Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις On 26/12/2021 at 10:47 ΜΜ, ο/η Eva29 είπε:

Χρόνια πολλά με υγεία κοριτσάκι μου και το 2022 με δύο γερά μωράκια στην αγκαλιά σας ♥️🥰

Διαβάζω τα νέα σας κορίτσια μου που και που σας παρακολουθώ, εγώ καλά είμαι έκανα αυχενική ναι στις 26/11 και ήταν όλα καλά αλλά μου έβγαλε πιθανότητα προεκλαμψίας 1/62 και πιθανότητα πρόωρου τοκετού 1/92 λόγω τραχήλου (μήκος 31χιλ). Παίρνω σαλοσπιρ πλέον... Ο τράχηλος μου τον ξαναμετρησαμε πρόσφατα και ήταν 33 χιλιοστά και στην αρχή της εγκυμοσύνης. Ο γυναικολόγος είπε να μην με αγχωνει αυτό και μια χαρά είναι ο τραχηλος... Τώρα θα δείξει... 

Κατά τα άλλα όλα καλά και έχουμε μια μπεμπουλα που περιμένουμε !! 🥰🥰🥰

Β επιπέδου έχω τέλος Ιανουαρίου... Είμαι 18η εβδομάδα τώρα... 

Εσύ κορίτσι μου πως είσαι ?? 

Τώρα με τον κορονοιο τι κάνεις ? Δεν έρχεσαι σε επαφή με κανέναν ? Εγώ είμαι προβληματισμένη... Από τη μια φοβάμαι να δω τους γονείς μου και τα αδέρφια μου αλλά από την άλλη δεν γίνεται να απομονωθουμε και τελείως βρε κορίτσια έτσι νιώθω τι να πω... Πολύ δύσκολες καταστάσεις... 

Εγώ πέρυσι τα Χριστούγεννα παρακαλούσα για ένα μωράκι.... Είχα συμπληρώσει το 3μηνο από το εξωμητριο και μόλις είχαμε ξεκινήσει τις προσπάθειες πάλι... Που να ήξερα τι με περίμενε με εξωσωματική κλπ , περίμενα να είχα στην αγκαλιά το μωρό μου φέτος τα Χριστούγεννα αλλά και πάλι ολα καλά πήγαν και τώρα  σε λίγους μήνες ελπίζω να την έχω... ♥️♥️♥️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου κ εσύ με το καλό να αγκαλιάσεις την μπεμπουλα σου..όλα να σου πάνε καλά εύχομαι από δω κ πέρα. Τι να κάνω με τον κορονοιο ,υπομονή,έκανα κ τη 3η δόση του εμβολίου κ πάλι ασφαλής δεν αισθάνομαι. Προχθές ήρθε ο αδερφός μου από το εξωτερικό που έχω να τον δω κ 3 μήνες κ το σκέφτομαι αν θα φαμε όλοι μαζί πρωτοχρονιά..αλλά θα ξανά φύγει κ δεν ξέρω αν θα έρθει για Πάσχα κτλ.. μόνο με self test σκέφτομαι να του πω,που δε θα έχει κ πρόβλημα αλλά ούτε κ αυτά είναι αξιόπιστα να λέμε του στραβου το δίκιο.. σήμερα έχουμε ρβ να δούμε τα μωράκια μας,ελπίζω να είναι όλα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2021 at 4:57 ΜΜ, ο/η EvakiKrt είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες κορίτσια!!! Αγάπη, υγεία, κ ζεστές αγκαλιές με τους δικούς σας κ τις κοιλιτσες σας !!!! 

Υπομονή κ κυλάει ο καιρός! Ξεκούραση,ηρεμία και όμορφες σκέψεις  για όλες μας! 

Είχα φίλες που εμφάνισαν διαβήτη κύησης κ προπτωση μήτρας κ με ψυχραιμία κ ακολουθώντας τις οδηγίες των γιατρών τους, πέρασαν ανώδυνα όλη τη περίοδο ως τη γέννα! Ειναι πλήρως διαχειρίσιμα πια όλα αυτά! Οπότε συνεχίζουμε δυναμικά ως το τέλος! 

 

 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Χρόνια πολλά!! Πρόπτωση μήτρας ε;;; Σε σοβαρό βαθμό; Θα με ενδιέφερε να μου πεις αν ξέρεις ή θυμάσαι κάτι σχετικό από τις φίλες σου. Γιατί είναι εξαιρετικά σπάνιο και ψαχνομαι γενικά!! 💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2021 at 7:33 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου,του χρόνου αγκαλιά με τα μπεμπακια μας!! @Διόνημου υπομονή κορίτσι μου,ελπίζω να πάνε όλα καλά, κ με τη βοήθεια κ του γιατρού να φτάσεις  να γεννήσεις την μπεμπουλα στον 9ο.. κ εμείς έχουμε επέτειο γάμου στις 30.12 βέβαια!εγώ ψιλοβγηκα αυτές τις μέρες χωρίς πολύ περπάτημα βέβαια κ με πολλή προσοχή για τον covid..τώρα από γλυκά κρατιέμαι πολύ. 1 μελομακάρονο έχω φάει κ αυτό σε 2 μέρες!! Τώρα όσον αφορά τα περσινά Χριστούγεννα εμείς προσπαθούσαμε για μωρακι,για την ακρίβεια πηγαινοερχομασταν στο γιατρό για να δούμε την ωορρηξία μου..κ φυσικά η ευχή μου ήταν του χρόνου να έχω μωρακι κ αν μη τι άλλο ανταμείφθηκα έχω 2 μωράκια στην κοιλίτσα βέβαια αλλά μέχρι το Πάσχα θα τα έχω αγκαλιά!! Κ τώρα μεθαύριο θα πάμε στο γιατρό για να τα δούμε στον υπέρηχο,πως να μην ειμαι χαρούμενη λοιπόν!! @Eva29πως είσαι κορίτσι μου;έχεις κάνει την αυχενική σωστά;πόσο εβδομάδων είσαι τώρα;;

Κοριτσάκι μου....αύριο δηλαδή ε;; Κι εσείς Χριστουγεννιάτικοι είστε ε;; Είναι τόσο όμορφα τα Χριστούγεννα! Εγώ ήθελα πολύ Χριστούγεννα για τις φωτογραφίες το χειμώνα!!! 

Αχ όχι μόνο ένα αλλά δύο !! Πραγματικα....είμαστε πολύ τυχερές! Μετά θα τα κοιτάμε και θα λέμε δεν ήταν τίποτα όλο αυτό!!! 

