Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνό τέστ!


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες και όλους!! Κάνω θεραπεία με προγεστερόνη λόγω ανεπάρκειας ωχρινικης φάσης! Σήμερα είναι η 15η μέρα μετά το θετικό τέστ ωορρηξίας και έκανα τεστ εγκυμοσύνης τώρα το μεσημέρι και ήταν αχνό θετικό, υπάρχει περίπτωση να είναι λάθος? Έχει συμβεί σε καμία?? Προσπαθώ να ανεβάσω φωτό και δεν μπορώ...😔 Πως το κάνω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα αν μπορέσεις ανέβασε φωτό 

θα σου πω για την δίκη μου περίπτωση που αντιλήφθηκα νωρίς την κύηση δλδ 16 μέρες μετά την επαφή έκανα τεστ κ ήταν αχνό θετικό κ έκανα χοριακη την ίδια μέρα κ ήταν 112 (από 5 κ κ πάνω είναι θετικό) άρα παρότι ήταν αχνό η χοριακη ήταν τριψήφιο νούμερο 

εξαρταται από την ευαισθησία του τεστ κ την ποσότητα των ούρων

το αχνό είναι θετικό πάντως στα περισσότερα τεστ μην σου πω σε όλα γιατί δν έχω διαβάσει τεστ που να λέει Ότι το αχνό είναι αρνητικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να ανεβάσεις φωτό πήγαινε στον συνδετήρα κάτω κάτω που γράφει «κλικ για να επιλέξετε αρχεία» 

 

σου εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμείς το αποτέλεσμα ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την βλέπω ναι ❤️
πήγαινε για χοριακη αύριο πρωί πρωί για να έχεις άμεσα το αποτέλεσμα 

αν πας σε γνωστό σου μικροβιολογικό μπορούν να σου πουν μετά από ένα τέταρτο που θα βάλουν να τρέξουν το δείγμα της αιμοληψίας αν είναι θετικό η αρνητικό κ μετά από κάποιες ώρες μπορούν να σου πούνε κ την τιμή ❤️
Με το καλό εύχομαι να βγει θετικό ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Δυστυχώς Δευτέρα ανοίξουν τα μικροβιολογικά εδώ που είμαι, υπομονή.... Θα κάνω άλλο ένα τεστ αύριο και αν είναι πιο σκούρο θα πάρω θάρρος τουλάχιστον 😂😂

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Purple Fani είπε:

 Δυστυχώς Δευτέρα ανοίξουν τα μικροβιολογικά εδώ που είμαι, υπομονή.... Θα κάνω άλλο ένα τεστ αύριο και αν είναι πιο σκούρο θα πάρω θάρρος τουλάχιστον 😂😂

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!! ☺️☺️

Αχ συγγνώμη σωστά αύριο είναι Κυριακή! 🤪
κανε ένα τεστ αύριο κ την Δευτέρα με το καλό χοριακη για επιβεβαίωση 

σου εύχομαι τα καλύτερα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς το σημερινό τέστ ήταν ακόμα πιο αχνό, ίσα που φαινόταν...😔😔

Να δούμε τον επόμενο μήνα...

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Purple Fani είπε:

Δυστυχώς το σημερινό τέστ ήταν ακόμα πιο αχνό, ίσα που φαινόταν...😔😔

Να δούμε τον επόμενο μήνα...

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!

Καλησπέρα!!

Μην απογοητεύεσαι!! Και το αχνό είναι θετικό δε λένε; Το έκανες με πρωινά ούρα; Είχες πιει τπτ πριν το κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι τα πρωινά με το που σηκώθηκα από το κρεβάτι, έπρεπε να είναι πιο σκούρο σίγουρα...

Όπως και να χει θα πάω για χοριακη γτ μου είπε ο γιατρός που πήρα τηλέφωνο ότι για να κόψω τα utrogestan πρέπει να είμαστε σίγουροι οπότε αύριο θα ξέρω 100%

Αν και έχω ελάχιστες ελπίδες..😔

Θα σας στείλω να σας πω αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η χοριακη 325!!! 

Εντάξει εντελώς αναξιόπιστα τα τεστ, πως είναι δυνατόν να μην δείξει??? Και το έκανα κατά γράμμα... Τι να πω...

Πάω πάλι μεθαύριο για επαναληπτική και ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και πέρα!! 😁😁😁

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2021 at 4:13 ΜΜ, ο/η Purple Fani είπε:

Κορίτσια η χοριακη 325!!! 

