Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Χελοου χελοου! Τα κατάφερα, από πρωί μπαίνω για να γράψω και όλο κάποιος με παίρνει τηλέφωνο ή κάτι πρέπει να κάνω και τα παρατάω!!! 

Θα μπω κορίτσια μου και εκεί που μου είπατε να δω για σεντονακια και πάντες κλπ. 

Όπως έχω ξαναπεί εμένα δεν με αρέσουν ιδιαίτερα τα κοριτσίστικα μου φαίνεται ότι δεν έχει πολλές επιλογές και γενικά συνέχεια πέφτει το μάτι μου στα αγοριστικα, γιατί μου φαίνονται πιο παιδικά με ζωάκια, δεινοσαυρακια κλπ.

Εγώ έχω πάρει δύο φορμακια ένα από τα κοριτσίστικα και ένα από τα αγοριστικα δεν άντεξα 😂😂😂

Επίσης έκλεισα ραντεβού για την άλλη Τετάρτη 🎉🎉🎉🎉 

Βιντεάκια δεν πρόκειται να δω γιατί νομίζω μετά δεν θα την αφήσω να βγει, θα την κρατήσω για πάντα στην κοιλιά μου 😂😂😂 

Και την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός αν έχει άδεια ο άντρας μου θα βάψουμε το παιδικό δωμάτιο θα σας στείλω φωτό να το δείτε... 

 

IMG_20211123_150402.jpg

IMG_20211123_150408.jpg

Αχου θα τρελαθώ πόσο πολύ μου αρέσουν!!!! Είναι τέλεια!!!! Με γεια καλοφορετα στην μικρή σου είναι τέλεια και τα δύο κορίτσι μου!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πάει κ η Β επιπέδου, όλα καλά, τίποτα ανησυχητικό κ ηρέμησα κ γω! Αλλά δε την απόλαυσα! Ο μικρός βρήκε τη στιγμή να πέσει σε βαθύ ύπνο μπρούμυτα κ κουλουριασμενος μάλιστα! Ο εμβρυολογος μου ταρακουνουσε για ώρα τη κοιλιά να τον ξυπνήσει κ τπτ, ώσπου τον γύρισε με τα χέρια του πιέζοντας τη κοιλιά μου! Τι εμπειρία Θεε μου .... 

Οταν τον γύρισε χασμουριοταν κ έβαλε το ένα χέρι μπροστά στα μάτια κ το άλλο στο σβέρκο πίσω. Δε ξύπνησε ούτε λεπτό. Μόνο μύτη κ χείλια είδα στο 4d.. Τουλάχιστον είδα καθαρά ότι πηρε τα χείλια του μπαμπά του! 

Υπομονή τώρα ίσως τον δω καλύτερα στο γιατρό μου ! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πάει κ η Β επιπέδου, όλα καλά, τίποτα ανησυχητικό κ ηρέμησα κ γω! Αλλά δε την απόλαυσα! Ο μικρός βρήκε τη στιγμή να πέσει σε βαθύ ύπνο μπρούμυτα κ κουλουριασμενος μάλιστα! Ο εμβρυολογος μου ταρακουνουσε για ώρα τη κοιλιά να τον ξυπνήσει κ τπτ, ώσπου τον γύρισε με τα χέρια του πιέζοντας τη κοιλιά μου! Τι εμπειρία Θεε μου .... 

Οταν τον γύρισε χασμουριοταν κ έβαλε το ένα χέρι μπροστά στα μάτια κ το άλλο στο σβέρκο πίσω. Δε ξύπνησε ούτε λεπτό. Μόνο μύτη κ χείλια είδα στο 4d.. Τουλάχιστον είδα καθαρά ότι πηρε τα χείλια του μπαμπά του! 

Υπομονή τώρα ίσως τον δω καλύτερα στο γιατρό μου ! 

