Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πότε να κάνω χοριακη;


Ήρα__

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες! Είμαι νέο μελος και χρειάζομαι την βοήθεια σας.22 Ιούλιου πρώτη μέρα περιόδου με κύκλο περίπου 26-29 ημερών. Καναμε την πρώτη φιλότιμη προσπάθεια με τον σύζυγο μου για μωράκι.Ηδη δυο βδομαδες πριν έχω συμπτώματα περιόδου,ενώ συνηθωσ Έχω 2-3 μέρες πριν.Παρασκευή 13 Αυγούστου κάνω πρώιμο τεστ(first step) και βγαίνει αρνητικό.απογοητεύομαι.. Δευτέρα 16 Αυγούστου μου έρχεται αιμα αλλά όχι όπως το συνηθες της περίοδου μου και μου φεύγει εντελως η ιδέα για μωρό.. κρατάει δυο μέρες και σταματάει απότομα,πρώτη φορά στη ζωή μου συμβαίνει αυτό,πάντα σταθερά κραταει 5 μερεσ.Μου ξαναέρχεται η ελπίδα! Χθες Πέμπτη 19 Αυγούστου κάνω τεστ το βραδάκι και βγαίνει πάλι αρνητικό. Να σημειωσω ότι κατά μέσο όρο πίνω τουλάχιστον 7 λίτρα νερό την ημέρα. Έχω ακόμη πονάκια και πρησμένο στήθος τα οποία κατά κανόνα υποχωρούν μετά το πέρας της περιόδου. Η απορία μου είναι ποτέ να κάνω την χοριακη με αίμα για μάθω σίγουρα αν είμαι ή όχι; Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Ηρα. Τα τεστ θελουν με τα πρωινα ουρα , οποτε το βραδινο τεστακι μην το πολυλαμβανεις υποψιν σου. Χοριακη να κανεις καλυτερα την πρωτη μερα καθυστερησης :) Μακαρι να πανε ολα οπως τα ονειρευεσαι και να εχεις θετικο τεστακι και μια τελεια χοριακη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ πολύ Ηλεκτρα! Μόλις γυρισα απ το μικροβιολογικό,Δευτέρα μεσημέρι θα έχω τα αποτελέσματα.. Άντε να περάσει το Σαββατοκύριακο🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/8/2021 at 6:55 ΜΜ, ο/η Ήρα__ είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ Ηλεκτρα! Μόλις γυρισα απ το μικροβιολογικό,Δευτέρα μεσημέρι θα έχω τα αποτελέσματα.. Άντε να περάσει το Σαββατοκύριακο🙄🙄

Καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! 🙏🙏♥️♥️ Περιμενουμε τα νεα σου και μια υψηλη χοριακη!!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρνητική δυστυχώς 1,20 μονάδες .. Αλλά ακόμη έχω πρηξίματα και τα πονάκια μάλλον πρόκειται για ανωμαλία του κύκλου😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Ήρα__ είπε:

Αρνητική δυστυχώς 1,20 μονάδες .. Αλλά ακόμη έχω πρηξίματα και τα πονάκια μάλλον πρόκειται για ανωμαλία του κύκλου😞

Κρίμα.. Μην σε παίρνει από κάτω κορίτσι μου. πάρε μια βαθιά ανάσα και πάμε για τον επόμενο μήνα! 💪 αισιοδοξία και θετική ενέργεια για τα καλύτερα που έρχονται!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ ευχαριστώ παρά πολύ! Όταν ειδα τα αποτελέσματα αντέδρασα πολύ ψύχραιμα η αλήθεια είναι και δεν το περίμενα αλλά όσο περνάει η ώρα με παίρνει από κάτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Ήρα__ είπε:

Σ ευχαριστώ παρά πολύ! Όταν ειδα τα αποτελέσματα αντέδρασα πολύ ψύχραιμα η αλήθεια είναι και δεν το περίμενα αλλά όσο περνάει η ώρα με παίρνει από κάτω..

Ειναι το σοκ στην αρχη.

Κι εγω αυτο το μηνα το ειχα καραπιστεψει.. ηταν ο πρωτος μηνας που χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας κ ειχαμε τις καταλληλες επαφες (χρονικα) κ μετα τις επαφες ειχα γ πρωτη φορα λιγο ροζ αιμα στο 2ο μισο του κυκλου κ λεω οπα εδω ειμαστε!! Κτ γινεται.. οταν ηρθε η περιοδος επεσα να πεθανω. Δε μπορουσα να το ελεγξω.. κ ημουν κ διακοπες κ με κατεστρεψε.. τεσπα!! Τωρα ξαναγεμισα ελπιδα κ αισιοδοξια.. μην χαθει κι αυτος ο μηνας!! Παμε δυνατα!! 💪😍

Με το να πεφτουμε ψυχολογικα δεν μας βοηθαμε..

παρε το χρονο σου κ εξεφρασε τη στεναχωρια σου αλλα μετα βαλε ενα φρενο και προσπαθησε ξανα!!!! 😉💖

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...