Όσο για το Πάσχα αυτό που λέω στον άντρα μου αν είναι και μπαμπατσικο θα είναι το τσουρεκακι μας χαχαχαχ ♥️♥️♥️

Άρα όλες εμείς που γεννάνε σαρακοστή περιμένουμε τα τσουρεκακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλημερα κορίτσι μου!! Ωχ τι Χριστούγεννα πέρασες και εσύ πέρυσι;; Δεν μπορώ ούτε να διανοηθω αυτές τις καταστάσεις!! Όμως σημασία έχει το αποτέλεσμα πια! Και όλα είναι τόσο ωραία! Όσο για τα μελομακάρονα! Αααχ! Νιώθω σήμερα που θα πάρω αποτελέσματα καμπύλης αν είναι καλή θα ξεσκιστω χαχαχα! Εντέλει λέω το μόνο που μας μένει είναι να χαϊδεύουμε τις κοιλιτσες μας ε;; Πόσο όμορφο αυτό!!! Βουρ για 2022!!

Καλημέρα αγάπη!!! Αχ, τι είπες τώρα για την καμπύλη.. εγώ θα κάνω γύρω στις 10 του μήναπριν πάω στο γιατρό.. γενικά δεν τρώω γλυκά από τις καούρες πια, αλλά τρώω ένα παγωτό κάθε βράδυ, το θέλω σαν τρελή και με βοηθάει πολύ στην καούρα.. άμα με έχει καταστρέψει, θα δείξει.. αν όμως όλα πάνε καλά, θα τρώω από 2.. χαχαχαχ!! βουρ για το 2022 δεν λες τίποτα.. το περιμένουμε με ανυπομονησία, χαϊδεύουμε κοιλιτσες, μιλάμε σε αυτές,ευχόμαστε και προσευχόμαστε, να είναι η καλύτερη χρονιά για όλες μας, και σύντομα να κρατάμε τα μωράκια μας, αγκαλίτσα και υγιέστατα.. 🥰🥰🥰🥰 θα μοιραστώ μαζί σας και την αγαπημένη μου φωτογραφία από τα φετινά Χριστούγεννα.. ( αν τα καταφέρω.. )

IMG_20211227_120744_392.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@Διόνημου καλημέρα,πως είσαι;τι έγινε τελικά με τον Πεσσό; Τοποθετήθηκε;

Συγγνώμη μου κορίτσι μου απλά τώρα τα διαβάζω και απαντάω ένα ένα!! Ήθελα να σας ενημερώσω θα το έκανα στο τέλος. Αλλά μιας και με ρώτησες αχ θα σου πω!! 

Δεν υπάρχει αυτό που έχω τραβήξει από Δευτέρα. 

Έβαλα έναν πεσσο γυναικολογικο όχι τραχήλου τη Δευτέρα πρωί. Δευτέρα απόγευμα στο νοσοκομείο πάλι ! Μου βάζει πιο μεγάλο νούμερο ο γιατρός. Κάθομαι περιμένω εκεί τίποτα το πιο μεγάλο νούμερο ξαναεπεσε και ο κόλπος και ο τράχηλος. 

Και τελικά πήγα χτες και μου έβαλε τρεις πεσσους!!!! Ειλικρινά δεν ξέρω εάν αυτό έχει ξανασυμβεί!! Τρεις!!! Έτσι μέχρι στιγμής έχει στηριχτεί δε βλέπω να κρέμεται κάτι από κάτω. Τώρα ήρθα και για καμπύλη είμαι καθιστή δεν έχω νιώσει κάτι. 

Πφφ ελπίζω έστω η χρονιά να αλλάξει καλά... Να κρατηθεί λίγο η κοιλιά με αυτούς τους τρεις....τι να πω βρε κορίτσια....γεννήθηκα με πρόβλημα...ας μην έχει επιπτώσεις στο παιδάκι μου αυτό... 🙏🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/12/2021 at 8:15 ΜΜ, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ήταν πολύ ωραία! Πήρε και πολλά δώρα και το καταχάρηκε! Σήμερα πήγαμε στο Christmas Factory με κάτι φίλους μας και πέρασε καλά κι εκεί, μπήκαμε και σε παιχνίδια, πήρε και μπαλόνι🤗

Ο Άγιος Βασίλης θα έρθει την Πρωτοχρονιά!! Του έχουμε πάρει ήδη το δωράκι εννοείται🥰

Χαχαχα, καλά αποτελέσματα εύχομαι!! Πότε με το καλό θα την κάνεις;;

(Τα μελομακάρονα με στεβια να ξέρεις είναι το ίδιο τέλεια, δεν έχουν διαφορά στη γεύση😅🤤)

Βρισκομαι τωρα στο περίμενε της καμπύλης!!! Άλλη μια ώρα έμεινε.... 🙏🙏🙏

 

Αχ μωρέ το ζουζουνακι! Αχ τελικά τα Χριστούγεννα είναι για τα παιδιά ξεκάθαρα!! Ε και λίγο για εμάς!! Χαχαχα άρα περιμένετε τα δωρακια μεθαυριο ε;;

Βλέπω πολλούς που τα αλλάζουν και τα δίνουν τα Χριστούγεννα αντί την πρωτοχρονιά! Και λέω γιατί;; Εμείς Πρωτοχρονιά περιμέναμε Αη Βασίλη!!!! ♥️🌲

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2021 at 9:40 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Γεια σε όλες! Χρόνια πολλά με υγεία πάνω απ'όλα!!! 

Κουνελάκι ευχαριστώ για τις ευχές!!! 

Χαίρομαι πάρα πολύ με τις εξετάσεις σου!!! Ήμασταν όλες σίγουρες ότι όλα θα είναι καλά! 

Διονη μου και κανελιτσα μου κάθε μια να βλέπει την θετική πλευρά των πραγμάτων. Ευτυχώς είναι αντιμετωπισιμα είτε λίγου πιο δύσκολα είτε πιο εύκολα μπορούν να αντιμετωπιστούν! 

Για τις υπόλοιπες κοριτσαρες εύχομαι να συνεχίσει έτσι η εγκυμοσύνη σας, χωρίς πρόβληματα. 

 

Εμείς έχουμε ραντεβού την Τετάρτη και δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να κάνω την καμπύλη γιατί πρέπει να πάω σε άλλο χωριό και ο άντρας μου δουλεύει κανονικά και ο μπαμπάς μου τι ίδιο και δεν έχω κανέναν άλλον που να οδηγάει και η συγκοινωνία δεν βολεύει καθόλου, άσε που φοβάμαι να μπω σε λεωφορείο. 

Γενικά δεν είμαι νστα καλύτερα μου γιατί την ημέρα των Χριστουγέννων έφυγε ναπο την ζωή ο πατέρας μιας καλής μου φίλης. Επίσης με έχει πιάσει ένα φοβερό άγχος και τον τελευταίο καιρό κλαίω με το παραμικρό. 

