Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Κ εγώ με τα κιλά το έχω το θέματακι μου, σκέφτομαι που θα σταματήσει σε 13 εβδομάδες αυτή η ζυγαριά ήδη γράφει +10!! Αλλά μόνο την ώρα που ζυγιζομαι να πω την αλήθεια το σκέφτομαι γιατί κατά τ άλλα δε θεωρώ ότι τρώω πολύ, με σταματάει κ το στομάχι μου σχετικά γρήγορα που πονάει. Εγώ κατά πάσα πιθανότητα δε θα έχω κανέναν για βοήθεια, η πεθερά μου μένει 500χλμ μακριά κ ούτε που ενδιαφέρεται να έρθει για βοήθεια κ η μαμά μου δουλεύει κ δε νομίζω να έρθει για παραπάνω από 1 εβδομάδα. Αλλά να σας πω κ την αλήθεια τώρα θεωρώ πως καλύτερα θα είμαι μόνη μου από το να ανακατεύονται πολλοί. Εγώ κ ο άντρας μου θα τα καταφέρουμε κ θα βρούμε τους ρυθμούς μας με τα μωρά. Μένω πολλά χρόνια χωρίς γονείς κ δεν μπορώ να συμβιβαστώ στην ιδέα να ξανά μείνω, προτιμώ μόνη μου!! 

Να σου πω έχεις δίκιο καλύτερα οι δυο σας όσον αφορά ειδικά την ανατροφή ενός παιδιού!!! Αλλά εγώ σίγουρα θα εκτιμήσω να μου πλένει κάνα πιάτο και να βάζει το σπίτι σε τάξη τις πρώτες μέρες ώστε να αφοσιώνομαι στο μωρό! Πάντως και 1 εβδομάδα βοήθεια είναι νορμάλ! Νομίζω δε χρειαζόμαστε παραπάνω. Βρίσκουμε ρυθμούς μετά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Να σου πω έχεις δίκιο καλύτερα οι δυο σας όσον αφορά ειδικά την ανατροφή ενός παιδιού!!! Αλλά εγώ σίγουρα θα εκτιμήσω να μου πλένει κάνα πιάτο και να βάζει το σπίτι σε τάξη τις πρώτες μέρες ώστε να αφοσιώνομαι στο μωρό! Πάντως και 1 εβδομάδα βοήθεια είναι νορμάλ! Νομίζω δε χρειαζόμαστε παραπάνω. Βρίσκουμε ρυθμούς μετά... 

Ναι αρκεί να υπάρχει διάθεση από κάποιον να σε βοηθήσει.. Με το ζόρι δε γίνεται. Κ η μαμά μου δουλεύει μεροκάματο, θέλει να έρθει να βοηθήσει αλλά εγώ τη σκέφτομαι που θα χάσει χρήματα!! Η πεθερά μου πάλι που κάθεται, αν ερθει θα περιμένει από εμένα να κάνω δουλειές του σπιτιού ή να της πω τι να κάνει. Εδώ είχε έρθει πριν συμπληρώσω το τρίμηνο για να βοηθήσει λίγο κ τελικά ο άντρας μου έκανε κ πάλι τις δουλειές του σπιτιού, μέχρι κ βραδινό μας έφτιαχνε γιατί το βράδυ η πεθερά μου έβλεπε τηλεόραση κ δεν μπορούσε να την αφήσει. Αφήστε που καπνίζει κιόλας κ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω να είναι κοντά στα μωρά κ να μυρίζει τσιγάρο!! Ενδεχομενως έχω κ εγώ τις παραξενιές μου δε λέω αλλά ακόμη κ αν είμαι κατάκοπη, η ηρεμία μου είναι πάνω από όλα ασυζητητί!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! 

Έφτιαξα έναν μικρό ελληνικουλη και λέω κάτσε να δω τι κάνουν οι εγκυουλες μου!!! 

@Tvz μου είναι τι να πω μερικοί άνθρωποι σκέφτονται μόνο την πάρτη τους. Εμένα η μαμά μου δεν δουλεύει πλέον, αλλά έχει άλλους τρεις από πίσω που πρέπει να φροντίζει, αλλά ξέρω πως τον πρώτο καιρό θα έχω την βοήθεια της. Κι εγώ αν δεν μπορούσε η μαμά μου δεν θα ήθελα κανένα άλλον, γιατί η πεθερά μου εκτός του ότι είναι αρκετά μεγάλη έχει και άλλη νοοτροπία από την δική μου και δεν μπορεί να το δεχτεί με αποτέλεσμα μερικές φορές να συγκρουόμαστε. Οπότε ναι σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερα να είσαι μόνος και να δυσκολευτεις, παρά να σπάσουν τα νεύρα σου.

@Διόνη μου τι ωραία που έκανες γιορτουλα πόσο μου έχουν λείψει αυτά!!! Εμείς και φέτος τα δυο μας τις περάσαμε όλες τις γιορτές μας!!! Άντε και του χρόνου με την μπέμπα να προσπαθεί να σκαρφαλωσει σε καναπέδες και αγκαλιές!!! 💗💗💗

@Sandyb μου με το καλό σου εύχομαι την Τετάρτη να απολαύσεις το ζουζούνι σου και να πάρεις κι εσύ αυτή την μεγάλη ανάσα που πήραμε όλες μας!!! 

Όσο για τα βιβλία που λέτε έχετε να προτείνετε κανένα; Εμένα μου έδωσε μια εγκυκλοπαίδεια μη πεθερά μου, αλλά πέρα του ότι είναι πολύ παλιά με αγχωσε και δεν την ξανά άνοιξα. 

Τα δικά μας νέα είναι σήμερα μπήκα στην 26 εβδομάδα 🎉🎉🎉μαζι με το Διονακι μας!!💗💗💗Και ο,τι εχθές κάναμε και την δεύτερη δόση του εμβολίου, όλα καλά εγώ δεν κατάλαβα πάλι τίποτα, αλλά ο Χρηστάκος μου ανέβασε πυρετό 38. Εμένα ούτε χέρι δεν πόνεσε... 

επίσης κορίτσια θέλω αν γνωρίζετε να μου πείτε πού μπορώ να βρω ωραίες πάντες, σεντονακια κλπ για το κρεβάτι και την κούνια με boho διάθεση και σχετικά οικονομικά, γιατί αυτές που είδα είναι νπανακριβες. Νομίζω κάποια ναπο εσάς είχε πει ότι ήθελε τέτοιο στυλ .

