Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ναι, ο γιατρός μου είπε αν με ρωτάς, εγώ πιστεύω ότι το μωρό είναι μια χαρά, αλλά οφείλω να σου πω, ότι λόγω ηλικίας υπάρχει αυτή η εξέταση για να είμαστε 100% σίγουροι. Από εκεί και πέρα, ότι θέλεις εσύ..

Καντην κοριτσαρα μου να σου φύγει απ το μυαλό και μην σε αγχώνει καθόλου! Το μπεμπακι σου μια χαρούλα θα ειναι! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Τι ωραία κοιλίτσα είναι αυτή... 

Εγώ ξεκίνησα 81 και είμαι στα 87 τώρα βέβαια η καρδούλα μου το ξέρει... Πεινάω συνέχεια!!! 🤣🤣🤣

Το περπάτημα το βαριέμαι δεν έχω και παρέα οπότε κάνω γυμναστική.

Για το μαγνήσιο μου είπε ότι δεν χρειάζεται να πάρω. Γενικά λέει ότι το δίνει μόνο αν έχει κράμπες και πόνους η γυναίκα. Εγώ δεν έχω οπότε δεν πήρα. 

Καλησπέρα κορίτσια! 

Έχει δίκιο ο γιατρός σου. Κι εμένα η μόνη φορά που μου έδωσε μαγνήσιο ήταν πέρσι που τράκαρα με το αυτοκίνητο, μου το έδωσε για 4-5 μέρες προληπτικά, δηλαδή δεν είχα κάτι δόξα τω Θεώ, απλά μήπως έκανα συσπάσεις από το σοκ κ το τράνταγμα του τροχαίου..

Όσο για τα κιλά, εγώ ξεκίνησα γύρω στα 57(56 κ κάτι) κ είμαι 59 τώρα. 20εβδ & 4 ημ σήμερα. Λόγω εμετών δεν είχα πάρει τίποτα μέχρι πριν 10 μέρες. Βέβαια αυτά τα 2 κιλά τα πήρα μαζεμένα σε 1 εβδομάδα, που μου μεγάλωσε κ η κοιλιά απότομα! Δεν ξέρω αν παίζει κ ρόλο ότι μεγάλωσε η κοιλιά!

Πάντως η αλήθεια είναι ότι τους τελευταίους μήνες παίρνουμε τα περισσότερα λένε😄 Εμένα και πέρσι έτσι μου συνέβη, γιατί είχα πάλι εμετούς, μέχρι τον 5ο-6ο είχα πάρει 2 κιλά, και τα υπόλοιπα τα πήρα μετά. Μόνο τον τελευταίο μήνα δεν είχα πάρει ευτυχώς. 9-10 πήρα σύνολο. Αλλά είχα ξεκινήσει 55 την εγκυμοσύνη. Τώρα ξεκίνησα 1-2 κιλά παραπάνω γιατί δεν είχα προλάβει να τα χάσω όλα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη!🙈 Τώρα να δούμε θα πάρω τα ίδια ή παραπάνω; Στα κορίτσια δε λένε ότι παίρνεις παραπάνω;😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Τι κάνετε?? Εγώ πήγα χθες επιτέλους στο γιατρό και όλα είναι τέλεια!!! Το μωράκι μας είναι μια Χαρούλα δόξα το Θεό.. ο μόνος μου προβληματισμός είναι, πως ενώ η αυχενική μου βγήκε τέλεια, ο γιατρός μου με ρώτησε αν θέλω να κάνω την nipt. ( Μη επεμβατική εξέταση αίματος, Αντί της αμνιοπαρακέντησης και με 100% σίγουρα αποτελέσματα χρωμοσωμικων ανωμαλιών) μου είπε δεν είναι απαραίτητο, αλλά μου το προτείνει λόγω ηλικίας.. μόνο που είναι αρκετά ακριβή.. εσείς τι θα κάνατε??

Αχ τι ωραία νέα!! ❤️❤️❤️ Είδες καλά είναι το μωράκι σου🥰

Τι ηλικία έχεις αν επιτρέπεται; Έχω ακούσει ότι το προτείνουν από μία ηλικία και πάνω..τώρα η απόφαση είναι δική σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλε που είναι τα κιλά;;; Χαχαχαχ μια.πιθαμη πρέπει να ήσουν πριν δηλαδή!!!!! Τι ωραία κοιλίτσα!!!!

