Μετάβαση σε περιεχόμενο

tricks κατά την διάρκεια της προσπάθειας!


Georgia1988

Recommended Posts

Χθες ήμουν στην ενδοκρινολόγο και μου εξηγούσε το "παράθυρο γονιμότητας" για κύκλους που δεν είναι παντα 28 ημερών νταν, όπως δηλαδή όλων μας λίγο πολύ.

Και μου είπε παίρνεις τον μεγαλύτερο και τον μικρότερο κύκλο του τελευταίου 6μηνου, αφαιρεις και στις δύο περιπτώσεις 14 μέρες για να βρεις την ωορρηξία και από τον μικρότερο κύκλο αφαιρεις δύο, ενώ στον μεγαλύτερο προσθέτεις δύο.

Πχ εγώ είχα μικρότερο κύκλο 25 μέρες μειον 14 = 11. Δηλαδή την 11η είχα ωορρηξία κι αν αφαιρέσω 2 κάνει 9.

Ο μεγαλύτερος κύκλος ήταν 28-14=14. Και στον μεγαλύτερο κύκλος προσθέτεις 2, δηλ 16.

Οπότε από την 9η μέχρι την 16η μέρα ιδανικά καθημερινες επαφές. 

Εγω θεωρουσα ότι έχοντας σταθερούς κύκλους 25-28 για να μην κουραζουμε και το σπέρμα να ξεκινάμε κάπου 11-12 και έτσι μου εξήγησε ότι ίσως έχω χάσει τελείως κάποιος κύκλους.

Αυτό πιο πολύ μου το εξήγησε για να μην έχουμε στο μυαλό μας την 14η μέρα συν πλην δύο όπως παράδειγμα σκεφτομουν εγώ επειδη σχετικά σταθερού κύκλου. 

Μου είπε αν κάνεις αυτό συστηματικά σε τρεις μήνες θα είσαι έγγυος!

Γιατρέ αυτή την υπεραισιοδοξια σας να είχα! 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 6/9/2021 at 9:00 ΠΜ, ο/η Katrin85 είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα μπορείς να μου πεις περισσοτερα για αυτό το προγραμμα , δεν το βρίσκω 😔

https://play.google.com/store/apps/details?id=cn.lollypop.android.thermometer.easyathome&hl=el

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Georgia1988 είπε:

αφου το κατεβάσεις κάπου γράφει ovulation test. Την πρώτη φορά αφού βγαλεις φωτογραφία θα σου πει να ορίσεις εσύ τους βαθμούς του Lh καλό είναι λοιπόν να το κάνεις με το να είναι πεσμένο το Lh σου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Georgia1988 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ πολυ , από που τα πηρες??? Εχω γυρίσει όλα τα φαρμακεία και δεν τ έχουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2021 at 1:47 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Συμφωνα με τις οδηγιες οι επαφες πρεπει να ξεκινανε απ τη μερα του θετικου τεστ κ αλλες 2 μερες μετα το τεστ. Ωστοσο κ 2 ημερες πριν (αν το σπερμα ειναι σουπερ ντουπερ!!) μπορει να γινει το θαυματακι!!! 

Σου ηρθε περιοδος;;;

Ναι αδιαθετησα εν τέλει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. 

Εχω πάρει τα τεστ ωορρηξίας clearblue με το χαμογελάκι. Είχε κάποια εμπειρία με αυτά; Οι επαφες πρέπει να γίνουν από όσο έχω διαβάσει λίγες μέρες πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας και μια μέρα μετά; Πείτε μου τη γνώμη σας 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sailor moon είπε:

Ναι αδιαθετησα εν τέλει.. 

 

Λυπάμαι κορίτσι μου.

Προσπαθώ κι εγώ αρκετό καιρό οπότε καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου!!

πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!! Μην μασάς και μην πτοείσαι!! 💪❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sailor moon είπε:

Κορίτσια καλημέρα. 

Εχω πάρει τα τεστ ωορρηξίας clearblue με το χαμογελάκι. Είχε κάποια εμπειρία με αυτά; Οι επαφες πρέπει να γίνουν από όσο έχω διαβάσει λίγες μέρες πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας και μια μέρα μετά; Πείτε μου τη γνώμη σας 🙂

Κορίτσι εγώ χρησιμοποιώ τις ταινίες της hometest..

