Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω, οπότε έχουν δίκιο για αυτά που λένε για τα νοσοκομεία..

Περαστικα στον άντρα σου κορίτσι μου❤️ Εύχομαι να είναι καλά γρήγορα!!🙏❤️

Τι να σου πω μάλλον έχουν δίκιο, εμείς δεν είχαμε τη σωστή αντιμετώπιση, εγώ γενικά αντιπαθώ το δημόσιο σύστημα υγείας της χώρας μας αλλά τώρα έχει διαλυθεί εντελώς.. σ' ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου!! Υγεία για όλο τον κόσμο και να έχουμε μόνο χαρές και πολλά μωράκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου εγώ μετράω πίεση λόγω πιθανότητας προεκλαμψίας κι έχω σαν εσένα!!! Ευτυχώς δεν ανεβάζω παραπάνω.... Ελπίζω έτσι να πάω...

εμένα όταν ρώτησα στο προηγούμενο ραντεβού για καμπύλη ζαχάρου μου είπε μετά το ραντεβού μας άρα πιστεύω μετά τις 3 με 4 Δεκεμβρίου θα κάνω την καμπύλη! Ααααχ δεν μπορώ να αντισταθώ στα γλυκά!!! Μόνο μια φορά τρως γλυκάκι;;; Τελικά το έχω παρακάνει και κάνω και διατροφή 🤣🤣😂🤣😂 εννοείται πως στη διατροφή μου έχει μια φορά την εβδομάδα γλυκό. 

Απλά βρε κορίτσια πάω και τσιμπάω...π.χ. χτες έφαγα ένα κουταλάκι νουτελα...δεν αντεχωωω από παλιά ήμουν της σοκολάτας αλλα....

Διονη μου σου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να μετράς πίεση? Εμένα μου την μετράει αυτός σε κάθε επίσκεψη και πάντα είναι φυσιολογικη αλλά όταν τον ρώτησα αν πρέπει να παρακολουθώ συστηματικά είπε ότι δεν έχει νόημα από τώρα και ότι η προεκλαμψία εμφανίζεται αργότερα στην κύηση νομίζω μετά τις 24 εβδ.. οπότε δεν μετράω μόνη μου γιατί λέει δεν θα μου προσφέρουν κάτι στην παρούσα φάση οι συστηματικές μετρήσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ναι μια φορά άντε δύο αν δεν αντέχω και δεν μπορώ να κρατηθώ. Γενικά είμαι από τους ανθρώπους που μπορούν να τρώνε μόνο γλυκά και καθόλου φαγητό. Αλλα αντιστέκομαι σθεναρά γιατί σκέψου ότι έβαλα κιλά ενώ προσέχω φαντάσου να έτρωγα και ότι ήθελα. 

Και πεινάω πεινάω πολύ και συνέχεια. 

Αχ αυτή η πείνα!! Και εγώ πεινάω συνέχεια.. μόνο που τρώω κιόλας δεν αντιστέκομαι και πολύ.. να σου πω την αλήθεια δεν μου έχει βάλει και κάποιον ιδιαίτερο περιορισμό ο γιατρός οπότε προχωράω ακάθεκτη.. αλλά δεν με τραβάνε και πολύ τα γλυκά πιο πολύ πίτες και ζυμαρικά λιγουρευομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Μη νομίζεις ότι τρώω ότι θέλω. Άσε έχω θέμα με τα κιλά λίγο ν μην προσέξω τσουπ εμφανίζονται δια μαγείας!!! 🤣 Σκέψου ότι γλυκά, ζυμαρικά που είναι τα αγαπημένα μου φαγητά τρώω μια φορά την εβδομάδα και αν. Και αυτα ζυμαρικά ολικής 😢 και γλυκάκι με στέβια 😢...

Αυτό είναι το πιο σημαντικό ότι μπορεί να παρουσιάσεις διαβήτη ή πίεση που υπάρχει περίπτωση να επηρεάσουν τα μωρουλια μας και δεν το θέλουμε αυτό. 

Μην το σκέφτεσαι καθόλου η Διονη νομίζω το έθεσε πολύ λογικά και είναι αυτό ακριβώς!!! 

