Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχαχαχ γελάω με τον άντρα σου!!! Αχ πως ήταν ο μπέμπης;;;;; τέλειος;;;;;;πόσο ωραίο είναι να τα βλέπεις τώρα με αυτούς τους υπερήχους;;;είναι σαν ζωντανά!!!!!!! Εγώ για αυτό ανυπομονώ!!αφού θα κάνεις κάθε μήνα κοριτσάκι μου θα δείτε φατσούλα.....αλλιώς ας τον πιεσει λίγο ο γιατρός στην κοιλίτσα μπας και γυρίσει!! 🤣🤣

Επιτέλους πάντως να και μια κοπέλα που έκανε πριν από εμένα κάτι...χαχαχαχα ένιωθα άσχημα κάπως 🤣🤣 πλάκα κάνω....♥️♥️♥️

Χαχαχαχα, δυστυχώς εγώ το έκανα λόγω του ζαχάρου για να βλέπουμε ανάπτυξη, αν αιματωνεται σωστά μέσω του ομφάλιου λώρου, κτλ.. αλλά ο άντρας μου άστο.. " αααα, η σπονδυλική στήλη, είναι αυτή?? Αααα, το κεφαλάκι?? Κτλ" λες και ήταν παιδακι.. γέλασα τόσο πολύ, ο γιατρός πρέπει να γελούσε και κάνα 2ωρο μετά από όταν φύγαμε.. ο άντρας μου κάθε 3 λεπτά του έλεγε "δλδ, γιατρέ το μωρό είναι καλά.." είχε πάθει πλάκα..   ευτυχώς όλα ήταν τέλεια, οι μετρήσεις μου μέχρι τώρα είναι άψογες, δεν αναιβαινει πάνω από 85, καλά πίεση ούτε καν.. ελπίζω να συνεχίσουμε καλά..  εσύ πως είσαι κορίτσι μου?? Το μωράκι σας χορεύει??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό; Επειδή τα διάβασα κι εγώ χτες. Δηλαδή για αυτές τις 56 μέρες που είναι στην αρχή δεν χρειάζεται να το κάνουμε κατευθείαν;θα το κάνουμε μετά;

Για τις 56 μέρες τι κάνεις από την αρχή. Βάση την Πητ που θα σου κάνει και ο γιατρός ηλεκτρονικά.. εννοείται από την αρχή και αυτά τα χρήματα λένε επειδή δεν περνάς επιτροπή, μπαίνουν αρκετά πιο γρήγορα από τις αναρρωτικες που άστα να πάνε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Λοιπόν κοριτσάκι μου.....ααααχ αχ αυτό θέμα με τους υπερήχους!! Εμένα κάθε μήνα με παίρνουν τηλέφωνο από την επιτροπή να τους τους πάω η μου στέλνουν email ...βέβαια πια το ξέρω και τον πάει και ο άντρας κάποιες φορές πριν με πάρουν τηλ. Δεν κάθεται απλά τα αφήνει και φεύγει. Ναι τα θέλουν.... Ηλεκτρονικά δεν γίνεται να τα ανεβάσεις. Παρόλα αυτά κρατώ μια επιφύλαξη διότι από πόλη σε πόλη αλλάζει. Αλλά νομίζω θα στα ζητήσουν. Ίσως αν βρεις το τηλέφωνο της επιτροπής να τους πάρεις ένα τηλ από Δευτέρα......

Έχεις δίκιο, ναι θα τους πάρω οπωςδηποτε.. ευχαριστώ πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/1/2022 at 2:45 ΜΜ, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Καλό σαββατοκύριακο να έχουμε! 

Χαίρομαι που διαβάζω για αγορές, προετοιμασίες! Κι εμείς αγοράσαμε κάποια πράγματα, μας ήρθαν και κάποια που παραγγείλαμε ηλεκτρονικά. Μπαίνουμε σιγά σιγά στο κλίμα... Πήγαμε και στη γιατρό μας, μια χαρά τον βρήκε τον μπεμπη, μεγάλωσε πολύ! 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε για δωρεάν σεμινάρια σχετικά με τον θηλασμό, τη λοχεία, την περιποίηση βρέφους κτλ. Θα πληρώσω βέβαια αν χρειαστεί, αλλά έχω ακούσει ότι υπάρχουν και δωρεάν κι εγώ δεν έχω βρει κανένα! Ευχαριστώ πολύ! ❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου!!

Με το καλό να χαρείτε τα ψώνια σας!!❤️❤️

Είσαι Αθήνα; Αν ναι, το Έλενα κάνει δωρεάν σεμινάρια…

Επίσης δες και στη Φαιναρέτη, κι εκεί κάνουν δωρεάν σεμινάρια!! Και πέρσι στο μικρούλη μου λόγω κορονοιού ήταν διαδικτυακά τα μαθήματα, κ είχαν κ μάθημα γυμναστικής!

Αυτά τα δύο παρακολούθησα εγώ πέρσι, του Έλενα κ της Φαιναρέτης, κ έκανα κ το μάθημα γυμναστικής! Κ πήγαινα κ σε μια σχολή δια ζώσης για γιόγκα για εγκύους!

Επίσης φέτος ανακάλυψα στο Ιασώ ότι κάνει διαδικτυακά μαθήματα πιλάτες η Μάντυ Περσάκη δωρεάν!! Δε ξέρω αν τη γνωρίζετε αλλά είναι τοπ!! Εγώ γράφτηκα αλλά δυστυχώς δεν έχω προλάβει ακόμα να παρακολουθήσω!

