Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεπτέμβρη ζωγραφίζεις...χρώματα πολλά γεννάς...ευλογημένες..φουσκωτές κοιλίτσες άρχισε να μας σκορπάς!!!!!


lavie

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Καλημερα!!! Αρχικά θα σου έλεγα να μη κανεις βιαστικες κινήσεις... Δευτερον, να μη τρελενεσαι Μ τα χάπια που παιρνεις για να κάνεις ωορρηξία, στο ξανά λέω οπωσ σου είπε κ η @Tokyo ουτεως η αλλως είναι ελεγχόμενη όλη η κατασταση κ θα τα επαιρνες... Ο γιατρός σου είναι υπόγονιμότητας κ εξωσωματικής? Όπως τα λες ναι φάνηκε να μη θυμάται τη περιπτωση σου.. Ίσως να τα λέγατε αυτα από κοντα κ οχι στο τηλ.. Αν παλι δε σε ευχαριστεί άλλαξε γιατρο χθες.... Δεν είναι παιχνιδι οι ετ του τυπου ας δοκιμάσω μια τώρα μη χάσω το μήνα κ βλέπουμε... Φαινεσαι αγχωμένη κ πελαγωμενη κ στα λέω με πολυ αγάπη το ξέρεις... 😍😍

Κορίτσια ξέρω πολύ καλά ότι μου τα λέει την αγάπη αλήθεια δεν παρεξηγώ καμία κοπέλα εδώ μέσα και όντως είμαι πελαγωμένη είναι ένα μεγάλο κέντρο εξωσωματικής δεν μπορεί ο γιατρός να κάθεται να θυμάται προφανώς το ιστορικό της κάθε κοπέλας αλλά τα έχει γραμμένα και αυτό το καταλαβαίνω απόλυτα είναι μεγάλο κέντρο εξωσωματικής δεν έχω παράπονο δεν έχω κάτι ιδιαίτερο πάνω μου δεν είμαι περίπτωση ιδιάζουσα είμαι μία απλή περίπτωση απλά ο γιατρός δεν θυμόταν ότι εγώ δεν κάνω φυσικό κύκλο είναι δύο οι γιατροί εμένα συνήθως με παρακολουθεί ο μικρότερος γιατρός εκείνος είναι μεγαλύτερος και με βλέπει πιο σπάνια όταν όμως ο γιατρός μου είναι σε χειρουργείο με παίρνει ο μεγαλύτερος γιατρός ο οποίος με αυτός με κάλεσε χθες 

Εγώ κατάλαβα ότι προφανώς ήθελε λίγο να αποφύγει αυτό το μήνα και για αυτό το λόγο δεν μου είπε να πάρω κάποιο χάπι.

Κορίτσια δεν ξέρω η μαμά μου που Το συζητήσαμε χθες μου έλεγε ότι ξενερώνω μόνη μου χωρίς λόγο και αιτία και ότι έχει κολλήσει το κεφάλι μου στο γεγονός ότι το ενδομήτριο μου είναι μικρό και δεν κάνω δεξιά και ότι μου έχει καρφωθεί ότι δεν θα πιάσει η εξωσωματική από αυτό το λόγο κάτι το οποίο είναι αλήθεια και όντως μου έχει καρφωθεί το γεγονός ότι επειδή δεν κάνω δεξιά δεν μεγαλώνει το ενδομήτριο και δεν έχω περίοδο και προκαλώ περίοδο με την προγεστερόνη έχω κολλήσει στο γεγονός ότι θα πάω να κάνω εξωσωματική και δεν θα πετύχει.

Δηλαδή δεν ξέρω αν όντως το τρέφω μόνη μου όλο αυτό το κακό και προσπαθώ από τη μία να φτιάξετε με το γιατρός πώς να μου δώσει χάπια από τη στιγμή που δεν θα κάνω κάτι αυτό το μήνα;

Από την άλλη δε σκέφτομαι ότι είναι και μακριά και δεν μπορώ να πηγαινοέρχομαι για πλάκα στην Αθήνα εφόσον του στέλνουμε τις εξετάσεις ο ένας με τον άλλον. Δεν με ενοχλεί ο ένας μήνας που θα καθυστερήσω στην εξωσωματική με ενοχλεί όμως που δεν με ξεκινάει τουλάχιστον με χάπια ωορρηξίας και να δούμε σε μία εβδομάδα την εξέταση αλλά θα χάσω τη βδομάδα αυτή και μετά δεν θα μπορώ να κάνω κάτι γιατί στην ουσία θα μπορούσα να ξεκινήσω τα φάρμακα και περιμένοντας την εξέταση την άλλη εβδομάδα ανάλογα να πράξουμε.