Ζάχαρο μου βάζει κάθε μήνα...είναι καλό το δικό μου....ωραία ολικής ζυμαρικά και όχι τόσα γλυκάκι κορίτσι μου!!! Πφφ αμάν να μη χαρούμε λίγο το φαι 😂🤣😂🤣

Μπράβο καρδούλα μου!!! Τι καλά!!!! Για nipt άλλη μια κοπέλα έκανε εδώ ...δεν έχω εικόνα τι είναι...αλλά το εξήγησε...δεν ξέρω νομίζω η κανέλα ;;;; Αλλά δεν είμαι και σίγουρη! Καταλαβαίνω το θέμα της ηλικίας...αλλά ρε κορίτσι μου δεν ξέρω...αφού όλα είναι καλά .... 🤔🤔🤔

Έλα βρε αγαπάκι τέλεια!!!! Ωραία να μην ανησυχούμε...πάντως το μωράκι ρουφάει πολύ...είναι λογικό να πέφτει ο αιματοκρίτης μας!! 💗💗💗

Κορίτσια εμένα ασβέστιο κανείς δεν μου έδωσε ούτε ο γιατρός ο καινούριος ούτε η γιατρός που είχα...μάλλον θα είναι καλή εξέταση...το μόνο που με ρώτησε ο γιατρός εάν τρώω γαλακτοκομικά... εντωμεταξυ εγώ Φούλ γαλακτοκομικά όλη μέρα....οπότε μάλλον δεν χρειάζομαι...

Ασβέστιο θυμάμαι μου είχε δώσει από τον 6ο κ μετά την προηγούμενη φορά! Και είναι απαραίτητο νομίζω! Εγώ που θήλαζα, μου είπε κι όλας να συνεχίσω να παίρνω ασβέστιο και σίδηρο και αφού γέννησα, για όσο καιρό θηλάζω! Οπότε μπορεί να σου δώσει κι εσένα πιο μετά💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι από απλό υπέρηχο τα είδε όλα ..είναι πολύ καλή γιατρός ..δεν είπε κάτι καλό γενικά ..αλλά το τσιγάρο και να το είχα κόψει μαχαίρι πάλι θα υπήρχε αυτό .. οπότε κομμένο ..

Όσο αναφορά το φαγητό ☺️ ήμουν 62 και τωρα 73 αλλά τρωω και τώρα λίγο θα μαζευτω αν και δεν μου φαίνονται ..

Είπε ότι γενικά μια γυναίκα μπορεί να πάρει και 20-30 κιλά ..αλλά μου είπε μετά θα είμαστε με την ψυχή στο στόμα γιατί μπορεί να αναβάσεις πίεση ..δεν ανεβάζουν όλες ...

Η γυμναστική καλή είναι αλλά από ότι μου είπε το καλύτερο είναι το περπάτημα βοηθάει πολύ και στη καρδιά και όλα ..

Με έδωσε και σίδηρο και μαγνήσιο ..

Αυτά από μένα 😄 

Θα δείξω φωτό για να δεις ότι δεν μου φαίνονται τα κιλά 😂😂😂😂

IMG_20211102_143525.jpg

Καλέ σουπερ είσαι όντως δε σου φαίνονται!! Και κοιλίτσα τέλεια!!🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Έχει δίκιο ο γιατρός σου. Κι εμένα η μόνη φορά που μου έδωσε μαγνήσιο ήταν πέρσι που τράκαρα με το αυτοκίνητο, μου το έδωσε για 4-5 μέρες προληπτικά, δηλαδή δεν είχα κάτι δόξα τω Θεώ, απλά μήπως έκανα συσπάσεις από το σοκ κ το τράνταγμα του τροχαίου..

Όσο για τα κιλά, εγώ ξεκίνησα γύρω στα 57(56 κ κάτι) κ είμαι 59 τώρα. 20εβδ & 4 ημ σήμερα. Λόγω εμετών δεν είχα πάρει τίποτα μέχρι πριν 10 μέρες. Βέβαια αυτά τα 2 κιλά τα πήρα μαζεμένα σε 1 εβδομάδα, που μου μεγάλωσε κ η κοιλιά απότομα! Δεν ξέρω αν παίζει κ ρόλο ότι μεγάλωσε η κοιλιά!

Πάντως η αλήθεια είναι ότι τους τελευταίους μήνες παίρνουμε τα περισσότερα λένε😄 Εμένα και πέρσι έτσι μου συνέβη, γιατί είχα πάλι εμετούς, μέχρι τον 5ο-6ο είχα πάρει 2 κιλά, και τα υπόλοιπα τα πήρα μετά. Μόνο τον τελευταίο μήνα δεν είχα πάρει ευτυχώς. 9-10 πήρα σύνολο. Αλλά είχα ξεκινήσει 55 την εγκυμοσύνη. Τώρα ξεκίνησα 1-2 κιλά παραπάνω γιατί δεν είχα προλάβει να τα χάσω όλα από την προηγούμενη εγκυμοσύνη!🙈 Τώρα να δούμε θα πάρω τα ίδια ή παραπάνω; Στα κορίτσια δε λένε ότι παίρνεις παραπάνω;😄

Εσάς που ξεκινάτε με λίγα κιλακια πόσο σας ζηλεύω... Εγώ 55 κιλά τελευταία φορά ήμουν στο δημοτικό 🤣🤣🤣🤣

Εγώ τα πέντε κιλά τα πήρα στο πρώτο τρίμηνο!!! 

