Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Κι εγώ στο Ρέα θα γεννήσω!! Εκεί γέννησα και το πρώτο💕 Πότε έχεις ΠΗΤ θύμισε μου;;

22/4!! Εσύ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

@Κουνελακι36 Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! 

Μίλησα με τη γυναικολογο, μου είπε ότι είναι κάτι που ρυθμίζεται, αλλά με παρεπεμψε σε ενδοκρινολογο. Γενικά είμαι προσεκτική με τη διατροφή. Επειδή ήμουν λιποβαρης από παιδί/εφηβη, ακολουθώ διατροφή με πέντε γεύματα την ημέρα, όπως κι εσύ εδώ, και πολλά χρόνια. Έχω φέρει το βάρος μου σε μια ισορροπία και τώρα με την εγκυμοσύνη δεν έχω πάρει κιλά και προσέχω τι τρώω. Με πείραξε πολύ να σου πω την αλήθεια...

Η ενδοκρινολογος θα με καλέσει μόλις τελειώσει το ιατρείο. Θα σας ενημερώσω για την εξέλιξη. 

Πέρασα κ εγώ αυτήν την στεναχώρια και το άγχος, και σε καταλαβαίνω γτ ούτε εγώ έχω πάρει παραπάνω κιλά και έλεγα τι κάνω λάθος.. και ανάθεμα την ώρα που έτρωγα παγωτό όταν οι καούρες βαράνε κόκκινο και δεν άντεχα άλλο.. αλλά δεν φταις εσύ κάπου, παρουσιάζεται σε πολλές κοπέλες, και ρυθμίζεται μια χαρά, με ότι χρειαστεί.. επίσης, μετά την εγκυμοσύνη περνάει!! Μην στεναχωριέσαι, γι'αυτό κάνουμε την καμπύλη τώρα για να προλάβουμε να μην συμβεί τίποτα στο μωράκι μας!! Έτσι μου είπε ο γιατρός μου και ηρέμησα κ εγώ.. Θα το ρυθμίσεις και Όλα καλά θα πάνε!!! ❤️🥰❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Μόνο χαρές εύχομαι σε όλες μας με τις οικογένειες μας και τα παιδάκια μας τα όμορφα... 

@Tinkerbelly κορίτσι μου εγώ είχα πιεί κανονικά νερό γιατί όπως λες μου έκαιγε.τον λαιμό. Και από το μικροβιολογικό μου είχαν πει ότι νερό μπορώ να πίνω κανονικά.  Καταλαβαίνω πως νιώθεις αλλά το αν θα έχεις σάκχαρο κύησης ή όχι όπως κατάλαβες δεν έχει να κάνει με την διατροφή, αλλά με τον οργανισμό καθαρά, οπότε μην σκέφτεσαι ότι έχεις κάνει κάτι λάθος ή ότι φταίει εσύ.  Εσύ κάνεις ότι καλύτερο μπορείς για το παιδάκι σου, υπάρχουν όμως και πράγματα που δεν εξαρτώνται από εμάς. 

Οι εξετάσεις μου βγήκαν καλές μου φαίνονται εμένα τώρα περιμένω απάντηση από την γιατρό. 

Αιματοκρίτης σταθερά εδώ και καιρό 32

Το μόνο που με παραξένεψε είναι η ουρία που ήταν κάτω από το όριο

Όλα τα υπόλοιπα δόξα τον καλό θεουλη ήταν εντός ορίων.  

Μπράβο και για τις εξετάσεις σου, αγάπη!! Ξεκουράσου τώρα να είσαι φρέσκια φρέσκια αύριο!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Ουφ, όλο γυρνάει η μικρή σου!! Όλες τις θέσεις έχει πιάσει😆 Αν πας με καισαρική βέβαια, δεν σε νοιάζει η θέση..

