Μετάβαση σε περιεχόμενο

Xαμηλη tsh


Recommended Posts

Γεια σας!! Εχει καμια θεμα με τον θυρεοειδη της; Στον προγενετικο ελεγχο ανακαλυψα οτι εχω ανεβΑσμενη την θυρεοτροπΟ ορμονη μου tsh στο 5.5! Πηγα αμεσως σε ενδικρινολογο κ μου εδωσε χαπι!μεσα σε 6 βδομαδες επεσε στο 0.01! Μειωσα το χαπι κ τωρα παλι στις 6 βδομαδες ειναι στο 0,14 !!το ιδανικο για να μεινεις εγκυος ειναι το 2,5! Μου ειπε να σταματησω τις προσπαθειες μεχρι να ρυθμιστει!!εχω χασει ηδη 5 κυκλους😞 Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!εχει συμβει σε καμια;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσι μου! Εχω χασιμοτο εδω και 15 χρονια που το ανακαλυψα κι ειμαι με χαπακι Τ4.. Στην αρχη ζοριστηκα με την εννοια οτι επρεπε να αλλαζω χαπι μεχρι να ρυθμιστει συνεχεια και μετα 2 φορες το χρονο κανω εξετασεις κι αν χρειαστει ανεβαζω ή κατεβαζω τη δοση.. Η αληθεια ειναι οτι καλο ειναι να ρυθμιστει πρωτα σε ενα καλο επιπεδο γιατι ο θυροειδης παιζει τον ρολο του και στην εγκυμοσυνη και δημιουργει τα θεματακια του!

Θελει λιγο υπομονη στην αρχη μεχρι να βρεθει η σωστη δοση που θα στον ρυθμισει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Γεια σας!! Εχει καμια θεμα με τον θυρεοειδη της; Στον προγενετικο ελεγχο ανακαλυψα οτι εχω ανεβΑσμενη την θυρεοτροπΟ ορμονη μου tsh στο 5.5! Πηγα αμεσως σε ενδικρινολογο κ μου εδωσε χαπι!μεσα σε 6 βδομαδες επεσε στο 0.01! Μειωσα το χαπι κ τωρα παλι στις 6 βδομαδες ειναι στο 0,14 !!το ιδανικο για να μεινεις εγκυος ειναι το 2,5! Μου ειπε να σταματησω τις προσπαθειες μεχρι να ρυθμιστει!!εχω χασει ηδη 5 κυκλους😞 Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!εχει συμβει σε καμια;;;

Καλησπέρα Μαρίνα, Πόση δόση πήρες; Έγω είχα 5.5 TSH και πήρα των  50 για ένα μήνα και τώρα θα ξανατσεκάρω άμεσα εχω κι εγω μια ανησυχια μηπως πεσει πολυ. Πήγες στο ίδιο εργαστήριο; Προσοχή πρέπει να μετράς στο ίδιο εργαστήριο και την ίδια ωρα- ιδανικά μεταξύ 8 και 9 το πρωί γιατί εχει μεγαλες διακυμανσεις μεσα στη μερα. Τωρα ανησυχω μηπως μου επεσε κι εμενα τοσο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/8/2021 at 10:55 ΜΜ, ο/η Marina___ είπε:

Γεια σας!! Εχει καμια θεμα με τον θυρεοειδη της; Στον προγενετικο ελεγχο ανακαλυψα οτι εχω ανεβΑσμενη την θυρεοτροπΟ ορμονη μου tsh στο 5.5! Πηγα αμεσως σε ενδικρινολογο κ μου εδωσε χαπι!μεσα σε 6 βδομαδες επεσε στο 0.01! Μειωσα το χαπι κ τωρα παλι στις 6 βδομαδες ειναι στο 0,14 !!το ιδανικο για να μεινεις εγκυος ειναι το 2,5! Μου ειπε να σταματησω τις προσπαθειες μεχρι να ρυθμιστει!!εχω χασει ηδη 5 κυκλους😞 Συγγνωμη για το μεγαλο μηνυμα!εχει συμβει σε καμια;;;

Καλησπέρα... μάλλον δεν θέλεις να ακούσεις ποσο ήταν η δικιά μου tSh ... είσαι έτοιμη 28!!!!!! Μέσα σε 3 μήνες με ένα χάπι το είχα ρυθμίσει το ιδανικό είναι 1-4 οπότε κανονικά θα επανέλθει με ένα χαπάκι μάλλον τον 50 ή ακόμα και 25 θα σαι οκ . Σε εμένα καθυστέρηση γτ έπρεπε να πάρω 100 αλλά η καρδιά μου δεν θα το αντεχε και έτσι κάναμε αύξηση σταδιακά. Επίσης πότε δεν ρωτάω τον ενδοκρινολόγος ποσο είναι...αλλα αν είναι οκ . Δεν βλέπω αριθμούς αλλιως θα είχα άγχος. 

