Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Δυστυχως το μωρακι μου δεν τα καταφερε. Στην αυχενικη ο γιατρος ήταν προβληματισμενος, μετα απο εξετάσεις κλπ βρεθηκε προβλημα με την καρδουλα του κ εν τελει δεν τα καταφερε. Εκανα ηδη αποξεση μολις μπηκα στην 14η βδομαδα. Ευτυχώς πήγαν ολα καλα κ δεν ηταν επωδυνο. Ο πονος βεβαια ειναι ψυχικός, το ηθελα πολυ αυτο το μωρακι παρολο που θα το μεγαλωνα μονη μου.. Εχω πιστη στο Θεο ομως, ισως εγινε για καλο κ ισως ο Θεος μου φερει ενα μωρακι με εναν καλο κ αληθινο συντροφο και γινουμε μια ομορφη οικογενεια.. Θα πρεπει λοιπον να με σβησετε απο το πινακακι σας. Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλες, τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ευκολες γεννες, να τα κρατήσετε στην αγκαλιτσα σας κ να είστε πολυ πολυ ευτυχισμενες❣❣

Αχ κοριτσάκι μου!!! Άσχημος πόνος περίεργος... Σε καταλαβαίνω! Αλλά να είσαι σίγουρη πως ο Θεός δεν θα σε αφήσει έτσι! Κάθε δυσκολία για καλό. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου τώρα, γιατί το χρειάζεσαι, πέρασες πολλά τον τελευταίο καιρό!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αααα, κατάλαβα, εννοεις την απόσταση του αυχενα.. μπράβο κορίτσι μουυυ!!! Όλα τελειααα.. ♥️♥️♥️ εμένα ήταν 1,60. Τέλειο μου είπε η γιατρός.. νομίζω πηγαίνει και βάση ηλικίας όπως και τα υπόλοιπα ποσοστά.. εγώ να σου πω είχα αγχωθει πολύ λόγω ηλικιας..είχα ακούσει πολλές κοπέλες που πήγαιναν για αμνιοπαρακέντηση.. ειδικά μετά τα 35.. ήμουν σίγουρη ότι θα με στείλουν κ εμένα και είχα ήδη ψάξει που να κάνω την nift (εξέταση αίματος αντί για παρακεντηση) έτσι κι αλλιώς το θεωρούσα θαύμα αυτό το μωράκι ( γιατί με τον άντρα μου λόγω δουλειάς και βαρδιων όλο το καλοκαίρι, δεν βρισκόμασταν καν και βρεθήκαμε 1 φορά με το ζόρι!!), Οπότε με την αυχενική είπα πως όντως είναι το θαύμα της Παναγίτσας που το έχω τάξει πριν ακόμα έρθει.. ♥️♥️♥️♥️♥️

κοριτσακι μου! αυτο ειναι το θαυματακι σου!💜 αν και δεν ειναι απολυτο οτι επειδη συνεβη σε αλλες κοπελες θα συμβει και σε εσενα αλλα ξερω το λογο που φοβασαι εννοειται!!! ολα πανε τελεια ολα πανε θαυμα 😉😉😉

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Ναι απόγευμα ήταν. Κ εμένα στην αυχενική ήταν σαν να κοιμούνται, που την κάναμε πρωί, αφού είπα στον έμβρυολογο γιατί δεν κουνιούνται είναι φυσιολογικό; κ μου λέει άστα εκεί να τα μετρήσω κ θα στα ξυπνήσω εγώ μετά να τα δεις να κουνιούνται.. Εμένα ο γιατρός μου είπε τη Β επιπέδου να την κάνουμε 21η εβδομάδα. Οπότε κάπου μαζί θα την κάνουμε.. Τον ρώτησα κ εγώ για προεκλαμψια τα νούμερα μου αλλά μου είπε πως όλα αυτά βγαίνουν βασισμένα σε αγγλοσαξωνικους αλγοριθμους που οι γυναίκες κάνουν σε όλη την εγκυμοσύνη 3 υπερήχους οπότε για εμάς μικρή σημασία έχει ποια είναι τα νούμερα εφόσον κάνουμε συχνά υπερήχους κ εξετάσεις.. Σκέψου πως την επόμενη μέρα από την επίσκεψη στο γιατρό ήμουν στο αυτοκίνητο κ παράλιγο να λιποθύμησω, τόσο μου έπεσε η πίεση. Θα την παρακολουθώ οπωσδήποτε γιατι κι γιατρός μου είπε πως είναι απογευματινή ώρα κ δεν βγαίνουν σωστά οι μετρήσεις. Ποσα κιλά έχεις πάρει εσύ; έχεις πάει καθόλου για ψώνια ρούχα εγκυμοσύνης κτλ; 