Επίσης το Ιασώ έχει κ μαθήματα προετοιμασίας για τον τοκετό, το θηλασμό κλπ, λογικά θα ‘ναι κ αυτά δωρεάν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σήμερα διαλέξαμε κ κούνια. Τη 1 θα μας τη δώσουν ευτυχώς οπότε έπρεπε να διαλέξω μόνο 1. Το παραξενο που κατάλαβα είναι ότι πια οι απλές κούνιες που δε γίνονται κρεβάτι αργότερα είναι ελάχιστες. Κ επίσης αυτό με το κρεβάτι αργότερα είναι άντε για κανένα χρόνο με 2 μετά που θα βγάλουμε τα κάγκελα από την κούνια γιατί σκέψου ότι έχουν μάκρος 140 εκ άρα ένα παιδάκι με ύψος 1.20 κοιμάται κάπως οριακά. Τεσπά εμείς αυτη που διαλέξαμε είναι με ενσωματωμένη συρταριερα, αλλαξιερα δίπλα κ αργότερα μετατρέπεται σε κρεβάτι με 170 εκ μάκρος κ η συρταριερα σε κομοδίνο. Λέγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε μια απλή κ αργότερα ένα κρεβάτι κ να ξεμπερδευουμε αλλά του άρεσαν τόσο πολύ αυτές με τις συρταριερες που με παρέσυρε κ μένα. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν ότι θα χρειαστώ ένα έπιπλο όπου θα μπορώ από κάτω να τακτοποιώ πάνες,μωρομαντηλα κτλ κ παρόλο που μας έκαναν δώρο μια σταθερή αλλαξιερα που προσαρμόζεται στα κάγκελα της κούνιας είχα δεύτερες σκέψεις στο αν θα με βολεψει ή όχι οπότε μια χαρά θα μας είναι αυτή η κούνια. Εμενα με βολεύουν τα orchestra για τα ρούχα πιο πολύ δλδ δε θα πάω σε πολλά μαγαζιά να ψάχνω. Θα κάνω εκεί μια λίστα με ότι χρειαστώ εφόσον οι τιμές είναι καλές. Κ πάντα φυσικά με προσοχή στα νούμερα. Σκέψου ότι το εγώ πήρα κάποια φορμακια νούμερο 1 που αντιστοιχούν σε μωράκια με ύψος 52 εκ νομίζω. Οπότε αυτά θα είναι μάλλον τα πρώτα που θα φορέσουν.

Κορίτσι μου για να φτάσουν 1.20 θα έχουν πάει 6 χρονών φαντάσου😄 Γι’αυτό όλα τα κρεβατάκια τα μικρά είναι 1.40. 

Εσείς καλά το σκεφτήκατε όμως γιατί έχετε και 2 οπότε θέλετε κάτι πιο πρακτικό!!

Εγώ επειδή έχω το λίκνο που είχα στο μικρό μου, κ μια κούνια από την αδερφή μου(προεφηβική κ αυτή δηλαδή μέχρι 6 ετών), σκέφτομαι για αρχή να κοιμάται η μπέμπα στο λικνο δίπλα μου όπως κοιμόταν κ ο μικρός, κ ο μικρός να κοιμάται στην κούνια(μακάρι δηλαδή). Μετά τους 6-7 μήνες δηλαδή από Σεπτέμβρη που δε θα μπορεί να κοιμάται η μπέμπα στο λίκνο, λέω να μην πάρω δεύτερη κούνια αλλά να αγοράσω ένα κρεβάτι τύπου μοντεσορι για τον μικρό μου κ η μπέμπα να κοιμάται στην κούνια. Και αργότερα επειδή μάλλον στο σπίτι που θα πάμε το παιδικό θα’ναι μικρό, θα πάρουμε μια κουκέτα σπιτάκι. Αλλά να έχει μεγαλώσει κ ο μικρός μου για να μπορεί να κοιμάται πάνω, γιατί ακόμα είναι 16 μηνών οπότε δε γίνεται. 

Καλά έκανες που πήρες κ πιο μικρά φορμάκια γιατί εσύ λογικά θα γεννήσεις νωρίτερα οπότε θα είναι πιο μικρά τα μωράκια κ θα τα χρειαστείτε!! Πρόσεξε στα orchestra να κοιτάς τα εκατοστά γιατί έχουν πιο μικρή φόρμα. Επίσης δες και στα next αν θες, έχουν πολύ ωραία κ ποιοτικά ρούχα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2022 at 11:46 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

10 και 6 έχω κ εγώ πάντα!!! 🥰🥰🥰

Κι εγώ τόσο κορίτσια!! Χαμηλή πάντα..και έγκυος και μη😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2022 at 12:04 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Από την 28 μέχρι τις 32 γίνεται. Εγώ θα είμαι 32+2 αν δεν κάνω λάθος όταν θα πάω. τι πότε θα πάει μια γυναίκα Πιστεύω είναι ανάλογα με την περίπτωση. Δηλαδή αν έχεις κάποιο θεματακι ή έχει δει κάτι στην β επιπέδου μπορεί να σου πει να πας ιό νωρίς. 

Ναι ίσως παιζει ρόλο κ αυτό Dreameraki!! Κ εγώ που από την πρώτη εγκυμοσύνη δεν είχα κανενα θέμα(χτύπα ξύλο), ήταν πολύ χαλαρός ο γιατρός μου….

Κ εγώ που είμαι λίγο πριν από σας φαντάσου δεν έχουμε πει καν για Doppler ακόμα…την Τετάρτη έχω ραντεβού λογικά τότε θα μου κλείσει φαντάζομαι! 

Ανυπομονώ να πάω να δω τη μικρούλα μου!!🎀 Δε σας κρύβω ότι αγχώνομαι και λίγο γιατί πήγα Λονδίνο κ κουράστηκα αρκετά..περπατούσα πολλές ώρες κάθε μέρα κ με έπιανε η κοιλιά μου μετά..μπορεί να περπατούσα κ 8-10 ώρες τη μέρα! Ελπίζω να είναι όλα καλά💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!🎀

Είχα πάει Λονδίνο αυτές τις μέρες όπως είπα κ πιο πάνω για κάτι δουλειές, γι’αυτό ψιλοχάθηκα!

Εννοείται πήγα στα Primark κ ψώνισα πολλά για τη μικρούλα κ τον μικρούλη μου (για όσες δεν το ξέρουν είναι αλυσίδα με πολύ φθηνά ρούχα). 