Ελπίζω να μην πάρουμε πολλά μωρέ, να είμαστε πιο άνετες στο τέλος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Kanelaa είπε:

Καντην κοριτσαρα μου να σου φύγει απ το μυαλό και μην σε αγχώνει καθόλου! Το μπεμπακι σου μια χαρούλα θα ειναι! ❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Όλα τα μωράκια μας θα είναι μια χαρά και σε λίγο καιρό, θα μιλάμε για γαλατάκι και πάνες!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!! Όλα τα μωράκια μας θα είναι μια χαρά και σε λίγο καιρό, θα μιλάμε για γαλατάκι και πάνες!! 🥰🥰🥰🥰

Αχχχ δεν μπορείς να φανταστείς πόσο ανυπομονώ γι αυτή τη στιγμή!!πηγα και γω χθες στη γιατρό και επιβεβαιώσαμε πως έχουμε αγοράκι!!! Είμαστε στα 240 γρ (σήμερα μπήκα στην 18η εβδομάδα αλλά 19 του μηνος λόγω πητ μπαίνω στον 5ο μήνα-τα μπερδεύω αυτά συνέχεια με τις βδομάδες), είδαμε κ μεις πως μεγαλώνει φυσιολογικά και μου έφυγε ένα άγχος! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2021 at 8:44 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Σαντουλι μου καλά είσαι;;;

Καλά είμαι αγαπημένη μου!! Εγώ και το μωράκι μια χαρά!! Μέρες τώρα προσπαθώ να σας διαβάσω και να σας γράψω αλλά δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά!! όλο κάτι γίνεται και τα αφήνω στη μέση.. δυστυχώς είχε ένα ατύχημα ο άντρας μου στη δουλειά. Χτύπησε το πόδι του και τρέχουμε νοσοκομεία χειρουργεία και ο θεός βοηθός.. δυστυχώς μεταφέρθηκε αρχικά σε δημόσιο νοσοκομείο και με την αντιμετώπιση τους έπαθε σοβαρότερο πρόβλημα αλλά τώρα μπήκε σε κλινική και όλα βαίνουν καλώς, επιτέλους σε λίγες μέρες θα έρθει σπίτι αν και έχουμε πολύ δρόμο μπροστα μας να διανύσουμε.. ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Θα διαβάσω τώρα τα νέα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/11/2021 at 11:16 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Χάθηκα λίγο γιατί περνάω μια πολύ δυσκολη εβδομάδα.. Τράκαρε ο άντρας μου ένα βράδυ, του πετάχτηκε μηχανάκι από ένα στοπ ( ευτυχώς δεν έτρεχε, είναι όλοι μια χαρά) όμως, τον επερνα τηλ γιατί είχε αργήσει από το ποδόσφαιρο, και μετά από πολλές κλήσεις, ( και αφού ήδη είχα αρχίσει να φοβάμαι) σήκωσε το τηλ κάποιος αστυνομικός να με ενημερώσει ( αφού είδε το κιν να χτυπάει μέσα στο αμάξι, και ο άντρας μου ήταν πάνω από το παιδί με το μηχανάκι και που να ξέρει ότι ήμουν έγκυος) ε, δεν μπορώ να σας περιγράψω τι έπαθα, τι σκευτομουν, πως έτρεμα.. ξεκίνησα να καπνίζω σαν τρελή και έβαλα τα παπούτσια μου να πάω στο σημείο, μην ξέροντας τι θα αντικρίσω) όταν ξεκινούσαν με πήρε τηλ, του μίλησα επιτέλους, μου είπε να μην πάω, όλα είναι καλα και πως σε λίγο θα ερχόταν.. γύρισα σπίτι τρέμοντας, ξανά τσιγάρα, ταραχή.. και έτσι όλη η εβδομάδα που ακολούθησε.. τώρα φοβάμαι μήπως έχω κάνει κακο στο μωρό μου.. τρέμω για το τι θα ακούσω τη Δευτέρα.. συγνώμη, αν σας στεναχωρώ.. σας διαβάζω, αλλά δεν μπορούσα να συμμετέχω.. ήθελα και εγώ να καλοσωρισω τις καινούργιες κοπέλες και να ευχηθώ σε όλες, με το καλό τα μωράκια σας!! Όλα να σας πάνε τέλεια!! 🥰🥰

Μα πραγματικά δεν ξέρω τι έχει συμβεί τις τελευταίες 3 εβδομάδες όπου και να γυρίσω όλο για ατυχηματα ακούω.. ευτυχώς κορίτσι μου δεν χτύπησε κάνεις αυτό να σκέφτεσαι.. αφού είναι όλοι μια χαρά αυτό έχει σημασία.. όσο για το τσιγάρο σαν πρώην καπνίστρια σε καταλαβαίνω, μόλις ταραζομουν και εγώ τσιγάρο άναβα αλλά μην το σκέφτεσαι τώρα θα το ξανά σταματήσεις και όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/11/2021 at 12:06 ΠΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μιας που ποιασαμε το θέμα με το τσιγάρο ..εγώ είμαι φανατική καπνίστρια και λόγω επαγγέλματος το ανχος μου το εριχνα εκεί (μαγείρισσα) σχεδόν δύο πακέτα ..από τότε που έμαθα για το μπιζελακι μου , έκανα 4 την ημέρα κάποιες φορές και καθόλου ..όταν έχω ανχος εκεί το ρίχνω ..τώρα έχω να καπνίσω 10 μέρες ..