χαχαχχαχ στην αυχενικη καλυτερα που δεν κουνιουνταν ειδικα αν ειχαν παρει και καλη θεση!!!!! ενταξει δεν το ηξερα αυτο κι ειναι αρκετα καθησυχαστικο ! απλα με το σαλοσπιρ υπαρχει μια προφυλαξη!
εχω παρει 3 κιλα ημουν 56 και ειμαι 59 τωρα...πιστευω να ειναι καλα γιατι με εχουν στην τσιτα λιγο και η διατροφολογος και γυναικολογος!
πηγα και πηρα ενα κολανακιιιι απο καλτσεντονια!!οχι εγκυμοσυνης απλα το πηρα σε Large ! ειναι πολυ ωραιο και εχει υφη τζιν!πιστευω θα με βγαλει μεχρι τελος γιατι ηδη μου παει χαλαρο!!!
δεν πηρα κατι αλλο!!
εσυ;;;; η κοιλιτσα θα εχει μεγαλωσει πιο πολυ με τα δυο!!!

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! Αγοράκι ναι αν δεν μας το αλλάξει σε δύο βδομάδες που θα μας δει ο γιατρός.. εμενα μου βγήκε 1/80 για προεκλαμψία, είναι υψηλες οι πιθανότητες γιατί ειχα χαμηλή papp a και κάτι μετρήσαμε μετά τις μητριαιες αρτηρίες γιατί πρεπει να δουν αν αιματωνεται ο πλακουντας, αλλά ξέρω ότι με το σαλοσπιρ αυτό προσπαθούν να προλάβουν.. εμένα η πίεση μου όσες φορές έχουμε μετρήσει είναι φυσιολογικη αλλά από ότι κατάλαβα ο γιατρός μου είπε ότι η προεκλαμψία συμβαίνει αργότερα στην κύηση και βασικά αυτό προσπαθούν να προλάβουν με αυτές τις μετρήσεις που κάνουν στην αυχενική γιατί κανονικά είναι αρκετά σοβαρή επιπλοκή.. τώρα σε δύο εβδομάδες που θα πάω θα μου τα εξηγήσει καλύτερα γιατί μόνο από το τηλ μιλήσαμε τώρα.. 

αγαπακι ακου μου ειπε η γιατρος οτι ειχε κοπελα και με 1/74 και ολα ηταν τελεια!! επισης προσφατα μου ειπε μια κοπελα οτι ειχε 1/45 και επισης ολα πηγαν καλα!!! χαλαρα παρτο!! το 1/80 οκ εχει σιγουρα μια επικινδυνοτητα αλλα τοση οση μπορει σιγουρα το σαλοσπιρ να προφυλαξει!!! ολα καλα ειναι οταν θα πας θα σου δωσει οδηγιες!!! προσεξε λιγο και το αλατακι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσακι μου! αυτο ειναι το θαυματακι σου!💜 αν και δεν ειναι απολυτο οτι επειδη συνεβη σε αλλες κοπελες θα συμβει και σε εσενα αλλα ξερω το λογο που φοβασαι εννοειται!!! ολα πανε τελεια ολα πανε θαυμα 😉😉😉

χαχαχχαχ στην αυχενικη καλυτερα που δεν κουνιουνταν ειδικα αν ειχαν παρει και καλη θεση!!!!! ενταξει δεν το ηξερα αυτο κι ειναι αρκετα καθησυχαστικο ! απλα με το σαλοσπιρ υπαρχει μια προφυλαξη!
εχω παρει 3 κιλα ημουν 56 και ειμαι 59 τωρα...πιστευω να ειναι καλα γιατι με εχουν στην τσιτα λιγο και η διατροφολογος και γυναικολογος!
πηγα και πηρα ενα κολανακιιιι απο καλτσεντονια!!οχι εγκυμοσυνης απλα το πηρα σε Large ! ειναι πολυ ωραιο και εχει υφη τζιν!πιστευω θα με βγαλει μεχρι τελος γιατι ηδη μου παει χαλαρο!!!
δεν πηρα κατι αλλο!!
εσυ;;;; η κοιλιτσα θα εχει μεγαλωσει πιο πολυ με τα δυο!!!

αγαπακι ακου μου ειπε η γιατρος οτι ειχε κοπελα και με 1/74 και ολα ηταν τελεια!! επισης προσφατα μου ειπε μια κοπελα οτι ειχε 1/45 και επισης ολα πηγαν καλα!!! χαλαρα παρτο!! το 1/80 οκ εχει σιγουρα μια επικινδυνοτητα αλλα τοση οση μπορει σιγουρα το σαλοσπιρ να προφυλαξει!!! ολα καλα ειναι οταν θα πας θα σου δωσει οδηγιες!!! προσεξε λιγο και το αλατακι σου!!!!

