Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Απριλίου '22


Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα Κουνελάκι μου!! Καλά είμαι.. έχω τα γνωστά, το στομάχι παλινδρόμηση φουλ πλέον, πονους σε μέση, λεκάνη κλπ αλλά όλα αυτά είναι φυσιολογικα είπε ο γιατρός να κάνω υπομονή.. είχαμε χτες υπέρηχο.. όλα πάνε πολύ καλά με τον μπέμπη μας.. είναι πλέον 2700 και πολύ ψηλό παιδάκι ήδη 51 εκ ( ίδιος ο μπαμπάς του).. ούτε εμένα έχει πάρει θέση για τοκετο.. βασικά είναι όπως πάντα με το κεφαλάκι κάτω δηλαδή όπως τον θελουμε αλλά δεν έχει κατέβει ακόμη οπότε αναμένουμε.. μου είπε ο γιατρός ότι σαν πρωτότοκος μπορεί ανετα να φτάσω μέχρι και τις 40 εβδ και θα με αφήσει να φτασω, δεν έχει σκοπό να επεμβει εκτός αν αλλάξει κάτι ή αν αποφασίσει το μωράκι από μόνο του να έρθει νωρίτερα.. οπότε λογικα έχω ακομα, καλά το λέω εγώ πασχαλιατικο το μωρό μου.. θα μας ξαναδεί σε κάνα 2 βδομάδες για υπέρηχο και επιτέλους καρδιοτοκογραφο για πρώτη φορά και ήδη ανυπομονώ.. άρα εσύ αύριο έχεις υπέρηχο.. τελεια!! Θα περιμένουμε νέα από τον μπέμπη σου..

Καλημέρα κορίτσι μου!! Πως σε καταλαβαίνω με το στομάχι, τις παλινδρομισεις και τους πόνους.. είμαι στην ίδια κατάσταση μήνες τώρα και όσο μεγαλώνει ο μπεμπουλης, χειροτερεύουν όλα.. και εμένα ο γιατρός υπομονή λέει.. ε, ας κάνουμε υπομονή, λίγο ακόμα έμεινε!!  έχω σήμερα, υπέρηχο και δεύτερο καρδιοτοκογραφο. Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω πολύ άγχος σήμερα.. θα γράψω νέα το βράδυ.. χαίρομαι που το μωράκι σας είναι καλά, και τα κιλακια τέλεια, όπως και το ύψος!! Ποπό ήδη 51 εκατοστά!! Φτου φτου φτου!! Ολόκληρος παίδαρος!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα με ευχάριστες εξελίξεις για όλες μας, και τα μωράκια μας με το καλό κοντά μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να κάνετε υπομονή όπως λέει κι ο γιατρός σου κουνελάκι! Πήγα κι εγώ για δεύτερο καρδιοτοκογράφο σήμερα, όλα καλά και ήρεμα. Γενικά τις τελευταίες μέρες πάντως κινείται πολύ το παιδί, τη νιώθω συνέχεια. 

Παρ'όλα αυτά, έχουμε πολλές εξελίξεις μιας και ξαναμιλήσαμε με τον γιατρό μου γιατί τον προβληματίζει η προηγούμενη εμπέβαση αφαίρεσης ινομυωμάτων που έχω κάνει και τελικά καταλήξαμε να κάνουμε καισαρική για να μη διακινδυνέψουμε ενδεχόμενη πίεση της μήτρας. Οπότε σήμερα κλείσαμε και την ημερομηνία!! 

12 Απρίλη έρχεται η μικρή μας και δε μπορώ να το πιστέψω!!!😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα με ευχάριστες εξελίξεις για όλες μας, και τα μωράκια μας με το καλό κοντά μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να κάνετε υπομονή όπως λέει κι ο γιατρός σου κουνελάκι! Πήγα κι εγώ για δεύτερο καρδιοτοκογράφο σήμερα, όλα καλά και ήρεμα. Γενικά τις τελευταίες μέρες πάντως κινείται πολύ το παιδί, τη νιώθω συνέχεια. 

Παρ'όλα αυτά, έχουμε πολλές εξελίξεις μιας και ξαναμιλήσαμε με τον γιατρό μου γιατί τον προβληματίζει η προηγούμενη εμπέβαση αφαίρεσης ινομυωμάτων που έχω κάνει και τελικά καταλήξαμε να κάνουμε καισαρική για να μη διακινδυνέψουμε ενδεχόμενη πίεση της μήτρας. Οπότε σήμερα κλείσαμε και την ημερομηνία!! 

12 Απρίλη έρχεται η μικρή μας και δε μπορώ να το πιστέψω!!!😱

Μπράβο βρε κορίτσι!! Τέλεια!! Εννοείται δεν πρέπει να διακινδυνεύουμε τιποτα.. Λίγες μερουλες έμειναν λοιπόν και θα την έχετε αγκαλίτσα τη μικρή σας!! Με το καλό εύχομαι!! Εμένα πάλι ο μπέμπης είναι με τις μέρες του, άλλες μέρες τον νιώθω συνεχεια και πολύ πολυ έντονα και άλλες μέρες λίγο πιο ήπια και χαλαρά.. ανάλογα με τα κέφια του αυτό το παιδί τι να πω...εσύ είσαι έτοιμη? Πως νιώθεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλό μήνα😀💞

Πώς πάτε;

Έχω χαθεί λίγο γιατί προσπαθώ να προσαρμοστώ στην καινούργια καθημερινότητα🥰 Όλα καλά πάνε προς το παρόν 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα με ευχάριστες εξελίξεις για όλες μας, και τα μωράκια μας με το καλό κοντά μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να κάνετε υπομονή όπως λέει κι ο γιατρός σου κουνελάκι! Πήγα κι εγώ για δεύτερο καρδιοτοκογράφο σήμερα, όλα καλά και ήρεμα. Γενικά τις τελευταίες μέρες πάντως κινείται πολύ το παιδί, τη νιώθω συνέχεια. 

