Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 19 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλή επιτυχία στην προσπάθειά σας εύχομαι.

Μονο μια συμβουλή μην αναλωθείτε σε πολλές σπερματεγχύσεις γιατί εκτός από κόστος ψυχολογικό έχουν και οικονομικό. Η σπερματέγχυση δεν είναι πανάκεια για μέτρια ή κακά σπέρματα. Δεν διαφέρει πολύ από την φυσική σύλληψη, μπαίνει λίγο πιο βαθειά το σπέρμα αλλά πάλι πρέπει να διανύσει διαδρομή για να βρει το ωάριο. Όση επεξεργασία και να γίνει στο σπέρμα ένα μηδεν στην κίνηση πόσο να γίνει? Επίσης αν δεν παρακολουθείτε την ωορηξία τεχνητά με φάρμακα δηλαδή θέλει μαεστρία να προλάβεις το ωάριο. Η κλομιφαίνη είναι για να κάνεις περισσότερα ωάρια όχι για να μην σπάσουν. Εκτός και αν κάνεις και ovitrelle.

Εγώ έκανα δυο πριν καταφύγω σε εξωσωματική αλλά με την γνώση που έχω τώρα θα προτιμούσα να είχα μπει σε εξωσωματική νωρίτερα για να μην χάσω πολύτιμο χρόνο και γιατί τα χρήματα που έδωσα στις 2 σπερματεγχύσεις θα με βοηθούσαν μετέπειτα σε σειρά εξετάσεων για την εξωσωματική. Έχω ξανα αναφέρει οτι ενώ υπήρχε κινητικότητα 15% σε προηγούμενα σπερμοδιαγράμματα , την μέρα της σπερματέγχυσης το χαρτί έγραφε κινητικότητα 0% & μετά την επεξεργασία έφτασε στο 8%.

Όπως και να έχει συζήτα με το γιατρό σου οσες απορίες έχεις , για παράδειγμα εγώ θα ρωτούσα αν τώρα είναι μηδέν την πρώτη ώρα με την επεξεργασία του σπέρματος που μπορεί να φτάσει πχ και προχωρήστε.

Μακάρι να είναι η τυχερή σας και να πάνε ολα καλά. Αν όχι θα έχετε προετοιμαστεί ψυχολογικά για την εξωσωματική εμάς δηλαδή μας βοήθησε να έρθουμε σε μια πρώτη επαφή με την υποβοηθουμενη.

 

 

 

Έχεις δίκιο σε αυτά που μου λες.. Όταν θα πάω στον γιατρό μου θα μιλήσουμε για όλα και τότε θα αποφασίσουμε τι πρέπει να γίνει.. Θέλω όμως να δει και τον σύζυγο μου εκεί που θα πάμε στο ιασω ένας άνδρο λόγος γιατί μου φαίνεται εδώ που έχουμε πάει μόνο τα λεφτά μας παίρνουν χωρίς να μας πουν έστω τι μπορεί να φταίει.. Δυστυχώς έχουμε αυτό το θέμα με την κινητικότητα.. Ας μας πει κάποιος πως μπορεί να αλλάξει αυτό η αν δεν μπορεί και πάλι να μας το πουν.. Εχω κουραστεί εδώ με τόσες εξετάσεις και πολύ περισσότερο ο άντρας μου.. 

Εύχομαι τον επόμενο μήνα να μπορέσουμε με τους γιατρούς στο ιασω να πάρουμε τουλάχιστον μια απάντηση πιο ξεκάθαρη.. Γιατι δεν έχουμε καθόλου λεφτά και μας είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό οπότε και η εξωσωματική για εμάς φαντάζει λίγο μακρινή... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Με το καλό σε όλες να κρατήσετε θετικά τεστακια αυτό τον μήνα!!!!! 💕💓 Σας στέλνω μπεμπεδοσκονη 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 5:48 ΜΜ, ο/η Riaa είπε:

Είμαι και εγώ στα θετικά τεστακια! Βάλε με αν θες @Lacostaki Κορίτσια ευχηθειτε μου καλή τύχη! Αύριο πάω για χοριακη και δεν το περίμενα αλλά έχω αγχωθει😐

Με το καλόοοο και σε εσένα!!! Αν έχεις ημερομηνία τοκετού Μάρτιο έχουμε ανοίξει θεματάκι!!! Έλα εκεί να τα λεμε 😁💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Αχ μεγάλωσε το αγοράκι μου πλέον! Είναι 5! 

