Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η iriana είπε:

21 του μήνα κορίτσι μου!

Σε ποιον πας? Αθήνα? Ναι ναι να πας..κι εγώ θα πάω τον επόμενο μήνα αν αδιαθετησω για εξετάσεις.

Γνωρίζεις μήπως κανέναν καλό δερματολόγο?? Βγάζω κάτι σπυράκια στο σώμα που αργούν να θρεψουν (τα ξύνω Κιόλας ) και μετά μου αφήνουν σημάδι.. 

Θα σου στειλω μηνυμα κοριτσι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Καλημέρα κορίτσια μουυυ!!!! Μια νέα μέρα ξεκινάει!! Ας την απολαύσουμε!!! 😃😍😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα σε όλες ☀️

Εδώ έχει τέλεια μερα, και πολύ ήλιο!

Είσαι πολύ τυχερή που μένεις στην επαρχια!! Ζηλεύω!!! Πού μένεις;;

Εδώ στην Αθήνα παλεύει να βγει ο ήλιος πίσω απ τις πολυκατοικίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Είσαι πολύ τυχερή που μένεις στην επαρχια!! Ζηλεύω!!! Πού μένεις;;

Εδώ στην Αθήνα παλεύει να βγει ο ήλιος πίσω απ τις πολυκατοικίες...

Στην Λιβαδειά έχω μετακομίσει εδώ και ενάμιση χρόνο.....

Κορίτσια χθες σταμάτησα από τη δουλειά από την δουλειά που σας είπα κ μάλιστα προσπάθησε να μειώσει πολύ κ να με φέρει σε άσχημη θέση.... Ενώ της είπα εξ αρχής πως τελικά δεν μου ταίριαζε το εργασιακό περιβάλλον κ πως θα εμένα Μεχρι να βρει άλλη κοπέλα ..

Δηλαδή τι να πω, έχετε δει πολλές λογοθεραπευτριες να κάνουν μάθημα στα παιδάκια και να έχουν αλάτι ρίγανη κ λάδι στην βιβλιοθήκη για να τρώνε ;😠

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εμένα το μεγαλύτερό μου παράπονο για την Αθήνα είναι ότι δεν έχουμε ομορφα και περιποιημένα πάρκα όπως θα δεις σε πολεις του εξωτερικού... πολύ το ζηλεύω αυτό..! να θες να πας μια βόλτα έξω, να κάτσεις κάπου με το παιδάκι σου μεθαύριο, και να μην υπάρχει ένας όμορφος και καθαρός χώρος. παντού σκουπίδια, γκράφιτι και απεριποίητες παιδικές χαρές!

Πόσο δίκιο εχεις! Πάντα το έλεγα αυτό αλλά τώρα το νιώθω στο πετσί μου. Βγάζω το μωρό κ δεν έχω που να πάω! Όλο σε μια πλατεία κάθομαι κ κοιτάμε το συντριβάνι... Κ οκ την έχουν σχετικά καθαρη αλλα κ πάλι. Άσε τα πεζόδρομια, θέλει να είσαι πρωταθλητής για να  περάσει καρότσι όλο εμπόδια, σπασίματα, δέντρα στη μέση να μη χωράει το καρότσι κ πολλά άλλα! Να πω για τους οδηγούς; οι νέοι άνθρωποι είναι οκ αλλά οι 50+ δεν σε αφήνουν ποτέ μα ποτέ να περάσεις (μιλαω για μικρούς δρόμους κ όχι φανάρια προφανώς). Έλεγα παλιά μα τόσα παιδιά στο μολ; δεν τα πάνε κάπου έξω τα καημένα; ε τώρα ξέρω γιατί, δεν εχεις που! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Πόσο δίκιο εχεις! Πάντα το έλεγα αυτό αλλά τώρα το νιώθω στο πετσί μου. Βγάζω το μωρό κ δεν έχω που να πάω! Όλο σε μια πλατεία κάθομαι κ κοιτάμε το συντριβάνι... Κ οκ την έχουν σχετικά καθαρη αλλα κ πάλι. Άσε τα πεζόδρομια, θέλει να είσαι πρωταθλητής για να  περάσει καρότσι όλο εμπόδια, σπασίματα, δέντρα στη μέση να μη χωράει το καρότσι κ πολλά άλλα! Να πω για τους οδηγούς; οι νέοι άνθρωποι είναι οκ αλλά οι 50+ δεν σε αφήνουν ποτέ μα ποτέ να περάσεις (μιλαω για μικρούς δρόμους κ όχι φανάρια προφανώς). Έλεγα παλιά μα τόσα παιδιά στο μολ; δεν τα πάνε κάπου έξω τα καημένα; ε τώρα ξέρω γιατί, δεν εχεις που! 