τέλος θέλω να ρωτήσω τι χαλί θα βάλετε στο παιδικό; Μου αρέσουν κάτι χαλακια που είναι νγια όλες τις εποχές, αλλά σκέφτομαι μήπως είναι πολύ λεπτά. Αλλά μετά σκέφτομαι ότι για τον πρώτο καιρό ίσως δεν πειράζει αφού θα κοιμάται νστην κρεβατοκάμαρα και μετά έρχεται καλοκαίρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! 

Που λέτε, όσες επιθυμείτε γλυκά αλλα παιδευεστε με κιλα, αν σας αρέσει η ζέστη σοκολάτα,πήρα σκόνη σοκολάτας για ρόφημα με 0 ζάχαρη, κ με γάλα κ μέλι γίνεται σούπερ! Εγώ βάζω κ λίγο κακαο που κάνει καλό. Κ για σνακ, τα πτι μπερ χωρίς ζάχαρη είναι τέλεια κ η ιόν με στέβια. 

Όσο για τη δυσκοιλιότητα, έχω μόλις 15 μέρες που άρχισα να παίρνω πόσιμο σιδηρο κ ο γιατρός είπε να δώσω λίγο χρόνο μήπως κ προσαρμοστεί ο οργανισμός μου αλλιώς θα κάνουμε αλλαγές! Το παλεύω με διατροφή.. 

Δεν ήξερα ότι λένε ότι θες αλμυρά αν έχεις αγοράκι!!!!! Χαχα , Ναι σε μένα πράγματι επιβεβαιώνεται!!! Στον υπέρηχο ο γιατρός μου λέει, κοίτα μπεγλερια ο γιος σου! Χαχα

Οσο για τη γέννα προσπαθώ να μη τη σκέφτομαι γιατι δεν είμαι ψύχραιμος άνθρωπος κ με λίγη αντοχή στο πονο οποτε με αγχώνει. Η μητέρα μου όταν γεννιομουν απτο στρες ανέβασε πυρετό 39 κ ζοριστηκε αλλά τα κατάφερε! Πιστεύω ότι όταν φτάσει η ώρα θα βρούμε δυνάμεις που ούτε καν φανταζόμασταν ότι είχαμε! 

Στο διαδίκτυο έχει βίντεο με γέννες, τα έχετε δει ? Σου έρχεται μια ανατριχίλα..  Εγώ είδα μερικά για να έχω μια ιδέα, να πάρω κουράγιο κτλ

Έχει Κ βίντεο με μητέρες που θηλάζουν, κ εξηγούν διάφορα όποτε είναι αρκετά διδακτικά. 

Με το καλό η νέα εβδομάδα κ καλά νεακια να έχουμε όσες έχουμε εξέταση!  

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Κυριακή σε όλες! Τι όμορφα όλα αυτά που έχετε πάρει καλέ!! Ξεμυαλίστηκα αλλά λέω κι εγώ από Γενάρη και μετά να αρχίζω να τα βλέπω πιο σοβαρά.

Σας διαβάζω λίγο από το κινητό αυτές τις μέρες αλλά δε μπορώ να απαντήσω από εκεί, δεν κάνει σύνδεση με τον λογαριασμό μου και πρέπει να ανοίξω τον υπολογιστή.

Από την Τετάρτη έχω αρχίσει ακόμα πιο έντονα να νιώθω την μικρή μου! Νομίζω έχει σημασία και το σημείο στο οποίο βρίσκεται για την ένταση. Την ένιωσε κι ο αντρας μου αλλά δεν την νιώθει κάθε φορά. Ήταν πολύ συγκινητικό και γι' αυτόν και πολύ χάρηκα!

Αύριο έχουμε την β'επιπέδου μας κι ανυπομονούμε να τη δούμε και να ηρεμήσουμε ότι όλα πάνε καλά και όπως πρέπει. Εγώ πάω σε ιδιώτη εμβρυολόγο και αφήνει και τον σύζυγο μέσα στην εξέταση, με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης και όντως είναι μια φοβερή εμπειρία και για τους δυό μας. Ο προηγούμενος υπέρηχός μου ήταν πριν ένα μήνα και φαντάζομαι θα μου φανεί ότι έχει μεγαλώσει πολύ!! Θα ηχογραφήσουμε και την καρδούλα της!

Για τη γέννα δεν αγχώνομαι ακόμα πολύ! Έχω κάποια δυσκολία κι εγώ γιατί έχω αρκετά ινομυώματα δυστυχώς και θα επηρεάσουν τον τρόπο τοκετού. Ο γυναικολόγος μου λέει ότι θα ήθελε να γεννήσω φυσιολογικά αλλά η ανάπτυξη του μωρού και η εξέλιξη των ινομυωμάτων θα κρίνουν τον τρόπο που θα γίνει. Γενικά, είναι οικογενειακός μας φίλος ο γιατρός οπότε θεωρώ ότι σε κάθε περίπτωση θα με προσέξει ώστε να πάνε όλα καλά. 

@Sandyb @EvakiKrt Για τη δυσκοιλιότητα, έχω να σας πω ότι ταλαιπωρήθηκα αρκετά σε κάποια φάση. Είχα δυσκοιλιότητα και πριν την εγκυμοσύνη και όταν άρχισα να παίρνω διπλό σίδηρο μέσα στη μέρα, τα είδα όλα. Έφτασα σε σημείο να συνεννοηθεί ο γυναικολόγος μου  με το μαιευτ΄ήριο και να πάω για κλύσμα. Πήγα σε μία διατροφολόγο μετά που ασχολείται και με εγκυμονούσες και μου έχει δώσει πλάνο διατροφής και συνδιασμού τροφών σε κάθε γέυμα. Εννοείται ότι τρώω φρούτα και λαχανικά φουλ, και καθόλου λευκό ψωμί, ρύζι και ζυμαρικά. 4 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον όσπριο. Και καθημερινό περπάτημα μισής ώρας. Α! Πίνω και ένα λάδι κάθε βράδυ πριν τον ύπνο, το nuyol. Είναι λίγο απαίσιο σαν αίσθηση αλλά μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι το μόνο αθώο γιατί τα υπόλοιπα δημιουργούν συσπάσεις στο έντερο και δεν το θέλουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 8:17 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Ναι αρκεί να υπάρχει διάθεση από κάποιον να σε βοηθήσει.. Με το ζόρι δε γίνεται. Κ η μαμά μου δουλεύει μεροκάματο, θέλει να έρθει να βοηθήσει αλλά εγώ τη σκέφτομαι που θα χάσει χρήματα!! Η πεθερά μου πάλι που κάθεται, αν ερθει θα περιμένει από εμένα να κάνω δουλειές του σπιτιού ή να της πω τι να κάνει. Εδώ είχε έρθει πριν συμπληρώσω το τρίμηνο για να βοηθήσει λίγο κ τελικά ο άντρας μου έκανε κ πάλι τις δουλειές του σπιτιού, μέχρι κ βραδινό μας έφτιαχνε γιατί το βράδυ η πεθερά μου έβλεπε τηλεόραση κ δεν μπορούσε να την αφήσει. Αφήστε που καπνίζει κιόλας κ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω να είναι κοντά στα μωρά κ να μυρίζει τσιγάρο!! Ενδεχομενως έχω κ εγώ τις παραξενιές μου δε λέω αλλά ακόμη κ αν είμαι κατάκοπη, η ηρεμία μου είναι πάνω από όλα ασυζητητί!! 