Προσπαθώ πάνω από δύο χρόνια για δεύτερο αλλά δεν έρχεται! Και μόλις έγινα 40! Άρα θεωρώ ότι παίζει ρόλο και η ηλικία πια! Μακάρι να τα καταφέρω! Εγώ πάντως προσπαθώ όσο μπορώ από εκεί και πέρα ότι είναι να γίνει θα γίνει!💗

Ο οργανισμός θυμάται... . Κ θα έρθει το αδελαφακι😍😍 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Με το καλό! Είμαστε περίπου στην ίδια εβδομάδα.Εγω αύριο μπαίνω στην 5η. Να ακούσεις μια καρδούλα να χτυπάει δυνατά σου εύχομαι!😍

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, με το καλο σε ολες μας!!! ❤️ Είμαστε πολύ κοντά για την ακριβεια και εγω είμαι 5 σήμερα αρα σχεδόν μαζί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ετσι να συνεχίσει! Ολα καλά να σου πάνε αυτή τη φορά. 5 εβδομάδων κιολας τι καλαα 🧿

Ωραια οποτε αφού σου βρήκαν τη θρομβοφιλια θα κάνεις και τα ενεσακια και θα είσαι μια χαρά. Αχ ανυπομονώ και εγω δε βλέπω την ώρα να μου δώσει το οκ. 

Να κάνεις και το εμβόλιο σου όπως σου είπε και όλα καλα! Μπράβο μπράβο ετσι ευχάριστα να ακούμε! 

Ναι και εγώ λεω 5 εβδομάδες κιόλας; Θα περάσουν σύντομα οι μέρες, θα σου δώσει το οκ και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα άλλωστε είπαμε είναι πολύ πιο εύκολο τώρα ;) Άντε μόνο ευχαριστα τώρα... Τα άσχημα που περάσαμε πίσω μας.... Θετική σκέψη και θα τα καταφέρουμε που θα παει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Εμ πως να το χωνέψεις, σε καταλαβαίνω..πάντως αν και δεν έχω προσωπικη εμπειρία στη φίλη μου και στην αδερφή μου που έκαναν περίδεση και τα έζησα από κοντά, τους μετρούσαν οι γιατροί τους τον τράχηλο σε κάθε υπέρηχο προληπτικά και δεν είχε καμία από τις δύο κακό ιστορικό..ο γιατρος της αδερφής μου μου είπε ότι το κάνει γιατί δεν υπάρχουν σημάδια ότι κάτι πάει στραβά, είναι κάποιοι γιατροί που μετρανε και κάποιοι που αρκούνται στη μέτρηση που γίνεται στην α και β επιπέδου..πάντως θυμάμαι ότι πέρασες δύσκολα με τη γιατρό σου..τώρα εμπιστευσου τη καινουρια και θα είναι όλα καλά.. και δεν υπάρχει ντρέπομαι,αν ο γιατρός είναι σωστος ανθρωπος δεν ενοχλειται, η δουλειά τους είναι..

Μάλλον αυτό έπρεπε να κάνει και αυτη προληπτικά αλλα κάθε φορά ελεγε ελα είσαι μικρή μην αγχωνεσαι όλα καλα! Στη νέα γιατρός που βρήκα δεν θα έχει τέτοια.

Και εμενα μόνο στην αυχενική με είχαν μετρήσει και ως εκεί. Αντε να δουμε από εδω και πέρα. 

Ελπίζω η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή μας! 🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι και εγώ λεω 5 εβδομάδες κιόλας; Θα περάσουν σύντομα οι μέρες, θα σου δώσει το οκ και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις πολύ σύντομα άλλωστε είπαμε είναι πολύ πιο εύκολο τώρα ;) Άντε μόνο ευχαριστα τώρα... Τα άσχημα που περάσαμε πίσω μας.... Θετική σκέψη και θα τα καταφέρουμε που θα παει...

Ναι πραγματικα πολύ γρήγορα πέρασαν! Όλα καλά να σου πάνε εύχομαι και το 22 να είναι η τυχερή μας η χρονιά. 