Όταν λέει να προγραμματίσετε την καισαρική αρκετά νωρίτερα, για πότε σου είπε;

Κι εγώ κάθε 2 εβδομάδες πάω από δω και πέρα!🙏 Ανυπομονώ να έρθει η άλλη εβδομάδα να κάνω κι εγώ το Doppler, καλά να είναι και για τις δυο μας εύχομαι..🙏❤️💕

Αγάπη μου μου είπε να γεννήσω στις 35 εβδομάδες! Για την ακρίβεια μου είπε στόχος είναι να φτάσουμε εκεί γιατί με έκοβε κι αυτός πολύ νωρίτερα.οιστευω στις 35 θα μου το πάρει γιατί δε θέλει να επιβαρύνει πολύ τη μήτρα...τι να πω ας είναι ..αν η μικρή έχει μεγαλώσει...ισχύει πρινσενσακι μου γυρίζει συνέχεια η μικρή χαχαχα τώρα δεν ξέρω θα δω στο ντοπλερ αν θα έχει αλλάξει θέση. 

Εσυ πότε ακριβώς έχεις ντόπλερ;;;να ξέρω να ρωτήσω μην το ξεχάσω!!!!!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα την καμπύλη σακχαρου και οι τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης ήταν οριακά υψηλές. Το σάκχαρο νηστείας ήταν μια χαρά. 

Σήμερα επανέλαβα την εξέταση και τα αποτελέσματα ήταν χειρότερα. Και οι δύο τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης κοντά στο 200! Έχω στενοχωρηθεί πολύ... Όλη την εβδομάδα δεν έφαγα ούτε μέλι, λίγα φρούτα μετρημενα και έτρωγα λίγο ψωμί ολικής άλεσης. Γλυκό έχω να φάω μήνες.  Απλά σήμερα ήπια τη γλυκοζη με νερό γιατί την προηγούμενη φορά με είχε ενοχλήσει πολύ στον λαιμό. Και διάβασα ότι επιτρέπεται η κατανάλωση νερού μεταξύ των μετρήσεων. Την προηγούμενη φορά που είχα οριακά αποτελέσματα είχα πιει τη γλυκοζη σκέτη, χωρίς καθόλου νερό. 

Μέχρι να με καλέσει η γιατρός θα σκάσω... Εσείς είχατε πιει νερό;  

Κορίτσι μου κι εγώ έπινα νεράκι δεν άντεχα χωρίς νερό! Μου το είπαν και από το μικρόβιολογικο. Δεν ήπια ποσότητα αλλά γουλιτσα γουλιτσα έπινα. Δεν φταις κάπου όπως σωστά είπε και η dreamer είναι και θέμα οργανισμού... Δεν πρέπει να στεναχωριέσαι! Με συγκεκριμένη διατροφή θα το ρυθμίσετε ! Το μωράκι σου δεν έχει πάθει κάτι ! Για αυτό κάνουμε άλλωστε το τεστ γλυκόζης για να ξέρουμε τις τιμές κι από δω και πέρα να το ρυθμίσουμε... Μην αγχώνεσαι! Πες μας τι θα σου πει και η ενδοκρινολόγος!! ♥️♥️🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Την προηγούμενη εβδομάδα έκανα την καμπύλη σακχαρου και οι τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης ήταν οριακά υψηλές. Το σάκχαρο νηστείας ήταν μια χαρά. 

Σήμερα επανέλαβα την εξέταση και τα αποτελέσματα ήταν χειρότερα. Και οι δύο τιμές μετά τη λήψη της γλυκοζης κοντά στο 200! Έχω στενοχωρηθεί πολύ... Όλη την εβδομάδα δεν έφαγα ούτε μέλι, λίγα φρούτα μετρημενα και έτρωγα λίγο ψωμί ολικής άλεσης. Γλυκό έχω να φάω μήνες.  Απλά σήμερα ήπια τη γλυκοζη με νερό γιατί την προηγούμενη φορά με είχε ενοχλήσει πολύ στον λαιμό. Και διάβασα ότι επιτρέπεται η κατανάλωση νερού μεταξύ των μετρήσεων. Την προηγούμενη φορά που είχα οριακά αποτελέσματα είχα πιει τη γλυκοζη σκέτη, χωρίς καθόλου νερό. 