 

 

Χαχαχαχα μου έκανε ακριβώς τα ίδια η μπέμπα μας ώσπου τελικά με τον ίδιο τρόπο την γύρισε ο γιατρός αλλά αυτή ήταν κάπως σκυφτή και έτσι είδαμε μόνο μάτια και μύτη. Εκεί κατάλαβα ότι έχει τα μηλαρακια μου που είναι χαρακτηριστικό του προσώπου μου χαχαχαχ 

Δεν πειράζει μωρέ να είναι καλά τα μικρουλια και όπως είναι...έχουμε και το Doppler άλλωστε!!!

Άντε κοριτσάκι μου πάει και αυτό!! Με το καλό τα υπόλοιπα!!!! 🤰💓💙💙💙💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πάει κ η Β επιπέδου, όλα καλά, τίποτα ανησυχητικό κ ηρέμησα κ γω! Αλλά δε την απόλαυσα! Ο μικρός βρήκε τη στιγμή να πέσει σε βαθύ ύπνο μπρούμυτα κ κουλουριασμενος μάλιστα! Ο εμβρυολογος μου ταρακουνουσε για ώρα τη κοιλιά να τον ξυπνήσει κ τπτ, ώσπου τον γύρισε με τα χέρια του πιέζοντας τη κοιλιά μου! Τι εμπειρία Θεε μου .... 

Οταν τον γύρισε χασμουριοταν κ έβαλε το ένα χέρι μπροστά στα μάτια κ το άλλο στο σβέρκο πίσω. Δε ξύπνησε ούτε λεπτό. Μόνο μύτη κ χείλια είδα στο 4d.. Τουλάχιστον είδα καθαρά ότι πηρε τα χείλια του μπαμπά του! 

Υπομονή τώρα ίσως τον δω καλύτερα στο γιατρό μου ! 

 

 

Καλημέραααα!!! 

Χαχαχ σας έκανε κι εσάς πείσματα εεεε;;; Είναι ντροπαλά τα ζουζούνια μας μου φαίνεται.... σημασία όπως λέει και η Διονη έχει που είναι καλά και υγιείς και έχουμε και το ντοπλερ... 

Άντε τώρα θα κάνεις γιορτές ξέγνοιαστη, θα ξέρεις ότι πάνε καλά!!! Με το καλό λοιπόν ο μπεμπακος σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πάει κ η Β επιπέδου, όλα καλά, τίποτα ανησυχητικό κ ηρέμησα κ γω! Αλλά δε την απόλαυσα! Ο μικρός βρήκε τη στιγμή να πέσει σε βαθύ ύπνο μπρούμυτα κ κουλουριασμενος μάλιστα! Ο εμβρυολογος μου ταρακουνουσε για ώρα τη κοιλιά να τον ξυπνήσει κ τπτ, ώσπου τον γύρισε με τα χέρια του πιέζοντας τη κοιλιά μου! Τι εμπειρία Θεε μου .... 

Οταν τον γύρισε χασμουριοταν κ έβαλε το ένα χέρι μπροστά στα μάτια κ το άλλο στο σβέρκο πίσω. Δε ξύπνησε ούτε λεπτό. Μόνο μύτη κ χείλια είδα στο 4d.. Τουλάχιστον είδα καθαρά ότι πηρε τα χείλια του μπαμπά του! 

Υπομονή τώρα ίσως τον δω καλύτερα στο γιατρό μου ! 

 

 

Μην στεναχωριέσαι κορίτσι μου.. και εγώ ένα προφίλ είδα και αυτό με το ζόρι.. ακριβώς έτσι κ εμένα, μπρούμυτα, μόνο ποπό και πατουσακια βλέπαμε, ο εμβρυολογος ταρακούνουσε την κοιλιά μου και μου έλεγε μην ανησυχείς, δεν θα πάθει τίποτα.. και όταν γύρισε είχε το χέρι στα μουτρακια.. και δεν καταφέραμε πάλι τίποτα.. σημασία έχει πως όλα είναι καλά.. μπραβοοοο!!! Πάει κ αυτή η εξέταση και προχωράμε!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2021 at 3:24 ΜΜ, ο/η Lucky39 είπε:

Καλή Κυριακή σε όλες! Τι όμορφα όλα αυτά που έχετε πάρει καλέ!! Ξεμυαλίστηκα αλλά λέω κι εγώ από Γενάρη και μετά να αρχίζω να τα βλέπω πιο σοβαρά.