Καλό ήρθες στον κόσμο του χασιμοτο (δυστυχώς αρκετά άτομα παλεύουμε καθημερινά,γιατί ακόμα και ρυθμισμενο έχει τα θέματα του:-/ ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα Μαρίνα, Πόση δόση πήρες; Έγω είχα 5.5 TSH και πήρα των  50 για ένα μήνα και τώρα θα ξανατσεκάρω άμεσα εχω κι εγω μια ανησυχια μηπως πεσει πολυ. Πήγες στο ίδιο εργαστήριο; Προσοχή πρέπει να μετράς στο ίδιο εργαστήριο και την ίδια ωρα- ιδανικά μεταξύ 8 και 9 το πρωί γιατί εχει μεγαλες διακυμανσεις μεσα στη μερα. Τωρα ανησυχω μηπως μου επεσε κι εμενα τοσο!

Γεια σου ! Πηρα αρχικα 62! Μετα τις 6 εβδομαδες μου το κατεβασε στο 50! Δεν ξερω ισως δεν επρεπε να παιρνω τοσο μεγαλη δοση😞 τωρα θα προσπαθησω να τον βρω μεσα στη βδομαδα νΑ δω τι θα μου πει! Εχω χασει κ την πιστη μου στους γιατρους με αυτα που διαβαζω εδω μεσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marina___ είπε:

Γεια σου ! Πηρα αρχικα 62! Μετα τις 6 εβδομαδες μου το κατεβασε στο 50! Δεν ξερω ισως δεν επρεπε να παιρνω τοσο μεγαλη δοση😞 τωρα θα προσπαθησω να τον βρω μεσα στη βδομαδα νΑ δω τι θα μου πει! Εχω χασει κ την πιστη μου στους γιατρους με αυτα που διαβαζω εδω μεσα!

Θα κάνω εξέταση μεθαύριο και θα σου στείλω να σου πω κι εγώ που πηρα 50 αφού είχαμε αρχικά ίδια τιμή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/8/2021 at 6:00 ΜΜ, ο/η Marina___ είπε:

Γεια σου ! Πηρα αρχικα 62! Μετα τις 6 εβδομαδες μου το κατεβασε στο 50! Δεν ξερω ισως δεν επρεπε να παιρνω τοσο μεγαλη δοση😞 τωρα θα προσπαθησω να τον βρω μεσα στη βδομαδα νΑ δω τι θα μου πει! Εχω χασει κ την πιστη μου στους γιατρους με αυτα που διαβαζω εδω μεσα!

Καλησπέρα, μόλις πήρα αποτελέσματα. Είχα TSH 5,5 και μετά από 1 μήνα T4 των  50 εχω TSH 3,5. Δεν μπορω να καταλαβω πως σου επεσε τοσο, πραγματικα μου κανει εντυπωση γιατι δεν πηρες τεραστια δοση. Ισως βεβαια εξαρταται απο οργανισμο εκτος αν η αρχικη εξεταση ειναι λαθος>

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/8/2021 at 9:41 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλησπέρα, μόλις πήρα αποτελέσματα. Είχα TSH 5,5 και μετά από 1 μήνα T4 των  50 εχω TSH 3,5. Δεν μπορω να καταλαβω πως σου επεσε τοσο, πραγματικα μου κανει εντυπωση γιατι δεν πηρες τεραστια δοση. Ισως βεβαια εξαρταται απο οργανισμο εκτος αν η αρχικη εξεταση ειναι λαθος>