Παρ'όλα αυτά, έχουμε πολλές εξελίξεις μιας και ξαναμιλήσαμε με τον γιατρό μου γιατί τον προβληματίζει η προηγούμενη εμπέβαση αφαίρεσης ινομυωμάτων που έχω κάνει και τελικά καταλήξαμε να κάνουμε καισαρική για να μη διακινδυνέψουμε ενδεχόμενη πίεση της μήτρας. Οπότε σήμερα κλείσαμε και την ημερομηνία!! 

12 Απρίλη έρχεται η μικρή μας και δε μπορώ να το πιστέψω!!!😱

Αααααχχχχ τέλεια κορίτσι μου!!! Μπράβο!!! 10 μερουλες σου έμειναν!!! Με το καλοοο να έρθει αυτή η αγία ώρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!! Εννοείται δεν θα διακινδυνεύσεις τίποτα!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, πήγα και εγώ στο γιατρό, όλα είναι εξαιρετικά μου είπε.. οι εξετάσεις μου άψογες, έχω χάσει και 1 κιλό, οπότε από την αρχή είμαι στο +7 και είναι πολύ καλο.. δεν μπορώ να φάω του είπα από το στομάχι μου, και μου λέει εφόσον περνει ο μικρός, όλα καλά και υπομονη..ο καρδιοτοκογραφος μια χαρά, ο υπέρηχος μια χαρά, ο μεμπουλης μια χαρά.. δόξα το Θεο.. μάλλον έχει βολεύτει εκεί μέσα.. να σας πω και εμένα άλλες φορές χορεύει και άλλες ήρεμα πράγματα.. είναι ήδη 3600, μεγάλο μωρό όπως ξέρουμε.. μου είπε θα φτάσει σίγουρα 4 κιλά!! ( Ευτυχώς πήρα λίγα ρούχα..) θα πάμε όπως μας πάει είπε εφόσον όλα είναι καλά.. την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλό μήνα😀💞

Πώς πάτε;

Έχω χαθεί λίγο γιατί προσπαθώ να προσαρμοστώ στην καινούργια καθημερινότητα🥰 Όλα καλά πάνε προς το παρόν 💗💗

Καλό μήνα κορίτσι μου!! Χαίρομαι πολύ που όλα πάνε καλά!! 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλό μήνα😀💞

Πώς πάτε;

Έχω χαθεί λίγο γιατί προσπαθώ να προσαρμοστώ στην καινούργια καθημερινότητα🥰 Όλα καλά πάνε προς το παρόν 💗💗

Καλημέρα Princess μου!! Καλό μήνα!! Λογικό να έχεις χαθεί, θα βρείτε τους ρυθμούς σας.. Χαίρομαι που πάνε όλα καλά!! Τι κάνουν τα ζουζούνια σου? Εμείς όλα καλά.. είμαστε στις τελευταίες ετοιμασίες και στην αναμονή να δούμε πότε θα έρθει ο μικρούλης.. αλλά είμαι σε φάση που σκέφτομαι ας κάτσει ακόμα στην κοιλίτσα μου, νωρίς είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, πήγα και εγώ στο γιατρό, όλα είναι εξαιρετικά μου είπε.. οι εξετάσεις μου άψογες, έχω χάσει και 1 κιλό, οπότε από την αρχή είμαι στο +7 και είναι πολύ καλο.. δεν μπορώ να φάω του είπα από το στομάχι μου, και μου λέει εφόσον περνει ο μικρός, όλα καλά και υπομονη..ο καρδιοτοκογραφος μια χαρά, ο υπέρηχος μια χαρά, ο μεμπουλης μια χαρά.. δόξα το Θεο.. μάλλον έχει βολεύτει εκεί μέσα.. να σας πω και εμένα άλλες φορές χορεύει και άλλες ήρεμα πράγματα.. είναι ήδη 3600, μεγάλο μωρό όπως ξέρουμε.. μου είπε θα φτάσει σίγουρα 4 κιλά!! ( Ευτυχώς πήρα λίγα ρούχα..) θα πάμε όπως μας πάει είπε εφόσον όλα είναι καλά.. την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω.. 

Μπράβο το μωράκι σας.. 3600? Τέλεια.. καλέ θα βγει ολόκληρος παιδαρος.. εννοείται θα φτάσει τα 4 πολύ κοντά είστε άλλωστε.. με το καλό κορίτσι μου.. αναμονή και εσύ λοιπόν.. εκτός από τα ζόρια που έχεις με στομάχι κλπ, έχεις συσπάσεις και πονακια, υγρα? Εγώ όλο νομίζω ότι γεννάω εδώ και μια βδομάδα αλλά φυσικά είναι ιδέα μου, ο γιατρός μου είπε όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι!! Τέλεια!! Εννοείται δεν πρέπει να διακινδυνεύουμε τιποτα.. Λίγες μερουλες έμειναν λοιπόν και θα την έχετε αγκαλίτσα τη μικρή σας!! Με το καλό εύχομαι!! Εμένα πάλι ο μπέμπης είναι με τις μέρες του, άλλες μέρες τον νιώθω συνεχεια και πολύ πολυ έντονα και άλλες μέρες λίγο πιο ήπια και χαλαρά.. ανάλογα με τα κέφια του αυτό το παιδί τι να πω...εσύ είσαι έτοιμη? Πως νιώθεις? 

Σε ευχαριστούμε Sandy μου!! Όταν κλείσαμε την ημερομηνία, πανικοβλήθηκα λίγο, το ομολογώ! Βέβαια, θεωρητικά από τη στιγμή που είμαστε στο μήνα μας, μπορεί να γεννήσουμε ανά πάσα στιγμή, ακόμα και σήμερα. Αλλά η ιδέα ότι αυτή η κάποια στιγμή έγινε συγκεκριμένη, με σόκαρε, το ομολογώ!

