Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα, με υγεία και όλα τα καλά! 

@Διόνη Τι ωραία που το μωράκι σας είναι μια χαρά!!!  Όλα καλά θα πάνε και με την καθοδήγηση των γιατρών θα κάνετε το καλύτερο.  

Εγώ μίλησα με την ενδοκρινολογο το βράδυ της Κυριακής. Μου έδωσε διατροφή και πήρα και τη συσκευή να κάνω μετρήσεις. Αν και πολύ νωρίς ακόμη, οι μετρήσεις βγαίνουν καλές και ελπίζω έτσι να συνεχίσουν. Πάντως και η ίδια είναι αισιόδοξη. 

Στο μεταξύ, την Κυριακή μας έφερε η αδερφή μου μια συρταριερα για τον μπεμπη. Εμείς δε θα αγοράσουμε πολλά πράγματα, ούτε δωμάτιο θα φτιάξουμε, γιατί έχουμε σκοπό να μετακομίσουμε σε λίγους μήνες. Αλλά τι χαρά που έκανα με την συρταριερα! Την καθαρισαμε και τακτοποιησαμε μέσα κάποια πράγματα που πήραμε για το μωρό. Όλη μέρα ανοίγω τα συρτάρια και τα βλέπω τα πράγματα! Φαντάζομαι τη δική σας χαρά όσες έχετε κάνει αγορές και έχετε ετοιμάσει δωμάτιο για τα μικρά σας!!! 

Έλα κορίτσι μου!!!!! Τι ωραία νέα!! Είδες είναι αισιόδοξη και αυτή!!! Μπράβο χάρηκα πολύ με την εξέλιξη αυτή! Γιατι όχι μόνο είναι αισιόδοξη αλλά έχεις και καλές μετρησεις... 😀😀😀

εγώ σε καταλαβαίνω απόλυτα...έχω φτιάξει κι εγώ συρταριερα κι έχω βάλει πραγματάκια και δε σταματάω να τα κοιτάω και κυρίως να τα μυρίζω!!!! Ανυπομονώ πολύ!! 💗💗💗 Με το καλό να έρθουν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ανά μία ώρα? Ω ρε κορίτσι αυτό είναι βάσανο.. εγώ πάω τουαλέτα μια με δύο φορές μέσα στη νύχτα και γκρινιαζα.. όσο για τη μέση εμένα με πονάει πολύ και βασικά με πονάει από την αρχή της εγκυμοσύνης ακόμα και στην περίοδο αυτό είναι το σύμπτωμα μου δεν πονάει η κοιλιά αλλά η μέση οπότε κάνω υπομονή αυτό με το μαξιλάρι κάπως βοηθάει.. μπράβο η μικρούλα σας!! Υπέροχη σε κιλά, κουκλίτσα όλα τέλεια!! Πόσο χαίρομαι για σας!! Ο γιατρός που μου έκανε την αυχενική ξέρεις τι μου είχε πει? Ότι για κάποιο λόγο τα μωρά από εξωσωματική του βγαίνουν πάντα μεγαλύτερα, ενώ ξέρουμε ότι είναι έμβρυα 5 ημερών, ξέρουμε ημερομηνία που μεταφέρθηκαν και όμως!! Και μένα είναι ακριβώς μια βδομάδα μεγαλύτερος από την αρχή ο μικρός.. και για σας είναι ότι καλύτερο αυτο.. μη λυπάσαι που δεν την αφήνεις περισσότερο ξέρουν οι γιατροί, θα κάνετε ότι καλύτερο για να είστε καλά και οι δύο.. τώρα για την άδεια λογικά θα κοπεί η αναρρωτική για να ξεκινήσει η μητρότητας από τη στιγμή που θα κάνεις την αίτηση.. αλλά να σε ρωτήσω κάτι χαζό ίσως? Αφού το πότε ξεκινάνε οι 56 μέρες προ τοκετού εξαρτάται από το χαρτί που δίνει ο γιατρός γιατί να αλλάξει τώρα τελευταία στιγμή την Πητ? Ας δώσει χαρτί με ημερομηνία όπως τα ξέρατε μέχρι τώρα.. έτσι και αλλιώς για τις άδειες δεν έχει σημασία πόσο νωρίτερα θα γεννήσεις..

Ναι άσε το θέμα τουαλέτα είναι το χειρότερο μου το βράδυ!!! Έχω βγάλει εντωμεταξύ και αιμορροΐδες οπότε έχω θέμα και εκεί αλλά δεν πειράζει αυτά είναι το λιγότερο!!! 

Αυτή η μέση ρε φίλε αυτό δεν μπορώ!!! με καταλαβαίνεις και εσύ!!! Απλά μάλλον πασχίζει να στηρίξει την κοιλιά!!! Εγώ έχω πει ξεκούραση και ξάπλα δεν γίνεται διαφορετικά... Εσύ ξεκουράζεσαι καθόλου κατά τη διάρκεια της μέρας????

