Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προσπάθεια για εγκυμοσύνη


Karma90

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 31 και με τον φίλο μου προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι. Πριν 6 μήνες είχα μια βιοχημική αποβολή. Τώρα έχω 11 μέρες καθυστέρηση λίγες ζαλάδες αναγουλες και κάποιες φορές πόνο σαν να πάει να έρθει περίοδος χαμηλά στην κοιλιά. Σήμερα έκανα τέστ εγκυμοσύνης αλλά βγήκε αρνητικό στην γιατρό θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα γιατί λείπει διακοπές. Εσείς τι λέτε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Karma90 είπε:

Καλησπέρα είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 31 και με τον φίλο μου προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι. Πριν 6 μήνες είχα μια βιοχημική αποβολή. Τώρα έχω 11 μέρες καθυστέρηση λίγες ζαλάδες αναγουλες και κάποιες φορές πόνο σαν να πάει να έρθει περίοδος χαμηλά στην κοιλιά. Σήμερα έκανα τέστ εγκυμοσύνης αλλά βγήκε αρνητικό στην γιατρό θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα γιατί λείπει διακοπές. Εσείς τι λέτε 

Καλημέρα κορίτσι μου! Μόνο μια χοριακή μπορεί να σου πει .Δεν κάνεις μια;; Σίγουρα αποτελέσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Karma90 είπε:

Καλησπέρα είμαι νέο μέλος στο φόρουμ. Είμαι 31 και με τον φίλο μου προσπαθούμε να κάνουμε παιδάκι. Πριν 6 μήνες είχα μια βιοχημική αποβολή. Τώρα έχω 11 μέρες καθυστέρηση λίγες ζαλάδες αναγουλες και κάποιες φορές πόνο σαν να πάει να έρθει περίοδος χαμηλά στην κοιλιά. Σήμερα έκανα τέστ εγκυμοσύνης αλλά βγήκε αρνητικό στην γιατρό θα κλείσω ραντεβού από βδομάδα γιατί λείπει διακοπές. Εσείς τι λέτε 

Καλησπέρα κορίτσι μου !

Τρέξε στο πιο κοντινό μικροβιολογικό και κάνε μια β χοριακη ! Εκεί θα δεις !!! 

Με το καλό ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kι εγώ για χοριακή θα σου έλεγα!! είναι έγκυρη!! Καλά αποτελέσματα και στείλε μας τα νέα σου!!

Εύχομαι θετικό αποτέλεσμα!! 🙏😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είμαι πιο έγκυος πεθαίνεις 😜🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Karma90 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είμαι πιο έγκυος πεθαίνεις 😜🥰🥰

Συγχαρητηρια κοριτσαρα μου!!!!!! 😁😁👏👏🍾🎉♥️🤰

Μπορει να μη σε ξερω αλλα χαιρομαι τοσο πολυ!!! 😍😍😍

Ευχομαι μια ανεμελη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

Απολαυσε το!!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Karma90 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είμαι πιο έγκυος πεθαίνεις 😜🥰🥰

Τι υπέροχα νέα!!!! Μπράβο σου κορίτσι μου!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκύμοσυνη🧡 Και να μας φέρεις τύχη και μας που προσπαθουμε 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα είναι πρώτη φορά που στέλνω σε μια πλατφόρμα. 

Πριν 1, 5 χρόνο ξεκινήσαμε προσπάθειες για νινι με τον άντρα μου για 7μηνες και τπτ. 

Αποφάσισα ότι ήθελα να σταματήσουμε γιατί είχα απογοητευτεί και δεν το άντεχα. 

Τώρα μετά από καιρό νιώθω έτοιμη και προσπαθούμε ξανά είμαστε στον 2 μήνα προσπαθειών και εδώ έρχεται ο προβληματισμος μου. 

Από το τέλος της περιοδου έχω έντονο πρήξιμο στο στήθος αραιά και που ελαφριούς πόνους χαμηλά στην κοιλιά μια εβδομάδα δέκατα ενώ σε μια εβδομάδα από τώρα περιμένω την επόμενη περίοδο 

Δεν θέλω να κάνω τεστ γιατι δεν αντέχω το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Πως το βλέπετε εσείς αυτό? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Liast είπε:

Καλησπέρα είναι πρώτη φορά που στέλνω σε μια πλατφόρμα. 

Πριν 1, 5 χρόνο ξεκινήσαμε προσπάθειες για νινι με τον άντρα μου για 7μηνες και τπτ. 

Αποφάσισα ότι ήθελα να σταματήσουμε γιατί είχα απογοητευτεί και δεν το άντεχα. 

Τώρα μετά από καιρό νιώθω έτοιμη και προσπαθούμε ξανά είμαστε στον 2 μήνα προσπαθειών και εδώ έρχεται ο προβληματισμος μου. 

Από το τέλος της περιοδου έχω έντονο πρήξιμο στο στήθος αραιά και που ελαφριούς πόνους χαμηλά στην κοιλιά μια εβδομάδα δέκατα ενώ σε μια εβδομάδα από τώρα περιμένω την επόμενη περίοδο 

Δεν θέλω να κάνω τεστ γιατι δεν αντέχω το αρνητικό αποτέλεσμα. 

Πως το βλέπετε εσείς αυτό? 

 

Κοριτσι μου καλησπερα!! Καλως ηρθες στην παρεα μας!! 

Μου κανει εντυπωση π τα συμπτωματα τα εχεις μετα το τελος της προηγουμενης περιοδου.. συνηθως αυτα τα συμπτωματα τα εχουμε μετα την ωορρηξια..