Αγαπη αυτά δεν μου φαίνονται δικές σου παραξενιές!!! Έχεις δίκιο....πφφ αλλά να μη δίνεις σημασία! Άστα να πέφτουν κάτω! Όσο για το μεροκάματο το ξέρω .... Κι η μαμά κι ο μπαμπάς μου είναι έτσι κι οι δυο. Το μόνο καλό οτι μένουμε κοντά και τα πρωινά που δε δουλεύει έρχεται η μαμά μου από τώρα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλή Κυριακή σε όλες! Τι όμορφα όλα αυτά που έχετε πάρει καλέ!! Ξεμυαλίστηκα αλλά λέω κι εγώ από Γενάρη και μετά να αρχίζω να τα βλέπω πιο σοβαρά.

Σας διαβάζω λίγο από το κινητό αυτές τις μέρες αλλά δε μπορώ να απαντήσω από εκεί, δεν κάνει σύνδεση με τον λογαριασμό μου και πρέπει να ανοίξω τον υπολογιστή.

Από την Τετάρτη έχω αρχίσει ακόμα πιο έντονα να νιώθω την μικρή μου! Νομίζω έχει σημασία και το σημείο στο οποίο βρίσκεται για την ένταση. Την ένιωσε κι ο αντρας μου αλλά δεν την νιώθει κάθε φορά. Ήταν πολύ συγκινητικό και γι' αυτόν και πολύ χάρηκα!

Αύριο έχουμε την β'επιπέδου μας κι ανυπομονούμε να τη δούμε και να ηρεμήσουμε ότι όλα πάνε καλά και όπως πρέπει. Εγώ πάω σε ιδιώτη εμβρυολόγο και αφήνει και τον σύζυγο μέσα στην εξέταση, με πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης και όντως είναι μια φοβερή εμπειρία και για τους δυό μας. Ο προηγούμενος υπέρηχός μου ήταν πριν ένα μήνα και φαντάζομαι θα μου φανεί ότι έχει μεγαλώσει πολύ!! Θα ηχογραφήσουμε και την καρδούλα της!

Για τη γέννα δεν αγχώνομαι ακόμα πολύ! Έχω κάποια δυσκολία κι εγώ γιατί έχω αρκετά ινομυώματα δυστυχώς και θα επηρεάσουν τον τρόπο τοκετού. Ο γυναικολόγος μου λέει ότι θα ήθελε να γεννήσω φυσιολογικά αλλά η ανάπτυξη του μωρού και η εξέλιξη των ινομυωμάτων θα κρίνουν τον τρόπο που θα γίνει. Γενικά, είναι οικογενειακός μας φίλος ο γιατρός οπότε θεωρώ ότι σε κάθε περίπτωση θα με προσέξει ώστε να πάνε όλα καλά. 

@Sandyb @EvakiKrt Για τη δυσκοιλιότητα, έχω να σας πω ότι ταλαιπωρήθηκα αρκετά σε κάποια φάση. Είχα δυσκοιλιότητα και πριν την εγκυμοσύνη και όταν άρχισα να παίρνω διπλό σίδηρο μέσα στη μέρα, τα είδα όλα. Έφτασα σε σημείο να συνεννοηθεί ο γυναικολόγος μου  με το μαιευτ΄ήριο και να πάω για κλύσμα. Πήγα σε μία διατροφολόγο μετά που ασχολείται και με εγκυμονούσες και μου έχει δώσει πλάνο διατροφής και συνδιασμού τροφών σε κάθε γέυμα. Εννοείται ότι τρώω φρούτα και λαχανικά φουλ, και καθόλου λευκό ψωμί, ρύζι και ζυμαρικά. 4 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον όσπριο. Και καθημερινό περπάτημα μισής ώρας. Α! Πίνω και ένα λάδι κάθε βράδυ πριν τον ύπνο, το nuyol. Είναι λίγο απαίσιο σαν αίσθηση αλλά μου είπε ο γυναικολόγος ότι είναι το μόνο αθώο γιατί τα υπόλοιπα δημιουργούν συσπάσεις στο έντερο και δεν το θέλουμε. 

Αχ κορίτσι μου να μας πεις τι έγινε στον υπέρηχο! Οκ;;; 

Το nujol το πίνω κι εγώ ...μου το έδωσε για να μην ασκώ πίεση στον τράχηλο... Αν και δεν είχα θέμα δυσκοιλιότητας...είναι καλό όμως νομίζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! 

Έφτιαξα έναν μικρό ελληνικουλη και λέω κάτσε να δω τι κάνουν οι εγκυουλες μου!!! 

@Tvz μου είναι τι να πω μερικοί άνθρωποι σκέφτονται μόνο την πάρτη τους. Εμένα η μαμά μου δεν δουλεύει πλέον, αλλά έχει άλλους τρεις από πίσω που πρέπει να φροντίζει, αλλά ξέρω πως τον πρώτο καιρό θα έχω την βοήθεια της. Κι εγώ αν δεν μπορούσε η μαμά μου δεν θα ήθελα κανένα άλλον, γιατί η πεθερά μου εκτός του ότι είναι αρκετά μεγάλη έχει και άλλη νοοτροπία από την δική μου και δεν μπορεί να το δεχτεί με αποτέλεσμα μερικές φορές να συγκρουόμαστε. Οπότε ναι σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερα να είσαι μόνος και να δυσκολευτεις, παρά να σπάσουν τα νεύρα σου.