Βρε Σάντυ μου αυτό το συζητάω μία άλλη κοπέλα από την ομάδα της εξωσωματικής που έχω γνωρίσει και μου έλεγε και αυτή ότι της βγαίνουν μεγαλύτερα τα δίδυμα της.... Λες να παίζει ρόλο το ότι είχαμε βλαστοκύστες;;;; Βέβαια Η αλήθεια είναι ότι εγώ πήγα στον ίδιο κύκλο! Εσύ αν θυμάμαι καλά πρέπει να πήγες στον επόμενο κύκλο έτσι δεν είναι;;; Ειλικρινά δεν ξέρω! Αλλά εντάξει δεν έχει και σημασία σημασία έχει να γεννηθούν όταν πρέπει! 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια και για τη στήριξη κορίτσι μου Όσο για το ΙΚΑ και την άδεια έχεις δίκιο μου είπε και η princess το ίδιο!! Οπότε λέω να το αφήσω όπως είναι και να πάω στο γιατρό και να δούμε τότε τι θα κάνουμε... Άλλωστε ξέρω πως και να γίνει αργότερα η κατάθεση δεν υπάρχει θέμα!!! Το διάβασα στο ίντερνετ Απλά μωρέ όσο πιο πολύ το τακτοποιήσεις πιο γρήγορα θα πάρεις τα λεφτά!! Βέβαια θα πρέπει να δηλώσω ποτέ γέννησα τελικά για να μη χάσω τις μέρες τις άδειες από τη λοχεία μετά. Γιατί στο σύνολο κυοφορία και λοχεία είναι 114 μέρες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Πόσο χαίρομαι που διαβάζω τα ωραία νέα σας για εσάς κ τα μωράκια σας!! @Sandyb και @Διόνημου εγώ έχω πάρει αυτό το μαξιλάρι που λέτε από 3 μηνών το βάζω ανάμεσα στα πόδια ή όταν κοιμάμαι ανάσκελα κάτω από τα πόδια μου κ κοιμάμαι καλύτερα. Η αλήθεια είναι πως δεν μπαίνει κάτω από την κοιλιά αλλά όταν με πονούν τα πλευρά το βάζω κάτω από το χέρι μου κ με ανακουφίζει κάπως. Πήγα κ εγώ χθες στο γιατρό, τα μωράκια μας είναι πολύ καλά, 1800 κ 1700 περίπου το καθένα. Ο τράχηλος κρατάει γερά ευτυχώς παρόλο που το κεφαλάκι του μπέμπη είναι χαμηλά. Φυσικά μου είπε να ξεκουράζομαι κ να κάνω τα απαραίτητα για να φτάσουμε στις 36 εβδομάδες. Οπότε για εμάς έχει ξεκινήσει κάπως η αντίστροφη μέτρηση. Ετοιμαζόμαστε επιτέλους κ για τη μετακόμιση κ πρέπει να δω κ τι θα μαζέψω από γνωστούς από πραγματακια. Το Σάββατο μάλλον θα πάει ο άντρας μου να φέρει τις κούνιες από ένα γνωστό μας κ εγώ την Παρασκευή από μια φίλη μας διάφορα είδη προικος, παρήγγειλα κ εγώ διάφορα φανελάκια, φορμακια από το orchestra, μου έστειλαν κ οι γονείς μου διάφορα πραγματακια, το καρότσι μας με τα εξαρτήματα του είναι εδω, να δούμε τι άλλο μας λείπει κ να ετοιμάσουμε κ τη βαλίτσα μας σιγά σιγά.. σαν ψέμα μου φαίνεται αλλά αλλά παρόλο που το νέο σπίτι έχει τρέξιμο, το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να μπω στο μήνα μου. Εσείς έχετε αγοράσει για εσάς εσώρουχα, πιτζάμες για το μαιευτήριο; Είναι κ αυτό ένα άγχος μου,γιατί εμένα μου τα έχει διαλέξει η μαμά μου που δουλεύει σε κατάστημα με εσώρουχα κ ελπίζω απλώς να μη συμβεί κάτι κ δεν προλάβω να τα πάρω γιατί είναι στην επαρχία!! Γενικά κάπως έχουν μπει σε μια σειρά τα πράγματα, κ ανυπομονώ να πάω στο καινούριο σπίτι να τους ετοιμασω το δωματιακι τους το οποίο βάφεται αυτή τη στιγμή!! Ευτυχώς το μόνο που θα χρειαστεί από κει κ πέρα είναι η τακτοποίηση στα ρουχαλακια τους που είναι πολύ ευχάριστη διαδικασία κ αναμονή!!

Κορίτσι μου τι τέλεια που είμαι τα γλυκά σου τα μωράκια είναι και σε υπέροχα κιλά!!! Μπράβο τα μικρά Ζουζούνια με το καλό να βγουν!!! Ξεκίνησες και εσύ σιγά-σιγά έτσι!!! Να μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν το να πλύνεις και να βάζει σε τάξη τα ρουχαλάκια τους πιστεύω πραγματικά ότι είναι η πιο ευχάριστη διαδικασία και θα την ευχαριστηθείς πολύ!!! Βέβαια να κοιτάξεις να είσαι εσύ χαλαρή δυστυχώς πέφτουν όλα πάνω στους άντρες μας αλλά τι να κάνουμε Θα επανορθώσουμε μετά με τα αγγελούδια που θα φέρουμε στον κόσμο!!!! 

Εγώ έχω πάρει όλα τα απαραίτητα... Πήρα μία πιτζάμα δύο νυχτικά και μία ρόμπα.... Τώρα αν χρειαστώ και κάτι άλλο θα πάρω και από αυτά που ήδη έχω!! Εσύ που έχεις και τη μαμά σου εκεί Μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! και εμένα η αδερφή του άντρα μου που δουλεύει σε μαγαζί με εσώρουχα και αυτή τα τακτοποίησε όλα εγώ δεν πήγα καν!!! Θα σου πρότεινα και εσώρουχα μιας χρήσης!!! Εγώ πήρα ένα πακετάκι και έχει μέσα 4 εσώρουχα.. τα πήρα από εκεί με τα μωρουδιακά που πήγα και τα πράγματα για την μπέμπα... Και θα πάρω τρία βρακάκια από το σπίτι.... Μου έχουν πει όλοι ότι θα με βολέψουν τα μιας χρήσης για την αρχή....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου, πολύ χαίρομαι που είναι τέλειο το μωρακι σας!! Όλα καλά θα πάνε!! Έχει πάει και πάνω από 2 κιλακια, τέλεια, τέλεια!! Να μην αγχώνεσαι και να ξεκουράζεσαι!! Τώρα για την αναρρωτικη, δεν ξέρω πραγματικά.. μήπως να πάρεις στο ΕΦΚΑ να ρωτήσεις? Να είσαι σίγουρη? 

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκάκι μου!!! Χ περιμένω πως και πως ! Ρώτησα το 1555 και είπαν θα με καλέσουν ! Θα περιμένω λοιπόν!! Εσύ πες μου τι μου κάνεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ζουζουνιτσες μου καλησπέρα σας!!! 

Βλέπω όλα πηγαίνουν ρολόι!!! Πολύ χαίρομαι γι'αυτό!!! 