Εμένα δε μου κάνει τπτ από τα προηγούμενα μου ρούχα, έχω πάρει ήδη 5 κιλά.. Κ δεν κάνω καθόλου υπερβολές με το φαγητό γιατί κ να θέλω με πονάει το στομάχι μου.. Ακόμα κ κάποια πουκάμισα που είχα φαρδιά σιγά σιγά στενεύουν κ αυτά.. Ιδιαίτερα στο στήθος, ακόμα στην κοιλιά έχω περιθώριο.. Είχα πάρει μια παντελόνα από το Benetton με λάστιχο γύρω γύρω κ κορδόνι μπροστά κ με αυτό έχω ξεμείνει τωρα γιατί το πήρα μεγαλύτερο νούμερο. Εγώ λέω να πάρω ένα τζιν από τα HM, αυτά με το λάστιχο πάνω στην κοιλιά. Για αυτό το μηνα κ τον άλλο μήνα βλέπουμε.. Με τις μπλούζες δεν έχω πρόβλημα αλλά τα παντελόνια δεν αντέχω να με σφίγγει το λαστιχο ούτε καν από τη πυτζαμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Κορίτσια τελικά ο υπέρηχος ήταν καλός αλλά το παπεει όχι ...βγήκε σήμερα ..την Δευτέρα Θα κάνω τροφοβλάστη.

Όλα καλά θα πάνε.. να είσαι αισιόδοξη, και να σκευτεσαι θετικά!! Θα περιμένουμε τα νέα σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Όλα καλά θα πάνε.. να είσαι αισιόδοξη, και να σκευτεσαι θετικά!! Θα περιμένουμε τα νέα σου.. 

Καλησπέρα η αλήθεια είναι το πήρα πολύ βαριά ..είμαστε με τον άντρα μου 7 χρόνια μαζί , προσπαθούσαμε εντατικά 1.5 χρόνο και λόγω πολυκυστικων ωοθηκών δεν είχαμε αποτέλεσμα ..κάναμε προσπάθεια με γιατρο , πρόκληση ωορρηξίας και τώρα που επιτέλους ήρθε βγήκε αυτό και είμαι μόνο 24 χρόνων δεν έχω λόγια τι να πω ..ο υπέρηχος τέλειος και το πάπει χάλια ..ο θεός? Η επιστήμη ? Θα δείξει εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας ..είναι άδικο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα η αλήθεια είναι το πήρα πολύ βαριά ..είμαστε με τον άντρα μου 7 χρόνια μαζί , προσπαθούσαμε εντατικά 1.5 χρόνο και λόγω πολυκυστικων ωοθηκών δεν είχαμε αποτέλεσμα ..κάναμε προσπάθεια με γιατρο , πρόκληση ωορρηξίας και τώρα που επιτέλους ήρθε βγήκε αυτό και είμαι μόνο 24 χρόνων δεν έχω λόγια τι να πω ..ο υπέρηχος τέλειος και το πάπει χάλια ..ο θεός? Η επιστήμη ? Θα δείξει εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας ..είναι άδικο 

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς αλλο.. είναι άδικο το ξέρω, έχεις δίκιο..ομως να έχεις πίστη στο μωράκι σας!! Δηλαδή ενώ σου μέτρησαν στον υπέρηχο όλα οκ βγήκαν τώρα τα τροποποιημένα σου αποτελέσματα και τι δείχνουν? Τι φοβούνται? Γιατί εμένα ας πούμε βγήκε χαμηλή η papp a και τρόμαξα στην αρχή αλλά  όλα καλά τελικά.. Θα περιμένουμε τα νέα σου και εύχομαι να είναι όλα καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εμένα δε μου κάνει τπτ από τα προηγούμενα μου ρούχα, έχω πάρει ήδη 5 κιλά.. Κ δεν κάνω καθόλου υπερβολές με το φαγητό γιατί κ να θέλω με πονάει το στομάχι μου.. Ακόμα κ κάποια πουκάμισα που είχα φαρδιά σιγά σιγά στενεύουν κ αυτά.. Ιδιαίτερα στο στήθος, ακόμα στην κοιλιά έχω περιθώριο.. Είχα πάρει μια παντελόνα από το Benetton με λάστιχο γύρω γύρω κ κορδόνι μπροστά κ με αυτό έχω ξεμείνει τωρα γιατί το πήρα μεγαλύτερο νούμερο. Εγώ λέω να πάρω ένα τζιν από τα HM, αυτά με το λάστιχο πάνω στην κοιλιά. Για αυτό το μηνα κ τον άλλο μήνα βλέπουμε.. Με τις μπλούζες δεν έχω πρόβλημα αλλά τα παντελόνια δεν αντέχω να με σφίγγει το λαστιχο ούτε καν από τη πυτζαμα.. 