Έχω χαλαστεί πάρα πολύ με αυτή την κατάσταση και γενικά περίμενα πώς και πώς τη διαδικασία και τώρα είμαι πάει τόσο πίσω και έχω ξενερώσει και νιώθω ότι μου κάνουν κακό γιατί δεν νομίζω ότι κάποια κοπέλα μπορεί να πάει για εξωσωματική με καλή διάθεση εάν έχει ξενερώσει με το γιατρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αυτα ειναι!!! Μενετε κοντα στην Αραχωβα ή απλα ειστε πολυ δραστηριοι;;😉😉

Μισή ώρα είμαστε από Αράχωβα!

Α ναι κορίτσια εμείς βγαίνουμε γενικά !!! Πάμε βόλτες τα σαββατοκύριακα! Πάμε γυμναστική μέσα στην εβδομάδα! Κάτι κάνουμε 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Ελπίζω να είστε καλά! Εμείς σήμερα θα πάμε για φαγητό και μετά σπίτι για ξεκούραση! 

@Mimi26 κορίτσι εγώ θα σου πω το εξής.. νιώθω ότι ο γιατρός σου είναι λίγο αδιάφορος, σύμφωνα με όσα λες.. δηλαδή δε σε πήρε τηλέφωνο προχθές ενώ έπρεπε, δε θυμόταν την περίπτωση σου, αλλά το πιο σημαντικό το καλοκαίρι όπου ενώ είχες πρηστεί σου έλεγε όλα οκ μην αγχώνεσαι.. επίσης σε πήγε κατ ευθείαν για εξωσωματική, χωρίς όπως λες κι εσύ να προσπαθήσετε από το πιο απλό, να σου δώσει χάπια για ωορηξια και να προσπαθήσεις μόνη σου..  Δεν ξέρω.. Καλό θα ήταν να πας και σε κάποιον άλλον, ο οποίος να μην είναι για εξωσωματικες αποκλειστικά.. 

Δηλαδή εάν εσύ θες να αγοράσεις μήλα και πας σε ένα κρεοπωλείο, θα σου πουλήσουν μπριζόλες, όχι μήλα...! αν με καταλαβαίνεις..

Να έχουμε μια όμορφη μέρα!

Προφανώς και σε καταλαβαίνω τι εννοείς,

Αυτό που έγραψα πιο πάνω δεν ξέρω ειλικρινά κορίτσια αν ισχύει και το τρέχω μόνη μου όλο αυτό το πράγμα και με έχει πιάσει απλά φόβος ότι εξαιτίας αυτού δεν θα πιάσει η εξωσωματική.

Όλοι κάθονται και μου λένε ότι ο γιατρός ξέρει και θα σου φτιάξει τον κύκλο και θα κάνεις ωορρηξία και θα σου φτιάξω το ενδομήτριο και μία χαρά θα παχύνει και ξέρει ο γιατρός τι φάρμακα θα σου δώσει και μπλα μπλα μπλα και πραγματικά έρχομαι σε μία αντιπαράθεση και σκέφτομαι μήπως εγώ το τρέφω όλο αυτό μόνη μου από την άλλη δεν σκέφτομαι γιατί με καθυστερεί χωρίς λόγο ενώ θα μπορούσα να ξεκινήσω και να δούμε και την εξέταση την άλλη εβδομάδα που το τεστ Παπ δεν μου έβγαλε στα 21 προφανώς απλά έχω τον ιό και είναι ενεργός το ίδιο που έγινε και πέρυσι ίσως έχουν χειροτερέψει λίγο τα κύτταρα.