Κι εγώ πίεση χαμηλη έχω και είχα πριν την εγκυμοσύνη. Δεν έχει ανέβει πάνω από 10 με 6 και με καθησυχάζει αυτό λίγο και τώρα περιμένω να κάνω την καμπύλη ζαχάρου να μου φύγει νκαι αυτό το μικρό άγχος... 

Εσείς μετράτε πίεση συχνά; 

Εμένα μου είπε μετά απο την β' επιπέδου και πριν το επόμενο ραντεβού μας να κάνω την καμπύλη ζαχάρου εσάς πότε σας είπαν;

 

Πωπω, κάνεις σκληρό πρόγραμμα εσύ!! Αλλά δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωράκι και μόλις γεννήσεις θα του δώσεις να καταλάβει..❤️❤️

Εγώ να σου πω την αλήθεια δε μετράω πίεση..μόνο στο ιατρείο μου τη μετράει καμιά φορά η μαία..εσύ τη μετράς; Νομίζω αν τη δει ο γιατρός ανεβασμένη θα σου πει εκείνος αν πρέπει να τη μετράς..! Ή αν έχεις πιθανότητα προεκλαμψίας πχ ή κάτι τέτοιο..

Καμπύλη ζαχάρου δε μου είπε, αλλά θα ήταν νωρίς να την κάνω τώρα..συνήθως γίνεται 24-28η εβδ, εγώ 9/12 που θα πάω στο γιατρό μου θα είμαι 23+6, άρα θα ήταν νωρίς να την κάνω πιο πριν..στο επόμενο ραντεβού θα μου πει πότε να πάω λογικά!

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα υπογλυκαιμίες..δηλαδή είχε βγει πολύ χαμηλή γλυκόζη στη καμπύλη ζαχάρου, δηλαδή όποτε έτρωγα γλυκά έπεφτε απότομα επικίνδυνα χαμηλά, οπότε μου έκοψε τα γλυκά η ενδοκρινολόγος, με τη λογική ότι φαίνεται ότι ο οργανισμός μου δεν παίρνει καθόλου τη γλυκόζη, οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό..

Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι όλα καλά, θα δούμε!!

Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν είμαι τόσο των γλυκών, αλλά πίνω κάθε μέρα ζεστή σοκολάτα(επειδή με ανακατεύει τώρα ο καφές, αλλιώς έπινα καφέ φουλ γλυκό😆)..ε κ όλο κ κάτι θέλω να φάω, λίγο σοκολάτα, κανα μελομακάρονο..κ η ενδοκρινολόγος πχ ακόμη κι ένα μπισκότο ή ένα μελομακάρονο το θεωρεί μια μερίδα γλυκού😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ αυτή η πείνα!! Και εγώ πεινάω συνέχεια.. μόνο που τρώω κιόλας δεν αντιστέκομαι και πολύ.. να σου πω την αλήθεια δεν μου έχει βάλει και κάποιον ιδιαίτερο περιορισμό ο γιατρός οπότε προχωράω ακάθεκτη.. αλλά δεν με τραβάνε και πολύ τα γλυκά πιο πολύ πίτες και ζυμαρικά λιγουρευομαι..

Τέλειοοοοο.... Εμένα μου έχει πει ότι καλό θα ήταν να μην ξεπερνάω τα 1,5 με 2 κιλά τον μήνα. Είναι που ξεκίνησα και με αρκετά κιλά... 

Άσε και ζυμαρικά θα μπορούσα επίσης να τρώω κάθε μέρα, Μακαρόνια με κέτσαπ ή κιμά. 🍝 Φάε φάε αφού δεν έχεις θέμα... 