Θετική σκέψη και αισιοδοξία 🧿🥳💫🎊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσια ειμαι καινουρια εδω και προσπαθω να ενσωματωθω.Εστειλα την ιστορια μου αλλα δυστηχως δεν πηρα καποια απαντηση.Στειλτε μου λιγη θετικη ενεργεια να ανεβω λιγο ψυχολογικα και να καταφερει το ζουζουνι μου να μεγαλωσει!Την Πεμπτη κλεινω 8 εβδομαδων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Μάλλον αυτό έπρεπε να κάνει και αυτη προληπτικά αλλα κάθε φορά ελεγε ελα είσαι μικρή μην αγχωνεσαι όλα καλα! Στη νέα γιατρός που βρήκα δεν θα έχει τέτοια.

Και εμενα μόνο στην αυχενική με είχαν μετρήσει και ως εκεί. Αντε να δουμε από εδω και πέρα. 

Ελπίζω η επόμενη φορά να είναι και η τυχερή μας! 🧿

Ναι και μένα μου το λέγανε αυτό για διάφορα θέματα..εντάξει είπαμε παίζει ρόλο η ηλικία αλλά το έχουν κάνει καραμέλα το 'εισαι μικρη', δεν πάει έτσι..πως είσαι από την υστεροσκοπηση όλα οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι και μένα μου το λέγανε αυτό για διάφορα θέματα..εντάξει είπαμε παίζει ρόλο η ηλικία αλλά το έχουν κάνει καραμέλα το 'εισαι μικρη', δεν πάει έτσι..πως είσαι από την υστεροσκοπηση όλα οκ?

Κορίτσια στειλτε μας εσείς οι εγκυουλες λίγη μπεμπεδοσκονη.... 

Μόλις διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια... 

Κοριτσια εγώ αδιαθετησα όπως σας είπα το Σάββατο. Είχα πλημμυρα αίμα ζαλίζομαι πρεπει να μου χει πεσει κ άλλο ο αιματοκριτης. 

Χθες το πρωι μίλησα με τον εξωσωματικο μου. Μου είπε σε αυτό το κυκλο. Δεν κάνουμε τίποτα. 

Αλλά μου ζήτησε να μετρηθώ κ αν δεν θέλω να κάνω δρόμο να παω  Αθήνα να παω κάπου εδω που μενω να δουμε ποσο έχουν υποχωρήσει οι ωοθήκες. Κ ότι δεν θα παρω χάπι ωορηξιας αυτό το μήνα. Αλλά θα περιμενω να έρθει περιοδος. Δώσαμε ευχές κλπ κ είπαμε με πολλη διάθεση Σεπτεμβρίο για εξωσωματική. 

Ωστόσο μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά αν θέλω επαφές κ ήπια γυμναστική. 

Εν τελει πήγα σε ένα γυναικολόγο εδώ να ναι καλά ο γιατρός, ξέρει πως παω σε εξωσωματικο Αθήνα κ ωστόσο έχει όλη τη καλή διάθεση να με παρακολουθει. 

Με μέτρησε. Πριν δεκα μέρες ακριβώς είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 9 και 9.33

Χθες είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 5.50 και 6.11

Η αριστερη εξ αρχής ήταν πιο διογκωμένη. Αλλά άρχισαν να ηρεμούν. Χθες που πήγα ήμουν 3 η μέρα περιοδου κ είχα ένα ωοθυλακιο γυρω στα 15χλ και εενδομητριο γυρω στα 4-5 δεν θυμάμαι. Ακριβώς. 

Ωστόσο λέει πως φαίνεται πως θα κάνω ωορηξια. Πρώτη φορά είδα ωοθυλακιο ανεπτυγμένο. Εμένα ποτε δεν έρχεται περιοδος. Ποτε δεν κάνω ωορηκια χώρος χάπι. 

Ενθουσιαστηκα κ σκέφτομαι να εκμεταλευτω τον Αυγουστο για μια φυσική επαφή. 

Ο γιατρός εδώ είπε αν θέλω να με μετρησει σε μια βδομαδα να δει αν θα κάνω ωορηξια κ να μου το πει. 