Γύρισα κ ο μικρούλης μου άρχισε να κλαίει για πάνω από μισή ώρα ασταμάτητα με παράπονο κ δεν ήθελε τίποτα άλλο παρά να είναι στην αγκαλιά μου κ να κλαίει…με έπιασε η καρδιά μου🥺😢😢 Σκεφτόμουν όταν φύγω πάλι για 3 μέρες για τη γέννα κ γυρίσω με ένα μωρό στο σπίτι τι θα κάνει; 🥺🥺

Τι κάνετε εσείς κορίτσια;;

Βλέπω προχωράτε στα ψώνια κ όλες είστε καλά κ πολύ χαίρομαι🥰❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2022 at 1:43 ΠΜ, ο/η Tvz είπε:

Σήμερα διαλέξαμε κ κούνια. Τη 1 θα μας τη δώσουν ευτυχώς οπότε έπρεπε να διαλέξω μόνο 1. Το παραξενο που κατάλαβα είναι ότι πια οι απλές κούνιες που δε γίνονται κρεβάτι αργότερα είναι ελάχιστες. Κ επίσης αυτό με το κρεβάτι αργότερα είναι άντε για κανένα χρόνο με 2 μετά που θα βγάλουμε τα κάγκελα από την κούνια γιατί σκέψου ότι έχουν μάκρος 140 εκ άρα ένα παιδάκι με ύψος 1.20 κοιμάται κάπως οριακά. Τεσπά εμείς αυτη που διαλέξαμε είναι με ενσωματωμένη συρταριερα, αλλαξιερα δίπλα κ αργότερα μετατρέπεται σε κρεβάτι με 170 εκ μάκρος κ η συρταριερα σε κομοδίνο. Λέγαμε με τον άντρα μου να πάρουμε μια απλή κ αργότερα ένα κρεβάτι κ να ξεμπερδευουμε αλλά του άρεσαν τόσο πολύ αυτές με τις συρταριερες που με παρέσυρε κ μένα. Η αλήθεια είναι πως σκεφτόμουν ότι θα χρειαστώ ένα έπιπλο όπου θα μπορώ από κάτω να τακτοποιώ πάνες,μωρομαντηλα κτλ κ παρόλο που μας έκαναν δώρο μια σταθερή αλλαξιερα που προσαρμόζεται στα κάγκελα της κούνιας είχα δεύτερες σκέψεις στο αν θα με βολεψει ή όχι οπότε μια χαρά θα μας είναι αυτή η κούνια. Εμενα με βολεύουν τα orchestra για τα ρούχα πιο πολύ δλδ δε θα πάω σε πολλά μαγαζιά να ψάχνω. Θα κάνω εκεί μια λίστα με ότι χρειαστώ εφόσον οι τιμές είναι καλές. Κ πάντα φυσικά με προσοχή στα νούμερα. Σκέψου ότι το εγώ πήρα κάποια φορμακια νούμερο 1 που αντιστοιχούν σε μωράκια με ύψος 52 εκ νομίζω. Οπότε αυτά θα είναι μάλλον τα πρώτα που θα φορέσουν.

Καλησπέρα κοριτσι μου!! Τις έχω δει αυτές τις πολυμορφικες.. είναι πάρα πολύ ωραίες.. με γεια σας!! Να τη χαρείτε με τα μωράκια σας!! Εγώ έχω σταμπαρει ένα σετ συρταριερα-αλλαξιερα και κούνια που λέει ότι μετά μετατρέπεται σε κρεβατάκι και είναι μέχρι 6 χρόνων αν θυμάμαι σωστά (ανάλογα και με την ανάπτυξη του παιδιού εννοείται) αλλά θα πάω να τη δω από κοντά φυσικά και θα αποφασίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2022 at 9:41 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό; Επειδή τα διάβασα κι εγώ χτες. Δηλαδή για αυτές τις 56 μέρες που είναι στην αρχή δεν χρειάζεται να το κάνουμε κατευθείαν;θα το κάνουμε μετά;

Διονακι μου αυτό δεν το ξέρω.. βασικά δεν το ρώτησα ακόμα.. αλλά φαντάζομαι ότι το κάνουμε κατευθείαν όταν έρθει η ημερομηνία για να δηλωθεί η άδεια για να πάρουμε και τα χρήματα, αυτά υποτίθεται ότι δεν αργούν γιατί δεν περνάς καμία επιτροπή όπως με τις αναρρωτικες..θα σου πω αν μάθω κάτι από το λογιστή σύντομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!🎀

Είχα πάει Λονδίνο αυτές τις μέρες όπως είπα κ πιο πάνω για κάτι δουλειές, γι’αυτό ψιλοχάθηκα!

Εννοείται πήγα στα Primark κ ψώνισα πολλά για τη μικρούλα κ τον μικρούλη μου (για όσες δεν το ξέρουν είναι αλυσίδα με πολύ φθηνά ρούχα). 

Γύρισα κ ο μικρούλης μου άρχισε να κλαίει για πάνω από μισή ώρα ασταμάτητα με παράπονο κ δεν ήθελε τίποτα άλλο παρά να είναι στην αγκαλιά μου κ να κλαίει…με έπιασε η καρδιά μου🥺😢😢 Σκεφτόμουν όταν φύγω πάλι για 3 μέρες για τη γέννα κ γυρίσω με ένα μωρό στο σπίτι τι θα κάνει; 🥺🥺

Τι κάνετε εσείς κορίτσια;;

Βλέπω προχωράτε στα ψώνια κ όλες είστε καλά κ πολύ χαίρομαι🥰❤️❤️

Καλησπέρα κοριτσι!! Έκανες ταξιδακι τέλεια!! Τα ξέρω τα primark τέλεια και παμφθηνα!! Με γεια σας!! Αχ μωρέ ο γλυκούλης μου.. του έλειψες.. είναι και μικρούλης.. εγώ καλά!! Εκτός από ψάξιμο για ψώνια ετοιμάζομαι για καμπύλη..έκλεισα ραντεβού για παρασκευή να τελειώνω και με αυτήν την εξέταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε? Εχω μια ερώτηση.. θα κάνετε όλες Doppler? Εμένα τώρα ο γιατρός με προβλημάτισε λιγο, ενώ ξέρω ότι είναι πολύ σημαντική αυτή η εξέταση για να δουν την ανάπτυξη του εμβρύου μου είπε ότι μπορεί να μη χρειάζεται να την κάνω.. εγώ νόμιζα ότι τις έστελνε όλες τις κοπέλες.. εμένα όμως μου είπε ότι η ανάπτυξη του μικρού είναι τέλεια μέχρι στιγμής, περιμένει να δει και τα αποτελέσματα της καμπύλης μου και αν συνεχίσουν όλα όπως τώρα δεν θα κάνω Doppler.. εσάς τι σας έχουν πει? Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να του πούμε να το κάνουμε έτσι και αλλιώς για σιγουριά αλλά περιμένουμε λίγο να δούμε τι θα μας πει σε κάνα 3 εβδομάδες που θα με ξαναδεί.. φυσικά χαίρομαι πολύ που όλα πανε τόσο καλά και ξέρω ότι ο γιατρός μου δεν ρισκάρει αλλά καταλαβαίνετε για να είμαστε απολύτως σίγουροι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κοριτσι!! Έκανες ταξιδακι τέλεια!! Τα ξέρω τα primark τέλεια και παμφθηνα!! Με γεια σας!! Αχ μωρέ ο γλυκούλης μου.. του έλειψες.. είναι και μικρούλης.. εγώ καλά!! Εκτός από ψάξιμο για ψώνια ετοιμάζομαι για καμπύλη..έκλεισα ραντεβού για παρασκευή να τελειώνω και με αυτήν την εξέταση.. 

