εσύ είχες κάνει κ την ένεση, γιατί να κάνεις κύστες 🤔 υποτίθεται ότι κάνοντας τες έχεις προφυλαχθεί από αυτό το ενδεχόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ τα καφέ είναι πολύ καλό σημάδι..είχα ακριβώς το ίδιο τις ίδιες μέρες με σένα.. ακριβώς όμως... Σπερματεγχυνση δεν έκανες? παίρνεις προγεστερόνη? Υπομονή μέχρι αύριο και σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη...

Ναι κοπέλα μου σπερματεγχυση έκανα και Ναι παίρνω προγεστερόνη 2 χαπακια την ημέρα από την ημέρα που την έκανα.. 

Μακάρι να  είναι καλό σημάδι αυτό και να έχουμε θετικά αποτελέσματα...

Αυτό που με ανησυχεί λιγάκι είναι ότι την προηγούμενη μέρα πριν αδιαθετησω συνήθως σταματάει να με πονάει το στήθος μου αν και πρησμενο και από χθες δεν με πονάει καθόλου.. τι να πω...μπορεί να είναι Και τυχαιο.. δεν ξέρω.. 

Εσύ σε τι φάση εισαι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Ναι κοπέλα μου σπερματεγχυση έκανα και Ναι παίρνω προγεστερόνη 2 χαπακια την ημέρα από την ημέρα που την έκανα.. 

Μακάρι να  είναι καλό σημάδι αυτό και να έχουμε θετικά αποτελέσματα...

Αυτό που με ανησυχεί λιγάκι είναι ότι την προηγούμενη μέρα πριν αδιαθετησω συνήθως σταματάει να με πονάει το στήθος μου αν και πρησμενο και από χθες δεν με πονάει καθόλου.. τι να πω...μπορεί να είναι Και τυχαιο.. δεν ξέρω.. 

Εσύ σε τι φάση εισαι;;

Εγω είμαι είμαι εγκυος 8 εβδομάδων με εξωσωματική.. κοίτα μου είχε βάλει να κάνω χοριακη Δευτέρα όπως εσένα και από παρασκευή είχα καφέ υγρά που κράτησαν μέχρι Σάββατο πρωί, λίγα μη φανταστείς αλλά εννοείται τρόμαξα, πήρα τηλ τη μαία μου και μου είπε αφού δεν είναι αιμορραγία δεν ανησυχούμε καθόλου ίσα ίσα, επίσης με καθησύχασαν και τα κορίτσια από το τοπικ της εξωσωματικής πολλες από τις οποίες είχαν το ίδιο πριν τη θετική χοριακη..όσο για τα συμπτώματα εγώ είχα και κανονικούς πόνους περιόδου φαντάσου και τρομοκρατήθηκα αλλα μου είπαν οτι περίοδος δεν έρχεται αφου παίρνουμε προγεστερονη, όσο για το στήθος από τότε μέχρι και τώρα πότε πονάει και πότε όχι.. γενικά είναι νωρίς για συμπτώματα από τα φάρμακα είναι όλα αυτα..σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο.. να είναι η τυχερή σου φορά και να έχεις μια θετικοτατη χοριακη!!❤️🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κοριτσάκι μου για να το λέει η μαία σίγουρα ξέρει παραπάνω από εμάς.... Αλλά μου κάνει εντύπωση, αφού εσύ είχες κάνει κ την ένεση, γιατί να κάνεις κύστες 🤔 υποτίθεται ότι κάνοντας της έχεις προφυλαχθεί από αυτό το ενδεχόμενο 

Eγω το ρώτησα αυτό μήπως κάποιο απ' όλα δεν έχει σπάσει...μου είπε δεν υπάρχει περίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εγω είμαι είμαι εγκυος 8 εβδομάδων με εξωσωματική.. κοίτα μου είχε βάλει να κάνω χοριακη Δευτέρα όπως εσένα και από παρασκευή είχα καφέ υγρά που κράτησαν μέχρι Σάββατο πρωί, λίγα μη φανταστείς αλλά εννοείται τρόμαξα, πήρα τηλ τη μαία μου και μου είπε αφού δεν είναι αιμορραγία δεν ανησυχούμε καθόλου ίσα ίσα, επίσης με καθησύχασαν και τα κορίτσια από το τοπικ της εξωσωματικής πολλες από τις οποίες είχαν το ίδιο πριν τη θετική χοριακη..όσο για τα συμπτώματα εγώ είχα και κανονικούς πόνους περιόδου φαντάσου και τρομοκρατήθηκα αλλα μου είπαν οτι περίοδος δεν έρχεται αφου παίρνουμε προγεστερονη, όσο για το στήθος από τότε μέχρι και τώρα πότε πονάει και πότε όχι.. γενικά είναι νωρίς για συμπτώματα από τα φάρμακα είναι όλα αυτα..σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ότι καλύτερο.. να είναι η τυχερή σου φορά και να έχεις μια θετικοτατη χοριακη!!❤️🙏

Μπράβο κοριτσάκι μου για την εγκυμοσύνη...Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να αγκαλιάσετε το μωράκι σας...

Επειδή παίρνω προγεστερόνη δηλαδή μπορεί να μην μου έρθει περίοδος πιστεύεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lavie είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου για την εγκυμοσύνη...Να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να αγκαλιάσετε το μωράκι σας...

