Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου ♥️ 

Εγώ σκέφτομαι να πάρω συρταριερα άσπρη μεγάλη και από πάνω ένα επιπλακι για να την αλλάζω και καλαθάκια μετά τις κρέμες ..δεν έχω δωμάτιο ξεχωριστό μια και μένω σε γκαρσονιέρα ..και δεν ξέρω το πότε και το αν αλλάξω σπίτι ..για το καρότσι θα σου στείλω ποιο θα πάρω ....

Όσο αναφορά την μπεσαμέλ ..

Δεν διατρέχεις κίνδυνο σαλμονέλας ..αλλά γενικά να ξες αυτό που κάνεις λέγεται μορνε ( όταν βάζεις αυγά μέσα ) χωρίς τα αυγά είναι η μπεσαμέλ ..αυτά βέβαια γούστα είναι ...να προσέχεις όμως την περιοχή που σπάει τα αυγά..

Όσο για τα λαχανικά τα πλένω μόλις τα αγοράσω με νερό και ξύδι και ψυγείο μετά ...αλλιώς και εγώ βαριέμαι κάθε φορά που θέλω σαλάτα να τα πλένω ..ενώ έτσι είναι έτοιμα ..Δεν ξέρω με τις μυρωδιές είμαι αναίσθητη ...εδώ καθόμουν και μύριζα το απορρυπαντικό πλυντηρίου ..πήρα ντετολ , λες και είμαι πρεζακι ...

Όπως είπα δεν έχω παιδικό δωμάτιο ακόμα ..πάντως να ξες αν είχα θα το έκανα κουκλιστικο ..θα το έβαφα απαλό ροζ η μπεζ . Αυτοκόλλητα τοίχου ...

Ίσως όταν μετακόμισουμε ..

Αλλά κάνω υπομονή γιατί θέλω  να πάρουμε αυτοκίνητο και μετά όλα τα άλλα ..

Screenshot_2021-12-01-22-33-01-900_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2021-12-01-22-33-11-812_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2021-12-01-22-33-19-116_com.instagram.android.jpg

Εγώ έχω μια συρταριερα που θα την χρησιμοποιήσω και σαν αλλαξερια όπως λες και εσύ. Αλλά θέλω και μια ντουλάπα.στην αρχή σκεφτόμουν να πάρω μια από το πατρικό μου που περισσεύει αλλά τελικά δεν ξέρω μαλλον θα πάρουμε καινούρια. Βέβαια είμαστε από τους τυχερούς που έχουμε τα πάντα από την κουνιάδα μου κι έτσι θα πάρουμε μόνο καρότσι και την ντουλάπα, αλλιώς σιγά μην έπαιρνα..  😂

Τέλειο το καροτσάκι σας!!! 🤩🤩🤩

Μάλιστα μάθαμε και κάτι καινούριο σήμερα! ❤️ Χρησιμοποιώ αυτή την τεχνική γιατί μου πετυχαίνει πάντα. Ενώ την κλασική μπεσαμέλ να το πω δεν την πετυχαίνω ρε συ... Ναι ναι το προσέχω αυτό με τα αυγά. Άσε πάντα στον πάγκο πάνω έχω το ένα ντετολ σπρέι 😂

Πως τα συντηρείς στο ψυγείο; Εγώ όσες φορές τα έχω πλύνει και μετά τα βάζω ψυγείο ειδικά το μαρούλι την άλλη μέρα μαυρίζει και ψιλό μαραίνεται.

Με τις μυρωδιές πάντα είχα θέμα τώρα ακόμα περισσότερο. Βέβαια είχε καιρό να με ενοχλήσει κάποια μυρωδιά  σε τέτοιο βαθμό και μου φάνηκε περίεργο. 

Το ροζ όσο περίεργο κι αν ακούγεται δεν μου αρέσει καθόλου είναι το μόνο χρώμα που δεν θα διάλεγα για οτιδήποτε. Αλλά ένα μπεζακι με αυτοκόλλητα ωραία ακούγεται τέλειο!!! Απλά έχω δει τόσα χρώματα τελευταία που έχω καταμπερδευτει... 😂

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Χελοου γκερλς!

Σήμερα έχω απορίες.

1)Τι ντουλάπα έχετε ή θα πάρετε για το παιδικό; Όσες πάρετε καινούρια θα πάρετε παιδική ντουλάπα ή κανονική να την έχετε και για μετά; 

2α) Επίσης αν το καρότσι που θα πάρω ξαπλώνει η πλάτη τελείως το Πορτ μπεμπέ που μας χρησιμεύει;

2β) από το μαιευτήριο μπορώ να το πάρω με το αυγό ή μήπως εκεί χρειάζεται το Πορτ μπεμπέ;

3) Σήμερα έκανα παστίτσιο και αφηρημένη δοκίμασα από την μπεσαμέλ να δω αν χρειάζεται κάτι. Έχει αυγά αυτή η μπεσαμέλ που κάνω, βέβαια το μείγμα με το αυγό το έριξα σε γάλα που βράζει. Λέτε να πάθω καμία σαλμονέλα; Η μαγείρισσα της παρέας που ξέρει αυτά παρακαλώ ας με ενημερώσει! 

4) δεν έχετε βαρεθεί να πλένετε συνέχει τόσο σχολαστικά τα λαχανικά και τα φρούτα σας; Εγώ τον τελευταίο καιρό έχω σταματήσει να τρώω γι'αυτό τον λόγο. 

5) υπάρχουν ακόμα μυρωδιές που σας ενοχλούν; Εγώ πήρα ένα απορρυπαντικό ariel και μόλις το άνοιξα ήμουν έτοιμη να κάνω εμετό. 

6) έχετε σκεφτεί το χρώμα του παιδικού; Εγώ ενώ στην αρχή ήμουν σίγουρη, τώρα δεν είμαι 😂 και ψάχνω πάλι. 

Αυτά προς το παρόν!!! 😂😂😂😂😂

 

 

Καλησπέρα κοριτσι!!! 1) εγώ έχω ήδη μια μεγάλη ντουλάπα στο παιδικό, όταν φτιάξαμε το σπίτι την έκανα σε πολυ ανοιχτό γκρι ώστε να ταιριάζει με όλα και να μπορώ να την έχω και για μετά γιατί δεν αλλάζει εύκολα είναι από αυτές τις χωνευτες στον τοίχο.. μαλλον μόνο μια συρταριερα-αλλαξιερα θα αγοράσω..

