Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Στο ΡΕΑ στο μαιευτήριο την έκανα, αλλά και στο ΛΗΤΩ που ρώτησα και σε ιδιώτη, τον άντρα μου μέσα δεν τον άφηναν.. θα το δούμε σίγουρα στη Β επιπέδου.. ρώτησα το γιατρό μου που να πάω και με έστειλε σε εμβρυολογο-γενετιστη.. εσένα στην έκανε ο γιατρός σου??

Όχι δεν κάνει ο γιατρός μου αυτούς τους υπερηχους.. με έστειλε σε συνεργάτη του ιδιώτη.. είμαι από Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω και εδω τι κάνουν γενικά, νομίζω παντου για να μπεις σε μαιευτήριο εστω για εξέταση δεν αφήνουν σύνοδο.. σε ιδιώτες μάλλον εξαρτάται..εχετε χρόνο για τη β επιπέδου.. και εμένα μου είπε μπορεί μέχρι τα Χριστούγεννα που την έχουμε κλείσει να έχει αλλάξει αυτό με τους συνοδούς αν αυστηροποιηθουν τα πράγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Όχι δεν κάνει ο γιατρός μου αυτούς τους υπερηχους.. με έστειλε σε συνεργάτη του ιδιώτη.. είμαι από Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω και εδω τι κάνουν γενικά, νομίζω παντου για να μπεις σε μαιευτήριο εστω για εξέταση δεν αφήνουν σύνοδο.. σε ιδιώτες μάλλον εξαρτάται..εχετε χρόνο για τη β επιπέδου.. και εμένα μου είπε μπορεί μέχρι τα Χριστούγεννα που την έχουμε κλείσει να έχει αλλάξει αυτό με τους συνοδούς αν αυστηροποιηθουν τα πράγματα..

Καλημέρα και εγώ από Θεσσαλονίκη είμαι ..έχω κλείσει σε ιδιώτη και επιτρέπεται ο σύντροφός η κάποια φίλη με ραπίντ τεστ .. ευτυχώς  .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Όχι δεν κάνει ο γιατρός μου αυτούς τους υπερηχους.. με έστειλε σε συνεργάτη του ιδιώτη.. είμαι από Θεσσαλονίκη, δεν ξέρω και εδω τι κάνουν γενικά, νομίζω παντου για να μπεις σε μαιευτήριο εστω για εξέταση δεν αφήνουν σύνοδο.. σε ιδιώτες μάλλον εξαρτάται..εχετε χρόνο για τη β επιπέδου.. και εμένα μου είπε μπορεί μέχρι τα Χριστούγεννα που την έχουμε κλείσει να έχει αλλάξει αυτό με τους συνοδούς αν αυστηροποιηθουν τα πράγματα..

Δεν πειράζει.. να πάνε όλα καλά θέλουμε και να το δει όταν έρθει η ώρα με το καλό από κοντά.. η αλήθεια είναι ότι είναι ευαίσθητο θέμα οι έγκυες, οπότε από θέμα προστασίας, ίσως να είναι και για καλό.. Αθήνα σίγουρα δεν αφήνουν, αλλά και σε ιδιώτη εδώ στη Κόρινθο που είμαστε εμείς, πάλι δεν τον άφηναν, οπότε πήγα εκεί που με έστειλε ο γιατρός μου.. άλλωστε κ αυτός Αθήνα είναι, το. Είχα από όταν εμένα Αθήνα και επειδή εδώ δεν εμπιστεύομαι κάποιον πηγαινοέρχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααα μου!!! Μόλις γυρίσαμε από την αυχενική.. το μωράκι μας είναι τέλειο σε όλες τις μετρήσεις.. μόνο έχω αυξημενες πιθανότητες για προεκλαμψία αλλά αυτό δεν μας αγχωνει, απλα αυριο θα πάρω οδηγίες από την αιματολογο μου και το γυναικολόγο μου για την αγωγή, μάλλον θα μου δώσουν και σαλοσπιρ είπε, ένα χάπι παραπάνω ποιος νοιάζεται σιγα.. όντως μου έβγαλαν τις αιματολογικές μέσα σε δύο ωρίτσες και έχω τα τελικά αποτελέσματα οπότε δεν έχω να περιμένω κάτι άλλο και επιτέλους ανακουφιστηκα!! Πήρα ανάσα ρε κορίτσια, πως να το πω, μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε τι εννοώ... Κλείσαμε ήδη και το ραντεβού μας για β επιπέδου σε 2 μηνες και όλα καλά.. Α επίσης κατά 80% είναι αγοραρος και έχω ΠΗΤ 27/4!!! Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο και να προχωράμε όλες έτσι όμορφα!!!❤️🙏