Καλησπερα, σε ευχαριστω που με θυμηθηκες!! Ναι μαλλον παιρνω μεγαλυτερη δοση απο οσο χρειζομαι! Δυστυχως λογω των ημερων δεν καταφερα να βρω τον γιατρο! Λογικα θα μου κατεβασει Κ αλλο τη δοση!εσενα μεχρι να ρυθμιστει σου ειπΕ να σταματησεις τις προσπαθειες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marina___ είπε:

Καλησπερα, σε ευχαριστω που με θυμηθηκες!! Ναι μαλλον παιρνω μεγαλυτερη δοση απο οσο χρειζομαι! Δυστυχως λογω των ημερων δεν καταφερα να βρω τον γιατρο! Λογικα θα μου κατεβασει Κ αλλο τη δοση!εσενα μεχρι να ρυθμιστει σου ειπΕ να σταματησεις τις προσπαθειες; 

Όχι δεν μου είπε τίποτα τέτοιο! εσενα σου ειπε να σταματησεις λογω πολυ χαμηλης ε?  ρωτησες και γυναικολοηγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμένα.  Έχω κι εγώ χασιμοτο που το έχω ανακαλύψει εδώ και 6-7 χρόνια περίπου αλλά δεν έχει χρειαστεί ρύθμιση ακόμα , μόνο στην πρώτη εγκυμοσύνη μου η TSH χρειάστηκε να κατέβει γιατί μετά απο λίγο καιρό έφτανε στο 2,5 . Τώρα απλά το παρακολουθώ . 

Ιδανικό για να μείνεις έγκυος δεν είναι το 2,5 αλλά το από 2,5 και κάτω απ' ότι μου έχει πει η γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος ( η οποία έχει κι αυτή χασιμοτο) άρα νομίζω είσαι μια χαρά ακόμη κι αν είναι μικρή η TSH σου.

Βέβαια μόλις ρυθμιστεί σίγουρα θα αυξηθούν οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος!! 

Έχεις κάνει κι άλλες εξετάσεις για το θυρεοειδή; πχ αντισώματα ; 

Σου εύχομαι να καταφέρεις όσο πιο σύντομα γίνεται να μείνεις έγκυος και να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Όχι δεν μου είπε τίποτα τέτοιο! εσενα σου ειπε να σταματησεις λογω πολυ χαμηλης ε?  ρωτησες και γυναικολοηγο?

Οταν εκανα την εξεταση κ Ηταν στο 0,01 μου ειπε οτι καλο θα ηταν να σταματησω τις προσπαθειες! Εμενα αυτο το ζορι μου.. Οτι χανω κυκλους ετσι…😞 Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι θεμα ενδοκρινολογου ο θυρεοειδης .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Christine_ είπε:

Καλησπέρα κι από εμένα.  Έχω κι εγώ χασιμοτο που το έχω ανακαλύψει εδώ και 6-7 χρόνια περίπου αλλά δεν έχει χρειαστεί ρύθμιση ακόμα , μόνο στην πρώτη εγκυμοσύνη μου η TSH χρειάστηκε να κατέβει γιατί μετά απο λίγο καιρό έφτανε στο 2,5 . Τώρα απλά το παρακολουθώ . 

Ιδανικό για να μείνεις έγκυος δεν είναι το 2,5 αλλά το από 2,5 και κάτω απ' ότι μου έχει πει η γυναικολόγος και η ενδοκρινολόγος ( η οποία έχει κι αυτή χασιμοτο) άρα νομίζω είσαι μια χαρά ακόμη κι αν είναι μικρή η TSH σου.

Βέβαια μόλις ρυθμιστεί σίγουρα θα αυξηθούν οι πιθανότητες να μείνεις έγκυος!! 

Έχεις κάνει κι άλλες εξετάσεις για το θυρεοειδή; πχ αντισώματα ; 

Σου εύχομαι να καταφέρεις όσο πιο σύντομα γίνεται να μείνεις έγκυος και να έχεις μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!! ❤️

Εχω κανει ολες τις εξετασεις οσο αφορα τον θυρεοειδη! Απλα ο ενδοκρινολος οταν μετα το 5,5 εκανα εξεταση κ ηταν στο 0.01 μου ειπε να σταματησω τις προσπαθειες γιατι υπαρχει πιθανοτητα αποβολης.. οποτε δεν παιρνω το ρισκο! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες! Να χαιρεσαΙ το παιδακι σου🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Είχα κι εγώ γύρω στο 5.5 tsh πριν 4 μήνες όμως επέλεξα να μην πάρω χάπι και να προσπαθήσω με διατροφη να την ρίξω..  θα πάω για εξετάσεις την μεθεπόμενη εβδομάδα να δω που βρίσκεται.. 