Καλησπέρα!! 😊

Ναι καλά ήταν!! Βεβαια πήγα μόνη μου, αλλά κ πάλι καλά ήταν, μου είχε λείψει κι όλας το Λονδίνο! Έμενα εκεί και έφυγα λίγο απότομα με την εγκυμοσύνη κ τον κορονοιό, οπότε καλά ήταν που πήγα!! Έκανα και τις δουλειές μου και τα ψώνια μου! Παίζει να χρειαστεί να ξαναπάω βέβαια..να δούμε τι θα κάνω!

Ναι μωρέ..του βγήκε το παράπονο..🥺❤️

Καλά αποτελέσματα και στην καμπύλη!! Εγώ έχω μεθαύριο ραντεβού στο γιατρό, και ανυπομονώ να δω τη μπέμπα…💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάντε; 

@Princess28 όλο ταξιδακια μου είσαι!!! 😁😁😁 Καλά κάνεις! 😍 Αχ το μικρούλη σου μωρέ του έλειψες. Πιστεύω ότι όταν γυρίσεις από το μαιευτήριο θα έχει να ασχολείται και με το μωρό λίγο 🤔🤔🤔

@Sandyb λοιπόν εγώ Doppler έκλεισα γιατί με προέτρεψε η εμβρυολογος, γιατί λέει ότι στην papp a μια τιμή είναι κοντά στο όριο, εντός ορίων βέβαια αλλά κοντά στο κατώτατο όριο. Η γυναικολόγος μου από την άλλη μου είπε αυτό ακριβώς όπως και εσένα ότι η ανάπτυξη του μωρού είναι τέλεια μέχρι στιγμης και δεν είναι απαραίτητο να την κάνω,αλλά εγώ θα την κάνω. Είναι πολύ πιο φθηνή από τις προηγούμενες εξετάσεις (αυχενική και β επιπέδου) οπότε αφού έχω την δυνατότητα θα την κάνω. 

Εμείς πήγαμε για καρότσι το Σάββατο σε ένα μαγαζί κοντα μας που μας άρεσαν τα καρότσια αλλά ήταν κλειστό. Είναι ανοιχτό μας είπαν δευ-παρασκ 8:00 -16:00 οπότε δεν θα πάμε ποτέ εκεί γιατί ο Χρήστος σχολαει το νωρίτερο 18:00 😢😢

Το Σάββατο που μας έρχεται έχω υπέρηχο αυτή την φορά πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός ούτε που το κατάλαβα.

Οι ενοχλήσεις που ένιωθα σταμάτησαν και από ότι κατάλαβα ήταν από την γυμναστική την πρωινή, οπότε την μείωσα κατά πολύ. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2022 at 10:36 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Χαχαχαχα, δυστυχώς εγώ το έκανα λόγω του ζαχάρου για να βλέπουμε ανάπτυξη, αν αιματωνεται σωστά μέσω του ομφάλιου λώρου, κτλ.. αλλά ο άντρας μου άστο.. " αααα, η σπονδυλική στήλη, είναι αυτή?? Αααα, το κεφαλάκι?? Κτλ" λες και ήταν παιδακι.. γέλασα τόσο πολύ, ο γιατρός πρέπει να γελούσε και κάνα 2ωρο μετά από όταν φύγαμε.. ο άντρας μου κάθε 3 λεπτά του έλεγε "δλδ, γιατρέ το μωρό είναι καλά.." είχε πάθει πλάκα..   ευτυχώς όλα ήταν τέλεια, οι μετρήσεις μου μέχρι τώρα είναι άψογες, δεν αναιβαινει πάνω από 85, καλά πίεση ούτε καν.. ελπίζω να συνεχίσουμε καλά..  εσύ πως είσαι κορίτσι μου?? Το μωράκι σας χορεύει??

 

στις On 16/1/2022 at 10:42 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Για τις 56 μέρες τι κάνεις από την αρχή. Βάση την Πητ που θα σου κάνει και ο γιατρός ηλεκτρονικά.. εννοείται από την αρχή και αυτά τα χρήματα λένε επειδή δεν περνάς επιτροπή, μπαίνουν αρκετά πιο γρήγορα από τις αναρρωτικες που άστα να πάνε.. 

 

στις On 16/1/2022 at 7:18 ΜΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έχεις δίκιο, ναι θα τους πάρω οπωςδηποτε.. ευχαριστώ πολύ!! 