Δεν ξέρω έχει καμία αντίστοιχη εμπειρία ??? Σας έχει πει κάτι ο γιατρός σας 

Εγώ κάπνιζα χρόνια, τελευταία το είχα γυρίσει σε θερμαινόμενο, τάχα για καλύτερα.. την πρώτη μέρα που ξεκίνησα τα φάρμακα της εξωσωματικής το έκοψα μαχαίρι και δεν έχω ξανά καπνίσει.. αυτό που με έκανε πιο πολύ να το κόψω ήταν ότι ο γιατρος γενικά δεν είναι πολύ αυστηρός ( ούτε με τα κιλά με πιέζει, αφήνει να κάνω μαλλί λέϊζερ νύχια και τετοια) με το τσιγάρο όμως ήταν κάθετος ότι το κόβουμε, οπότε σκέφτηκα φαντάσου πόσο κακό κάνει..μετά διάβασα και τι μπορεί να προκαλέσει στην εγκυμοσύνη και δεν το σκέφτηκα ποτέ ξανα..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/11/2021 at 10:48 ΠΜ, ο/η Tinkerbelly είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Να έχουμε μια καλή εβδομάδα με υγεία και αισιοδοξία!!!

Την Πέμπτη έκανα το εμβόλιο για τη γρίπη. Μου το έγραψε η γιατρός μου χωρίς να το έχουμε συζητήσει και με προετρεψε να το κάνω γιατί λέει θα είναι τα πράγματα δύσκολα φέτος. Για του covid δεν ανέφερε κάτι, ούτε κι εγώ ρώτησα για να είμαι ειλικρινής γιατί είμαι λίγο επιφυλακτικη. Της γρίπης το είχα ξανακάνει το 2019, όπου ήμουν σε προσπάθεια εξωσωματικής και μου το είχε προτείνει πάλι η τότε γιατρός μου. Αυτή τη φορά είχα για μια μέρα λίγους πόνους στα οστά σαν να επερχεται γρίπη και έντονο πόνο στο χέρι, αλλά τώρα είμαι μια χαρά. 

Για τις ραγαδες εγώ δεν αγόρασα κάτι, βάζω μόνο baby oil στο σώμα (και στην κοιλιά εννοείται) τρεις τέσσερις φορές την εβδομάδα. Προς το παρόν δεν έχω δει κάποια ραγαδα, αλλά ίσως αγοράσω κάποιο εξειδικευμενο προϊόν. Είδα ότι χρησιμοποιείτε της frezyderm, διάβασα και για την simulcium καλά σχόλια. Πάντως έχω γεμίσει μελανιες από τις αντιπηκτικες. Εσείς βάζετε κάτι γι αυτές; Έχω αλουμινονερο, ξέρετε αν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη; 

Επίσης κάναμε την πρώτη αγορά για το μωράκι μας, εκμεταλλευομενοι το δεκαήμερο εκπτώσεων. Ο συζυγος φαγωθηκε δηλαδή, εγώ ήθελα να περιμένουμε λίγο ακόμη. Πήραμε παιδικό καθισματακι, εκείνος το διάλεξε, είναι της joie το i-spin 360. Είναι λίγο ακριβό, αλλά δε θα αγοράσουμε πολλά άλλα πράγματα, όπως λικνο και κρεβάτι, γιατί θα μας δώσουν τα αδέρφια μας. Επίσης μάλλον δε θα αγοράσουμε ούτε καροτσάκι, εκτός και αν αυτά που έχουν δεν χωρουν στο πορτ μπαγκαζ. Εάν τελικά χρειαστεί να αγοράσουμε, θα πάρουμε κάτι απλό και οικονομικό. 

 

Καλα οι μελανιές από τις αντιπηκτικες σταθερή αξία.. τώρα που το λες αλουμινονερο δεν τον έχω ρωτήσει το γιατρό αν επιτρέπεται, εμένα όμως μου είπε να βάζω αρνικα, πήρα το τζελ αρνικας της apivita και κάνει δουλίτσα.. εννοείται ότι πάλι κάνω μελανιές απλά επουλώνονται πιο γρήγορα.. γιατί στο τέλος έτσι όπως πήγαινα δεν θα είχα χώρο να τρυπήσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλά είμαι αγαπημένη μου!! Εγώ και το μωράκι μια χαρά!! Μέρες τώρα προσπαθώ να σας διαβάσω και να σας γράψω αλλά δεν τα καταφέρνω και πολύ καλά!! όλο κάτι γίνεται και τα αφήνω στη μέση.. δυστυχώς είχε ένα ατύχημα ο άντρας μου στη δουλειά. Χτύπησε το πόδι του και τρέχουμε νοσοκομεία χειρουργεία και ο θεός βοηθός.. δυστυχώς μεταφέρθηκε αρχικά σε δημόσιο νοσοκομείο και με την αντιμετώπιση τους έπαθε σοβαρότερο πρόβλημα αλλά τώρα μπήκε σε κλινική και όλα βαίνουν καλώς, επιτέλους σε λίγες μέρες θα έρθει σπίτι αν και έχουμε πολύ δρόμο μπροστα μας να διανύσουμε.. ελπίζω να είστε όλες καλά!!! Θα διαβάσω τώρα τα νέα σας..

