Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Μηπως να σκεφτεις σοβαρα και την αλλαγη γιατρου; Δε γίνεται να εισαι σε αυτη τη φαση και να του τα βγαζεις με το τσιγκελι. ο ιδιος ο γιατρός πρεπει να σε κατευθυνει και να σε ηρεμει..

Δεν ξέρω... μια άποψη λεω..

Πολύ καλά τα λες Αντωνία μου και σε ευχαριστώ για την καλή σου συμβουλή, αυτο θα κάνω τώρα που θα μυ έρθει περίοδος κατευθείαν μετά από επόμενη περίοδο. Μου πήρε κάποιους μήνες γενικά για να καταλάβω τι μου γίνεται και έπεσε μέσα και καλοκαίρι που έλειπαν γιατροί κλπ. όμως τώρα είμαι αποφασισμένη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολύ για απαντηση σου! Ορμονολογικες εχω κανει και βγηκαν μετριες αλλα μου ζητησαν να τις ξανακανω και σε αλλο εργαστηριο για λογους αξιοπιστιας αποτελεσματων, θα το κανω τωρα στο επομενο κυκλο.  Σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφια οχι ακομα αλλα ξερω μου εχει πει οτι θα πρεπει να γινει.. Αυτο που εχω κανει παρακολουθηση ωορηξιας τελευταιους μηνες  ναι αλλα δυστυχως 2 στις 3 φορες δεν ειχα καν ψωρηξια και ειχα λιγα ωαρια. Ο γιατρος μου το συσχετισε αυτο με χαμηλη ΑΜΗ, με ολιγομηνορροια διαταραχες που εχω.  Γενικα δεν  μιλαει πολυ ο συγκεκριμενος, δεν εξηγει πολλα ο γιατρος και δεν εχω καταλαβει τι γινεται ακριβως.  Απο τωρα θα το ψαξω πιο συστηματικα πλεον για να εχω μια καλη εικονα.  Και παλι ευχαριστω θερμα για βοηθεια!

Παίζει θέμα με την ωορρηξία αν έχεις χαμηλή αμη? Πρώτη φορά το ακούω αυτό..δεν το ήξερα,  Έχω και εγώ χαμηλή αμη αλλά δεν μου το συσχετισαν ποτέ αυτό.. Για την ωορρηξία μου πιο πολύ τους απασχολούσε η υψηλή προλακτινη παρά η αμη.. Για τα λίγα ωάρια που βλέπουν στον υπέρηχο οκ ναι αλλά να σου πω κάτι και μένα λίγα έβλεπαν αλλά μια χαρά τα πήγα, Όπως και πολλές άλλες κοπέλες με χαμηλή αμη.. Και ούτε είναι φυσικά η αμη ο λόγος που προχώρησα σε εξωσωματική. Κάνε μια νέα αρχή με γυναικολόγο που να σε καλύπτει και θα τα πας μια χαρά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Βρε κορίτσια θα ήθελα να θέσω έναν προβληματισμό μου. Διάβασα σε 2,3 συζητήσεις να γίνεται νύξη για τις ηλικίες μας και κατά πόσο το σεξ γίνεται πιο δύσκολο λόγω ηλικίας κλπ. Δεν ξέρω αλλά στην απλή λογική μου το να μπαίνεις σε διαδικασία απόκτησης τέκνου πολύ μικρός αν έχουν δηλώσει παππουδογιαγιαδες ότι θα στο μεγαλώσουν και θα καλύψουν οικονομικά το όλο ζήτημα εγώ μέσα συμφωνώ. Αλλά κακά τα ψέματα έχει πολλά έξοδα μια εγκυμοσύνη και αργότερα ένα παιδί, παρα πολλά, δεν καταλαβαίνεις πως τελειώνει ο μισθός κάθε μήνα... δεν είναι λογικό να θέλεις πρώτα να βρεις μια δουλειά και μετά να μπεις στη διαδικασία παιδιού; προσωπικά από τα 30 μου είχε πει ένας γυναικολόγος να κάνω ψύξη ωαρίων να έχω όταν αποφασίσω, έλεος δηλαδή! 