Για την υποδοχή της μικρής είμαι έτοιμη, έχω τα πάντα τακτοποιημένα. Προσπαθώ να κλείσω κάποιες άλλες εκκρεμότητες που έχω πχ. για ένα site που έχω προς υλοποίηση, να τα στείλω να φύγουν από τα χέρια μου, σε ένα σωματείο που ανήκω και έχω κάποιες ευθύνες να κλείσω τα τελευταία και τέτοια θέματα. 

Σκέφτομαι τέτοια μέρα σε 2 εβδομάδες, θα είμαστε σπίτι μας με την μικρή!!!!! ❤️

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Καλό μήνα😀💞

Πώς πάτε;

Έχω χαθεί λίγο γιατί προσπαθώ να προσαρμοστώ στην καινούργια καθημερινότητα🥰 Όλα καλά πάνε προς το παρόν 💗💗

Princess κορίτσι μου, να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Έχεις και τον μικρό και θα είναι απαιτητικές οι μέρες σου φαντάζομαι. ❤️

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Αααααχχχχ τέλεια κορίτσι μου!!! Μπράβο!!! 10 μερουλες σου έμειναν!!! Με το καλοοο να έρθει αυτή η αγία ώρα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα!!! Εννοείται δεν θα διακινδυνεύσεις τίποτα!!! 🥰🥰🥰

Ναι κουνελάκι μου, καλύτερα να είμαστε σίγουροι. Γενικά οι γνώμες διίστανται πάνω στο θέμα αλλά δε θέλω κι εγώ να διακινδυνέψω να πάρω καμιά ρήξη μήτρας και να έχω χειρότερα μετά. Ας ταλαιπωρηθώ λίγο παραπάνω στην ανάρρωση και να κοιμόμαστε ήρεμοι! 

Εσένα τελικά δε σου είπε για καισαρική ο γιατρός σου; Νόμιζα έτσι σου είχε αναφέρει κάποια στιγμή που τον έβλεπε να είναι μεγαλος ο μικρός. Βέβαια καλύτερα να έρθει στην ώρα του ο μικρός και αν δυσκολευτείς στον φυσιλογικό, να πας τότε για καισαρική. 

 

@Sandyb @Tinkerbelly @Κουνελακι36 σχετικά με τα βλαστοκύτταρα που λέγαμε τις προάλλες, έμαθα ότι δε γίνεται να πάρεις και βλαστοκύτταρα και να κρατήσεις τον ομφάλιο λώρο στο μωρό όσο γίνεται περισσότερο (τον ομφάλιο λώρο συστήνουν πια οι μαίες και οι γυναικολόγοι να τον κρατάει το μωρό όσο μπορεί περισσότερο γιατί εκεί υπάρχει το 1/3 του αίματος του μωρού, οπότε πρέπει να περάσει στο μωρό και μετά να κοπεί. Έχει να κάνει και με τις αποθήκες σιδήρου μου είπε η διατροφολόγος.) Ή το ένα θα γίνει ή το άλλο. Ή θα δώσεις βλαστοκύτταρα ή θα τον κρατήσει το μωρό πάνω του. Εγώ τελικά θα τον κρατήσω στο μωρό ΄όσο μπορώ. 

 

@Tvz @Dreamer1 @Διόνη πώς τα πάτε κορίτσια εσείς με τα μικρά σας; Όταν έχετε λίγο χρόνο γράψτε μας δυο λεξούλες! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο το μωράκι σας.. 3600? Τέλεια.. καλέ θα βγει ολόκληρος παιδαρος.. εννοείται θα φτάσει τα 4 πολύ κοντά είστε άλλωστε.. με το καλό κορίτσι μου.. αναμονή και εσύ λοιπόν.. εκτός από τα ζόρια που έχεις με στομάχι κλπ, έχεις συσπάσεις και πονακια, υγρα? Εγώ όλο νομίζω ότι γεννάω εδώ και μια βδομάδα αλλά φυσικά είναι ιδέα μου, ο γιατρός μου είπε όταν έρθει η ώρα θα το καταλάβω..

Όχι!! Δεν έχω τίποτα..πέρα από το στομάχι, την αβολεψια, και από τα υγρά τα φυσιολογικά που έχω μήνες τωρα αυτά τα λευκά και ο γιατρός χθες είπε έχουμε καιρό ακόμα!! Κάτι θα βλέπει και  Νομίζω θα πάει μέχρι τέλος.. δεν ξέρω κιόλας αν αλλάζει κάτι ξαφνικά.. εν τω μεταξύ, δεν βιάζομαι καθόλου.. ας κάτσει εκεί όσο θέλει, αρκεί να είναι όλα καλά.. για να δούμε και την άλλη Παρασκευή αν έχει αλλάξει κάτι.. αχ να πάνε όλα καλά και για εμάς που έχουμε μείνει ακόμα με τα μωράκια στην κοιλίτσα μας, και όποτε θέλει ο Θεός, να βγουν γερά και υγειη.. 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σε ευχαριστούμε Sandy μου!! Όταν κλείσαμε την ημερομηνία, πανικοβλήθηκα λίγο, το ομολογώ! Βέβαια, θεωρητικά από τη στιγμή που είμαστε στο μήνα μας, μπορεί να γεννήσουμε ανά πάσα στιγμή, ακόμα και σήμερα. Αλλά η ιδέα ότι αυτή η κάποια στιγμή έγινε συγκεκριμένη, με σόκαρε, το ομολογώ!