Ωχ.. περαστικά γρήγορα σας εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου.. σιδερένιος.. να είσαι ήρεμη!! Όλα να περάσουν γρήγορα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Ωχ.. περαστικά γρήγορα σας εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου.. σιδερένιος.. να είσαι ήρεμη!! Όλα να περάσουν γρήγορα... 

Ευχαριστούμε πολυ κορίτσι μου!! Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα χειρότερο και το πόδι θα το φτιάξουμε.. το πολύ πολύ θα γεννησουμε με πατερίτσες δεν πειράζει υγεία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Ευχαριστούμε πολυ κορίτσι μου!! Ευτυχώς που δεν έγινε τίποτα χειρότερο και το πόδι θα το φτιάξουμε.. το πολύ πολύ θα γεννησουμε με πατερίτσες δεν πειράζει υγεία!!

🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandyb ρε σαντουλι και έλεγα που είναι και επειδή πάντα έγραφες...μου πέρασε από το μυαλό μην έχει γίνει κάτι.... Αλλά λέω μετά ίσως να έχει και αδιαθεσίες η κΟπελα!!! Μα τι μου είπες; Ατύχημα και ο άντρας σου;;;; Ποποοοοο τώρα σε τι φάση είναι; Θα βγει; Θα μείνει σπίτι λογικά ε; Φτάνει που είναι καλά ο άνθρωπος να κάτσει σπίτι να αναρρώσει και όλα θα περάσουν! Εύχομαι να είναι περαστικά βρε μάτια μου!!! 

💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!!!! 

Τελικά αυτό το αρνικα μιας και το ακούω συνέχεια από εσάς θα πάω να το πάρω. Επίσης θα πάρω μάλλον κρεμουλα για τις θηλές. Είναι πολύ ξερές από τώρα. Οι δικές σας πως είναι;

Ναι @Dreamer1 μου εγώ πίνω μαγνήσιο...μάλλον είναι σαν το βλέπουν να έχουμε ανάγκη από τις εξετάσεις....οπότε προχωράμε ...

Εγώ κορίτσια τώρα τελευταία έβαλα απότομα δύο παραπάνω κιλά....ήμουν 55-56 ακριβώς 56 ήμουν όταν ζυγιστηκα πρώτη φορά στον πρώτο υπέρηχο αα..αλλά 55 όταν ξεκίνησα εξωσωματικη.

εγώ σας έχω πει πάω σε διατροφολόγο οπότε στις 29/10 με βρήκε 58,5. Μια χαρά δηλαδή. Και ξαφνικά τώρα ζυγίζομαι σπιτι και με βλέπω 61. Κορίτσια μάλλον παίζει ρόλο η κοιλίτσα... 

εμένα δε με νοιάζει αισθητικά να μην πάρω ίσα ίσα αν Μ έδιναν το ελεύθερο θα του έδινα να καταλάβει αλλά επειδή μου έχουν πει δεν πρέπει να πάρω, ανησυχώ λίγο με αυτό το ξαφνικο...αλλά είναι που αυξήθηκε η κοιλίτσα λογικά ..θα δείξει!!!! 💓

σήμερα έχω β επιπέδου!!!! Κι απ' ο,τι θυμάμαι κι εσύ πρινσενσακι @Princess28  καλή μας επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια μου!!!! 

Τελικά αυτό το αρνικα μιας και το ακούω συνέχεια από εσάς θα πάω να το πάρω. Επίσης θα πάρω μάλλον κρεμουλα για τις θηλές. Είναι πολύ ξερές από τώρα. Οι δικές σας πως είναι;

Ναι @Dreamer1 μου εγώ πίνω μαγνήσιο...μάλλον είναι σαν το βλέπουν να έχουμε ανάγκη από τις εξετάσεις....οπότε προχωράμε ...

Εγώ κορίτσια τώρα τελευταία έβαλα απότομα δύο παραπάνω κιλά....ήμουν 55-56 ακριβώς 56 ήμουν όταν ζυγιστηκα πρώτη φορά στον πρώτο υπέρηχο αα..αλλά 55 όταν ξεκίνησα εξωσωματικη.

εγώ σας έχω πει πάω σε διατροφολόγο οπότε στις 29/10 με βρήκε 58,5. Μια χαρά δηλαδή. Και ξαφνικά τώρα ζυγίζομαι σπιτι και με βλέπω 61. Κορίτσια μάλλον παίζει ρόλο η κοιλίτσα... 