@Διόνη μου η μικρή σου εξαιρετική! Φτου φτου να μην την ματιαξουμε... Δώσε της ένα φιλάκι από την θεία Χρύσα!!! 😘😘😘 Μπράβο βκαι στα δύο κορίτσια μου που κάνουν υπομονή.  Όπως είπαν και οι υπόλοιπες φιλεναδιτσες μας χαλάρωσε και άσε τα πράγμα να έρθουν όπως θέλει ο Θεουλης. Άλλωστε μέχρι στιγμής παρόλες τις δυσκολίες όλα εξελίσσονται τέλεια! 

Κορίτσια με τον ύπνο έχω θέμα κι εγώ. Όπως είπατε βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια μου αλλά δεν με βοηθάει πάντα. Κι εγώ νιώθω το βράδυ λες και περπάταγα ώρες ολόκληρες. Τώρα τελευταία με πονάνε πολύ οι προσαγωγοι και η μεσουλα μου!!! Κι εγώ μπρούμυτα μια ζωή κοιμόμουν και τώρα άστα. Ανάσκελα ενώ με βολεύει φουλ, δεν κοιμάμαι  για δύο λόγους γιατί κι εγώ έχω διαβάσει ότι δεν κάνει και γιατί κάθε φορά ου κοιμάμαι ανάσκελα βλέπω ένα συγκεκριμένο όνειρο ότι δεν μπορώ να κουνηθώ ούτε να μιλήσω και πετάγομαι στον ύπνο μου και νομίζω πως δεν είναι καλό. 

@Tinkerbelly πολύ ωραία που οι μετρησουλες σου είναι όλες καλές έτσι να συνεχίσεις σου εύχομαι!!! 

@Sandyb αγάπη πριν λίγο καιρό ένιωθα ακριβώς το ίδιο με εσένα. Μόλις χαλάρωσα λίγο την καθημερινότητα μου εξαφανίστηκαν τα πετρωματακια αυτά έχω πολλές μέρες που δεν τα νιώθω. Οπότε μήπως να έριχνες λίγο ρυθμούς και εσύ; Ξέρω είναι δύσκολο αν δεν έχεις βοήθεια, αλλά κάποια πράγμα κάνε πως δεν τα βλέπεις. Εγώ έβαζα σκούπα κάθε μέρα τώρα βάζω μέρα παρά μέρα (γιατί μου είπε η γιατρός ότι η σκούπα είναι από τις πιο ύπουλες δουλειές γιατί κουράζει πολύ την κοιλίτσα μας) 

@Tvzαχ μεγάλωσαν και τα δικά σου τα ζουζουνακια!!! Τι ωραία όταν μπαίνουν όλα σε μια σειρά μπορείς και εσύ να πάρεις μια ανάσα βρε αδερφέ... Κι εμείς σιγά σιγά μαζεύουμε τα πράγματα που είναι ένα βάλουμε μέσα στο δωματιακι της μπεμπουλας μας!!! 

Σήμερα έπλυνα τα υφάσματα από το ριλαξ και από το καθισματακι αυτοκινήτου. Και τελαθηκα 😂😂😂

 

Θα της δώσω κορίτσι μου εννοείται 💗💗💗💗💗💗 σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Χαίρομαι πολυ  να τα μοιράζομαι μαζί σας!!! 

Έχεις κι εσύ αυτούς τους πόνους στη μέση ε;;; Τίποτα κορίτσι μου μόνο ξάπλα αυτό πιστεύω πρέπει να κάνουμε!!!!!

Αχ έπλυνες και τα υφάσματα;;;ιιι αγχώθηκα λίγο πρέπει να πλύνουμε και αυτά ε;;;;; Πφφφ 

Να ρωτήσω κάτι ; Νταξει το ύφασμα της αλλαξιερας θα το πλύνω εννοείται!!!! Μας πήρε ο αδερφός μου φωλιτσα ..πρέπει να πλύνω και αυτή;;;;; 😳😳😳 Επίσης, πήραμε κάτι μαξιλαράκια-πάντα για την κούνια τα πλένω κι αυτά;;;;;; Ουφ αγχώθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Θα της δώσω κορίτσι μου εννοείται 💗💗💗💗💗💗 σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Χαίρομαι πολυ  να τα μοιράζομαι μαζί σας!!! 

Έχεις κι εσύ αυτούς τους πόνους στη μέση ε;;; Τίποτα κορίτσι μου μόνο ξάπλα αυτό πιστεύω πρέπει να κάνουμε!!!!!

Αχ έπλυνες και τα υφάσματα;;;ιιι αγχώθηκα λίγο πρέπει να πλύνουμε και αυτά ε;;;;; Πφφφ 

Να ρωτήσω κάτι ; Νταξει το ύφασμα της αλλαξιερας θα το πλύνω εννοείται!!!! Μας πήρε ο αδερφός μου φωλιτσα ..πρέπει να πλύνω και αυτή;;;;; 😳😳😳 Επίσης, πήραμε κάτι μαξιλαράκια-πάντα για την κούνια τα πλένω κι αυτά;;;;;; Ουφ αγχώθηκα!!!

Διονακι εγώ τα έπλυνα γιατί δεν είναι καινούρια ήταν στην αποθήκη για χρόνια. Και θα τα ξαναπλυνω γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν καθαρίσει επαρκώς. Αν ήταν καινούρια δεν νομίζω να τα έπλενα. Όπως δεν θα πλύνω το καρότσι.

Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα την πάντα θα την πλύνω για την φωλιά δεν είμαι σίγουρη γιατί σκέφτομαι ότι θα βάζω κι ενα σεντονακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε? Εγώ έχω μαντρωθει σπίτι γιατί ήρθα σε επαφή με επιβεβαιωμένο κρούσμα 😯, όχι που θα τη γλίτωνα!! Και είχα κανονίσει σήμερα να πάω για καρότσι και κούνια αλλά όπως καταλαβαίνετε δεν πήγα πουθενά φυσικά, τυπικά δεν είμαι καραντίνα εφόσον είμαι πλήρως εμβολιασμενη αλλά εγώ το θεωρώ χαζό αυτό αφού μέσα στις επόμενες μέρες μπορεί να μου βγει και μένα κάνα θετικό.. προς το παρόν είμαστε όμως και εγώ και ο άντρας μου αρνητικοί και έτσι ελπίζω να παραμείνουμε.. σε αλλα νέα, μίλησα με το γιατρό γιατί κανα δύο φορές ένιωσα πάλι την κοιλιά μου να γίνεται σκληρή σε ένα σημείο για πολύ λίγο και μου είπε ότι είναι φυσιολογικές προπαρασκευαστικές συσπάσεις να το παρακολουθώ και αν δεν είναι πολλές μέσα στη μέρα δεν μας ανησυχούν αλλιώς θα μου βάλει και 3ο χάπι μαγνήσιο καθημερινά, τώρα παίρνω πρωι βράδυ.. εσείς έχετε καθόλου τέτοιες? Επίσης έχει αγοράσει καμία μαξιλάρι εγκυμοσύνης? Τα χαζευα λίγο τώρα και αναρωτιέμαι αν βοηθάει λίγο στον ύπνο..

Κορίτσι μου, εύχομαι να είναι όλα καλά, να μην έχετε κολλήσετε τίποτα για να μην ταλαιπωρηθείτε καθόλου. Η κλεισούρα είναι μέσα στο πρόγραμμα για όλες μας, υπομονή! 

 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...! Καταρχάς για το θέμα του ύπνου κι εγώ τραβάω τα πάνδεινα. Το θέμα είναι ότι εγώ ξυπνάω ανά μία ώρα για τουαλέτα....είναι αρκετά κουραστικό από μόνο του αυτό 🤣 αλλά αυτό που εμένα πονάει πολύ,ενώ πρόσφατα πήραμε κρεβάτι και στρωμα καινούριο,είναι η μέση...με πονάει τρομερά... Βέβαια σε αυτό βλέπω να με βοηθάει πολύ το μαξιλάρι το απλό ανάμεσα στα ποδια!!!! Τόσο πόνο στη μέση έχετε κι εσείς;

Λοιπόν, Doppler τώρα!!! 

Εντάξει ήταν πολύ ωραία είδαμε τη φατσούλα της μικρής μας μυτούλα σαν του άντρα μου μαγουλαρας σαν εμένα όμως!!! Χαχχαχαχα 

Αλλά χάρηκα τόσο μα τόσο πολύ που βγήκε ένα άριστο μωρό....δεν μπορείτε να φανταστείτε! 

Τα κιλά της είναι 2.070 γρ. !!!

Τελικά η Πητ μου είναι 27/3 . Η αλήθεια είναι ότι ο γιατρός μου το είχε καταλάβει και με έβαλε να ρωτήσω χτες και δυστυχώς για κάποιον λόγο δεν εκτυπώθηκε στο χαρτί στην αυχενική ενώ ο εμβρυομητρικος το είχε σημειώσει. 

Οπότε αυτό τα αλλάζει όλα γιατί μια εβδομάδα είναι μια εβδομάδα για εμάς που παλεύουμε με νύχια και με δόντια να την κρατήσουμε μέσα ...είναι αρκετά ανεπτυγμένη για να βγει έστω και νωρίτερα! 

Το θέμα είναι ότι δεν είναι ένα μωρό που θέλει να βγει ...ο πλακούντας είναι πολύ καλός και το υγρό...δεν την πιέζει κάτι...συσπάσεις δεν έχω προς το παρόν ..

Δυστυχώς η μαμά δεν ανταποκρίνεται...γιατί όσο μεγαλώνει με πιέζει και με την πρόπτωση οι γιατροί φοβούνται μην επιβαρυνθεί το θέμα κατω...λυπάμαι λίγο που δεν την αφήνω αλλά ο,τι πει ο γιατρός δεν ξερω πραγματικά ... Ίσως αυτά τα δεδομένα μας πάνε στις 36 εβδομάδες και ποιος ξέρει σιγά σιγά και 37.... Μακάρι... Αυτά λοιπόν τα νέα μου!!! 💓💓💓Περιμένω το κουκλάκι μου μωρεεεε

Τώρα βέβαια έχω ένα ερώτημα...με την αλλαγή Πητ αλλάζει και η άδεια μητρότητας κι εγώ είμαι ήδη σε αναρρωτική....θα έχω θέμα τώρα με την αναρρωτική που πέφτει πάνω στην άδεια μητρότητας;;;;ιδού η απορία!!!!!!! 

 

 

 

Διόνη μου, τι φανταστικά νέα είναι αυτά από το doppler!! Χίλια μπράβο στον μικρούλη σου και σε εσένα που κάνεις τόση υπομονή. Όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα! ❤️ 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα, με υγεία και όλα τα καλά! 

@Διόνη Τι ωραία που το μωράκι σας είναι μια χαρά!!!  Όλα καλά θα πάνε και με την καθοδήγηση των γιατρών θα κάνετε το καλύτερο.  

Εγώ μίλησα με την ενδοκρινολογο το βράδυ της Κυριακής. Μου έδωσε διατροφή και πήρα και τη συσκευή να κάνω μετρήσεις. Αν και πολύ νωρίς ακόμη, οι μετρήσεις βγαίνουν καλές και ελπίζω έτσι να συνεχίσουν. Πάντως και η ίδια είναι αισιόδοξη. 

Στο μεταξύ, την Κυριακή μας έφερε η αδερφή μου μια συρταριερα για τον μπεμπη. Εμείς δε θα αγοράσουμε πολλά πράγματα, ούτε δωμάτιο θα φτιάξουμε, γιατί έχουμε σκοπό να μετακομίσουμε σε λίγους μήνες. Αλλά τι χαρά που έκανα με την συρταριερα! Την καθαρισαμε και τακτοποιησαμε μέσα κάποια πράγματα που πήραμε για το μωρό. Όλη μέρα ανοίγω τα συρτάρια και τα βλέπω τα πράγματα! Φαντάζομαι τη δική σας χαρά όσες έχετε κάνει αγορές και έχετε ετοιμάσει δωμάτιο για τα μικρά σας!!! 