Ρε συ έχω πάθει το ίδιο.. δεν μου κάνει τίποτα από τα ρούχα μου.. είμαι ηδη 4 κιλά πάνω τα οποία τα έχω πάρει παντού ομοιόμορφα, σαν απλά να παραεφαγα και να παχυνα είμαι και έχω ξεμείνει μόνο με ένα κολάν adidas που μου είναι ανετο.. δεν αντέχω τίποτα πάνω στην κοιλιά μου όπως λες.. αλλά δεν θέλω να ψωνίσω ρούχα εγκυμοσύνης, ακόμα τουλάχιστον.. με βλέπω να ψάχνω να αγοράσω κολάν πάλι.. αν και στα hm που έριξα μια ματιά έχει ωραία και οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς αλλο.. είναι άδικο το ξέρω, έχεις δίκιο..ομως να έχεις πίστη στο μωράκι σας!! Δηλαδή ενώ σου μέτρησαν στον υπέρηχο όλα οκ βγήκαν τώρα τα τροποποιημένα σου αποτελέσματα και τι δείχνουν? Τι φοβούνται? Γιατί εμένα ας πούμε βγήκε χαμηλή η papp a και τρόμαξα στην αρχή αλλά  όλα καλά τελικά.. Θα περιμένουμε τα νέα σου και εύχομαι να είναι όλα καλά..

Ναι ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός δεν προβληματίστηκε πουθενά ο γιατρός το παπεει βγήκε η μία ορμόνη υψηλή και η άλλη χαμηλή ..τρισωμια 21 1/102 ..εμείς στην οικογένεια μας ποτέ δεν είχαμε τέτοια θέματα ..και μου είπε ότι καλό θα ήταν να κάνω τροφοβλάστη , το πρότεινε και η γυναικολόγος . Τη Δευτέρα θα πάω πρωί  απ' ότι κατάλαβα είναι σαν ομνοοπαρακεντηση ..και σε κάνα δυο μέρες λογικά τα αποτελέσματα ..και οι δύο είναι αισιόδοξοι αλλά και πάλι σε τρομάζει από την αλλη είναι μια εξέταση που δείχνει πολλά για το μωρό ..σ ευχαριστώ πολύ .. αν δεν σου είπαν κάτι είναι όλα καλά , τα αποτελέσματα είναι ενδεικτικα σε εαυτή την εξέταση μην φοβάσαι ..λογικό είναι βέβαια γιατί και εγώ έτσι νιώθω ..με καθησυχάζει το ενδεικτικα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα η αλήθεια είναι το πήρα πολύ βαριά ..είμαστε με τον άντρα μου 7 χρόνια μαζί , προσπαθούσαμε εντατικά 1.5 χρόνο και λόγω πολυκυστικων ωοθηκών δεν είχαμε αποτέλεσμα ..κάναμε προσπάθεια με γιατρο , πρόκληση ωορρηξίας και τώρα που επιτέλους ήρθε βγήκε αυτό και είμαι μόνο 24 χρόνων δεν έχω λόγια τι να πω ..ο υπέρηχος τέλειος και το πάπει χάλια ..ο θεός? Η επιστήμη ? Θα δείξει εύχομαι όλα να πάνε καλά σε όλες μας ..είναι άδικο 

Όταν λες χάλια τι εννοείς βρε κορίτσι μου.. ? Ρε γαμωτο.. πως γίνεται να είναι έτσι αντίθετα ο υπέρηχος με το ,papp-A? Δεν τα ξέρω βέβαια και εγώ.. έχε πίστη κορίτσι μου, καλό.. μπορεί η τροφοβλάστης να βγει μια χαρά.. μην χάνεις τις ελπίδες σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Όταν λες χάλια τι εννοείς βρε κορίτσι μου.. ? Ρε γαμωτο.. πως γίνεται να είναι έτσι αντίθετα ο υπέρηχος με το ,papp-A? Δεν τα ξέρω βέβαια και εγώ.. έχε πίστη κορίτσι μου, καλό.. μπορεί η τροφοβλάστης να βγει μια χαρά.. μην χάνεις τις ελπίδες σου.. 

Δεν ξέρω πως έγινε και εμείς δεν το περίμεναμε ..ειδικά με την ηλικία που έχουμε ..τι να πω λογικά μέσα στην εβδομάδα θα μάθουμε ..έως τότε τι κάνουμε ??? Μέσα στην αγωνία 

Εσείς κορίτσια πείτε μου τι εμπειρίες σας από αυχενική και το λ παπεει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Δεν ξέρω πως έγινε και εμείς δεν το περίμεναμε ..ειδικά με την ηλικία που έχουμε ..τι να πω λογικά μέσα στην εβδομάδα θα μάθουμε ..έως τότε τι κάνουμε ??? Μέσα στην αγωνία 