εμένα δε με νοιάζει αισθητικά να μην πάρω ίσα ίσα αν Μ έδιναν το ελεύθερο θα του έδινα να καταλάβει αλλά επειδή μου έχουν πει δεν πρέπει να πάρω, ανησυχώ λίγο με αυτό το ξαφνικο...αλλά είναι που αυξήθηκε η κοιλίτσα λογικά ..θα δείξει!!!! 💓

σήμερα έχω β επιπέδου!!!! Κι απ' ο,τι θυμάμαι κι εσύ πρινσενσακι @Princess28  καλή μας επιτυχία!!!

Καλή επιτυχία κορίτσια!! Περιμένουμε τα όμορφα νεακιά σας!!! Όλα να είναι τέλεια!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Έκανα τη β’ επιπέδου! Όλα καλά💞

Κοριτσάκι πλέον σίγουρα🎀🥰💕💞

Το μόνο που με άγχωσε, είναι ότι (απότι κατάλαβα όπως μου τα εξήγησε) είχε λίγο αιματάκι μέσα στο έντερο του μωρού, το οποίο απότι φαίνεται σημαίνει ότι είχα μικρές αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και το μωρό κατάπινε το αιματάκι. Δεν είναι κάτι μου λέει θα φύγει. Με ρώτησε στην αρχή αν είχα δει καθόλου αίμα στο πρώτο τρίμηνο, της λέω όχι. Μου λέει μετά αυτά, της λέω γίνεται να είχα αποκόλληση κ να μην είχα αίμα; Μου λέει ναι βέβαια. Της είπα ότι έχω όλη μέρα το μωρό, αγκαλιά δουλειές κλπ, οπότε από αυτό μάλλον.. 

Μετά μου έλεγε πάλι όλα καλά, καλοπερνάει η μικρή εκεί μέσα κλπ..αλλά εμένα μου έμεινε αυτό οπότε είμαι ψιλοστεναχωρημένη τώρα και αγχωμένη. Δηλαδή σε άλλη περίπτωση θα ήμουν κατενθουσιασμένη τώρα που είναι όλα καλά και είναι σίγουρα κοριτσάκι, αλλά τώρα δε μπορώ να χαρώ…

Και ο γιατρός μου και η μαία πάντως μετά που βγήκαμε και τους ρώταγα, μου έλεγαν ότι δεν είναι κάτι κ όλα μια χαρά!

Αυτά τα νέα μου!

Εσείς τι κάνετε κορίτσια;;

@Διόνη μου καλή επιτυχία και σε σένα!!!!🙏🥰💞💞

Όσο για τα κιλά, κι εγώ πήρα 2 μόλις μεγάλωσε απότομα η κοιλίτσα, ενώ μέχρι τις 20εβδ περίπου δεν είχα πάρει κανένα!! Ίσως να μετράει κ η κοιλίτσα!!

Οι θηλές μου καλές είναι, αλλά εγώ θηλάζω κι όλας οπότε είναι διαφορετικά μάλλον! Απλά σκούρυναν πάλι!

Αα επίσης, όπως κ πέρσι, έτσι κ φέτος μου έγραψε η μαία σήμερα και ασβέστιο! Έτσι κ πέρσι στη β’ επιπέδου μου έγραψε το ασβέστιο! Οπότε πλέον θα παίρνω και αυτό μαζί με το σίδηρο, τη βιταμίνη d και τις pregnacare! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sandyb κορίτσι μου περαστικά σας... Σιδερένιος ο αντρουλης σου και άλλο κακό να μην σας βρει... 

@Διόνημου καλή επιτυχία σήμερα σου εύχομαι!!! Περιμένουμε νέα!!!

@Princess28 να χαίρεσαι την κοριτσάρα σου... Έτσι να συνεχίσει να είναι γερή και δυνατή... Καταλαβαίνω την στεναχώρια σου αλλά αφού όλα είναι καλά και δεν το επηρεάζει πουθενά το μπεμπακι αυτό τότε πρέπει να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις... 

Μπράβο σε όσες δεν παίρνετε κιλά και πάλι μπράβο δεν ξέρω πως το καταφέρνετε αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

@Sandyb κορίτσι μου περαστικά σας... Σιδερένιος ο αντρουλης σου και άλλο κακό να μην σας βρει... 

@Διόνημου καλή επιτυχία σήμερα σου εύχομαι!!! Περιμένουμε νέα!!!

@Princess28 να χαίρεσαι την κοριτσάρα σου... Έτσι να συνεχίσει να είναι γερή και δυνατή... Καταλαβαίνω την στεναχώρια σου αλλά αφού όλα είναι καλά και δεν το επηρεάζει πουθενά το μπεμπακι αυτό τότε πρέπει να χαλαρώσεις και να το απολαύσεις... 

Μπράβο σε όσες δεν παίρνετε κιλά και πάλι μπράβο δεν ξέρω πως το καταφέρνετε αυτό... 

@Princess28 μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, εφόσον όλοι σε καθησύχασαν!! Όλα είναι καλά!! Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια!! Χαλάρωσε και απόλαυσε το!!! 