Σκέφτομαι τον πολιτικό και αγχώνομαι νκαι με αυτό για έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Η μία η κουμπάρα μου είναι από Αθήνα, είναι μη καλύτερη νμου φίλη, αλλά φοβάμαι αυτό το διάστημα να μείνουμε στο ίδιο σπίτι, επίσης νδεν μπορώ να της πω να μην έρθει γιατί θα απογοητευτεί και γενικά σκέφτομαι σκέφτομαι σκέφτομαι και όλα μου φαίνονται βουνό.

Τα καλά νέα είναι ότι αρχίσαμε να βάφουμε το παιδικό αργά και σταθερά βέβαια γιατί νμε τα ωράρια που έχει ο Χρήστος δεν είναι εύκολο κι εγώ δεν μπορώ να κάνω και πολλά μόνη μου. 

Αυτά. 

Είμαι υπερβολική το ξέρω δεν μπορώ να το διαχειριστώ όμως. Ξέρω ότι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πρόβλημα από τα δικά μου. 

Βρε ομορφιά μου! Για όλους το κάθε πρόβλημα που αντιμετωπίζει φαίνεται βουνό! Δεν είσαι καθόλου υπερβολική!! Μην το ξαναπείς!! 

Για εμένα επικεντρώσου στα καλά νέα αγαπάκι μου!! Στο δωματιακι της μικρής!! Να αποφορτιστεις!! 

Παρόλα αυτά συλλυπητήρια κι από εμένα για τον μπαμπά της φίλης σου! Αχ πόσο δύσκολη είναι κάθε απώλεια!! Πρέπει να τη διαχειριστείς κι εσύ...και να στηρίξεις και τη φίλη σου το καταλαβαίνω!! Αλλά σκέψου το μωράκι σου μάτια μου !! Είμαστε εγκυουλες ότι και να γίνεται δεν πρέπει να συγχιζομαστε!!! Όσο για τη φίλη σου από Αθήνα που θα γίνει κουμπάρα θα σου πρότεινα να της πεις να κάνει μοριακό. Δεν είναι κακό. Αν ζείτε έπειτα στο ίδιο σπίτι για λίγο καιρό θα μοιραστείτε ίδια αντισώματα και ίδια εκθεση σε μικρόβια ιούς άρα θεωρητικά δεν θα κινδυνεύεις...💪💪💪💪💪 

Το θέμα της ψυχολογίας είναι ξεκάθαρα οι ορμόνες μας..διάβαζα εκεί κοντά στο τρίτο τρίμηνο επιστρέφουν αυτά τα συμπτώματα της ψυχολογίας όπως είχαμε στο πρώτο τρίμηνο...άρα λάβε το κι αυτό υπόψιν σου...αχ εγώ να δεις πως έκανα αυτές τις ημέρες...τον μουρλανα τον άντρα μου είχα και τα νεύρα μου με αυτό από κάτω!!... Αφού ο καημένος λιβανιζε όλη την ώρα επειδή ήταν και άγιες μέρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα αγάπη!!! Αχ, τι είπες τώρα για την καμπύλη.. εγώ θα κάνω γύρω στις 10 του μήναπριν πάω στο γιατρό.. γενικά δεν τρώω γλυκά από τις καούρες πια, αλλά τρώω ένα παγωτό κάθε βράδυ, το θέλω σαν τρελή και με βοηθάει πολύ στην καούρα.. άμα με έχει καταστρέψει, θα δείξει.. αν όμως όλα πάνε καλά, θα τρώω από 2.. χαχαχαχ!! βουρ για το 2022 δεν λες τίποτα.. το περιμένουμε με ανυπομονησία, χαϊδεύουμε κοιλιτσες, μιλάμε σε αυτές,ευχόμαστε και προσευχόμαστε, να είναι η καλύτερη χρονιά για όλες μας, και σύντομα να κρατάμε τα μωράκια μας, αγκαλίτσα και υγιέστατα.. 🥰🥰🥰🥰 θα μοιραστώ μαζί σας και την αγαπημένη μου φωτογραφία από τα φετινά Χριστούγεννα.. ( αν τα καταφέρω.. )

IMG_20211227_120744_392.jpg

Αχ ομορφιά μου !!! Εεε τώρα με λυγισες με τη φωτογραφία!!!! Τι να σκεφτώ τώρα;; τα γλυκά;;;; Μα πόσο ωραίοι είστε;;;; Προσπαθούσαμε κι εμείς να βγάλουμε αλλά δε φαινόταν η κοιλιά!! Θα βάλω κανέναν να μας βγάλει όταν έρθει σπίτι!!

Ειστε Κούκλια και οι 3!! Και του χρόνου το τρίτο κουκλάκι θα φαίνεται πιο καλά καθώς θα είναι στην αγκαλιά σας!! ♥️♥️♥️🌲🌲🌲♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πήγα χθες στο γιατρό, 910 γραμμάρια η μπεμπούλα μας, σχεδόν 1 κιλό🤗🥰

Όλα καλά! 💗

Επόμενο ραντεβού 19/01, μου φαίνεται μακριά, αλλά στην ουσία είναι σε 3 εβδομάδες, οπότε όταν πάω θα είμαι 30 εβδ κ θα έχει μεγαλώσει κι άλλο η μπεμπούλα μας🤗💞💞💞

Επίσης την προηγούμενη φορά είχα πάρει 5 κιλά, αλλά τελικά χθες που ζυγίστηκα έχω πάρει 3! Άρα μάλλον έχασα! Και μπήκα στον 7ο συν 3 κιλά! 

Τι κάνετε εσείς; Τα μπεμπάκια σας; 🌈

Αχ αχ αχ!! Γιορτινοι υπέρηχοι ε;;;; μπράβο το μωράκι σας!! Με το καλό!!!έχει τέλεια κιλακια!!!!!

Και τα κιλακια σου είναι τέλεια!! Ίσως είχες φάει και κάτι παραπάνω όταν έκανες ζύγισμα την προηγούμενη φορά!!! 

Πάντως κι εγώ τώρα έχασα γιατί με πίεσαν όλοι για το φαγητό επειδή τον περασμένο μήνα είχα πάρει 3 κιλά κι όχι 1,5. Χαχαχαχα 

Αχ μακάρι να μην είχα αυτά τα θέματα και ναέπαιρνα κιλά και να μην στερουμουν λέω εγώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα και χρόνια πολλά!! Μόλις διάβασα τα μηνύματα που είχα χάσει και απάντησα στην κάθε μία ξεχωριστά!! Εμείς για να στηριχτεί όλο αυτό όπως είπα και στη @Tvz πιο πάνω έβαλα τρεις πεσσους όχι έναν και γυναικολογικου μάλιστα. Έχω πάθει όχι απλά πρόπτωση αλλά γερή πρόπτωση. Μετά από τη γέννα μάλλον ξεκινάνε νέες περιπέτειες αλλά προς το παρόν το παιδί να βγει καλά !!! 