@Διόνη μου τι ωραία που έκανες γιορτουλα πόσο μου έχουν λείψει αυτά!!! Εμείς και φέτος τα δυο μας τις περάσαμε όλες τις γιορτές μας!!! Άντε και του χρόνου με την μπέμπα να προσπαθεί να σκαρφαλωσει σε καναπέδες και αγκαλιές!!! 💗💗💗

@Sandyb μου με το καλό σου εύχομαι την Τετάρτη να απολαύσεις το ζουζούνι σου και να πάρεις κι εσύ αυτή την μεγάλη ανάσα που πήραμε όλες μας!!! 

Όσο για τα βιβλία που λέτε έχετε να προτείνετε κανένα; Εμένα μου έδωσε μια εγκυκλοπαίδεια μη πεθερά μου, αλλά πέρα του ότι είναι πολύ παλιά με αγχωσε και δεν την ξανά άνοιξα. 

Τα δικά μας νέα είναι σήμερα μπήκα στην 26 εβδομάδα 🎉🎉🎉μαζι με το Διονακι μας!!💗💗💗Και ο,τι εχθές κάναμε και την δεύτερη δόση του εμβολίου, όλα καλά εγώ δεν κατάλαβα πάλι τίποτα, αλλά ο Χρηστάκος μου ανέβασε πυρετό 38. Εμένα ούτε χέρι δεν πόνεσε... 

επίσης κορίτσια θέλω αν γνωρίζετε να μου πείτε πού μπορώ να βρω ωραίες πάντες, σεντονακια κλπ για το κρεβάτι και την κούνια με boho διάθεση και σχετικά οικονομικά, γιατί αυτές που είδα είναι νπανακριβες. Νομίζω κάποια ναπο εσάς είχε πει ότι ήθελε τέτοιο στυλ .

τέλος θέλω να ρωτήσω τι χαλί θα βάλετε στο παιδικό; Μου αρέσουν κάτι χαλακια που είναι νγια όλες τις εποχές, αλλά σκέφτομαι μήπως είναι πολύ λεπτά. Αλλά μετά σκέφτομαι ότι για τον πρώτο καιρό ίσως δεν πειράζει αφού θα κοιμάται νστην κρεβατοκάμαρα και μετά έρχεται καλοκαίρι. 

Ντριμερακι μου.... Του χρόνου οι γιορτουλες σας!! Υπομονή!!! Εμένα μου την έχει βαρεσει που δεν μπορώ να πάω πουθενά τώρα που είναι Χριστούγεννα και Πρωτοχρονιά! Αλλά δεν πειράζει σκέφτομαι το ίδιο του χρόνου με την μπέμπα!!! 

Πάλι καλά που δεν σας πείραξε κορίτσι μου...κι ο άντρας μου έκανε πυρετό . Να ξέρεις οι άντρες το περνάνε πιο δύσκολα το εμβολιο...εγώ είχα πει μετά τη γιορτή μου θα το κλείσω το εμβόλιο . Και θα μπω τώρα να δω τι παίζει για το νέο χρόνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η EvakiKrt είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! 

Που λέτε, όσες επιθυμείτε γλυκά αλλα παιδευεστε με κιλα, αν σας αρέσει η ζέστη σοκολάτα,πήρα σκόνη σοκολάτας για ρόφημα με 0 ζάχαρη, κ με γάλα κ μέλι γίνεται σούπερ! Εγώ βάζω κ λίγο κακαο που κάνει καλό. Κ για σνακ, τα πτι μπερ χωρίς ζάχαρη είναι τέλεια κ η ιόν με στέβια. 

Όσο για τη δυσκοιλιότητα, έχω μόλις 15 μέρες που άρχισα να παίρνω πόσιμο σιδηρο κ ο γιατρός είπε να δώσω λίγο χρόνο μήπως κ προσαρμοστεί ο οργανισμός μου αλλιώς θα κάνουμε αλλαγές! Το παλεύω με διατροφή.. 

Δεν ήξερα ότι λένε ότι θες αλμυρά αν έχεις αγοράκι!!!!! Χαχα , Ναι σε μένα πράγματι επιβεβαιώνεται!!! Στον υπέρηχο ο γιατρός μου λέει, κοίτα μπεγλερια ο γιος σου! Χαχα

Οσο για τη γέννα προσπαθώ να μη τη σκέφτομαι γιατι δεν είμαι ψύχραιμος άνθρωπος κ με λίγη αντοχή στο πονο οποτε με αγχώνει. Η μητέρα μου όταν γεννιομουν απτο στρες ανέβασε πυρετό 39 κ ζοριστηκε αλλά τα κατάφερε! Πιστεύω ότι όταν φτάσει η ώρα θα βρούμε δυνάμεις που ούτε καν φανταζόμασταν ότι είχαμε! 

Στο διαδίκτυο έχει βίντεο με γέννες, τα έχετε δει ? Σου έρχεται μια ανατριχίλα..  Εγώ είδα μερικά για να έχω μια ιδέα, να πάρω κουράγιο κτλ

Έχει Κ βίντεο με μητέρες που θηλάζουν, κ εξηγούν διάφορα όποτε είναι αρκετά διδακτικά. 

Με το καλό η νέα εβδομάδα κ καλά νεακια να έχουμε όσες έχουμε εξέταση!  

 

 

Μπήκα εγώ και είδα δυο βιντεάκια χαχαχαχα και δε θέλω να ξαναδώ χαχαχαχ 

Πιστεύω κι εγώ η δύναμη θα είναι μεγάλη εκείνη τη στιγμή ! Το μόνο που θα θέλουμε θα είναι να πιάσουμε το μωρό στην αγκαλιά μας!! 💓💓

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κ καλή χριστουγεννιατικη εβδομάδα να έχουμε κορίτσια μου!! 