Κι εμένα με μετράει εκεί αλλά επειδή εγώ έχω ένα πρόβλημα με το πιεσόμετρο χρειάζομαι λίγη ώρα για να το συνηθίσω αλλιώς μου δείχνει ανεβασμένη πίεση με βάζει μια στο τόσο να την μετράω σπίτι. Δηλαδή στο ιατρείο όταν πάω πρέπει να την μετρήσω τρεις φορές... 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω, κάνεις σκληρό πρόγραμμα εσύ!! Αλλά δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωράκι και μόλις γεννήσεις θα του δώσεις να καταλάβει..❤️❤️

Εγώ να σου πω την αλήθεια δε μετράω πίεση..μόνο στο ιατρείο μου τη μετράει καμιά φορά η μαία..εσύ τη μετράς; Νομίζω αν τη δει ο γιατρός ανεβασμένη θα σου πει εκείνος αν πρέπει να τη μετράς..! Ή αν έχεις πιθανότητα προεκλαμψίας πχ ή κάτι τέτοιο..

Καμπύλη ζαχάρου δε μου είπε, αλλά θα ήταν νωρίς να την κάνω τώρα..συνήθως γίνεται 24-28η εβδ, εγώ 9/12 που θα πάω στο γιατρό μου θα είμαι 23+6, άρα θα ήταν νωρίς να την κάνω πιο πριν..στο επόμενο ραντεβού θα μου πει πότε να πάω λογικά!

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα υπογλυκαιμίες..δηλαδή είχε βγει πολύ χαμηλή γλυκόζη στη καμπύλη ζαχάρου, δηλαδή όποτε έτρωγα γλυκά έπεφτε απότομα επικίνδυνα χαμηλά, οπότε μου έκοψε τα γλυκά η ενδοκρινολόγος, με τη λογική ότι φαίνεται ότι ο οργανισμός μου δεν παίρνει καθόλου τη γλυκόζη, οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό..

Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι όλα καλά, θα δούμε!!

Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν είμαι τόσο των γλυκών, αλλά πίνω κάθε μέρα ζεστή σοκολάτα(επειδή με ανακατεύει τώρα ο καφές, αλλιώς έπινα καφέ φουλ γλυκό😆)..ε κ όλο κ κάτι θέλω να φάω, λίγο σοκολάτα, κανα μελομακάρονο..κ η ενδοκρινολόγος πχ ακόμη κι ένα μπισκότο ή ένα μελομακάρονο το θεωρεί μια μερίδα γλυκού😆

Εγώ την μετράω που και που γιατί στο ιατρείο χρειάζεται μέχρι και τρεις φορές να μετρήσω την πίεση μου γιατί με αγχωνει το πιεσόμετρο πάρα πολύ. Αχ κάπως μου το είπε η γιατρός αυτο νομίζω το "σύνδρομο της λευκής ποδιάς"; ή κάτι τέτοιο δηλαδή φαίνεται ότι έχω λίγη πίεση από το άγχος που μου προκαλούν οι γιατροί.🤣🤣🤣🤣🤣

Εμένα θα με δει κοντά στις γιορτές απο ότι κατάλαβα, γιατί δεν κλείσαμε ραντεβού ακόμα, εκτός απροόπτου βέβαια, οπότε για αυτό μάλλον με είπε να την κάνω λίγο πρίν.

Δεν ξέρω για πόσο θα αντέξω να το κάνω αυτό τώρα, αλλά προσπαθώ... Εγώ ενώ μου αρέσουν τα γλυκά όλα τα ροφήματα τα πίνω σκέτα ευτυχώς δεν μπορώ να βάλω ζάχαρη σε καφέ, τσάι, κακάο κλπ βγάλε άκρη 😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Διονη μου σου είπε ο γιατρός ότι πρέπει να μετράς πίεση? Εμένα μου την μετράει αυτός σε κάθε επίσκεψη και πάντα είναι φυσιολογικη αλλά όταν τον ρώτησα αν πρέπει να παρακολουθώ συστηματικά είπε ότι δεν έχει νόημα από τώρα και ότι η προεκλαμψία εμφανίζεται αργότερα στην κύηση νομίζω μετά τις 24 εβδ.. οπότε δεν μετράω μόνη μου γιατί λέει δεν θα μου προσφέρουν κάτι στην παρούσα φάση οι συστηματικές μετρήσεις..