Για την υποδοχή της μικρής είμαι έτοιμη, έχω τα πάντα τακτοποιημένα. Προσπαθώ να κλείσω κάποιες άλλες εκκρεμότητες που έχω πχ. για ένα site που έχω προς υλοποίηση, να τα στείλω να φύγουν από τα χέρια μου, σε ένα σωματείο που ανήκω και έχω κάποιες ευθύνες να κλείσω τα τελευταία και τέτοια θέματα. 

Σκέφτομαι τέτοια μέρα σε 2 εβδομάδες, θα είμαστε σπίτι μας με την μικρή!!!!! ❤️

Princess κορίτσι μου, να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Έχεις και τον μικρό και θα είναι απαιτητικές οι μέρες σου φαντάζομαι. ❤️

Ναι κουνελάκι μου, καλύτερα να είμαστε σίγουροι. Γενικά οι γνώμες διίστανται πάνω στο θέμα αλλά δε θέλω κι εγώ να διακινδυνέψω να πάρω καμιά ρήξη μήτρας και να έχω χειρότερα μετά. Ας ταλαιπωρηθώ λίγο παραπάνω στην ανάρρωση και να κοιμόμαστε ήρεμοι! 

Εσένα τελικά δε σου είπε για καισαρική ο γιατρός σου; Νόμιζα έτσι σου είχε αναφέρει κάποια στιγμή που τον έβλεπε να είναι μεγαλος ο μικρός. Βέβαια καλύτερα να έρθει στην ώρα του ο μικρός και αν δυσκολευτείς στον φυσιλογικό, να πας τότε για καισαρική. 

 

@Sandyb @Tinkerbelly @Κουνελακι36 σχετικά με τα βλαστοκύτταρα που λέγαμε τις προάλλες, έμαθα ότι δε γίνεται να πάρεις και βλαστοκύτταρα και να κρατήσεις τον ομφάλιο λώρο στο μωρό όσο γίνεται περισσότερο (τον ομφάλιο λώρο συστήνουν πια οι μαίες και οι γυναικολόγοι να τον κρατάει το μωρό όσο μπορεί περισσότερο γιατί εκεί υπάρχει το 1/3 του αίματος του μωρού, οπότε πρέπει να περάσει στο μωρό και μετά να κοπεί. Έχει να κάνει και με τις αποθήκες σιδήρου μου είπε η διατροφολόγος.) Ή το ένα θα γίνει ή το άλλο. Ή θα δώσεις βλαστοκύτταρα ή θα τον κρατήσει το μωρό πάνω του. Εγώ τελικά θα τον κρατήσω στο μωρό ΄όσο μπορώ. 

 

@Tvz @Dreamer1 @Διόνη πώς τα πάτε κορίτσια εσείς με τα μικρά σας; Όταν έχετε λίγο χρόνο γράψτε μας δυο λεξούλες! ❤️

Ναι κορίτσι μου, Μου είχε πει κάποια στιγμή, ότι ίσως χρειαστεί να κανουμε καισαρική, επειδή έχω 2 παλινδρομες, και μια 3η εγκυμοσύνη μέσα σε 1,5 χρονο και επειδή είμαι πολύ μικροσκοπική και το μωρό μεγάλο, μήπως δεν καταφέρουμε φυσιολογικό, αλλά θα το δούμε στη πορεία.. και ότι ίσως γινόταν λίγο νωρίτερα αν έκανα ζάχαρο.. εφόσον ως ώρας ειναι όλα καλά και οι εξετάσεις μου πολύ καλές, είπε θα πάμε όπως μας πάει.. εγώ καμία αντίρρηση, σε τίποτα, του είπα μόνο να είναι καλά το μωρό και εγω, δεν ρισκάρω τίποτα.. το να χάσεις 2 παιδιά, ακόμα και αν δεν τα έχεις ζήσει μήνες στη κοιλιά σου, και στο ένα έχεις ακούσει και καρδιά,είναι πολύ δύσκολο κεφαλαιο.. δεν ξεπερνιέται ποτε.. πάντα τα σκευτομαι, και προσεύχομαι να είναι στο Θεό με τον μπαμπά μου.. δεν λέω όχι ούτε σε φυσιολογικό ούτε σε καισαρική.. οπότε και να πάω για φυσιολογικό και να καταλήξει σε καισαρική, πάλι ευχαριστημένη θα είμαι.. να το δω, να βγει γερό και δυνατό και δεν θέλω τίποτα άλλο.. ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucky39 είπε:

Σε ευχαριστούμε Sandy μου!! Όταν κλείσαμε την ημερομηνία, πανικοβλήθηκα λίγο, το ομολογώ! Βέβαια, θεωρητικά από τη στιγμή που είμαστε στο μήνα μας, μπορεί να γεννήσουμε ανά πάσα στιγμή, ακόμα και σήμερα. Αλλά η ιδέα ότι αυτή η κάποια στιγμή έγινε συγκεκριμένη, με σόκαρε, το ομολογώ!

Για την υποδοχή της μικρής είμαι έτοιμη, έχω τα πάντα τακτοποιημένα. Προσπαθώ να κλείσω κάποιες άλλες εκκρεμότητες που έχω πχ. για ένα site που έχω προς υλοποίηση, να τα στείλω να φύγουν από τα χέρια μου, σε ένα σωματείο που ανήκω και έχω κάποιες ευθύνες να κλείσω τα τελευταία και τέτοια θέματα. 

Σκέφτομαι τέτοια μέρα σε 2 εβδομάδες, θα είμαστε σπίτι μας με την μικρή!!!!! ❤️

Princess κορίτσι μου, να προσέχεις και να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Έχεις και τον μικρό και θα είναι απαιτητικές οι μέρες σου φαντάζομαι. ❤️

Ναι κουνελάκι μου, καλύτερα να είμαστε σίγουροι. Γενικά οι γνώμες διίστανται πάνω στο θέμα αλλά δε θέλω κι εγώ να διακινδυνέψω να πάρω καμιά ρήξη μήτρας και να έχω χειρότερα μετά. Ας ταλαιπωρηθώ λίγο παραπάνω στην ανάρρωση και να κοιμόμαστε ήρεμοι! 