@Διόνη καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Περιμένουμε και τα δικά σου όμορφα νεακιά!!!🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

💓@Princess28 κοριτσι μου !!! το ζουζουνελι σου ειναι καλα κι αυτο να εχεις στο μυαλο σου!!!! εγω ειμαι σιγουρη οτι θα φυγει!!!λογικο ειναι να ειναι στο εντερακι του !κι εμας ολα δεν περνανε απο το εντερο;;;; σκεψου το ετσι!αφου εχει φτασει στο εντερακι του τοτε ειναι μια χαρα!!! θα το βγαλει σιγα σιγα!!! ειμαι σιγουρη δεν ειναι κατι αλλο!!!
και σκεψου οτι με ενα μρο αγκαλια συνεχεια βρε ματακια μου και παλι εισαι μια χαρουλα!!αχ εσεις οι εγκυουλες με τα μωρακια σας αγκαλια...ετσι ακριβως ειναι η συννυφαδα μου...ειναι λιγο ταλαιπωρια!!!αλλα μετα τα αδερφακια θα ειναι αχωριστα!!!💜


κατα τ αλλα εμεις μια χαρα οοολα!!!!! η μπεμπουλα δεν καθοταν να βγει το προσωπακι !! πετυχαμε ομως μια!! το τι κοπανημα εριξε ο γιατρος στην κοιλια μ για να κινηθει χαχαχαχχα αφου λεω τι θα κανει ο γιατρος θα του χωσει καμια δυνατη αλλα η μικρη δεν ενιωθε τιποτα!!!κοσμαρα!!! ωστοσο καποια στιγμη γυρισε ενταξει και πετυχαμε αυτη τη μια και μοναδικη και εκανε και ο γιατρος τις τελευταιες μετρησεις που ηθελε! αν δεν κουνιοταν μου ειχε πει θα με εβγαζε εξω να περιμενουμε λιγη ωρα μπας και γυρισει αλλα ευτυχως γυρισε!!

οι μετρησεις μας ολες τελειες και ειμαστε και μια εβδομαδα μεγαλυτερες!!!

για τον πεσσο τωρα (δαχτυλιδι) κοριτσια μ δεν βρισκει τον τραχηλο κοντο τον βρισκει πιο χαμηλα οπως ο γιατρος μου...μου ειπε δεν εχει νοημα να μπει δαχτυλιδι !μου ειπε να συνεχισω την ξεκουραση και θα μιλησει με τον γιατρο μου ο ιδιος.... τι να πω πια;;; δεν ξερω....
μου αρκει που το μωρακι μας ειναι μια χαρα και την χορτασαμε!!!!💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

💓@Princess28 κοριτσι μου !!! το ζουζουνελι σου ειναι καλα κι αυτο να εχεις στο μυαλο σου!!!! εγω ειμαι σιγουρη οτι θα φυγει!!!λογικο ειναι να ειναι στο εντερακι του !κι εμας ολα δεν περνανε απο το εντερο;;;; σκεψου το ετσι!αφου εχει φτασει στο εντερακι του τοτε ειναι μια χαρα!!! θα το βγαλει σιγα σιγα!!! ειμαι σιγουρη δεν ειναι κατι αλλο!!!
και σκεψου οτι με ενα μρο αγκαλια συνεχεια βρε ματακια μου και παλι εισαι μια χαρουλα!!αχ εσεις οι εγκυουλες με τα μωρακια σας αγκαλια...ετσι ακριβως ειναι η συννυφαδα μου...ειναι λιγο ταλαιπωρια!!!αλλα μετα τα αδερφακια θα ειναι αχωριστα!!!💜


κατα τ αλλα εμεις μια χαρα οοολα!!!!! η μπεμπουλα δεν καθοταν να βγει το προσωπακι !! πετυχαμε ομως μια!! το τι κοπανημα εριξε ο γιατρος στην κοιλια μ για να κινηθει χαχαχαχχα αφου λεω τι θα κανει ο γιατρος θα του χωσει καμια δυνατη αλλα η μικρη δεν ενιωθε τιποτα!!!κοσμαρα!!! ωστοσο καποια στιγμη γυρισε ενταξει και πετυχαμε αυτη τη μια και μοναδικη και εκανε και ο γιατρος τις τελευταιες μετρησεις που ηθελε! αν δεν κουνιοταν μου ειχε πει θα με εβγαζε εξω να περιμενουμε λιγη ωρα μπας και γυρισει αλλα ευτυχως γυρισε!!

οι μετρησεις μας ολες τελειες και ειμαστε και μια εβδομαδα μεγαλυτερες!!!

για τον πεσσο τωρα (δαχτυλιδι) κοριτσια μ δεν βρισκει τον τραχηλο κοντο τον βρισκει πιο χαμηλα οπως ο γιατρος μου...μου ειπε δεν εχει νοημα να μπει δαχτυλιδι !μου ειπε να συνεχισω την ξεκουραση και θα μιλησει με τον γιατρο μου ο ιδιος.... τι να πω πια;;; δεν ξερω....
μου αρκει που το μωρακι μας ειναι μια χαρα και την χορτασαμε!!!!💓

Ααααα τι υπέροχα νέα και αυτά!!! Πολύ χαίρομαι!!! Να χαίρεσαι και εσύ τον κοριτσαρο σου!!! Και να συνεχίσουν έτσι ωραία και ήρεμα τα πράγμα... 