Επειδή παίρνω προγεστερόνη δηλαδή μπορεί να μην μου έρθει περίοδος πιστεύεις;;

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Ναι ο γιατρός μου είπε ότι εκτός από κάποιες πολυ σπάνιες περιπτώσεις η περίοδος δεν έρχεται αφου παίρνουμε προγεστερονη.. μας δίνουν συγκεκριμένη ημερομηνία χοριακης και αν είναι αρνητική (μακριά από μας) τότε μας λένε να κόψουμε τα φάρμακα για να έρθει περίοδος τις επόμενες μέρες.. εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Ναι ο γιατρός μου είπε ότι εκτός από κάποιες πολυ σπάνιες περιπτώσεις η περίοδος δεν έρχεται αφου παίρνουμε προγεστερονη.. μας δίνουν συγκεκριμένη ημερομηνία χοριακης και αν είναι αρνητική (μακριά από μας) τότε μας λένε να κόψουμε τα φάρμακα για να έρθει περίοδος τις επόμενες μέρες.. εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου?

Εμένα μου είπε σε καμία περίπτωση να μην την κόψω μέχρι να κάνω χοριακη...

Για μετά δεν μου είπε κάτι να σου πω την αλήθεια...

Λεσ αν αδιαθετησω τελικά να μην μου έρθει περίοδος και να χαλάσει ο κύκλος μου;;η δεν έχει σχέση αυτό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η lavie είπε:

Εμένα μου είπε σε καμία περίπτωση να μην την κόψω μέχρι να κάνω χοριακη...

Για μετά δεν μου είπε κάτι να σου πω την αλήθεια...

Λεσ αν αδιαθετησω τελικά να μην μου έρθει περίοδος και να χαλάσει ο κύκλος μου;;η δεν έχει σχέση αυτό;;

Ναι εννοειται δεν κόβουμε φάρμακο πριν την χοριακη καλά σου το είπε.. δεν νομίζω ότι χαλάει κάτι στον κύκλο.. η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει δύο προσπάθειες εξωσωματικής και είχα εγκυμοσύνη και στις δύο αλλά ο γιατρός όταν τον ρώτησα μου είχε πει ότι αν είναι αρνητική η χοριακη και κόψω τα φάρμακα θα ξεκινήσει κανονικά ενας καινούριος κύκλος σαν να μην έγινε τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι εννοειται δεν κόβουμε φάρμακο πριν την χοριακη καλά σου το είπε.. δεν νομίζω ότι χαλάει κάτι στον κύκλο.. η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει δύο προσπάθειες εξωσωματικής και είχα εγκυμοσύνη και στις δύο αλλά ο γιατρός όταν τον ρώτησα μου είχε πει ότι αν είναι αρνητική η χοριακη και κόψω τα φάρμακα θα ξεκινήσει κανονικά ενας καινούριος κύκλος σαν να μην έγινε τίποτα..

Κατάλαβα..μακάρι ν πάνε όλα καλά σε όλες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Αυτό ακριβώς θα κάνω και εγώ.. τα ίδια βήματα.. εντωμεταξύ κάποιοι γιατροί συστήνουν την υστεροσκοπηση ενω άλλοι σου λένε πρέπει να έχεις ενδείξεις για να κάνεις υστεροσκοπηση.. εσένα ο γιατρός τι σου είπε? Εμένα μου είπε οτι όντως μπορεί να φανεί κατι το οποίο δεν φάνηκε σε άλλη εξέταση, σαλπιγκογραφια κτλπ.. Επίσης έχεις εικόνα απο τιμες για υστεροσκοπηση?

Μου είπε ότι είναι καλό να την κάνω , γιατί κάπως σαν να ξύνει την περιοχή και γίνεται πιο γόνιμη...δεν το θυμάμαι καλά πάει καιρός που μου το είπε, απ' ότι θυμάμαι μου είχε πει 500€ ...μπορεί να μην θυμάμαι πολύ καλά βέβαια! Πάει καιρός που το συζητήσαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Ναι εννοειται δεν κόβουμε φάρμακο πριν την χοριακη καλά σου το είπε.. δεν νομίζω ότι χαλάει κάτι στον κύκλο.. η αλήθεια είναι ότι έχω κάνει δύο προσπάθειες εξωσωματικής και είχα εγκυμοσύνη και στις δύο αλλά ο γιατρός όταν τον ρώτησα μου είχε πει ότι αν είναι αρνητική η χοριακη και κόψω τα φάρμακα θα ξεκινήσει κανονικά ενας καινούριος κύκλος σαν να μην έγινε τίποτα..

Τώρα πήγα στο μπάνιο και είδα πάλι καφέ υγρά.. λέτε να μου έρθει σήμερα περιοδος;;;λες γι αυτό να σταμάτησε από χθες να με πονάει το στήθος μου;;;

Αλλά μια με στο μέρες νωρίτερα ρε παιδί μου;;;Πώς γίνεται αυτο και με την προγεστερόνη που παίρνω;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lavie είπε:

Τώρα πήγα στο μπάνιο και είδα πάλι καφέ υγρά.. λέτε να μου έρθει σήμερα περιοδος;;;λες γι αυτό να σταμάτησε από χθες να με πονάει το στήθος μου;;;

Αλλά μια με στο μέρες νωρίτερα ρε παιδί μου;;;Πώς γίνεται αυτο και με την προγεστερόνη που παίρνω;;;

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου έρθει περίοδος.. τα καφέ υγρά τους δικούς μου γιατρούς όπως έγραψα και πιο πάνω δεν τους ανησύχησαν καθόλου.. περίμενε να δεις μπορεί πάλι να σταματήσουν και αύριο θα κάνεις τη χοριακη σου και θα ξέρεις στα σίγουρα τι γινεται.. έχεις ενημερώσει το γιατρό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...