Εμείς χθες στολίσαμε, κ τα μικρά μου όποτε ακούν μουσική χορεύουν!! Ειδικά η μπέμπα!! Ο μπέμπης χρειάζεται τη φωνή μου για να ξυπνήσει 😊😊!! Ούτε εμείς κορίτσια μου θα πάμε κάπου φέτος, κ τώρα που το σκέφτομαι είναι η 2η χρόνια, η περσινή βέβαια ήταν λόγω covid.. Δε με πειράζει καθόλου όμως, το προτιμώ εδω αν κ θα μου λείψουν οι βόλτες με τους φίλους μας, το είχα σκεφτεί λίγο διαφορετικά, βόλτες με την κοιλίτσα, τα καλά μας ρούχα κτλ, αλλά τελικά στην πράξη δε βγαίνουν τα πράγματα!! Άλλωστε εγώ μετά από λίγη ώρα περπάτημα τα φτύνω, καλύτερα εδώ κ χαλαρά!! Μέσα στην εβδομάδα σκέφτομαι να παω να ψωνίσω κανένα πιο καλό ρουχαλάκι για τις γιορτές γιατί όλα μου τα φορέματα είναι κοντά λόγω κοιλίτσας!! Κ ανυπομονώ να έρθει η άλλη Τετάρτη να παμε για τον υπέρηχο να δούμε ότι όλα είναι οκ με τον μπέμπη κ πως συνεχίζει να παίρνει κανονικά βάρος να χαλαρώσω κ εγώ τελείως!! 

Όσο για τη δυσκοιλιοτητα, εμένα με έχει τσακίσει αυτό το 3μηνο, χωρίς duphalac δεν πάω τουαλέτα. Κ ας τρώω φρούτα, λαχανικά, βρώμη, σε καθημερινή βάση. Τπτ.. Δοκίμασα κ το γάλα μαγνησίας που λένε ότι είναι πιο φυσικό, αποτελεσματικό μεν αλλά το βράδυ από τους πόνους δεν μπορούσα να κοιμηθώ.. Οπότε απλώς προσπαθώ να μην παίρνω το σιρόπι κάθε μέρα αλλά μερα πάρα μερα.. Παρ όλα αυτά τζίφος χωρίς αυτό δουλειά δε γίνεται. Κ εγώ παίρνω 2 φορές τη μέρα σίδηρο κ κάποιες μέρες το αλλάζω κ παίρνω 2 φορές τη μέρα ασβέστιο.. Στα υπόλοιπα νέα χρειάστηκε να ξανά πάω οδοντίατρο για καθαρισμό γιατί λόγω του σιδήρου εμφανίστηκαν κηλίδες στα δόντια μου.. Αλλά τωρα τα καθάρισα κ όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 9:11 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Λοιπόν!!!!!! Είναι οοοολα φανταστικά!! Πόσο τρελαίνομαι με τα φορμακια!! Με γεια σας!!! Ένα έχω να σου πω αυτό το σετακι το είδα κι εγώ από το Μαγιοραλ με το φουστάκι και θέλω να το πάρω!!!! Θα παραγγείλω κι εγω σήμερα από το mayoral μην το χάσουμε γιατί μου άρεσε πάρα πολύ!!! Μου πήρε ένα βελουτέ ήδη η συννυφάδα μου το οποίο είναι μαγιοραλ και είναι πάρα πολύ ωραίο! Και είναι 1-2 δηλαδή 60 εκ για αυτό ξέρω και το νούμερο!!! Ναι δεν ξέρω πόσο θα της το βάλω αλλά η συννυφαδα μου γέννησε την μικρή μας ίδια εποχή και μου είπε ότι της τα φόρεσε λίγο και τα βελουτέ αλλά πολύ λιγο...Θα σας στείλω και αυτό και θα σας στείλω αυτό που θέλω να πάρω για να είναι το πρώτο της. 

Screenshot_2021-12-17-21-33-37-087_com.android.chrome.jpg

IMG_20211218_091057.jpg

Καλημέρα Διόνη μου!!

Δε νομίζω να το βρεις αυτό που πήρα, γιατί στο mayoral είχε μόνο 12-18..εκτός αν το θες για πιο μετά..εγώ το βρήκα σε ένα άλλο μαγαζί μετά από ψάξιμο για 1-2 μηνών, δηλαδή μέχρι 60εκ κ έτρεξα κ το πήρα…θα είναι γλύκα όταν βγει από το μαιευτήριο πιστεύω με αυτό..💓💓💓

Μεγεια πολύ γλυκό φορμάκι! Το κάτω είναι που σου πήρε η συνυφάδα σου ε; Σίγουρα θα της το φορέσεις πιστεύω έστω λίγο!!

Το πάνω είναι που θέλεις να πάρεις για το μαιευτήριο;; Μια γλύκα και αυτό💗💗 αυτό το απαλό ροζ είναι το πιο γλυκό ροζ💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα Διόνη μου!!

Δε νομίζω να το βρεις αυτό που πήρα, γιατί στο mayoral είχε μόνο 12-18..εκτός αν το θες για πιο μετά..εγώ το βρήκα σε ένα άλλο μαγαζί μετά από ψάξιμο για 1-2 μηνών, δηλαδή μέχρι 60εκ κ έτρεξα κ το πήρα…θα είναι γλύκα όταν βγει από το μαιευτήριο πιστεύω με αυτό..💓💓💓

Μεγεια πολύ γλυκό φορμάκι! Το κάτω είναι που σου πήρε η συνυφάδα σου ε; Σίγουρα θα της το φορέσεις πιστεύω έστω λίγο!!

Το πάνω είναι που θέλεις να πάρεις για το μαιευτήριο;; Μια γλύκα και αυτό💗💗 αυτό το απαλό ροζ είναι το πιο γλυκό ροζ💞

Ναι...αυτό είναι που μου πήρε η συννυφαδα και το έχω σπίτι. Το άλλο το περιμένω να έρθει!! Μου αρέσει πολύ!!! Σήμερα που είχα πάει για εξετάσεις ψώνισα και από το φαρμακείο κρεμουλες και αφρολουτρα! Αυτό που βρήκες εσύ το είχα δει και σε ένα άλλο χρωματακι που το έβγαζε!! Αχ τι γλυκές αγορές είναι αυτές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 9:14 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Εντάξει τρελάθηκα με όλα!!! Τι τέλεια!!!!!με γεια αγαπάκι μου!! Σου ήρθαν αυτά; Είναι καλά;;;

Αχ εγώ δεν της έχω πάρει ούτε φόρεμα ούτε φουστακι!!!κάτσε θα δω σήμερα!!! Πάει το δώρο Χριστουγέννων του άντρα μου χαχαχαχαχα 

Ναι ναι μου έχουν έρθει εδώ και καιρό αυτά!! Ωραία είναι ανυπομονώ να της τα φορέσω😍😍

Χαχαχα κατάλαβα πάει το δώρο🤣 τουλάχιστον έχετε κ αυτό! 