Εσένα τελικά δε σου είπε για καισαρική ο γιατρός σου; Νόμιζα έτσι σου είχε αναφέρει κάποια στιγμή που τον έβλεπε να είναι μεγαλος ο μικρός. Βέβαια καλύτερα να έρθει στην ώρα του ο μικρός και αν δυσκολευτείς στον φυσιλογικό, να πας τότε για καισαρική. 

 

@Sandyb @Tinkerbelly @Κουνελακι36 σχετικά με τα βλαστοκύτταρα που λέγαμε τις προάλλες, έμαθα ότι δε γίνεται να πάρεις και βλαστοκύτταρα και να κρατήσεις τον ομφάλιο λώρο στο μωρό όσο γίνεται περισσότερο (τον ομφάλιο λώρο συστήνουν πια οι μαίες και οι γυναικολόγοι να τον κρατάει το μωρό όσο μπορεί περισσότερο γιατί εκεί υπάρχει το 1/3 του αίματος του μωρού, οπότε πρέπει να περάσει στο μωρό και μετά να κοπεί. Έχει να κάνει και με τις αποθήκες σιδήρου μου είπε η διατροφολόγος.) Ή το ένα θα γίνει ή το άλλο. Ή θα δώσεις βλαστοκύτταρα ή θα τον κρατήσει το μωρό πάνω του. Εγώ τελικά θα τον κρατήσω στο μωρό ΄όσο μπορώ. 

 

@Tvz @Dreamer1 @Διόνη πώς τα πάτε κορίτσια εσείς με τα μικρά σας; Όταν έχετε λίγο χρόνο γράψτε μας δυο λεξούλες! ❤️

Α δεν με ενημέρωσε ο γιατρός μου για κάτι τέτοιο ενώ μιλήσαμε προχτές για τη δωρεά.. θα τον ρωτήσω όμως.. δεν το ήξερα αυτό που λες να κρατάνε τον ομφάλιο λώρο.. ενδιαφέρουσα πληροφορία.. εν τω μεταξύ και στη καισαρική γίνεται το ίδιο σου είπε ο γιατρός?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Όχι!! Δεν έχω τίποτα..πέρα από το στομάχι, την αβολεψια, και από τα υγρά τα φυσιολογικά που έχω μήνες τωρα αυτά τα λευκά και ο γιατρός χθες είπε έχουμε καιρό ακόμα!! Κάτι θα βλέπει και  Νομίζω θα πάει μέχρι τέλος.. δεν ξέρω κιόλας αν αλλάζει κάτι ξαφνικά.. εν τω μεταξύ, δεν βιάζομαι καθόλου.. ας κάτσει εκεί όσο θέλει, αρκεί να είναι όλα καλά.. για να δούμε και την άλλη Παρασκευή αν έχει αλλάξει κάτι.. αχ να πάνε όλα καλά και για εμάς που έχουμε μείνει ακόμα με τα μωράκια στην κοιλίτσα μας, και όποτε θέλει ο Θεός, να βγουν γερά και υγειη.. 🥰🥰🥰

Και εγώ έχω πάρα πολλά υγρά τόσα που με τρομάζουν μερικές φορές αλλά με έχει δει ο γιατρός, μου έκανε και καλλιέργεια, όλα φυσιολογικά.. έχω και καποιες συσπάσεις με λίγα πονακια πλέον αλλά δεν είναι σαν αυτές της γέννας, προσπαθει ο κακομοίρης ο γιατρός μου να μου εξηγήσει πως θα καταλάβω ότι έρχεται η ώρα γιατί όλο κάτι τέτοια τον ρωταω.. και μένα μέχρι τέλους θα με πάει (είπε αν συνεχίσουμε έτσι) αλλά δεν αποκλείει να αποφασίσει ο μπεμπουλης να έρθει από μόνος του λίγο νωρίτερα..όλα καλά θα πάνε και για μας με τη βοήθεια του θεού!! Σύντομα θα τα έχουμε αγκαλίτσα όλες τα μπεμπακια μας!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Και εγώ έχω πάρα πολλά υγρά τόσα που με τρομάζουν μερικές φορές αλλά με έχει δει ο γιατρός, μου έκανε και καλλιέργεια, όλα φυσιολογικά.. έχω και καποιες συσπάσεις με λίγα πονακια πλέον αλλά δεν είναι σαν αυτές της γέννας, προσπαθει ο κακομοίρης ο γιατρός μου να μου εξηγήσει πως θα καταλάβω ότι έρχεται η ώρα γιατί όλο κάτι τέτοια τον ρωταω.. και μένα μέχρι τέλους θα με πάει (είπε αν συνεχίσουμε έτσι) αλλά δεν αποκλείει να αποφασίσει ο μπεμπουλης να έρθει από μόνος του λίγο νωρίτερα..όλα καλά θα πάνε και για μας με τη βοήθεια του θεού!! Σύντομα θα τα έχουμε αγκαλίτσα όλες τα μπεμπακια μας!!❤️