Αχ κορίτσια για πλατείες δεν ξέρω.. Αλλά αυτό μετα πεζοδρόμια δεν παίζεται.. Πέρα από οτι δεν υπάρχει χώρος για τον πεζό (πόσο μάλλον για τα καρότσια), πάνε και παρκάρουν μηχανάκια και αμάξια παντού. Είναι ξεφτίλα αυτό το πράγμα. Άσε για τις ράμπες..τα ίδια κι εκεί. Ο κόσμος είναι αναίσθητος. Και η πολιτεία ανίκανη να σου προσφέρει τα στοιχειώδη.

Σχετικά με τα παρκάκια, η αλήθεια είναι εδώ στη Νέα Ιωνία όλο κάτι έχει.. μη φανταστείτε τίποτα φοβερό αλλά έτσι να ξεφεύγεις από το τσιμέντο και να βλέπεις λίγο πράσινο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η iriana είπε:

Έχω βρεθεί σε πόλη στο εξωτερικό, με τεράστια πεζοδρόμια που τα ζηλεύεις.. απο τις 9 το πρωί έβλεπες πάρα πολλές μητέρες, αλλά και μπαμπάδες με το καρότσι και βόλτα!!! Στην Αθήνα ζήτημα να δεις καρότσι! Μόνο σε πεζόδρομους με μαγαζιά..αλλά για να φτάσεις εκεί θες αυτοκίνητο!!

 Βλέπω τη γειτονιά μου και σκέφτομαι... Που στα καλό θα βγάλω εδώ καρότσι, και να πάω που???? Ευτυχώς έχουμε παιδική χαρά κοντά, αλλά και πάλι... κάθε μέρα στο ίδιο μέρος? Τι να πω..θα θελα να ζούσα στο εξωτερικό..

Ή στην επαρχία θα πω εγώ.. Όσο μεγαλώνουμε με τον άντρα μου, τόσο περισσότερο το σκεφτόμαστε.. Η εταιρεία που εργάζομαι έχει εγκαταστάσεις και κοντά στο χωριό μου. όταν λέω κοντά στα 10 λεπτά.. ο άντρας μου τρελαίνεται για το χωριό. Θέλει να πηγαίνουμε συνέχεια! Είναι και παραθαλάσσιο.. (όταν λέω χωριό, δεν είναι πολύ μικρό. έχει 1500 μόνιμους κατοίκους)

Το επάγγελμα του άντρα μου είναι τέτοιο που μπορεί να απορροφηθεί από την εταιρεία.. Αχ κορίτια μας βλέπω σε 2-3 χρόνια να φεύγουμε. Στην Αθήνα ούτε να αλλάξουμε σπίτι δε μπορούμε με τα ενοίκια στο Θεό. Ζητάνε 700€ και 800€. Έχουν ξεφύγει τελείως!!

Εκεί τλχ θα μένουμε κοντά στη φυση και θα έχουμε άλλη ποιότητα. και βοήθεια από τη μάνα μου όταν με το καλό έρθουν παιδάκια..😇😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ή στην επαρχία θα πω εγώ.. Όσο μεγαλώνουμε με τον άντρα μου, τόσο περισσότερο το σκεφτόμαστε.. Η εταιρεία που εργάζομαι έχει εγκαταστάσεις και κοντά στο χωριό μου. όταν λέω κοντά στα 10 λεπτά.. ο άντρας μου τρελαίνεται για το χωριό. Θέλει να πηγαίνουμε συνέχεια! Είναι και παραθαλάσσιο.. (όταν λέω χωριό, δεν είναι πολύ μικρό. έχει 1500 μόνιμους κατοίκους)

Το επάγγελμα του άντρα μου είναι τέτοιο που μπορεί να απορροφηθεί από την εταιρεία.. Αχ κορίτια μας βλέπω σε 2-3 χρόνια να φεύγουμε. Στην Αθήνα ούτε να αλλάξουμε σπίτι δε μπορούμε με τα ενοίκια στο Θεό. Ζητάνε 700€ και 800€. Έχουν ξεφύγει τελείως!!