2) δεν είναι αναγκαίο να πάρεις και το Πορτ μπεμπέ αν βολεύεσαι έτσι που ξαπλώνει η πλάτη παίρνεις το αυγό και τον ποδοσακο και είσαι μια χαρά, το έκανε η μία φίλη μου.. άλλη φίλη μου πάλι πήρε το Πορτ μπεμπέ και δεν το βγαζει καθόλου έξω το καρότσι με αυτό, το έχει μόνο για το σπίτι και το χρησιμοποιεί για τον υπνο του μωρού, έτσι δεν χρειάστηκε να αγοράσει ούτε λίκνο ούτε καλαθουνα, είναι λίγο και ανάλογα το καρότσι μου είπε..αυτό που πήρε αυτή έχει πολύ μεγάλο Πορτ μπεμπέ και την βόλεψε.. εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά μάλλον θα τα πάρω όλα.. από το μαιευτήριο ξέρω ότι βγαίνεις με το αυγό..

3) δεν νομίζω να έχεις θέμα με το αυγό αφού το έριξες σε γάλα που βράζει..

4) έχω βαρεθεί απίστευτα το πλύσιμο λαχανικών και φρούτων αλλά τι να κάνουμε.. αναγκαίο κακό παρόλα αυτά και εγώ μόλις τα αγοράζω τα πλένω κατευθείαν γιατι αλλιώς δεν παίζει να φάω από βαρεμάρα.

5) εμένα με ενοχλούν ακόμα μυρωδιές.. αυτά που μου έρχονται στο μυαλό τώρα είναι το χοιρινό κρέας και το λαχανο σαλατα, αλλά και πολλά άλλα..

6) εγώ θέλω να κάνω το παιδικό στο χρώμα της μέντας και καμιά ταπετσαρια σίγουρα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εμείς μπήκαμε πέρσυ στο σπίτι και ακόμα λείπουν πολλά πράγματα. Ένα από αυτά είναι και η ντουλάπα στο δεύτερο δωματιο.  Στην αρχή νσκεφτομουν να πάρω μια δική μου από το πατρικό μου για αρχή και μετά όταν μεγάλωνε λίγο να περνάμε μια άλλη. Σκέφτηκα όμως ότι υπάρχει και το ενδεχόμενο του δεύτερου παιδιού, οπότε θα ήθελα μετά ή δεύτερη ντουλάπα ή μια μεγάλη. 

2) αν επιτρέπεται μόνο το αυγό τότε τέλεια. Θα πάρω μόνο καρότσι και όχι όλο το πακέτο. Θα ρωτήσω την γυναικολόγο αν ξέρει αλλιώς θα πάρω τηλ στην κλινική να ρωτήσω. Θεωρώ το Πορτ μπεμπέ ότι δεν θα μου χρειαστεί πουθενά και καθισματακι αυτοκινήτου έχω για όλες τις ηλικίες από την κουνιάδα μου.

3) εγώ το έκανα πριν μείνω έγκυος αυτό από όταν έμεινα το σταμάτησα αλλά τώρα ξεχάστηκα. 

4) με τον ίδιο τρόπο τα πλένω κι εγώ αλλά πλέον το έχω βαρεθεί όλο αυτό. Μου σπάει τα νεύρα 😂

5) τυχερή είσαι που δεν σε ενοχλούν. Είναι κάποια πράγματα που δεν τα αντέχω. Βέβαια εγώ και πριν την εγκυμοσύνη με ενοχλούσαν κάποιες μυρωδιές. Αλλά τώρα είχε καιρό να μου τύχει κάτι τέτοιο τόσοι έντονα.

6) κι εγώ κάτι ουδέτερο θέλω. Στην αρχή είχα πει γκρι με ανοιχτό γαλάζιο. Μετά είδα όμως κι άλλα χρώματα και τελικά μπερδεύτηκα... 😂😂😂

Εγώ μένω σε μεζονέτα, οπότε Πορτ μπεμπέ σκευτομαι θα χρειαστώ για το σαλόνι.. δεν ξέρω κιόλας.. ακόμα καλά δεν τα έχω σκεφτεί.. εσύ θα πάρεις κούνια κατευθείαν?? Η και λίκνο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ έχω μια συρταριερα που θα την χρησιμοποιήσω και σαν αλλαξερια όπως λες και εσύ. Αλλά θέλω και μια ντουλάπα.στην αρχή σκεφτόμουν να πάρω μια από το πατρικό μου που περισσεύει αλλά τελικά δεν ξέρω μαλλον θα πάρουμε καινούρια. Βέβαια είμαστε από τους τυχερούς που έχουμε τα πάντα από την κουνιάδα μου κι έτσι θα πάρουμε μόνο καρότσι και την ντουλάπα, αλλιώς σιγά μην έπαιρνα..  😂

Τέλειο το καροτσάκι σας!!! 🤩🤩🤩

Μάλιστα μάθαμε και κάτι καινούριο σήμερα! ❤️ Χρησιμοποιώ αυτή την τεχνική γιατί μου πετυχαίνει πάντα. Ενώ την κλασική μπεσαμέλ να το πω δεν την πετυχαίνω ρε συ... Ναι ναι το προσέχω αυτό με τα αυγά. Άσε πάντα στον πάγκο πάνω έχω το ένα ντετολ σπρέι 😂

Πως τα συντηρείς στο ψυγείο; Εγώ όσες φορές τα έχω πλύνει και μετά τα βάζω ψυγείο ειδικά το μαρούλι την άλλη μέρα μαυρίζει και ψιλό μαραίνεται.

Με τις μυρωδιές πάντα είχα θέμα τώρα ακόμα περισσότερο. Βέβαια είχε καιρό να με ενοχλήσει κάποια μυρωδιά  σε τέτοιο βαθμό και μου φάνηκε περίεργο. 

Το ροζ όσο περίεργο κι αν ακούγεται δεν μου αρέσει καθόλου είναι το μόνο χρώμα που δεν θα διάλεγα για οτιδήποτε. Αλλά ένα μπεζακι με αυτοκόλλητα ωραία ακούγεται τέλειο!!! Απλά έχω δει τόσα χρώματα τελευταία που έχω καταμπερδευτει... 😂

❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Πίστεψέ με και εγώ ντουλάπα θα ήθελα ..αλλά το σπίτι είναι μικρό ...εσύ σίγουρα να πάρεις μια ντουλάπα , αφού έχεις χώρο ..