Πέρασα δηλαδή όλο το Σεπτέμβριο πέρσι με κλάματα να μπορέσει να καταλάβει το κεφάλι μου και να χωνέψει ότι δεν έχω κάτι κακό και ότι αυτό ελέγχεται και ότι θα αντιμετωπίσω κάποια στιγμή και τώρα φτάσαμε πάλι στο ίδιο άγχος να τρώγαμε όλη μέρα και να σκέφτομαι ότι έχω HPV και μπορεί να με πάει πίσω στην στην εξωσωματική και να σκέφτομαι και το άλλο θέμα μήπως δεν πιάσει η εξωσωματική.

Με την ψυχολογία να περιμένω εγώ τώρα δύο μήνες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Καλη Κυριακη σε ολα τα κοριτσια!!

Εμεις θ παμε στην αδερφη του αντρα μου να τους δουμε κ το απογευμα περιμενω την κολλητη μου να ερθει απ το χωριο. 😍😍😍

Εσεις κοριτσια τι εχετε στο πλανο;

Καλημέρα κοριτσια μου!!! Καλα να περασετε!! Εμένα το πλάνο έχει καθαρισμα😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Προφανώς και σε καταλαβαίνω τι εννοείς,

Αυτό που έγραψα πιο πάνω δεν ξέρω ειλικρινά κορίτσια αν ισχύει και το τρέχω μόνη μου όλο αυτό το πράγμα και με έχει πιάσει απλά φόβος ότι εξαιτίας αυτού δεν θα πιάσει η εξωσωματική.

Όλοι κάθονται και μου λένε ότι ο γιατρός ξέρει και θα σου φτιάξει τον κύκλο και θα κάνεις ωορρηξία και θα σου φτιάξω το ενδομήτριο και μία χαρά θα παχύνει και ξέρει ο γιατρός τι φάρμακα θα σου δώσει και μπλα μπλα μπλα και πραγματικά έρχομαι σε μία αντιπαράθεση και σκέφτομαι μήπως εγώ το τρέφω όλο αυτό μόνη μου από την άλλη δεν σκέφτομαι γιατί με καθυστερεί χωρίς λόγο ενώ θα μπορούσα να ξεκινήσω και να δούμε και την εξέταση την άλλη εβδομάδα που το τεστ Παπ δεν μου έβγαλε στα 21 προφανώς απλά έχω τον ιό και είναι ενεργός το ίδιο που έγινε και πέρυσι ίσως έχουν χειροτερέψει λίγο τα κύτταρα.

Πέρασα δηλαδή όλο το Σεπτέμβριο πέρσι με κλάματα να μπορέσει να καταλάβει το κεφάλι μου και να χωνέψει ότι δεν έχω κάτι κακό και ότι αυτό ελέγχεται και ότι θα αντιμετωπίσω κάποια στιγμή και τώρα φτάσαμε πάλι στο ίδιο άγχος να τρώγαμε όλη μέρα και να σκέφτομαι ότι έχω HPV και μπορεί να με πάει πίσω στην στην εξωσωματική και να σκέφτομαι και το άλλο θέμα μήπως δεν πιάσει η εξωσωματική.

Με την ψυχολογία να περιμένω εγώ τώρα δύο μήνες;

Κορίτσι μου επειδή έχω κάνει ήδη μια εξωσωματική με 4 εμβρυομεταφορές θα συμφωνήσω πως το ενδομήτριο το φτιάχνει ο γιατρός δίνοντας προγεστερόνη. Όταν ξεκινήσεις δηλαδή για ετ θα κάνεις υπερήχους για να βλέπετε αν παχαίνει. Αν κάτι δεν πάει καλά, που μου είχε τύχει να μην έχει το επιθυμητό πάχος, δεν κάνεις απλά την ετ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Προφανώς και σε καταλαβαίνω τι εννοείς,

Αυτό που έγραψα πιο πάνω δεν ξέρω ειλικρινά κορίτσια αν ισχύει και το τρέχω μόνη μου όλο αυτό το πράγμα και με έχει πιάσει απλά φόβος ότι εξαιτίας αυτού δεν θα πιάσει η εξωσωματική.

