Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δεν αισθάνομαι το έμβρυο


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα! Βρίσκομαι στη 18η εβδομάδα, πρώτη εγκυμοσύνη, και έχω την εντύπωση ότι από την προηγουμένη εβδομάδα είχα αρχίσει να αισθάνομαι δειλά δειλά μικρά χτυπηματακια (ή φουρφουρισματα να πω🙂)

Ωστόσο εχθές όλη μέρα και σήμερα μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί κάτι και αγχώθηκα πολύ!Μίλησα με τον γιατρό μου φυσικά,και μου είπε πως είναι νωρίς ακόμη για να το καταλαβαίνω κάθε μέρα και πως είναι φυσιολογικό να μην αντιλαμβάνομαι όλες του τις κινήσεις γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα.Προσπαθω να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω!Θα με βοηθούσε πολύ να ακούσω ανάλογες εμπειρίες!!!🙂🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mary flower είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Βρίσκομαι στη 18η εβδομάδα, πρώτη εγκυμοσύνη, και έχω την εντύπωση ότι από την προηγουμένη εβδομάδα είχα αρχίσει να αισθάνομαι δειλά δειλά μικρά χτυπηματακια (ή φουρφουρισματα να πω🙂)

Ωστόσο εχθές όλη μέρα και σήμερα μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί κάτι και αγχώθηκα πολύ!Μίλησα με τον γιατρό μου φυσικά,και μου είπε πως είναι νωρίς ακόμη για να το καταλαβαίνω κάθε μέρα και πως είναι φυσιολογικό να μην αντιλαμβάνομαι όλες του τις κινήσεις γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα.Προσπαθω να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω!Θα με βοηθούσε πολύ να ακούσω ανάλογες εμπειρίες!!!🙂🙏

Καλησπέρα κορίτσι!! Εγώ είμαι 29+6 και είναι και μένα η πρώτη μου εμπειρία. Εγώ το μπεμπάκι μου το κατάλαβα στην 22η βδομάδα, πιο πριν ένιωθα αυτά τα φουρφουρίσματα που λες και συ αραιά και που. Μόλις περάσει καμιά βδομαδούλα ακόμη και έπειτα θα το νιώθεις στο πετσί σου που λένε ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Εγώ είμαι 29+6 και είναι και μένα η πρώτη μου εμπειρία. Εγώ το μπεμπάκι μου το κατάλαβα στην 22η βδομάδα, πιο πριν ένιωθα αυτά τα φουρφουρίσματα που λες και συ αραιά και που. Μόλις περάσει καμιά βδομαδούλα ακόμη και έπειτα θα το νιώθεις στο πετσί σου που λένε ☺️ 

🥰🥰 Ευχαριστώ!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Vickypucca είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!! Εγώ είμαι 29+6 και είναι και μένα η πρώτη μου εμπειρία. Εγώ το μπεμπάκι μου το κατάλαβα στην 22η βδομάδα, πιο πριν ένιωθα αυτά τα φουρφουρίσματα που λες και συ αραιά και που. Μόλις περάσει καμιά βδομαδούλα ακόμη και έπειτα θα το νιώθεις στο πετσί σου που λένε ☺️ 

Ευχαριστώ!🥰🥰Με το καλό το μικρακι σου!🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mary flower είπε:

Ευχαριστώ!🥰🥰Με το καλό το μικρακι σου!🙂

Κι εσύ κορίτσι!! Όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι γιατί δεν κάνει για το μπεμπάκι και όλα θα έρθουν στην ώρα τους ✌️😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι κι εγω κοριτσι μου στην αρχη ενιωθα σπανια ετσι κατι σαν φτερουγισμα. Με το καλο να το παρεις αγκαλιτσα σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια από τα ίδια και εγώ, όταν μπήκα στις 18 εβδομάδες άρχισα να νιώθω τις κινήσεις του εμβρύου, αλλά μπορεί μετά για μια μέρα να μην είχα κάποιο σημάδι του κ αγχωνομουν υπερβολικά!!! 

Μετά τις 23 εβδομάδες αν θυμάμαι καλά μου έδειχνε καθημερινά και συχνότερα την παρουσία του!!Μην ανησυχείς, από τη στιγμή που στο είπε και ο γιατρός σου! 

Υπομονή σε 2 με 3 εβδομάδες να είσαι σίγουρη ότι θα το καταλαβαίνεις πολύ καλύτερα. 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η mary flower είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Βρίσκομαι στη 18η εβδομάδα, πρώτη εγκυμοσύνη, και έχω την εντύπωση ότι από την προηγουμένη εβδομάδα είχα αρχίσει να αισθάνομαι δειλά δειλά μικρά χτυπηματακια (ή φουρφουρισματα να πω🙂)

Ωστόσο εχθές όλη μέρα και σήμερα μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί κάτι και αγχώθηκα πολύ!Μίλησα με τον γιατρό μου φυσικά,και μου είπε πως είναι νωρίς ακόμη για να το καταλαβαίνω κάθε μέρα και πως είναι φυσιολογικό να μην αντιλαμβάνομαι όλες του τις κινήσεις γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα.Προσπαθω να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω!Θα με βοηθούσε πολύ να ακούσω ανάλογες εμπειρίες!!!🙂🙏