Σάντυ μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο ποτέ. Απλά με ρώτησε εάν έχω πιεσόμετρο και εάν έχω να μετράω ανά δεύτερη μέρα.. όχι κάθε μέρα και τρελαίνομαι! Δηλαδή σε φάση να μη μετράω συνέχεια και αγχώνομαι. 

Αλλά δεν μου το εξήγησε όπως εσύ..που πιστεύω ότι μάλλον θα ισχύει αυτό που λες...απλά ίσως και να θέλει να έχω μια εικόνα της πίεσης μου γενικότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Μάλιστα!!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Ναι ήταν όντως πιο χαλαρές... 

Κορίτσια εσείς που κάνατε την β επιπέδου τώρα θα αρχίσετε τις αγορές;;; Αχ είμαι ανυπόμονη πολύ!!! 

Εγώ ήδη παρήγγειλα στο superpanes μωρομαντηλα και πάνες....

🤣😂🤣😂 Κοίτα από τα μωρομαντηλα ξεκινήσαμε με τον άντρα μου γιατί λέμε ο,τι και να γίνει αυτά θα μας μείνουν..αλλά μετά είδαμε κάτι προσφορές στις πάνες και μας πήρε η κάτω βόλτα!!! Χαχαχαχ 

Τώρα πριν δέκα λεπτά έγινε αυτό ... Χαχαχα 

Ενώ είχα μια εγκράτεια έλεγα μη γίνει τίποτα κρατήσου....τώρα δεν μπορώ άλλο να κρατηθώ...

Είναι υπερβολή πιστεύετε;;;

 

 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ πινω νερό για να ελαττωθεί λιγοτ το αίσθημα της πεινας αλλά μετά πάω τουαλέτα τις διπλάσιες φορές... 😂😂😂

 

Χαχαχαχα άσε...μεγάλο θέμα αυτό. Ευτυχώς που καθόμαστε σπίτι...λέω στη δουλειά τι θα κάναμε;;

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Επίσης ρε κορίτσια να ρωτήσω και κάτι άλλο που θέλω... Ο μεγάλος υπέρηχος που λένε είναι ο β επιπέδου ή άλλος;

Νομίζω ο μεγάλος είναι της β επιπέδου. Γιατί το Doppler δεν το κάνουν όλες οι κοπέλες.καποιες δεν θέλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Πωπω, κάνεις σκληρό πρόγραμμα εσύ!! Αλλά δεν πειράζει, ας είναι καλά το μωράκι και μόλις γεννήσεις θα του δώσεις να καταλάβει..❤️❤️

Εγώ να σου πω την αλήθεια δε μετράω πίεση..μόνο στο ιατρείο μου τη μετράει καμιά φορά η μαία..εσύ τη μετράς; Νομίζω αν τη δει ο γιατρός ανεβασμένη θα σου πει εκείνος αν πρέπει να τη μετράς..! Ή αν έχεις πιθανότητα προεκλαμψίας πχ ή κάτι τέτοιο..

Καμπύλη ζαχάρου δε μου είπε, αλλά θα ήταν νωρίς να την κάνω τώρα..συνήθως γίνεται 24-28η εβδ, εγώ 9/12 που θα πάω στο γιατρό μου θα είμαι 23+6, άρα θα ήταν νωρίς να την κάνω πιο πριν..στο επόμενο ραντεβού θα μου πει πότε να πάω λογικά!

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχα υπογλυκαιμίες..δηλαδή είχε βγει πολύ χαμηλή γλυκόζη στη καμπύλη ζαχάρου, δηλαδή όποτε έτρωγα γλυκά έπεφτε απότομα επικίνδυνα χαμηλά, οπότε μου έκοψε τα γλυκά η ενδοκρινολόγος, με τη λογική ότι φαίνεται ότι ο οργανισμός μου δεν παίρνει καθόλου τη γλυκόζη, οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό..

Ελπίζω αυτή τη φορά να είναι όλα καλά, θα δούμε!!