Να πηγαίνεις πάντα την ίδια ώρα 8-9 το πρωι γιατι εχει πολλες διακυμανσεις μεσα στη μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marina___ είπε:

Οταν εκανα την εξεταση κ Ηταν στο 0,01 μου ειπε οτι καλο θα ηταν να σταματησω τις προσπαθειες! Εμενα αυτο το ζορι μου.. Οτι χανω κυκλους ετσι…😞 Ο γυναικολογος μου ειπε οτι ειναι θεμα ενδοκρινολογου ο θυρεοειδης .. 

Τωρα στο μειωσε στο 50 η στο 25? Μακαρι να πεσει συντομα! Να πηγαινεις ιδια ωρα (8-9) και στο ιδιο εργαστηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 19/8/2021 at 7:07 ΜΜ, ο/η iriana είπε:

Είχα κι εγώ γύρω στο 5.5 tsh πριν 4 μήνες όμως επέλεξα να μην πάρω χάπι και να προσπαθήσω με διατροφη να την ρίξω..  θα πάω για εξετάσεις την μεθεπόμενη εβδομάδα να δω που βρίσκεται.. 

Καλημέρα!

Κι εγώ αρχές της εβδομάδας ανακάλυψα ότι έχω tsh 5,76. Είχα κάνει την εξέταση 7 το απόγευμα γιατί στο διαγνωστικό μου είπαν δεν παίζει κανένα ρόλο η ώρα, αλλά τώρα διαβάζω ότι μάλλον παίζει.

Ως προς την διατροφή για να την ρυθμίσεις είδες διαφορά; Θα σε πείραζε να μας πεις ποιες τροφές προσέχεις/ αποφεύγεις κλπ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

Εγώ πήγα χθες στην ενδοκρινολόγο και ήταν πολύ καθησυχαστικη!

Μου είπε ότι καταρχάς δεν σε εμποδίζει η tsh από μόνη της να μείνεις έγγυος και αυτό να το βγάλω από το μυαλό μου. Πάντα βέβαια με βάση και τις υπόλοιπες εξετάσεις, ιστορικό, ηλικία κλπ. Ιδανικά θέλουν να είναι κάτω από 2 για εξωσωματική όχι γενικά για κάθε εγκυμοσύνη από ότι κατάλαβα. Αλλά είπε για να μου φύγει και η ιδέα θα την ρυθμίσουμε για να έχουμε και τις ιδανικές συνθήκες, χωρίς όμως να σημαίνει ότι πρέπει να σταματήσουμε τις προσπάθειες ή ότι δεν θα προκύψει εγκυμοσύνη αυτό τον μήνα κλπ.

Γενικά μου ενέπνευσε μεγάλη εμπιστοσύνη έδειχνε να ξέρει και τι λέει και να το τεκμηριώνει. Μου έφτιαξε την διάθεση γιατι νόμιζα ότι μέχρι να ρυθμιστεί είμαι εκτός προσπαθειών, οπότε ποντάρω και στην καλή ψυχολογία από εδώ και πέρα και ο θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
στις On 7/9/2021 at 12:40 ΜΜ, ο/η lilian90 είπε:

Καλημέρα! 

Εγώ πήγα χθες στην ενδοκρινολόγο και ήταν πολύ καθησυχαστικη!

Μου είπε ότι καταρχάς δεν σε εμποδίζει η tsh από μόνη της να μείνεις έγγυος και αυτό να το βγάλω από το μυαλό μου. Πάντα βέβαια με βάση και τις υπόλοιπες εξετάσεις, ιστορικό, ηλικία κλπ. Ιδανικά θέλουν να είναι κάτω από 2 για εξωσωματική όχι γενικά για κάθε εγκυμοσύνη από ότι κατάλαβα. Αλλά είπε για να μου φύγει και η ιδέα θα την ρυθμίσουμε για να έχουμε και τις ιδανικές συνθήκες, χωρίς όμως να σημαίνει ότι πρέπει να σταματήσουμε τις προσπάθειες ή ότι δεν θα προκύψει εγκυμοσύνη αυτό τον μήνα κλπ.