Καλημερα κορίτσι μου. Κ εγω 18η εβδομάδα ειμαι μολις μπηκα.. Ακομα τιποτα δεν εχω νιωσει και ανυπομονω! Με πιάνει πανικος που δεν το καταλαβαίνω ακομα οτι κατι συμβαίνει. Πρέπει να ηρεμήσουμε και να εμπιστευτουμε τα ψυχουλακια μας να μην τ αγχωνουμε. Εύχομαι ολα να πανε καλα και να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η EleftheriaF είπε:

Καλημερα κορίτσι μου. Κ εγω 18η εβδομάδα ειμαι μολις μπηκα.. Ακομα τιποτα δεν εχω νιωσει και ανυπομονω! Με πιάνει πανικος που δεν το καταλαβαίνω ακομα οτι κατι συμβαίνει. Πρέπει να ηρεμήσουμε και να εμπιστευτουμε τα ψυχουλακια μας να μην τ αγχωνουμε. Εύχομαι ολα να πανε καλα και να τα κρατήσουμε στην αγκαλιά μας. 

Καλημέρα!! Συμφωνώ απόλυτα!🙂Απλώς πανικοβλήθηκα γιατί πίστευα πως τις προηγούμενες ημέρες το αισθανομουν και ξαφνικά σταμάτησα να το καταλαβαίνω!Τι να πω!;!;🙂🙂Πρέπει να ηρεμήσω κι εγώ και να περιμένω!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mary flower είπε:

Καλημέρα!! Συμφωνώ απόλυτα!🙂Απλώς πανικοβλήθηκα γιατί πίστευα πως τις προηγούμενες ημέρες το αισθανομουν και ξαφνικά σταμάτησα να το καταλαβαίνω!Τι να πω!;!;🙂🙂Πρέπει να ηρεμήσω κι εγώ και να περιμένω!!🥰

Στα λεω για να τ ακουω κ εγω. Καθε εβδομάδα παιρνω τηλέφωνο τον γιατρό μου κ του κανω ερωτήσεις. Αφου πλεον του λεω εγω ειμαι η ενοχλητικη. Ευτυχώς ειναι παρα πολυ καλος και μου απανταει πολυ καλα και γλυκα σε ολα. Ο άντρας μου φυσικα ξεφυσαει καθε φορα που με βλέπει να τηλεφωνω. Πρεπει να ηρεμήσουμε. Μεχρι στιγμής πανε ολα καλα. Βημα βημα χαχα.. Ευτυχώς που είναι και αυτη η ομαδα και παίρνουμε κουραγιο και δυναμη η μια απο την άλλη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η EleftheriaF είπε:

Στα λεω για να τ ακουω κ εγω. Καθε εβδομάδα παιρνω τηλέφωνο τον γιατρό μου κ του κανω ερωτήσεις. Αφου πλεον του λεω εγω ειμαι η ενοχλητικη. Ευτυχώς ειναι παρα πολυ καλος και μου απανταει πολυ καλα και γλυκα σε ολα. Ο άντρας μου φυσικα ξεφυσαει καθε φορα που με βλέπει να τηλεφωνω. Πρεπει να ηρεμήσουμε. Μεχρι στιγμής πανε ολα καλα. Βημα βημα χαχα.. Ευτυχώς που είναι και αυτη η ομαδα και παίρνουμε κουραγιο και δυναμη η μια απο την άλλη. 

Ναι!!!! Ευτυχώς!!! Λειτουργεί κάπως σαν "ηρεμιστικό"..Απλώς μωρέ κάθε μέρα ακούμε τόσα γύρω μας και τρομοκρατουμαστε... Εγώ τουλάχιστον!🙂 Εύχομαι καλή χαλάρωση και απόλαυση της εγκυμοσύνης σε όλες μας!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...
στις On 20/8/2021 at 2:51 ΜΜ, ο/η mary flower είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Βρίσκομαι στη 18η εβδομάδα, πρώτη εγκυμοσύνη, και έχω την εντύπωση ότι από την προηγουμένη εβδομάδα είχα αρχίσει να αισθάνομαι δειλά δειλά μικρά χτυπηματακια (ή φουρφουρισματα να πω🙂)

Ωστόσο εχθές όλη μέρα και σήμερα μέχρι στιγμής δεν έχω αντιληφθεί κάτι και αγχώθηκα πολύ!Μίλησα με τον γιατρό μου φυσικά,και μου είπε πως είναι νωρίς ακόμη για να το καταλαβαίνω κάθε μέρα και πως είναι φυσιολογικό να μην αντιλαμβάνομαι όλες του τις κινήσεις γιατί είναι πολύ μικρό ακόμα.Προσπαθω να μην το σκέφτομαι και να χαλαρώσω!Θα με βοηθούσε πολύ να ακούσω ανάλογες εμπειρίες!!!🙂🙏

Καλησπέρα !!!

Μετά από τόσες βδομάδες, μπορείς να μας πεις την εμπειρία σου τώρα ;;

Μπήκα χθες στη 19η βδομάδα , αλλα δεν είμαι σίγουρη αν καταλαβαίνω το μωράκι ή απλά κάνει η κοιλια μου περίεργα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...