Λέω να παρω κ τεστακια ωορηξια ς πρβτξ φορά. Έχετε να μου προτεινετε;

Είναι καλές αυτές οι ταινίες ;σκέφτομαι να τις δοκιμάσω κ εγώ μια φορά!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια στειλτε μας εσείς οι εγκυουλες λίγη μπεμπεδοσκονη.... 

Μόλις διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια... 

Κοριτσια εγώ αδιαθετησα όπως σας είπα το Σάββατο. Είχα πλημμυρα αίμα ζαλίζομαι πρεπει να μου χει πεσει κ άλλο ο αιματοκριτης. 

Χθες το πρωι μίλησα με τον εξωσωματικο μου. Μου είπε σε αυτό το κυκλο. Δεν κάνουμε τίποτα. 

Αλλά μου ζήτησε να μετρηθώ κ αν δεν θέλω να κάνω δρόμο να παω  Αθήνα να παω κάπου εδω που μενω να δουμε ποσο έχουν υποχωρήσει οι ωοθήκες. Κ ότι δεν θα παρω χάπι ωορηξιας αυτό το μήνα. Αλλά θα περιμενω να έρθει περιοδος. Δώσαμε ευχές κλπ κ είπαμε με πολλη διάθεση Σεπτεμβρίο για εξωσωματική. 

Ωστόσο μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά αν θέλω επαφές κ ήπια γυμναστική. 

Εν τελει πήγα σε ένα γυναικολόγο εδώ να ναι καλά ο γιατρός, ξέρει πως παω σε εξωσωματικο Αθήνα κ ωστόσο έχει όλη τη καλή διάθεση να με παρακολουθει. 

Με μέτρησε. Πριν δεκα μέρες ακριβώς είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 9 και 9.33

Χθες είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 5.50 και 6.11

Η αριστερη εξ αρχής ήταν πιο διογκωμένη. Αλλά άρχισαν να ηρεμούν. Χθες που πήγα ήμουν 3 η μέρα περιοδου κ είχα ένα ωοθυλακιο γυρω στα 15χλ και εενδομητριο γυρω στα 4-5 δεν θυμάμαι. Ακριβώς. 

Ωστόσο λέει πως φαίνεται πως θα κάνω ωορηξια. Πρώτη φορά είδα ωοθυλακιο ανεπτυγμένο. Εμένα ποτε δεν έρχεται περιοδος. Ποτε δεν κάνω ωορηκια χώρος χάπι. 

Ενθουσιαστηκα κ σκέφτομαι να εκμεταλευτω τον Αυγουστο για μια φυσική επαφή. 

Ο γιατρός εδώ είπε αν θέλω να με μετρησει σε μια βδομαδα να δει αν θα κάνω ωορηξια κ να μου το πει. 

Λέω να παρω κ τεστακια ωορηξια ς πρβτξ φορά. Έχετε να μου προτεινετε;

Είναι καλές αυτές οι ταινίες ;σκέφτομαι να τις δοκιμάσω κ εγώ μια φορά!!!!! 

 

Εγω επαιρνα της home test εμεινα 2 φορες εγκυος με αυτα τα τεστακια μεσα σε 6 μηνες.Αλλα η πρωτη ηταν βιοχημικη πριν απο 4 μηνες και τωρα παλι δεν ξερω αν θα προχωρησει.Αναμενουμε.....Παντως εμενα με βοηθησαν πολυ!Εχω παρα πολυ χαμηλη αμη,παρ'ολ'αυτα κατι καναμε!Σου ευχομαι συντομα εγκυουλα με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια στειλτε μας εσείς οι εγκυουλες λίγη μπεμπεδοσκονη.... 

Μόλις διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια... 

Κοριτσια εγώ αδιαθετησα όπως σας είπα το Σάββατο. Είχα πλημμυρα αίμα ζαλίζομαι πρεπει να μου χει πεσει κ άλλο ο αιματοκριτης. 

Χθες το πρωι μίλησα με τον εξωσωματικο μου. Μου είπε σε αυτό το κυκλο. Δεν κάνουμε τίποτα. 