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου... Μπράβο χαίρομαι πολύ για σας!!! Άντε με το καλό το αγοράκι μας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πινακακι με τις μελλοντικές μανουλες!!! ❤️💙🎊🎉👶

@Princess281/4 ❤️

@Διόνη 3/4 ❤️

@Dreamer1 3/4 ❤️

@Tvz 9/4 ❤️ & 💙

@danceroce 9/4 ❤️

@MrsD 12/4 💙 

@Vera87 17/4 💙

@Kleo1997 18/4 ❤️

@Κουνελακι36 22/4

@Sandyb 27/4 💙

@popi2 28/4

Επεξεργάστηκε από Dreamer1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Πινακακι με τις μελλοντικές μανουλες!!! ❤️💙🎊🎉👶

@Princess281/4 ❤️

@Διόνη 3/4 ❤️

@Dreamer1 3/4 ❤️

@Tvz 9/4 ❤️ & 💙

@danceroce 9/4 ❤️

@MrsD 12/4 💙 

@Vera87 17/4 💙

@Hailey 18/4 

@Κουνελακι36 22/4

@Sandyb 27/4 💙

@popi2 28/4

@Dreamer1Αχ τι τέλειο που είναι!!!! ♥️♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Dreamer1 είπε:

Συγχαρητήρια κοριτσάκι μου... Μπράβο χαίρομαι πολύ για σας!!! Άντε με το καλό το αγοράκι μας!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! Με το καλό να υποδεχτούμε ολες τα μωράκια μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από το γιατρό όλα καλά ..τέλεια δηλαδή άκουσα πολλά καλά πράγματα ..έφυγε ένα τεράστιο βάρος ..μας είπε ότι είναι πολύ καλό το μωρό μας ..

Και ότι κατά 80% είναι αγόρι ♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Δυστυχως το μωρακι μου δεν τα καταφερε. Στην αυχενικη ο γιατρος ήταν προβληματισμενος, μετα απο εξετάσεις κλπ βρεθηκε προβλημα με την καρδουλα του κ εν τελει δεν τα καταφερε. Εκανα ηδη αποξεση μολις μπηκα στην 14η βδομαδα. Ευτυχώς πήγαν ολα καλα κ δεν ηταν επωδυνο. Ο πονος βεβαια ειναι ψυχικός, το ηθελα πολυ αυτο το μωρακι παρολο που θα το μεγαλωνα μονη μου.. Εχω πιστη στο Θεο ομως, ισως εγινε για καλο κ ισως ο Θεος μου φερει ενα μωρακι με εναν καλο κ αληθινο συντροφο και γινουμε μια ομορφη οικογενεια.. Θα πρεπει λοιπον να με σβησετε απο το πινακακι σας. Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλες, τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ευκολες γεννες, να τα κρατήσετε στην αγκαλιτσα σας κ να είστε πολυ πολυ ευτυχισμενες❣❣

Αχ κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ.. πραγματικά δεν υπάρχουν λόγια να σου πω γιατί δυστυχώς το ξέρω αυτό το συναίσθημα και δεν υπάρχει τίποτα που να παρηγορεί αυτό τον πονο.. κάνε κουράγιο, πάρε το χρόνο σου και να έχεις πίστη ότι θα έρθει σίγουρα ένα μωράκι και μια όμορφη οικογένεια που θα σε κάνει ευτυχισμένη!! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από το γιατρό όλα καλά ..τέλεια δηλαδή άκουσα πολλά καλά πράγματα ..έφυγε ένα τεράστιο βάρος ..μας είπε ότι είναι πολύ καλό το μωρό μας ..

