Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Μακάρι να έχουμε θετικά τεστακια 💕

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα ευτυχως τώρα δε το έχω τόσο πολύ λόγο σιδήρου αλλά και υπερβολικό στρες που είχα παλιότερα έπεφταν τα μαλλιά μου 

Για πειτε κορίτσια!!

Πότε περιμένετε καθυστέρηση;; Θα έχουμε ειδησούλες μέσα στη βδομάδα; 😍😉🤰

Εμένα δυστυχως κατεβαίνει κανονικα η περίοδος.. Ακολουθεί δλδ τα κανονικά στάδια μέχρι να έρθει την Τετάρτη.. 😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Για πειτε κορίτσια!!

Πότε περιμένετε καθυστέρηση;; Θα έχουμε ειδησούλες μέσα στη βδομάδα; 😍😉🤰

Εμένα δυστυχως κατεβαίνει κανονικα η περίοδος.. Ακολουθεί δλδ τα κανονικά στάδια μέχρι να έρθει την Τετάρτη.. 😤

Εγώ περιμένω στις 19/09 αλλά δε νιώθω τίποτα που φαντάζομαι θα μου έρθει κανονικά και αυτό το μήνα! 
 

Μην στεναχωριέσαι ο επόμενος να είναι ο τυχερός σας!
 

Ποσό χρόνων είστε; Εγώ είμαι 29 και ο άντρας μου 31! Ακυρώσαμε και το γάμο που είχαμε και είναι προγραμματισμένος για τον Φεβρουάριο αλλά σκεφτόμαστε να το μεταφέρουμε για καλοκαίρι που θα γίνει σίγουρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ περιμένω στις 19/09 αλλά δε νιώθω τίποτα που φαντάζομαι θα μου έρθει κανονικά και αυτό το μήνα! 
 

Μην στεναχωριέσαι ο επόμενος να είναι ο τυχερός σας!
 

Ποσό χρόνων είστε; Εγώ είμαι 29 και ο άντρας μου 31! Ακυρώσαμε και το γάμο που είχαμε και είναι προγραμματισμένος για τον Φεβρουάριο αλλά σκεφτόμαστε να το μεταφέρουμε για καλοκαίρι που θα γίνει σίγουρα! 

Είναι νωρίς ακόμα για εσένα!! Μη χάνεις τις ελπίδες σου!! Έχεις 6 ημέρες μπροστά..

Εγώ 32 είμαι κορίτσι μου και ο άντρας μου 35.. Εμείς για αρραβώνα πήγαμε πέρυσι και μας τα χάλασε ο covid. Μετά ορίσαμε άλλη ημερομηνία και έχασα ξαφνικά τη γιαγιά μου οποτε χάθηκε η αξία του. Για τη γιαγιά λέγαμε να το κάνουμε περισσότερο. Είπαμε θα παμε για γαμοβάφτιση αλλα πού το παιδι;;; 🤣🤣

Οπότε λέμε να οργανώσουμε το γάμο για του χρόνου το καλοκαίρι! Να ξεφύγει και το μυαλό λίγο. Να ξεκολλήσει από το θέμα "παιδί".

Ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα από θέμα κοβιντ γτ και φέτος οι γάμοι ήταν κάπως....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Είναι νωρίς ακόμα για εσένα!! Μη χάνεις τις ελπίδες σου!! Έχεις 6 ημέρες μπροστά..

Εγώ 32 είμαι κορίτσι μου και ο άντρας μου 35.. Εμείς για αρραβώνα πήγαμε πέρυσι και μας τα χάλασε ο covid. Μετά ορίσαμε άλλη ημερομηνία και έχασα ξαφνικά τη γιαγιά μου οποτε χάθηκε η αξία του. Για τη γιαγιά λέγαμε να το κάνουμε περισσότερο. Είπαμε θα παμε για γαμοβάφτιση αλλα πού το παιδι;;; 🤣🤣

Οπότε λέμε να οργανώσουμε το γάμο για του χρόνου το καλοκαίρι! Να ξεφύγει και το μυαλό λίγο. Να ξεκολλήσει από το θέμα "παιδί".

Ελπίζω να είναι καλύτερα τα πράγματα από θέμα κοβιντ γτ και φέτος οι γάμοι ήταν κάπως....