Αλλά μου ζήτησε να μετρηθώ κ αν δεν θέλω να κάνω δρόμο να παω  Αθήνα να παω κάπου εδω που μενω να δουμε ποσο έχουν υποχωρήσει οι ωοθήκες. Κ ότι δεν θα παρω χάπι ωορηξιας αυτό το μήνα. Αλλά θα περιμενω να έρθει περιοδος. Δώσαμε ευχές κλπ κ είπαμε με πολλη διάθεση Σεπτεμβρίο για εξωσωματική. 

Ωστόσο μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά αν θέλω επαφές κ ήπια γυμναστική. 

Εν τελει πήγα σε ένα γυναικολόγο εδώ να ναι καλά ο γιατρός, ξέρει πως παω σε εξωσωματικο Αθήνα κ ωστόσο έχει όλη τη καλή διάθεση να με παρακολουθει. 

Με μέτρησε. Πριν δεκα μέρες ακριβώς είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 9 και 9.33

Χθες είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 5.50 και 6.11

Η αριστερη εξ αρχής ήταν πιο διογκωμένη. Αλλά άρχισαν να ηρεμούν. Χθες που πήγα ήμουν 3 η μέρα περιοδου κ είχα ένα ωοθυλακιο γυρω στα 15χλ και εενδομητριο γυρω στα 4-5 δεν θυμάμαι. Ακριβώς. 

Ωστόσο λέει πως φαίνεται πως θα κάνω ωορηξια. Πρώτη φορά είδα ωοθυλακιο ανεπτυγμένο. Εμένα ποτε δεν έρχεται περιοδος. Ποτε δεν κάνω ωορηκια χώρος χάπι. 

Ενθουσιαστηκα κ σκέφτομαι να εκμεταλευτω τον Αυγουστο για μια φυσική επαφή. 

Ο γιατρός εδώ είπε αν θέλω να με μετρησει σε μια βδομαδα να δει αν θα κάνω ωορηξια κ να μου το πει. 

Λέω να παρω κ τεστακια ωορηξια ς πρβτξ φορά. Έχετε να μου προτεινετε;

Είναι καλές αυτές οι ταινίες ;σκέφτομαι να τις δοκιμάσω κ εγώ μια φορά!!!!! 

 

Πάρε τα ηλεκτρονικά , με το χαμόγελο!!! Είναι πιο εύκολο ειδικά για εσένα που δεν έχεις υπομονή...αφού δεν έχεις συχνά φυσικές ωορρηξίες...μπορεί να κοστίζει πιο πολύ αλλά στη θέση σου που μια φορά συμβαίνει αυτό θα έπαιρνα τέτοια τεστ της clearblue ...μην σκέφτεσαι είναι πολύ έντονο κόκκινο δεν είναι , με αυτά χαμογελάει τελείωσες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι και μένα μου το λέγανε αυτό για διάφορα θέματα..εντάξει είπαμε παίζει ρόλο η ηλικία αλλά το έχουν κάνει καραμέλα το 'εισαι μικρη', δεν πάει έτσι..πως είσαι από την υστεροσκοπηση όλα οκ?

Ακριβώς καραμέλα το έχουν κάνει! Έχω λίγο αιματακι αλλα μου είπε είναι φυσιολογικό. Μου έδωσε αντιβίωση για κάποιες ημέρες και θα πάω να με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες να μου πει τι κανω από εδω και πέρα. 

Εσυ τελικά από Σεπτέμβρη ξεκινας; 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Πάρε τα ηλεκτρονικά , με το χαμόγελο!!! Είναι πιο εύκολο ειδικά για εσένα που δεν έχεις υπομονή...αφού δεν έχεις συχνά φυσικές ωορρηξίες...μπορεί να κοστίζει πιο πολύ αλλά στη θέση σου που μια φορά συμβαίνει αυτό θα έπαιρνα τέτοια τεστ της clearblue ...μην σκέφτεσαι είναι πολύ έντονο κόκκινο δεν είναι , με αυτά χαμογελάει τελείωσες...

Συμφωνώ και εμεις προσπαθουσαμε σχεδόν χρόνο και μια φορά πηρα αυτά τα τεστ της clearblue και έμεινα αμέσως. Είναι πιο εύκολα με το χαμόγελο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια στειλτε μας εσείς οι εγκυουλες λίγη μπεμπεδοσκονη.... 

Μόλις διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια... 