Η αλήθεια είναι ότι εγώ δεν είμαι τόσο των γλυκών, αλλά πίνω κάθε μέρα ζεστή σοκολάτα(επειδή με ανακατεύει τώρα ο καφές, αλλιώς έπινα καφέ φουλ γλυκό😆)..ε κ όλο κ κάτι θέλω να φάω, λίγο σοκολάτα, κανα μελομακάρονο..κ η ενδοκρινολόγος πχ ακόμη κι ένα μπισκότο ή ένα μελομακάρονο το θεωρεί μια μερίδα γλυκού😆

Δηλαδή μπορεί να κάνεις καμπύλη ζαχάρου και να σου δείξει τέτοιο πράγμα;;; 😳😳😳😳 Νόμιζα ότι μόνο το να παίρνεις πολύ γλυκοζη μπορουν να προκαλεσουν τα γλυκά... Ουαουυυ άρα τελικά υπάρχουν πολλοί κίνδυνοι!!!!

 

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Εγώ την μετράω που και που γιατί στο ιατρείο χρειάζεται μέχρι και τρεις φορές να μετρήσω την πίεση μου γιατί με αγχωνει το πιεσόμετρο πάρα πολύ. Αχ κάπως μου το είπε η γιατρός αυτο νομίζω το "σύνδρομο της λευκής ποδιάς"; ή κάτι τέτοιο δηλαδή φαίνεται ότι έχω λίγη πίεση από το άγχος που μου προκαλούν οι γιατροί.🤣🤣🤣🤣🤣

Εμένα θα με δει κοντά στις γιορτές απο ότι κατάλαβα, γιατί δεν κλείσαμε ραντεβού ακόμα, εκτός απροόπτου βέβαια, οπότε για αυτό μάλλον με είπε να την κάνω λίγο πρίν.

Δεν ξέρω για πόσο θα αντέξω να το κάνω αυτό τώρα, αλλά προσπαθώ... Εγώ ενώ μου αρέσουν τα γλυκά όλα τα ροφήματα τα πίνω σκέτα ευτυχώς δεν μπορώ να βάλω ζάχαρη σε καφέ, τσάι, κακάο κλπ βγάλε άκρη 😁😁😁

Σύνδρομο λευκής ποδιάς;;;;; Τέλειο χαχαχαχα τότε εσύ καλύτερα σπίτι να την παίρνεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Σάντυ μου δεν μου είπε κάτι τέτοιο ποτέ. Απλά με ρώτησε εάν έχω πιεσόμετρο και εάν έχω να μετράω ανά δεύτερη μέρα.. όχι κάθε μέρα και τρελαίνομαι! Δηλαδή σε φάση να μη μετράω συνέχεια και αγχώνομαι. 

Αλλά δεν μου το εξήγησε όπως εσύ..που πιστεύω ότι μάλλον θα ισχύει αυτό που λες...απλά ίσως και να θέλει να έχω μια εικόνα της πίεσης μου γενικότερα. 

Α ναι τώρα κατάλαβα.. σίγουρα το άγχος δεν το θέλουμε οπότε αν παρακολουθείς έτσι χαλαρά να ξέρεις πού βρίσκεσαι καλό είναι.. το Doppler που λες γιατί δεν θέλουν να το κανουν κάποιες κοπέλες? Όλο απορίες είμαι σήμερα νομίζω 😂 εμένα αυτός που μου έκανε αυχενικη μου είπε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Α ναι τώρα κατάλαβα.. σίγουρα το άγχος δεν το θέλουμε οπότε αν παρακολουθείς έτσι χαλαρά να ξέρεις πού βρίσκεσαι καλό είναι.. το Doppler που λες γιατί δεν θέλουν να το κανουν κάποιες κοπέλες? Όλο απορίες είμαι σήμερα νομίζω 😂 εμένα αυτός που μου έκανε αυχενικη μου είπε ότι είναι πολύ σημαντική εξέταση.. 

Να σου πω την αλήθεια δεν ξερω και δεν έχω ιδέα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν το κάνουν όλες. Είναι και ανάλογα τους γιατρούς. Τώρα να έχουν καλύτερα μηχανήματα;;;; Δεν ξέρω καθόλου.... 