Κοιτα και μένα η κουνιάδα μου με είπε να μου δώσει τα δικα της , αλλά δεν μου αρέσουν δεν είναι ποιοτικά , δεν είμαι ψώνιο ..οπότε όλα θα τα πάρουμε από την αρχή ..ακόμα και το λίκνο γιατί μας είπε ότι θα μας το δώσει , να το προσέχουμε γιατί το θέλει πίσω ..και αποφάσισα όλα θα τα πάρουμε μόνοι μας ..το καρότσακι θα το πάρουμε τον άλλο μήνα .. θα μας το κάνει δώρο η γιαγιά μου ... Οπότε γι'αυτό και λέω με τόσα έξοδα το καινούριο σπίτι πρέπει να περιμένει ..

Δεν ξέρω ποια τεχνική χρησιμοποιείς υπάρχουν άπειρες ..

Τα μαρούλια τα βάζω στα τελευταία ράφια του ψυγείου και από πάνω μια πετσέτα γιατι αλλιώς δεν κρατάνε ...και μην τα κόβεις γιατί μαυρίζουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κοριτσι!!! 1) εγώ έχω ήδη μια μεγάλη ντουλάπα στο παιδικό, όταν φτιάξαμε το σπίτι την έκανα σε πολυ ανοιχτό γκρι ώστε να ταιριάζει με όλα και να μπορώ να την έχω και για μετά γιατί δεν αλλάζει εύκολα είναι από αυτές τις χωνευτες στον τοίχο.. μαλλον μόνο μια συρταριερα-αλλαξιερα θα αγοράσω..

2) δεν είναι αναγκαίο να πάρεις και το Πορτ μπεμπέ αν βολεύεσαι έτσι που ξαπλώνει η πλάτη παίρνεις το αυγό και τον ποδοσακο και είσαι μια χαρά, το έκανε η μία φίλη μου.. άλλη φίλη μου πάλι πήρε το Πορτ μπεμπέ και δεν το βγαζει καθόλου έξω το καρότσι με αυτό, το έχει μόνο για το σπίτι και το χρησιμοποιεί για τον υπνο του μωρού, έτσι δεν χρειάστηκε να αγοράσει ούτε λίκνο ούτε καλαθουνα, είναι λίγο και ανάλογα το καρότσι μου είπε..αυτό που πήρε αυτή έχει πολύ μεγάλο Πορτ μπεμπέ και την βόλεψε.. εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αλλά μάλλον θα τα πάρω όλα.. από το μαιευτήριο ξέρω ότι βγαίνεις με το αυγό..

3) δεν νομίζω να έχεις θέμα με το αυγό αφού το έριξες σε γάλα που βράζει..

4) έχω βαρεθεί απίστευτα το πλύσιμο λαχανικών και φρούτων αλλά τι να κάνουμε.. αναγκαίο κακό παρόλα αυτά και εγώ μόλις τα αγοράζω τα πλένω κατευθείαν γιατι αλλιώς δεν παίζει να φάω από βαρεμάρα.

5) εμένα με ενοχλούν ακόμα μυρωδιές.. αυτά που μου έρχονται στο μυαλό τώρα είναι το χοιρινό κρέας και το λαχανο σαλατα, αλλά και πολλά άλλα..

6) εγώ θέλω να κάνω το παιδικό στο χρώμα της μέντας και καμιά ταπετσαρια σίγουρα..

 

Θα ξεκινήσω ανάποδα!!! 

Τέλειο το χρώμα της μέντας και αυτό το έχω σκεφτεί... Για ταπετσαρία δεν ξέρω αν και έχω δει κάποιες αλλά δεν με ενθουσίασε κάτι... Αλλά για κανένα αυτοκόλλητα κι που είπε και η Κλεω μπορεί... 

Χοιρινό ωμό, φαγητά που βράζουν, αρωματικά χώρου, κολωνιες και τώρα απορρυπαντικά δεν τα μπορώ κι εγώ. Έχω να βάλω άρωμα από όταν έμεινα έγκυος. 😂

Άσε έχω μια εβδομάδα δεν έχω φάει σαλάτα γιατί βαριέμαι. Ευτυχώς τώρα που είναι και τα βραστά λαχανικά, κουνουπίδι, μπρόκολο, παντζάρια, αλλά αυτά δεν θέλει ούτε να τα μυρίζει ο μεγάλος μου μπέμπης (δηλ. Ο αντρουλης μου 🤭) οπότε αναγκαστικά πιο συχνά τρώμε μαρούλια, σπανάκι, iceberg κλπ που θέλουν σχολαστικό πλύσιμο. Για ένα διάστημα έκανα ξεχωριστή σαλάτα για τον καθένα μας αλλά και αυτό το βαριόμουν.

Κι εγώ έτσι άρχισα να πιστεύω για το αυγό. Πήρα και τον φωτεινό παντογνώστη, την μανούλα 😂 και μου είπε να μην ανησυχώ... 

Όσο για το καρότσι έχω θέμα. Ότι και να δω μου αρέσει. 😂 Τα θέλω όλα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα μόνο κοιτάω και ψάχνω...  

Τυχερές εσείς με τις μεγάλες κουφωτες ντουλάπες... Εμείς μπήκαμε λιγο βιαστικά στο σπίτι και επειδή είχε πολλά έξοδα στην αρχη έχουμε τα απολύτως απαραίτητα μόνο. Ενώ το πλάνο ήταν τα κάνουμε τέτοιες ντουλάπες τελικά το μπάτζετ δεν έφτανε... Και τώρα σκέφτομαι να πάρω ή όχι και τι να πάρω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Εγώ μένω σε μεζονέτα, οπότε Πορτ μπεμπέ σκευτομαι θα χρειαστώ για το σαλόνι.. δεν ξέρω κιόλας.. ακόμα καλά δεν τα έχω σκεφτεί.. εσύ θα πάρεις κούνια κατευθείαν?? Η και λίκνο??

 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Πίστεψέ με και εγώ ντουλάπα θα ήθελα ..αλλά το σπίτι είναι μικρό ...εσύ σίγουρα να πάρεις μια ντουλάπα , αφού έχεις χώρο ..

Κοιτα και μένα η κουνιάδα μου με είπε να μου δώσει τα δικα της , αλλά δεν μου αρέσουν δεν είναι ποιοτικά , δεν είμαι ψώνιο ..οπότε όλα θα τα πάρουμε από την αρχή ..ακόμα και το λίκνο γιατί μας είπε ότι θα μας το δώσει , να το προσέχουμε γιατί το θέλει πίσω ..και αποφάσισα όλα θα τα πάρουμε μόνοι μας ..το καρότσακι θα το πάρουμε τον άλλο μήνα .. θα μας το κάνει δώρο η γιαγιά μου ... Οπότε γι'αυτό και λέω με τόσα έξοδα το καινούριο σπίτι πρέπει να περιμένει ..