Κοριτσια εγώ αδιαθετησα όπως σας είπα το Σάββατο. Είχα πλημμυρα αίμα ζαλίζομαι πρεπει να μου χει πεσει κ άλλο ο αιματοκριτης. 

Χθες το πρωι μίλησα με τον εξωσωματικο μου. Μου είπε σε αυτό το κυκλο. Δεν κάνουμε τίποτα. 

Αλλά μου ζήτησε να μετρηθώ κ αν δεν θέλω να κάνω δρόμο να παω  Αθήνα να παω κάπου εδω που μενω να δουμε ποσο έχουν υποχωρήσει οι ωοθήκες. Κ ότι δεν θα παρω χάπι ωορηξιας αυτό το μήνα. Αλλά θα περιμενω να έρθει περιοδος. Δώσαμε ευχές κλπ κ είπαμε με πολλη διάθεση Σεπτεμβρίο για εξωσωματική. 

Ωστόσο μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά αν θέλω επαφές κ ήπια γυμναστική. 

Εν τελει πήγα σε ένα γυναικολόγο εδώ να ναι καλά ο γιατρός, ξέρει πως παω σε εξωσωματικο Αθήνα κ ωστόσο έχει όλη τη καλή διάθεση να με παρακολουθει. 

Με μέτρησε. Πριν δεκα μέρες ακριβώς είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 9 και 9.33

Χθες είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 5.50 και 6.11

Η αριστερη εξ αρχής ήταν πιο διογκωμένη. Αλλά άρχισαν να ηρεμούν. Χθες που πήγα ήμουν 3 η μέρα περιοδου κ είχα ένα ωοθυλακιο γυρω στα 15χλ και εενδομητριο γυρω στα 4-5 δεν θυμάμαι. Ακριβώς. 

Ωστόσο λέει πως φαίνεται πως θα κάνω ωορηξια. Πρώτη φορά είδα ωοθυλακιο ανεπτυγμένο. Εμένα ποτε δεν έρχεται περιοδος. Ποτε δεν κάνω ωορηκια χώρος χάπι. 

Ενθουσιαστηκα κ σκέφτομαι να εκμεταλευτω τον Αυγουστο για μια φυσική επαφή. 

Ο γιατρός εδώ είπε αν θέλω να με μετρησει σε μια βδομαδα να δει αν θα κάνω ωορηξια κ να μου το πει. 

Λέω να παρω κ τεστακια ωορηξια ς πρβτξ φορά. Έχετε να μου προτεινετε;

Είναι καλές αυτές οι ταινίες ;σκέφτομαι να τις δοκιμάσω κ εγώ μια φορά!!!!! 

 

Αχ μπράβο τέλεια νέα!! Πολύ χαίρομαι που φαίνεται πως θα κάνεις φυσική ωορρηξία!

Εμένα με βολεψαν πάρα πολύ της clearblue με τη φατσούλα. Είναι λίγο ακριβά βέβαια.αν τα δοκιμάσεις παρήγγειλετα από το ίντερνετ γιατί τα βρίσκεις πολύ πιο οικονομικά. ( Νομίζω 17 ευρώ, έχει 10 στικάκια, εγώ τα χρησιμοποίησα 5 τον Μάιο, 5 τον Ιούνιο που έμεινα κ έγκυος) στο φαρμακείο κάνουν 35 νομίζω.

Δείχνουν ακριβώς τις 2 πιο γόνιμες  μέρες και νομίζω είναι πολύ έγκυρα.  

Εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Αχ μπράβο τέλεια νέα!! Πολύ χαίρομαι που φαίνεται πως θα κάνεις φυσική ωορρηξία!

Εμένα με βολεψαν πάρα πολύ της clearblue με τη φατσούλα. Είναι λίγο ακριβά βέβαια.αν τα δοκιμάσεις παρήγγειλετα από το ίντερνετ γιατί τα βρίσκεις πολύ πιο οικονομικά. ( Νομίζω 17 ευρώ, έχει 10 στικάκια, εγώ τα χρησιμοποίησα 5 τον Μάιο, 5 τον Ιούνιο που έμεινα κ έγκυος) στο φαρμακείο κάνουν 35 νομίζω.

Δείχνουν ακριβώς τις 2 πιο γόνιμες  μέρες και νομίζω είναι πολύ έγκυρα.  