Γενικά μου ενέπνευσε μεγάλη εμπιστοσύνη έδειχνε να ξέρει και τι λέει και να το τεκμηριώνει. Μου έφτιαξε την διάθεση γιατι νόμιζα ότι μέχρι να ρυθμιστεί είμαι εκτός προσπαθειών, οπότε ποντάρω και στην καλή ψυχολογία από εδώ και πέρα και ο θεός βοηθός!

Καλησπέρα.... έχω tsh 3.46

Ο γυναικολόγος και ο μικροβιολογος δν μ είπε τίποτα γ τις εξετάσεις μου... μιαλγα με μια συνάδελφο μου κ μ είπε την ιστορία της κ μ είπε πως κ αυτή είχε ανεβασμενη tsh... 

21 τ μηνα έχω ραντεβού σε ενδοκρινολογο να τις δείξω.... 

Παιδιά αγχώθηκα...έχω 6 μήνες που προσπαθούνε για παιδάκι κ δν μ πε κάνεις γ την tsh ότι πρέπει ν ναι μέχρι 2.5

Νιώθω  απογοητευση γ όλους αυτούς τους μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα.... έχω tsh 3.46

Ο γυναικολόγος και ο μικροβιολογος δν μ είπε τίποτα γ τις εξετάσεις μου... μιαλγα με μια συνάδελφο μου κ μ είπε την ιστορία της κ μ είπε πως κ αυτή είχε ανεβασμενη tsh... 

21 τ μηνα έχω ραντεβού σε ενδοκρινολογο να τις δείξω.... 

Παιδιά αγχώθηκα...έχω 6 μήνες που προσπαθούνε για παιδάκι κ δν μ πε κάνεις γ την tsh ότι πρέπει ν ναι μέχρι 2.5

Νιώθω  απογοητευση γ όλους αυτούς τους μήνες!

Η ιδανική τιμη ειναι μεχρι 2,5 αλλα ο ενδοκρινολογος θα κρινει σε συνδιασμο κ με τις αλλες εξετασεις που ειναι στο πακετο θυροειδη κ θα πρεπει να τις κανεις σιγιυρα δηλαδη την ft3 , ft4 antipto ,Anti tg και υπερηχο θυροειδους !δεν ειναι πολυ υψηλη η δικη σου και ισως να μην εχεις θεμα με αυτο απλα να μην ετυχε να μεινεις εγκυος..μην ανησυχεις εμενα ο ενδο μου ειχε πει οτι οι εξωσωματικοι κ οι γυναικολογοι εχουν ορίσει το 2,5 κ το τηρούνε αυστηρα ,ενω δεν ειναι απολυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Η ιδανική τιμη ειναι μεχρι 2,5 αλλα ο ενδοκρινολογος θα κρινει σε συνδιασμο κ με τις αλλες εξετασεις που ειναι στο πακετο θυροειδη κ θα πρεπει να τις κανεις σιγιυρα δηλαδη την ft3 , ft4 antipto ,Anti tg και υπερηχο θυροειδους !δεν ειναι πολυ υψηλη η δικη σου και ισως να μην εχεις θεμα με αυτο απλα να μην ετυχε να μεινεις εγκυος..μην ανησυχεις εμενα ο ενδο μου ειχε πει οτι οι εξωσωματικοι κ οι γυναικολογοι εχουν ορίσει το 2,5 κ το τηρούνε αυστηρα ,ενω δεν ειναι απολυτο..

Έχω κάνει anti tg 23.7 και anti tro 20.9

Η ft3 ft4 ? Τ είναι? Δν μ τις έχει δώσει ο γυναικολόγος αυτές? Στον ενδοκρινολογο 21 τ μηνα θ πάω πρώτη φορά...

Απλά νιώθω απογοητευμενη γιατί ένα 6 μηνο πήγε χαμένο από προσπαθειες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Kate1992 είπε:

Έχω κάνει anti tg 23.7 και anti tro 20.9

Η ft3 ft4 ? Τ είναι? Δν μ τις έχει δώσει ο γυναικολόγος αυτές? Στον ενδοκρινολογο 21 τ μηνα θ πάω πρώτη φορά...