Σχετικά με τις ημέρες, καλύτερα οι επαφές να είναι πριν και την ημέρα της ωορρηξίας. Δεδομένου ότι το ωάριο "ζει" γύρω στις 12 ώρες, νομίζω μετά την ωορρηξία δεν έχει και πολυ νόημα η επαφή.. (όσον αφορά τη γονιμοποίηση πάντα!😂)

Εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχάριστα νέα!!! 🤞😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κορίτσι εγώ χρησιμοποιώ τις ταινίες της hometest..

Σχετικά με τις ημέρες, καλύτερα οι επαφές να είναι πριν και την ημέρα της ωορρηξίας. Δεδομένου ότι το ωάριο "ζει" γύρω στις 12 ώρες, νομίζω μετά την ωορρηξία δεν έχει και πολυ νόημα η επαφή.. (όσον αφορά τη γονιμοποίηση πάντα!😂)

Εύχομαι σύντομα να μας πεις ευχάριστα νέα!!! 🤞😍

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση, ήσουν κατατοπιστικη ❤️

Μακάρι όλα σιγά σιγά να πάρουν το δρόμο τους διότι δε σου κρύβω ότι είναι κάτι που επιθυμώ και με αγχώνει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Sailor moon είπε:

Κορίτσια καλημέρα. 

Εχω πάρει τα τεστ ωορρηξίας clearblue με το χαμογελάκι. Είχε κάποια εμπειρία με αυτά; Οι επαφες πρέπει να γίνουν από όσο έχω διαβάσει λίγες μέρες πριν την ωορρηξία, τη μέρα της ωορρηξίας και μια μέρα μετά; Πείτε μου τη γνώμη σας 🙂

Καλημέρα και εγώ χρησιμοποιώ της hometest. Εγώ διάβασα ότι από το θετικό τεστ επαφές να γίνονται την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες! Γιατί από το θετικό τεστ λέει το ωάριο ελευθερώνεται απο 24-36 ώρες από το θετικό τεστ! Τωρα πριν το θετικό τεστ μπορείς να ξεκινάς μέρα παρά μέρα ή κάθε 2 μερες! Εμείς προσωπικά αρχίζουμε μετά την περίοδο περίπου 9η με 10η ημέρα μέρα παρά μέρα μεχρι να βρω θετικό τεστ!

Και εμεις προσπαθούμε σχετικά ένα 6μηνο τώρα  ποτέ θα έρθει το θαυματακι μας δεν ξέρω…ελπίζω πριν το τελος του χρόνου! 
 

εγω πήρα τεστ γιατί ποτέ δεν καταλαβαίνω ωορρηξία δεν νιώθω πονο ή κάτι και επειδή στις αρχές των ελεύθερων επαφών είχα πολλα σκαμπανεβάσματα είπα να τα δοκιμάσω και ομολογώ ότι δεν με άγχωσαν καθόλου ίσα ίσα ξέρω ποτέ θα έχω περίοδο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα και εγώ χρησιμοποιώ της hometest. Εγώ διάβασα ότι από το θετικό τεστ επαφές να γίνονται την ημέρα του θετικού και τις 2 επόμενες! Γιατί από το θετικό τεστ λέει το ωάριο ελευθερώνεται απο 24-36 ώρες από το θετικό τεστ! Τωρα πριν το θετικό τεστ μπορείς να ξεκινάς μέρα παρά μέρα ή κάθε 2 μερες! Εμείς προσωπικά αρχίζουμε μετά την περίοδο περίπου 9η με 10η ημέρα μέρα παρά μέρα μεχρι να βρω θετικό τεστ!

Και εμεις προσπαθούμε σχετικά ένα 6μηνο τώρα  ποτέ θα έρθει το θαυματακι μας δεν ξέρω…ελπίζω πριν το τελος του χρόνου! 
 

εγω πήρα τεστ γιατί ποτέ δεν καταλαβαίνω ωορρηξία δεν νιώθω πονο ή κάτι και επειδή στις αρχές των ελεύθερων επαφών είχα πολλα σκαμπανεβάσματα είπα να τα δοκιμάσω και ομολογώ ότι δεν με άγχωσαν καθόλου ίσα ίσα ξέρω ποτέ θα έχω περίοδο 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές και την άμεση απάντηση. Μακάρι να έρθει σύντομα το ευχάριστο νέο και οι προσπάθειες σας να σας φέρουν το συντομότερο δυνατό το μωράκι που λαχταρατε στην αγκαλιά σας ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/9/2021 at 4:44 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου.