Δεν ξέρω ποια τεχνική χρησιμοποιείς υπάρχουν άπειρες ..

Τα μαρούλια τα βάζω στα τελευταία ράφια του ψυγείου και από πάνω μια πετσέτα γιατι αλλιώς δεν κρατάνε ...και μην τα κόβεις γιατί μαυρίζουν 

Εμείς έχουμε σχεδόν όλα τα έπιπλα από την κουνιάδα μου. Κρεβάτι, λίκνο, παρκοκρεβατο, ριλαξ, καθισματακι φαγητού, καθησματακια αυτοκινήτου τα έχει κρατημένα όλα και σε καλή κατάσταση, οποτε είπαμε να χρησιμοποιήσουμε αυτά... Δεν θέλει να κάνει κι άλλο παιδάκι, έχει δύο ζουζούνια, οπότε μας τα αφήνει να τα κάνουμε ότι θέλουμε. Γι'αυτό θεωρώ ότι για εμένα δεν θα είναι χρήσιμο το Πορτ μπεμπέ. Αν δεν τα είχα αυτά ίσως το σκεφτόμουν διαφορετικά. 

Κλέω κι εγώ στην αρχή έλεγα πρώτο παιδί θέλω να τα πάρουμε όλα καινούρια και όπως τα θέλουμε εμείς. Έτσι όμως όπως ήρθαν τα πράγματα που εγώ δεν έχω απο πουθενά εισόδημα αυτή την στιγμή και είμαστε μόνο με τον μισθό του Χρήστου δεν μας παίρνει δυστυχώς.  Αλλά στην δική μας περίπτωση είναι εντάξει και ποιοτικά και εμφανισιακά όλα... 

Λες να φταίει αυτό στα μαρουλακια εγώ τα έβαζα πάνω πάνω θα το δοκιμάσω λοιπόν. Για μπεσαμέλ νεχω προσπαθήσει αυτή που βάζεις το βούτυρο και το αλεύρι μέχρι να σκουρινει και μετά προσθέτεις το γάλα σιγά σιγά αλλά δεν μου άρεσε όσες φορές την έκανα κάτι έκανα λάθος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Θα ξεκινήσω ανάποδα!!! 

Τέλειο το χρώμα της μέντας και αυτό το έχω σκεφτεί... Για ταπετσαρία δεν ξέρω αν και έχω δει κάποιες αλλά δεν με ενθουσίασε κάτι... Αλλά για κανένα αυτοκόλλητα κι που είπε και η Κλεω μπορεί... 

Χοιρινό ωμό, φαγητά που βράζουν, αρωματικά χώρου, κολωνιες και τώρα απορρυπαντικά δεν τα μπορώ κι εγώ. Έχω να βάλω άρωμα από όταν έμεινα έγκυος. 😂

Άσε έχω μια εβδομάδα δεν έχω φάει σαλάτα γιατί βαριέμαι. Ευτυχώς τώρα που είναι και τα βραστά λαχανικά, κουνουπίδι, μπρόκολο, παντζάρια, αλλά αυτά δεν θέλει ούτε να τα μυρίζει ο μεγάλος μου μπέμπης (δηλ. Ο αντρουλης μου 🤭) οπότε αναγκαστικά πιο συχνά τρώμε μαρούλια, σπανάκι, iceberg κλπ που θέλουν σχολαστικό πλύσιμο. Για ένα διάστημα έκανα ξεχωριστή σαλάτα για τον καθένα μας αλλά και αυτό το βαριόμουν.

Κι εγώ έτσι άρχισα να πιστεύω για το αυγό. Πήρα και τον φωτεινό παντογνώστη, την μανούλα 😂 και μου είπε να μην ανησυχώ... 

Όσο για το καρότσι έχω θέμα. Ότι και να δω μου αρέσει. 😂 Τα θέλω όλα. Δεν έχω αποφασίσει ακόμα μόνο κοιτάω και ψάχνω...  

Τυχερές εσείς με τις μεγάλες κουφωτες ντουλάπες... Εμείς μπήκαμε λιγο βιαστικά στο σπίτι και επειδή είχε πολλά έξοδα στην αρχη έχουμε τα απολύτως απαραίτητα μόνο. Ενώ το πλάνο ήταν τα κάνουμε τέτοιες ντουλάπες τελικά το μπάτζετ δεν έφτανε... Και τώρα σκέφτομαι να πάρω ή όχι και τι να πάρω... 

Άσε το χοιρινό δεν μπορώ να καταλάβω γιατί με πειράζει τόσο..όχι μόνο ωμο.. δεν μπορώ να το μυρίσω ούτε την ώρα που ψήνεται ούτε και στο πιάτο μου.. προχτές έφερε η πεθερά μου μπριζολιτσες και δεν τις άγγιξα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

 

Εμείς έχουμε σχεδόν όλα τα έπιπλα από την κουνιάδα μου. Κρεβάτι, λίκνο, παρκοκρεβατο, ριλαξ, καθισματακι φαγητού, καθησματακια αυτοκινήτου τα έχει κρατημένα όλα και σε καλή κατάσταση, οποτε είπαμε να χρησιμοποιήσουμε αυτά... Δεν θέλει να κάνει κι άλλο παιδάκι, έχει δύο ζουζούνια, οπότε μας τα αφήνει να τα κάνουμε ότι θέλουμε. Γι'αυτό θεωρώ ότι για εμένα δεν θα είναι χρήσιμο το Πορτ μπεμπέ. Αν δεν τα είχα αυτά ίσως το σκεφτόμουν διαφορετικά. 

Κλέω κι εγώ στην αρχή έλεγα πρώτο παιδί θέλω να τα πάρουμε όλα καινούρια και όπως τα θέλουμε εμείς. Έτσι όμως όπως ήρθαν τα πράγματα που εγώ δεν έχω απο πουθενά εισόδημα αυτή την στιγμή και είμαστε μόνο με τον μισθό του Χρήστου δεν μας παίρνει δυστυχώς.  Αλλά στην δική μας περίπτωση είναι εντάξει και ποιοτικά και εμφανισιακά όλα... 

Λες να φταίει αυτό στα μαρουλακια εγώ τα έβαζα πάνω πάνω θα το δοκιμάσω λοιπόν. Για μπεσαμέλ νεχω προσπαθήσει αυτή που βάζεις το βούτυρο και το αλεύρι μέχρι να σκουρινει και μετά προσθέτεις το γάλα σιγά σιγά αλλά δεν μου άρεσε όσες φορές την έκανα κάτι έκανα λάθος... 