Μπράβο κορίτσι μου, ευχάριστα τα νέα από την γιατρό και αισιόδοξα. Πόσο σκληρή διατροφή έχεις κάνει κι εσύ βρε κοριτσάκι μου! Τα διάβαζα χθες κι σε θαύμαζα! Χαράς στην υπομονή και το κουράγιο σου! Όλα για τα μικρά μας θαυματάκια! 👶

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Ζουζουνιτσες μου καλησπέρα σας!!! 

Βλέπω όλα πηγαίνουν ρολόι!!! Πολύ χαίρομαι γι'αυτό!!! 

@Διόνη μου η μικρή σου εξαιρετική! Φτου φτου να μην την ματιαξουμε... Δώσε της ένα φιλάκι από την θεία Χρύσα!!! 😘😘😘 Μπράβο βκαι στα δύο κορίτσια μου που κάνουν υπομονή.  Όπως είπαν και οι υπόλοιπες φιλεναδιτσες μας χαλάρωσε και άσε τα πράγμα να έρθουν όπως θέλει ο Θεουλης. Άλλωστε μέχρι στιγμής παρόλες τις δυσκολίες όλα εξελίσσονται τέλεια! 

Κορίτσια με τον ύπνο έχω θέμα κι εγώ. Όπως είπατε βάζω ένα μαξιλάρι ανάμεσα στα πόδια μου αλλά δεν με βοηθάει πάντα. Κι εγώ νιώθω το βράδυ λες και περπάταγα ώρες ολόκληρες. Τώρα τελευταία με πονάνε πολύ οι προσαγωγοι και η μεσουλα μου!!! Κι εγώ μπρούμυτα μια ζωή κοιμόμουν και τώρα άστα. Ανάσκελα ενώ με βολεύει φουλ, δεν κοιμάμαι  για δύο λόγους γιατί κι εγώ έχω διαβάσει ότι δεν κάνει και γιατί κάθε φορά ου κοιμάμαι ανάσκελα βλέπω ένα συγκεκριμένο όνειρο ότι δεν μπορώ να κουνηθώ ούτε να μιλήσω και πετάγομαι στον ύπνο μου και νομίζω πως δεν είναι καλό. 

@Tinkerbelly πολύ ωραία που οι μετρησουλες σου είναι όλες καλές έτσι να συνεχίσεις σου εύχομαι!!! 

@Sandyb αγάπη πριν λίγο καιρό ένιωθα ακριβώς το ίδιο με εσένα. Μόλις χαλάρωσα λίγο την καθημερινότητα μου εξαφανίστηκαν τα πετρωματακια αυτά έχω πολλές μέρες που δεν τα νιώθω. Οπότε μήπως να έριχνες λίγο ρυθμούς και εσύ; Ξέρω είναι δύσκολο αν δεν έχεις βοήθεια, αλλά κάποια πράγμα κάνε πως δεν τα βλέπεις. Εγώ έβαζα σκούπα κάθε μέρα τώρα βάζω μέρα παρά μέρα (γιατί μου είπε η γιατρός ότι η σκούπα είναι από τις πιο ύπουλες δουλειές γιατί κουράζει πολύ την κοιλίτσα μας) 

@Tvzαχ μεγάλωσαν και τα δικά σου τα ζουζουνακια!!! Τι ωραία όταν μπαίνουν όλα σε μια σειρά μπορείς και εσύ να πάρεις μια ανάσα βρε αδερφέ... Κι εμείς σιγά σιγά μαζεύουμε τα πράγματα που είναι ένα βάλουμε μέσα στο δωματιακι της μπεμπουλας μας!!! 

Σήμερα έπλυνα τα υφάσματα από το ριλαξ και από το καθισματακι αυτοκινήτου. Και τελαθηκα 😂😂😂

 

Dreamer μου κι εγώ ανάσκελα κοιμάμαι και μάλλον πρέπει να αλλάξω στάση από αυτά που διαβάζω. Εμένα η κοιλίτσα μου δε με ενοχλεί καθόλου στο πλάι, αλλά στο αριστερό μου πλευρό ενοχλούμαι γιατί πιέζεται το έντερό μου και έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα, ενώ στα δεξιά μου με ενοχλούν οι πόνοι στα πλευρά μου από την πίεση της μήτρας!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Διονακι εγώ τα έπλυνα γιατί δεν είναι καινούρια ήταν στην αποθήκη για χρόνια. Και θα τα ξαναπλυνω γιατί έχω την αίσθηση ότι δεν έχουν καθαρίσει επαρκώς. Αν ήταν καινούρια δεν νομίζω να τα έπλενα. Όπως δεν θα πλύνω το καρότσι.

Τώρα όσον αφορά τα υπόλοιπα την πάντα θα την πλύνω για την φωλιά δεν είμαι σίγουρη γιατί σκέφτομαι ότι θα βάζω κι ενα σεντονακι 

Α ωραία!! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν για την φωλιτσα μου...ακριβώς το ίδιο... Οκ!!!! Γλιτώσαμε και κάτι!! 🤣🤣 Έχω βαρεθεί να πλενω πραγματικά...δεν έχω στεγνωτήριο και κάνουν χρόνια να στεγνωσουν....! Εσύ έχεις στεγνωτήριο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Κορίτσι μου, εύχομαι να είναι όλα καλά, να μην έχετε κολλήσετε τίποτα για να μην ταλαιπωρηθείτε καθόλου. Η κλεισούρα είναι μέσα στο πρόγραμμα για όλες μας, υπομονή! 