Πάντως εμένα η μαία σε εκείνο το μάθημα τοκετού μου είχε πει πως η θα σπάσουν τα νερά, τα οποία είναι σαν το νερό το κανονικό, η θα με πιάσουν πονακια, που θα έχουν ίση απόσταση μεταξύ τους.. δλδ κάθε 7-10 λεπτά.. αυτά είναι τα σημάδια. Και όταν τη ρώτησα αν σπάσουν τα νερά και κάνω μπάνιο, και δεν το καταλάβω? Και μου λέει δεν φεύγουν όλα με τη μία, θα τρέχουν και μετά, οπότε θα το καταλάβω. Επίσης μου είπε ότι ενώ τώρα έχουμε λευκά υγρά μόνο μπροστά στο εσώρουχο, όταν έρθει η ώρα, μπορεί να δω μια μεγάλη λευκή βλέννα που θα φτάνει ως πισω.. Να μην αγχωθω ούτε με τα πονακια ούτε με τα νερά, να κάνω ένα μπάνιο να πάρω τη βαλιτσουλα μου και να ξεκινήσω.. και τις λέω υπάρχει τόσος χρόνος, από κορινθο-Αθηνα? Και μου είπε ναι.. γιατί είχα ένα άγχος μήπως δεν προλαβαίνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lucky39 Κορίτσι μου, πρώτη φορά το ακούω αυτό με τα βλαστοκύτταρα και τον ομφαλιο λωρο. Κανένας δε μου το είπε.  Θα ρωτήσω και θα μάθω...

Σε 10 μερούλες θα έχεις την μπέμπα σου αγκαλιά!!! 💝💝💝 Καλώς να την δεχτείτε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Πάντως εμένα η μαία σε εκείνο το μάθημα τοκετού μου είχε πει πως η θα σπάσουν τα νερά, τα οποία είναι σαν το νερό το κανονικό, η θα με πιάσουν πονακια, που θα έχουν ίση απόσταση μεταξύ τους.. δλδ κάθε 7-10 λεπτά.. αυτά είναι τα σημάδια. Και όταν τη ρώτησα αν σπάσουν τα νερά και κάνω μπάνιο, και δεν το καταλάβω? Και μου λέει δεν φεύγουν όλα με τη μία, θα τρέχουν και μετά, οπότε θα το καταλάβω. Επίσης μου είπε ότι ενώ τώρα έχουμε λευκά υγρά μόνο μπροστά στο εσώρουχο, όταν έρθει η ώρα, μπορεί να δω μια μεγάλη λευκή βλέννα που θα φτάνει ως πισω.. Να μην αγχωθω ούτε με τα πονακια ούτε με τα νερά, να κάνω ένα μπάνιο να πάρω τη βαλιτσουλα μου και να ξεκινήσω.. και τις λέω υπάρχει τόσος χρόνος, από κορινθο-Αθηνα? Και μου είπε ναι.. γιατί είχα ένα άγχος μήπως δεν προλαβαίνω.. 

Και εμένα τα ίδια μου είπε στο σεμινάριο για τα σημάδια και επιπλέον ότι μπορεί να δω και λίγο αίμα πριν την έναρξη του τοκετού να μη φοβηθω.. για τα υγρά επειδή η αδερφή μου έχανε αμνιακό από λίγο πριν μπει στον μήνα της, όπως καταλαβαίνεις θα εσκαγα αν δεν ρωτούσα αλλά εντάξει όλα καλά..όλα φυσιολογικά είναι όπως λες.. και μένα μου είπαν ότι υπάρχει χρόνος να μην αγχωνόμαστε, κάνουμε το μπανάκι μας ετοιμαζόμαστε κλπ.. εδώ και για την επισκληριδιο που είπα ότι θέλω να κάνω μου λέει "μια χαρά θα μας βγουν οι ώρες που πρέπει να περάσουν από την αντιπηκτική μην αγχώνεσαι καθόλου".. πολύ χαλαρούς τους βλέπω τους δικούς μου, χιχι!! Μακάρι να ναι έτσι και μια χαρά θα τα πάμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Και εμένα τα ίδια μου είπε στο σεμινάριο για τα σημάδια και επιπλέον ότι μπορεί να δω και λίγο αίμα πριν την έναρξη του τοκετού να μη φοβηθω.. για τα υγρά επειδή η αδερφή μου έχανε αμνιακό από λίγο πριν μπει στον μήνα της, όπως καταλαβαίνεις θα εσκαγα αν δεν ρωτούσα αλλά εντάξει όλα καλά..όλα φυσιολογικά είναι όπως λες.. και μένα μου είπαν ότι υπάρχει χρόνος να μην αγχωνόμαστε, κάνουμε το μπανάκι μας ετοιμαζόμαστε κλπ.. εδώ και για την επισκληριδιο που είπα ότι θέλω να κάνω μου λέει "μια χαρά θα μας βγουν οι ώρες που πρέπει να περάσουν από την αντιπηκτική μην αγχώνεσαι καθόλου".. πολύ χαλαρούς τους βλέπω τους δικούς μου, χιχι!! Μακάρι να ναι έτσι και μια χαρά θα τα πάμε..

Χαχαχα, Και οι δικοί μου έτσι χαλαροί είναι!! Προσπαθώ να τους εμπιστευτώ γιατι εκείνοι ξέρουν γιατί φοβάμαι με το άγχος που έχω εγώ θα με πιάσει πανικός.. για να μην σου πω για τον άντρα μου, αγχώνεται που αγχώνεται τοοσο, έχει και τη μαμά του να του λέει, να έρθετε να μεινετε εδώ (μένουν Αθήνα) τώρα στον 9ο, γιατί δεν θα προλάβετε να έρθετε και τον αγχωνει χειρότερα!! Εντάξει για καλό το λέει.. είχε κάποια προβλήματα εκείνη και γέννησε πρόωρα, και φοβάται.. αλλά εγώ θέλω αυτές τις μέρες να είμαι σπιτάκι μου, στο κρεβατάκι μου, δεν μπορώ αλλού.. (είναι υπέροχοι άνθρωποι τα πεθερικά μου, αγαπιόμαστε πολύ, αλλά σαν το σπίτι μου πουθενά) οπότε της λέω σταματά το άγχος, εάν είχα πρόβλημα, εννοείται θα ερχόμουν να μείνω εδώ, αλλά τώρα είναι όλα καλά και θα πηγαινοέρχομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/3/2022 at 10:42 ΠΜ, ο/η Tinkerbelly είπε:

Να σας ζήσει η κορούλα σας, γερή κι ευτυχισμένη να είναι! Τι όμορφες στιγμές! Να έχετε υγεία να την βλέπετε να μεγαλώνει! Ελπίζω να είστε όλοι καλά και σύντομα να βρείτε τους ρυθμούς σας όταν με το καλό επιστρέψετε στο σπιτάκι σας! 