Κοίτα αφού είναι καλά εννοείται και να τα πάρεις και από την στιγμή που δεν τα θέλει και πίσω ..γιατί σκέψου να τα ήθελε πίσω και εσύ να έπρεπε να τα προσέχεις με ένα νεογέννητο . ..

Άσε και σε μένα μόνο ο άντρας μου δουλευει εγώ περνώ ταμείο ανεργίας κάθε μήνα..θα κοιτάξω και τα άλλα επιδόματα σιγά σιγά , μπας και πάρουμε τίποτα άλλο ..σίγουρα εχω τα ένσημα ..αλλά επειδή έχω απολυθεί δεν ξέρω τι γίνεται ..( εγώ ζήτησα απόλυση ) ...λογικά επίδομα μητρότητας δικαιούμαι..δόξα το θεό παίρνω και αυτό ..κάνω οικονομία ..άσε που να τα φάω .. ξενύχτια δεν έχει άλλο 🤣🤣🤣 ..

Εγώ σκέφτομαι και πάνες και μωρομαντιλα τα πουλάνε σε πακέτα ον λαιν ..θα αρχίσω να περνώ .

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς οι δικοί σας βοηθάνε ? Σας έχουν βοηθήσει ? 

ΥΓ

ναι να το δοκιμάσεις με τα μαρούλια μην τα κόβεις και βάλε από πάνω πετσέτα ..όσο για την τεχνική την ίδια κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Κοίτα αφού είναι καλά εννοείται και να τα πάρεις και από την στιγμή που δεν τα θέλει και πίσω ..γιατί σκέψου να τα ήθελε πίσω και εσύ να έπρεπε να τα προσέχεις με ένα νεογέννητο . ..

Άσε και σε μένα μόνο ο άντρας μου δουλευει εγώ περνώ ταμείο ανεργίας κάθε μήνα..θα κοιτάξω και τα άλλα επιδόματα σιγά σιγά , μπας και πάρουμε τίποτα άλλο ..σίγουρα εχω τα ένσημα ..αλλά επειδή έχω απολυθεί δεν ξέρω τι γίνεται ..( εγώ ζήτησα απόλυση ) ...λογικά επίδομα μητρότητας δικαιούμαι..δόξα το θεό παίρνω και αυτό ..κάνω οικονομία ..άσε που να τα φάω .. ξενύχτια δεν έχει άλλο 🤣🤣🤣 ..

Εγώ σκέφτομαι και πάνες και μωρομαντιλα τα πουλάνε σε πακέτα ον λαιν ..θα αρχίσω να περνώ .

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς οι δικοί σας βοηθάνε ? Σας έχουν βοηθήσει ? 

ΥΓ

ναι να το δοκιμάσεις με τα μαρούλια μην τα κόβεις και βάλε από πάνω πετσέτα ..όσο για την τεχνική την ίδια κάνω 

Ναι αν τα ήθελε δεν θα ένιωθα άνετα να τα πάρω γιατί όπως λες θα έπρεπε συνέχεια να έχω το νου.

Λογικά αφού έχεις απολυθεί δικαιουσαι κι άλλα επιδόματα. Εγώ που δήλωσα παραίτηση δεν δικαιούμαι τίποτα 😢 άσε.... Χαχαχαψαψα θα έχουμε άλλα ξενύχτια τώρα! Κι εγώ άρχισα να τα σκέφτομαι αυτά βλέπω καμιά φορά στο σούπερ μάρκετ που έχει προσφορές και λέω μήπως να πάρω τίποτα από τώρα.

Αν εννοείς οικονομική βοήθεια όχι δεν μας έχουν βοηθήσει, αλλά δεν έχουμε ζητήσει κι όλας, γιατί δεν θέλουμε να νιώθουμε υποχρεωμένοι.

Αν εννοείς στο σπίτι σε δουλειές κλπ. πάλι όχι, γιατί δεν θέλω να ανακατεύετε κανένας στο νοικοκυριό μου. Μόνο από την αδερφή μου καμιά φορά ζητάω βοήθεια σε κάποιες δουλειές που δεν μπορώ να κάνω, αλλά όχι από τους γονείς μου ή την πεθερά μου, η οποία είναι και σχετικά μεγάλη.

Γενικά με τον άντρα μου είμαστε ίδιοι σε αυτό, είμαστε πολύ περήφανοι για να δεχτούμε ή να ζητήσουμε βοήθεια και δεν το λέω για καλό.

Θενκιου για τις συμβουλές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι αν τα ήθελε δεν θα ένιωθα άνετα να τα πάρω γιατί όπως λες θα έπρεπε συνέχεια να έχω το νου.

Λογικά αφού έχεις απολυθεί δικαιουσαι κι άλλα επιδόματα. Εγώ που δήλωσα παραίτηση δεν δικαιούμαι τίποτα 😢 άσε.... Χαχαχαψαψα θα έχουμε άλλα ξενύχτια τώρα! Κι εγώ άρχισα να τα σκέφτομαι αυτά βλέπω καμιά φορά στο σούπερ μάρκετ που έχει προσφορές και λέω μήπως να πάρω τίποτα από τώρα.

Αν εννοείς οικονομική βοήθεια όχι δεν μας έχουν βοηθήσει, αλλά δεν έχουμε ζητήσει κι όλας, γιατί δεν θέλουμε να νιώθουμε υποχρεωμένοι.

Αν εννοείς στο σπίτι σε δουλειές κλπ. πάλι όχι, γιατί δεν θέλω να ανακατεύετε κανένας στο νοικοκυριό μου. Μόνο από την αδερφή μου καμιά φορά ζητάω βοήθεια σε κάποιες δουλειές που δεν μπορώ να κάνω, αλλά όχι από τους γονείς μου ή την πεθερά μου, η οποία είναι και σχετικά μεγάλη.

Γενικά με τον άντρα μου είμαστε ίδιοι σε αυτό, είμαστε πολύ περήφανοι για να δεχτούμε ή να ζητήσουμε βοήθεια και δεν το λέω για καλό.

Θενκιου για τις συμβουλές! 

Ναι επειδή τα θέλει και πίσω ...και επειδή σαν άνθρωπος είμαι αδέξια δεν μπορώ να τα προσέχω όλα..

Βοήθεια στο σπίτι όχι ούτε και εγώ θέλω γιατί είμαι ιδιοτροπη..καμιά φορά η γιαγιά μου μου κάνει δώρα ..αυτό αλλά νιώθω τύψεις ...

