Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επισκληριδιος.


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα. Βρίσκομαι στην 29η εβδομάδα...κ έχω κάποιες απορίες όσον αφορά τον τοκετό. Επειδή με τον πόνο κ φόβο έχω ένα θεματάκι, μάλλον θα ζητήσω επισκληριδιο την ώρα της γέννας. Ήθελα να ρωτήσω, με την επισκληριδιο καταλαβαίνεις κάποιον πόνο την ώρα της γεννας; Ή κάποια πίεση της στιγμή που βγαίνει το κεφαλακι απο το μωρό; ποιες ήταν οι εμπειρίες σας; Ευχαριστώ πολύ!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και με το καλό ! 

Εγώ έκανα καισαρική με επισκληρίδιο οπότε μπορώ να σου πω σίγουρα ότι δεν πονάς. Αλλά αισθάνεσαι το τι συμβαίνει. Είναι μουδιασμενη όλη η περιοχή από τη μέση και κάτω . Νιώθεις την πίεση που ασκείται αλλά ως εκεί . Μην ανησυχείς λοιπόν! Όλα καλά θα πανε !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα και με το καλό ! 

Εγώ έκανα καισαρική με επισκληρίδιο οπότε μπορώ να σου πω σίγουρα ότι δεν πονάς. Αλλά αισθάνεσαι το τι συμβαίνει. Είναι μουδιασμενη όλη η περιοχή από τη μέση και κάτω . Νιώθεις την πίεση που ασκείται αλλά ως εκεί . Μην ανησυχείς λοιπόν! Όλα καλά θα πανε !! 

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Γενικά αγχώνομαι εύκολα κ δεν είναι καλο! Ελπίζω εκείνη την στιγμή να λειτουργήσω διαφορετικά! Καλή συνέχεια!🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είσαι χαλαρή και να απολαύσεις τη στιγμή που ειναι μοναδική. Αυτός είναι ο λόγος που κάνεις και επισκληριδιο. Το ζεις κανονικά, χωρίς να πονάς. Μπορείς να συνεργαστείς σωστά με το γιατρό,στις εξωθησεις και δεν σφίγγεσαι. Δεν.καταλαβα πόνο και στις 2 μου γέννες με επισκληριδιο. Μην φοβάσαι τίποτα! Ολα καλα θα πάνε!! Με το καλό να έρθει στον κόσμο το παιδάκι σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Mamaofbill είπε:

Να είσαι χαλαρή και να απολαύσεις τη στιγμή που ειναι μοναδική. Αυτός είναι ο λόγος που κάνεις και επισκληριδιο. Το ζεις κανονικά, χωρίς να πονάς. Μπορείς να συνεργαστείς σωστά με το γιατρό,στις εξωθησεις και δεν σφίγγεσαι. Δεν.καταλαβα πόνο και στις 2 μου γέννες με επισκληριδιο. Μην φοβάσαι τίποτα! Ολα καλα θα πάνε!! Με το καλό να έρθει στον κόσμο το παιδάκι σου!!! 

Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!!!! Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/8/2021 at 3:36 ΜΜ, ο/η Sofi ☆ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Βρίσκομαι στην 29η εβδομάδα...κ έχω κάποιες απορίες όσον αφορά τον τοκετό. Επειδή με τον πόνο κ φόβο έχω ένα θεματάκι, μάλλον θα ζητήσω επισκληριδιο την ώρα της γέννας. Ήθελα να ρωτήσω, με την επισκληριδιο καταλαβαίνεις κάποιον πόνο την ώρα της γεννας; Ή κάποια πίεση της στιγμή που βγαίνει το κεφαλακι απο το μωρό; ποιες ήταν οι εμπειρίες σας; Ευχαριστώ πολύ!💗

Εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα. Μου έλεγε η μαία «τώρα πονάς», για να σπρώξω. Στην αρχή την κοίταξα με απορία, μετά έπιασα το σινιάλο…😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα τίποτα. Μου έλεγε η μαία «τώρα πονάς», για να σπρώξω. Στην αρχή την κοίταξα με απορία, μετά έπιασα το σινιάλο…😂

Ουαου!!! Μια τέτοια γέννα θέλω κ εγώ!😂😂😂 Να χαίρεσαι το μωράκι σου λοιπόν!😊😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...