Οκ...αύριο θα πάει ο άντρας μου επιτέλους να μου καταθέσει και τις δυο τελευταίες.μετα είναι το επίδομα κυοφορίας άρα τέλος από αναρρωτικες. Αρκεί να με πληρώσουν βέβαια 🤣🤣🤣🤣🤣 θα του γράψω τις ερωτήσεις που θέλω να κάνει σε χαρτί. Για το επίδομα αλλά και το δώρο χριστουγέννων.μπας και πάρουμε κι αυτό. Εσύ το πήρες;;;;

Ναι καταλαβαίνω γιατί το κάνεις νωρίτερα βρε ματάκια μου αλλά σημασία έχει που όλα είναι καλά! Είδες; Παρόλο που το ζάχαρο σου δεν ήταν όπως έπρεπε όλα είναι καλά! Αμήν Παναγία μου να πάνε έτσι μέχρι το τέλος!!!!! Μωρέ ο αντρουλης σου είχε αγωνία... Πάντως κι εμένα σε αυτόν τον υπέρηχο κάνει σαν τρελός λέει συνέχεια " ώρε κοίτα να δεις πως φαίνεται" και εννοείται καταλαβαίνει πρώτος ποιο μέρος του σώματος του μωρού είναι το κάθε τι!!! Εμείς καλά είμαστε κάνει ναι κολοτουμπες αν και τώρα που ξύπνησα δεν την άκουσα καθόλου...θα σηκωθώ όμως για πρωινό και πιστεύω θα ξυπνήσει κι αυτή με το ταχινακι και το μελι!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2022 at 9:01 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Τι κάνετε? Εχω μια ερώτηση.. θα κάνετε όλες Doppler? Εμένα τώρα ο γιατρός με προβλημάτισε λιγο, ενώ ξέρω ότι είναι πολύ σημαντική αυτή η εξέταση για να δουν την ανάπτυξη του εμβρύου μου είπε ότι μπορεί να μη χρειάζεται να την κάνω.. εγώ νόμιζα ότι τις έστελνε όλες τις κοπέλες.. εμένα όμως μου είπε ότι η ανάπτυξη του μικρού είναι τέλεια μέχρι στιγμής, περιμένει να δει και τα αποτελέσματα της καμπύλης μου και αν συνεχίσουν όλα όπως τώρα δεν θα κάνω Doppler.. εσάς τι σας έχουν πει? Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να του πούμε να το κάνουμε έτσι και αλλιώς για σιγουριά αλλά περιμένουμε λίγο να δούμε τι θα μας πει σε κάνα 3 εβδομάδες που θα με ξαναδεί.. φυσικά χαίρομαι πολύ που όλα πανε τόσο καλά και ξέρω ότι ο γιατρός μου δεν ρισκάρει αλλά καταλαβαίνετε για να είμαστε απολύτως σίγουροι..

Καλημέρα Σάντυ μου!! Κοίταξε νομίζω ότι το είχαμε ξανασυζητήσει αυτό! Γενικά είναι μια εξέταση την οποία δεν χρειάζονται όλες να την κάνουν ιδιαιτερα αν ο υπέρηχος του γιατρού σου είναι καλός και φαίνεται ο πλακούντας ότι αιματωνεται καλά...εγώ δεν προβληματίζομαι με αυτό που σου είπε...! Αν βλέπει υγρό και πλακούντα καλό είσαι μια χαρά....τώρα εγώ έχεις καταλάβει τι θέματα έχω οπότε πρέπει να το κάνω. Καταλαβαίνω όμως την ανησυχία σου και αν θες να την κάνεις αυτή την εξέταση να την κάνεις για να νιώσεις καλά.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2022 at 10:39 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!🎀

Είχα πάει Λονδίνο αυτές τις μέρες όπως είπα κ πιο πάνω για κάτι δουλειές, γι’αυτό ψιλοχάθηκα!

Εννοείται πήγα στα Primark κ ψώνισα πολλά για τη μικρούλα κ τον μικρούλη μου (για όσες δεν το ξέρουν είναι αλυσίδα με πολύ φθηνά ρούχα). 

Γύρισα κ ο μικρούλης μου άρχισε να κλαίει για πάνω από μισή ώρα ασταμάτητα με παράπονο κ δεν ήθελε τίποτα άλλο παρά να είναι στην αγκαλιά μου κ να κλαίει…με έπιασε η καρδιά μου🥺😢😢 Σκεφτόμουν όταν φύγω πάλι για 3 μέρες για τη γέννα κ γυρίσω με ένα μωρό στο σπίτι τι θα κάνει; 🥺🥺

Τι κάνετε εσείς κορίτσια;;

Βλέπω προχωράτε στα ψώνια κ όλες είστε καλά κ πολύ χαίρομαι🥰❤️❤️

Αγαπάκι αλήθεια πήγες λονδινο;;;;τι τέλεια!!! καλά έκανες!!!!πόσες μέρες πηγές;;; τελικά με το θηλασμό στον μικρό έχεις κόψει τελείως;;;

θυμάμαι αυτή την αλυσίδα καταστημάτων που την είχες ξαναναφέρει αλλά δεν έχω μπει να δω ρούχα... εννοείται πως αφού μπορούσες να πας Καλά έκανες και ψώνισες

Τώρα για το μικρούλι σου το ξέρω θα είναι πάρα πολύ δύσκολο όμως αργότερα θα χαρεί την αγκαλίτσα της μαμάς του Αλλά και της μικρής του αδερφούλα σας...

Για πες μας σου χαϊδεύει την κοιλίτσα; Έχει καταλάβει ότι θα έρθει μωράκι;; Γιατί έχω τη συννυφάδα μου που η ανιψιά μου είναι ακριβώς ίδια ηλικία με τον δικό σου και η συννυφάδα μου σας έχω ξαναπεί είναι έγκυος και γένναμε πάρα μία μέρα διαφορά... Στην αρχή δεν ήθελε καθόλου να χαϊδεύουμε την κοιλιά της συννυφάδας μου η μικρή μάλλον ζηλευε... Τώρα όμως που έχει αρχίσει και το καταλαβαίνει πάει μόνη της και χαϊδεύει τον μπέμπη μέσα στην κοιλιά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2022 at 8:41 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Διονακι μου αυτό δεν το ξέρω.. βασικά δεν το ρώτησα ακόμα.. αλλά φαντάζομαι ότι το κάνουμε κατευθείαν όταν έρθει η ημερομηνία για να δηλωθεί η άδεια για να πάρουμε και τα χρήματα, αυτά υποτίθεται ότι δεν αργούν γιατί δεν περνάς καμία επιτροπή όπως με τις αναρρωτικες..θα σου πω αν μάθω κάτι από το λογιστή σύντομα..