Όλοι κάθονται και μου λένε ότι ο γιατρός ξέρει και θα σου φτιάξει τον κύκλο και θα κάνεις ωορρηξία και θα σου φτιάξω το ενδομήτριο και μία χαρά θα παχύνει και ξέρει ο γιατρός τι φάρμακα θα σου δώσει και μπλα μπλα μπλα και πραγματικά έρχομαι σε μία αντιπαράθεση και σκέφτομαι μήπως εγώ το τρέφω όλο αυτό μόνη μου από την άλλη δεν σκέφτομαι γιατί με καθυστερεί χωρίς λόγο ενώ θα μπορούσα να ξεκινήσω και να δούμε και την εξέταση την άλλη εβδομάδα που το τεστ Παπ δεν μου έβγαλε στα 21 προφανώς απλά έχω τον ιό και είναι ενεργός το ίδιο που έγινε και πέρυσι ίσως έχουν χειροτερέψει λίγο τα κύτταρα.

Πέρασα δηλαδή όλο το Σεπτέμβριο πέρσι με κλάματα να μπορέσει να καταλάβει το κεφάλι μου και να χωνέψει ότι δεν έχω κάτι κακό και ότι αυτό ελέγχεται και ότι θα αντιμετωπίσω κάποια στιγμή και τώρα φτάσαμε πάλι στο ίδιο άγχος να τρώγαμε όλη μέρα και να σκέφτομαι ότι έχω HPV και μπορεί να με πάει πίσω στην στην εξωσωματική και να σκέφτομαι και το άλλο θέμα μήπως δεν πιάσει η εξωσωματική.

Με την ψυχολογία να περιμένω εγώ τώρα δύο μήνες;

Καλημέρα κορίτσι μου,  αρχικά λυπάμαι πολύ για την ταλαιπωρία σου. Έχω περάσει διάφορα θέματα υγείας- όχι σοβαρά βέβαια αλλά περιοριστικά-  που με καθυστερησαν πολύ  στην προσπάθεια να μείνω έγκυος και σε καταλαβαίνω πάρα πολύ. ...Δυστυχως δεν μπορώ να σε συμβουλεύσω καθόλου σε πρακτικά ζητήματα για το θέμα σου γιατί δεν έχω γνώση και δεν έχω κάνει εξσωματική. Ομως αυτό που θα σε πω (και το οποίο λέω στο ν ευατό μου) είναι ότι σίγουρα θα πρεπει να βρεις έναν πολύ καλό γιατρό που να εμπιστεύεσαι και όσον αφορά το άγχος  - παρόλο που είναι κατανοητό- μόνο κακό μπορεί να κάνει. όσο πιο πολύ ηρεμήσεις τόσο πιο πολύ θα βοηθήσεις  τον εαυτό σου και κατα συνεπεια την προσπαθεια σου.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Κορίτσι μου δε φταις εσύ! το μεγαλύτερο λάθος είναι να εμπιστευόμαστε τυφλά τους γιατρούς...ότι δηλαδή αυτοί ξέρουν, και κάνε ότι σου λέει ο γιατρός κτλ.. Σίγουρα ξέρουν τι φάρμακα θα μας δώσουν, και πως πρέπει να ακολουθηθεί μια θεραπεία.. και ναι! αν ο γιατρός σου είναι και πατέρας σου, κάνε ότι σου πει...! 

Αλλά γιατρός με γιατρό διαφέρει. Επίσης, δεν κοιτάνε όλοι οι γιατροί τι είναι το καλύτερο για μας, αλλά ποιο είναι το συμφέρον της τσέπης τους...! Οπότε για μένα κορίτσι μου, ψαξτο και με κάποιον άλλον γιατρό.. Ζήτα μια 2η και 3η άποψη.. Είναι το σώμα σου και μόνο εσύ νοιάζεσαι γι' αυτό, περισσότερο από τον καθένα..! Στο τέλος της ημέρας, εσύ ζεις μέσα σε αυτό, εσύ πονάς, εσύ ανησυχείς για τις εξετάσεις σου... κανένας γιατρός!

Γνώμη μου, ζήτα άποψη και από έναν γιατρό του δημοσίου.. αυτοί δεν έχουν συμφέρον συνήθως να σε βάλουν σε άσκοπες εξετάσεις και επεμβάσεις... Θα το ψάξω λίγο κι εγώ αν θες βοήθεια, και θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα όταν μπορέσω..

Σε ευχαριστώ πολύ για τα λόγια σου αλλά ειλικρινά δεν θέλω να στραβωσω τόσο ώστε να στραφω τώρα προς άλλον γιατρό εξωσωματικης. Γιατί πράγματικα δεν πιστεύω πως δεν είναι καλός στην δουλειά του ... Κ το λέω ειλικρινά αυτό. 