Σας διαβάζω λίγο από το κινητό αυτές τις μέρες αλλά δε μπορώ να απαντήσω από εκεί, δεν κάνει σύνδεση με τον λογαριασμό μου και πρέπει να ανοίξω τον υπολογιστή.

Από την Τετάρτη έχω αρχίσει ακόμα πιο έντονα να νιώθω την μικρή μου! Νομίζω έχει σημασία και το σημείο στο οποίο βρίσκεται για την ένταση. Την ένιωσε κι ο αντρας μου αλλά δεν την νιώθει κάθε φορά. Ήταν πολύ συγκινητικό και γι' αυτόν και πολύ χάρηκα!

Αύριο έχουμε την β'επιπέδου μας κι ανυπομονούμε να τη δούμε και να ηρεμήσουμε ότι όλα πάνε καλά και όπως πρέπει. Εγώ πάω σε ιδιώτη εμβρυολόγο και αφήνει και τον σύζυγο μέσα στην εξέταση, με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης και όντως είναι μια φοβερή εμπειρία και για τους δυό μας. Ο προηγούμενος υπέρηχός μου ήταν πριν ένα μήνα και φαντάζομαι θα μου φανεί ότι έχει μεγαλώσει πολύ!! Θα ηχογραφήσουμε και την καρδούλα της!

Για τη γέννα δεν αγχώνομαι ακόμα πολύ! Έχω κάποια δυσκολία κι εγώ γιατί έχω αρκετά ινομυώματα δυστυχώς και θα επηρεάσουν τον τρόπο τοκετού. Ο γυναικολόγος μου λέει ότι θα ήθελε να γεννήσω φυσιολογικά αλλά η ανάπτυξη του μωρού και η εξέλιξη των ινομυωμάτων θα κρίνουν τον τρόπο που θα γίνει. Γενικά, είναι οικογενειακός μας φίλος ο γιατρός οπότε θεωρώ ότι σε κάθε περίπτωση θα με προσέξει ώστε να πάνε όλα καλά. 

@Sandyb @EvakiKrt Για τη δυσκοιλιότητα, έχω να σας πω ότι ταλαιπωρήθηκα αρκετά σε κάποια φάση. Είχα δυσκοιλιότητα και πριν την εγκυμοσύνη και όταν άρχισα να παίρνω διπλό σίδηρο μέσα στη μέρα, τα είδα όλα. Έφτασα σε σημείο να συνεννοηθεί ο γυναικολόγος μου  με το μαιευτ΄ήριο και να πάω για κλύσμα. Πήγα σε μία διατροφολόγο μετά που ασχολείται και με εγκυμονούσες και μου έχει δώσει πλάνο διατροφής και συνδιασμού τροφών σε κάθε γέυμα. Εννοείται ότι τρώω φρούτα και λαχανικά φουλ, και καθόλου λευκό ψωμί, ρύζι και ζυμαρικά. 4 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον όσπριο. Και καθημερινό περπάτημα μισής ώρας. Α! Πίνω και ένα λάδι κάθε βράδυ πριν τον ύπνο, το nuyol. Είναι λίγο απαίσιο σαν αίσθηση αλλά μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι το μόνο αθώο γιατί τα υπόλοιπα δημιουργούν συσπάσεις στο έντερο και δεν το θέλουμε. 