 

Διόνη μου, τι φανταστικά νέα είναι αυτά από το doppler!! Χίλια μπράβο στον μικρούλη σου και σε εσένα που κάνεις τόση υπομονή. Όλα καλά θα πάνε από εδώ και πέρα! ❤️ 

 

Μπράβο κορίτσι μου, ευχάριστα τα νέα από την γιατρό και αισιόδοξα. Πόσο σκληρή διατροφή έχεις κάνει κι εσύ βρε κοριτσάκι μου! Τα διάβαζα χθες κι σε θαύμαζα! Χαράς στην υπομονή και το κουράγιο σου! Όλα για τα μικρά μας θαυματάκια! 👶

 

Dreamer μου κι εγώ ανάσκελα κοιμάμαι και μάλλον πρέπει να αλλάξω στάση από αυτά που διαβάζω. Εμένα η κοιλίτσα μου δε με ενοχλεί καθόλου στο πλάι, αλλά στο αριστερό μου πλευρό ενοχλούμαι γιατί πιέζεται το έντερό μου και έχω θέμα με την δυσκοιλιότητα, ενώ στα δεξιά μου με ενοχλούν οι πόνοι στα πλευρά μου από την πίεση της μήτρας!! 😂

Σ' ευχαριστώ κοριτσακι μου πολύ!! 💗💗💗 Είναι δύσκολη η εγκυμοσύνη για κάποιες περισσότερο για κάποιες λιγότερο αλλά και όμορφη ταυτόχρονα...αλλά θα μας ανταμείψουν τα μικράκια μας!! 💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Σ' ευχαριστώ κοριτσακι μου πολύ!! 💗💗💗 Είναι δύσκολη η εγκυμοσύνη για κάποιες περισσότερο για κάποιες λιγότερο αλλά και όμορφη ταυτόχρονα...αλλά θα μας ανταμείψουν τα μικράκια μας!! 💓💓💓

Εμένα μου λες!! 6 χρόνια προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για την εγκυμοσύνη και τρέμει το φυλλοκάρδι μου κάθε στιγμή και λεπτό!! Χαλάλι κάθε ταλαιπωρία, αρκεί να πάνε όλα καλά! 🙏 Με όλες τις δυσκολίες κι αν υπάρχουν, τις στιγμές που κουνιέται στην κοιλίτσα μου δεν τις χορταίνω και δεν τις αλλάζω με τίποτα! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lucky39 είπε:

Εμένα μου λες!! 6 χρόνια προσπαθούσαμε με τον άντρα μου για την εγκυμοσύνη και τρέμει το φυλλοκάρδι μου κάθε στιγμή και λεπτό!! Χαλάλι κάθε ταλαιπωρία, αρκεί να πάνε όλα καλά! 🙏 Με όλες τις δυσκολίες κι αν υπάρχουν, τις στιγμές που κουνιέται στην κοιλίτσα μου δεν τις χορταίνω και δεν τις αλλάζω με τίποτα! 🥰

Σε καταλαβαίνω κοριτσάκι μου...δεν προσπαθήσαμε τόσο καιρό γιατί βρήκαμε το πρόβλημα γρήγορα και κάναμε εξωσωματική αλλά και πάλι νιώθω ότι παλεύουμε κάθε μέρα.... Όμως είδες; Λέω τουλάχιστον μας ήρθε...άλλες κοπέλες ταλαιπωρούνται ακόμα.. 💗 σε καταλαβαίνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ γλυκάκι μου!!! Χ περιμένω πως και πως ! Ρώτησα το 1555 και είπαν θα με καλέσουν ! Θα περιμένω λοιπόν!! Εσύ πες μου τι μου κάνεις;;;

Και εγώ καλά είμαι κοριτσάκι μου.. και εγώ έχω κάποιες απορίες με το επίδομα μητρότητας και την αναρρωτικη, αλλά έχω λίγο ακόμα, να το συζητήσω και με τη γραμματέα του γιατρού..  συμπάσχω με τη μέση, με την τουαλέτα το βράδυ ( όχι βέβαια κάθε 1 ώρα, αλλά κάθε 2) πλέον και εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ, αρκετά, κοιμάμαι πολύ λίγες ωρες και είχα κάνει και ένα χειρουργείο στο ισχύο όταν ήμουν μικρή, και ενώ ποτέ 32 χρόνια δεν με είχε ενοχλήσει καν, με πιάνει τώρα στον ύπνο. Δεν ξέρω αν είναι από τη μέση η από το χειρουργείο.. τα ξεπερνάω όλα, βέβαια..  οι μετρήσεις μου ζάχαρο και πίεση που με απασχολούσε πολύ, βγήκαν μια χαρά, και δεν χρειάζεται να πάω σε ενδοκρινολόγο κτλ και χάρηκα πολύ.. με κάποιες εξετάσεις που τρέχει ο άντρας μου, καιρό τώρα με μια κύστη, έχουν βγει όλες φυσιολογικές, δόξα το Θεο.. έχουμε ακόμα, τη βιοψια 8/2 και παρακαλάω μέρα νύχτα να βγει καλή κ αυτή..  περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάω και εγώ στο γιατρό και εύχομαι να είναι καλά το μωράκι μου.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Και σας αφήνω και αυτό εδώ που είδα στο ινσταγκραμ για να χαμογελάτε κι εσείς όπως εγώ!! 

IMG_20220201_211820.jpg

Αχχχ... Συγκινήθηκα.. 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Και εγώ καλά είμαι κοριτσάκι μου.. και εγώ έχω κάποιες απορίες με το επίδομα μητρότητας και την αναρρωτικη, αλλά έχω λίγο ακόμα, να το συζητήσω και με τη γραμματέα του γιατρού..  συμπάσχω με τη μέση, με την τουαλέτα το βράδυ ( όχι βέβαια κάθε 1 ώρα, αλλά κάθε 2) πλέον και εγώ δεν μπορώ να κοιμηθώ, αρκετά, κοιμάμαι πολύ λίγες ωρες και είχα κάνει και ένα χειρουργείο στο ισχύο όταν ήμουν μικρή, και ενώ ποτέ 32 χρόνια δεν με είχε ενοχλήσει καν, με πιάνει τώρα στον ύπνο. Δεν ξέρω αν είναι από τη μέση η από το χειρουργείο.. τα ξεπερνάω όλα, βέβαια..  οι μετρήσεις μου ζάχαρο και πίεση που με απασχολούσε πολύ, βγήκαν μια χαρά, και δεν χρειάζεται να πάω σε ενδοκρινολόγο κτλ και χάρηκα πολύ.. με κάποιες εξετάσεις που τρέχει ο άντρας μου, καιρό τώρα με μια κύστη, έχουν βγει όλες φυσιολογικές, δόξα το Θεο.. έχουμε ακόμα, τη βιοψια 8/2 και παρακαλάω μέρα νύχτα να βγει καλή κ αυτή..  περιμένω την άλλη εβδομάδα να πάω και εγώ στο γιατρό και εύχομαι να είναι καλά το μωράκι μου.. ❤️❤️

Μπράβο βρε κουνελάκι! Είδες τελικά;ούτε που θα πας σε ενδοκρινολόγο...ωραία!! Να μην έχεις και αυτό στο κεφάλι σου...απλά ξέρεις να είσαι προσεκτική! Που έτσι κι αλλιώς είμαστε τώρα δεν γίνεται αλλιώς. 