Εγώ της είχα πάρει αυτά που σου έστειλα εδώ και πολύ καιρό, μετά την αυχενική νομίζω κάπου στον 4ο, κ τώρα της πήρα κ τα υπόλοιπα που σας έδειξα πιο πάνω😇 Τα 3 φορμάκια απο νεξτ κ τις 3 πάνες αγκαλιάς..α κ το σετάκι για το μαιευτήριο💗💗

Δε νομίζω ότι χρειαζόμαστε κάτι άλλο, μου έδωσε και η φίλη μου αρκετά ρουχαλάκια💕 Κ αυτά που πήρα τα πήρα γιατί μου άρεσαν😍

Μόνο μερικές κάπες μπουρνούζια για το μπάνιο θέλουμε, γιατί ο μικρός μου είναι κ αυτός μωρό ακόμη κ χρησιμοποιεί τις δικές του..που είναι γαλάζιες κ όλας οι περισσότερες..κ κάποιες άσπρες..οπότε αν πάρουμε κ 2-3 για τη μικρούλα είμαστε εντάξει💞 αλλά περιμένω γιατί θα μου φέρουν και δώρα!

Πήρες εσύ τπτ άλλο τελικά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ναι...αυτό είναι που μου πήρε η συννυφαδα και το έχω σπίτι. Το άλλο το περιμένω να έρθει!! Μου αρέσει πολύ!!! Σήμερα που είχα πάει για εξετάσεις ψώνισα και από το φαρμακείο κρεμουλες και αφρολουτρα! Αυτό που βρήκες εσύ το είχα δει και σε ένα άλλο χρωματακι που το έβγαζε!! Αχ τι γλυκές αγορές είναι αυτές!!!

Ναι ναι το βγάζει και σε γκρι κ μπεζ🤗

Χαχα κρεμούλες κ αφρολουτρα από τώρα;; Έχουν κ ημερομηνία λήξης αυτά😄

Όντως οι πιο γλυκές αγορές, κι εγώ δε μπορώ, όλο χαζεύω..💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/12/2021 at 12:05 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Καλημέρα κ καλή χριστουγεννιατικη εβδομάδα να έχουμε κορίτσια μου!! 

Εμείς χθες στολίσαμε, κ τα μικρά μου όποτε ακούν μουσική χορεύουν!! Ειδικά η μπέμπα!! Ο μπέμπης χρειάζεται τη φωνή μου για να ξυπνήσει 😊😊!! Ούτε εμείς κορίτσια μου θα πάμε κάπου φέτος, κ τώρα που το σκέφτομαι είναι η 2η χρόνια, η περσινή βέβαια ήταν λόγω covid.. Δε με πειράζει καθόλου όμως, το προτιμώ εδω αν κ θα μου λείψουν οι βόλτες με τους φίλους μας, το είχα σκεφτεί λίγο διαφορετικά, βόλτες με την κοιλίτσα, τα καλά μας ρούχα κτλ, αλλά τελικά στην πράξη δε βγαίνουν τα πράγματα!! Άλλωστε εγώ μετά από λίγη ώρα περπάτημα τα φτύνω, καλύτερα εδώ κ χαλαρά!! Μέσα στην εβδομάδα σκέφτομαι να παω να ψωνίσω κανένα πιο καλό ρουχαλάκι για τις γιορτές γιατί όλα μου τα φορέματα είναι κοντά λόγω κοιλίτσας!! Κ ανυπομονώ να έρθει η άλλη Τετάρτη να παμε για τον υπέρηχο να δούμε ότι όλα είναι οκ με τον μπέμπη κ πως συνεχίζει να παίρνει κανονικά βάρος να χαλαρώσω κ εγώ τελείως!! 

Όσο για τη δυσκοιλιοτητα, εμένα με έχει τσακίσει αυτό το 3μηνο, χωρίς duphalac δεν πάω τουαλέτα. Κ ας τρώω φρούτα, λαχανικά, βρώμη, σε καθημερινή βάση. Τπτ.. Δοκίμασα κ το γάλα μαγνησίας που λένε ότι είναι πιο φυσικό, αποτελεσματικό μεν αλλά το βράδυ από τους πόνους δεν μπορούσα να κοιμηθώ.. Οπότε απλώς προσπαθώ να μην παίρνω το σιρόπι κάθε μέρα αλλά μερα πάρα μερα.. Παρ όλα αυτά τζίφος χωρίς αυτό δουλειά δε γίνεται. Κ εγώ παίρνω 2 φορές τη μέρα σίδηρο κ κάποιες μέρες το αλλάζω κ παίρνω 2 φορές τη μέρα ασβέστιο.. Στα υπόλοιπα νέα χρειάστηκε να ξανά πάω οδοντίατρο για καθαρισμό γιατί λόγω του σιδήρου εμφανίστηκαν κηλίδες στα δόντια μου.. Αλλά τωρα τα καθάρισα κ όλα καλά!! 

Και του χρόνου ομορφιά μου !!! Δεν πειράζει του χρόνου θα πάτε καπου με τα μωρουλινια!!!κι εμένα τα ίδια με έχουν πιάσει που έχω μπαστακωθει στον καναπέ ! Αλλά σκέφτομαι του χρόνου θα είμαστε με την μικρή 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι το βγάζει και σε γκρι κ μπεζ🤗

Χαχα κρεμούλες κ αφρολουτρα από τώρα;; Έχουν κ ημερομηνία λήξης αυτά😄

Όντως οι πιο γλυκές αγορές, κι εγώ δε μπορώ, όλο χαζεύω..💓💓💓

 

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Ναι ναι το βγάζει και σε γκρι κ μπεζ🤗

Χαχα κρεμούλες κ αφρολουτρα από τώρα;; Έχουν κ ημερομηνία λήξης αυτά😄

Όντως οι πιο γλυκές αγορές, κι εγώ δε μπορώ, όλο χαζεύω..💓💓💓

Χαχαχα καλε με άγχωσες και πήγα και το κοίταξα και λήγουν το 26!!! 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 11:44 ΠΜ, ο/η Sandyb είπε:

Ναι θα σας πω και τα δικά μου νέα, χριστουγεννιάτικα νέα!! Αχ δωράκι από το μαιευτήριο? Τέλειο!! Ναι μωρέ χρόνος υπάρχει απλά κάνω καμιά λίστα με αυτά που θέλω να δω από κοντά γιατί αλλιώς και εγώ πιθανόν θα τα πάρω όλα.. και μένα για ρουχαλακια όλες οι μανουλες που μιλάμε αυτό μου λένε ότι πολλά τα έχουν ακόμα με καρτελακια καινούρια, δεν πρόλαβαν να τα φορέσουν.. οπότε ναι δεν θέλει υπερβολες, βάλε και τα δωράκια χαμός!! 