Για να φτάσεις σε κλυσμα φαντάζομαι την ταλαιπωρία σου.. αφού βρήκες τρόπο να σε βοηθήσει με διατροφή κλπ όλα καλα.. Θα το έχω στα υπόψιν και αυτό το λαδακι, δεν το έχω ξανά ακούσει.. εγώ προς το παρόν την παλεύω με το duphalac, ακτινίδια και γιαούρτι.. αυτά έχω παρατηρήσει ότι με βοηθούν.. ( δεν έχω ξεκινήσει ακόμα σίδηρο βέβαια αλλά το βλέπω σύντομα και αυτό οπότε θα δούμε τι θα γίνει μετά) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Χελοου χελοου! Τα κατάφερα, από πρωί μπαίνω για να γράψω και όλο κάποιος με παίρνει τηλέφωνο ή κάτι πρέπει να κάνω και τα παρατάω!!! 

Θα μπω κορίτσια μου και εκεί που μου είπατε να δω για σεντονακια και πάντες κλπ. 

Όπως έχω ξαναπεί εμένα δεν με αρέσουν ιδιαίτερα τα κοριτσίστικα μου φαίνεται ότι δεν έχει πολλές επιλογές και γενικά συνέχεια πέφτει το μάτι μου στα αγοριστικα, γιατί μου φαίνονται πιο παιδικά με ζωάκια, δεινοσαυρακια κλπ.

Εγώ έχω πάρει δύο φορμακια ένα από τα κοριτσίστικα και ένα από τα αγοριστικα δεν άντεξα 😂😂😂

Επίσης έκλεισα ραντεβού για την άλλη Τετάρτη 🎉🎉🎉🎉 

Βιντεάκια δεν πρόκειται να δω γιατί νομίζω μετά δεν θα την αφήσω να βγει, θα την κρατήσω για πάντα στην κοιλιά μου 😂😂😂 

Και την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός αν έχει άδεια ο άντρας μου θα βάψουμε το παιδικό δωμάτιο θα σας στείλω φωτό να το δείτε... 

 

IMG_20211123_150402.jpg

IMG_20211123_150408.jpg

Αχ Παναγία μου, είναι τοοοοσο τέλεια!!! Τα βλέπω και κάνω εικόνα με μωράκια μέσα σε αυτά.. πεθαίνω!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πάει κ η Β επιπέδου, όλα καλά, τίποτα ανησυχητικό κ ηρέμησα κ γω! Αλλά δε την απόλαυσα! Ο μικρός βρήκε τη στιγμή να πέσει σε βαθύ ύπνο μπρούμυτα κ κουλουριασμενος μάλιστα! Ο εμβρυολογος μου ταρακουνουσε για ώρα τη κοιλιά να τον ξυπνήσει κ τπτ, ώσπου τον γύρισε με τα χέρια του πιέζοντας τη κοιλιά μου! Τι εμπειρία Θεε μου .... 

Οταν τον γύρισε χασμουριοταν κ έβαλε το ένα χέρι μπροστά στα μάτια κ το άλλο στο σβέρκο πίσω. Δε ξύπνησε ούτε λεπτό. Μόνο μύτη κ χείλια είδα στο 4d.. Τουλάχιστον είδα καθαρά ότι πηρε τα χείλια του μπαμπά του! 

Υπομονή τώρα ίσως τον δω καλύτερα στο γιατρό μου ! 

 

 

Χαχα τέλειος ο μικρούλης!! Σημασία έχει ότι τα είδατε όλα καλά.. μπράβο κοριτσι μου!! Και μας τα ίδια έκανε στον απλό υπέρηχο την τελευταία φορά δεν κοιμόταν αλλα ούτε λίγο προσωπάκι δεν μας άφησε να δούμε το έκρυβε με τα χεράκια του.. πεισματάρικα!! Άντε να δούμε τι θα κάνει και ο δικός μου σήμερα..εγώ λέω να φάω μια σοκολάτα πριν πάω μπας και είναι συνεργάσιμος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα τι κάνετε;