Εγω έμεινα πολύ ευχαριστημένη!

Α ωραία κορίτσια, θα παρω αυτά τότε με το χαμόγελο, γι αυτό σας ρώτησα.... Γιατί δεν έχω χρησιμοποιησει ποτε και θα θελα να το δοκιμάσω ένα μήνα δεν έχω να χάσω τίποτα! 

Αν κ σε μια βδομαδα θα πάω να με δει ο γιατρός! Να μου κάνει εναν υπέρηχο. 

Αη να δουμε!!!!! Πάντως είμαι καλυτερα με τη κοιλια μου ξεπριστηκα τελείως.... 

Λιγο οι αιματολογικές μου είναι ακόμη διαταραγμένες... Κ λίγο οι ορμόνες μου από την μέρα που αδιαθετησα θέλω να βάλω τα κλάματα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλόοοο και σε εσένα!!! Αν έχεις ημερομηνία τοκετού Μάρτιο έχουμε ανοίξει θεματάκι!!! Έλα εκεί να τα λεμε 😁💓

Από ότι είδα τελική ημερομηνία τοκετού μου δίνουν 6 Απριλίου, αλλά θα σας έρθω κορίτσια,να τα λέμε και εκεί!

Πριν μια βδομάδα δεν ήξερα τίποτα και κοίτα να δεις που τώρα αναφέρω και ημερομηνία τοκετού, φοβερό!

Κορίτσια άσχετο είδα στο σερβιετακι μου ένα πολύ μικρό καφέ σημαδακι το πρωί. Ξέρω πως μπορεί να είναι από το μωράκι που προσπαθεί να κολλήσει καλύτερα στη μήτρα, αλλά Παρ όλα αυτά θα το πω αύριο στον γυναικολόγο να μου πει τη γνώμη του.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Α ωραία κορίτσια, θα παρω αυτά τότε με το χαμόγελο, γι αυτό σας ρώτησα.... Γιατί δεν έχω χρησιμοποιησει ποτε και θα θελα να το δοκιμάσω ένα μήνα δεν έχω να χάσω τίποτα! 

Αν κ σε μια βδομαδα θα πάω να με δει ο γιατρός! Να μου κάνει εναν υπέρηχο. 

Αη να δουμε!!!!! Πάντως είμαι καλυτερα με τη κοιλια μου ξεπριστηκα τελείως.... 

Λιγο οι αιματολογικές μου είναι ακόμη διαταραγμένες... Κ λίγο οι ορμόνες μου από την μέρα που αδιαθετησα θέλω να βάλω τα κλάματα.... 

Εγώ πάντως από αυτά που γράφεις βλέπω βελτίωση σε όλα αυτα που βιώνεις.Πιστευω πως το πολύ δύσκολο κομμάτι πάει πέρασε. Προσπάθησε να κάνεις αυτά που αγαπάς μέσα στη μέρα και να αποφορτιζεσαι. Η ένταση που έχεις πιστεύω θα υποχωρεί λίγο περισσότερο τώρα που ξεκίνησες τη γυμναστική σου. Θα σε βοηθήσει και στο να ισορροπήσουν οι ορμόνες σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Ακριβώς καραμέλα το έχουν κάνει! Έχω λίγο αιματακι αλλα μου είπε είναι φυσιολογικό. Μου έδωσε αντιβίωση για κάποιες ημέρες και θα πάω να με ξαναδεί σε 2 εβδομάδες να μου πει τι κανω από εδω και πέρα. 

Εσυ τελικά από Σεπτέμβρη ξεκινας; 😇

Όχι παίρνω ήδη τα φαρμακακια μου για προετοιμασία ενδομητρίου και αν πάει καλά αυτός ο κύκλος, γιατί είμαι ότι να ναι τελευταία, κατά το 15αυγουστο με βλέπω για έμβρυομεταφορά...περιμένω να με δει ο γιατρός και να μου πει τι κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Όχι παίρνω ήδη τα φαρμακακια μου για προετοιμασία ενδομητρίου και αν πάει καλά αυτός ο κύκλος, γιατί είμαι ότι να ναι τελευταία, κατά το 15αυγουστο με βλέπω για έμβρυομεταφορά...περιμένω να με δει ο γιατρός και να μου πει τι κάνουμε..