Απλά δεν μου δίνει φάρμακα έτσι ... Σου λέει "γιατί να της δώσω αφού περιμένουμε ακόμη εξετάσεις ;" Αλλά ρε γαμωτο πάρε με ένα τηλέφωνο πες "θα περιμένουμε τις εξετάσεις, να δούμε αν θα κάνουμε κολποσκόπηση, βιοψία πχ κάτι κ μιλάμε από κοντά σε δέκα μέρες".

Κ μόνο η κίνηση αλλάζει ρε κορίτσια όλη την κατάσταση.... 

Πο πο μέσα στα νεύρα είμαι 😂😂😂😂

Ωστόσο να σας πω συγνώμη που γράφω τόσα ! Τόσο μιλάω κ από κοντά 😂 

Κ θέλω να τα πω κ όλα ! 😂

Ειλικρινά θεωρώ πως είμαι σε καλά χέρια απλά ο γιατρός είναι κ άνθρωπος κ έχει το δικό του χαρακτήρα.εμενα πχ έκλαιγα στην παρακέντηση κ μου κάνε πλάκα 🙄 κ εγώ αντί να γελάσω έκλαιγα πιο πολύ ! Ενώ δεν ποναγαν μετά με είχε πάρει το παράπονο !

Την άλλη φορά με είδε κ έλεγε έλα χαλάρωσε θα πετύχετε θα 5δυμα που θέλει ο Νίκος 😂 γενικά είναι χαλαρός.

Δεν ανησυχει! Κ με την υπερδιέγερση δεν ανησυχούσε.γιατι για εκείνον είναι κάτι συνηθισμένο ήξερε πως δεν θα πάθω κάτι παραπάνω ........εγώ δεν το ήξερα.

Απλά δεν είναι του συναισθήματος.ειναι νέος είναι χαλαρός κ ευδιάθετος.

Κ ανησυχεί μόνο όταν συντρέχει όντως λόγος .αυτός είναι ο χαρακτήρας του όμως.κ όλο το προσωπικό επειδή είμαι μικρή με προσέχει εκεί.δεν έχω παράπονο.

Γι αυτό κ εν μέρει σκέφτομαι μήπως εμένα μου έχει καρφωθεί όλο αυτό στο κεφάλι μου κ μόνη μου χαλιεμαι κ δεν αφήνω τη κατάσταση να τρέξει όπως πρέπει;

Εγώ είμαι άνθρωπος που κοιτάω κ τις δύο μεριές....γιατί εμένα με καίνε οι απορίες πιο πολύ....κ όχι το διάστημα...

Θεωρώ πως είναι μισό μισό δηλαδή. Μισό του γιατρού μισό δικό μου.

Αλλά δεν θέλω να το πάρω κ άλλο στραβά κ να φύγω έχω κάνει τόσο κόπο εκεί.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου επειδή έχω κάνει ήδη μια εξωσωματική με 4 εμβρυομεταφορές θα συμφωνήσω πως το ενδομήτριο το φτιάχνει ο γιατρός δίνοντας προγεστερόνη. Όταν ξεκινήσεις δηλαδή για ετ θα κάνεις υπερήχους για να βλέπετε αν παχαίνει. Αν κάτι δεν πάει καλά, που μου είχε τύχει να μην έχει το επιθυμητό πάχος, δεν κάνεις απλά την ετ. 

Εσύ που ξέρεις βρε Ζέτα κ έχεις κάνει μου λύνεις σε παρακαλώ τι γίνεται με το ενδομήτριο;

Εμένα είναι ατροφικό στα 2 περίπου αυτή τη στιγμή σε μέγεθος. Πολυκυστικη μορφολογία.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Εσύ που ξέρεις βρε Ζέτα κ έχεις κάνει μου λύνεις σε παρακαλώ τι γίνεται με το ενδομήτριο;

Εμένα είναι ατροφικό στα 2 περίπου αυτή τη στιγμή σε μέγεθος. Πολυκυστικη μορφολογία.