Όσο για τα παμπερς κοίτα εδώ 

Screenshot_2021-12-03-17-59-32-436_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-17-59-58-514_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-17-59-58-514_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-18-00-40-988_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-18-00-51-020_com.facebook.katana.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι επειδή τα θέλει και πίσω ...και επειδή σαν άνθρωπος είμαι αδέξια δεν μπορώ να τα προσέχω όλα..

Βοήθεια στο σπίτι όχι ούτε και εγώ θέλω γιατί είμαι ιδιοτροπη..καμιά φορά η γιαγιά μου μου κάνει δώρα ..αυτό αλλά νιώθω τύψεις ...

Όσο για τα παμπερς κοίτα εδώ 

Screenshot_2021-12-03-17-59-32-436_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-17-59-58-514_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-17-59-58-514_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-18-00-40-988_com.facebook.katana.jpg

Screenshot_2021-12-03-18-00-51-020_com.facebook.katana.jpg

😲😲😲😲 

Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό να ψάξω στο ίντερνετ για πάνες.  Θενξ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!! ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΕ ΔΙΔΥΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ...Ο ΓΥΝΑΙΟΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΜΟΝΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΝΟΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΗΜΕΡΕΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

😲😲😲😲 

Δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό να ψάξω στο ίντερνετ για πάνες.  Θενξ! 

Τίποτα ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Τίποτα ♥️

Ναιιι, στο ίντερνετ έχει πολλές προσφορές και να σου πω όσες ξέρω και έγιναν μανουλες, από κει περνούν κιβώτια.. εμάς οι γονείς, θα μας βοηθήσουν με την nipt που είναι πανάκριβη, και αφού έμεινε και ο άνδρας μου χωρίς δουλειά, με το που έμαθε το αφεντικό του ότι είναι είμαι έγκυος και εγώ από το ΙΚΑ ακόμα τίποτα.. η μανούλα μου με βοηθουσε πριν απολυθεί ο άντρας μου με τις βαριές δουλειές και όταν πρώτα ο Θεός έρθει η ώρα για καρότσι κτλ, έχουν πει οι γιαγιάδες θα πάρουν Από κάτι.. έτσι κ εμείς 7 χρόνια που είμαστε μαζί, τίποτα δεν ζητούσαμε λόγω περιφανειας αλλά και γιατί πάντα περνάμε αρκετά χρήματα στις δουλειές μας και ήμασταν πολύ ανετα, δόξα το Θεο.. αλλά τώρα δεν είναι δική μας ανάγκη.. γενικά όμως είμαστε πάρα πολύ δεμένες οικογένειες και κανείς δεν θα μας άφηνε έτσι.. εγγόνι περιμένουν!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ναιιι, στο ίντερνετ έχει πολλές προσφορές και να σου πω όσες ξέρω και έγιναν μανουλες, από κει περνούν κιβώτια.. εμάς οι γονείς, θα μας βοηθήσουν με την nipt που είναι πανάκριβη, και αφού έμεινε και ο άνδρας μου χωρίς δουλειά, με το που έμαθε το αφεντικό του ότι είναι είμαι έγκυος και εγώ από το ΙΚΑ ακόμα τίποτα.. η μανούλα μου με βοηθουσε πριν απολυθεί ο άντρας μου με τις βαριές δουλειές και όταν πρώτα ο Θεός έρθει η ώρα για καρότσι κτλ, έχουν πει οι γιαγιάδες θα πάρουν Από κάτι.. έτσι κ εμείς 7 χρόνια που είμαστε μαζί, τίποτα δεν ζητούσαμε λόγω περιφανειας αλλά και γιατί πάντα περνάμε αρκετά χρήματα στις δουλειές μας και ήμασταν πολύ ανετα, δόξα το Θεο.. αλλά τώρα δεν είναι δική μας ανάγκη.. γενικά όμως είμαστε πάρα πολύ δεμένες οικογένειες και κανείς δεν θα μας άφηνε έτσι.. εγγόνι περιμένουν!!! 🥰🥰🥰🥰

Εγώ από το Γενάρη θα αρχίσω να κάνω παραγγελίες , για παμπερς και λίγα πράγματα ..εμείς 7 χρόνια είμαστε μαζί τα τελευταία 4 μένουμε Θεσσαλονίκη μακριά από τους δικούς μας ..η μόνη που μας βοηθάει είναι η γιαγιά μου ..και με την εξέταση αυτή έδωσε τα λεφτά ..και γενικά κάθε μήνα μου στέλνει για χαρτζιλίκι ...εγώ δούλευα 4, χρόνια το ίδιο και ο άντρας μου ..και περνάμε και εμεις καλά λεφτά ..γι'αυτό περνώ και ταμείο , αλλά μένω σε ενοίκιο οπότε εδλχω έξοδα ...αλλά το κύριοτερο δεν έχουμε αμάξι ..κάθε φορά που μαζεύαμε λεφτά ο Μητσοτάκης έκανε λόκ ντάουν και φεύγαμε στα έξοδα ..

Τα πεθερικά μου είναι στον κόσμο τους , μας είπαν θα μας πάρουν αμάξι αλλά ακόμα στο θα εμειναν και γενικά δεν βοηθάνε ..και όταν περνούμε ακριβά πράγματα μας λένε να περνούμε φθηνά ότι να'ναι ..αυτό γενικά το έχω παράπονο από αυτούς ..και γι'αυτό το κοριτσάκι μου θα το βγάλω το όνομα της μαμάς μου να χαρεί η γιαγιά μου ..😄

Αλλά εντάξει είμαι ευχαριστημένη που έχω έναν άντρα που δουλεύει 6 μέρες 12 ώρες για να μας προσφέρει τα πάντα ..και είμαστε μόνο 24 χρόνων ..νιώθω ευλογημένη 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κοίτα αφού είναι καλά εννοείται και να τα πάρεις και από την στιγμή που δεν τα θέλει και πίσω ..γιατί σκέψου να τα ήθελε πίσω και εσύ να έπρεπε να τα προσέχεις με ένα νεογέννητο . ..

Άσε και σε μένα μόνο ο άντρας μου δουλευει εγώ περνώ ταμείο ανεργίας κάθε μήνα..θα κοιτάξω και τα άλλα επιδόματα σιγά σιγά , μπας και πάρουμε τίποτα άλλο ..σίγουρα εχω τα ένσημα ..αλλά επειδή έχω απολυθεί δεν ξέρω τι γίνεται ..( εγώ ζήτησα απόλυση ) ...λογικά επίδομα μητρότητας δικαιούμαι..δόξα το θεό παίρνω και αυτό ..κάνω οικονομία ..άσε που να τα φάω .. ξενύχτια δεν έχει άλλο 🤣🤣🤣 ..