@Sandyb @Κουνελακι36 Ισχύει κορίτσια κ εγώ έχω πολλά που δεν τα έβαλε ποτέ ο μικρός μου κ είναι τόσο ωραία κ λέω κρίμα..!

Εγώ αυτό που κάνω καμια φορά, όταν θέλω οπωσδήποτε να πάρω κάτι κ έχει πολλά, το παίρνω σε μεγαλύτερο νούμερο🙈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Διόνη είπε:

 

 

Χαχαχα καλε με άγχωσες και πήγα και το κοίταξα και λήγουν το 26!!! 🤣🤣🤣

Αλήθεια; Γιατι αυτά θυμάμαι λένε πάνω συνήθως 12 μήνες ή 24 ή κάτι τέτοιο..αλλά αφού λήγουν το 26 καλά είσαι🤗 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dreamer1 εμένα μου άρεσε το μποχο στυλ που το είχαμε κουβεντιάσει ...αν και πάντες Μ αρέσουν κάποιες που έχω δει στο littleflowers αλλά είναι πολύ ακριβές!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Princess28 είπε:

Αλήθεια; Γιατι αυτά θυμάμαι λένε πάνω συνήθως 12 μήνες ή 24 ή κάτι τέτοιο..αλλά αφού λήγουν το 26 καλά είσαι🤗 

Όχι όχι... Μάλλον αυτό ισχύει εάν τα ανοίξεις. Εγώ δεν τα ανοιξα... Ούτε την κρεμουλα ..αν και ήθελα τόσο να τη μυρίσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 3:32 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Δεν έχουμε συζητήσει ακόμα με το γιατρό τι ακριβώς θα κάνουμε. Κ εγώ δεν έχω αποφασίσει τι θέλω απλώς σκέφτομαι πως αν ειμαι ξύπνια, θα αγχωθώ μέχρι να τελειώσει η διαδικασία κ να δω ή να ακουσω τα μωρά. Κ δεν ξέρω αν αυτό κάνει καλό στην όλη επέμβαση, θα δούμε νομίζω όταν θα πλησιάζει η ώρα ποιο είναι το καλύτερο. Καλά κ εγώ με τα κοριτσίστικα ρούχα ψείρας είμαι,τα αγορίστικα μου αρέσουν όλα. Αλλά αυτά εδώ που ανεβάσατε είναι υπέροχα!! 

Ήξερα ότι στις καισαρικές κάνουν επισκληρίδιο, εκτός αν υπάρχει κάποιο θέμα που κάνουν ολική..αλλά στα δίδυμα δε ξέρω τι γίνεται..για να σου έχει πει ο γιατρός σου και ολική, θα υπάρχει αυτή η πιθανότητα..

Απλά σκέψου ότι αν μπορείς να κάνεις επισκληρίδιο, δε θα καταλάβεις τίποτα και θα δεις τα μωράκια σου αμέσως κ θα τα πάρεις αγκαλιά🤗🥰 ενώ αλλιώς πρέπει να περιμένεις να ξυπνήσεις 

Εγώ πάλι κορίτσια όπως σας είπα με τα τα κοριτσίστικα ενθουσιάζομαι τόσο πολύ😍😍αν μπορούσα θα τα έπαιρνα όλα😍😍😍💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 5:55 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Να σου πω έχεις δίκιο καλύτερα οι δυο σας όσον αφορά ειδικά την ανατροφή ενός παιδιού!!! Αλλά εγώ σίγουρα θα εκτιμήσω να μου πλένει κάνα πιάτο και να βάζει το σπίτι σε τάξη τις πρώτες μέρες ώστε να αφοσιώνομαι στο μωρό! Πάντως και 1 εβδομάδα βοήθεια είναι νορμάλ! Νομίζω δε χρειαζόμαστε παραπάνω. Βρίσκουμε ρυθμούς μετά... 

Κορίτσια νομίζω με τα δίδυμα εκτιμάς την παραπάνω βοήθεια! Εκτός αν έχεις κ τον άντρα σου! Σίγουρα κ μόνος σου θα τη βρεις την άκρη..απλά θα ναι πιο ζόρικα στην αρχή! Εμένα δε θα με φόβιζαν τα δίδυμα που είπατε πιο πάνω, μου αρέσει πολύ σαν ιδέα κ θα ήθελα πολύ να έχω δίδυμα💞💞💞 αλλά θα ήθελα κ βοήθεια σίγουρα ειδικά στην αρχή..κ όχι για 1 εβδομάδα μόνο😅 πιο πολύ για το σπίτι όπως λες, κανα φαι κλπ..αλλά κ για τα μωρά ίσως, πχ αν θήλαζα το ένα κ ήθελε άλλαγμα το άλλο..αλλά είναι κ στον άνθρωπο! Η @Tvz που προτιμάει μόνη της σίγουρα θα βρει τους ρυθμούς της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 8:17 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Ναι αρκεί να υπάρχει διάθεση από κάποιον να σε βοηθήσει.. Με το ζόρι δε γίνεται. Κ η μαμά μου δουλεύει μεροκάματο, θέλει να έρθει να βοηθήσει αλλά εγώ τη σκέφτομαι που θα χάσει χρήματα!! Η πεθερά μου πάλι που κάθεται, αν ερθει θα περιμένει από εμένα να κάνω δουλειές του σπιτιού ή να της πω τι να κάνει. Εδώ είχε έρθει πριν συμπληρώσω το τρίμηνο για να βοηθήσει λίγο κ τελικά ο άντρας μου έκανε κ πάλι τις δουλειές του σπιτιού, μέχρι κ βραδινό μας έφτιαχνε γιατί το βράδυ η πεθερά μου έβλεπε τηλεόραση κ δεν μπορούσε να την αφήσει. Αφήστε που καπνίζει κιόλας κ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω να είναι κοντά στα μωρά κ να μυρίζει τσιγάρο!! Ενδεχομενως έχω κ εγώ τις παραξενιές μου δε λέω αλλά ακόμη κ αν είμαι κατάκοπη, η ηρεμία μου είναι πάνω από όλα ασυζητητί!! 