Μέχρι να με καλέσει η γιατρός θα σκάσω... Εσείς είχατε πιει νερό;  

Καλημέρα κορίτσι μου, μίλησες με τον γιατρό σου; Είχα κι εγώ αυξημένη τη δεύτερή μου μέτρηση και φαντάσου ότι από την αρχή της εγκυμοσύνης κάνω πολύ προσεκτική διατροφή γιατί είμαι και σε μια ηλικία που ο γιατρός μου δεν ήθελε να πάρω κιλά και να μη μου δημιουργηθεί ζάχαρο κύησης. Πέρα από κάτι μικρές ατασταλίες τα Χριστούγεννα, έχω να φάω ζάχαρη κάτι αιώνες! 

Με έστειλε σε ενδοκρινολόγο (πάω και σε διατροφολόγο τους τελευταίους 3 μήνες). Πήρα και ένα μηχανάκι μέτρησης ζαχάρου και κάνω μετρήσεις κάθε πρωί νηστική και 1 ώρα μετά από κάθε γεύμα (πρωινό, μεσημεριανό, βραδινό) και σημειώνω αναλυτικά όλα τα γεύματά μου. Οι μετρήσεις με το μηχανάκι είναι πολύ καλύτερες από του μικροβιολογικού και οπότε λίγο ηρεμήσαμε. Παρ'όλα αυτά, έκανα κάποιες αλλαγές στη διατροφή μου. Πχ. το πρωί μου είπε ότι το ζάχαρο έχει την τάση να αυξάνεται πολύ, οπότε μου άλλαξε το πρωινό που είχα γάλα με βρώμη και δημητριακά. Μου είπε αν θέλω να πίνω λίγο το βράδυ πριν κοιμηθώ. Ή τα φρούτα που τρώω μέσα στην ημέρα, να τα τρώω ένα-ένα με διαφορά τουλάχιστον μιας ώρας. Ακόμα και πορτοκαλάδα να πιω, να είναι από ένα πορτοκάλι. Ή την μπανάνα να την τρώω μισή μισή. Γενικά να σπάω τα γεύματά μου και να μη φτάνω να πεινάω ποτέ. Ρύζια, ζυμαρικά, ψωμιά δεν τρώω καθόλου έτσι κι αλλιώς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

22/4!! Εσύ??

Εγώ 1/4 έχω οπότε τέλη Μαρτίου μάλλον! Κρίμα έλεγα μήπως ήμασταν μαζί στο μαιευτήριο 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου μου είπε να γεννήσω στις 35 εβδομάδες! Για την ακρίβεια μου είπε στόχος είναι να φτάσουμε εκεί γιατί με έκοβε κι αυτός πολύ νωρίτερα.οιστευω στις 35 θα μου το πάρει γιατί δε θέλει να επιβαρύνει πολύ τη μήτρα...τι να πω ας είναι ..αν η μικρή έχει μεγαλώσει...ισχύει πρινσενσακι μου γυρίζει συνέχεια η μικρή χαχαχα τώρα δεν ξέρω θα δω στο ντοπλερ αν θα έχει αλλάξει θέση. 