Εντάξει σαντουλθ μου!!! Ευχαριστώ Αν μάθεις κάτι ενημέρωσέ μας!!! Απ' ο,τι είδα αύριο και η καμπύλη!!! Στείλε μας να μας πεις πως σου φάνηκε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πήρα τώρα στο εφκα και ρώτησα για το δώρο των Χριστουγέννων και μου είπε η κοπέλα που μίλησα αύριο που θα πάει ο άντρας μου Να ζητήσει να μου το καταβάλουν!!! Επομένως έχουν ανοίξει οι αιτήσεις και για το δώρο των Χριστουγέννων για όσες κοπέλες βρίσκονταν σε αναρρωτικές.... @Κουνελακι36 νομίζω κι εσύ θα το πάρεις αν δεν το έχεις ήδη πάρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αγαπάκι αλήθεια πήγες λονδινο;;;;τι τέλεια!!! καλά έκανες!!!!πόσες μέρες πηγές;;; τελικά με το θηλασμό στον μικρό έχεις κόψει τελείως;;;

θυμάμαι αυτή την αλυσίδα καταστημάτων που την είχες ξαναναφέρει αλλά δεν έχω μπει να δω ρούχα... εννοείται πως αφού μπορούσες να πας Καλά έκανες και ψώνισες

Τώρα για το μικρούλι σου το ξέρω θα είναι πάρα πολύ δύσκολο όμως αργότερα θα χαρεί την αγκαλίτσα της μαμάς του Αλλά και της μικρής του αδερφούλα σας...

Για πες μας σου χαϊδεύει την κοιλίτσα; Έχει καταλάβει ότι θα έρθει μωράκι;; Γιατί έχω τη συννυφάδα μου που η ανιψιά μου είναι ακριβώς ίδια ηλικία με τον δικό σου και η συννυφάδα μου σας έχω ξαναπεί είναι έγκυος και γένναμε πάρα μία μέρα διαφορά... Στην αρχή δεν ήθελε καθόλου να χαϊδεύουμε την κοιλιά της συννυφάδας μου η μικρή μάλλον ζηλευε... Τώρα όμως που έχει αρχίσει και το καταλαβαίνει πάει μόνη της και χαϊδεύει τον μπέμπη μέσα στην κοιλιά !!!

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Ναι ναι πήγα και πρέπει να ξαναπάω τον άλλο μήνα!! Και θα’μαι 34 εβδ κ έχω αγχωθεί!! Ο γιατρός μου λέει μπορεί να μη με αφήσουν από την αεροπορική..ελπίζω να κάνει λάθος😅 3 μέρες έκατσα τώρα!! Αν ξαναπάω θα πάω για 1 βράδυ, μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι τότε!! 🙏💞

Το θηλασμό δεν τον έχω κόψει δυστυχώς κ αυτό με κουράζει, σκέφτομαι όταν έρθει κ το δεύτερο τι θα γίνει; Δεν την παλεύω να θηλάζω κ τα δυο..άσε έχω απελπιστεί δε ξέρω τι να κάνω.

Ναι ο μικρούλης εδώ κ μήνες μου χαιδεύει την κοιλιά και λέει "καλόο"☺️ Όταν χαιδεύει ο άντρας μου του βγάζει το χέρι κ γκρινιάζει, αλλά αυτό το κάνει γενικά όποτε μας βλέπει να αγκαλιαζόμαστε κλπ χαχαχαχ

Εγώ με τη συνυφάδα σου δηλαδή θα έχουμε δύο παιδιά ακριβώς ίδια γεννημένα, απλά αντίθετο φύλο😆 Απίστευτο χαχα!! Σεπτέμβρη είχε γεννήσει κ εκείνη τη μικρή;;

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου πώς πας;; Είσαι καλύτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/1/2022 at 10:56 ΠΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάντε; 

@Princess28 όλο ταξιδακια μου είσαι!!! 😁😁😁 Καλά κάνεις! 😍 Αχ το μικρούλη σου μωρέ του έλειψες. Πιστεύω ότι όταν γυρίσεις από το μαιευτήριο θα έχει να ασχολείται και με το μωρό λίγο 🤔🤔🤔

@Sandyb λοιπόν εγώ Doppler έκλεισα γιατί με προέτρεψε η εμβρυολογος, γιατί λέει ότι στην papp a μια τιμή είναι κοντά στο όριο, εντός ορίων βέβαια αλλά κοντά στο κατώτατο όριο. Η γυναικολόγος μου από την άλλη μου είπε αυτό ακριβώς όπως και εσένα ότι η ανάπτυξη του μωρού είναι τέλεια μέχρι στιγμης και δεν είναι απαραίτητο να την κάνω,αλλά εγώ θα την κάνω. Είναι πολύ πιο φθηνή από τις προηγούμενες εξετάσεις (αυχενική και β επιπέδου) οπότε αφού έχω την δυνατότητα θα την κάνω. 

Εμείς πήγαμε για καρότσι το Σάββατο σε ένα μαγαζί κοντα μας που μας άρεσαν τα καρότσια αλλά ήταν κλειστό. Είναι ανοιχτό μας είπαν δευ-παρασκ 8:00 -16:00 οπότε δεν θα πάμε ποτέ εκεί γιατί ο Χρήστος σχολαει το νωρίτερο 18:00 😢😢

Το Σάββατο που μας έρχεται έχω υπέρηχο αυτή την φορά πέρασε πολύ γρήγορα ο καιρός ούτε που το κατάλαβα.

Οι ενοχλήσεις που ένιωθα σταμάτησαν και από ότι κατάλαβα ήταν από την γυμναστική την πρωινή, οπότε την μείωσα κατά πολύ. 

 

Καλημέρα γλυκούλα μου!!

Μωρε αν γυρίσω με ένα καινούργιο μωρό εκεί θα είναι ακόμα χειρότερη η αντίδραση..άσε!!

Ναι πήγα και όπως είπα στη Διόνη θέλω να ξαναπάω!!

Λοιπόν κορίτσια πήγα χθες στο γιατρό, θα σας πω τώρα τι ειπα κ στην άλλη ομάδα για να μην τα ξαναγράφω😄

Με προβλημάτισε ενώ εκείνος ήταν πολύ χαλαρός, και δεν κατάλαβα αν ήταν χαλαρός γιατί έτσι είναι γενικά ή γιατί εγώ αγχώθηκα τζαμπα.