Το μωράκι μου το είδαμε ζυγίζει 1100. Μπήκαμε στο κιλό κοριτσιαααα!! Αχ πόσο ήθελα να γίνει αυτό!!! Με αυτά που μου συμβαίνουν φοβάμαι την προωρότητα!! 

τώρα κάνω καμπύλη!! Ένα μισαωρακι έμεινε χαχαχχα!! 

ελπίζω να βγει καλή!! Πείτε μου τα νέα σας κι εσείς!! Εγώ αυτά τα λίγα 🤣😂🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Αχ ομορφιά μου !!! Εεε τώρα με λυγισες με τη φωτογραφία!!!! Τι να σκεφτώ τώρα;; τα γλυκά;;;; Μα πόσο ωραίοι είστε;;;; Προσπαθούσαμε κι εμείς να βγάλουμε αλλά δε φαινόταν η κοιλιά!! Θα βάλω κανέναν να μας βγάλει όταν έρθει σπίτι!!

Ειστε Κούκλια και οι 3!! Και του χρόνου το τρίτο κουκλάκι θα φαίνεται πιο καλά καθώς θα είναι στην αγκαλιά σας!! ♥️♥️♥️🌲🌲🌲♥️♥️♥️

Ευχαριστούμε!! Εν τω μεταξύ τώρα μόλις διάβασε τι έχεις περάσει αυτές τις μέρες.. δεν ξέρω τι να πω.. όσο μπορείς υπομονή, έχει πίστη και όλα θα πάνε μια χαρά.. να ξεκουράζεσαι και να ξαπλώνεις όσο γίνεται.. η Παναγία να είναι μαζί σου.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ευχαριστούμε!! Εν τω μεταξύ τώρα μόλις διάβασε τι έχεις περάσει αυτές τις μέρες.. δεν ξέρω τι να πω.. όσο μπορείς υπομονή, έχει πίστη και όλα θα πάνε μια χαρά.. να ξεκουράζεσαι και να ξαπλώνεις όσο γίνεται.. η Παναγία να είναι μαζί σου.. ❤️

Ετσι ομορφιά μου!! Η Παναγία κοντά σε όλες μας!!! Υπομονή κάνω...τσαντίζομαι και λίγο αλλά μετά με κλωτσαει και δεν μπορωωω ηρεμώ για την μικρή.... ♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ετσι ομορφιά μου!! Η Παναγία κοντά σε όλες μας!!! Υπομονή κάνω...τσαντίζομαι και λίγο αλλά μετά με κλωτσαει και δεν μπορωωω ηρεμώ για την μικρή.... ♥️

 

Αχχχ... Αυτές οι κλοτσιες.. δεν έχω τίποτα καλύτερο και τίποτα να περιμένω από αυτές τις κλοτσιες για να περνάει η μέρα και να ηρεμώ..όλα θα σου πάνε καλά, θα δεις.. ΥΠΟΜΟΝΗ τεράστια θέλουν όλοι αυτοί οι μήνες.. από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο.. για διάφορους λόγους για την καθεμία.. σου εύχομαι να σε κλοτσαει για να σε ηρεμεί συνέχεια, συνέχεια, συνέχεια.. να περνεις δύναμη και κουράγιο να συνεχίζεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/12/2021 at 9:40 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Γεια σε όλες! Χρόνια πολλά με υγεία πάνω απ'όλα!!! 

Κουνελάκι ευχαριστώ για τις ευχές!!! 

Χαίρομαι πάρα πολύ με τις εξετάσεις σου!!! Ήμασταν όλες σίγουρες ότι όλα θα είναι καλά! 

Διονη μου και κανελιτσα μου κάθε μια να βλέπει την θετική πλευρά των πραγμάτων. Ευτυχώς είναι αντιμετωπισιμα είτε λίγου πιο δύσκολα είτε πιο εύκολα μπορούν να αντιμετωπιστούν! 

Για τις υπόλοιπες κοριτσαρες εύχομαι να συνεχίσει έτσι η εγκυμοσύνη σας, χωρίς πρόβληματα. 

 

Εμείς έχουμε ραντεβού την Τετάρτη και δεν ξέρω πότε θα καταφέρω να κάνω την καμπύλη γιατί πρέπει να πάω σε άλλο χωριό και ο άντρας μου δουλεύει κανονικά και ο μπαμπάς μου τι ίδιο και δεν έχω κανέναν άλλον που να οδηγάει και η συγκοινωνία δεν βολεύει καθόλου, άσε που φοβάμαι να μπω σε λεωφορείο. 

Γενικά δεν είμαι νστα καλύτερα μου γιατί την ημέρα των Χριστουγέννων έφυγε ναπο την ζωή ο πατέρας μιας καλής μου φίλης. Επίσης με έχει πιάσει ένα φοβερό άγχος και τον τελευταίο καιρό κλαίω με το παραμικρό. 

Σκέφτομαι τον πολιτικό και αγχώνομαι νκαι με αυτό για έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Η μία η κουμπάρα μου είναι από Αθήνα, είναι μη καλύτερη νμου φίλη, αλλά φοβάμαι αυτό το διάστημα να μείνουμε στο ίδιο σπίτι, επίσης νδεν μπορώ να της πω να μην έρθει γιατί θα απογοητευτεί και γενικά σκέφτομαι σκέφτομαι σκέφτομαι και όλα μου φαίνονται βουνό.

Τα καλά νέα είναι ότι αρχίσαμε να βάφουμε το παιδικό αργά και σταθερά βέβαια γιατί νμε τα ωράρια που έχει ο Χρήστος δεν είναι εύκολο κι εγώ δεν μπορώ να κάνω και πολλά μόνη μου. 

Αυτά. 

Είμαι υπερβολική το ξέρω δεν μπορώ να το διαχειριστώ όμως. Ξέρω ότι υπάρχουν πολύ σοβαρότερα πρόβλημα από τα δικά μου. 

Καλησπέρα κορίτσι μου! 💗

Κάνε ό,τι νιώθεις άνετα! Σίγουρα δεν είναι καλό να είμαστε υπερβολικοί, αλλά έχουν αυξηθεί πολύ τα κρούσματα και γίνεται χαμός! Πρέπει να προσέχουμε γιατί θα κολλήσουμε όλοι!