Μια εβδομάδα μεγαλύτερες εεεε;;; Τέλειο μια εβδομάδα λιγότερο... 😁😁😁 Πόσο είσαι δηλαδή;

Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα  μόνο ξεκούραση.. 

Αχ έρχεται και η σειρά μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Ααααα τι υπέροχα νέα και αυτά!!! Πολύ χαίρομαι!!! Να χαίρεσαι και εσύ τον κοριτσαρο σου!!! Και να συνεχίσουν έτσι ωραία και ήρεμα τα πράγμα... 

Μια εβδομάδα μεγαλύτερες εεεε;;; Τέλειο μια εβδομάδα λιγότερο... 😁😁😁 Πόσο είσαι δηλαδή;

Μακάρι να μην χρειαστεί τίποτα  μόνο ξεκούραση.. 

Αχ έρχεται και η σειρά μας!!! 

Στις 23 είσαι εσυ εεε;; Αχ είναι ο μήνας των β επιπέδων μέχρι και τα μέσα Δεκεμβρίου ε;;; Θα έχουμε κάθε εβδομαδα και νέα!!!

Μ το καλό σε όλες!! Κάναμε καλή αρχή!!!

Κανονικά είμαι σαν εσένα 20+3 αλλά με βγάζει 21+3 και Πητ μου δίνει 27/3. Αλλά μου είπε ο γιατρός αυτό αλλάζει γενικά και με τα κιλά του μωρού προς το τέλος. Οπότε τις μετρω κανονικά όπως τις μετρούσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

💓@Princess28 κοριτσι μου !!! το ζουζουνελι σου ειναι καλα κι αυτο να εχεις στο μυαλο σου!!!! εγω ειμαι σιγουρη οτι θα φυγει!!!λογικο ειναι να ειναι στο εντερακι του !κι εμας ολα δεν περνανε απο το εντερο;;;; σκεψου το ετσι!αφου εχει φτασει στο εντερακι του τοτε ειναι μια χαρα!!! θα το βγαλει σιγα σιγα!!! ειμαι σιγουρη δεν ειναι κατι αλλο!!!
και σκεψου οτι με ενα μρο αγκαλια συνεχεια βρε ματακια μου και παλι εισαι μια χαρουλα!!αχ εσεις οι εγκυουλες με τα μωρακια σας αγκαλια...ετσι ακριβως ειναι η συννυφαδα μου...ειναι λιγο ταλαιπωρια!!!αλλα μετα τα αδερφακια θα ειναι αχωριστα!!!💜


κατα τ αλλα εμεις μια χαρα οοολα!!!!! η μπεμπουλα δεν καθοταν να βγει το προσωπακι !! πετυχαμε ομως μια!! το τι κοπανημα εριξε ο γιατρος στην κοιλια μ για να κινηθει χαχαχαχχα αφου λεω τι θα κανει ο γιατρος θα του χωσει καμια δυνατη αλλα η μικρη δεν ενιωθε τιποτα!!!κοσμαρα!!! ωστοσο καποια στιγμη γυρισε ενταξει και πετυχαμε αυτη τη μια και μοναδικη και εκανε και ο γιατρος τις τελευταιες μετρησεις που ηθελε! αν δεν κουνιοταν μου ειχε πει θα με εβγαζε εξω να περιμενουμε λιγη ωρα μπας και γυρισει αλλα ευτυχως γυρισε!!

οι μετρησεις μας ολες τελειες και ειμαστε και μια εβδομαδα μεγαλυτερες!!!

για τον πεσσο τωρα (δαχτυλιδι) κοριτσια μ δεν βρισκει τον τραχηλο κοντο τον βρισκει πιο χαμηλα οπως ο γιατρος μου...μου ειπε δεν εχει νοημα να μπει δαχτυλιδι !μου ειπε να συνεχισω την ξεκουραση και θα μιλησει με τον γιατρο μου ο ιδιος.... τι να πω πια;;; δεν ξερω....
μου αρκει που το μωρακι μας ειναι μια χαρα και την χορτασαμε!!!!💓

Τώρα έτσι όπως μου τα λες με ηρεμείς λίγο να σου πω την αλήθεια..έχει μια λογική αυτό που λες! 💞 Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί αντί να πετάω είμαι πεσμένη από το πρωί..πφφφ..μετά λέω για να ήταν στο πρώτο τρίμηνο αυτό κ να έχει μεγαλώσει τώρα κανονικά το μωρό, λογικά όλα καλά θα’ναι..αλλιώς δε θα’ταν όλες οι μετρήσεις τόσο καλές ούτε θα μεγάλωνε φυσιολογικά..

Εμάς πάλι κουνιόταν όλη την ώρα η μικρή😄😄

Μπράβο κ για τη δική σου β’ επιπέδου!! 💕💞 Το φύλο το σιγουρέψατε;;

Και δηλαδή όλα καλά με τον τράχηλο;; Δε χρειάζεσαι δαχτυλίδι;; Τέλεια!!🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...