Ναι ναι οι γάμοι ήταν καπως οντως! Και εγώ ειλικρινά προτιμώ να μην παντρευτώ υπό αυτες τις συνθήκες μια φορά το κανεις θες να είναι οπως το ονειρεύτηκες! Κάναμε και εμεις αρραβώνες για τις γιαγιάδες και παππούδες αλήθεια πριν 3 χρόνια και οντως μετα από 5 μηνες χάσαμε τη μια γιαγιά, και κάναμε και πολιτικό τον Μάιο που μας πέρασε για τον ίδιο λόγο γιατί για τον θρησκευτικό δεν βλέπω φως στο τούνελ! Εμένα να πω την αλήθεια δεν με νοιάζει ποτέ θα γίνει ο γαμος οι γονεις μας είναι αυτοί που το συζητούν εγώ προσωπικά θέλω ένα μωράκι να ολοκληρώσει όλο αυτό που ζω με τον άντρα μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Για πειτε κορίτσια!!

Πότε περιμένετε καθυστέρηση;; Θα έχουμε ειδησούλες μέσα στη βδομάδα; 😍😉🤰

Εμένα δυστυχως κατεβαίνει κανονικα η περίοδος.. Ακολουθεί δλδ τα κανονικά στάδια μέχρι να έρθει την Τετάρτη.. 😤

Εγω δεν ξερω ποτε πλεον  περιμενω, περιμενα 30/08😆

Ελα Τόνια και υπόλοιπες κούκλες πάμε μαζί για Οκτώβρη δυνατα για φουλ θετικό 💪💪💪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εγω δεν ξερω ποτε πλεον  περιμενω, περιμενα 30/08😆

Ελα Τόνια και υπόλοιπες κούκλες πάμε μαζί για Οκτώβρη δυνατα για φουλ θετικό 💪💪💪 

Απ το στομα σου και στου θεού το αυτί.. 🙏😍

Εσύ κορίτσι μου ξεμπέρδεψες με τους γιατρους;;

θα κάνεις κάποια εξέταση ή υπέρηχο να δεις αν αυτό το μήνα γίνεται η ωορρηξία;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Απ το στομα σου και στου θεού το αυτί.. 🙏😍

Εσύ κορίτσι μου ξεμπέρδεψες με τους γιατρους;;

θα κάνεις κάποια εξέταση ή υπέρηχο να δεις αν αυτό το μήνα γίνεται η ωορρηξία;

 

Ναι ξεμπέρδεψα για τώρα προς το παρον! Υπαρχει μια πιθανοτητα να μου ερθει σε μια εβδομαδα😃 Δεν βρηκαν ωορηξια αλλα μου λενε οτι φαινεται σαν να εγινε καποια στιγμη απο παχος ενδομητριου αντε να δουμε!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναι ξεμπέρδεψα για τώρα προς το παρον! Υπαρχει μια πιθανοτητα να μου ερθει σε μια εβδομαδα😃 Δεν βρηκαν ωορηξια αλλα μου λενε οτι φαινεται σαν να εγινε καποια στιγμη απο παχος ενδομητριου αντε να δουμε!😍

Εχεις κάποιο θέμα; Η απλά έτυχε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις κάποιο θέμα; Η απλά έτυχε; 

Κορίτσια πως θα περάσουν 10 εργάσιμες ; Να βγει το αποτέλεσμα;

Είμαι ψυχολογικα περίεργα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια πως θα περάσουν 10 εργάσιμες ; Να βγει το αποτέλεσμα;

Είμαι ψυχολογικα περίεργα 🙄

Κορίτσι μου δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο από το υπομονή το ξέρω θα σε φάει το άγχος αλλά να σκέφτεσαι ότι όλα καλά θα πάνε!!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου δεν μπορώ να σου πω κάτι άλλο από το υπομονή το ξέρω θα σε φάει το άγχος αλλά να σκέφτεσαι ότι όλα καλά θα πάνε!!! ☺️

Είμαι πολύ στεναχωρημένη..... Δεν νομίζω πως άξιζε να μου χαλάσουν τον κύκλο .... Γι αυτό.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ στεναχωρημένη..... Δεν νομίζω πως άξιζε να μου χαλάσουν τον κύκλο .... Γι αυτό.... 