Εσείς κορίτσια πείτε μου τι εμπειρίες σας από αυχενική και το λ παπεει

Έως τότε, θετική σκέψη, πίστη και δεν θα χάσετε τις ελπίδες σας.. όλα καλά θα πάνε, θα το δεις.. εμένα βγήκαν όλα καλά. Την papp-A δεν την έχω στα χέρια μου, θα την πάρω μόλις πάω στο γιατρό ξανά, αλλά πήγε και την πήρε εκείνος και με πήρε τηλ και μου είπε ότι όλα ήταν πάρα πολύ καλά, και ο υπέρηχος της αυχενικής ήταν πολύ καλός. Το μόνο που χρειάζεται πέρα από τις αντιπικτηκες ενέσεις που κανω, είναι να περνώ και σαλοσπιρ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός δεν προβληματίστηκε πουθενά ο γιατρός το παπεει βγήκε η μία ορμόνη υψηλή και η άλλη χαμηλή ..τρισωμια 21 1/102 ..εμείς στην οικογένεια μας ποτέ δεν είχαμε τέτοια θέματα ..και μου είπε ότι καλό θα ήταν να κάνω τροφοβλάστη , το πρότεινε και η γυναικολόγος . Τη Δευτέρα θα πάω πρωί  απ' ότι κατάλαβα είναι σαν ομνοοπαρακεντηση ..και σε κάνα δυο μέρες λογικά τα αποτελέσματα ..και οι δύο είναι αισιόδοξοι αλλά και πάλι σε τρομάζει από την αλλη είναι μια εξέταση που δείχνει πολλά για το μωρό ..σ ευχαριστώ πολύ .. αν δεν σου είπαν κάτι είναι όλα καλά , τα αποτελέσματα είναι ενδεικτικα σε εαυτή την εξέταση μην φοβάσαι ..λογικό είναι βέβαια γιατί και εγώ έτσι νιώθω ..με καθησυχάζει το ενδεικτικα .

Α τώρα κατάλαβα γιατί σου ειπαν τροφοβλάστη.. κοίτα όντως ισχύει και μου το έχει πει γενετιστής ότι η αυχενική δίνει πιθανότητες και μόνο η λήψη τροφοβλάστη και η αμνιοπαρακέντηση δείχνουν τα πάντα με σιγουριά για το μωράκι οπότε σύντομα θα ξέρεις.. μέχρι τότε να είσαι αισιόδοξη όπως είναι και οι γιατροί σου.. εμένα οι μετρήσεις που έκανε στον υπέρηχο ήταν τέλειες και όταν είδε την papp a ηταν χαμηλή οπότε μου είπε ότι αυτό μου ανέβασε τις πιθανότητες για προεκλαμψία γιαυτο πήρα σαλοσπιρ κατευθείαν και μου ανέβασε και τις πιθανότητες για τρισωμια 21 αλλά από 1/3500 περίπου που θα ηταν πήγε σε 1/1729 οπότε δεν είναι ανησυχητικό και δεν χρειάζεται κάτι άλλο.. περιμένω σε μερικές μέρες που θα πάω στο γιατρό να μου τα εξηγήσει καλύτερα από κοντα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ρε συ έχω πάθει το ίδιο.. δεν μου κάνει τίποτα από τα ρούχα μου.. είμαι ηδη 4 κιλά πάνω τα οποία τα έχω πάρει παντού ομοιόμορφα, σαν απλά να παραεφαγα και να παχυνα είμαι και έχω ξεμείνει μόνο με ένα κολάν adidas που μου είναι ανετο.. δεν αντέχω τίποτα πάνω στην κοιλιά μου όπως λες.. αλλά δεν θέλω να ψωνίσω ρούχα εγκυμοσύνης, ακόμα τουλάχιστον.. με βλέπω να ψάχνω να αγοράσω κολάν πάλι.. αν και στα hm που έριξα μια ματιά έχει ωραία και οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης..

Εγώ έχω πάρει 5 κιλά αλλά η κοιλιά μου φαίνεται ήδη. Σκέψου ακόμη κ εσώρουχα πήρα καινούρια γιατί αυτά που είχα ως τώρα με εσφιγγαν κ δεν τα αντεχα..εγω είπα να πάρω τουλάχιστον ένα τζιν εγκυμοσύνης αυτό το μηνα. Τα κολάν δε με βολεύουν κ πολύ, δεν τα έχω συνηθίσει. Κ ίσως αν βρω καμιά παντελόνα με λάστιχο στη μέση κ φαρδιά.. Αλλά όχι πολλά πράγματα γιατί τον άλλο μήνα μπορεί να μη μου κάνουν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ έχω πάρει 5 κιλά αλλά η κοιλιά μου φαίνεται ήδη. Σκέψου ακόμη κ εσώρουχα πήρα καινούρια γιατί αυτά που είχα ως τώρα με εσφιγγαν κ δεν τα αντεχα..εγω είπα να πάρω τουλάχιστον ένα τζιν εγκυμοσύνης αυτό το μηνα. Τα κολάν δε με βολεύουν κ πολύ, δεν τα έχω συνηθίσει. Κ ίσως αν βρω καμιά παντελόνα με λάστιχο στη μέση κ φαρδιά.. Αλλά όχι πολλά πράγματα γιατί τον άλλο μήνα μπορεί να μη μου κάνουν!! 