Εντάξει εντελώς αναξιόπιστα τα τεστ, πως είναι δυνατόν να μην δείξει??? Και το έκανα κατά γράμμα... Τι να πω...

Πάω πάλι μεθαύριο για επαναληπτική και ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και πέρα!! 😁😁😁

 

 

Συγχαρητήρια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2021 at 4:13 ΜΜ, ο/η Purple Fani είπε:

Κορίτσια η χοριακη 325!!! 

Εντάξει εντελώς αναξιόπιστα τα τεστ, πως είναι δυνατόν να μην δείξει??? Και το έκανα κατά γράμμα... Τι να πω...

Πάω πάλι μεθαύριο για επαναληπτική και ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και πέρα!! 😁😁😁

 

 

Καλημέρα!!! Τα τεστ αυτής της εταιρείας τα έχω αγοράσει κι εγώ. δεν πήρα τα τεστ εγκυμοσύνης αλλά της ωορρηξίας. στο βιντεάκι των τεστ εγκυμοσύνης έλεγε νομίζω ότι και αχνή να είναι η γραμμή είναι θετικό απλά όσο περνάνε οι μέρες σκουραίνει η γραμμούλα λόγω αύξησης της χοριακής.

Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!! 🙏🤗

Να χαρείς κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια ❤️❤️❤️ Καλούς διπλασιασμούς κ με το καλό ένα γερό μωράκι! 
 

ατιμα τα τεστ άσε… 😓οι χοριακες τουλάχιστον είναι ακριβείς ❤️
παντως κ το αχνό είναι θετικό κ ίσως ήταν πιο αχνό γιατί είχε άλλη ευαισθησία το τεστ ποιος ξέρει 🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2021 at 4:13 ΜΜ, ο/η Purple Fani είπε:

Κορίτσια η χοριακη 325!!! 

Εντάξει εντελώς αναξιόπιστα τα τεστ, πως είναι δυνατόν να μην δείξει??? Και το έκανα κατά γράμμα... Τι να πω...

Πάω πάλι μεθαύριο για επαναληπτική και ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και πέρα!! 😁😁😁

 

 

Θα διαφωνήσω για την αναξιοπιστία τους. Και τις δύο φορές που ήμουν έγκυος τα έκανα πριν έχω καθυστέρηση και έδειξαν αποτέλεσμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/8/2021 at 4:13 ΜΜ, ο/η Purple Fani είπε:

Κορίτσια η χοριακη 325!!! 

Εντάξει εντελώς αναξιόπιστα τα τεστ, πως είναι δυνατόν να μην δείξει??? Και το έκανα κατά γράμμα... Τι να πω...

Πάω πάλι μεθαύριο για επαναληπτική και ελπίζω όλα να πάνε καλά από δω και πέρα!! 😁😁😁

 

 

Μια χαρά!! Με το καλόο 😀😀

Αφού σου έδειξε βρε, και το αχνό θετικό σημαίνει, γιατί λες δεν έδειξε;; Αυτές οι ταινίες έτσι δείχνουν στα εγκυμοσύνης απότι έχω καταλάβει, θα σου βγει σίγουρα γραμμή αν είσαι έγκυος, απλά μπορεί να μην είναι πολύ σκούρα! Αν πάρεις της clearblue, θα σου βγει σκούρο τώρα!! Αυτά, εφόσον βγήκε γραμμή έστω και αχνή, είναι θετικό!

Το έχω πάθει κι εγώ με αυτά, επειδή έτυχε και είχα έκανα και από αυτά, αν και είχα πάρει της clearblue..ε σε πληροφορώ ότι ενώ της clearblue τη μία μέρα ήταν κανονικά θετικό, την επόμενη φουλ σκούρο, αυτές οι ταινίες τη μία μέρα ήταν αχνή αλλά φαινόταν, και την επόμενη μέρα σχεδόν δε φαινόταν καν..αλλά το έκανα απόγευμα και είχα πιει και καφέ..και πάλι της clearblue βγήκε τελείως σκούρο όμως!! Της clearblue γενικά τα εμπιστεύομαι φουλ, και στην πρώτη μου εγκυμοσύνη βγήκε τελείως θετικό με τη μία, χωρίς καν να περιμένω!! Την 3η μέρα καθυστέρησης!! Τη θεωρώ την πιο αξιόπιστη εταιρεία!!

Με το καλό η εγκυμοσύνη σου να σου πάνε όλα καλά😍🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...