Αχ ναι έτσι όπως τα λες έχεις δίκιο κοριτσάκι μου!! Θα τη βρείτε την άκρη σε όλα όμως θα δεις!! Κ σίγουρα πάνω απόλα η ηρεμία σου!! 😉☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/12/2021 at 12:08 ΜΜ, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! 

Έφτιαξα έναν μικρό ελληνικουλη και λέω κάτσε να δω τι κάνουν οι εγκυουλες μου!!! 

@Tvz μου είναι τι να πω μερικοί άνθρωποι σκέφτονται μόνο την πάρτη τους. Εμένα η μαμά μου δεν δουλεύει πλέον, αλλά έχει άλλους τρεις από πίσω που πρέπει να φροντίζει, αλλά ξέρω πως τον πρώτο καιρό θα έχω την βοήθεια της. Κι εγώ αν δεν μπορούσε η μαμά μου δεν θα ήθελα κανένα άλλον, γιατί η πεθερά μου εκτός του ότι είναι αρκετά μεγάλη έχει και άλλη νοοτροπία από την δική μου και δεν μπορεί να το δεχτεί με αποτέλεσμα μερικές φορές να συγκρουόμαστε. Οπότε ναι σε κάποιες περιπτώσεις είναι καλύτερα να είσαι μόνος και να δυσκολευτεις, παρά να σπάσουν τα νεύρα σου.

@Διόνη μου τι ωραία που έκανες γιορτουλα πόσο μου έχουν λείψει αυτά!!! Εμείς και φέτος τα δυο μας τις περάσαμε όλες τις γιορτές μας!!! Άντε και του χρόνου με την μπέμπα να προσπαθεί να σκαρφαλωσει σε καναπέδες και αγκαλιές!!! 💗💗💗

@Sandyb μου με το καλό σου εύχομαι την Τετάρτη να απολαύσεις το ζουζούνι σου και να πάρεις κι εσύ αυτή την μεγάλη ανάσα που πήραμε όλες μας!!! 

Όσο για τα βιβλία που λέτε έχετε να προτείνετε κανένα; Εμένα μου έδωσε μια εγκυκλοπαίδεια μη πεθερά μου, αλλά πέρα του ότι είναι πολύ παλιά με αγχωσε και δεν την ξανά άνοιξα. 

Τα δικά μας νέα είναι σήμερα μπήκα στην 26 εβδομάδα 🎉🎉🎉μαζι με το Διονακι μας!!💗💗💗Και ο,τι εχθές κάναμε και την δεύτερη δόση του εμβολίου, όλα καλά εγώ δεν κατάλαβα πάλι τίποτα, αλλά ο Χρηστάκος μου ανέβασε πυρετό 38. Εμένα ούτε χέρι δεν πόνεσε... 

επίσης κορίτσια θέλω αν γνωρίζετε να μου πείτε πού μπορώ να βρω ωραίες πάντες, σεντονακια κλπ για το κρεβάτι και την κούνια με boho διάθεση και σχετικά οικονομικά, γιατί αυτές που είδα είναι νπανακριβες. Νομίζω κάποια ναπο εσάς είχε πει ότι ήθελε τέτοιο στυλ .

τέλος θέλω να ρωτήσω τι χαλί θα βάλετε στο παιδικό; Μου αρέσουν κάτι χαλακια που είναι νγια όλες τις εποχές, αλλά σκέφτομαι μήπως είναι πολύ λεπτά. Αλλά μετά σκέφτομαι ότι για τον πρώτο καιρό ίσως δεν πειράζει αφού θα κοιμάται νστην κρεβατοκάμαρα και μετά έρχεται καλοκαίρι. 

Καλησπέρα γλυκιά μου τι ωραίο μήνυμα!!!🌸

Χαλί εμείς δεν έχουμε ακόμα, γιατί δεν έχουμε παιδικό😄 τώρα που σκεφτόμαστε να μετακομίσουμε έχω αρχίσει να κοιτάω και έχω βρει πολύ ωραία χαλιά!!! Κάποια πρέπει να’ναι all season κάποια χειμερινά…εγώ ξέρω πώς θέλω το πάχος οπότε αυτό κοιτάω, θέλω να ναι μέτριο(δηλαδή ούτε πολύ χοντρό το χαλί ούτε πολύ λεπτό), και μαλακό για να κάθονται πάνω τα παιδάκια μου να παίζουν…💞

Σεντονάκια κλπ δες στο spitishop, μου αρέσουν πολύ γενικά όλα τα πράγματα που έχει εκεί, όχι μόνο τα βρεφικά..δε θυμάμαι αν έχει boho αλλά σίγουρα κάτι θα βρεις…κ είναι οικονομικά..αλλιώς γράψε στο google "boho σεντόνια βρεφικά" ή στο σκρουτζ, και κάτι θα σου βγάλει..έβγαλε κάτι οικονομικά που το έγραψα..κ αν δε βρεις οικονομικά που να σου αρέσουν, πάρε απλά σεντονάκια μονόχρωμα πχ, κ πάρε την κουβερτούλα κ την πάντα boho..κ έτοιμο το σετάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χελοου χελοου! Τα κατάφερα, από πρωί μπαίνω για να γράψω και όλο κάποιος με παίρνει τηλέφωνο ή κάτι πρέπει να κάνω και τα παρατάω!!! 

Θα μπω κορίτσια μου και εκεί που μου είπατε να δω για σεντονακια και πάντες κλπ. 

Όπως έχω ξαναπεί εμένα δεν με αρέσουν ιδιαίτερα τα κοριτσίστικα μου φαίνεται ότι δεν έχει πολλές επιλογές και γενικά συνέχεια πέφτει το μάτι μου στα αγοριστικα, γιατί μου φαίνονται πιο παιδικά με ζωάκια, δεινοσαυρακια κλπ.

Εγώ έχω πάρει δύο φορμακια ένα από τα κοριτσίστικα και ένα από τα αγοριστικα δεν άντεξα 😂😂😂

Επίσης έκλεισα ραντεβού για την άλλη Τετάρτη 🎉🎉🎉🎉 

Βιντεάκια δεν πρόκειται να δω γιατί νομίζω μετά δεν θα την αφήσω να βγει, θα την κρατήσω για πάντα στην κοιλιά μου 😂😂😂 

Και την άλλη εβδομάδα πρώτα ο Θεός αν έχει άδεια ο άντρας μου θα βάψουμε το παιδικό δωμάτιο θα σας στείλω φωτό να το δείτε... 

 

IMG_20211123_150402.jpg

IMG_20211123_150408.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...