Εκεί τλχ θα μένουμε κοντά στη φυση και θα έχουμε άλλη ποιότητα. και βοήθεια από τη μάνα μου όταν με το καλό έρθουν παιδάκια..😇😋

Οντως στην επαρχία είναι καλύτερη η ποιότητα ζωής για όλους μας! Εγώ είμαι από Κύπρο ομως ζω σε επαρχία χωριό με 8000 κατοίκους βέβαια αλλά για τις μεγαλες πόλεις θεωρείται χωριό! Ο αδερφος μου μένει στη πόλη και να δείτε όταν έρχεται με το μικρό ποσό του αρέσει που πάει βλέπει και τις κοτούλες τις γιαγιάς πάμε στα πάρκα πάμε στην θάλασσα ποσό του αρέσει! Εγώ καθημερινά κάνω 1 ώρα δρόμο να πάω δουλεια και μια ώρα δρόμο να πάω σπίτι έξτρα γιατί δεν θέλω να μετακομίσω στην πόλη δεν μπορώ όλο αυτό τον κόσμο τη κίνηση τις πολυκατοικίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια μου! 

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Έκανα σήμερα ορμονικές ( περιττό να πω ότι ξέχασα να κάνω την αμη!😄) Θέλω να με βοηθήσετε γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω και πολλά. Θα τα δει και ο γιατρός βέβαια αλλά θα σκάσω μέχρι τότε!

Fsh 10,4

Lh 9,4

Προλακτίνη 25

Ε2 οιστραδιόλη 23,2

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι από μένα!

Εγώ δεν περιμένω 19/9.

Προς το παρόν κανένα σύμπτωμα που μπορεί να σημαίνει εμφύτευση ή εγκυμοσύνη. Βέβαια κι άλλες φορές που νοζω ότι εχω συμπτώματα, τελικά τζιφος.

Αχ θα μας φάει η αγωνία όλη την εβδομάδα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σας κορίτσια μου! 

Θέλω να σας ρωτήσω κάτι! Έκανα σήμερα ορμονικές ( περιττό να πω ότι ξέχασα να κάνω την αμη!😄) Θέλω να με βοηθήσετε γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω και πολλά. Θα τα δει και ο γιατρός βέβαια αλλά θα σκάσω μέχρι τότε!

Fsh 10,4

Lh 9,4

Προλακτίνη 25

Ε2 οιστραδιόλη 23,2

🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

Γεια σου κορίτσι!!

Νομίζω ότι οι τιμές σου είναι μια χαρά!! Πριν ένα χρόνο έκανα τις ίδιες και οι τιμές είναι πολύ κοντά. Στην FSH είχα 7,3 και στην Ε2 οιστραδιόλη 35. Με αυτά τα αποτελέσματα ο ενδοκρινολόγος μου έδωσε μόνο Φολλικό οξύ (felicin των 5mg) 1 φορά την εβδομάδα.

Η ΑΜΗ είναι βασική αλλά κι εγώ δεν την έκανα πέρυσι. Φέτος θα την κάνω. Να σε ρωτήσω, που τις έκανες τις εξετάσεις;; Λέω να μην πάω σε γνωστή αλυσίδα και μου πρότειναν το Γυναίκας Υγεία στο Χαλάνδρι.. Το ξέρει καμια σας;;

Μην αγχώνεσαι και στείλε μας τα νέα σου όταν πας στο γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Γεια σου κορίτσι!!

Νομίζω ότι οι τιμές σου είναι μια χαρά!! Πριν ένα χρόνο έκανα τις ίδιες και οι τιμές είναι πολύ κοντά. Στην FSH είχα 7,3 και στην Ε2 οιστραδιόλη 35. Με αυτά τα αποτελέσματα ο ενδοκρινολόγος μου έδωσε μόνο Φολλικό οξύ (felicin των 5mg) 1 φορά την εβδομάδα.

Η ΑΜΗ είναι βασική αλλά κι εγώ δεν την έκανα πέρυσι. Φέτος θα την κάνω. Να σε ρωτήσω, που τις έκανες τις εξετάσεις;; Λέω να μην πάω σε γνωστή αλυσίδα και μου πρότειναν το Γυναίκας Υγεία στο Χαλάνδρι.. Το ξέρει καμια σας;;

Μην αγχώνεσαι και στείλε μας τα νέα σου όταν πας στο γιατρό!