Και ότι κατά 80% είναι αγόρι ♥️♥️♥️♥️♥️

Μπράβο κοριτσι μου!! Συγχαρητήρια!! Όλα υπέροχα λοιπόν.. τώρα να χαλαρώσεις και συ λιγο.. με το καλό το αγοράκι σας!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Δυστυχως το μωρακι μου δεν τα καταφερε. Στην αυχενικη ο γιατρος ήταν προβληματισμενος, μετα απο εξετάσεις κλπ βρεθηκε προβλημα με την καρδουλα του κ εν τελει δεν τα καταφερε. Εκανα ηδη αποξεση μολις μπηκα στην 14η βδομαδα. Ευτυχώς πήγαν ολα καλα κ δεν ηταν επωδυνο. Ο πονος βεβαια ειναι ψυχικός, το ηθελα πολυ αυτο το μωρακι παρολο που θα το μεγαλωνα μονη μου.. Εχω πιστη στο Θεο ομως, ισως εγινε για καλο κ ισως ο Θεος μου φερει ενα μωρακι με εναν καλο κ αληθινο συντροφο και γινουμε μια ομορφη οικογενεια.. Θα πρεπει λοιπον να με σβησετε απο το πινακακι σας. Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλες, τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ευκολες γεννες, να τα κρατήσετε στην αγκαλιτσα σας κ να είστε πολυ πολυ ευτυχισμενες❣❣

Καλησπέρα κορίτσι μου..κρίμα για το παιδάκι σου, λυπάμαι πολύ για ό,τι έγινε…νιώθω τον πόνο σου κι ας μην έχω ζήσει κάτι παρόμοιο, καθώς κ τον πόνο για την αγάπη που είχες γι’αυτό το μωράκι που θα μεγάλωνες μόνη σου ακόμη κι αν είχαν γίνει όλαυτα..θυμάμαι την ιστορία σου, ήδη σε είχε πληγώσει αυτός ο άνθρωπος κ τώρα πονάς για δεύτερη φορά..όμως πραγματικά το πιστεύω κι εγώ πάρα πολύ, κι αυτό ίσως σου δώσει κουράγιο, ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο, και κάτι καλύτερο σε περιμένει στη συνέχεια..ο Θεός ξέρει για ποιο λόγο γίνονται όλα, ακόμα κι αν εμείς δε ξέρουμε γιατί είναι κάτι πάνω από εμάς…φαίνεσαι πολύ γλυκιά κοπέλα κ μιλάς πολύ όμορφα ακόμη και τώρα, εύχομαι και ελπίζω ότι σύντομα θα βρεις αυτό που σου αξίζει και θα κάνεις την οικογένεια που ονειρεύεσαι..❤️ Σου αξίζουν τα καλύτερα❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο κοριτσι μου!! Συγχαρητήρια!! Όλα υπέροχα λοιπόν.. τώρα να χαλαρώσεις και συ λιγο.. με το καλό το αγοράκι σας!!❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά κοπέλα μου και εσύ με το καλό ♥️ ..

Είμαι πολύ χαρούμενη ..

Εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Δυστυχως το μωρακι μου δεν τα καταφερε. Στην αυχενικη ο γιατρος ήταν προβληματισμενος, μετα απο εξετάσεις κλπ βρεθηκε προβλημα με την καρδουλα του κ εν τελει δεν τα καταφερε. Εκανα ηδη αποξεση μολις μπηκα στην 14η βδομαδα. Ευτυχώς πήγαν ολα καλα κ δεν ηταν επωδυνο. Ο πονος βεβαια ειναι ψυχικός, το ηθελα πολυ αυτο το μωρακι παρολο που θα το μεγαλωνα μονη μου.. Εχω πιστη στο Θεο ομως, ισως εγινε για καλο κ ισως ο Θεος μου φερει ενα μωρακι με εναν καλο κ αληθινο συντροφο και γινουμε μια ομορφη οικογενεια.. Θα πρεπει λοιπον να με σβησετε απο το πινακακι σας. Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλες, τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ευκολες γεννες, να τα κρατήσετε στην αγκαλιτσα σας κ να είστε πολυ πολυ ευτυχισμενες❣❣

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ.. έχω ζήσει 2 φορές αυτήν την απώλεια.. είναι πολύ δυσκολο.. όμως χαίρομαι που σκευτεσαι πως όλα γίνονται για καλό.. σίγουρα σύντομα θα κάνεις μια υπέροχη οικογένεια.. κουράγιο και να συνεχίσεις να είσαι δυνατή.. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από το γιατρό όλα καλά ..τέλεια δηλαδή άκουσα πολλά καλά πράγματα ..έφυγε ένα τεράστιο βάρος ..μας είπε ότι είναι πολύ καλό το μωρό μας ..