Εσυ πότε ακριβώς έχεις ντόπλερ;;;να ξέρω να ρωτήσω μην το ξεχάσω!!!!!! 💓

Διόνη μου, ο γιατρός σου σίγουρα θα κάνει ότι είναι πιο ασφαλές για εσένα και το μωράκι σου. Οπότε αν είναι ευχαριστημένος με την ανάπτυξή της, γιατί όχι και στις 35 εβδομάδες!! Όλα καλά να πάνε και για τις δυο σας, αυτό έχει σημασία! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου μου είπε να γεννήσω στις 35 εβδομάδες! Για την ακρίβεια μου είπε στόχος είναι να φτάσουμε εκεί γιατί με έκοβε κι αυτός πολύ νωρίτερα.οιστευω στις 35 θα μου το πάρει γιατί δε θέλει να επιβαρύνει πολύ τη μήτρα...τι να πω ας είναι ..αν η μικρή έχει μεγαλώσει...ισχύει πρινσενσακι μου γυρίζει συνέχεια η μικρή χαχαχα τώρα δεν ξέρω θα δω στο ντοπλερ αν θα έχει αλλάξει θέση. 

Εσυ πότε ακριβώς έχεις ντόπλερ;;;να ξέρω να ρωτήσω μην το ξεχάσω!!!!!! 💓

Τετάρτη θα πάω, όλους τους μεγάλους υπερήχους Τετάρτη τους κάνω κ τώρα κ στον μικρό μου!! Μάλλον Τετάρτη θα έχει τους εμβρυολόγους το Ρέα😆 32η εβδ είμαι τώρα οπότε είναι καλή εβδομάδα πιστεύω να το κάνω!!

Στις 35 ε;; Έφτασες κι εσύ δηλαδή!! Μωρέ ας είναι καλά η μπουμπού να έχει αναπτυχθεί να έχει πάρει τα κιλάκια της, και αν πρέπει να στο πάρει τότε τι να κάνουμε!! Ό,τι είναι καλύτερο!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 Βίον ανθοσπαρτον κ υγεία αγάπη κ όλα τα καλά εύχομαι μαζί με το μωράκι σας !!! 

Εγώ δεν έκανα ακόμη τπτ με τα γραφειοκρατικά (ανέλαβα να τα κάνω εγώ μιας κ έχω χρόνο μπολικο) κ ο δικός μου μου "παραπονιεται" ότι δε θέλω να τον παντρευτώ !!!!! 

Εν τω μεταξύ του συζήτησα μια ιδέα που είχα για σύνθεση ονομάτος για το μπομπο κ τώρα τρώω το δούλεμα της ζωής μου !! Θα έχει 2 ονόματα Αλέξανδρος απτη μαμά μου κ Ανδρέας από ένα τάμα στη Πάρτα. Του λέω λοιπόν θα μπορουσαμε να τον φωναζουμε Αλεξανδρέα, πως σου φαίνεται, δεν βγάζει μια... "αρχοντιά"?? Κ μου λέει : Α αμα θες αρχοντιά να τον πούμε Αντωνομαρία σαν τον πατέρα του Καποδίστρια!!!!! 🤪

Έκτοτε μια τον λέει Αλεξανδρέα κ μια Αντωνομαρία !!! Τι ακούει το έμβρυο!!!! 🙉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Εγώ 1/4 έχω οπότε τέλη Μαρτίου μάλλον! Κρίμα έλεγα μήπως ήμασταν μαζί στο μαιευτήριο 😄

Αααα, δυστυχώς, είμαστε μακρυά.. κρίμα!! Δεν πειράζει, με το καλό τα μπεμπακια μας!! 🥰🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

@Dreamer1 Βίον ανθοσπαρτον κ υγεία αγάπη κ όλα τα καλά εύχομαι μαζί με το μωράκι σας !!! 

Εγώ δεν έκανα ακόμη τπτ με τα γραφειοκρατικά (ανέλαβα να τα κάνω εγώ μιας κ έχω χρόνο μπολικο) κ ο δικός μου μου "παραπονιεται" ότι δε θέλω να τον παντρευτώ !!!!! 