Προσπαθώ κι εγώ αρκετό καιρό οπότε καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου!!

πάμε δυνατά για τον επόμενο μήνα!! Μην μασάς και μην πτοείσαι!! 💪❤️

Αντωνία μαζί σου ! Έμαθα ότι μετά τα τριάντα το φολικό οξύ είναι απαραίτητο και πρέπει να το παίρνεις τρεις μήνες πριν ξεκινήσεις προσπάθειες. Εγώ είμαι στο πρώτο μήνα όπως είπα το ξεκίνησα τυχαία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/9/2021 at 6:17 ΜΜ, ο/η Georgia1988 είπε:

αφου το κατεβάσεις κάπου γράφει ovulation test. Την πρώτη φορά αφού βγαλεις φωτογραφία θα σου πει να ορίσεις εσύ τους βαθμούς του Lh καλό είναι λοιπόν να το κάνεις με το να είναι πεσμένο το Lh σου

 

Το κατέβασα και εγώ, άρχισα να το χρησιμοποιώ και μου φαίνεται πρακτικό και χρήσιμο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια κάναμε εξετάσεις σπέρματος. Τελικά έχουμε μικροθεματάκια πάμε για αντιβίωση και ο άντρας μου θα πάρει κάτι πανάκριβες βιταμίνες. Τις βιταμίνες θα τις πάρω και θα τις γράψω και στο forum.Επομένως τσάμπα οι τάπες και οι στάσεις. Αν έχω νέα θα σας ενημερώσω γιατί φαντάζομαι ότι σας ενδιαφέρει. Ο άντρας μου έχει ουρεόπλασμα πάνω από 48% της υπογονιμότητας των αντρών οφείλεται σε αυτό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/9/2021 at 8:14 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Το κατέβασα και εγώ, άρχισα να το χρησιμοποιώ και μου φαίνεται πρακτικό και χρήσιμο! 

από όλες τα χαζά tricks που έχω κάνει και πίστεψε με τα έχω κάνει σχεδόν όλα, πιστεύω ότι είναι το πιο χρήσιμο και πρακτικό όπως λες και εσύ.επίσης δεν μπορώ να δίνω με το χαμογελάκι clear blue 20 ευρώ κάθε μήνα . Δυστυχώς και αυτά δεν μου περισσεύουν ή τα βρίσκω πολύ ακριβά στη τελική ότι εκμεταλλεύονται και καταστάσεις....Πήρα μια γερή μπάζα για τέσσερις μήνες από το hometest με 20 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

Κορίτσια κάναμε εξετάσεις σπέρματος. Τελικά έχουμε μικροθεματάκια πάμε για αντιβίωση και ο άντρας μου θα πάρει κάτι πανάκριβες βιταμίνες. Τις βιταμίνες θα τις πάρω και θα τις γράψω και στο forum.Επομένως τσάμπα οι τάπες και οι στάσεις. Αν έχω νέα θα σας ενημερώσω γιατί φαντάζομαι ότι σας ενδιαφέρει. Ο άντρας μου έχει ουρεόπλασμα πάνω από 48% της υπογονιμότητας των αντρών οφείλεται σε αυτό. 

 

Καλημερα κορίτσι μου, μην αγχώνεσαι το ουρεοπλασμα δεν είναι κάτι με μια αντιβίωση θ εξαφανιστεί είχε και ο δικός μου, όσο αφορά τις βιταμίνες προσεξε ποιες θα παρεις αν υπάρχει θέμα θυροειδή να μην έχουν ιώδιο εγώ περνω της ovamax όπως είπες πανακριβες αλλά κάνουν θαυματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Georgia1988 είπε:

Κορίτσια κάναμε εξετάσεις σπέρματος. Τελικά έχουμε μικροθεματάκια πάμε για αντιβίωση και ο άντρας μου θα πάρει κάτι πανάκριβες βιταμίνες. Τις βιταμίνες θα τις πάρω και θα τις γράψω και στο forum.Επομένως τσάμπα οι τάπες και οι στάσεις. Αν έχω νέα θα σας ενημερώσω γιατί φαντάζομαι ότι σας ενδιαφέρει. Ο άντρας μου έχει ουρεόπλασμα πάνω από 48% της υπογονιμότητας των αντρών οφείλεται σε αυτό. 