Και ότι κατά 80% είναι αγόρι ♥️♥️♥️♥️♥️

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Ήρθε η ώρα να το απολαύσεις!! Με το καλοοο!!! ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσι μου!! Ήρθε η ώρα να το απολαύσεις!! Με το καλοοο!!! ♥️♥️♥️

Ναι πολύ σωστά ήρθε η ώρα να χαλαρωσω  και να το απολαύσω ..είμαι τόσο χαρούμενη ..όλη μέρα σήμερα μιλάω με το μωράκι μου 😂 γλώσσα δεν έβαλα μέσα ☺️ αύριο θα μάθω και το παπεει αν και από όσο μου είπαν ότι όταν η αυχενική βγαίνει καλή και το πάει βγαίνει καλό ..

Η αυχενική βγήκε 1,30 πολύ καλή ..

Αυριο ολόκληρο διάλογο θα κάνω 😂 

Στα ουράνια πετάω..♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Δυστυχως το μωρακι μου δεν τα καταφερε. Στην αυχενικη ο γιατρος ήταν προβληματισμενος, μετα απο εξετάσεις κλπ βρεθηκε προβλημα με την καρδουλα του κ εν τελει δεν τα καταφερε. Εκανα ηδη αποξεση μολις μπηκα στην 14η βδομαδα. Ευτυχώς πήγαν ολα καλα κ δεν ηταν επωδυνο. Ο πονος βεβαια ειναι ψυχικός, το ηθελα πολυ αυτο το μωρακι παρολο που θα το μεγαλωνα μονη μου.. Εχω πιστη στο Θεο ομως, ισως εγινε για καλο κ ισως ο Θεος μου φερει ενα μωρακι με εναν καλο κ αληθινο συντροφο και γινουμε μια ομορφη οικογενεια.. Θα πρεπει λοιπον να με σβησετε απο το πινακακι σας. Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλες, τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ευκολες γεννες, να τα κρατήσετε στην αγκαλιτσα σας κ να είστε πολυ πολυ ευτυχισμενες❣❣

Καλησπέρα, 

Λυπάμαι πολύ γιατρό που σου συμβαίνει..είχα πάθει τον ίδιο πράγμα και ξέρω ακριβώς πώς  αισθάνεσαι...οκ; Γίνονται.για κάποιο λόγο και τα αστεράκια μας μας βλέπουν από εκεί ψηλά αλλά να ξέρεις ότι έγινε για καλό..μη σε πάρει από κάτω όπως το έπαθα εγώ..δύο χρόνια ήμουν χαλια και όταν είπα μέχρι εδώ δεν υπάρχει περίπτωση να μην ξαναμεινω ήρθε το ουράνιο τόξο για μένα και τώρα είμαι σε αυτή την ομάδα...όλα θα γίνουν με τη πίστη μας ...σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά που είμαι σίγουρη γι'αυτό και να μας στείλεις να μας πεις όταν γίνει!θα γίνει σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2021 at 1:37 ΜΜ, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι 24 χρόνων και περιμένω το πρώτο μου μωράκι είμαι στην 12 εβδομάδα και την Πέμπτη θα πάω για αυχενική ..ενώ όλα πάνε πολύ καλά ..με ποιανει ένα ανχος , ένας φόβος .. περιμένω πως και πως να έρθει εκείνη η ώρα ..είχατε και εσείς τόσο ανχος 

Κοριτσάκι μου καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου!!!! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Αχ το άγχος δε θα φύγει ποτεεε ακόμα κι αν το δεις στην αυχενική ακόμα και αν το ακούσεις πιστεύω δε θα φύγει ποτέ! Εγώ έχω υπέρηχο Δευτέρα και ανυπομονώ για αυτόν τον υπέρηχο από τον προηγούμενο υπέρηχο 🤣😂🤣 πάντως εδώ είμαστε όλες να τα λέμε....μπας και λίγο φεύγει η αγωνία!!!