Γειά σου Antonia μου! Τις έκανα σε μικροβιολογικό της πόλης μου. Είμαι από Κατερίνη! 

Νομίζω ότι είναι λίγο υψηλή η fsh.  Βασικά μπερδεύτηκα λίγο γιατί άλλου λέει ότι μέχρι 12 είναι εντάξει κι αλλού ότι αν έχεις πάνω από 10 υπάρχει θέμα. Βέβαια είμαι και 40! Δεν περιμένω να έχω και τα τέλεια αποτελέσματα απλά θέλω να έχω ελπίδες ότι θα τα καταφέρω και πάλι να γίνω μανούλα!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Antonia μου! Τις έκανα σε μικροβιολογικό της πόλης μου. Είμαι από Κατερίνη! 

Νομίζω ότι είναι λίγο υψηλή η fsh.  Βασικά μπερδεύτηκα λίγο γιατί άλλου λέει ότι μέχρι 12 είναι εντάξει κι αλλού ότι αν έχεις πάνω από 10 υπάρχει θέμα. Βέβαια είμαι και 40! Δεν περιμένω να έχω και τα τέλεια αποτελέσματα απλά θέλω να έχω ελπίδες ότι θα τα καταφέρω και πάλι να γίνω μανούλα!💗

Τις εξετασεις τις εκανες 2η-3η ημέρα περιόδου;; 

(Γνκ για την FSH μου έχει πει ο γιατρος ότι όσο χαμηλότερη είναι, τόσο το καλύτερο. αλλά όλα αυτά τα βλέπει σε συνδυασμό με άλλα οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου)

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσετε κι άλλο παιδάκι!!!! 🙏🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Τις εξετασεις τις εκανες 2η-3η ημέρα περιόδου;; 

(Γνκ για την FSH μου έχει πει ο γιατρος ότι όσο χαμηλότερη είναι, τόσο το καλύτερο. αλλά όλα αυτά τα βλέπει σε συνδυασμό με άλλα οπότε μη σε πάρω στο λαιμό μου)

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσετε κι άλλο παιδάκι!!!! 🙏🙏🙏❤️

Σε ευχαριστώ πολύ Αντωνία μου! Σου εύχομαι κι εγώ πολύ πολύ σύντομα να ακούσεις τα πιο ευχάριστα νέα και του χρόνου να κρατάς στα χέρια σου ένα υπέροχο μωράκι!

Μου ήρθε περίοδος Παρασκευή πρωί και τις έκανα Δευτέρα. Το ιδανικότερο μου είχε πει ήταν να τις κάνω μέσα στο σ/κ αλλά δεν μπόρεσα να βρω μικροβιολογικό ανοιχτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ κορίτσια για πλατείες δεν ξέρω.. Αλλά αυτό μετα πεζοδρόμια δεν παίζεται.. Πέρα από οτι δεν υπάρχει χώρος για τον πεζό (πόσο μάλλον για τα καρότσια), πάνε και παρκάρουν μηχανάκια και αμάξια παντού. Είναι ξεφτίλα αυτό το πράγμα. Άσε για τις ράμπες..τα ίδια κι εκεί. Ο κόσμος είναι αναίσθητος. Και η πολιτεία ανίκανη να σου προσφέρει τα στοιχειώδη.

Σχετικά με τα παρκάκια, η αλήθεια είναι εδώ στη Νέα Ιωνία όλο κάτι έχει.. μη φανταστείτε τίποτα φοβερό αλλά έτσι να ξεφεύγεις από το τσιμέντο και να βλέπεις λίγο πράσινο.

 

Δίπλα ζούμε! Όντως κάτι έχει αλλά θα το δεις κ συ με το καλό ότι αυτό που τώρα σου φαίνεται κάτι δεν θα είναι τπτ όταν θα πρέπει να πας κάπου κάθε μέρα... Τελοσπαντων τουλάχιστον έχουμε κ αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Γεια σας κι από μένα!

Εγώ δεν περιμένω 19/9.

Προς το παρόν κανένα σύμπτωμα που μπορεί να σημαίνει εμφύτευση ή εγκυμοσύνη. Βέβαια κι άλλες φορές που νοζω ότι εχω συμπτώματα, τελικά τζιφος.