Θα μπορούσες ίσως να κλείσεις της κουμπάρας σου δωμάτιο σε ξενοδοχείο, αν νιώθεις άβολα να μείνει μαζί σου..ή να της πεις να κάνει μοριακό τεστ πριν έρθει.

Συλληπητήρια για το μπαμπά της φίλης σου..αυτά είναι τα δυσάρεστα..😞

Σήμερα τελικά θα κάνεις την καμπύλη;

Τι χρώμα βάφετε το παιδικό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Εμείς μολις επιστρέψαμε από την γιατρό μας!!! Είδαμε την μπεμπουλα μας και είναι όλα καλά Δόξα τω θεώ!!! Είμαστε στα 900γρ έχουμε πολύ καλή ανάπτυξη. Έφαγε και η γιατρός της κλωτσιές της μην μείνει παραπονεμενη 😂😂😂 και τώρα ξανά έχω ραντεβού στις 22/1!!!

Για την καμπύλη εγώ θα πάω την Παρασκευή το πρωί κορίτσια που μπορεί κάποιος να με πάει. Της είπα ότι αυτές τις μέρες ένα γλυκάκι το τρώω την ημέρα και αν αυτό επηρεάζει την καμπύλη και μου είπε όχι με ένα γλυκάκι την ημέρα πρέπει να βγει κανονική. 

@Διόνη μου γλυκούλα μου κουράγιο και υπομονή εύχομαι και όλα καλά να πάνε. Εδώ έχουμε νεύρα εμείς όχι εσύ που τραβάς ζόρι. Και η καμπύλη μια χαρά νθα είναι και με πίστη όλα θα κυλήσουν ομαλά!!! 😍😍😍

@Κουνελακι36 τρέλανε μας ρε φίλη...❤️❤️❤️ Αυτές οι φωτογραφίες είναι θεϊκές!!! Πως θα πείσουμε κι εμείς τον μπαμπά μας να βγούμε μια φωτογραφία; Μου βγάζει στην πίστη κάθε φορά... 😂😂😂 Δικαίως είναι η αγαπημένη σου φωτογραφία!!!  

@Princess28 το δωμάτιο το βάψουμε πράσινο της μέντας θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω μια τέτοια απόχρωση και έχω τρελαθεί!!! 😁😁😁 Κάθε τρεις και λίγο μπαίνω και το βλέπω! Και λέω εδώ θα μπει το κρεβάτι εδώ η ντουλάπα εδώ αυτό κλπ κλπ... 

@Tvzκι εμείς την πρωτοχρονιά είπαμε να φάμε στην πεθερά μου και θα είναι και η κουνιαδα μου με τα παιδιά και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ και ίσως τελικά να μην πάμε, γιατί παρόλο που τους εμπιστεύομαι πολύ έχουν κι εκείνοι μια καθημερινότητα την οποία δεν ξέρω και τα παιδιά είναι μικρά και δεν ξέρω αν προσέχουν όσο πρέπει. Είπαμε βκι εμείς να κάνουμε όλοι σελφ αλλά δεν με κάνει να νιώθω ασφάλεια εμένα. Αλλά από την άλλη αν είχα κι εγώ τόσο καιρό να δω τον αδερφό μου δεν ξέρω τι θα περιμένουμε ρ νέα σας!!! Δεν φαίνεται και καλά η κοιλίτσα και από ότι κατάλαβα δεν ξέρω να βγαίνω φωτό 😂😂😂 αλλά κι εμένα είναι η αγαπημένη μου αυτή!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε δίπλα μου όλες, χωρίς να με κρίνετε. Έχω καταλάβει ότι είμαι η γκρινιάρα της παρέας 😂😂😂 συγγνώμη που ζαλίζω εσάς συνεχώς, αλλά νιώθω πολύ άνετα μαζί σας!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Εμείς μολις επιστρέψαμε από την γιατρό μας!!! Είδαμε την μπεμπουλα μας και είναι όλα καλά Δόξα τω θεώ!!! Είμαστε στα 900γρ έχουμε πολύ καλή ανάπτυξη. Έφαγε και η γιατρός της κλωτσιές της μην μείνει παραπονεμενη 😂😂😂 και τώρα ξανά έχω ραντεβού στις 22/1!!!

Για την καμπύλη εγώ θα πάω την Παρασκευή το πρωί κορίτσια που μπορεί κάποιος να με πάει. Της είπα ότι αυτές τις μέρες ένα γλυκάκι το τρώω την ημέρα και αν αυτό επηρεάζει την καμπύλη και μου είπε όχι με ένα γλυκάκι την ημέρα πρέπει να βγει κανονική. 

@Διόνη μου γλυκούλα μου κουράγιο και υπομονή εύχομαι και όλα καλά να πάνε. Εδώ έχουμε νεύρα εμείς όχι εσύ που τραβάς ζόρι. Και η καμπύλη μια χαρά νθα είναι και με πίστη όλα θα κυλήσουν ομαλά!!! 😍😍😍

@Κουνελακι36 τρέλανε μας ρε φίλη...❤️❤️❤️ Αυτές οι φωτογραφίες είναι θεϊκές!!! Πως θα πείσουμε κι εμείς τον μπαμπά μας να βγούμε μια φωτογραφία; Μου βγάζει στην πίστη κάθε φορά... 😂😂😂 Δικαίως είναι η αγαπημένη σου φωτογραφία!!!  

@Princess28 το δωμάτιο το βάψουμε πράσινο της μέντας θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω μια τέτοια απόχρωση και έχω τρελαθεί!!! 😁😁😁 Κάθε τρεις και λίγο μπαίνω και το βλέπω! Και λέω εδώ θα μπει το κρεβάτι εδώ η ντουλάπα εδώ αυτό κλπ κλπ... 

@Tvzκι εμείς την πρωτοχρονιά είπαμε να φάμε στην πεθερά μου και θα είναι και η κουνιαδα μου με τα παιδιά και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ και ίσως τελικά να μην πάμε, γιατί παρόλο που τους εμπιστεύομαι πολύ έχουν κι εκείνοι μια καθημερινότητα την οποία δεν ξέρω και τα παιδιά είναι μικρά και δεν ξέρω αν προσέχουν όσο πρέπει. Είπαμε βκι εμείς να κάνουμε όλοι σελφ αλλά δεν με κάνει να νιώθω ασφάλεια εμένα. Αλλά από την άλλη αν είχα κι εγώ τόσο καιρό να δω τον αδερφό μου δεν ξέρω τι θα περιμένουμε ρ νέα σας!!! IMG-7e4252a319ba1824edf93b57272a7fa0-V.thumb.jpg.d8505437a07e699085549e772208b1b8.jpg

Δεν φαίνεται και καλά η κοιλίτσα και από ότι κατάλαβα δεν ξέρω να βγαίνω φωτό 😂😂😂 αλλά κι εμένα είναι η αγαπημένη μου αυτή!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε δίπλα μου όλες, χωρίς να με κρίνετε. Έχω καταλάβει ότι είμαι η γκρινιάρα της παρέας 😂😂😂 συγγνώμη που ζαλίζω εσάς συνεχώς, αλλά νιώθω πολύ άνετα μαζί σας!!! 