 

Να πάρει τις βιταμίνες και να γίνει ντούρος!!! Για 2δυμα θα πάτε μετα!!! 💪💪😍

ρε κορίτσι, επειδη κι εμενα θα κάνει τωρα εξετάσεις, έχω διαβάσει ότι σίγουρα κάνεις σπερμοδιάγραμμα και μου είπαν και για κατακερματισμό.

Εσείς τι κάνατε; πήγε σε ουρολόγο ανδρολόγο και μετά για εξετάσεις;; πώς γίνεται;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Να πάρει τις βιταμίνες και να γίνει ντούρος!!! Για 2δυμα θα πάτε μετα!!! 💪💪😍

ρε κορίτσι, επειδη κι εμενα θα κάνει τωρα εξετάσεις, έχω διαβάσει ότι σίγουρα κάνεις σπερμοδιάγραμμα και μου είπαν και για κατακερματισμό.

Εσείς τι κάνατε; πήγε σε ουρολόγο ανδρολόγο και μετά για εξετάσεις;; πώς γίνεται;;

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Antonia2 μου το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ξεκινήσετε έτσι... πάτε σε ανδρολόγο κ θα σας καθοδηγήσει για να μην κάνετε πράγματα στα τυφλά.

Είχε ανοίξει θέμα ένα παλικάρι πριν λίγες μέρες κ του λένε διάφορες γνώμες για γιατρούς.... αναζήτηση γιατρού νομίζω κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς, ψάξε το λίγο αν θες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Antonia2 μου το καλύτερο που έχετε να κάνετε είναι να ξεκινήσετε έτσι... πάτε σε ανδρολόγο κ θα σας καθοδηγήσει για να μην κάνετε πράγματα στα τυφλά.

Είχε ανοίξει θέμα ένα παλικάρι πριν λίγες μέρες κ του λένε διάφορες γνώμες για γιατρούς.... αναζήτηση γιατρού νομίζω κάπως έτσι δεν θυμάμαι ακριβώς, ψάξε το λίγο αν θες

Συμφωνώ @Antonia2 ο πιο σωστός ιατρός είναι ο ουρολόγος! Εγώ μίλησα με ουρολόγο με καθησύχασε για πολλά πράγματα που είχα ανησυχία! Το πρώτο που εξετάζουν είναι σπερματοδιαγραμμα μετά πάνε σε πιο εξειδικευμένα όπως είπες καρακερματισμος! Και ο ειδικός είναι αυτος όχι ο γυναικολόγος!  Είναι καλύτερα να κλείσετε ένα ραντεβού και να μιλήσετε να πείτε τις ανησυχίες σας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Συμφωνώ @Antonia2 ο πιο σωστός ιατρός είναι ο ουρολόγος! Εγώ μίλησα με ουρολόγο με καθησύχασε για πολλά πράγματα που είχα ανησυχία! Το πρώτο που εξετάζουν είναι σπερματοδιαγραμμα μετά πάνε σε πιο εξειδικευμένα όπως είπες καρακερματισμος! Και ο ειδικός είναι αυτος όχι ο γυναικολόγος!  Είναι καλύτερα να κλείσετε ένα ραντεβού και να μιλήσετε να πείτε τις ανησυχίες σας! 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη βοήθεια κορίτσι μου!!❤️

Να είναι καλά και η @Froufro!! 😍 τα είπαμε με μηνύματα και με βοήθησε πολύ!!

Κλείσαμε (έκλεισα δλδ!!! 🤣🤣🤣) ραντεβού στον κ.Ασβέστη σε 10 ημέρες!!

(Την ίδια ημέρα εν τω μεταξύ έχω ραντεβού και στη γυναικολόγο για εμένα!! όλη την Αθήνα θα γυρίσουμε σε 1 απόγευμα!!)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Ή τλχ να είναι αντιμετωπίσιμα...

Αχ πόση δύναμη και κουράγιο παίρνω από εσας ρε κορίτσια!! Να είστε καλα!!!💖💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τη βοήθεια κορίτσι μου!!❤️

Να είναι καλά και η @Froufro!! 😍 τα είπαμε με μηνύματα και με βοήθησε πολύ!!

Κλείσαμε (έκλεισα δλδ!!! 🤣🤣🤣) ραντεβού στον κ.Ασβέστη σε 10 ημέρες!!

