Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αρνητκό Τεστ


Katerina127

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα τεστ εγκυμοσύνης αυτό της πρόωρης διάγνωσης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Το έκανα μεσημέρι αφού είχα πιεί και νερό και μετά διάβασα ότι κανονικά έπρεπε με τα πρωινά ούρα. Τώρα έχω ήδη 3 μέρες καθυστέρηση αλλά εχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου δλδ πρήξιμο στο στήθος, ενοχλήσεις στην κοιλιά (αριστερά -δεξιά). Είμαι μπερδεμένη.. Να το επαναλάβω το τεστ; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με τεστ πρόωρης διάγνωσης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα τεστ εγκυμοσύνης αυτό της πρόωρης διάγνωσης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Το έκανα μεσημέρι αφού είχα πιεί και νερό και μετά διάβασα ότι κανονικά έπρεπε με τα πρωινά ούρα. Τώρα έχω ήδη 3 μέρες καθυστέρηση αλλά εχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου δλδ πρήξιμο στο στήθος, ενοχλήσεις στην κοιλιά (αριστερά -δεξιά). Είμαι μπερδεμένη.. Να το επαναλάβω το τεστ; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με τεστ πρόωρης διάγνωσης;

Φυσικά και να το επαναλαβεις με πρωινα ουρα αυτή τη φορά.. Τώρα θα δείξει πλεον αν εισαι εγγυος καθώς έχεις ήδη καθυστέρηση... !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα τεστ εγκυμοσύνης αυτό της πρόωρης διάγνωσης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Το έκανα μεσημέρι αφού είχα πιεί και νερό και μετά διάβασα ότι κανονικά έπρεπε με τα πρωινά ούρα. Τώρα έχω ήδη 3 μέρες καθυστέρηση αλλά εχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου δλδ πρήξιμο στο στήθος, ενοχλήσεις στην κοιλιά (αριστερά -δεξιά). Είμαι μπερδεμένη.. Να το επαναλάβω το τεστ; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με τεστ πρόωρης διάγνωσης;

Να προτείνω κάτι;; Μήπως αφού έχεις ήδη καθυστέρηση, να πας για μια χοριακή που είναι πιο έγκυρη;;

Υ.Γ. αν έχεις τεστ και το κάνεις, εννοείται να το κάνεις με τα πρώτα πρωινά ούρα!!

Καλά αποτελέσματα και περιμένουμε τα νέα σου!! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με την @Antonia2 αν έχεις το κάνεις μόλις ξυπνήσεις, αν δεν έχεις άλλο, πήγαινε κατευθείαν για χοριακή κ καλά αποτελέσματα!!!!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος..

Τους τελευταίους 2 μήνες μπήκαμε στη διαδικασία να προσπαθήσουμε και επειδή έχω μικρό κύκλο 24 μέρες, προσπαθώ να βρω τις ημέρες ωορρηξιας μου. Τα τεστ από φαρμακείο βοηθούν ή θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ απευθείας σε γυναικολόγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerina127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος..

Τους τελευταίους 2 μήνες μπήκαμε στη διαδικασία να προσπαθήσουμε και επειδή έχω μικρό κύκλο 24 μέρες, προσπαθώ να βρω τις ημέρες ωορρηξιας μου. Τα τεστ από φαρμακείο βοηθούν ή θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ απευθείας σε γυναικολόγο; 

Κοριτσι μου 2 μηνες ειναι πολυ λιγοι. Μετα απο 2 μηνες προσπαθειας πηρα τηλ το γυναικολογο μου γτ ανησυχησα και γελουσε. Ειμαι 32 χρονων κ μου ειπε τα λεμε σε κανα χρονο. Τωρα ειμαστε στους 7-8 μηνες προσπαθειας.. 

Τον περασμενο μηνα πηρα τα τεστ ωορρηξιας απ τη hometest και με βοηθησαν πολυ. Απλα ακολουθησε πιστα τις οδηγιες περι νερου και των ωρων που πρεπει να το κανεις. Ειναι πολυ οικονομικα. Ετω αν τα ξαναπαιρνα, θα επαιρνα κτ προσφορες που εχει συνδυαστικα τεστ ωορρηξιας και εγκυμοσυνης.. 

Ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα γίνω 35 σε 4 μήνες οπότε με αγχώνει λίγο η ηλικία μου παρόλο που οι ορμονολογικές προς το παρόν είναι εντάξει. Και εμένα ο γυναικολόγος μου είπε προσπάθησε 6 - 7 μήνες και το βλέπουμε. Επίσης, μου είπε προληπτικά να κάνει ο σύντροφος μου ένα σπερμοδιάγραμμα, γιατί είχε μια κύστη στο παρελθόν η οποία  έχει αφαιρεθεί και δεν δημιουργούσε θέμα υπογονιμότητας από ότι μας είπαν αλλά παρόλα αυτά με αγχώνει λίγο και αυτό . Βασικά αν ήξερα ότι όλα από την πλευρά του άντρα μου είναι οκ και αν ήξερα τις ημέρες της ωορρηξίας μου θα ήμουν πιο χαλαρή από την άποψη οτι δεν θα νιώθω ότι αφήνω το χρόνο να περνάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Katerina127 είπε:

Θα γίνω 35 σε 4 μήνες οπότε με αγχώνει λίγο η ηλικία μου παρόλο που οι ορμονολογικές προς το παρόν είναι εντάξει. Και εμένα ο γυναικολόγος μου είπε προσπάθησε 6 - 7 μήνες και το βλέπουμε. Επίσης, μου είπε προληπτικά να κάνει ο σύντροφος μου ένα σπερμοδιάγραμμα, γιατί είχε μια κύστη στο παρελθόν η οποία  έχει αφαιρεθεί και δεν δημιουργούσε θέμα υπογονιμότητας από ότι μας είπαν αλλά παρόλα αυτά με αγχώνει λίγο και αυτό . Βασικά αν ήξερα ότι όλα από την πλευρά του άντρα μου είναι οκ και αν ήξερα τις ημέρες της ωορρηξίας μου θα ήμουν πιο χαλαρή από την άποψη οτι δεν θα νιώθω ότι αφήνω το χρόνο να περνάει. 

Έχεις ξεκινήσει με πολύ άγχος όπως κι εγώ.. Είναι που το θέλουμε τόσο πολύ που φοβόμαστε μήπως στο τέλος δε γίνει το όνειρο πραγματικότητα...

αν μπορεί ο άντρας σου να κάνει ένα σπερμοδιάγραμμα, να το κάνει για να ξενοιάσεις. 

και εννοείται παρήγγειλε τα τεστ ωορρηξίας. εμένα μου ήρθαν σε μια ημέρα (τα παρήγγειλα πρωί) και έχει ενδεικτικές μέρες πότε πρέπει να τα ξεκινήσεις. θα νιώσεις άλλη αυτοπεποίθηση! 

Βρες τις σωστές μέρες και βουρρρρ!!! 😉🎉🎯

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Αυτα τα hometest διαβάζονται εύκολα? Ή χρειάζονται κάποια εφαρμογή? Εγώ έχω χρησιμοποιήσει μόνο τα ηλεκτρονικά με τη φατσουλα κ σκέφτομαι να πάρω αυτά...

Γεια σου @iriana!! Εγώ τα αγόρασα τον Ιούλιο και τα έχω χρησιμοποιήσει μια φορά. Δεν είχα κανένα θέμα στην ανάγνωση. μου έβγαζε μια έντονη κόκκινη γραμμή και μια αχνη (όταν δεν είχα ωορρηξία). Τη μέρα κοντά στην ωορρηξία έβγαλε 2 έντονες γραμμές οπότε ήταν θετικό. Μάλιστα, εκείνη τη μέρα που βγήκε θετικό έκανα κι ένα μετά από 6 ώρες και βγηκε πάλι θετικο (για επιβεβαίωση το έκανα).

Απλά να ακολουθείς πιστά τις οδηγίες (να το κάνεις μετά τα πρωινά ούρα, κατά προτίμηση μεσημεριανές ώρες και να μην έχεις πιει για 2 ώρες υγρά). Λέει να το κάνεις περίπου την ίδια ώρα κάθε μέρα (τύπου κάθε μέρα στις 2 το μεσημέρι).

Εγώ παρήγγειλα 30 και στον πρώτο κύκλο χρησιμοποίησα 5-6.

Μετάνιωσα που δεν πήρα και τα αντίστοιχα τεστ εγκυμοσύνης γτ έχει κάτι ωραία πακετάκια και το είδα αφότου ήρθαν.

Μακάρι αυτό το μήνα να έχουμε αποτέλεσμα αν και δύσκολα γτ τις γόνιμες μέρες θα είμαι εκτός και θα με φιλοξενουν. 😋🤐🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Δυστυχώς μου ήρθε περίοδος..