Εν τω μεταξύ του συζήτησα μια ιδέα που είχα για σύνθεση ονομάτος για το μπομπο κ τώρα τρώω το δούλεμα της ζωής μου !! Θα έχει 2 ονόματα Αλέξανδρος απτη μαμά μου κ Ανδρέας από ένα τάμα στη Πάρτα. Του λέω λοιπόν θα μπορουσαμε να τον φωναζουμε Αλεξανδρέα, πως σου φαίνεται, δεν βγάζει μια... "αρχοντιά"?? Κ μου λέει : Α αμα θες αρχοντιά να τον πούμε Αντωνομαρία σαν τον πατέρα του Καποδίστρια!!!!! 🤪

Έκτοτε μια τον λέει Αλεξανδρέα κ μια Αντωνομαρία !!! Τι ακούει το έμβρυο!!!! 🙉

Εντάξει κατουρηθηκα!!!! Χαχαχχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 κοριτσάκι μου!! Να ζήσετε!! Κάθε ευτυχία εύχομαι στη ζωή σας!! Μόνο χαρές και υγεία!! Με το καλό να έρθει η μπεμπουλα σας, να ολοκληρώσει την αγάπη σας και την οικογένεια σας!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tinkerbelly είπε:

@Dreamer1 Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Έχεις δίκιο. Θα το περάσουμε και αυτό! 

Η ώρα η καλή αύριο!!! Να ζήσετε ευτυχισμένοι και αγαπημένοι!!! 🙂 ❤️

Ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

@Dreamer1 Βίον ανθοσπαρτον κ υγεία αγάπη κ όλα τα καλά εύχομαι μαζί με το μωράκι σας !!! 

Εγώ δεν έκανα ακόμη τπτ με τα γραφειοκρατικά (ανέλαβα να τα κάνω εγώ μιας κ έχω χρόνο μπολικο) κ ο δικός μου μου "παραπονιεται" ότι δε θέλω να τον παντρευτώ !!!!! 

Εν τω μεταξύ του συζήτησα μια ιδέα που είχα για σύνθεση ονομάτος για το μπομπο κ τώρα τρώω το δούλεμα της ζωής μου !! Θα έχει 2 ονόματα Αλέξανδρος απτη μαμά μου κ Ανδρέας από ένα τάμα στη Πάρτα. Του λέω λοιπόν θα μπορουσαμε να τον φωναζουμε Αλεξανδρέα, πως σου φαίνεται, δεν βγάζει μια... "αρχοντιά"?? Κ μου λέει : Α αμα θες αρχοντιά να τον πούμε Αντωνομαρία σαν τον πατέρα του Καποδίστρια!!!!! 🤪

Έκτοτε μια τον λέει Αλεξανδρέα κ μια Αντωνομαρία !!! Τι ακούει το έμβρυο!!!! 🙉

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου να σαι καλα... Σύντομα και στα δικά σας εύχομαι!!! Με το καλό τα μωράκια μας να ναι γερά να μας γεμίζουν ευτυχία!!! 

Χαχαχαχ εεε τον παραπονιάρηηη... Πάρτο ρε συ το παιδί να μην στεναχωριέσαι... 😂😂😂

Αλεξανδρεα εεεε;;; Κοίτα δεν είναι συνηθισμένο καθόλου!!! Αλλά νομίζω ότι πάνω στην κουβέντα έτσι θα βγαίνει ούτως ή άλλως... Δηλαδή τώρα που το λέω φωναχτά αλεξανδρεα μου βγαίνει... Οπότε γιατί όχι;;; Κλαίω με τον δικό σου Αντωνομαρια 😂😂😂 καημένο μου παιδί... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

@Dreamer1 κοριτσάκι μου!! Να ζήσετε!! Κάθε ευτυχία εύχομαι στη ζωή σας!! Μόνο χαρές και υγεία!! Με το καλό να έρθει η μπεμπουλα σας, να ολοκληρώσει την αγάπη σας και την οικογένεια σας!! 🥰🥰🥰🥰❤️❤️❤️