Ε ναι εσένα φαίνεται σίγουρα η κοιλίτσα ηδη.. έχεις και 2 παιδάκια λογικό είναι.. είναι η αδερφή μου τώρα έγκυος σε δίδυμα και συνέχεια αυτό λέει, 'τι κοιλάρα είναι αυτή που εκανα στο πρώτο μου παιδι ήμουν μοντελο'..😄 δεν πειράζει όμως θα βρεις κάτι που να σε βολεύει τα έχω δει αυτά τα τζιν εγκυμοσύνης είναι πολύ ωραία αλλά και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι τον άλλο μήνα μπορεί να μην μου κάνουν γιατί δεν ξέρεις πως θα προχωρήσουμε οπότε λίγα πράγματα και βολικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Εμένα δε μου κάνει τπτ από τα προηγούμενα μου ρούχα, έχω πάρει ήδη 5 κιλά.. Κ δεν κάνω καθόλου υπερβολές με το φαγητό γιατί κ να θέλω με πονάει το στομάχι μου.. Ακόμα κ κάποια πουκάμισα που είχα φαρδιά σιγά σιγά στενεύουν κ αυτά.. Ιδιαίτερα στο στήθος, ακόμα στην κοιλιά έχω περιθώριο.. Είχα πάρει μια παντελόνα από το Benetton με λάστιχο γύρω γύρω κ κορδόνι μπροστά κ με αυτό έχω ξεμείνει τωρα γιατί το πήρα μεγαλύτερο νούμερο. Εγώ λέω να πάρω ένα τζιν από τα HM, αυτά με το λάστιχο πάνω στην κοιλιά. Για αυτό το μηνα κ τον άλλο μήνα βλέπουμε.. Με τις μπλούζες δεν έχω πρόβλημα αλλά τα παντελόνια δεν αντέχω να με σφίγγει το λαστιχο ούτε καν από τη πυτζαμα.. 

χαχαχχαχα αγαπακι λογικο!!! αφου ειναι δυο ζουζουνακια μωρε!!! αλλα αν μου λες γι αυτο το μηνα κι απο τον αλλον βλεπουμε φαντασου αυξηση αποτομη που παιρνεις!!! ωραια ιδεα και αυτα τα τζιν με το λαστιχο! αν και γενικα στη θεση σου θα κοιταγα μονο φορεματα!!!! δεν ξερω αν σε βολευουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι ο υπέρηχος ήταν πολύ καλός δεν προβληματίστηκε πουθενά ο γιατρός το παπεει βγήκε η μία ορμόνη υψηλή και η άλλη χαμηλή ..τρισωμια 21 1/102 ..εμείς στην οικογένεια μας ποτέ δεν είχαμε τέτοια θέματα ..και μου είπε ότι καλό θα ήταν να κάνω τροφοβλάστη , το πρότεινε και η γυναικολόγος . Τη Δευτέρα θα πάω πρωί  απ' ότι κατάλαβα είναι σαν ομνοοπαρακεντηση ..και σε κάνα δυο μέρες λογικά τα αποτελέσματα ..και οι δύο είναι αισιόδοξοι αλλά και πάλι σε τρομάζει από την αλλη είναι μια εξέταση που δείχνει πολλά για το μωρό ..σ ευχαριστώ πολύ .. αν δεν σου είπαν κάτι είναι όλα καλά , τα αποτελέσματα είναι ενδεικτικα σε εαυτή την εξέταση μην φοβάσαι ..λογικό είναι βέβαια γιατί και εγώ έτσι νιώθω ..με καθησυχάζει το ενδεικτικα .