Τι φάρμακα παιρνεις αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια στειλτε μας εσείς οι εγκυουλες λίγη μπεμπεδοσκονη.... 

Μόλις διάβασα τα νέα από όλες σας κορίτσια... 

Κοριτσια εγώ αδιαθετησα όπως σας είπα το Σάββατο. Είχα πλημμυρα αίμα ζαλίζομαι πρεπει να μου χει πεσει κ άλλο ο αιματοκριτης. 

Χθες το πρωι μίλησα με τον εξωσωματικο μου. Μου είπε σε αυτό το κυκλο. Δεν κάνουμε τίποτα. 

Αλλά μου ζήτησε να μετρηθώ κ αν δεν θέλω να κάνω δρόμο να παω  Αθήνα να παω κάπου εδω που μενω να δουμε ποσο έχουν υποχωρήσει οι ωοθήκες. Κ ότι δεν θα παρω χάπι ωορηξιας αυτό το μήνα. Αλλά θα περιμενω να έρθει περιοδος. Δώσαμε ευχές κλπ κ είπαμε με πολλη διάθεση Σεπτεμβρίο για εξωσωματική. 

Ωστόσο μου είπε να ξεκινήσω σιγά σιγά αν θέλω επαφές κ ήπια γυμναστική. 

Εν τελει πήγα σε ένα γυναικολόγο εδώ να ναι καλά ο γιατρός, ξέρει πως παω σε εξωσωματικο Αθήνα κ ωστόσο έχει όλη τη καλή διάθεση να με παρακολουθει. 

Με μέτρησε. Πριν δεκα μέρες ακριβώς είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 9 και 9.33

Χθες είχα διαστάσεις δεξιά και αριστερά 5.50 και 6.11

Η αριστερη εξ αρχής ήταν πιο διογκωμένη. Αλλά άρχισαν να ηρεμούν. Χθες που πήγα ήμουν 3 η μέρα περιοδου κ είχα ένα ωοθυλακιο γυρω στα 15χλ και εενδομητριο γυρω στα 4-5 δεν θυμάμαι. Ακριβώς. 

Ωστόσο λέει πως φαίνεται πως θα κάνω ωορηξια. Πρώτη φορά είδα ωοθυλακιο ανεπτυγμένο. Εμένα ποτε δεν έρχεται περιοδος. Ποτε δεν κάνω ωορηκια χώρος χάπι. 

Ενθουσιαστηκα κ σκέφτομαι να εκμεταλευτω τον Αυγουστο για μια φυσική επαφή. 

Ο γιατρός εδώ είπε αν θέλω να με μετρησει σε μια βδομαδα να δει αν θα κάνω ωορηξια κ να μου το πει. 

Λέω να παρω κ τεστακια ωορηξια ς πρβτξ φορά. Έχετε να μου προτεινετε;

Είναι καλές αυτές οι ταινίες ;σκέφτομαι να τις δοκιμάσω κ εγώ μια φορά!!!!! 

 

Σας στέλνω πολυυυυυ μπεμπεδοσκονη 👶😘😘😘 κοπέλα μου ναι ησύχασε και έναν μήνα... Κάντε τις επαφές σας χαλαρά χαρείτε τις παραλίες πιείτε κάτι παραπάνω και θα έρθει!!! Θα έρθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Τι φάρμακα παιρνεις αν επιτρέπεται;

Παίρνω χαπακια οιστραδιόλης για την προετοιμασία του ενδομητρίου. Μετά θα μου πουν πότε πρέπει να προσθέσουμε και προγεστερόνη και στην 5η μέρα λήψης προγεστερόνης γίνεται η έμβρυομεταφορά με βλαστοκυστες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Παίρνω χαπακια οιστραδιόλης για την προετοιμασία του ενδομητρίου. Μετά θα μου πουν πότε πρέπει να προσθέσουμε και προγεστερόνη και στην 5η μέρα λήψης προγεστερόνης γίνεται η έμβρυομεταφορά με βλαστοκυστες..

Ποια μέρα του κύκλου γίνεται η έμβρυο μεταφορα;

Εννοω πως ξέρεις ποτε πρεπει να γίνει ;

Συγνώμη, απλά ρωταω από περιεργεια δεν γνωρίζω καθόλου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...