 

Όταν με το καλό θα πείτε ότι θα κάνετε εμβρυομεταφορά θα πας την δεύτερη μέρα του κύκλο σου για υπέρηχο. Θα κάνεις φαρμακευτικό  πρωτόκολλο όπου γίνετε καταστολή ώστε να μην γίνει φυσική ωορρηξία  ( κ σε εσένα έτσι θα γίνει λογικά κ ας μην κάνεις από μόνη σου ωορρηξία για να μην ρισκάρετε να ανέβουν κάποιες ορμόνες κ κάνουν ζημιά στη διαδικασία). Θα πάρεις σε χάπια οιστραδιόλη κ προς το τέλος του πρωτοκόλλου χάπια προγεστερόνης. Αν το ενδομήτριο έχει το επιθυμητό πάχος που εμένα πχ μου λέγανε πάνω από 8 χιλιοστά συνεχίζουμε κανονικά σε ετ. Για το ατροφικό δεν πιστεύω πως θα έχει κάποια διαφορά, γιατί με τα χάπια μπορούν να το βοηθήσουν να παχύνει, απλά θα πάρεις μεγαλύτερη δόση επειδή είναι λεπτό. Ξεκινάω κ εγώ τώρα δεύτερη εξωσωματική. Ο νέος γιατρός μου πρότεινε υστεροσκόπηση για να δούμε πως είναι το ενδομήτριο μου επειδή ειμαι κ μετά από δύο αμβλώσεις για να έχουμε καθαρή εικόνα πως είναι καθαρό. Επίσης θα μου κάνουν κ scratching όπου βοηθάει το εμβρυο να εμφυτευτεί. Το κόστος είναι αρκετά μεγάλο, αλλά πιστεύω πως βοηθάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Όταν με το καλό θα πείτε ότι θα κάνετε εμβρυομεταφορά θα πας την δεύτερη μέρα του κύκλο σου για υπέρηχο. Θα κάνεις φαρμακευτικό  πρωτόκολλο όπου γίνετε καταστολή ώστε να μην γίνει φυσική ωορρηξία  ( κ σε εσένα έτσι θα γίνει λογικά κ ας μην κάνεις από μόνη σου ωορρηξία για να μην ρισκάρετε να ανέβουν κάποιες ορμόνες κ κάνουν ζημιά στη διαδικασία). Θα πάρεις σε χάπια οιστραδιόλη κ προς το τέλος του πρωτοκόλλου χάπια προγεστερόνης. Αν το ενδομήτριο έχει το επιθυμητό πάχος που εμένα πχ μου λέγανε πάνω από 8 χιλιοστά συνεχίζουμε κανονικά σε ετ. Για το ατροφικό δεν πιστεύω πως θα έχει κάποια διαφορά, γιατί με τα χάπια μπορούν να το βοηθήσουν να παχύνει, απλά θα πάρεις μεγαλύτερη δόση επειδή είναι λεπτό. Ξεκινάω κ εγώ τώρα δεύτερη εξωσωματική. Ο νέος γιατρός μου πρότεινε υστεροσκόπηση για να δούμε πως είναι το ενδομήτριο μου επειδή ειμαι κ μετά από δύο αμβλώσεις για να έχουμε καθαρή εικόνα πως είναι καθαρό. Επίσης θα μου κάνουν κ scratching όπου βοηθάει το εμβρυο να εμφυτευτεί. Το κόστος είναι αρκετά μεγάλο, αλλά πιστεύω πως βοηθάει.

Κοριτσάκι μου γλυκό σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά ! Το αξίζεις έχω διαβάσει πως γράφεις κ απαντάς κ έχω καταλάβει μέσα από το τρόπο σου .... Ελπίζω όλα να πάνε καλά σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες.... 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας πω κιεγω τον πονο μου...Εγω παλι αυτο το μηνα ενω εχω κυκλο κανονικα μεσο ορο 26 ημερες ειμαι στις 37 ημερες χωρις περιοδο... Μου ειπαν οτι ενα ωοθηλακιο μου δεν εκανε ωορηξια κι εχει δημιουργηθει κυστικο ωοθηλακιο και γι' αυτο δεν μου ηρθε. Εννοειται πηγα γυναικολογο και τεστ κυησης και δεν ειμαι εγκυος😒 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ας πω κιεγω τον πονο μου...Εγω παλι αυτο το μηνα ενω εχω κυκλο κανονικα μεσο ορο 26 ημερες ειμαι στις 37 ημερες χωρις περιοδο... Μου ειπαν οτι ενα ωοθηλακιο μου δεν εκανε ωορηξια κι εχει δημιουργηθει κυστικο ωοθηλακιο και γι' αυτο δεν μου ηρθε. Εννοειται πηγα γυναικολογο και τεστ κυησης και δεν ειμαι εγκυος😒 