καλησπερα κοριτσι μου!!! εκανε και μια αλλη κοπελα  σε ενα αλλο τοπικ που παρακολουθωτροφοβλαστη με πιθανοτητες 1/34 νομιζω για συνδρομο down . πηγαν ολα καλα! αυτα ειναι μονο πιθανοτητες! μην στεναχωριεσαι!!! αληθεια στο λεω ! εχε πιστη κανε προσευχουλα κι ολα θα ειναι καλα θα δεις!!! 🙏🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

καλησπερα κοριτσι μου!!! εκανε και μια αλλη κοπελα  σε ενα αλλο τοπικ που παρακολουθωτροφοβλαστη με πιθανοτητες 1/34 νομιζω για συνδρομο down . πηγαν ολα καλα! αυτα ειναι μονο πιθανοτητες! μην στεναχωριεσαι!!! αληθεια στο λεω ! εχε πιστη κανε προσευχουλα κι ολα θα ειναι καλα θα δεις!!! 🙏🙏🥰

Σας ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα λόγια σου ♥️ να είστε όλοι καλά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Ρε συ έχω πάθει το ίδιο.. δεν μου κάνει τίποτα από τα ρούχα μου.. είμαι ηδη 4 κιλά πάνω τα οποία τα έχω πάρει παντού ομοιόμορφα, σαν απλά να παραεφαγα και να παχυνα είμαι και έχω ξεμείνει μόνο με ένα κολάν adidas που μου είναι ανετο.. δεν αντέχω τίποτα πάνω στην κοιλιά μου όπως λες.. αλλά δεν θέλω να ψωνίσω ρούχα εγκυμοσύνης, ακόμα τουλάχιστον.. με βλέπω να ψάχνω να αγοράσω κολάν πάλι.. αν και στα hm που έριξα μια ματιά έχει ωραία και οικονομικά ρούχα εγκυμοσύνης..

σαντουλι πιο κολαν adidas; ενα μαυρο με τρεις γραμμες στο πλαι;;;; γιατι κι εχω ενα που μου παει πολυ ανετο!!!🤣🤣 και λεω μην ειναι το ιδιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Έως τότε, θετική σκέψη, πίστη και δεν θα χάσετε τις ελπίδες σας.. όλα καλά θα πάνε, θα το δεις.. εμένα βγήκαν όλα καλά. Την papp-A δεν την έχω στα χέρια μου, θα την πάρω μόλις πάω στο γιατρό ξανά, αλλά πήγε και την πήρε εκείνος και με πήρε τηλ και μου είπε ότι όλα ήταν πάρα πολύ καλά, και ο υπέρηχος της αυχενικής ήταν πολύ καλός. Το μόνο που χρειάζεται πέρα από τις αντιπικτηκες ενέσεις που κανω, είναι να περνώ και σαλοσπιρ.. 

Να είσαι καλά ♥️ και σένα όλα να πάνε τέλεια ...σου εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2021 at 7:45 ΠΜ, ο/η Διόνη είπε:

Χαχαχαχα μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια!!! Κι άλλο αγοράκι!!!! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν έτσι φανταστικά συνέχεια!!! 💗💓💗💓💗💓💗💗💓

Ναι ναι και άλλος πρίγκιπας ..🥰🥰🥰

Έχουμε ένα θεματακι αλλά προσπαθούμε να είμαστε καλά ..

Όλα τα μωράκια να είναι καλά ..♥️♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/10/2021 at 10:33 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αααα, κατάλαβα, εννοεις την απόσταση του αυχενα.. μπράβο κορίτσι μουυυ!!! Όλα τελειααα.. ♥️♥️♥️ εμένα ήταν 1,60. Τέλειο μου είπε η γιατρός.. νομίζω πηγαίνει και βάση ηλικίας όπως και τα υπόλοιπα ποσοστά.. εγώ να σου πω είχα αγχωθει πολύ λόγω ηλικιας..είχα ακούσει πολλές κοπέλες που πήγαιναν για αμνιοπαρακέντηση.. ειδικά μετά τα 35.. ήμουν σίγουρη ότι θα με στείλουν κ εμένα και είχα ήδη ψάξει που να κάνω την nift (εξέταση αίματος αντί για παρακεντηση) έτσι κι αλλιώς το θεωρούσα θαύμα αυτό το μωράκι ( γιατί με τον άντρα μου λόγω δουλειάς και βαρδιων όλο το καλοκαίρι, δεν βρισκόμασταν καν και βρεθήκαμε 1 φορά με το ζόρι!!), Οπότε με την αυχενική είπα πως όντως είναι το θαύμα της Παναγίτσας που το έχω τάξει πριν ακόμα έρθει.. ♥️♥️♥️♥️♥️

Όλα καλά να σας πάνε κορίτσια ..και εγώ νόμιζα παίζει Ρόλο η ηλικία αλλα μάλλον όχι και τόσο θα κάνω μια εξέταση παρόμοια με ομνοοπαρακεντηση και εύχομαι σε καλά αποτελέσματα ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς αλλο.. είναι άδικο το ξέρω, έχεις δίκιο..ομως να έχεις πίστη στο μωράκι σας!! Δηλαδή ενώ σου μέτρησαν στον υπέρηχο όλα οκ βγήκαν τώρα τα τροποποιημένα σου αποτελέσματα και τι δείχνουν? Τι φοβούνται? Γιατί εμένα ας πούμε βγήκε χαμηλή η papp a και τρόμαξα στην αρχή αλλά  όλα καλά τελικά.. Θα περιμένουμε τα νέα σου και εύχομαι να είναι όλα καλά..