Χαχαχαχ όχι οι απορίες καλές είναι γιατί κι εγώ  την είχα αυτήν την απορία. Βέβαια γιατί είναι τόσο σημαντική εξέταση όταν γίνεται στον 8ο μήνα;;;; Ξέρω πως βλέπεις τα κιλά πιο καλά . Αλλά θέλω να πω τι μπορεί να κάνεις στον 8ο μήνα;;μπορείς να αλλάξεις κάτι ή να προβλέψεις κάτι;;; 

Τελοσπαντων εφόσον υπάρχει γιατί όχι να μην την κάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξερω και δεν έχω ιδέα. Το μόνο που ξέρω είναι ότι δεν το κάνουν όλες. Είναι και ανάλογα τους γιατρούς. Τώρα να έχουν καλύτερα μηχανήματα;;;; Δεν ξέρω καθόλου.... 

Χαχαχαχ όχι οι απορίες καλές είναι γιατί κι εγώ  την είχα αυτήν την απορία. Βέβαια γιατί είναι τόσο σημαντική εξέταση όταν γίνεται στον 8ο μήνα;;;; Ξέρω πως βλέπεις τα κιλά πιο καλά . Αλλά θέλω να πω τι μπορεί να κάνεις στον 8ο μήνα;;μπορείς να αλλάξεις κάτι ή να προβλέψεις κάτι;;; 

Τελοσπαντων εφόσον υπάρχει γιατί όχι να μην την κάνουμε;

Ο δικός μου γυναικολόγος την βάζει σε όλες τις γυναίκες.. αλλά είναι πολύ σημαντική κυρίως για γυναίκες με κίνδυνο προεκλαμψίας, καθυστέρησης ανάπτυξης του εμβρύου, διαβήτη και τέτοια.. και το ξέρω γιατι η φίλη μου έκανε 2 φορές Doppler, είχε θέμα με την ανάπτυξη και το μωράκι σταμάτησε να παιρνει βάρος οπότε μπήκε με πρόκληση όταν μπήκε στο μήνα της γιατί από κάποια στιγμή και μετά αυτό είναι επικίνδυνο.. τα εξηγώ κάπως πρόχειρα, όπως τα κατάλαβα αλλά έτσι έμαθα ότι είναι σημαντική εξέταση και σε ρώτησα γιατί μου έκανε εντύπωση να μη θέλει κάποιος να την κάνει εφόσον υπάρχει που λες και συ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Αυτό που είπες στο τέλος ισχύει. ! Ήταν πιο χαλαρές! Αλλά για παράδειγμα μου λέει η μάνα μου την άλλη φορά...εμείς δεν προσέχαμε τίποτα...δεν μας έλεγαν να προσέξουμε κιλά η να μην τρώμε κάποιες τροφές όπως σας λένε τώρα εσάς...κι αυτό είδες έχει και τα αρνητικά του!!!

Βρε κορίτσια, εμένα ο γιατρός δεν μου εχει απαγορευσει τίποτα πέρα από το να μην τρώω σαλάτες έξω.. γενικά τρώω τα πάντα.. κάθε μέρα σχεδόν παγωτό ( γιατί λατρεύω τα γλυκά) γενικά πεινάω μεσιμερι και βράδυ και τρώω όσο έτρωγα πριν.. έχω πάρει 5 κιλά (όλα στη κοιλιά) και είναι μια χαρά μου είπε ο γιατρός.. καμπύλη ζαχάρου θα κανω ένα μήνα μετά την β επιπέδου.. ελπίζω να μην μου έρθουν τότε οι απαγορεύσεις μαζεμένες.. 🤣 επίσης έκανα την πρώτη δόση!!! Ι Θεός να βάλει το χέρι του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Βρε κορίτσια, εμένα ο γιατρός δεν μου εχει απαγορευσει τίποτα πέρα από το να μην τρώω σαλάτες έξω.. γενικά τρώω τα πάντα.. κάθε μέρα σχεδόν παγωτό ( γιατί λατρεύω τα γλυκά) γενικά πεινάω μεσιμερι και βράδυ και τρώω όσο έτρωγα πριν.. έχω πάρει 5 κιλά (όλα στη κοιλιά) και είναι μια χαρά μου είπε ο γιατρός.. καμπύλη ζαχάρου θα κανω ένα μήνα μετά την β επιπέδου.. ελπίζω να μην μου έρθουν τότε οι απαγορεύσεις μαζεμένες.. 🤣 επίσης έκανα την πρώτη δόση!!! Ι Θεός να βάλει το χέρι του!!