Κουνελάκι μου γλυκό σε ευχαριστούμε πολύ κοριτσάκι μου!!! Με το καλό τα μωράκια μας!!! Να μας χαρίζουν ευτυχία και αγάπη!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αγάπη μου μου είπε να γεννήσω στις 35 εβδομάδες! Για την ακρίβεια μου είπε στόχος είναι να φτάσουμε εκεί γιατί με έκοβε κι αυτός πολύ νωρίτερα.οιστευω στις 35 θα μου το πάρει γιατί δε θέλει να επιβαρύνει πολύ τη μήτρα...τι να πω ας είναι ..αν η μικρή έχει μεγαλώσει...ισχύει πρινσενσακι μου γυρίζει συνέχεια η μικρή χαχαχα τώρα δεν ξέρω θα δω στο ντοπλερ αν θα έχει αλλάξει θέση. 

Εσυ πότε ακριβώς έχεις ντόπλερ;;;να ξέρω να ρωτήσω μην το ξεχάσω!!!!!! 💓

Διονακι μου κορίτσι μου αν αυτό είναι το καλύτερο και για τις δύο σας αυτό να γίνει!!! Αχ θεέ μου έχω ενθουσιαστεί!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά...❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/1/2022 at 12:29 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμένα μου είπε ότι είναι σημαντικό να το κάνουμε, για να έχει αντισώματα το μωρό όταν γεννηθεί , γιατί πλέον αρκετός κόσμος δεν το κάνει και τα τελευταία χρόνια έχει μια μικρή έξαρση ο κοκκιτης. Αυτά μου είπε και με έπεισε. 😂

Γειά σου κορίτσι μου κ με το καλό το μωρό σου! Έπεσα τυχαία πάνω στο ερώτημα σου (άμα. Έχεις μωρό αυτές είναι οι ασχολίες του σαββατόβραδου χαχαχα). 

Το εμβόλιο του κοκκυτη το έκανα κ γω στην εγκυμοσύνη μου γύρω στην 32η αν θυμάμαι καλά ίσως λίγο νωρίτερα. Πέρα από το γυναικολόγο μου το είχε πει κ η παιδίατρος (είναι φίλη μου όποτε την είχα διαλέξει από πριν καν μείνω έγκυος) η οποία το έκανε κ η ίδια δλδ στην εγκυμοσύνη της. Είναι σε μεγάλη έξαρση ο κοκκυτης για το λόγω που είπες, δεν εμβολιαζονται. Επίσης πολύς κόσμος ειδικά ηλικιωμένοι έχουν ένα βηχαλακι κ δεν πάει το μυαλό τους. Πολλά μωρά κολλάνε από τους παππούδες τους κ είναι φοβερά επικίνδυνο. Ελπίζω να σε βοήθησα! 

@Princess28ταγκαρω κ σενα γιατί είδα ότι ρωτούσες!

Με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου κορίτσι μου κ με το καλό το μωρό σου! Έπεσα τυχαία πάνω στο ερώτημα σου (άμα. Έχεις μωρό αυτές είναι οι ασχολίες του σαββατόβραδου χαχαχα). 

Το εμβόλιο του κοκκυτη το έκανα κ γω στην εγκυμοσύνη μου γύρω στην 32η αν θυμάμαι καλά ίσως λίγο νωρίτερα. Πέρα από το γυναικολόγο μου το είχε πει κ η παιδίατρος (είναι φίλη μου όποτε την είχα διαλέξει από πριν καν μείνω έγκυος) η οποία το έκανε κ η ίδια δλδ στην εγκυμοσύνη της. Είναι σε μεγάλη έξαρση ο κοκκυτης για το λόγω που είπες, δεν εμβολιαζονται. Επίσης πολύς κόσμος ειδικά ηλικιωμένοι έχουν ένα βηχαλακι κ δεν πάει το μυαλό τους. Πολλά μωρά κολλάνε από τους παππούδες τους κ είναι φοβερά επικίνδυνο. Ελπίζω να σε βοήθησα! 