 

Εεεεεεε εντάξει τώρα!!!!! Ρεεε πόσο ωραία είσαι κι εσυυυ!!!! Ρε θα τρελαθω αλήθεια!!!! Είστε υπέροχοι στα δεντράκια σας!!! Φαίνεται η κοιλίτσα σου!!.μια χαρά φαίνεται!!! Μια γλυκιά κοιλίτσα!! 

🤰🤰🤰🤰🤰

Όσο για το μωράκι μπράβο κορίτσι μου!! Αχ τώρα θα χαλαρώσεις και ηρεμήσεις μετά τον υπέρηχο κουκλάκι μου!!θα περάσεις τέλεια πρωτοχρονιά και πάμε για τις 22/1  δυναμικά!!! ♥️♥️♥️ 

Είναι φανταστικό το χρώμα που επιλέξατε!!! Στο έχω ξαναπεί νομίζω όταν δεν είχατε καταλήξει το είχαμε κι εμείς με τον αδερφό μου στο παιδικό και πραγματικά είναι τόσο ήρεμο χρώμα!! Καλά κάνατε θα είναι πανέμορφο!!! ♥️♥️♥️ 

Μην το ξαναπείς πάντως ! Κανέναν δεν κρίνουμε!! Άλλωστε για αυτό είναι το φόρουμ για τους προβληματισμούς των μαμάδων του Απριλίου!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Μετά θα κάνουμε άλλη ομάδα να συζητάμε εάν πίνουν γάλα...εάν έβγαλαν δόντι ... Εάν έφαγαν στερεά τροφή 💪💪💪💪💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αχχχ... Αυτές οι κλοτσιες.. δεν έχω τίποτα καλύτερο και τίποτα να περιμένω από αυτές τις κλοτσιες για να περνάει η μέρα και να ηρεμώ..όλα θα σου πάνε καλά, θα δεις.. ΥΠΟΜΟΝΗ τεράστια θέλουν όλοι αυτοί οι μήνες.. από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο.. για διάφορους λόγους για την καθεμία.. σου εύχομαι να σε κλοτσαει για να σε ηρεμεί συνέχεια, συνέχεια, συνέχεια.. να περνεις δύναμη και κουράγιο να συνεχίζεις..

Ευχαριστώ πολύ γλυκάκι μου πράγματικα ♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Εεεεεεε εντάξει τώρα!!!!! Ρεεε πόσο ωραία είσαι κι εσυυυ!!!! Ρε θα τρελαθω αλήθεια!!!! Είστε υπέροχοι στα δεντράκια σας!!! Φαίνεται η κοιλίτσα σου!!.μια χαρά φαίνεται!!! Μια γλυκιά κοιλίτσα!! 

🤰🤰🤰🤰🤰

Όσο για το μωράκι μπράβο κορίτσι μου!! Αχ τώρα θα χαλαρώσεις και ηρεμήσεις μετά τον υπέρηχο κουκλάκι μου!!θα περάσεις τέλεια πρωτοχρονιά και πάμε για τις 22/1  δυναμικά!!! ♥️♥️♥️ 

Είναι φανταστικό το χρώμα που επιλέξατε!!! Στο έχω ξαναπεί νομίζω όταν δεν είχατε καταλήξει το είχαμε κι εμείς με τον αδερφό μου στο παιδικό και πραγματικά είναι τόσο ήρεμο χρώμα!! Καλά κάνατε θα είναι πανέμορφο!!! ♥️♥️♥️ 

Μην το ξαναπείς πάντως ! Κανέναν δεν κρίνουμε!! Άλλωστε για αυτό είναι το φόρουμ για τους προβληματισμούς των μαμάδων του Απριλίου!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️ Μετά θα κάνουμε άλλη ομάδα να συζητάμε εάν πίνουν γάλα...εάν έβγαλαν δόντι ... Εάν έφαγαν στερεά τροφή 💪💪💪💪💪

Αχ αυτές οι κοιλιτσες και αυτες οι κλωτσιτσες... 

Ναι ναι θυμάμαι που το είχες πει για το παιδικό σας!!! Βασικά πιστεύω πως ότι χρώμα και να το έβαφα εν τέλει το ίδιο ενθουσιασμένη θα ήμουν!!! 

Αχαχαχαχ ουτευ που θα το καταλάβουμε πότε θα έρθει ο καιρός θεουλη μου που θα συζητάμε για το τι τρώνε πόσο.ποτε κλπ κλπ. Φοβερό! 

Κορίτσια από Θεσσαλονίκη που σκέφτεστε να γεννησετε στο Γένεσις έχει βγάλει ένα πολύ καλό διαγωνισμό με έκπτωση στα έξοδα της γέννας μέχρι και 50%. https://www.facebook.com/418874691589228/posts/2692070374269637/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα αγάπη!!! Αχ, τι είπες τώρα για την καμπύλη.. εγώ θα κάνω γύρω στις 10 του μήναπριν πάω στο γιατρό.. γενικά δεν τρώω γλυκά από τις καούρες πια, αλλά τρώω ένα παγωτό κάθε βράδυ, το θέλω σαν τρελή και με βοηθάει πολύ στην καούρα.. άμα με έχει καταστρέψει, θα δείξει.. αν όμως όλα πάνε καλά, θα τρώω από 2.. χαχαχαχ!! βουρ για το 2022 δεν λες τίποτα.. το περιμένουμε με ανυπομονησία, χαϊδεύουμε κοιλιτσες, μιλάμε σε αυτές,ευχόμαστε και προσευχόμαστε, να είναι η καλύτερη χρονιά για όλες μας, και σύντομα να κρατάμε τα μωράκια μας, αγκαλίτσα και υγιέστατα.. 🥰🥰🥰🥰 θα μοιραστώ μαζί σας και την αγαπημένη μου φωτογραφία από τα φετινά Χριστούγεννα.. ( αν τα καταφέρω.. )

IMG_20211227_120744_392.jpg

Τι όμορφη φωτό!!!!! Και του χρόνου με το μωράκι αγκαλίτσα 💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Εμείς μολις επιστρέψαμε από την γιατρό μας!!! Είδαμε την μπεμπουλα μας και είναι όλα καλά Δόξα τω θεώ!!! Είμαστε στα 900γρ έχουμε πολύ καλή ανάπτυξη. Έφαγε και η γιατρός της κλωτσιές της μην μείνει παραπονεμενη 😂😂😂 και τώρα ξανά έχω ραντεβού στις 22/1!!!