Σάντυ μου εύχομαι όλα καλά σήμερα με την β επιπέδου!!! Και να ποζάρει ο μικρούλης μας!!! 😁😁😁

Κορίτσια μου εσάς τα μωράκια σας όταν γυρνάνε και κουνιούνται μέσα στην κοιλίτσα σας, σας πονάνε καθόλου; Εμένα η μικρή μου μερικές φορές νιώθω σαν να με ξύνει ν α τι πω σα να τεντώνεται κάτι πολύ μέσα στην κοιλιά μου να το πω, σαν να χοροπηδάει πάνω στην κύστη μου. Είναι όλα αυτά μαζί και νιώθω έναν στιγμιαίο πόνο-ενοχληση-γρατζουνισμα. Με την γιατρό που μίλησα μου είπε ότι είναι φυσιολογικο, αλλά όπως καταλαβαίνετε εγώ αγχώνομαι. Για πείτε εμπειρίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Χαχα τέλειος ο μικρούλης!! Σημασία έχει ότι τα είδατε όλα καλά.. μπράβο κοριτσι μου!! Και μας τα ίδια έκανε στον απλό υπέρηχο την τελευταία φορά δεν κοιμόταν αλλα ούτε λίγο προσωπάκι δεν μας άφησε να δούμε το έκρυβε με τα χεράκια του.. πεισματάρικα!! Άντε να δούμε τι θα κάνει και ο δικός μου σήμερα..εγώ λέω να φάω μια σοκολάτα πριν πάω μπας και είναι συνεργάσιμος.. 

Καλημέρααα Σαντυ μου με το καλό να δεις σήμερα το μωράκι σου και να μας πεις τα νέα σου μετά!!! 🥰💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πάει κ η Β επιπέδου, όλα καλά, τίποτα ανησυχητικό κ ηρέμησα κ γω! Αλλά δε την απόλαυσα! Ο μικρός βρήκε τη στιγμή να πέσει σε βαθύ ύπνο μπρούμυτα κ κουλουριασμενος μάλιστα! Ο εμβρυολογος μου ταρακουνουσε για ώρα τη κοιλιά να τον ξυπνήσει κ τπτ, ώσπου τον γύρισε με τα χέρια του πιέζοντας τη κοιλιά μου! Τι εμπειρία Θεε μου .... 

Οταν τον γύρισε χασμουριοταν κ έβαλε το ένα χέρι μπροστά στα μάτια κ το άλλο στο σβέρκο πίσω. Δε ξύπνησε ούτε λεπτό. Μόνο μύτη κ χείλια είδα στο 4d.. Τουλάχιστον είδα καθαρά ότι πηρε τα χείλια του μπαμπά του! 

Υπομονή τώρα ίσως τον δω καλύτερα στο γιατρό μου ! 

 

 

Τι ωραία νέαα!! 🌸

Δεν πειράζει που δεν τον είδες αρκεί που είναι όλα καλά!❤️ Θα τον δείτε στον επόμενο υπέρηχο😊

Εμάς πάλι είναι πολύ κινητική γυρνάει σα σβούρα κάθε φορά😄 Κ συνήθως έχει τα χέρια στα μάτια, αν και την έχουμε πετύχει κ χωρίς κ έχουμε κάποιες φωτο της, αλλά είχε κλειστά τα ματάκια ακόμα μωρέ💗💗