@Princess28ταγκαρω κ σενα γιατί είδα ότι ρωτούσες!

Με το καλό! 

Σ‘ ευχαριστούμε πολύ γλυκιά μας Τοκυο για τις πληροφορίες!! ❤️🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Σ‘ ευχαριστούμε πολύ γλυκιά μας Τοκυο για τις πληροφορίες!! ❤️🤗

Μου αρέσουν οι ώρες που γράφουμε... Χαχαχα γκραντε Σάββατο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Γειά σου κορίτσι μου κ με το καλό το μωρό σου! Έπεσα τυχαία πάνω στο ερώτημα σου (άμα. Έχεις μωρό αυτές είναι οι ασχολίες του σαββατόβραδου χαχαχα). 

Το εμβόλιο του κοκκυτη το έκανα κ γω στην εγκυμοσύνη μου γύρω στην 32η αν θυμάμαι καλά ίσως λίγο νωρίτερα. Πέρα από το γυναικολόγο μου το είχε πει κ η παιδίατρος (είναι φίλη μου όποτε την είχα διαλέξει από πριν καν μείνω έγκυος) η οποία το έκανε κ η ίδια δλδ στην εγκυμοσύνη της. Είναι σε μεγάλη έξαρση ο κοκκυτης για το λόγω που είπες, δεν εμβολιαζονται. Επίσης πολύς κόσμος ειδικά ηλικιωμένοι έχουν ένα βηχαλακι κ δεν πάει το μυαλό τους. Πολλά μωρά κολλάνε από τους παππούδες τους κ είναι φοβερά επικίνδυνο. Ελπίζω να σε βοήθησα! 

@Princess28ταγκαρω κ σενα γιατί είδα ότι ρωτούσες!

Με το καλό! 

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!!! Να σαι καλά και να χαίρεσαι κι εσύ το μωράκι σου!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Διόνη μου, ο γιατρός σου σίγουρα θα κάνει ότι είναι πιο ασφαλές για εσένα και το μωράκι σου. Οπότε αν είναι ευχαριστημένος με την ανάπτυξή της, γιατί όχι και στις 35 εβδομάδες!! Όλα καλά να πάνε και για τις δυο σας, αυτό έχει σημασία! 🥰

Ευχαριστώ για τη στήριξη κοριτσάκι μου καλό!!!! Το εύχομαι κι εγώ!!! Όλα τα παιδάκια μας να γεννηθούν όπως πρέπει ώστε να είναι υγιή!! 🙏🙏♥️♥️♥️

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Τετάρτη θα πάω, όλους τους μεγάλους υπερήχους Τετάρτη τους κάνω κ τώρα κ στον μικρό μου!! Μάλλον Τετάρτη θα έχει τους εμβρυολόγους το Ρέα😆 32η εβδ είμαι τώρα οπότε είναι καλή εβδομάδα πιστεύω να το κάνω!!

Στις 35 ε;; Έφτασες κι εσύ δηλαδή!! Μωρέ ας είναι καλά η μπουμπού να έχει αναπτυχθεί να έχει πάρει τα κιλάκια της, και αν πρέπει να στο πάρει τότε τι να κάνουμε!! Ό,τι είναι καλύτερο!!❤️

Κι εγώ σήμερα έκλεισα 31 και μπήκα 32. Εμείς μαζί τα κάνουμε αυτά!! 😀😀 Αυτό λέω να έχει αναπτυχθεί καλά και οπότε κρίνει ο γιατρός! Ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη πρινσενσακι μου!!!!