Αχ θα μας φάει η αγωνία όλη την εβδομάδα!

 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!  Μονο 5 ημερες εμειναν! Να μην έρθει σου εύχομαι❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ήθελα να μοιραστώ την ανησυχια μου μαζί σας! Βασικα είμαι εγκυος και Χαίρομαι πολύ γιατί θέλω πολύ ένα μωράκι και έχω και δύο προηγούμενες αποβολές ,αλλά όπως καταλαβαίνετε ειμαι ακόμα συγκρατημένη λόγω ιστορικού και διότι έκανα χοριακη στην 27η μέρα και είχα 49 και έκανα και χθες στην 31η μέρα και πήγε 114. Έχω κύκλο 26 ημερών. Ο γιατρός μου όπως και γω περίμενα να είναι γύρω στα 200. Μου είπε να ξανακάνω τη παρασκευή πάλι ,αλλά δεν σας κρύβω έχω στεναχωρηθεί λίγο. Να σημειωθεί ότι αυτή τη φορά τη 3η δλδ έπαιρνα φυλλικό από πριν και τώρα παίρνω utrogestan, salospir, medrol και φυλλικό. 

Έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία να με βοηθήσει? Μου είπε ο γιατρός ότι περίμενε με αυτά τα χάπια να πήγαινε καλύτερα. Δεν θέλω να χάνω τις ελπίδες μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Γεια σας κι από μένα!

Εγώ δεν περιμένω 19/9.

Προς το παρόν κανένα σύμπτωμα που μπορεί να σημαίνει εμφύτευση ή εγκυμοσύνη. Βέβαια κι άλλες φορές που νοζω ότι εχω συμπτώματα, τελικά τζιφος.

Αχ θα μας φάει η αγωνία όλη την εβδομάδα!

 

Ευχομαι κοριτσι μου να μην έρθει η τρισκαταρατη!!!!🤣🤣🤣

Να σε θυμηθεί μετα απο 9 μηνες πάλι!!! 🙏❤️

Να μας στείλεις τα νέα σου!!

και όσο για τα συμπτώμτα μη σκας!! Φίλες μου έμειναν έγκυες και δεν είχαν τπτ απολύτως από συμπτώματα..😉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Γεια σας κι από μένα!

Εγώ δεν περιμένω 19/9.

Προς το παρόν κανένα σύμπτωμα που μπορεί να σημαίνει εμφύτευση ή εγκυμοσύνη. Βέβαια κι άλλες φορές που νοζω ότι εχω συμπτώματα, τελικά τζιφος.

Αχ θα μας φάει η αγωνία όλη την εβδομάδα!

 

Και εγώ δεν περιμένω 19/9 είμαστε μαζί! Ούτε εγώ νιώθω τίποτα από κάτι πονάκια που μου άρχισαν σήμερα το απόγευμα και λεω ισως τελικά έρθει πιο νωρις! Έχω και υγρά λευκά αλλά συνήθως πάντα έχω μετά την ωορρηξία όποτε απλά περιμένω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Antonia μου! Τις έκανα σε μικροβιολογικό της πόλης μου. Είμαι από Κατερίνη! 

Νομίζω ότι είναι λίγο υψηλή η fsh.  Βασικά μπερδεύτηκα λίγο γιατί άλλου λέει ότι μέχρι 12 είναι εντάξει κι αλλού ότι αν έχεις πάνω από 10 υπάρχει θέμα. Βέβαια είμαι και 40! Δεν περιμένω να έχω και τα τέλεια αποτελέσματα απλά θέλω να έχω ελπίδες ότι θα τα καταφέρω και πάλι να γίνω μανούλα!💗

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ είμαι 36 και είχα FSH 8,5, οπότε μου φαίνεται λογικό ίσως στα 40 να είναι λίγο παραπάνω. Γενικά εμένα το ένα εργαστήριο έδινε 10 το άλλο 12 ως άνω αποδεκτό όριο και απ΄οτι κατάλαβα έχι  και διακυμάνσεις απο μηνα σε μενα. Για τα άλλα δεν ξέρω κάτι. ΑΜΗ εγώ έκανα και μου βγήκε ξινη γιατι ηταν χαμηλη αλλα καταλαβα οτι ουτε αυτη απο μονη της λεει κατι, παιζει ρολο και ο υπερηχος κλπ . Οιστραδιολη εμενα ηταν 80 που αποτι διαβασα ειναι ψηλο!