Αρχικά μόλις πήγα να με δει του είπα ότι έχω αγχωθεί γιατί τώρα που είχα πάει Λονδίνο περπάταγα πολύ κλπ. Μου έκανε υπέρηχο το μωρό είχε γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω(🎉 -ελπίζω να μείνει έτσι γιατί είμαι ακόμα 30εβδ).. κ μου λέει να, το κεφάλι είναι πιο κάτω από τον πλακούντα, άρα όλα καλά. Αυτό μου το είπε γιατί ήταν χαμηλά ο πλακούντας μου κ εκείνος μου είχε πει ότι όσο μεγαλώνει η μήτρα θα ανέβει ο πλακούντας κ θα πάρει θέση όπως πρέπει κατάλαβες. Οπότε μου το είπε τώρα για καλό, ότι όλα είναι όπως πρέπει. Και τώρα μου λέει όποτε θέλει μπορεί να βγει το μωρό. Δηλαδή ειναι ετοιμα όλα να βγει όποτε θέλει φυσιολογικά. 

Μετά με εξετάζει κολπικά να δει τον τράχηλο, μου λέει να εδώ είναι το κεφάλι βλέπεις. Και μου φαινόταν εμένα ότι είναι κολλητά στον τράχηλο. Την προηγούμενη φορά ήταν ο πλακούντας κοντά στον τράχηλο(που μου ελεγε θα ανέβει όσο προχωράει η κύηση κλπ). Τώρα ο πλακούντας είχε ανέβει κ ήταν το κεφάλι κολλητά(ή τουλάχιστον έτσι μου φάνηκε εμένα) στον τράχηλο. Του λέω είναι καλό που είναι τόσοχαμηλά; Μου λέει αφού εκεί θέλει να είναι..τι να κάνουμε;να της πούμε να ανέβει πιο πάνω;😆 Και με ρώτησε αν έχω συσπάσεις. Του λέω δε ξέρω(δεν έχω καταλάβει κ ποτέ συσπάσεις,δε ξέρω πώς είναι, ούτε στο μικρό μου είχα), κ ότι στην Αγγλία που περπάταγα πολλές ώρες με πόναγε η κοιλιά μου μετά. Κ μου λέει εντάξει θα πάρεις μαγνήσιο τότε.

Κ τώρα λέω το μωρό είναι χαμηλά; Δεν είναι; Είναι όσο πρέπει χαμηλά ή πιο χαμηλά; Είναι οκ που μου έδειξε εκεί το κεφάλι του; Δεν κατάλαβα. Γιατί ήταν πολύ χαλαρός ο γιατρός.

Βασικά ο λόγος που έχω αγχωθεί είναι γιατί τον άλλο μήνα θέλω να πάω πάλι Λονδίνο, πρέπει δηλαδή, κ θα είμαι 34 εβδ τότε οπότε αγχώνομαι γιατί θέλω μέχρι τότε να’ναι όλα οκ κ να μπορέσω να ταξιδέψω γιατί είναι σημαντικό.

Το είπα κ στο γιατρό, γέλαγε μου λέει α θες τον άλλο μήνα κι όλας να πας😅 Κ μου έλεγε ότι δε ξέρει αν θα μου επιτρέψουν από την αεροπορική κλπ. Γιατί τώρα που πήγα δεν το κατάλαβαν καν ότι είμαι έγκυος, τον άλλο μήνα όμως μου λέει ότι θα έχει μεγαλώσει η κοιλιά μου κ δε θα μπορώ να το κρύψω. Του ειπα ότι μέχρι 36εβδ με χαρτί γιατρού μπορείς να πετάξεις, κ μου λέει αν επιτρέψουν οκ θα σου γράψω ένα χαρτί για να πετάξεις. Κ ότι θα τα ξαναπούμε στο Doppler.

Μου έκλεισε σε 2 εβδομάδες τελικά Doppler όπως τα υπολόγιζα! Κ μετά θα με βλέπει κάθε 2 εβδ κλπ. Οπότε από δω κ πέρα θα πηγαίνω κάθε 2 εβδ🥰☺️☺️

Ουφ, αυτά! Ολόκληρο κείμενο πάλι😆 Αλλά καταλάβατε γιατί έχω αγχωθεί; Δε με πειράζει να γεννήσω νωρίτερα, ίσα ίσα, απλά θέλω μέχρι τις 34 εβδ να είμαι οκ για να μπορώ να πετάξω😆 μη μου πουν τιποτα να μείνω ξαπλα κλπ όπως είπαν εδώ σε μια κοπέλα

  •  
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

 

 

Οκ...αύριο θα πάει ο άντρας μου επιτέλους να μου καταθέσει και τις δυο τελευταίες.μετα είναι το επίδομα κυοφορίας άρα τέλος από αναρρωτικες. Αρκεί να με πληρώσουν βέβαια 🤣🤣🤣🤣🤣 θα του γράψω τις ερωτήσεις που θέλω να κάνει σε χαρτί. Για το επίδομα αλλά και το δώρο χριστουγέννων.μπας και πάρουμε κι αυτό. Εσύ το πήρες;;;;

Ναι καταλαβαίνω γιατί το κάνεις νωρίτερα βρε ματάκια μου αλλά σημασία έχει που όλα είναι καλά! Είδες; Παρόλο που το ζάχαρο σου δεν ήταν όπως έπρεπε όλα είναι καλά! Αμήν Παναγία μου να πάνε έτσι μέχρι το τέλος!!!!! Μωρέ ο αντρουλης σου είχε αγωνία... Πάντως κι εμένα σε αυτόν τον υπέρηχο κάνει σαν τρελός λέει συνέχεια " ώρε κοίτα να δεις πως φαίνεται" και εννοείται καταλαβαίνει πρώτος ποιο μέρος του σώματος του μωρού είναι το κάθε τι!!! Εμείς καλά είμαστε κάνει ναι κολοτουμπες αν και τώρα που ξύπνησα δεν την άκουσα καθόλου...θα σηκωθώ όμως για πρωινό και πιστεύω θα ξυπνήσει κι αυτή με το ταχινακι και το μελι!! 🤣🤣🤣