Έλα κοριτσάκι μου συμβαίνουν αυτά μια φορά στο τόσο μη σε παίρνει από κάτω ❤️ έτυχε κ αυτό ! Σε όλες μας μπορεί να συμβεί αυτό !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ας πω κιεγω τον πονο μου...Εγω παλι αυτο το μηνα ενω εχω κυκλο κανονικα μεσο ορο 26 ημερες ειμαι στις 37 ημερες χωρις περιοδο... Μου ειπαν οτι ενα ωοθηλακιο μου δεν εκανε ωορηξια κι εχει δημιουργηθει κυστικο ωοθηλακιο και γι' αυτο δεν μου ηρθε. Εννοειται πηγα γυναικολογο και τεστ κυησης και δεν ειμαι εγκυος😒 

Πηγές γιατρο ; Ισως σου δώσει κάτι να παρεις για να σου έρθει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ας πω κιεγω τον πονο μου...Εγω παλι αυτο το μηνα ενω εχω κυκλο κανονικα μεσο ορο 26 ημερες ειμαι στις 37 ημερες χωρις περιοδο... Μου ειπαν οτι ενα ωοθηλακιο μου δεν εκανε ωορηξια κι εχει δημιουργηθει κυστικο ωοθηλακιο και γι' αυτο δεν μου ηρθε. Εννοειται πηγα γυναικολογο και τεστ κυησης και δεν ειμαι εγκυος😒 

  Συμβαίνουν αυτά , μην ανησυχεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Έλα κοριτσάκι μου συμβαίνουν αυτά μια φορά στο τόσο μη σε παίρνει από κάτω ❤️ έτυχε κ αυτό ! Σε όλες μας μπορεί να συμβεί αυτό !

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πηγές γιατρο ; Ισως σου δώσει κάτι να παρεις για να σου έρθει; 

Κοριτσια μου ευχαριστω παρα πολυ😍Ναι ξέρω τυχαίνει αλλά η περίοδος είναι ό, τι να ναι το τελευταίο 6μηνο, μου εχει σπασει τα νετρα (μου εχει ξανατυχει και αυτο και μεγαλη ασταθεια και στη ροη και στη διαρκεια) και με καθυστερει στις προσπαθειες! Ελπιζω να μου ξαναερθει για να ξεκινησω προσπαθειες παλι😃 (βεβαια προτιμοτερο να μην ερθει καν και να μεινω εγκυος χαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Heart είπε:

  Συμβαίνουν αυτά , μην ανησυχεις..

 ευχαριστω πολυ😍Ναι ξέρω τυχαίνει αλλά η περίοδος είναι ό, τι να ναι το τελευταίο 6μηνο, μου εχει σπασει τα νευρα (μου εχει ξανατυχει και αυτο και μεγαλη ασταθεια και στη ροη και στη διαρκεια) και με καθυστερει στις προσπαθειες! Ελπιζω να μου ξαναερθει για να ξεκινησω προσπαθειες παλι😃 (βεβαια προτιμοτερο να μην ερθει καν και να μεινω εγκυος χαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή να έχουμε!!! @Ευάγγελοςτόλα καλά;; έχω μέρες να διαβάσω νέα σου

Καλά lacostaki μου γλυκό! Είχαμε ψησίματα το Σαββατοκύριακο και δεν πρόλαβα ούτε τα νέα να διαβάσω. Θα το κάνω αύριο όμως με την ησυχία μου! Αχ ωραία η παρέα και το φαγητό αλλά δύο απανωτές ημέρες και στο σπίτι σου είναι πολύ κουραστικό! Με το ζόρι κρατάω τα μάτια μου ανοιχτά αυτήν την στιγμή αλλά δεν βλέπω να κοιμάμαι σύντομα! Ο γιος μου έχει κέφια για παιχνίδια!😄

Την Παρασκευή μου ήρθε στην ώρα της η κυρία άρα θα σου στείλω νέα ημερομηνία αύριο!