Απλά νιώθω απογοητευμενη γιατί ένα 6 μηνο πήγε χαμένο από προσπαθειες

Πολυ αργα ραντεβου εκλεισες..φανταζομαι σε δημοσιο.ενας ιδιώτης 50€ χρεωνει χωρις αποδειξη. Εχεις δικιο να νοιωθεις ετσι , αλλα η tsh οπως σου ειπα μπορει να μην ευθυνεται ,βεβαια επρεπε οι γιατροι να σε ενημερωσουν αλλα θα το κανει τωρα ο αρμοδιος που ειναι ο ενδοκρινολογος..  η ft3 κ ft4 ειναι ορμονες κ αυτες συμπληρωματικεσ για πληρης εικονα .απο μονη της η tsh δε λεει κατι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Πολυ αργα ραντεβου εκλεισες..φανταζομαι σε δημοσιο.ενας ιδιώτης 50€ χρεωνει χωρις αποδειξη. Εχεις δικιο να νοιωθεις ετσι , αλλα η tsh οπως σου ειπα μπορει να μην ευθυνεται ,βεβαια επρεπε οι γιατροι να σε ενημερωσουν αλλα θα το κανει τωρα ο αρμοδιος που ειναι ο ενδοκρινολογος..  η ft3 κ ft4 ειναι ορμονες κ αυτες συμπληρωματικεσ για πληρης εικονα .απο μονη της η tsh δε λεει κατι! 

Όχι σε ιδιώτη...απλά εδώ δν έχουμε πολλούς ενδοκρινολογους...2 η 3 αν δν καν λάθος...κ έχει πολύ κόσμο η συγκεκριμένη 

Αντε να δούμε τι θ γινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 9/1/2022 at 12:01 ΠΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Όχι σε ιδιώτη...απλά εδώ δν έχουμε πολλούς ενδοκρινολογους...2 η 3 αν δν καν λάθος...κ έχει πολύ κόσμο η συγκεκριμένη 

Αντε να δούμε τι θ γινει

Κειτ πηγες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Κειτ πηγες;;

Καλησπέρα κορίτσι.... πήγα ναι....μ έκανε υπερηχο,είδε μια ανομοιογενεια στον θυροειδη,μ πε ότι έχω την προδιάθεση ν κάνω μιας κ έχουμε κ ιστορικό....

Αν δν ήθελα ήθελα κάνω παιδί δν θ μ έδινε τ4....επειδή είμαι στη προσπάθεια για παιδάκι μ εδώ σε τ4 των 25mg και μ έδωσε κ ένα συμπλήρωμα διατροφής γ αναπαραγωγή φάση το sinopol! 

Επίσης μ έδωσε ν κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας γιατί έχει η αδερφή μου...

Κ έδωσε κ γ τον άντρα μου σπερμοδιαγραμμα

Θα πάμε δευτερα να τα κάνουμε γιατί Πέμπτη έχω ραντεβού στον αιματολογο στη θεσνικη!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.... πήγα ναι....μ έκανε υπερηχο,είδε μια ανομοιογενεια στον θυροειδη,μ πε ότι έχω την προδιάθεση ν κάνω μιας κ έχουμε κ ιστορικό....

Αν δν ήθελα ήθελα κάνω παιδί δν θ μ έδινε τ4....επειδή είμαι στη προσπάθεια για παιδάκι μ εδώ σε τ4 των 25mg και μ έδωσε κ ένα συμπλήρωμα διατροφής γ αναπαραγωγή φάση το sinopol! 

Επίσης μ έδωσε ν κάνω εξετάσεις θρομβοφιλιας γιατί έχει η αδερφή μου...

Κ έδωσε κ γ τον άντρα μου σπερμοδιαγραμμα

Θα πάμε δευτερα να τα κάνουμε γιατί Πέμπτη έχω ραντεβού στον αιματολογο στη θεσνικη!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!!

Μπράβο ,πολυ καλά!! Και σου δωσε κ θρομβοφιλια!Ολα θα πανε καλά θα δεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Μπράβο ,πολυ καλά!! Και σου δωσε κ θρομβοφιλια!Ολα θα πανε καλά θα δεις !

Ναι μ δώσε αλλά όχι αυτές που είχε κάνει η αδερφή μου για τις μεταλλάξεις....μ δώσε άλλες! 

Σ ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου κορίτσι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...