💕🎈💝👨‍👩‍👧

Ευχαριστούμε πολύ τινκερμπελυ μου να είσαι καλά!!! Εύχομαι έτσι όλα καλά να κυλήσουν για όλες μας τα πράγματα!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα! Γεια σας!!! Πω πω έχω να μπω πολύ καιρό. Διάβασα όλα τα νέα σας και χαίρομαι που όλα πάνε καλά και σε λίγο καιρό θα έχουμε καινούρια μπεμπακια στην παρέα μας!!! 

Τα δικά μας νέα είναι ντα εξής. Η μπέμπα είναι μια τρέλα είναι ήσυχο μωρό δεν έχω παράπονο, είναι μαμ κακά και νάνι στην κυριολεξία! Παρόλα αυτά εγώ νιώθω λίγο κουρασμένη γιατί από την υπερένταση το βράδυ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά! Θηλάζουμε αποκλειστικα και είμαστε πολύ χαρούμενες γι'αυτό και οι δύο μας! Η ανάρρωση από την καισαρική ήταν πολύ εύκολη ειλικρινά, δεν το περίμενα έτσι ακριβώς.την τρίτη θα βγάλω και τα ράμματα και θα μας δεί και παιδίατρος να ζυγίσουμε κλπ.Ο μπαμπάς μας τρελαμμενος με την κόρη και γενικά είμαστε στα καλύτερα μας! 

Επίσης σήμερα ήταν η πρώτη φορά που κάναμε μπάνιο χωρίς κλάματα και ήταν η καλύτερη στιγμή της ημέρας.

Δεν θέλω να φεύγει από δίπλα μου είμαστε αυτοκιλλητακια! Το καλύτερο είναι όταν την θηλάζω και με κοιτάει στα μάτια τι έρωτας είναι αυτός θεέ μου!!! 

Τώρα που έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι θα μπαίνω πιο συχνά. 

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας οπότε και όπως αυτά θέλουν αρκεί να είναι υγιή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα! Γεια σας!!! Πω πω έχω να μπω πολύ καιρό. Διάβασα όλα τα νέα σας και χαίρομαι που όλα πάνε καλά και σε λίγο καιρό θα έχουμε καινούρια μπεμπακια στην παρέα μας!!! 

Τα δικά μας νέα είναι ντα εξής. Η μπέμπα είναι μια τρέλα είναι ήσυχο μωρό δεν έχω παράπονο, είναι μαμ κακά και νάνι στην κυριολεξία! Παρόλα αυτά εγώ νιώθω λίγο κουρασμένη γιατί από την υπερένταση το βράδυ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά! Θηλάζουμε αποκλειστικα και είμαστε πολύ χαρούμενες γι'αυτό και οι δύο μας! Η ανάρρωση από την καισαρική ήταν πολύ εύκολη ειλικρινά, δεν το περίμενα έτσι ακριβώς.την τρίτη θα βγάλω και τα ράμματα και θα μας δεί και παιδίατρος να ζυγίσουμε κλπ.Ο μπαμπάς μας τρελαμμενος με την κόρη και γενικά είμαστε στα καλύτερα μας! 

Επίσης σήμερα ήταν η πρώτη φορά που κάναμε μπάνιο χωρίς κλάματα και ήταν η καλύτερη στιγμή της ημέρας.

Δεν θέλω να φεύγει από δίπλα μου είμαστε αυτοκιλλητακια! Το καλύτερο είναι όταν την θηλάζω και με κοιτάει στα μάτια τι έρωτας είναι αυτός θεέ μου!!! 

Τώρα που έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι θα μπαίνω πιο συχνά. 

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας οπότε και όπως αυτά θέλουν αρκεί να είναι υγιή! 

 

Κοριτσακι μου γλυκό, να σας ζήσει η μπέμπα σας ♥️ πάντα γερή, τυχερή ευτυχισμένη! Τι όμορφα είναι όλα αυτά που περιγράφεις, ανυπομονώ να τα ζήσω... 

Σας φιλώ 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dreamer1 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα! Γεια σας!!! Πω πω έχω να μπω πολύ καιρό. Διάβασα όλα τα νέα σας και χαίρομαι που όλα πάνε καλά και σε λίγο καιρό θα έχουμε καινούρια μπεμπακια στην παρέα μας!!! 

Τα δικά μας νέα είναι ντα εξής. Η μπέμπα είναι μια τρέλα είναι ήσυχο μωρό δεν έχω παράπονο, είναι μαμ κακά και νάνι στην κυριολεξία! Παρόλα αυτά εγώ νιώθω λίγο κουρασμένη γιατί από την υπερένταση το βράδυ δεν κοιμάμαι καθόλου καλά! Θηλάζουμε αποκλειστικα και είμαστε πολύ χαρούμενες γι'αυτό και οι δύο μας! Η ανάρρωση από την καισαρική ήταν πολύ εύκολη ειλικρινά, δεν το περίμενα έτσι ακριβώς.την τρίτη θα βγάλω και τα ράμματα και θα μας δεί και παιδίατρος να ζυγίσουμε κλπ.Ο μπαμπάς μας τρελαμμενος με την κόρη και γενικά είμαστε στα καλύτερα μας! 