Εγώ σκέφτομαι και πάνες και μωρομαντιλα τα πουλάνε σε πακέτα ον λαιν ..θα αρχίσω να περνώ .

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια εσάς οι δικοί σας βοηθάνε ? Σας έχουν βοηθήσει ? 

ΥΓ

ναι να το δοκιμάσεις με τα μαρούλια μην τα κόβεις και βάλε από πάνω πετσέτα ..όσο για την τεχνική την ίδια κάνω 

Κοριτσαρα μου εμένα μια φίλη μου επειδή είναι μικρό το σπίτι της πήρε ένα κρεβατάκι π είναι κούνια ας πούμε δλδ για μωρό η οποία έχει αποθηκευτικό χώρο και αλαξιερα! Επίσης αργότερα μετατρέπεται σε εφηβικό κρεββατακι συν ένα ακόμα κρεββάτι που το σέρνεις και το τραβάς από κάτω! Είναι πολύ πρακτικό γιατί δεν θα χρειαστεί να αλλάξεις κρεββάτι στο παιδί για πολλά χρόνια! Άμα θέλεις μπορώ να τη ρωτήσω από που, τιμές κτλ.. 

Γι αυτό π ρωτάς εμένα οι δικοί μου βοηθάνε ίσα ίσα όσο μπορούν... Όσο είχα την αποκόλληση ερχόταν η μαμά μου και έπλενε πιάτα, απλωνε πλυντήριο.. Πλέον επειδή η γιατρός μου απαγόρεψε μέσα στο σπίτι να μην έρχομαι σε επαφή με άτομα που δεν είναι εμβολιασμενα δεν έρχεται ούτε η μαμά μου ούτε ο μπαμπάς μου σπίτι πλέον.. Οπότε τους κουβάδες με τα πλυμένα ρούχα θα τη σηκώσει ο Κωστής και θα τα απλώσω εγώ ή εκείνος αντίστοιχα.. Τα πιάτα τα πλένω εγώ αν και ο άντρας μου φοβάται ακόμα λόγω της αποκόλλησης αλλά όταν νιώθω πως πονάει πολύ η μέση μου τα αφήνω και δεν τα κάνω από μόνη μου.. 

Για μωρομαντιλα και πάνες skroutz! Η κουμπάρα μου από κει ψωνίζει για το μωρό π είναι 2 μηνών τώρα και έχει βρει στη Γλυφάδα ένα μαγαζι(νομίζω φαρμακείο) που τα βρίσκει πιο φτηνά... Αλλιώς μετά προσφορές από σούπερ μάρκετ αν κάποια δεν θέλει να παραγγείλει online.. 

Εμείς λογικά θα φύγουμε απ το σπίτι που είμαστε.. Εχει ναι μεν 2 υπνοδωμάτια αλλά το ένα είναι προέκταση του σαλονιού που κλείνει με μια συρόμενη και μια ακόμα πορτα(οι παλιές τραπεζαρίες ας πούμε).. Μεσα σ αυτό το δωμάτιο δεν υπάρχει air-condition οπότε αν το κάνω παιδικό το παιδί το καλοκαίρι θα σκάει στη ζέστη.. Είπαμε να κάνουμε το δικό μας παιδικό και να πάμε εμείς στο άλλο αλλά δεν ξέρω αν θα χωράει το κρεββατι γιατι είναι πιο μικρούλι το δωμάτιο αυτό.. Οπότε το μωρό θα μείνει στο δωμάτιο μας και σιγά σιγά θα ψάχνουμε και μεις για άλλο σπίτι... 

Συγνώμη για το σεντόνι... 😂🤣😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ από το Γενάρη θα αρχίσω να κάνω παραγγελίες , για παμπερς και λίγα πράγματα ..εμείς 7 χρόνια είμαστε μαζί τα τελευταία 4 μένουμε Θεσσαλονίκη μακριά από τους δικούς μας ..η μόνη που μας βοηθάει είναι η γιαγιά μου ..και με την εξέταση αυτή έδωσε τα λεφτά ..και γενικά κάθε μήνα μου στέλνει για χαρτζιλίκι ...εγώ δούλευα 4, χρόνια το ίδιο και ο άντρας μου ..και περνάμε και εμεις καλά λεφτά ..γι'αυτό περνώ και ταμείο , αλλά μένω σε ενοίκιο οπότε εδλχω έξοδα ...αλλά το κύριοτερο δεν έχουμε αμάξι ..κάθε φορά που μαζεύαμε λεφτά ο Μητσοτάκης έκανε λόκ ντάουν και φεύγαμε στα έξοδα ..

Τα πεθερικά μου είναι στον κόσμο τους , μας είπαν θα μας πάρουν αμάξι αλλά ακόμα στο θα εμειναν και γενικά δεν βοηθάνε ..και όταν περνούμε ακριβά πράγματα μας λένε να περνούμε φθηνά ότι να'ναι ..αυτό γενικά το έχω παράπονο από αυτούς ..και γι'αυτό το κοριτσάκι μου θα το βγάλω το όνομα της μαμάς μου να χαρεί η γιαγιά μου ..😄

Αλλά εντάξει είμαι ευχαριστημένη που έχω έναν άντρα που δουλεύει 6 μέρες 12 ώρες για να μας προσφέρει τα πάντα ..και είμαστε μόνο 24 χρόνων ..νιώθω ευλογημένη 🥰🥰🥰

Μπράβο κορίτσι μου και για εσένα και τον αντρουλη σου.. όποιος ξέρει να δουλεύει δεν χάνεται ποτε.. 🥰🥰🥰🥰όσο για τα πεθερικά σου αν είναι έτσι από μακρυά και αγαπημένοι.. κάποιοι άνθρωποι ζουν και στο κόσμο τους.. και εγώ στο παιδάκι μου, ότι και να είναι το όνομα του μπαμπά μου θα δώσω, όχι γιατί έχουμε διαφορές, αλλά γιατί τον έχω χάσει..πάνες, εγώ, μετά το ντοπλερ θα παραγγείλω, όπως και ρουχαλακια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου καλησπέραααα!!!Τωρα διανύω την 20+3 και έχω νιωσει τον μπέμπη μου..

1)Αυτό π παθαίνω μερικές φορές είναι να νιώθω μια πίεση από μέσα προς τα έξω(ρώτησα τη γιατρό μου και μου ειπε πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα) ..

2)Επίσης σαν να γίνεται πιο σκληρή η κοιλιά μου χαμηλα σε ένα σημείο και μετά από λίγη ωρίτσα να ξαναγίνεται όπως ήταν πριν..