στις On 19/10/2021 at 3:52 ΜΜ, ο/η Tvz είπε:

Α οπότε θα πρέπει να περιμένω κ εγώ 2 βδομαδουλες!! Πολύ καλά πήγε ο υπέρηχος, τα μωράκια αναπτύσσονται κανονικά, 130 γρ το καθένα.. Χθες κουνιόντουσαν, χεράκια, ποδαράκια, καθόμασταν με τον άντρα μου κ τα χάζευαμε.. Τα ευχαριστηθηκαμε, ειδικά ο άντρας μου που δεν ήταν στην αυχενική κ πιο πριν ήταν πολύ μικρά οπότε δεν τα καταλάβαινε κ πολύ.. Στο αγοράκι ο γιατρός μας το επιβεβαίωσε τώρα το άλλο μωράκι είχε σταυρωμένα ποδαράκια οπότε δεν είδαμε κάτι.. Σε 3 εβδομάδες ξανά υπέρηχος κ μετά στην 21η β επιπέδου.. Το μόνο που μου βρήκε ανεβασμένη πίεση χθες κ σήμερα ήμουν στο αυτοκίνητο με τον άντρα μου κ παραλίγο να λιποθύμησω.. Δεν ξέρω τι να κάνω με αυτή την πίεση, θα αγοράσω σίγουρα πιεσόμετρο να την παρακολουθώ γιατί πολλά σκαμπανεβασματα έχει.. Κ κάποιες αιματολογικές μου έγραψε να κάνω να ξέρουμε που βρισκόμαστε.. Εσύ πότε θα πας για β επιπέδου;; 

Ωωωωω ψυχουλιτσες μου ζωηρουλια ε;;;;; Δεν ξέρω αν πήγες απόγευμα εμάς έχω παρατηρήσει κουνιέται πολύ στους απογευματινής υπερήχους και λέω μήπως συμβαίνει σε όλα τα μωράκια χαχαχχαχα 

Γιατί όμως βρε κορίτσι μου έτσι για την πίεση;;;κοίταξε εφόσον ο γιατρός δε σου λέει κάτι δεν είναι ανησυχητικό....αλλά ναι πάρε ένα πιεσόμετρο να το κοιτάζεις....

Β επιπέδου έκλεισα χτες έχω 6 Δεκεμβρίου!!!!

 

 

στις On 20/10/2021 at 9:15 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Κοριτσιααα μου!!! Μόλις γυρίσαμε από την αυχενική.. το μωράκι μας είναι τέλειο σε όλες τις μετρήσεις.. μόνο έχω αυξημενες πιθανότητες για προεκλαμψία αλλά αυτό δεν μας αγχωνει, απλα αυριο θα πάρω οδηγίες από την αιματολογο μου και το γυναικολόγο μου για την αγωγή, μάλλον θα μου δώσουν και σαλοσπιρ είπε, ένα χάπι παραπάνω ποιος νοιάζεται σιγα.. όντως μου έβγαλαν τις αιματολογικές μέσα σε δύο ωρίτσες και έχω τα τελικά αποτελέσματα οπότε δεν έχω να περιμένω κάτι άλλο και επιτέλους ανακουφιστηκα!! Πήρα ανάσα ρε κορίτσια, πως να το πω, μόνο εσείς μπορείτε να καταλάβετε τι εννοώ... Κλείσαμε ήδη και το ραντεβού μας για β επιπέδου σε 2 μηνες και όλα καλά.. Α επίσης κατά 80% είναι αγοραρος και έχω ΠΗΤ 27/4!!! Εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο και να προχωράμε όλες έτσι όμορφα!!!❤️🙏

Αγαπακιιιι μου αγοραροοοος;; ωραία γιατί όλο κορίτσια ακούω !! Χαχαχαχα να βγει κάνας γαμπρός και για εμάς χαχαχαχα πόσο χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!! Και τι διάβασα;;; Και βίντεο;;;; Εμάς μας έδωσε dvd με φωτογραφίες όχι βίντεο! Ααααχ θέλω κι εγώ βίντεο!!!!

Λοιπόν κι εγώ είχα 1/95 στην αρχή αγχώθηκα αλλά τώρα ηρεμησα ..ένα σαλοσπιρ το βραδάκι κι είμαι κύρια δεν είναι κάτι ...απλά εάν θες μέτρα πιεσουλα....στην αρχή πρόσεχαν κι αλάτι αλλά τώρα αφέθηκα λίγο.. λέω ήδη κάνω διατροφή δεν μπορώ να κόψω και αλάτι τόσο ραγδαία...απλά το μειωσα αρκετά...ας πούμε σαλάτα δε βάζω....εσένα πόσες πιθανότητες σου βρήκε;;;πάντως όλα είναι πιθανότητες δεν πρέπει να ανησυχούμε! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Hailey είπε:

Καλησπερα κοριτσια.