Για την καμπύλη εγώ θα πάω την Παρασκευή το πρωί κορίτσια που μπορεί κάποιος να με πάει. Της είπα ότι αυτές τις μέρες ένα γλυκάκι το τρώω την ημέρα και αν αυτό επηρεάζει την καμπύλη και μου είπε όχι με ένα γλυκάκι την ημέρα πρέπει να βγει κανονική. 

@Διόνη μου γλυκούλα μου κουράγιο και υπομονή εύχομαι και όλα καλά να πάνε. Εδώ έχουμε νεύρα εμείς όχι εσύ που τραβάς ζόρι. Και η καμπύλη μια χαρά νθα είναι και με πίστη όλα θα κυλήσουν ομαλά!!! 😍😍😍

@Κουνελακι36 τρέλανε μας ρε φίλη...❤️❤️❤️ Αυτές οι φωτογραφίες είναι θεϊκές!!! Πως θα πείσουμε κι εμείς τον μπαμπά μας να βγούμε μια φωτογραφία; Μου βγάζει στην πίστη κάθε φορά... 😂😂😂 Δικαίως είναι η αγαπημένη σου φωτογραφία!!!  

@Princess28 το δωμάτιο το βάψουμε πράσινο της μέντας θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω μια τέτοια απόχρωση και έχω τρελαθεί!!! 😁😁😁 Κάθε τρεις και λίγο μπαίνω και το βλέπω! Και λέω εδώ θα μπει το κρεβάτι εδώ η ντουλάπα εδώ αυτό κλπ κλπ... 

@Tvzκι εμείς την πρωτοχρονιά είπαμε να φάμε στην πεθερά μου και θα είναι και η κουνιαδα μου με τα παιδιά και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ και ίσως τελικά να μην πάμε, γιατί παρόλο που τους εμπιστεύομαι πολύ έχουν κι εκείνοι μια καθημερινότητα την οποία δεν ξέρω και τα παιδιά είναι μικρά και δεν ξέρω αν προσέχουν όσο πρέπει. Είπαμε βκι εμείς να κάνουμε όλοι σελφ αλλά δεν με κάνει να νιώθω ασφάλεια εμένα. Αλλά από την άλλη αν είχα κι εγώ τόσο καιρό να δω τον αδερφό μου δεν ξέρω τι θα περιμένουμε ρ νέα σας!!! IMG-7e4252a319ba1824edf93b57272a7fa0-V.thumb.jpg.d8505437a07e699085549e772208b1b8.jpg

Δεν φαίνεται και καλά η κοιλίτσα και από ότι κατάλαβα δεν ξέρω να βγαίνω φωτό 😂😂😂 αλλά κι εμένα είναι η αγαπημένη μου αυτή!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε δίπλα μου όλες, χωρίς να με κρίνετε. Έχω καταλάβει ότι είμαι η γκρινιάρα της παρέας 😂😂😂 συγγνώμη που ζαλίζω εσάς συνεχώς, αλλά νιώθω πολύ άνετα μαζί σας!!! 

 

Πόσο ωραία, ποοοοοσο τελειααααα!!!!! ❤️❤️❤️🥰🥰🥰🥰🥰🥳🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Βρισκομαι τωρα στο περίμενε της καμπύλης!!! Άλλη μια ώρα έμεινε.... 🙏🙏🙏

 

Αχ μωρέ το ζουζουνακι! Αχ τελικά τα Χριστούγεννα είναι για τα παιδιά ξεκάθαρα!! Ε και λίγο για εμάς!! Χαχαχα άρα περιμένετε τα δωρακια μεθαυριο ε;;

Βλέπω πολλούς που τα αλλάζουν και τα δίνουν τα Χριστούγεννα αντί την πρωτοχρονιά! Και λέω γιατί;; Εμείς Πρωτοχρονιά περιμέναμε Αη Βασίλη!!!! ♥️🌲

Ναι πραγματικά!!! Κ εμείς στο Christmas Factory για το μωρό χαρήκαμε πιο πολύ!!! Πραγματικά είναι για τα παιδιά τα Χριστούγεννα!! Κ όταν τα βλέπεις να χαίρονται χαίρεσαι κι εσύ💞💞

Χαχα, θυμάμαι κι εμείς θέλαμε τα Χριστούγεννα να έρθει γιατί βιαζόμασταν για το δώρο😆 αλλά κ εγώ ξέρω την Πρωτοχρονιά είναι το σωστό, οπότε είπα να το τηρήσω χαχα…οπότε ναι μεθαύριο θα έρθει ο Άγιος Βασίλης και θα του φέρει το δωράκι του!!🎁🎈🥰

Είδα και τι τράβηξες με τον πεσσό! Υπομονή!! Ελπίζω αυτοί που σου έβαλαν τώρα να κάνουν δουλειά!

Τι έγινε με την καμπύλη;;; Όλα καλά; 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αχ αχ αχ!! Γιορτινοι υπέρηχοι ε;;;; μπράβο το μωράκι σας!! Με το καλό!!!έχει τέλεια κιλακια!!!!!

Και τα κιλακια σου είναι τέλεια!! Ίσως είχες φάει και κάτι παραπάνω όταν έκανες ζύγισμα την προηγούμενη φορά!!! 

Πάντως κι εγώ τώρα έχασα γιατί με πίεσαν όλοι για το φαγητό επειδή τον περασμένο μήνα είχα πάρει 3 κιλά κι όχι 1,5. Χαχαχαχα 

Αχ μακάρι να μην είχα αυτά τα θέματα και ναέπαιρνα κιλά και να μην στερουμουν λέω εγώ!!!

Ναι ναι τέλεια είναι τα κιλάκια του💗💗 Είδα για 27εβδ έλεγε ότι τα μωράκια είναι περίπου 910γρ, κ εγώ πήγα 26+3 κ ήταν 910γρ, δεν είχα κλείσει ακόμα τις 27 εννοώ!! Οπότε μια χαρά είναι πιστεύω🤗

Κι εσάς είδα πολύ καλά, μπαμπάτσικη η μικρούλα ε!! 😍😍

Εγώ δεν περιμένω να ‘ναι κ πολύ μεγάλη σε βάρος, γιατί κ ο μικρούλης μου γεννήθηκε 3300γρ κ 54εκ , ήταν πολύ αδύνατος όπως καταλαβαίνεις για το ύψος του, σαν καλαμάκια ήταν τα πόδια του☺️😄 Οπότε αυτή που είναι και κοριτσάκι δεν περιμένω να βγει πολύ παραπάνω!