Ρε κουνελάκι πολύ σε ζηλεύω. Εγώ τρώω το ίδιο σε ποσότητα αλλά πολύ πιο υγιεινά από πριν και τα κιλά μπαίνουν για πλάκα...  Είναι στον οργανισμό μάλλον. Ο Θεός μαζί σου. Κι εγώ. Αύριο θα κλείσω ραντεβού!!! 

Εμένα αύριο εμβολιάζεται ο μπαμπακας μου και είμαι πολύ πιο αγχωμενη από ότι για μένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dreamer1 είπε:

Ρε κουνελάκι πολύ σε ζηλεύω. Εγώ τρώω το ίδιο σε ποσότητα αλλά πολύ πιο υγιεινά από πριν και τα κιλά μπαίνουν για πλάκα...  Είναι στον οργανισμό μάλλον. Ο Θεός μαζί σου. Κι εγώ. Αύριο θα κλείσω ραντεβού!!! 

Εμένα αύριο εμβολιάζεται ο μπαμπακας μου και είμαι πολύ πιο αγχωμενη από ότι για μένα. 

Έτσι ήμουν κ εγώ με τη μαμά μου όταν είχε πάει και έκανε και το άστρα.. άστα!! Εγώ δεν αγχώθηκα η αλήθεια είναι.. βέβαια, είχα περάσει μεγάλο άγχος μέχρι να το αποφασίσω.. καλή επιτυχία στο μπαμπά σου... Ο Θεός μαζί με όλους μας να είναι με αυτήν την ιστορία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέραααααααα ...

Τι κάνετε , πως είστε ???? 😄😄😄

Ήθελα να σας ρωτήσω αν πίνετε καφεδάκι και πόσο την ημέρα....

Εγω σχεδιάζω να πιω έναν τώρα 😂😈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέραααααααα ...

Τι κάνετε , πως είστε ???? 😄😄😄

Ήθελα να σας ρωτήσω αν πίνετε καφεδάκι και πόσο την ημέρα....

Εγω σχεδιάζω να πιω έναν τώρα 😂😈

Καλησπέραααα!!!!

Όλα καλά εσύ τι κάνεις; Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα σου!!! 

Εγώ στην αρχή έπινα έναν καφέ την ημέρα συνήθως ντεκαφεινε. Πλέον τον έχω κόψει και αυτόν....

Καλή απόλαυση!!! Αλλά δεν θα σε ενοχλήσει ρε συ τέτοια ώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέραααα!!!!

Όλα καλά εσύ τι κάνεις; Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα σου!!! 

Εγώ στην αρχή έπινα έναν καφέ την ημέρα συνήθως ντεκαφεινε. Πλέον τον έχω κόψει και αυτόν....

Καλή απόλαυση!!! Αλλά δεν θα σε ενοχλήσει ρε συ τέτοια ώρα; 

Καλησπέρα!!! Εγώ πίνω ένα καφέ την μέρα.. πρώτα έπινα φρέντο εσπρέσσο, τώρα πίνω ένα ελληνικό το πρωί πάντα.. τον καταευχαριστιεμαι η αλήθεια είναι!! Σε έπιασε λιγουριτσα για καφεδάκι τέτοια ώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέραααααααα ...

Τι κάνετε , πως είστε ???? 😄😄😄

Ήθελα να σας ρωτήσω αν πίνετε καφεδάκι και πόσο την ημέρα....

Εγω σχεδιάζω να πιω έναν τώρα 😂😈

Καλησπέραααα!! 

Καλά είμαστε, ανυπομονούμε αχχαχαα

Εγώ δεν έπινα ποτέ κανονικό καφέ γιατί με πείραζε, με έπιαναν δυσπνοιες, ταχυκαρδία κτλ.. 