Δυστυχως το μωρακι μου δεν τα καταφερε. Στην αυχενικη ο γιατρος ήταν προβληματισμενος, μετα απο εξετάσεις κλπ βρεθηκε προβλημα με την καρδουλα του κ εν τελει δεν τα καταφερε. Εκανα ηδη αποξεση μολις μπηκα στην 14η βδομαδα. Ευτυχώς πήγαν ολα καλα κ δεν ηταν επωδυνο. Ο πονος βεβαια ειναι ψυχικός, το ηθελα πολυ αυτο το μωρακι παρολο που θα το μεγαλωνα μονη μου.. Εχω πιστη στο Θεο ομως, ισως εγινε για καλο κ ισως ο Θεος μου φερει ενα μωρακι με εναν καλο κ αληθινο συντροφο και γινουμε μια ομορφη οικογενεια.. Θα πρεπει λοιπον να με σβησετε απο το πινακακι σας. Ευχομαι σε ολες σας να εχετε καλες, τελειομηνες εγκυμοσύνες κ ευκολες γεννες, να τα κρατήσετε στην αγκαλιτσα σας κ να είστε πολυ πολυ ευτυχισμενες❣❣

Κοριτσάκι μου....δεν ξέρεις πόσο λυπάμαι!!!! Πάρα πολύ αλήθεια!!! Δεν έχω λόγια...είναι αλλιώς όταν 14 εβδομάδες το ζεις...όχι κορίτσι μου δε χάνεις την πίστη σου ο καλός Θεουλης θα σου φέρει κι άλλο μωράκι...ηρέμησε χαλαρώστε κι όλα καλά!!! 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια γύρισα από το γιατρό όλα καλά ..τέλεια δηλαδή άκουσα πολλά καλά πράγματα ..έφυγε ένα τεράστιο βάρος ..μας είπε ότι είναι πολύ καλό το μωρό μας ..

Και ότι κατά 80% είναι αγόρι ♥️♥️♥️♥️♥️

Χαχαχαχα μπράβο κοριτσάκι μου τέλεια!!! Κι άλλο αγοράκι!!!! Εύχομαι όλα να πηγαίνουν έτσι φανταστικά συνέχεια!!! 💗💓💗💓💗💓💗💗💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Ναι πολύ σωστά ήρθε η ώρα να χαλαρωσω  και να το απολαύσω ..είμαι τόσο χαρούμενη ..όλη μέρα σήμερα μιλάω με το μωράκι μου 😂 γλώσσα δεν έβαλα μέσα ☺️ αύριο θα μάθω και το παπεει αν και από όσο μου είπαν ότι όταν η αυχενική βγαίνει καλή και το πάει βγαίνει καλό ..

Η αυχενική βγήκε 1,30 πολύ καλή ..

Αυριο ολόκληρο διάλογο θα κάνω 😂 

Στα ουράνια πετάω..♥️

;Χ καλά κάνεις.. έτσι να του μιλάς, να το χαϊδεύεις και όλα αυτά τα όμορφα!! Και εγώ το ίδιο κάνω!!! ♥️♥️♥️♥️ Τι εννοείς 1,30 η αυχενική??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

;Χ καλά κάνεις.. έτσι να του μιλάς, να το χαϊδεύεις και όλα αυτά τα όμορφα!! Και εγώ το ίδιο κάνω!!! ♥️♥️♥️♥️ Τι εννοείς 1,30 η αυχενική??

Υπάρχει ένα όριο που πρέπει να βγαίνει ...νομίζω είναι 2 κόμμα κάτι το ανώτατο....αλλά κι εγώ δεν τα θυμάμαι καλά ... Δεν το κοίταξα ποτέ.... 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Υπάρχει ένα όριο που πρέπει να βγαίνει ...νομίζω είναι 2 κόμμα κάτι το ανώτατο....αλλά κι εγώ δεν τα θυμάμαι καλά ... Δεν το κοίταξα ποτέ.... 💓