Ναι, αγάπη μου, δόξα το Θεό, και οι σημερινές μου εξετάσεις, ούρων και ουρικό οξύ βγήκαν μια χαρά και οι μετρήσεις μου είναι μια χαρά ως ώρας . Τι να πληρωθώ?? Από τις 15/12 έχω καταθέσει και δεν με έχουν πάρει καν από την επιτροπή να πάω τους υπερυχους.. περνώ στο ΙΚΑ της περιοχής μου, δεν το σηκώνουν καν, περνώ την επιτροπή, δεν το σήκωναν και μου είπαν να τους πάρω αύριο.. χειρότερα είναι τα διαδικτυακά νομίζω.. προχθές κατέθεσα και τη δεύτερη, εννοείται πως ούτε δώρο έχω πάρει.. και έχω πληρωθεί μόνο μια φορά για 2,5 μήνες.. έχω απογοητευτεί εντελώς.. εγώ νομίζω έχω άλλη μια εβδομάδα άδεια πριν την Πητ. Δεν ξέρω πως θα γίνει, τον άλλο μήνα όμως.. πιστεύω πρώτα θα μπει το επίδομα μητρότητας και μετά οι αναρρωτικες.. πολύ χαίρομαι που το μωράκι σας χορεύει!! Και εμένα συνήθως μετά το φαγητό, τα δίνει όλα!! Χαχαχα.. αχ, μακάρι να είμαστε όλες καλά, μέχρι το τέλος Παναγία μου!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια πήρα τώρα στο εφκα και ρώτησα για το δώρο των Χριστουγέννων και μου είπε η κοπέλα που μίλησα αύριο που θα πάει ο άντρας μου Να ζητήσει να μου το καταβάλουν!!! Επομένως έχουν ανοίξει οι αιτήσεις και για το δώρο των Χριστουγέννων για όσες κοπέλες βρίσκονταν σε αναρρωτικές.... @Κουνελακι36 νομίζω κι εσύ θα το πάρεις αν δεν το έχεις ήδη πάρει

Εγώ είχα πάρει τηλ τον Δεκέμβρη και επειδή ήταν μισος, στις ημερομηνίες των αδειών μου είπε μόλις εγκριθεί και η επόμενη άδεια που θα περιλαμβάνει και το άλλο μισό του Δεκέμβρη, θα μου βγάλουν και το δώρο.. λες να χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου!!

Ναι ναι πήγα και πρέπει να ξαναπάω τον άλλο μήνα!! Και θα’μαι 34 εβδ κ έχω αγχωθεί!! Ο γιατρός μου λέει μπορεί να μη με αφήσουν από την αεροπορική..ελπίζω να κάνει λάθος😅 3 μέρες έκατσα τώρα!! Αν ξαναπάω θα πάω για 1 βράδυ, μακάρι να είναι όλα καλά μέχρι τότε!! 🙏💞

Το θηλασμό δεν τον έχω κόψει δυστυχώς κ αυτό με κουράζει, σκέφτομαι όταν έρθει κ το δεύτερο τι θα γίνει; Δεν την παλεύω να θηλάζω κ τα δυο..άσε έχω απελπιστεί δε ξέρω τι να κάνω.

Ναι ο μικρούλης εδώ κ μήνες μου χαιδεύει την κοιλιά και λέει "καλόο"☺️ Όταν χαιδεύει ο άντρας μου του βγάζει το χέρι κ γκρινιάζει, αλλά αυτό το κάνει γενικά όποτε μας βλέπει να αγκαλιαζόμαστε κλπ χαχαχαχ

Εγώ με τη συνυφάδα σου δηλαδή θα έχουμε δύο παιδιά ακριβώς ίδια γεννημένα, απλά αντίθετο φύλο😆 Απίστευτο χαχα!! Σεπτέμβρη είχε γεννήσει κ εκείνη τη μικρή;;

Εσύ τι κάνεις κορίτσι μου πώς πας;; Είσαι καλύτερα;

Ρε ναι πραγματικα!!! Απίστευτο !!! Ναι ναι τότε είχε γεννήσει. Καλά να σου πω την αλήθεια αυτό που γελάμε όλοι είναι ότι συγχρονιστηκαμε εγώ κι αυτή τόσο πολύ που γεννάνε πάρα μία μέρα διαφορά.δεν υπάρχει αυτό.χαχαχαχ τα σχόλια πάνε κι έρχονται για τα δύο αδέρφια...βέβαια εμείς ήμασταν με εξωσωματική αλλά δεν το ξέρουν αυτό όλοι και κάνουν πλάκα ότι την ίδια περίοδο βάλανε μπρος οι άντρες μας χαχαχαχχα 🤣🤣🤣🤣

Ωχ ρε αγαπάκι! Κάτσε εσύ τώρα Λονδίνο πας για δουλειά; Δηλαδή είναι υποχρεωτικό να πας;;;; 

Νομίζω ότι υπάρχει όριο στις αεροπορικές αυτό είναι η αλήθεια. Αλλά δεν ξέρω σίγουρα....ρίξε μια ματιά στο ίντερνετ.

Χαχαχαχαχαχ ε ρε τον μικρό χαχαχαχα ντάξει !!! Να δούμε πως θα είναι λοιπόν μετά ! Πιστεύω θα συνηθίσει εύκολα....

Τώρα για το θηλασμό! Αχ δεν ξέρω.... Αλήθεια... Μη νομίζει και ο μικρούλης ότι τον αποκόβεις εξαιτίας της μπέμπας μετά....τώρα ήταν καλή ευκαιρία να τον κόψεις..... Αλλά ξέρω είναι δύσκολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εγώ είχα πάρει τηλ τον Δεκέμβρη και επειδή ήταν μισος, στις ημερομηνίες των αδειών μου είπε μόλις εγκριθεί και η επόμενη άδεια που θα περιλαμβάνει και το άλλο μισό του Δεκέμβρη, θα μου βγάλουν και το δώρο.. λες να χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο??

Να σου πω την αλήθεια .πήγε τώρα το πρωί ο άντρας μου κι ήταν ένας βλάκας εκεί και δεν του έδωσε πληροφορίες το μόνο που του είπε είναι να πληρωθούν αυτά. Κι εγώ έκανα κατάθεση μια του Δεκέμβρη. Οπότε αυτό θα εννοούσε. Οπότε περιμένουμε πληρωμή Δεκεμβρίου και το ξανασυζηταμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...