Στην αρχή της εγκυμοσύνης αραιά και που θα έπινα κάνα καπουτσίνο ντεκαφ, μετά τον έκοψα τελείως και τώρα μου πήρε ο άντρας μου εδώ και κάνα δυο βδομάδες γαλλικό ντεκαφ.. Και τον ευχαριστιεμαι πολύ!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dreamer1 είπε:

Καλησπέραααα!!!!

Όλα καλά εσύ τι κάνεις; Καιρό έχουμε να μάθουμε νέα σου!!! 

Εγώ στην αρχή έπινα έναν καφέ την ημέρα συνήθως ντεκαφεινε. Πλέον τον έχω κόψει και αυτόν....

Καλή απόλαυση!!! Αλλά δεν θα σε ενοχλήσει ρε συ τέτοια ώρα; 

Πάντα καλά να είσαι ❤️❤️ εγώ γενικά έπινα 2 καφέδες αλλά πλέον χωρίς τσιγάρο δεν λέει ..οπότε πολύ σπάνια ..αλλά σήμερα με εποιασε ημικρανία και ξέρω ότι είναι από έλλειψη καφεινης ..και ήπια ένα...

Είμαι άνθρωπος που έπινα 7-8 καφέδες την ημέρα και ήμουν καλά . 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kanelaa είπε:

Καλησπέραααα!! 

Καλά είμαστε, ανυπομονούμε αχχαχαα

Εγώ δεν έπινα ποτέ κανονικό καφέ γιατί με πείραζε, με έπιαναν δυσπνοιες, ταχυκαρδία κτλ.. 

Στην αρχή της εγκυμοσύνης αραιά και που θα έπινα κάνα καπουτσίνο ντεκαφ, μετά τον έκοψα τελείως και τώρα μου πήρε ο άντρας μου εδώ και κάνα δυο βδομάδες γαλλικό ντεκαφ.. Και τον ευχαριστιεμαι πολύ!! :D

Καλησπέρα και εγώ ανυπομονώ πολύ ..και ο καπουτσίνο είναι τέλειος ...μαρεσει πολύ ..εγώ χωρίς καφέ δεν μπορούσα ..αλλά χωρίς τσιγάρο δεν με τραβάει νιώθω ότι κάτι λείπει ..αλλά έχω πρόβλημα με ημικρανίες ..ανέκαθεν είχα αλλά τώρα έχω έλειψη καφεινης και με εποιασε πάλι ...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλησπέρα!!! Εγώ πίνω ένα καφέ την μέρα.. πρώτα έπινα φρέντο εσπρέσσο, τώρα πίνω ένα ελληνικό το πρωί πάντα.. τον καταευχαριστιεμαι η αλήθεια είναι!! Σε έπιασε λιγουριτσα για καφεδάκι τέτοια ώρα??

Γειά σου ..ο ελληνικός είναι ότι καλύτερο μου το πρότεινε και η γυναικολόγος ..αλλά όπως είπα και πιο πάνω για μένα καφέ ίσον τσιγάρο και λόγω πλακούντα ακόμα και το ένα που και που το έκοψα ..οπότε δεν πίνω καφέ και από την έλλειψη καφεινης με εποιασε ημικρανία ..αν θέλεις να πίνεις κάτι ζεστό τώρα το χειμώνα χωρίς καφεινη ..δοκιμασε να πάρεις χύμα το τσάι την κόκκινη πλατεία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kleo1997 είπε:

Γειά σου ..ο ελληνικός είναι ότι καλύτερο μου το πρότεινε και η γυναικολόγος ..αλλά όπως είπα και πιο πάνω για μένα καφέ ίσον τσιγάρο και λόγω πλακούντα ακόμα και το ένα που και που το έκοψα ..οπότε δεν πίνω καφέ και από την έλλειψη καφεινης με εποιασε ημικρανία ..αν θέλεις να πίνεις κάτι ζεστό τώρα το χειμώνα χωρίς καφεινη ..δοκιμασε να πάρεις χύμα το τσάι την κόκκινη πλατεία

Ευχαριστώ πολύ!! Αλλά που το βρίσκω αυτό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...