Αααα, κατάλαβα, εννοεις την απόσταση του αυχενα.. μπράβο κορίτσι μουυυ!!! Όλα τελειααα.. ♥️♥️♥️ εμένα ήταν 1,60. Τέλειο μου είπε η γιατρός.. νομίζω πηγαίνει και βάση ηλικίας όπως και τα υπόλοιπα ποσοστά.. εγώ να σου πω είχα αγχωθει πολύ λόγω ηλικιας..είχα ακούσει πολλές κοπέλες που πήγαιναν για αμνιοπαρακέντηση.. ειδικά μετά τα 35.. ήμουν σίγουρη ότι θα με στείλουν κ εμένα και είχα ήδη ψάξει που να κάνω την nift (εξέταση αίματος αντί για παρακεντηση) έτσι κι αλλιώς το θεωρούσα θαύμα αυτό το μωράκι ( γιατί με τον άντρα μου λόγω δουλειάς και βαρδιων όλο το καλοκαίρι, δεν βρισκόμασταν καν και βρεθήκαμε 1 φορά με το ζόρι!!), Οπότε με την αυχενική είπα πως όντως είναι το θαύμα της Παναγίτσας που το έχω τάξει πριν ακόμα έρθει.. ♥️♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσάκι μου καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου!!!! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Αχ το άγχος δε θα φύγει ποτεεε ακόμα κι αν το δεις στην αυχενική ακόμα και αν το ακούσεις πιστεύω δε θα φύγει ποτέ! Εγώ έχω υπέρηχο Δευτέρα και ανυπομονώ για αυτόν τον υπέρηχο από τον προηγούμενο υπέρηχο 🤣😂🤣 πάντως εδώ είμαστε όλες να τα λέμε....μπας και λίγο φεύγει η αγωνία!!!

Ωωωωω ψυχουλιτσες μου ζωηρουλια ε;;;;; Δεν ξέρω αν πήγες απόγευμα εμάς έχω παρατηρήσει κουνιέται πολύ στους απογευματινής υπερήχους και λέω μήπως συμβαίνει σε όλα τα μωράκια χαχαχχαχα 

Γιατί όμως βρε κορίτσι μου έτσι για την πίεση;;;κοίταξε εφόσον ο γιατρός δε σου λέει κάτι δεν είναι ανησυχητικό....αλλά ναι πάρε ένα πιεσόμετρο να το κοιτάζεις....

Β επιπέδου έκλεισα χτες έχω 6 Δεκεμβρίου!!!!

 

 

Αγαπακιιιι μου αγοραροοοος;; ωραία γιατί όλο κορίτσια ακούω !! Χαχαχαχα να βγει κάνας γαμπρός και για εμάς χαχαχαχα πόσο χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!! Και τι διάβασα;;; Και βίντεο;;;; Εμάς μας έδωσε dvd με φωτογραφίες όχι βίντεο! Ααααχ θέλω κι εγώ βίντεο!!!!

Λοιπόν κι εγώ είχα 1/95 στην αρχή αγχώθηκα αλλά τώρα ηρεμησα ..ένα σαλοσπιρ το βραδάκι κι είμαι κύρια δεν είναι κάτι ...απλά εάν θες μέτρα πιεσουλα....στην αρχή πρόσεχαν κι αλάτι αλλά τώρα αφέθηκα λίγο.. λέω ήδη κάνω διατροφή δεν μπορώ να κόψω και αλάτι τόσο ραγδαία...απλά το μειωσα αρκετά...ας πούμε σαλάτα δε βάζω....εσένα πόσες πιθανότητες σου βρήκε;;;πάντως όλα είναι πιθανότητες δεν πρέπει να ανησυχούμε! 

 