Καληνύχτα lacostaki μου! Καληνύχτα κορίτσια μου! Καλό ξημέρωμα να έχουμε και μια όμορφη εβδομάδα!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι έχω τρομερή τριχόπτωση!! Τρίχες παντού! Σκουπιζω κάθε μέρα! Είναι η εποχή? Συμβαίνει κ σε εσάς??

Σε εμένα συμβαίνει σχεδόν όλο το χρονο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι έχω τρομερή τριχόπτωση!! Τρίχες παντού! Σκουπιζω κάθε μέρα! Είναι η εποχή? Συμβαίνει κ σε εσάς??

Ναι και εδώ τα ίδια αφήνω το αποτύπωμα μου παντού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι έχω τρομερή τριχόπτωση!! Τρίχες παντού! Σκουπιζω κάθε μέρα! Είναι η εποχή? Συμβαίνει κ σε εσάς??

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!!

Κι εγω εχω το ιδιο θεμα. Αστα να πανε. Νομιζω λογω εποχης ειναι πιο εντονο τωρα. Παντα το φθινοπωρο εχω πιο εντονη η τριχοπτωση κ ειναι πολυ λιπαρα τα μαλλια μου 🙄

Στην εγκυμοσυνη κοριτσια λενε ειναι παραδεισος!!! Λιπαροτητα μηδεν!! Κ 3 μερες να εχεις να λουστεις, ειναι φρεσκαδουρα το μαλλι 😂😂😂

Οσες εχετε εμπειρια, ισχυει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι έχω τρομερή τριχόπτωση!! Τρίχες παντού! Σκουπιζω κάθε μέρα! Είναι η εποχή? Συμβαίνει κ σε εσάς??

@iriana εγώ το παθαίνω λόγω ορμονών αυτό , οπότε δεν θα ναι αντικείμενικη η απάντηση ! Καλημέρα! Καλή εβδομάδα σε όλες μας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι έχω τρομερή τριχόπτωση!! Τρίχες παντού! Σκουπιζω κάθε μέρα! Είναι η εποχή? Συμβαίνει κ σε εσάς??

Καλημέρα κοριτσια μου και καλη εβδομαδα!!! ❤️Εγώ έχω το ίδιο αλλά κυρίως από τότε που μου έπεσε πολυ σιδηρος + φεριτινη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η iriana είπε:

Κορίτσια σήμερα παρατήρησα ότι έχω τρομερή τριχόπτωση!! Τρίχες παντού! Σκουπιζω κάθε μέρα! Είναι η εποχή? Συμβαίνει κ σε εσάς??

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!! Μακάρι να έχουμε θετικά τεστακια 💕

και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα ευτυχως τώρα δε το έχω τόσο πολύ λόγο σιδήρου αλλά και υπερβολικό στρες που είχα παλιότερα έπεφταν τα μαλλιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Καλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!!

Κι εγω εχω το ιδιο θεμα. Αστα να πανε. Νομιζω λογω εποχης ειναι πιο εντονο τωρα. Παντα το φθινοπωρο εχω πιο εντονη η τριχοπτωση κ ειναι πολυ λιπαρα τα μαλλια μου 🙄

Στην εγκυμοσυνη κοριτσια λενε ειναι παραδεισος!!! Λιπαροτητα μηδεν!! Κ 3 μερες να εχεις να λουστεις, ειναι φρεσκαδουρα το μαλλι 😂😂😂

Οσες εχετε εμπειρια, ισχυει;;

Καλημέρα κορίτσια! Δυστυχώς στο θέμα της λιπαρότητας δεν ισχύει.... (σε εμένα τουλάχιστον) αλλάααα από δύναμη κ λάμψη κ ποσότητα στο μαλλί δεν μπορώ να πω.... τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα με θετικα τεστακια! 

Άρα δεν είμαι η μόνη!! Όλες με το ίδιο πρόβλημα.. εγώ ξεκίνησα να βάζω ένα Σπρέι για τριχόπτωση που είχα μήπως βοηθήσει γιατί η κατάσταση μ δεν παλεύεται!

Εμένα με βοήθησε πολύ το pregnant care conceive που έχει αρκετεσ Βιταμίνες ανέβηκε και ο Σίδηρος με διατροφή εννοείται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...