(Την ίδια ημέρα εν τω μεταξύ έχω ραντεβού και στη γυναικολόγο για εμένα!! όλη την Αθήνα θα γυρίσουμε σε 1 απόγευμα!!)

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! Ή τλχ να είναι αντιμετωπίσιμα...

Αχ πόση δύναμη και κουράγιο παίρνω από εσας ρε κορίτσια!! Να είστε καλα!!!💖💞

Σίγουρα όλα καλά θα είναι και είναι θέμα χρόνου λόγο του άγχους που δεν ήρθε ακόμη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σίγουρα όλα καλά θα είναι και είναι θέμα χρόνου λόγο του άγχους που δεν ήρθε ακόμη! ❤️

Μακάρι!!

Εύχομαι και σ εσένα σύντομα καθυστερησούλα κι ένα γερό μωράκι!!!!🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Διαβάζω εδώ και καιρό για τα τεστ ωορρηξιας, γνώριζα και από μια φίλη την ύπαρξή τους που τα χρησιμοποιούσε. Μετά από κάποιους μήνες προσπάθειας αποφάσισα να τα χρησιμοποιήσω (πήρα αυτά με το χαμογελάκι) και ενώ έπρεπε βάση κύκλου να τα ξεκινήσω την 10η μέρα εγώ τα ξεκίνησα την 8η, για να είμαι πιο σίγουρη. Την 12η πρωί πρωί μου χαμογέλασε. Οι επαφές ξεκίνησαν την ίδια μέρα το βράδυ(εργάζομαι) και συνεχίστηκαν με μια επαφή την ημέρα για τις επόμενες 2 μέρες. (συνολικα 3 επαφές, μια ανά ημέρα). 

Ταυτόχρονα όμως ελέγχω την θερμοκρασία μου και εδώ έχω μπερδευτεί λιγάκι... Τα πρωινά μόλις ξυπνήσω κυμαίνεται στα 36,6 και τα απογεύματα φτάνει στα 37,3.. Δεν θα έπρεπε μετά την ωορρηξια να είναι σταθερά ανεβασμένη? Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Μήπως είναι ένδειξη ότι δεν έχει γίνει ωορρηξια? Δεν είχα και κανένα σύμπτωμα ιδιαίτερο και πραγματικά είμαι πριβληματισμενη... 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Elli203 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα!! 

Διαβάζω εδώ και καιρό για τα τεστ ωορρηξιας, γνώριζα και από μια φίλη την ύπαρξή τους που τα χρησιμοποιούσε. Μετά από κάποιους μήνες προσπάθειας αποφάσισα να τα χρησιμοποιήσω (πήρα αυτά με το χαμογελάκι) και ενώ έπρεπε βάση κύκλου να τα ξεκινήσω την 10η μέρα εγώ τα ξεκίνησα την 8η, για να είμαι πιο σίγουρη. Την 12η πρωί πρωί μου χαμογέλασε. Οι επαφές ξεκίνησαν την ίδια μέρα το βράδυ(εργάζομαι) και συνεχίστηκαν με μια επαφή την ημέρα για τις επόμενες 2 μέρες. (συνολικα 3 επαφές, μια ανά ημέρα). 

Ταυτόχρονα όμως ελέγχω την θερμοκρασία μου και εδώ έχω μπερδευτεί λιγάκι... Τα πρωινά μόλις ξυπνήσω κυμαίνεται στα 36,6 και τα απογεύματα φτάνει στα 37,3.. Δεν θα έπρεπε μετά την ωορρηξια να είναι σταθερά ανεβασμένη? Έχει συμβεί σε καμία κάτι αντίστοιχο? Μήπως είναι ένδειξη ότι δεν έχει γίνει ωορρηξια? Δεν είχα και κανένα σύμπτωμα ιδιαίτερο και πραγματικά είμαι πριβληματισμενη... 😔

Καλημέρα! 

Όσο αναφορά τη θερμοκρασία του σώματος μας, θα σου απαντήσω ότι μου είχε πει ο παθολόγος μου. Μόλις ξυπνάμε το πρωί και τις βραδινές ώρες λίγο πριν πάμε για ύπνο έχουμε χαμηλή θερμοκρασία. Η θερμοκρασία ανεβαίνει κατά τη διάρκεια της μέρας γιατί είμαστε σε κίνηση και αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...