Ναι απόγευμα ήταν. Κ εμένα στην αυχενική ήταν σαν να κοιμούνται, που την κάναμε πρωί, αφού είπα στον έμβρυολογο γιατί δεν κουνιούνται είναι φυσιολογικό; κ μου λέει άστα εκεί να τα μετρήσω κ θα στα ξυπνήσω εγώ μετά να τα δεις να κουνιούνται.. Εμένα ο γιατρός μου είπε τη Β επιπέδου να την κάνουμε 21η εβδομάδα. Οπότε κάπου μαζί θα την κάνουμε.. Τον ρώτησα κ εγώ για προεκλαμψια τα νούμερα μου αλλά μου είπε πως όλα αυτά βγαίνουν βασισμένα σε αγγλοσαξωνικους αλγοριθμους που οι γυναίκες κάνουν σε όλη την εγκυμοσύνη 3 υπερήχους οπότε για εμάς μικρή σημασία έχει ποια είναι τα νούμερα εφόσον κάνουμε συχνά υπερήχους κ εξετάσεις.. Σκέψου πως την επόμενη μέρα από την επίσκεψη στο γιατρό ήμουν στο αυτοκίνητο κ παράλιγο να λιποθύμησω, τόσο μου έπεσε η πίεση. Θα την παρακολουθώ οπωσδήποτε γιατι κι γιατρός μου είπε πως είναι απογευματινή ώρα κ δεν βγαίνουν σωστά οι μετρήσεις. Ποσα κιλά έχεις πάρει εσύ; έχεις πάει καθόλου για ψώνια ρούχα εγκυμοσύνης κτλ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσάκι μου καλωσόρισες και με το καλό το μωράκι σου!!!! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!! Αχ το άγχος δε θα φύγει ποτεεε ακόμα κι αν το δεις στην αυχενική ακόμα και αν το ακούσεις πιστεύω δε θα φύγει ποτέ! Εγώ έχω υπέρηχο Δευτέρα και ανυπομονώ για αυτόν τον υπέρηχο από τον προηγούμενο υπέρηχο 🤣😂🤣 πάντως εδώ είμαστε όλες να τα λέμε....μπας και λίγο φεύγει η αγωνία!!!

Ωωωωω ψυχουλιτσες μου ζωηρουλια ε;;;;; Δεν ξέρω αν πήγες απόγευμα εμάς έχω παρατηρήσει κουνιέται πολύ στους απογευματινής υπερήχους και λέω μήπως συμβαίνει σε όλα τα μωράκια χαχαχχαχα 

Γιατί όμως βρε κορίτσι μου έτσι για την πίεση;;;κοίταξε εφόσον ο γιατρός δε σου λέει κάτι δεν είναι ανησυχητικό....αλλά ναι πάρε ένα πιεσόμετρο να το κοιτάζεις....

Β επιπέδου έκλεισα χτες έχω 6 Δεκεμβρίου!!!!

 

 

Αγαπακιιιι μου αγοραροοοος;; ωραία γιατί όλο κορίτσια ακούω !! Χαχαχαχα να βγει κάνας γαμπρός και για εμάς χαχαχαχα πόσο χαίρομαι που όλα είναι τέλεια!! Και τι διάβασα;;; Και βίντεο;;;; Εμάς μας έδωσε dvd με φωτογραφίες όχι βίντεο! Ααααχ θέλω κι εγώ βίντεο!!!!

Λοιπόν κι εγώ είχα 1/95 στην αρχή αγχώθηκα αλλά τώρα ηρεμησα ..ένα σαλοσπιρ το βραδάκι κι είμαι κύρια δεν είναι κάτι ...απλά εάν θες μέτρα πιεσουλα....στην αρχή πρόσεχαν κι αλάτι αλλά τώρα αφέθηκα λίγο.. λέω ήδη κάνω διατροφή δεν μπορώ να κόψω και αλάτι τόσο ραγδαία...απλά το μειωσα αρκετά...ας πούμε σαλάτα δε βάζω....εσένα πόσες πιθανότητες σου βρήκε;;;πάντως όλα είναι πιθανότητες δεν πρέπει να ανησυχούμε! 

 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! Αγοράκι ναι αν δεν μας το αλλάξει σε δύο βδομάδες που θα μας δει ο γιατρός.. εμενα μου βγήκε 1/80 για προεκλαμψία, είναι υψηλες οι πιθανότητες γιατί ειχα χαμηλή papp a και κάτι μετρήσαμε μετά τις μητριαιες αρτηρίες γιατί πρεπει να δουν αν αιματωνεται ο πλακουντας, αλλά ξέρω ότι με το σαλοσπιρ αυτό προσπαθούν να προλάβουν.. εμένα η πίεση μου όσες φορές έχουμε μετρήσει είναι φυσιολογικη αλλά από ότι κατάλαβα ο γιατρός μου είπε ότι η προεκλαμψία συμβαίνει αργότερα στην κύηση και βασικά αυτό προσπαθούν να προλάβουν με αυτές τις μετρήσεις που κάνουν στην αυχενική γιατί κανονικά είναι αρκετά σοβαρή επιπλοκή.. τώρα σε δύο εβδομάδες που θα πάω θα μου τα εξηγήσει καλύτερα γιατί μόνο από το τηλ μιλήσαμε τώρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...