Τους τελευταίους 2 μήνες μπήκαμε στη διαδικασία να προσπαθήσουμε και επειδή έχω μικρό κύκλο 24 μέρες, προσπαθώ να βρω τις ημέρες ωορρηξιας μου. Τα τεστ από φαρμακείο βοηθούν ή θα ήταν καλύτερα να απευθυνθώ απευθείας σε γυναικολόγο; 

Θα σε βοηθήσουν τα τεστ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antonia2 πήρα το πακετάκι που λες με τα τεστ εγκυμοσύνης. Δεν ξέρω πόσο ακριβή είναι και αν βολεύουν γιατί δεν είναι ψηφιακά. Οταν τα δοκιμάσω θα σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης κορίτσια επειδή σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον καλό;

Αν μπορείτε στείλτε μου inbox. Μετακόμισα σχετικά πρόσφατα Αθήνα και δεν ξέρω σε ποιόν να πάω. Εχω ακούσει για διάφορους και έχω επισκεφθεί κιόλα κάποιος αλλά προς το παρόν δεν έχω καταλήξει σε κάποιον που να νιώθω ότι μου ταιριάζει και να αισθάνομαι εμπιστοσύνη

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Τέλεια σ ευχαριστώ! Θα τα πάρω κι εγώ γιατί τα άλλα είναι ακριβά σχετικά! 

ναι καλε. αυτα ειναι και αποτελεσματικα και τζαμπα! απλα αφου θα πληρωσεις τα εξοδα αποστολης, παρε και 5-6 τεστ εγκυμοσυνης. θα τρωγεσαι να τα κανεις..

και καλά αποτελέσματα!!!!!!! 🤞😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Katerina127 είπε:

Επίσης κορίτσια επειδή σκέφτομαι να αλλάξω γυναικολόγο, θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιον καλό;

 

κι εγω το έχω αυτό το θέμα με το γυναικολογο. ίσως είμαι εγω περιέργη;; τι να πω..

κι οι περισσότεροι λένε για καισαρικη και δεν ψηνομαι. (θα μου πεις εδω δεν έχεις μεινει έγκυος κουκλιτσα μου και σκεφτεσαι πως θα γεννησεις;;;;;🤣🤣🤣 αλλά γυναίκες είμαστε!! τα σκεφτόμαστε όλα από πριν 😊)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η iriana είπε:

Αχαχα ναι τα τεστ εγκυμοσύνης είναι στάνταρ αγορά...! Γιατί όλο και κάποιο κατά φαντασίαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης θα έχω!!! Χχαχαχ 

κι εγω τα ιδια παθαινω. τον ιουνιο πηγαμε κυθνο και όταν επιστρεψαμε με επιασε ιλιγγος. πρωτη φορα στη ζωη μου.. απο το πλοιο ήταν μαλλον και να φανταστεις δε ζαλιζομουν ποτε σε στροφες η από το πλοιο να με πιασει ναυτια.. λέω οπα το σκαρωσαμε!!! ουτε καν... ☹️

τον ιουλιο ειχα ναυτια. και παλι τπτ. ολο κατι έχω κι ολο τιποτα. κανε ρε θεε το θαυμα σουυυυυυ!!!!!!!!!!!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχ @Antonia2 @iriana σας καταλαβαίνω και εγώ τα ίδια..μόνο αν θα σπουδάσει ελλάδα η εξωτερικό δεν έχω σκεφτεί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η iriana είπε:

Καλά δεν είσαι η μόνη!!! εγώ έχω σκεφτεί και το ποσό θηλασω..έχω βρει ήδη σύμβουλο θηλασμού...έχω νευριάσει γιατί θα πάνε να δώσουν ξένο γαλα στο μωρό μου...κι έχω ήδη τσακωθεί στο μυαλό μου με τους παππούδες που θα θέλουν να του δίνουν γλυκα... χαχαχχα 

χαχαχαχαχαχχα!!!!🤣🤣🤣 δεν υπαρχεις!!! καλε μη γινεις υστερικη με το παιδι!!!!! οι παππουδες και οι θειοι ειναι για να το κακομαθαινουν κι εμεις θα βαζουμε τα ορια!!! 😉