Θυμαμαι για τον άντρα σου κάτι είχες αναφέρει πάλι...ελπίζω και στη βιοψία βρε κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! Αν οι εξετάσεις όμως βγήκαν καλές νομίζω και η βιοψία θα είναι καλή να μην ανησυχείς! 🙏🙏 Περαστικά να είναι! Και με το καλό να δεις το μωράκι σου κι εσύ την άλλη εβδομάδα! Άντε κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Σαντουλι;;;; Πφφ ρε γαμωτο.... Πραγματικά πάλι καλά που έχεις κάνει το εμβόλιο κορίτσι μου!! Είσαι πολύ τυχερή! Αυτό να σκέφτεσαι! Πιστεύω δε θα επιβαρυνθείς από τα συμπτώματα...ίσως να ανεβάσεις λίγο πυρετό. Αν είναι η όμικρον ίσως να μη σε πειράξει τόσο κι αν σε πειράξει παραπάνω μπορεί να σε πειράξει επειδή είσαι εγκυουλα... Υπομονή! Πες μας πως ξύπνησες σήμερα και τι θα σου πουν οι γιατροί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Γρήγορα περαστικά και χωρίς πολύ ταλαιπωρία σου εύχομαι Σάντυ μου. Είμαι αισιόδοξη ότι αφού έχεις κάνει το εμβόλιο θα το περάσεις ομαλά! 🙏 Πρόσεχε να τρως και να ξεκουράζεσαι καλά αυτές τις μέρες να δυναμώσει ο οργανισμός σου και κάνε ό,τι σου πουν οι γιατροί. Περιμένουμε νέα σου και σου στέλνω την θετική μου ενέργεια κορίτσι μου! 🤰❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου τι τέλεια που είμαι τα γλυκά σου τα μωράκια είναι και σε υπέροχα κιλά!!! Μπράβο τα μικρά Ζουζούνια με το καλό να βγουν!!! Ξεκίνησες και εσύ σιγά-σιγά έτσι!!! Να μην αγχώνεσαι όλα θα γίνουν το να πλύνεις και να βάζει σε τάξη τα ρουχαλάκια τους πιστεύω πραγματικά ότι είναι η πιο ευχάριστη διαδικασία και θα την ευχαριστηθείς πολύ!!! Βέβαια να κοιτάξεις να είσαι εσύ χαλαρή δυστυχώς πέφτουν όλα πάνω στους άντρες μας αλλά τι να κάνουμε Θα επανορθώσουμε μετά με τα αγγελούδια που θα φέρουμε στον κόσμο!!!! 

Εγώ έχω πάρει όλα τα απαραίτητα... Πήρα μία πιτζάμα δύο νυχτικά και μία ρόμπα.... Τώρα αν χρειαστώ και κάτι άλλο θα πάρω και από αυτά που ήδη έχω!! Εσύ που έχεις και τη μαμά σου εκεί Μην αγχώνεσαι για τίποτα!!! και εμένα η αδερφή του άντρα μου που δουλεύει σε μαγαζί με εσώρουχα και αυτή τα τακτοποίησε όλα εγώ δεν πήγα καν!!! Θα σου πρότεινα και εσώρουχα μιας χρήσης!!! Εγώ πήρα ένα πακετάκι και έχει μέσα 4 εσώρουχα.. τα πήρα από εκεί με τα μωρουδιακά που πήγα και τα πράγματα για την μπέμπα... Και θα πάρω τρία βρακάκια από το σπίτι.... Μου έχουν πει όλοι ότι θα με βολέψουν τα μιας χρήσης για την αρχή....

 