Χαχαχα, μην αγχώνεσαι για τα κιλά! Ευχαριστήσου το!! Κι εγώ λέω μακάρι να μην είχα τις ανακατωσούρες να ευχαριστηθώ φαί σαν έγκυος μια φορά🤣🤣😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!

Εμείς μολις επιστρέψαμε από την γιατρό μας!!! Είδαμε την μπεμπουλα μας και είναι όλα καλά Δόξα τω θεώ!!! Είμαστε στα 900γρ έχουμε πολύ καλή ανάπτυξη. Έφαγε και η γιατρός της κλωτσιές της μην μείνει παραπονεμενη 😂😂😂 και τώρα ξανά έχω ραντεβού στις 22/1!!!

Για την καμπύλη εγώ θα πάω την Παρασκευή το πρωί κορίτσια που μπορεί κάποιος να με πάει. Της είπα ότι αυτές τις μέρες ένα γλυκάκι το τρώω την ημέρα και αν αυτό επηρεάζει την καμπύλη και μου είπε όχι με ένα γλυκάκι την ημέρα πρέπει να βγει κανονική. 

@Διόνη μου γλυκούλα μου κουράγιο και υπομονή εύχομαι και όλα καλά να πάνε. Εδώ έχουμε νεύρα εμείς όχι εσύ που τραβάς ζόρι. Και η καμπύλη μια χαρά νθα είναι και με πίστη όλα θα κυλήσουν ομαλά!!! 😍😍😍

@Κουνελακι36 τρέλανε μας ρε φίλη...❤️❤️❤️ Αυτές οι φωτογραφίες είναι θεϊκές!!! Πως θα πείσουμε κι εμείς τον μπαμπά μας να βγούμε μια φωτογραφία; Μου βγάζει στην πίστη κάθε φορά... 😂😂😂 Δικαίως είναι η αγαπημένη σου φωτογραφία!!!  

@Princess28 το δωμάτιο το βάψουμε πράσινο της μέντας θα μπορούσα να το χαρακτηρίσω μια τέτοια απόχρωση και έχω τρελαθεί!!! 😁😁😁 Κάθε τρεις και λίγο μπαίνω και το βλέπω! Και λέω εδώ θα μπει το κρεβάτι εδώ η ντουλάπα εδώ αυτό κλπ κλπ... 

@Tvzκι εμείς την πρωτοχρονιά είπαμε να φάμε στην πεθερά μου και θα είναι και η κουνιαδα μου με τα παιδιά και η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ και ίσως τελικά να μην πάμε, γιατί παρόλο που τους εμπιστεύομαι πολύ έχουν κι εκείνοι μια καθημερινότητα την οποία δεν ξέρω και τα παιδιά είναι μικρά και δεν ξέρω αν προσέχουν όσο πρέπει. Είπαμε βκι εμείς να κάνουμε όλοι σελφ αλλά δεν με κάνει να νιώθω ασφάλεια εμένα. Αλλά από την άλλη αν είχα κι εγώ τόσο καιρό να δω τον αδερφό μου δεν ξέρω τι θα περιμένουμε ρ νέα σας!!! IMG-7e4252a319ba1824edf93b57272a7fa0-V.thumb.jpg.d8505437a07e699085549e772208b1b8.jpg

Δεν φαίνεται και καλά η κοιλίτσα και από ότι κατάλαβα δεν ξέρω να βγαίνω φωτό 😂😂😂 αλλά κι εμένα είναι η αγαπημένη μου αυτή!!! 

Σας ευχαριστώ πολύ που είστε δίπλα μου όλες, χωρίς να με κρίνετε. Έχω καταλάβει ότι είμαι η γκρινιάρα της παρέας 😂😂😂 συγγνώμη που ζαλίζω εσάς συνεχώς, αλλά νιώθω πολύ άνετα μαζί σας!!! 

 

Ποια γκρινιάρα καλέ, η ψυχή της ομάδας είσαι!!! Τέλεια η φωτό σου!!! 😄😄😄💞💞💞

Αχχχ τι ωραία, σε καταλαβαίνω!!! Κ εγώ όλη την ώρα στο δωμάτιο θα ήμουν και θα διάλεγα πού θα μπει τι!!! Έχεις πάρει επιπλάκια;; 😍🥰

Τώρα για την Πρωτοχρονιά τι να πω, εμείς θα πάμε στη θεία μου με ξαδέρφια κλπ, κ ο Θεός βοηθός!!! Και παραμονή θα είμαστε στην οικογένεια του άντρα μου, και μετά την αλλαγή θα βγούμε με κάτι φίλους μας..σε κάποιο σπίτι μάλλον. Τώρα τι να πω, θα προσέχουμε όσο μπορούμε!!

Μετά από αυτό πάντως σκέφτομαι σοβαρά να κόψω τις πολλές εξόδους, ακόμη κ στα μαγαζιά για βόλτα που πάω!! Κοντά στα 30.000 κρούσματα λέει αναμένονται σήμερα, και κάπου άκουσα ότι η 0 είναι αερογενής. Τι σημαίνει αυτό δηλαδή;; Ότι μεταδίδεται με τον αέρα;;; Θα κλειστούμε σπίτι το βλέπω!!! Βασικά δε γλιτώνουμε, όλοι θα κολλήσουμε πιστεύω αν είναι έτσι!! Ευτυχώ που έκανα το εμβόλιο λέω τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Princess28 κορίτσι μου ναι !! Να σου πω την αλήθεια οι υπέρηχοι την βγάζουν μια εβδομάδα μεγαλύτερη. Το χαίρομαι βασικά γιατί με αυτά που μου συμβαίνουν ίσως πάμε πρόωρα. Τώρα στήριξαν κάπως τη μήτρα και τον κόλπο αλλά σε λίγο καιρό που θα βαρύνω κι άλλο δεν ξέρω. Αφού την άλλη εβδομάδα θα φτιάξω βαλίτσα!!

Λοιπόν! Θέλω τα φώτα ας γιατί είναι και μεσημέρι και δεν ξέρω αν θα βρω τον γιατρό τώρα.

Το πρωί ήταν 85 η καμπύλη με όριο 100 

Στη μια ώρα ήταν 175 με όριο 180

Και στις δυο ώρες ήταν 61 με όριο 155.

Είναι καλή;;; @Princess28 εσύ ξέρεις;;;με περιμένουν δύο λουκουμάδες στο κεσεδάκι!! 😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...