Δηλαδή δεν μπορείς να συνεχίσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα; Δεν είναι καλύτερα ομως έτσι; Να γίνει σωστή θεραπεία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εμενα κατεβηκε για τα καλα η περιοδος. Μάλλον με τα μπανια επηρεαστηκε ο κυκλος γτ ηρθε 3 μερες νωριτερα..

@Mimi26μου κάνε λίγη υπομονή. δεν είναι εύκολο αλλά δε μπορείς να κάνεις και αλλιώς.

Υπομονή και θετική σκέψη να περάσουν οι μέρες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Δηλαδή δεν μπορείς να συνεχίσεις μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα; Δεν είναι καλύτερα ομως έτσι; Να γίνει σωστή θεραπεία; 

Μα δεν έχω ρε κορίτσια ούτε cin i. Γιατί τόσο πολύ να με καθυστερησει ;!! 😔

Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά..

Δεν μπορώ καθόλου να το ξεπεράσω ότι θα με πάει τόσο πίσω μια εξέταση που έκανα κ πριν λίγο καιρό κ μου είχε πει να μην δώσω τοοοοσηηη βάση...

Δεν ξέρω κ ο φίλος μου λέει τα ίδια ... Ο ένας κοιτάει τον άλλον με απορία .....

Γιατί ; Αυτο λέμε γιατί ;

Η αδερφή μου γιατρος κ το έχει κ η θεία Μ το ίδιο κ αυτές απορούν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mimi26 είπε:

Μα δεν έχω ρε κορίτσια ούτε cin i. Γιατί τόσο πολύ να με καθυστερησει ;!! 😔

Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά..

Δεν μπορώ καθόλου να το ξεπεράσω ότι θα με πάει τόσο πίσω μια εξέταση που έκανα κ πριν λίγο καιρό κ μου είχε πει να μην δώσω τοοοοσηηη βάση...

Δεν ξέρω κ ο φίλος μου λέει τα ίδια ... Ο ένας κοιτάει τον άλλον με απορία .....

Γιατί ; Αυτο λέμε γιατί ;

Η αδερφή μου γιατρος κ το έχει κ η θεία Μ το ίδιο κ αυτές απορούν.....

Ο γιατρος σου τι σου είπε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ο γιατρος σου τι σου είπε; 

Ότι σας είπα... Μπούρδες ..  

"-θα περιμένουμε Δημητρούλα την εξέταση...να δούμε τι θα δείξει κ η εξέταση ... Κ βλέπουμε....

-γιατρε μήπως πρέπει να κάνω κολποσκόπηση;

-θα δούμε μετά την εξέταση...

-αρα δεν κάνω κάτι τώρα ε ;

-οχι, έλα για υπέρηχο 10η μέρα, να δούμε αν έχεις ωάριο μήπως πάμε για εξωσωματική σε φυσικό κυκλο

- μα γιατρέ δεν έχω περίοδο χωρίς χάπια, δεν κάνω ωορηξία πως να γίνει αυτό;

- ε είχες κάνει ωοληψια τον Ιούλιο

 

Ότι να ναι.... Αφού έχω ήδη ατροφικό ενδομητρίο 😂

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε....

Σαν δικαιολογία. .. σαν να μην θυμόταν καλά ότι παιρνω πάντα χάπι ωορηξίας.... Σαν δεν ξέρω εγώ τι σκατα...

Εγώ σε φυσικό κύκλο;;;;; Πώς ;;;;; 😂

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Ότι σας είπα... Μπούρδες ..  

"-θα περιμένουμε Δημητρούλα την εξέταση...να δούμε τι θα δείξει κ η εξέταση ... Κ βλέπουμε....

-γιατρε μήπως πρέπει να κάνω κολποσκόπηση;

-θα δούμε μετά την εξέταση...

-αρα δεν κάνω κάτι τώρα ε ;

-οχι, έλα για υπέρηχο 10η μέρα, να δούμε αν έχεις ωάριο μήπως πάμε για εξωσωματική σε φυσικό κυκλο

- μα γιατρέ δεν έχω περίοδο χωρίς χάπια, δεν κάνω ωορηξία πως να γίνει αυτό;

- ε είχες κάνει ωοληψια τον Ιούλιο

 

Ότι να ναι.... Αφού έχω ήδη ατροφικό ενδομητρίο 😂

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε....