Κ εμένα τα ίδια μου έχει πάρει η μαμά μου,τώρα μόνο ένα σουτιέν θηλασμού μου λείπει που μάλλον από το orchestra θα το πάρω κ θα κοιτάξω κ τα εσώρουχα που είπες,εκτός αν δίνουν από το νοσοκομείο γιατί εγώ θα γεννήσω σε ιδιωτικό. Το μόνο άγχος μου είναι να προλάβω γιατί εγώ σίγουρα θα γεννήσω Μάρτιο, δλδ από τις 5/3 που μπαίνω στο μήνα μου κάθε μέρα μπορεί κ να γεννήσω. Κ το μόνο σίγουρο είναι πως δε θέλω να γεννήσω το Φεβρουάριο. Απλώς το καινούριο σπίτι χρειάζεται πολλά πράγματα,κ ακόμη δεν έχουμε τελειώσει με τα μωρουδιακα, κ οι βόλτες στα μαγαζιά για μένα είναι πολύ κουραστικές. Σκέψου πως αν δε με αφήσει απ' έξω ο άντρας μου κ περπατήσω μετά πρέπει να κάτσω επειγόντως. Ο μπέμπης είναι πολύ χαμηλά κ με πιέζει αρκετά συν το βάρος από την μπέμπα από πάνω.. ευτυχώς το ρυθμιζουμε έτσι κ κανουμε λίγα πράγματα 2,3 φορές την εβδομάδα κ τις υπόλοιπες ξεκουράζομαι. Τώρα το σκ θα πάω στους γνωστούς μου να μαζέψω τα μωρουδιακα (σεντονακια,κούνιες κτλ) κ μετά θα πάω απευθείας για τα τελευταία που θα μου λείπουν κ μαγαζιά τέλος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Περαστικά σου κορίτσι μου, πάρε πολλές βιταμίνες κ ξεκουράσου. Εφόσον έχεις κάνει κ εμβόλιο λογικά θα έχεις ελαφριά συμπτώματα. Σκέψου το θετικά, τουλάχιστον θα έχεις σούπερ ανοσία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Περαστικά σου κοπέλα μου και γρήγορη ανάρρωση. Όπως αναφέρουν και τα κορίτσια, είσαι πολύ τυχερή που έχεις κάνει το εμβόλιο. Όσοι γνωστοί μας εμβολισμενοι έχουν νοσησει το τελευταίο διάστημα, το έχουν περάσει πολύ ήπια και στο πόδι. Η αναστάτωση λένε είναι περισσότερη. Ξεκουρασου στο σπιτάκι σου και ακολούθησε τις οδηγίες των ειδικών. Όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου να κάνω μια ερωτησουλα; Επειδή με ρωτάνε κάτι θείες 🤣🤣🤣 και με αγχωνουν κάπως...πρέπει να κάνουμε καμιά ένεση για τα πνευμόνια του μωρού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Κ εμένα τα ίδια μου έχει πάρει η μαμά μου,τώρα μόνο ένα σουτιέν θηλασμού μου λείπει που μάλλον από το orchestra θα το πάρω κ θα κοιτάξω κ τα εσώρουχα που είπες,εκτός αν δίνουν από το νοσοκομείο γιατί εγώ θα γεννήσω σε ιδιωτικό. Το μόνο άγχος μου είναι να προλάβω γιατί εγώ σίγουρα θα γεννήσω Μάρτιο, δλδ από τις 5/3 που μπαίνω στο μήνα μου κάθε μέρα μπορεί κ να γεννήσω. Κ το μόνο σίγουρο είναι πως δε θέλω να γεννήσω το Φεβρουάριο. Απλώς το καινούριο σπίτι χρειάζεται πολλά πράγματα,κ ακόμη δεν έχουμε τελειώσει με τα μωρουδιακα, κ οι βόλτες στα μαγαζιά για μένα είναι πολύ κουραστικές. Σκέψου πως αν δε με αφήσει απ' έξω ο άντρας μου κ περπατήσω μετά πρέπει να κάτσω επειγόντως. Ο μπέμπης είναι πολύ χαμηλά κ με πιέζει αρκετά συν το βάρος από την μπέμπα από πάνω.. ευτυχώς το ρυθμιζουμε έτσι κ κανουμε λίγα πράγματα 2,3 φορές την εβδομάδα κ τις υπόλοιπες ξεκουράζομαι. Τώρα το σκ θα πάω στους γνωστούς μου να μαζέψω τα μωρουδιακα (σεντονακια,κούνιες κτλ) κ μετά θα πάω απευθείας για τα τελευταία που θα μου λείπουν κ μαγαζιά τέλος!! 

Το θέμα που θα σου έλεγα αν είναι να ξεκινήσεις τώρα είναι το πλύσιμο και το σιδέρωμα....εκτός κι αν έχεις κάποιον να σε βοηθήσει....εμένα αυτό με κούρασε πιο πολύ και φαντάσου είχα και τη βοήθεια της μάνας μου.... 

Κατά τ αλλά έχεις ένα μήνα μπροστά σου που είναι ένα καλό χρονικό διάστημα να προετοιμαστείς!!!!

Κορίτσι μου πάντως να ξέρεις ότι παθαίνω ακριβώς το ίδιο πράγμα με την πίεση κατω και τις φορές που πήγα να ψωνίσω από το κατάστημα με τα είδη μπεμπέ προσφέρθηκαν οι άνθρωποι να μου δώσουν καρέκλα και φυσικά κάθισα.... Κάντο και εσύ όπου πας ειδικά αν πηγαίνεις σε μαγαζιά που είναι πιο γειτονικά!!! Γιατί όσο να ναι έχεις και διδυμάκια!!! Τώρα θα σου πρότεινα όσο μπορείς Απλά να επικεντρωθείς τα μωράκια σου και το σπίτι Δεν πειράζει θα το κάνεις και αργότερα!! Δεν μπορούμε να τα κάνουμε όλα ταυτόχρονα Δεν γίνεται οπότε να μην αγχώνεσαι αν κάτι μείνει πίσω με το σπίτι ίσα-ίσα μετά θα το φτιάξετε παρέα με τα μωράκια σου!! 💗💗👶👶👶 

Για το ιδιωτικό πρέπει να δίνουν ναι...πρέπει να έχεις δίκιο!! Για ρώτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Α ωραία!! Κι εγώ αυτό σκεφτόμουν για την φωλιτσα μου...ακριβώς το ίδιο... Οκ!!!! Γλιτώσαμε και κάτι!! 🤣🤣 Έχω βαρεθεί να πλενω πραγματικά...δεν έχω στεγνωτήριο και κάνουν χρόνια να στεγνωσουν....! Εσύ έχεις στεγνωτήριο;

Όχι αγάπη κι εμείς δεν έχουμε στεγνωτηριο. Τα απλώνω στην απλώστρα απέναντι από το ερκοντισιον και στεγνώνουν σχετικά γρήγορα. Αλλά δεν έχω πλύνει τίποτα της μπέμπας πέρα από από τα χθεσινά... 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου εγώ τελικά δεν τη γλύτωσα.. έχω κορονοιο.. και έχω και κάποια συμπτώματα αλλά ελπίζω να παραμείνουν ελαφριά.. στενοχωρήθηκα και φοβήθηκα λίγο για να πω την αλήθεια αλλά αύριο το πρωί θα μιλήσω με γιατρούς και βλέπουμε..

Έλα ρε κοριτσάκι μου περαστικουλια! Ελαφριά θα παραμείνουν και μην αγχώνεσαι είμαστε εμβολιασμενες και μετράει πολύ αυτό. Επίσης πλέον από ότι έχω καταλάβει το μεγαλύτερο ποσοστό το περνάει στο πόδι. Να είσαι σε επικοινωνία με τους γιατρούς σου και όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...