Χαχαχα μάλλον ναι αυτό συμβαίνει που σου το βάζουν πάντα Τετάρτη γιατί κι εκεί που πάω εγώ μια εξέταση εμβρυοκαρδιολογο που την έκανε η συννυφαδα μου μόνο Σάββατο την κάνουν! Όλα καλά θα πάνε η Τετάρτη είναι γουρικη!!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

@Dreamer1 Βίον ανθοσπαρτον κ υγεία αγάπη κ όλα τα καλά εύχομαι μαζί με το μωράκι σας !!! 

Εγώ δεν έκανα ακόμη τπτ με τα γραφειοκρατικά (ανέλαβα να τα κάνω εγώ μιας κ έχω χρόνο μπολικο) κ ο δικός μου μου "παραπονιεται" ότι δε θέλω να τον παντρευτώ !!!!! 

Εν τω μεταξύ του συζήτησα μια ιδέα που είχα για σύνθεση ονομάτος για το μπομπο κ τώρα τρώω το δούλεμα της ζωής μου !! Θα έχει 2 ονόματα Αλέξανδρος απτη μαμά μου κ Ανδρέας από ένα τάμα στη Πάρτα. Του λέω λοιπόν θα μπορουσαμε να τον φωναζουμε Αλεξανδρέα, πως σου φαίνεται, δεν βγάζει μια... "αρχοντιά"?? Κ μου λέει : Α αμα θες αρχοντιά να τον πούμε Αντωνομαρία σαν τον πατέρα του Καποδίστρια!!!!! 🤪

Έκτοτε μια τον λέει Αλεξανδρέα κ μια Αντωνομαρία !!! Τι ακούει το έμβρυο!!!! 🙉

Χαχαχαχαχ έχω κλάψει με το μήνυμά σου αλήθεια!!!!! Έχω τρελαθεί!!!! Και με τις αντιδράσεις του άντρα σου και με τα ονόματα! Κοίταξε δεν είναι κακό ....είναι πρωτάκουστο πάντως χαχαχαχα παρόλα αυτά συγκινήθηκα με το τάμα σου στον πολιούχο μας! Κι εμένα η μαμά με έταξε εκεί βέβαια θα μου άναβε μια λαμπάδα κάθε χρόνο την οποία θα συνεχίζω κι εγώ τώρα, δεν πήρα το όνομα... 🙏🙏 Αλλά συγκινήθηκα πολύ!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Διονακι μου κορίτσι μου αν αυτό είναι το καλύτερο και για τις δύο σας αυτό να γίνει!!! Αχ θεέ μου έχω ενθουσιαστεί!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά...❤️❤️❤️

Μακάρι Ντριμερακι μου....να πάνε όλα καλά και σε εμένα και σε όλες μας!! Να έχουμε τα μωράκια μας σώα στην αγκαλίτσα μας!! Να ζήσετε κορίτσι μου!! Περάσατε ωραία;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Μακάρι Ντριμερακι μου....να πάνε όλα καλά και σε εμένα και σε όλες μας!! Να έχουμε τα μωράκια μας σώα στην αγκαλίτσα μας!! Να ζήσετε κορίτσι μου!! Περάσατε ωραία;;

Αυτό πρέπει να μας νοιάζει μόνο να έχουμε υγιή μωράκια στις αγκαλιές μας και όλα τα υπόλοιπα τα ξέρουν καλύτερα ι γιατροί μας και ο θεουλης. 

Περάσαμε πολύ ωραία με πολύ γέλιο και συγκινήσεις! Βλέπετε από την πλευρά μου είμαι το πρώτο παιδί που παντρεύεται και θα κάνει και μωράκι οπότε καταλαβαίνετε... Σήμερα ξύπνησα με άλλον αέρα 😂 δεν ξέρω πως νιώθατε εσείς όταν παντρευτηκατε, αλλά εγώ νιώθω ακόμα πιο ερωτευμένη και ευτυχισμένη, όχι ότι άλλαξε κάτι σημαντικά αλλά πλέον νιώθω 100% δοσμένη σ αυτόν τον άνθρωπο!!!! Πάλι έβαλα τα κλάματα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...