Τα δεκατα δυστυχως δεν ειναι δειγμα. Τον περασμενο μηνα ειχα το ιδιο συμπτωμα κ ανακαλυψα οτι συνηθως μετα την ωορρηξια εψουμε δεκατα (μεχρι 2-3 ημερες πριν την περιοδο..).

Η προηγουμενη περιοδος ηταν κανονικη σε διαρκεια και ροη;;

Ευχομαι κοριτσι μου συντομα να εχεις θετικο αποτελεσμα χοριακης!!🙏🙏🙏❤️❤️

Να εισαι αισιοδοξη και προσπαθησε ν μην αγχωνεσαι τοσο γτ μονο κακο κανεις στην υγεια σου!! 

Υ.Γ. νομιζω ειναι αρκετα νωρις γ τεστ κ τζαμπα θα στεναχωρεθεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/9/2021 at 5:03 ΜΜ, ο/η Karma90 είπε:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Σήμερα πήρα τα αποτελέσματα της χοριακης και είμαι πιο έγκυος πεθαίνεις 😜🥰🥰

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη!! Το τεστ ποτέ το έκανες και βγήκε αρνητικό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου καλησπερα!! Καλως ηρθες στην παρεα μας!! 

Μου κανει εντυπωση π τα συμπτωματα τα εχεις μετα το τελος της προηγουμενης περιοδου.. συνηθως αυτα τα συμπτωματα τα εχουμε μετα την ωορρηξια..

Τα δεκατα δυστυχως δεν ειναι δειγμα. Τον περασμενο μηνα ειχα το ιδιο συμπτωμα κ ανακαλυψα οτι συνηθως μετα την ωορρηξια εψουμε δεκατα (μεχρι 2-3 ημερες πριν την περιοδο..).

Η προηγουμενη περιοδος ηταν κανονικη σε διαρκεια και ροη;;

Ευχομαι κοριτσι μου συντομα να εχεις θετικο αποτελεσμα χοριακης!!🙏🙏🙏❤️❤️

Να εισαι αισιοδοξη και προσπαθησε ν μην αγχωνεσαι τοσο γτ μονο κακο κανεις στην υγεια σου!! 

Υ.Γ. νομιζω ειναι αρκετα νωρις γ τεστ κ τζαμπα θα στεναχωρεθεις..

Κανονική ήταν δυστυχώς. 

Πως να μην αγχώνομαι? Μακάρι να ήξερα τον τρόπο.. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Είναι πιο όμορφο να ακούς έτσι ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη πάρα να το δεις σε τεστ..  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Liast είπε:

Κανονική ήταν δυστυχώς. 

Πως να μην αγχώνομαι? Μακάρι να ήξερα τον τρόπο.. 

Ευχαριστώ πάντως. 

Είναι πιο όμορφο να ακούς έτσι ότι δεν υπάρχει εγκυμοσύνη πάρα να το δεις σε τεστ..  

 

Αστα κοριτσι μου. Σχετικά με το άγχος σε νιωθω απόλυτα.. κι εμείς προσπαθούμε από την αρχή του χρόνου και τίποτα ακόμα.. είμαι να σκάσω.. πολλή απογοήτευση και έντονο άγχος από την πρώτη στιγμή.

αλλά πρέπει να ηρεμήσουμε. όσο αγχωνόμαστε μόνο κακό μας κάνουμε.. και τη σύλληψη καθυστερούμε και όλο τον οργανισμό τσιτώνουμε.

Δυστυχως δεν ξέρω τον τρόπο να το διώξω (προφανώς). αλλά προσπαθώ να απασχολώ το μυαλό μου. ξαναξεκίνησα τρέξιμο, ασχολούμαι με το διαβασμά μου και όσο γίνεται προσπαθώ να ξεχνιέμαι.

Σου εύχομαι το καλύτερο!!!! Σύντομα θετική χοριακή!! 🙏🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αστα κοριτσι μου. Σχετικά με το άγχος σε νιωθω απόλυτα.. κι εμείς προσπαθούμε από την αρχή του χρόνου και τίποτα ακόμα.. είμαι να σκάσω.. πολλή απογοήτευση και έντονο άγχος από την πρώτη στιγμή.

αλλά πρέπει να ηρεμήσουμε. όσο αγχωνόμαστε μόνο κακό μας κάνουμε.. και τη σύλληψη καθυστερούμε και όλο τον οργανισμό τσιτώνουμε.

Δυστυχως δεν ξέρω τον τρόπο να το διώξω (προφανώς). αλλά προσπαθώ να απασχολώ το μυαλό μου. ξαναξεκίνησα τρέξιμο, ασχολούμαι με το διαβασμά μου και όσο γίνεται προσπαθώ να ξεχνιέμαι.

Σου εύχομαι το καλύτερο!!!! Σύντομα θετική χοριακή!! 🙏🙏❤️❤️

Το γεγονός ότι τελικά δεν είμαι η μόνη που το περνάει αυτό (γιατί το τελευταίο χρόνο 4 φίλες και 2 ξαδερφες έκαναν μωράκι ή περιμένουν μωράκι και αυτό δεν βοηθά στο άγχος μου) με κάνει να νιώθω κάπως καλύτερα.. 

Πάντως ευχαριστώ και εύχομαι και σε εσένα αλλά και σε όποια το θέλει τοοοσο πολύ να έχει όσο πιο γρήγορα φουσκωμένη κοιλίτσα...!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...