Σαν δικαιολογία. .. σαν να μην θυμόταν καλά ότι παιρνω πάντα χάπι ωορηξίας.... Σαν δεν ξέρω εγώ τι σκατα...

Εγώ σε φυσικό κύκλο;;;;; Πώς ;;;;; 😂

 

 

 

Και τώρα δλδ δε σου είπε να παρεις χάπι για να σου έρθει η περίοδος; Εγώ θα πήγαινα και για δεύτερη γνώμη πάντως απλά για να διασταυρωσω αυτά που μου λέει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ στεναχωρημένη..... Δεν νομίζω πως άξιζε να μου χαλάσουν τον κύκλο .... Γι αυτό.... 

Καλύτερα να είσαι σίγουρη βρε , παρά να προχωράς και να έχεις ανοιχτά μέτωπα...όλα καλά θα πάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Και τώρα δλδ δε σου είπε να παρεις χάπι για να σου έρθει η περίοδος; Εγώ θα πήγαινα και για δεύτερη γνώμη πάντως απλά για να διασταυρωσω αυτά που μου λέει  

Δεν μου είπε να πάρω χάπια ορηξίας....δεν μου είπε να πάρω κάτι .. να πάω λέει για υπέρηχο.....10η μέρα.... Να δει τι ;;; 😏😏😏  Που να πάω ρε κορίτσι;;;

Θα πρέπει να περιμένω να δει την εξέταση να μου πει αν θέλω κολποσκόπηση.... Έχω τα έμβρυα εκεί ξέρει το ιστορικό μου , τι να πάω να κάνω άλλου !;; Έτσι κ αλλιώς καλώς ερχόντων των πραγμάτων τον άλλον. Μήνα θα μπω για εξωσωματική..... 

Τι νόημα έχει ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Δεν μου είπε να πάρω χάπια ορηξίας....δεν μου είπε να πάρω κάτι .. να πάω λέει για υπέρηχο.....10η μέρα.... Να δει τι ;;; 😏😏😏  Που να πάω ρε κορίτσι;;;

Θα πρέπει να περιμένω να δει την εξέταση να μου πει αν θέλω κολποσκόπηση.... Έχω τα έμβρυα εκεί ξέρει το ιστορικό μου , τι να πάω να κάνω άλλου !;; Έτσι κ αλλιώς καλώς ερχόντων των πραγμάτων τον άλλον. Μήνα θα μπω για εξωσωματική..... 

Τι νόημα έχει ;;

Τι να πω δεν ξέρω βρε κορίτσι μου το μόνο που μπορώ να πω είναι υπομονή και ισως να είναι καλύτερα έτσι…να σκέφτεσαι ότι κάθε εμπόδιο για καλό που λένε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Είμαι πολύ στεναχωρημένη..... Δεν νομίζω πως άξιζε να μου χαλάσουν τον κύκλο .... Γι αυτό.... 

Κορίτσι μου για το καλο των προσπαθειων σου θα ηταν καλο να βρεις ένα διέξοδο σε όλο αυτό, ασχολήσου με κάτι άλλο που να σου αρεσει, από μαγείρεμα μέχρι κάποιο χόμπυ δεν ξέρω, βασικά γέμισε το χρόνο σου με πράγματα που σε ευχαριστούν και θα έρθουν και οι απαντησεις. Θα σε βοηθήσουν πολύ να σταματήσεις να ανακυκλώνεις τις αρνητικες σας σκεψεις.  Εαν δεν θελεις σε αυτη τη φαση να πας σε αλλο γυναικολογο, νομιζω ειναι η καλυτερη λυση❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η iriana είπε:

Δεν πειράζει Τόνια μου! Τον επόμενο μήνα! Δυναμικά!!

Θα πας για εξετάσεις αυτό τον μήνα έχεις πει? 

Ναι!! θα πάω για το ετήσιο τσεκ απ και θα ψαχτω για εξετασεις να ξεαγχωθω τλχ.. Ή να δω τι μας εμποδίζει και να το καταπολεμήσουμε..