Καλησπέρα η αυχενική ήταν τέλεια μια χαρά  το παπεει ήταν κάπως και βγήκε απότελεσμα 1/102 για τρισωμια 21 ..

Θα κάνω τροφοβλάστη .

Η γιατρός μου με είπε βάση της εμπειρίας της ότι όλα καλά θα πάνε και θα έχω καλά αποτελέσματα ..

Είναι αδικία γιατί προσπάθησαμε πολύ , τρέξαμε γι'αυτό ..

Αλλά το μωράκι μου είναι τοσο καλό που πιστεύω θα είναι γερό και δυνατό σαν ταύρος 

μην στεναχωριέσαι χωρίς λόγο αν ο γιατρός δεν σου πει κάτι ..όλα καλά θα σου πάνε ..

Φιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

σαντουλι πιο κολαν adidas; ενα μαυρο με τρεις γραμμες στο πλαι;;;; γιατι κι εχω ενα που μου παει πολυ ανετο!!!🤣🤣 και λεω μην ειναι το ιδιο!!

Οχι είναι γκρι χωρίς ρίγες αλλά να σου πω την αλήθεια ότι κολάν adidas και αν έχω φορέσει είναι πάρα πολύ άνετο.. όπως και οι φόρμες τους γι αυτό λέω να πάρω ακόμα κανένα τέτοιο γιατι μπορούν να φορεθούν και μετά την εγκυμοσύνη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα η αυχενική ήταν τέλεια μια χαρά  το παπεει ήταν κάπως και βγήκε απότελεσμα 1/102 για τρισωμια 21 ..

Θα κάνω τροφοβλάστη .

Η γιατρός μου με είπε βάση της εμπειρίας της ότι όλα καλά θα πάνε και θα έχω καλά αποτελέσματα ..

Είναι αδικία γιατί προσπάθησαμε πολύ , τρέξαμε γι'αυτό ..

Αλλά το μωράκι μου είναι τοσο καλό που πιστεύω θα είναι γερό και δυνατό σαν ταύρος 

μην στεναχωριέσαι χωρίς λόγο αν ο γιατρός δεν σου πει κάτι ..όλα καλά θα σου πάνε ..

Φιλιά 

Ναι διάβασα που έγραψες πιο πάνω ότι δυσκολευτηκατε, έμεινα έγκυος με εξωσωματική και το έμβρυο μου είχε τρισωμια, οποτε καταλαβαίνω αυτό που λες και εγώ αδικία ένιωθα στην αρχή.. ομως, για εσένα θα είναι όλα καλα αφου και η γιατρός σου είναι αισιόδοξη, αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό.. κάνε λίγη υπομονή γιατί η αναμονή μέχρι τα αποτελέσματα είναι δύσκολη και όλα θα πάνε υπέροχα για το μωράκι σας.. θα περιμένουμε τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

χαχαχχαχα αγαπακι λογικο!!! αφου ειναι δυο ζουζουνακια μωρε!!! αλλα αν μου λες γι αυτο το μηνα κι απο τον αλλον βλεπουμε φαντασου αυξηση αποτομη που παιρνεις!!! ωραια ιδεα και αυτα τα τζιν με το λαστιχο! αν και γενικα στη θεση σου θα κοιταγα μονο φορεματα!!!! δεν ξερω αν σε βολευουν!!!!

Ε σκέψου ότι αρχές Σεπτέμβρη είχα πάρει 2 κιλά κ τώρα μέσα Οκτώβρη πήρα αλλά 3..δε μου φαίνονται γενικά, είναι στήθος κ κοιλιά ως επί το πλειστον. Αφού ούτε ο γιατρός δεν με κατάλαβε ότι έχω πάρει, μου λέει δε σου φαίνεται καθόλου.. Δεν κάνω υπερβολές με το φαγητό οπότε δε με απασχολούν κ πολύ τα κιλά απλώς επειδή από ότι έχω ακούσει στο 3ο τρίμηνο τα παίρνεις απότομα δε θέλω να έχω μεγάλο βάρος που ενδεχομένως να με δυσκολέψει στον τοκετό. Καλή ιδέα κ τα φορέματα, αλλά μου αρέσει ρε κορίτσια να φαίνεται κ η κοιλίτσα, την καμαρωνω.. Κ δεν ξέρω πως θα είμαι κ με το καλσόν,αν θα με ενοχλει θα πρέπει να το δοκιμάσω.. Σίγουρα ένα τζιν είναι πιο εύκολοφορετο κ μετά τα υπόλοιπα βλέπουμε, τι θα βρω κ στα μαγαζιά να μου αρέσει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...