σε ολα τα αλλα εχεις δικιο 😍

παντως μου προτειναν τωρα τελευταια ενα γιατρο (κανει και εξωσωματικες) και μου ειπε η φιλη μου ειναι υπερμαχος του φυσιολογικου τοκετου. μαλλον σε αυτον θα παω για παπ το νοεμβρη να κοψω και κινηση!! εκτος αν χρειαστει να παω νωριτερα για κανα υπερηχο 💕😍🍾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια μανούλα να μείνει έγκυος ενώ έπαιρνε αντισυλληπτικά χάπια! Παίρνω τα labous.. δεν  τα έπαιρνα συγκεκριμένη ώρα και ίσως να έχω μπερδέψει 1-2 μέρες και να έχω ξεκινήσει την αγωγή γιατί για τν δεύτερη μερα του κύκλου , την Τετάρτη! Είχαμε επαφες με τν άντρα μου σε γόνιμες μέρες όχι όμως να εκσπερματώσει μέσα , όμως γενικά χωρίς προφύλαξη … τελειωσα τα χάπια την Κυριακή κ τώρα που είναι Τετάρτη δν έχω αδιαθετησει ακόμα . Έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ( first step ) και έχουν βγει αρνητικά! Ο προβληματισμός μου είναι ότι έχω πολύ συχνές αναγούλες , πολύ υπνηλία και έχω κάνει κ εμετό όπως είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη .. λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω β χοριακη αλλά λέω να περιμένω ως την Παρασκευή! 
 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/8/2021 at 3:30 ΜΜ, ο/η Katerina127 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έκανα τεστ εγκυμοσύνης αυτό της πρόωρης διάγνωσης 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και βγήκε αρνητικό. Το έκανα μεσημέρι αφού είχα πιεί και νερό και μετά διάβασα ότι κανονικά έπρεπε με τα πρωινά ούρα. Τώρα έχω ήδη 3 μέρες καθυστέρηση αλλά εχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου δλδ πρήξιμο στο στήθος, ενοχλήσεις στην κοιλιά (αριστερά -δεξιά). Είμαι μπερδεμένη.. Να το επαναλάβω το τεστ; Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία με τεστ πρόωρης διάγνωσης;

Καλησπέρα  ναι εγώ.. είχα κάνει τεστ πρόωρης διάγνωσης και μετά έκανα β χοριακη γιατί είχα καθυστερήσει και βγήκε θετικό! Θεωρώ ότι η β χοριακη είναι πιο αξιόπιστη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η katerinaki-dm είπε:

Καλησπέρα σας! Ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει τύχει σε κάποια μανούλα να μείνει έγκυος ενώ έπαιρνε αντισυλληπτικά χάπια! Παίρνω τα labous.. δεν  τα έπαιρνα συγκεκριμένη ώρα και ίσως να έχω μπερδέψει 1-2 μέρες και να έχω ξεκινήσει την αγωγή γιατί για τν δεύτερη μερα του κύκλου , την Τετάρτη! Είχαμε επαφες με τν άντρα μου σε γόνιμες μέρες όχι όμως να εκσπερματώσει μέσα , όμως γενικά χωρίς προφύλαξη … τελειωσα τα χάπια την Κυριακή κ τώρα που είναι Τετάρτη δν έχω αδιαθετησει ακόμα . Έχω κάνει 2 τεστ εγκυμοσύνης ( first step ) και έχουν βγει αρνητικά! Ο προβληματισμός μου είναι ότι έχω πολύ συχνές αναγούλες , πολύ υπνηλία και έχω κάνει κ εμετό όπως είχα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη .. λέτε να υπάρχει πιθανότητα ; Η γυναικολόγος μου είπε να κάνω β χοριακη αλλά λέω να περιμένω ως την Παρασκευή! 
 

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας! 

γεια σου κοριτσι μου! εγώ έπαιρνα για χρόνια αντισυλληπτικά και δεν μου έτυχε ποτέ εγκυμοσύνη. είχα ελεύθερες επαφές και ο άντρας μου τελείωνε μέσα μου κανονικά και ήμασταν οκ. 

βέβαια ήμουν πολύ συνεπής στο πότε τα έπαιρνα. κάθε μέρα την ίδια ώρα. 

επίσης, δεν μου έτυχε ποτέ να καθυστερήσει από την τελευταία μέρα που πήρα χάπι.. οπότε μου κάνει εντύπωση που δεν σου ήρθε ακόμα..

κάνε λίγη υπομονή μέχρι την Παρασκευη και πήγαινε για χοριακή!!!!

εύχομαι να σας έρθει αν το θέλετε!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...