Εκλεισα και ενδοκρινολογο την προηγούμενη εβδομάδα και ειχε πρωτο ραντεβου 24 Νοεμβρίου!! Αν είναι δυνατον!!!

Αλλά είναι τρομερός και δεν τον αλλάζω!! 😉

Εσύ κορίτσι μου πότε περιμένεις καθυστέρηση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου σμρ έμαθα ένα πάρα πολύ ευχάριστο!!! 

Μια φίλη μου έμεινε έγκυος και είναι 9 εβδομάδων!!! Προσπαθούσαν τα παιδιά 2 χρόνια!!

Είχε και μια παλίνδρομη κύηση η κοπέλα πριν 1μιση χρόνο και είχε απογοητευτεί.

Πήγε έκανε όλες τις εξετάσεις και ήταν όλα τέλεια!!

Αγχωνόταν πολύ με το ζήτημα και την καταλαβαίνω!!

Μου λέει με το που χαλάρωσα Τόνια, απλά πιάσαμε παιδί. Δεν κοιτούσα μέρες, δεν κοιτούσα τπτ.. Ούτε αν θα σηκωθώ μετά την επαφή, ούτε μέρες.. Απλά χάρηκα τον άντρα μου!!!

Το πόσο χάρηκα και συγκινήθηκα δε λέγεται!!!!!!! 🤰💌❤️👶

Αχ να πάνε όλα καλά γτ το έχουμε πολύ άγχος και οι 2!!🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κορίτσι μου για το καλο των προσπαθειων σου θα ηταν καλο να βρεις ένα διέξοδο σε όλο αυτό, ασχολήσου με κάτι άλλο που να σου αρεσει, από μαγείρεμα μέχρι κάποιο χόμπυ δεν ξέρω, βασικά γέμισε το χρόνο σου με πράγματα που σε ευχαριστούν και θα έρθουν και οι απαντησεις. Θα σε βοηθήσουν πολύ να σταματήσεις να ανακυκλώνεις τις αρνητικες σας σκεψεις.  Εαν δεν θελεις σε αυτη τη φαση να πας σε αλλο γυναικολογο, νομιζω ειναι η καλυτερη λυση❤️

Δεν μπορώ να ασχοληθώ με τίποτα... Δεν θέλω και δεν έχω τη ψυχική διάθεση....

Έπεσαν πάλι οι ορμόνες κ εμφανίστηκαν πάλι τα πρόβληματα.... Ακμή παντού ( καλά αυτό δεν με νοιάζει), αλωπεκία, Κλαματα όλα σκατα. .. το γνωστό σύνδρομο πολυκυστικων... Με όλα τα συμπτώματα.  .... Που διάθεση για τι;

Όλα μας τα λεφτά τα δίνουμε σε γιατρους....

Σας λέω ειλικρινά είμαι χάλια κ θεωρώ πως είναι κ λόγω ορμονών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Heart είπε:

Καλύτερα να είσαι σίγουρη βρε , παρά να προχωράς και να έχεις ανοιχτά μέτωπα...όλα καλά θα πάνε...

Κι εγώ @Mimi26 μου συμφωνώ με την @Heart …καλύτερα να περιμένεις τα αποτελέσματα να είσαι σίγουρη ότι όλα είναι καλά και προχωράς μετά ήρεμη στην εξωσωματική…μάλλον αυτό θέλει και ο γιατρός σου απότι κατάλαβα…και απλά σου λέει έλα τη 10η μέρα, και αν γίνει το "θαύμα" και κάνεις ωορρηξία αυτό το μήνα μόνη σου και έχουν βγει και οι εξετάσεις και είναι όλα οκ προχωράμε για να μη χαθεί ο μήνας..αλλιώς κάνουμε την εξωσωματική τον επόμενο για να έχουν βγει και οι εξετάσεις και να είστε σίγουροι…

Ούτως ή άλλως εσύ δεν ήθελες να πας τον επόμενο μήνα λόγω του ότι θα κάνεις τη δεύτερη δόση του εμβολίου τώρα; Γιατί λες ότι χάθηκε ο κύκλος τζάμπα;

Ένα ένα και όλα καλά θα πάνε..όσο πιο ήρεμη είσαι τόσο καλύτερο…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...