Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιστολογικη εξεταση

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπερα. Μετά από απόξεση υστερα απο διαγνωση παλινδρομης κυησης έστειλα για ιστολογικη και καρυοτυπο το περιεχόμενο. Σήμερα πηρα τα ιστολογικα. Γράφει σαν συμπεράσματα στοιχεία ενδομητρίας κυησης με εκφυλιστικες αλλοιωσεις των χοριακων λαχνων (οίδημα του στρώματος και ατροφία της κυττατοβλαστης). Δεν αναφερει πουθενα παλλινδρομη. Υπαρχει περιπτωση να μην ήταν;; εχω τρελαθει. Διαβάζω άλλες ιστολογικες που το αναφέρουν. Πιο πανω γράφει και αλλα παρομοια αλλά έχω πάθει ένα σοκ λίγο με το συμπέρασμα. Μπορεί κάποια κοπέλα να με κατατωπισει; νιώθω ότι έχω πελαγωσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2021 at 6:27 ΜΜ, ο/η maraki1989 είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Μετά από απόξεση υστερα απο διαγνωση παλινδρομης κυησης έστειλα για ιστολογικη και καρυοτυπο το περιεχόμενο. Σήμερα πηρα τα ιστολογικα. Γράφει σαν συμπεράσματα στοιχεία ενδομητρίας κυησης με εκφυλιστικες αλλοιωσεις των χοριακων λαχνων (οίδημα του στρώματος και ατροφία της κυττατοβλαστης). Δεν αναφερει πουθενα παλλινδρομη. Υπαρχει περιπτωση να μην ήταν;; εχω τρελαθει. Διαβάζω άλλες ιστολογικες που το αναφέρουν. Πιο πανω γράφει και αλλα παρομοια αλλά έχω πάθει ένα σοκ λίγο με το συμπέρασμα. Μπορεί κάποια κοπέλα να με κατατωπισει; νιώθω ότι έχω πελαγωσει.

Καλημέρα. Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση, μην σκας. Και εγώ είχα κάνει ιστολογική μετά από παλινδρομη και τα ίδια νομίζω έγραφαν. Απλά εμένα έγινε σε δημόσιο νοσοκομείο. Για περεταιρω έλεγχο το στέλνεις ιδιωτικά που απ'ότι μου είπαν βγάζουν και πιθανή αιτία θανάτου.

στις On 16/8/2021 at 6:27 ΜΜ, ο/η maraki1989 είπε:

Καλησπέρα κοπελα μου, μην σκέφτεσαι τον λογο εγινε. Θρηνησε με τον τρόπο που θες εσυ και μετά μαζεψε τα κομμάτια σου και προχώρα. Το εζησα κι εγω ολο αυτο κ εγραφε κ σε μενα το ιδιο. Ποτε δεν εμαθα το λογο. Αλλαξα κ γιατρό, πηγα σε αιματολογο κανενας δεν βρηκε τον λογο. Ολοι μου ειπαν ετυχε. Πηρα τον χρόνο μου πενθησα. Κάθε φορά αναβα στην εκκλησία κερακι να το προσεχει ο θεος γιατί ειναι διπλα του μικρό αγγελουδακι. Η ζωη ομως και οι υποχρεώσεις τρεχουν δεν το ξεχασα όμως κανω ο, τι καλύτερο μπορώ σε διαθεση και εξετάσεις για να κρατήσουμε ενα μωράκι στην αγκαλια μας. 

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Απαντήσεις

• Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!!! ❤️
    • Το ένδοξο 95 ναιιιιι 🎉🎉🎉  ασε περνάει ο καιρος νεράκι  ποτε ήμουν 18 κ έμπαινα σχολή ποτε τελείωσα παντρεύτηκα έκανα ένα παιδί τώρα το δεύτερο Ούτε που κατάλαβα! 😅 ελαααα είμαστε παρά πολύ κονταααα απίστευτο! ❤️Σε λίγες μέρες η σειρά σου χαχαχα 
    • Ναι κ εγω την κρατάω την δικιά μ δε τη στέλνω νηπιαγωγείο αλλά από Μάρτη λεω να τη πάω. Δε γίνεται άλλο βαρέθηκε κ αυτή.  Εγω του έδινα κανονικό γάλα μετά ξεκίνησε να κλαίει στο μπουκαλι κ για λίγη ώρα μετά. Του ξεκινάω υποαλλεργικό ηρεμήσε ευτυχώς αλλά ο παιδίατρος μ έλεγε ότι είναι απ την αντιβίωση κ κλαίει μόνο στο βραδινό. Τελοσπαντων μ είπε τωτα που κόψαμε την αντιβίωση γυρνατο σιγά σιγά πάλι στο κανονικό. Ε εκεί που του έβαζα μια μεζούρα κανονικό κ το υπόλοιπο υποαλλεργικό ήταν εντάξει όταν όμως το έκανα μισό μισό ξεκίνησε πάλι τα κλάματα κ αυτό που λες στη κοιλιά. Κ έτσι το σταμάτησα το κανονικό.  Κρίμα ρε συ ο γιος σου πρέπει να είναι πολύ καλο παιδάκι!! Φτου με τον ματιάσω. Τι ωραία που θελει να κοιμάται!! Αγκαλιτσας! Κ το βράδυ πως τα κανονίζεις κ τα 2? Εγώ τον βάζω στο ριλαξ τον κουνάω λίγο με το πόδι κ κοιμάται κ μετά  τον βάζω στη κούνια ή μπορεί να κοιμηθεί κ όταν τον κρατάω να ρευτει. Λίγες φορές βέβαια. 
    • Πότε ξανά onesteps... Σκέφτομαι να τα πετάξω όπως είναι.... Ενώ μετά την μέρα της ωορρηξίας σύμφωνα με το ημερολόγιο εβγαιναν όλα τα τεστ αρνητικα χθες 5 μέρες πριν την περίοδο αποφάσισε το τεστ να σκουραινει.. Βέβαια το δεύτερο που έκανα το απόγευμα αρνητικοτατο... Ότι να ναι δηλαδή.... Το πρώτο είναι μεσημέρι και το δεύτερο απόγευμα
    • Σούπερ ναι η γλυκούλα μου ίσως είναι ήρεμη από τώρα..  Κορίτσια και κάτι άλλο βλέπω εδώ στο χαρτί γράφει ότι η μπεμπα έχει κεφαλικη προβολή και είδα στο γκουγκλ ότι αυτό σημαίνει ότι είναι με το κεφάλι κάτω !! Και ρωτώ, από τώρα ?? Δεν είναι νωρίς ??  Επίσης λέει ωρίμανση πλακούντα κφ τώρα τι σημαίνει αυτό δεν ξέρω. Βέβαια αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα μου το είχε πει... Ρωτώ πιο πολύ να δω και σε εσάς τι γράφει...
  • Νέες συζητήσεις

• Προσθήκη...