Εχει νιώσει κάποια από σας κάτι απ αυτά τα 2??

Υγ.να σας πω κάτι να γελάσετε.. Πριν λίγες μέρες πάω να βάλω πιστολάκι να στεγνωσω τα μαλλιά μου και με το που το ανοίγω νιώθω μια μικρή κλοτσιά κατευθείαν.. Μάλλον τρόμαξα τον μικρό 🤣🤣🤣🤣η τον ξύπνησα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Εγώ από το Γενάρη θα αρχίσω να κάνω παραγγελίες , για παμπερς και λίγα πράγματα ..εμείς 7 χρόνια είμαστε μαζί τα τελευταία 4 μένουμε Θεσσαλονίκη μακριά από τους δικούς μας ..η μόνη που μας βοηθάει είναι η γιαγιά μου ..και με την εξέταση αυτή έδωσε τα λεφτά ..και γενικά κάθε μήνα μου στέλνει για χαρτζιλίκι ...εγώ δούλευα 4, χρόνια το ίδιο και ο άντρας μου ..και περνάμε και εμεις καλά λεφτά ..γι'αυτό περνώ και ταμείο , αλλά μένω σε ενοίκιο οπότε εδλχω έξοδα ...αλλά το κύριοτερο δεν έχουμε αμάξι ..κάθε φορά που μαζεύαμε λεφτά ο Μητσοτάκης έκανε λόκ ντάουν και φεύγαμε στα έξοδα ..

Τα πεθερικά μου είναι στον κόσμο τους , μας είπαν θα μας πάρουν αμάξι αλλά ακόμα στο θα εμειναν και γενικά δεν βοηθάνε ..και όταν περνούμε ακριβά πράγματα μας λένε να περνούμε φθηνά ότι να'ναι ..αυτό γενικά το έχω παράπονο από αυτούς ..και γι'αυτό το κοριτσάκι μου θα το βγάλω το όνομα της μαμάς μου να χαρεί η γιαγιά μου ..😄

Αλλά εντάξει είμαι ευχαριστημένη που έχω έναν άντρα που δουλεύει 6 μέρες 12 ώρες για να μας προσφέρει τα πάντα ..και είμαστε μόνο 24 χρόνων ..νιώθω ευλογημένη 🥰🥰🥰

Κοριτσαρα μου είστε άξιοι, μόνο αυτό θα σου πω! Είστε μικροί και παλεύετε να τα βγάλετε μόνοι σας πέρα! Αυτό από μόνο του λέει πολλά! Μην σκας για τα πεθερικά, καλύτερα όπως είπε και το @Κουνελακι36μακρια και αγαπημένοι! Εσείς να είστε καλά και μπράβο στη γιαγιά π βοηθάει! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kanelaa @Κουνελακι36 Γεια σας κορίτσια μου .. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον με τονκρεβατάκι ..αλλά μόλις πάρουμε αμάξι θα φύγουμε από αυτό το σπίτι γιατί είναι πολύ μικρό ..δεν θα χωρέσουμε με τίποτα ..πρώτα αμάξι και μετά σπίτι με δύο δωμάτια ..θα της φτιάξω δωματιάκι...

Κοιτα για να μιλήσω ειλικρινά προς το παρόν έχω τα τυπικά ..προσπαθώ να κρατώ ισορροπίες λόγω του άντρα μου και δεν θέλω να τον στεναχώρω γιατί και αυτός τα σκέφτεται ..αλλά κορίτσια σαν την γιαγιά δεν έχει ..αυτή με μεγάλωσε ...

επισης εννοείται όλα τα πράγματα αυτά από ον λαιν θα τα αγοράσω ..έχει καλές τιμές  .

σας ευχαριστώ πολύ ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kleo1997 είπε:

@Kanelaa  τυχερουλα ☺️☺️☺️☺️ ...

Με το καλό να το ακούς όλη μέρα ♥️♥️♥️♥️

Κοριτσαρα μου όμορφη θα το ακούσεις και εσύ! Θυμάμαι που μου είπες πως η μπεμπούλα σου είναι μικρούλα.. Κάνε λιγαααακι υπομονή και θα την ακούσεις και συ! Δεν είναι μακρια η στιγμή αυτή, να το ξέρεις!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Κοριτσαρα μου όμορφη θα το ακούσεις και εσύ! Θυμάμαι που μου είπες πως η μπεμπούλα σου είναι μικρούλα.. Κάνε λιγαααακι υπομονή και θα την ακούσεις και συ! Δεν είναι μακρια η στιγμή αυτή, να το ξέρεις!!! ❤️❤️❤️

Εννοείται κάνω υπομονή ...αν και δεν ξέρω χθες που μίλησα με την γιατρό με ρώτησε αν νιώθω κάτι και την είπα που και που μέσα στην ημέρα κάτι νιώθω αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω ..τι να πω .. περιμένω όταν θα είμαι σίγουρη ..ναι είναι μικρούλα σε εβδομάδες αλλά πιστεύω μεγάλο μωράκι είναι ..γιατί η γιατρός μου είπε κάτι τέτοιο ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Εννοείται κάνω υπομονή ...αν και δεν ξέρω χθες που μίλησα με την γιατρό με ρώτησε αν νιώθω κάτι και την είπα που και που μέσα στην ημέρα κάτι νιώθω αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω ..τι να πω .. περιμένω όταν θα είμαι σίγουρη ..ναι είναι μικρούλα σε εβδομάδες αλλά πιστεύω μεγάλο μωράκι είναι ..γιατί η γιατρός μου είπε κάτι τέτοιο ♥️♥️♥️♥️

Να σε ρωτήσω...Που το νιώθεις? Μήπως μπροστά στην κοιλίτσα απ τον αφαλό και κατω??? Νόμιζα πως ήταν πιο μικρούλι μωράκι σε μέγεθος εγώ.. 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Να σε ρωτήσω...Που το νιώθεις? Μήπως μπροστά στην κοιλίτσα απ τον αφαλό και κατω??? Νόμιζα πως ήταν πιο μικρούλι μωράκι σε μέγεθος εγώ.. 😋

Ναι κάποιες φορές κάτω από τον αφαλό ..νιώθω έτσι κάτι ..αλλά δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν είναι το νινι ...

Όχι σε εβδομάδες είναι μικρούλα ..γιατί έγινε αργότερα η σύλληψη...αλλά σαν μωράκι συμβαδίζει με τις εμδομαδες του ..νομίζω κορίτσι μου θα έχω μεγάλο μωράκι ..αν κρίνω και από την γιατρό και από τον άντρα μου ..που μας είπε από την δομή του μοιάζει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...