 

Καλη σου επιτυχια και συντομα ενα θετικο αποτελεσμα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Γειά σου Antonia μου! Τις έκανα σε μικροβιολογικό της πόλης μου. Είμαι από Κατερίνη! 

Νομίζω ότι είναι λίγο υψηλή η fsh.  Βασικά μπερδεύτηκα λίγο γιατί άλλου λέει ότι μέχρι 12 είναι εντάξει κι αλλού ότι αν έχεις πάνω από 10 υπάρχει θέμα. Βέβαια είμαι και 40! Δεν περιμένω να έχω και τα τέλεια αποτελέσματα απλά θέλω να έχω ελπίδες ότι θα τα καταφέρω και πάλι να γίνω μανούλα!💗

Απ' ότι θυμάμαι ο γιατρός μου είχε πει ότι παίζει ρόλο ο συνδυασμός κάποιων ορμονών...επομένως μήπως να περιμένεις να σου πει εκείνος ...όλα καλά θα είναι όμως ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dolphin82 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ήθελα να μοιραστώ την ανησυχια μου μαζί σας! Βασικα είμαι εγκυος και Χαίρομαι πολύ γιατί θέλω πολύ ένα μωράκι και έχω και δύο προηγούμενες αποβολές ,αλλά όπως καταλαβαίνετε ειμαι ακόμα συγκρατημένη λόγω ιστορικού και διότι έκανα χοριακη στην 27η μέρα και είχα 49 και έκανα και χθες στην 31η μέρα και πήγε 114. Έχω κύκλο 26 ημερών. Ο γιατρός μου όπως και γω περίμενα να είναι γύρω στα 200. Μου είπε να ξανακάνω τη παρασκευή πάλι ,αλλά δεν σας κρύβω έχω στεναχωρηθεί λίγο. Να σημειωθεί ότι αυτή τη φορά τη 3η δλδ έπαιρνα φυλλικό από πριν και τώρα παίρνω utrogestan, salospir, medrol και φυλλικό. 

Έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία να με βοηθήσει? Μου είπε ο γιατρός ότι περίμενε με αυτά τα χάπια να πήγαινε καλύτερα. Δεν θέλω να χάνω τις ελπίδες μου!! 

Δεν έχω εμπειρία κοριτσάκι μου...δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά εύχομαι αυτή τη φορά το μωράκι σου να γαντζωθει καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dolphin82 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ήθελα να μοιραστώ την ανησυχια μου μαζί σας! Βασικα είμαι εγκυος και Χαίρομαι πολύ γιατί θέλω πολύ ένα μωράκι και έχω και δύο προηγούμενες αποβολές ,αλλά όπως καταλαβαίνετε ειμαι ακόμα συγκρατημένη λόγω ιστορικού και διότι έκανα χοριακη στην 27η μέρα και είχα 49 και έκανα και χθες στην 31η μέρα και πήγε 114. Έχω κύκλο 26 ημερών. Ο γιατρός μου όπως και γω περίμενα να είναι γύρω στα 200. Μου είπε να ξανακάνω τη παρασκευή πάλι ,αλλά δεν σας κρύβω έχω στεναχωρηθεί λίγο. Να σημειωθεί ότι αυτή τη φορά τη 3η δλδ έπαιρνα φυλλικό από πριν και τώρα παίρνω utrogestan, salospir, medrol και φυλλικό. 

Έχει καμία κοπέλα ανάλογη εμπειρία να με βοηθήσει? Μου είπε ο γιατρός ότι περίμενε με αυτά τα χάπια να πήγαινε καλύτερα. Δεν θέλω να χάνω τις ελπίδες μου!! 

Κοριτσι μου μην χανεις την ελπιδα σου!!! Πολλες φορες στην αρχη τα πραγματα φαινονται στραβα κ μετα εξομαλύνονται!!

Να εχεις πιστη κ θετικη σκεψη!! Πιστεψε στο θαυμα π υπαρχει μεσα σου!!

Στειλε μας τα νρα σου κι ευχομαι την παρασκευη να εχεις μια φουσκωμενη χοριακη!!!!! 🙏🙏🙏💝💖💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...