Επίσης κι εμάς τα χείλια του μπαμπά της έχει και λιώνω🤗🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν έχω βιώσει κάτι τέτοιο. Νιώθωμονο έντονες κλωτσιές κ μπορεί να ξαφνιαστω/τρομαξω, αλλά ακόμη δε καταλαβαίνω αν γυρίζει ή τεντώνεται ή χοροπηδαει. Σίγουρα δε έχω νιώσει γρατζουνισμα ή κάτι παρόμοιο. Είμαι όμως ακόμη στην 21η βδομάδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω να μου είστε όλες καλά!! Εγώ είμαι μες στην τρελή χαρά.. κάναμε τη β επιπέδου και όλα πάνε τέλεια.. το μωράκι μας αναπτύσσεται απολύτως φυσιολογικα και είναι ένας πανέμορφος μπέμπης.. δεν μας παιδεψε πολύ, μας έδειξε και φατσούλα και τα πάντα.. πολύ ωραίες πόζες πήραμε από το αγαπακι μου.. είμαστε 500γρ και τώρα που πήρα τη μεγάλη ανάσα, επιτέλους μπορώ να ξεκινήσω και επισήμως τις αγορές μου και να ετοιμάζω τα πραγματακια του μπέμπη μας... με λίγα λόγια θα ξεσαλωσω στα ψωνια.. 😂💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια έχει επικοινωνήσει καμιά με την κανέλα μας; 

Είχα την ίδια απορία.. είναι καλά η κοπέλα?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω να μου είστε όλες καλά!! Εγώ είμαι μες στην τρελή χαρά.. κάναμε τη β επιπέδου και όλα πάνε τέλεια.. το μωράκι μας αναπτύσσεται απολύτως φυσιολογικα και είναι ένας πανέμορφος μπέμπης.. δεν μας παιδεψε πολύ, μας έδειξε και φατσούλα και τα πάντα.. πολύ ωραίες πόζες πήραμε από το αγαπακι μου.. είμαστε 500γρ και τώρα που πήρα τη μεγάλη ανάσα, επιτέλους μπορώ να ξεκινήσω και επισήμως τις αγορές μου και να ετοιμάζω τα πραγματακια του μπέμπη μας... με λίγα λόγια θα ξεσαλωσω στα ψωνια.. 😂💖

Τέλεια αγάπη μου!!! Μπράβο στον μπεμπουλη σου που είναι καλά και συνεργάσιμος!! Καλά ψώνια!!! Εύχομαι να το καταευχαριστηθεις!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα τι κάνετε;

Σάντυ μου εύχομαι όλα καλά σήμερα με την β επιπέδου!!! Και να ποζάρει ο μικρούλης μας!!! 😁😁😁

Κορίτσια μου εσάς τα μωράκια σας όταν γυρνάνε και κουνιούνται μέσα στην κοιλίτσα σας, σας πονάνε καθόλου; Εμένα η μικρή μου μερικές φορές νιώθω σαν να με ξύνει ν α τι πω σα να τεντώνεται κάτι πολύ μέσα στην κοιλιά μου να το πω, σαν να χοροπηδάει πάνω στην κύστη μου. Είναι όλα αυτά μαζί και νιώθω έναν στιγμιαίο πόνο-ενοχληση-γρατζουνισμα. Με την γιατρό που μίλησα μου είπε ότι είναι φυσιολογικο, αλλά όπως καταλαβαίνετε εγώ αγχώνομαι. Για πείτε εμπειρίες. 

Καλησπέρα!!

Εγώ τη νιώθω να τεντώνεται, να σπρώχνει, να κλωτσάει, να κουνιέται, καμιά φορά με πιέζει κ κατουριέμαι κι όλας😅, αλλά γραντζούνισμα κ να με ξύνει δε νιώθω όχι! Περίεργο μου φαίνεται δεν το έχω ξανακούσει🤔 αλλά αφού σου είπε η γιατρός ότι είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω να μου είστε όλες καλά!! Εγώ είμαι μες στην τρελή χαρά.. κάναμε τη β επιπέδου και όλα πάνε τέλεια.. το μωράκι μας αναπτύσσεται απολύτως φυσιολογικα και είναι ένας πανέμορφος μπέμπης.. δεν μας παιδεψε πολύ, μας έδειξε και φατσούλα και τα πάντα.. πολύ ωραίες πόζες πήραμε από το αγαπακι μου.. είμαστε 500γρ και τώρα που πήρα τη μεγάλη ανάσα, επιτέλους μπορώ να ξεκινήσω και επισήμως τις αγορές μου και να ετοιμάζω τα πραγματακια του μπέμπη μας... με λίγα λόγια θα ξεσαλωσω στα ψωνια.. 😂💖

Μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία νέα! Φαντάζομαι τη χαρά σου!! 🤗🥰

Με το καλό τα ψώνιααα😀❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω να μου είστε όλες καλά!! Εγώ είμαι μες στην τρελή χαρά.. κάναμε τη β επιπέδου και όλα πάνε τέλεια.. το μωράκι μας αναπτύσσεται απολύτως φυσιολογικα και είναι ένας πανέμορφος μπέμπης.. δεν μας παιδεψε πολύ, μας έδειξε και φατσούλα και τα πάντα.. πολύ ωραίες πόζες πήραμε από το αγαπακι μου.. είμαστε 500γρ και τώρα που πήρα τη μεγάλη ανάσα, επιτέλους μπορώ να ξεκινήσω και επισήμως τις αγορές μου και να ετοιμάζω τα πραγματακια του μπέμπη μας... με λίγα λόγια θα ξεσαλωσω στα ψωνια.. 😂💖

Τι τέλεια!!!!! Μπράβο ρε συ!!! Άντε με το καλό και οι αγορές... ❤️❤️❤️ Μπράβο το μωρακι μας... Πες μας το κόλπο ρε συ παίζει να είσαι η πρώτη έχεις τέλειες πόζες!!! 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα!!

Εγώ τη νιώθω να τεντώνεται, να σπρώχνει, να κλωτσάει, να κουνιέται, καμιά φορά με πιέζει κ κατουριέμαι κι όλας😅, αλλά γραντζούνισμα κ να με ξύνει δε νιώθω όχι! Περίεργο μου φαίνεται δεν το έχω ξανακούσει🤔 αλλά αφού σου είπε η γιατρός ότι είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι!

Ναι δεν το περιγράφω σωστά μάλλον γιατί δεν ξέρω πως να το περιγράψω συνήθως το νιώθω αυτό όταν μου πιέζει την κύστη σαν ένα τσίμπημα, τσίμπημα νομίζω είναι καλύτερη περιγραφή βαπο τα προηγούμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Τέλεια αγάπη μου!!! Μπράβο στον μπεμπουλη σου που είναι καλά και συνεργάσιμος!! Καλά ψώνια!!! Εύχομαι να το καταευχαριστηθεις!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Πολύ ωραία νέα! Φαντάζομαι τη χαρά σου!! 🤗🥰

Με το καλό τα ψώνιααα😀❤️❤️❤️

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Τι τέλεια!!!!! Μπράβο ρε συ!!! Άντε με το καλό και οι αγορές... ❤️❤️❤️ Μπράβο το μωρακι μας... Πες μας το κόλπο ρε συ παίζει να είσαι η πρώτη έχεις τέλειες πόζες!!! 😁😁😁

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια μου!! Ότι καλύτερο για όλες ευχομαι, πολύ σύντομα με τα μωράκια μας αγκαλιά!! ❤️ 

@Dreamer1 κόλπο για τις πόζες ε? Νομίζω ότι το μωράκι ήταν απλά συνεργάσιμο και δεν ήθελε να μας ταλαιπωρήσει ο γλυκούλης.. 30-40 λεπτά κράτησε όλη η εξεταση και όλη την ώρα στριφογυριζε.. βέβαια πριν μπω για την εξέταση έφαγα μια σοκολάτα ( συμβουλή της αδερφουλας μου) και έχω καταλάβει και εγώ ότι τον αναστατώνει έτσι και αλλιώς η σοκολάτα.. και πάλι ο γιατρός μου την τάραξε στο κούνημα και στο πάτημα την κοιλίτσα αλλά τελικά πήρε αυτό που ήθελε και εκτός από φωτό, μας έδωσε και τέλειο βιντεάκι για τον άντρα μου που δεν ήταν μαζί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι δεν το περιγράφω σωστά μάλλον γιατί δεν ξέρω πως να το περιγράψω συνήθως το νιώθω αυτό όταν μου πιέζει την κύστη σαν ένα τσίμπημα, τσίμπημα νομίζω είναι καλύτερη περιγραφή βαπο τα προηγούμενα. 