Επίσης σήμερα ήταν η πρώτη φορά που κάναμε μπάνιο χωρίς κλάματα και ήταν η καλύτερη στιγμή της ημέρας.

Δεν θέλω να φεύγει από δίπλα μου είμαστε αυτοκιλλητακια! Το καλύτερο είναι όταν την θηλάζω και με κοιτάει στα μάτια τι έρωτας είναι αυτός θεέ μου!!! 

Τώρα που έχω αρχίσει να προσαρμόζομαι θα μπαίνω πιο συχνά. 

Εύχομαι σε όλες σας με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας οπότε και όπως αυτά θέλουν αρκεί να είναι υγιή! 

 

Κορίτσι μου χαίρομαι που είστε όλοι τοοοσο καλά!! Τι όμορφα είναι όσα περιγράφεις.. χαίρομαι πολύ και για την τομουλα σου, που αναρρώσες όμορφα και γρήγορα!! Καλή συνέχεια με αυτές τις απίστευτες στιγμές σε όλους σας!! Να μας γράφεις οπότε μπορείς!! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/4/2022 at 8:48 ΜΜ, ο/η Lucky39 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, καλό μήνα με ευχάριστες εξελίξεις για όλες μας, και τα μωράκια μας με το καλό κοντά μας! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να κάνετε υπομονή όπως λέει κι ο γιατρός σου κουνελάκι! Πήγα κι εγώ για δεύτερο καρδιοτοκογράφο σήμερα, όλα καλά και ήρεμα. Γενικά τις τελευταίες μέρες πάντως κινείται πολύ το παιδί, τη νιώθω συνέχεια. 

Παρ'όλα αυτά, έχουμε πολλές εξελίξεις μιας και ξαναμιλήσαμε με τον γιατρό μου γιατί τον προβληματίζει η προηγούμενη εμπέβαση αφαίρεσης ινομυωμάτων που έχω κάνει και τελικά καταλήξαμε να κάνουμε καισαρική για να μη διακινδυνέψουμε ενδεχόμενη πίεση της μήτρας. Οπότε σήμερα κλείσαμε και την ημερομηνία!! 

12 Απρίλη έρχεται η μικρή μας και δε μπορώ να το πιστέψω!!!😱

Με το καλό κοριτσάκι μου!!! Ο,τι καλύτερο εύχομαι!!.πως είσαι ;; Πώς νιώθεις; Φτάνει η ώρα...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2022 at 2:10 ΠΜ, ο/η Κουνελακι36 είπε:

Κορίτσια μου, πήγα και εγώ στο γιατρό, όλα είναι εξαιρετικά μου είπε.. οι εξετάσεις μου άψογες, έχω χάσει και 1 κιλό, οπότε από την αρχή είμαι στο +7 και είναι πολύ καλο.. δεν μπορώ να φάω του είπα από το στομάχι μου, και μου λέει εφόσον περνει ο μικρός, όλα καλά και υπομονη..ο καρδιοτοκογραφος μια χαρά, ο υπέρηχος μια χαρά, ο μεμπουλης μια χαρά.. δόξα το Θεο.. μάλλον έχει βολεύτει εκεί μέσα.. να σας πω και εμένα άλλες φορές χορεύει και άλλες ήρεμα πράγματα.. είναι ήδη 3600, μεγάλο μωρό όπως ξέρουμε.. μου είπε θα φτάσει σίγουρα 4 κιλά!! ( Ευτυχώς πήρα λίγα ρούχα..) θα πάμε όπως μας πάει είπε εφόσον όλα είναι καλά.. την άλλη εβδομάδα θα ξαναπάω.. 

Ποποοο τι μεγάλο μωρό!!!  Ποτέ σου δίνει τελική ημερομηνία κορίτσι μου;;θύμισε μου!!από κιλά τίποτα δεν έχεις πάρει...φαντάσου όλα αυτά είναι το μωρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/4/2022 at 2:14 ΠΜ, ο/η Eva29 είπε:

Κοριτσακι μου γλυκό, να σας ζήσει η μπέμπα σας ♥️ πάντα γερή, τυχερή ευτυχισμένη! Τι όμορφα είναι όλα αυτά που περιγράφεις, ανυπομονώ να τα ζήσω... 

Σας φιλώ 😘😘😘

Εύα μου ;;;τι κάνεις;;;είσαι καλά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
    • Καλημέρα κορίτσια.Ηρθε η κυρία σήμερα...Λίγο νωρίτερα αυτή τη φορά.Περιμενω οδηγίες και ξεκινάω...Εύχομαι αυτή τη φορά να έρθει και να μείνει.🙏🙏🙏
    • @Pinacolada είμαι και κάποιας ηλικίας μάνα μου...δεν βλέπω!!!!!  
    • Χρύσα μου, δυστυχώς όταν είναι ο πατέρας σου αυτός που σε φέρνει σε αυτήν την κατάσταση, δεν είναι εύκολο να τον "αφήσεις"!  Νανούκο μου, σίγουρα δε νιώθω τύψεις για τις πράξεις των άλλων! Απο εχθές το βράδυ τη χαιδεύω και της μιλάω και της ζητάω συγγνώμη! Μουσικούλα δεν της έχω βάλει ακόμα, αλλά θα το προσπαθήσω! Ελκ μου, όταν ήταν έγκυος η 2η "μητέρα" μου στο μικρό μου αδελφό, ένα μεσημέρι γυρνάει ο πατέρας μου απο τη δουλειά και μας λέει... "Απολύθηκα"! Ήταν μεγάλο το σοκ αλλά το ξεπεράσαμε και είναι όλα καλά! Ψυχραιμία κοριτσάκι μου και ΌΛΑ θα βρουν το δρόμο τους! ΌΛΑ ΠΆΝΤΑ ΓΙΑ ΚΑΛΌ!!!
    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...