Μετάβαση σε περιεχόμενο

Να με αγχώνει η χοριακη;


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Είμαι 5εβδομαδων και 1 ημέρας έγκυος! 

Έκανα μια χοριακη την προηγούμενη εβδομάδα ( 3εβδ και 6 ημ) και είχα μια τιμή 847 μονάδες. Έκανα και μια δεύτερη καθ'υποδειξη του ιατρού μου δυο μέρες αργότερα (4+1) και είχα επόμενη τιμή 1746.

Με όσα έχω διαβάσει έχω φοβηθεί ότι ίσως οι τιμές είναι αρκετά υψηλές για τις εβδομάδες κύησης μου. Τι πιστεύετε εσείς; 

Έκανα και σήμερα μια επαναληπτική και περιμένω τιμή. Σάββατο έχοε ραντεβού για τον πρώτο μας υπέρηχο! Ελπίζω όλα να είναι καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MrsD είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Είμαι 5εβδομαδων και 1 ημέρας έγκυος! 

Έκανα μια χοριακη την προηγούμενη εβδομάδα ( 3εβδ και 6 ημ) και είχα μια τιμή 847 μονάδες. Έκανα και μια δεύτερη καθ'υποδειξη του ιατρού μου δυο μέρες αργότερα (4+1) και είχα επόμενη τιμή 1746.

Με όσα έχω διαβάσει έχω φοβηθεί ότι ίσως οι τιμές είναι αρκετά υψηλές για τις εβδομάδες κύησης μου. Τι πιστεύετε εσείς; 

Έκανα και σήμερα μια επαναληπτική και περιμένω τιμή. Σάββατο έχοε ραντεβού για τον πρώτο μας υπέρηχο! Ελπίζω όλα να είναι καλά! 

Καλησπέρα και εύχομαι να πάνε όλα καλά !! 

Απ' ότι έχω καταλάβει πιο πολύ στη χοριακη κοιτάμε την εξέλιξη της και όχι τόσο το νούμερο της.  Αν και εσένα είναι άριστο! 

Εμένα πάντως που είχα λίγο πιο υψηλές τιμές για την εβδομάδα μου στην αρχή αποδείχτηκε ότι είχα δύο σακουλάκια! Βέβαια το ένα άντεξε και συνεχίζει ακόμα...

Μπορεί η σύλληψη να έγινε νωρίτερα! Θα μάθεις με το καλό το Σάββατο! 

Εγώ στη θέση σου δεν θα ανησυχούσα είναι αρκετά καλή η τιμή! 

Περιμένουμε νέα ! 🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Είμαι 5εβδομαδων και 1 ημέρας έγκυος! 

Έκανα μια χοριακη την προηγούμενη εβδομάδα ( 3εβδ και 6 ημ) και είχα μια τιμή 847 μονάδες. Έκανα και μια δεύτερη καθ'υποδειξη του ιατρού μου δυο μέρες αργότερα (4+1) και είχα επόμενη τιμή 1746.

Με όσα έχω διαβάσει έχω φοβηθεί ότι ίσως οι τιμές είναι αρκετά υψηλές για τις εβδομάδες κύησης μου. Τι πιστεύετε εσείς; 

Έκανα και σήμερα μια επαναληπτική και περιμένω τιμή. Σάββατο έχοε ραντεβού για τον πρώτο μας υπέρηχο! Ελπίζω όλα να είναι καλά! 

Δεν υπάρχει λόγος να σε τρομάζει η ψιλή χοριακή, η χοριακή γενικά έχει μεγάλο εύρος, άσε που αυτό μπορεί να δείχνει ότι έχεις δύο σποράκια 😊

Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MrsD είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας! 

Είμαι 5εβδομαδων και 1 ημέρας έγκυος! 

Έκανα μια χοριακη την προηγούμενη εβδομάδα ( 3εβδ και 6 ημ) και είχα μια τιμή 847 μονάδες. Έκανα και μια δεύτερη καθ'υποδειξη του ιατρού μου δυο μέρες αργότερα (4+1) και είχα επόμενη τιμή 1746.

Με όσα έχω διαβάσει έχω φοβηθεί ότι ίσως οι τιμές είναι αρκετά υψηλές για τις εβδομάδες κύησης μου. Τι πιστεύετε εσείς; 

Έκανα και σήμερα μια επαναληπτική και περιμένω τιμή. Σάββατο έχοε ραντεβού για τον πρώτο μας υπέρηχο! Ελπίζω όλα να είναι καλά! 

Συγχαρητήρια για τη εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου! Με το καλό σου εύχομαι!😃

ΜΗΝ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ! Τρομάζεις και ανησυχείς χωρίς λόγο! Το έκανα κι εγώ και για φαντάσου σύμπτωση! Ότι διάβαζα το είχα!😄 

Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός και εξαρτάται από πολλούς παράγοντες η τιμή της χοριακης.! Όπως πχ από το πότε έγινε η σύλληψη, τον κύκλο της κάθε γυναίκας, αν είναι ένα νινακι ή δύο , ακόμα και το φύλο έχω διαβάσει παίζει ρόλο! 

Εσύ να χαίρεσαι για το θαύμα που σου συμβαίνει και όλα θα πάνε καλά! 😘💗

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ!! Περιμένω το Σάββατο πως και πως να βεβαιωθώ ότι όλα πάνε καλά!

Η χθεσινή τιμή χοριακης μου ήταν στις 13470 μονάδες! Μετρώντας με βάση το κάθε πότε "πρέπει"να διπλασιάζεται είμαι εντός φυσιολογικων τιμών! Ευτυχώς!! Με ανακουφισε λίγο η αλήθεια ειναι.. 

Ελπίζω όλα να μας πάνε καλά!! Θα ενημερώσω για εξελίξεις το Σάββατο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...