Και εγώ το έχω αυτό ρε συ.. ένα στιγμιαίο πονακι σαν τσίμπημα εκεί κάτω χαμηλά, πιέζεται η κύστη, την κλωτσαει? δεν ξέρω τι κάνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Και εγώ το έχω αυτό ρε συ.. ένα στιγμιαίο πονακι σαν τσίμπημα εκεί κάτω χαμηλά, πιέζεται η κύστη, την κλωτσαει? δεν ξέρω τι κάνει..

Χαίρομαι που δεν είμαι μόνη σε αυτό!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι πήγα σήμερα στα λιντλ και είχε φανελάκια θηλασμού και πήρα ένα για δοκιμή και φαίνεται πολύ άνετο. Ειδικά για το καλοκαίρι μέσα στο σπίτι μόνο τέτοια θα φοράω νομίζω... επίσης κάποιος το βρήκε σέξυ που ανοίγει από μπροστά... 😂😂😂😂

Επίσης πήρα και μια μπάλα πιλάτες, μου την είχε προτείνει η γιατρός αλλά το αμελουσα και τώρα που την είδα την πήρα και έχω ενθουσιαστεί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, 

Κάναμε και εμείς την β'επιπέδου τη Δευτέρα και ένιωσα μια ανακούφιση τεράστια!!!

Μας είχαν πει από το ιατρείο να φάω ένα γλυκάκι κάνα μισάωρο πριν πάω, οπότε χτύπησα έναν χριστουγεννιάτικο κουραμπιέ χωρίς καθόλου τύψεις και πήγα! Η μικρή μας κοιμόταν βέβαια, με το ένα χεράκι της κάτω από το κεφαλάκι αλλά όλα καλά. Τα είδε ο γιατρούλης όλα όσα ήθελε να δει, μέτραγε δάχτυλα, ρουθούνια, νεφρά, πλευρά, τα πάντα! Πόσο μαγικό είναι βρε κορίτσια αυτό που συμβαίνει στην κοιλίτσα μας, πραγματικό θαύμα! 

Την ίδια μέρα, ταξιδέψαμε με τον άντρα μου και ήρθαμε στη Σύρο που μένουν οι γονείς μου για Χριστούγεννα, οπότε απολαμβάνουμε την φροντίδα τους! 

Κάναμε και την τρίτη δόση του εμβολίου μας την Τετάρτη. Κανονικά εμένα το εξάμηνο έληγε στο τέλος Ιανουαρίου, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε να το κάνω το συντομότερο, οπότε το κάναμε και πάει κι αυτό. Εγώ είχα απλά βάρος στο χέρι και λίγη κούραση. Ο άντρας μου το βράδυ και την επόμενη μέρα ήταν χάλια, με ρίγη και πυρετό. Τα ίδια συμπτώματα είχε και στη β'δόση. Σήμερα είμαστε όλοι καλά και μπαίνουμε σε εορταστικό κλίμα! 

Να προσέχετε κορίτσια μου αυτές τις μέρες κι εσείς με όποιους γιορτάσετε. Να πάρετε τα 2 σελφ τεστ που δίνουν δωρεάν ανά ΑΜΚΑ και να πείτε σε όλους όσους δείτε να τα κάνουν. Αφού τα δικαιούμαστε, γιατί να μην τα κάνουμε να έχουμε το κεφάλι μας ήσυχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...