Όντας μικρή σε ηλικία , προφανώς κι εγώ και ο σύντροφός μου  έχουμε σταθερή δουλειά για να σκέφτομαστε και να προσπαθουμε 3 χρόνια για παιδί...αλλά αυτό το σχόλιο δεν το καταλαβαίνω...όπως δεν πρέπει να κρίνουμε μια γυναίκα που προσπαθεί για παιδί στα 45 , έτσι δεν πρέπει να κρίνουμε και μια κοπέλα στα 27..είμαι 28 χρονών αλλά έχω μαζέψει περισσότερα χρηματα από μια 35αρα μη πηγαίνοντας 5 χρόνια διακοπές , εστιατόρια κτλ για να μπορέσω να σκεφτώ πως θα μεγαλώσει το παιδί μου...δεν έχει σημασία η ηλικία αλλά ο άνθρωπος!! Μορφωμένες γυναίκες είμαστε ....ας προσέχουμε τι λέμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Παίζει θέμα με την ωορρηξία αν έχεις χαμηλή αμη? Πρώτη φορά το ακούω αυτό..δεν το ήξερα,  Έχω και εγώ χαμηλή αμη αλλά δεν μου το συσχετισαν ποτέ αυτό.. Για την ωορρηξία μου πιο πολύ τους απασχολούσε η υψηλή προλακτινη παρά η αμη.. Για τα λίγα ωάρια που βλέπουν στον υπέρηχο οκ ναι αλλά να σου πω κάτι και μένα λίγα έβλεπαν αλλά μια χαρά τα πήγα, Όπως και πολλές άλλες κοπέλες με χαμηλή αμη.. Και ούτε είναι φυσικά η αμη ο λόγος που προχώρησα σε εξωσωματική. Κάνε μια νέα αρχή με γυναικολόγο που να σε καλύπτει και θα τα πας μια χαρά!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρονο σου! Ναι θα κανω μια νεα αρχη και ελπιζω να πανε ολα καλα😀 Σου εύχομαι ό, τι καλύτερο🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Είχα παρατήσει τελείως το τηλέφωνο 5 μέρες γιατί είμαι στη Σύρο διακοπές ... Αλλά μόλις μπήκα κ διάβασα 80+ νέα μηνύματα..... Έχω γελάσει από τη μια με τα σχόλια με την επαφή κ τους άντρες σας τόσο πολύ από την άλλη νοιωθω την κατάσταση... Λόγω ηλικίας εμείς δεν έχουμε αυτό το θέμα, ξεκάθαρα πιστεύω λόγω ηλικίας γιατί στα 29 κ 27 το σεξ μόνο αγκαρεια δεν είναι... Αλλά ωστόσο επειδή κ εγώ κάποιους μήνες με ωορρηξία έκανα σαν τρελή πχ μετά από σπερματεγχυση κλπ σαν τρελή όμως σε φάση περίμενα πίσω από την πόρτα πότε θα ρθεις γιατί εμένα έχει εταιρεία ο πατέρας του κ δουλεύει 10-11-12 ώρες και βάλε ανάλογα κ καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα...tragic.. όποτε όλο αυτό εγώ του το είπα πως δεν το αντέχω να το περνάω κάθε μήνα αλλά το κατάλαβε κ πάμε για εξωσωματική... Μαζεύουμε τα λεφτά είμαστε κοντά δηλαδή κ πιστεύω τώρα από Σεπτέμβρη θα κλείσουμε ραντεβού...αφού έκανα κ την ωοληψια...εγώ ξεκάθαρα πάω για εξωσωματικής για ψυχολογικούς λόγους. Ο γιατρός πιστεύει πως θα πιάναμε έτσι με επαφή η σπερματεγχυση. Θεωρεί πως δεν έχω θέμα, κ ότι η ωορρηξία μου μια χαρά ρυθμίζεται με το χάπι κ το μόνο θέμα ήταν το σπέρμα...

Εγώ κορίτσια τώρα που είμαστε διακοπές παρατήρησα πως μετά το χειρουργείο έχει ανέβει η διάθεση του συντρόφου μου κ επίσης έχει αυξηθεί η ποσότητα.αυτο το είδαμε βέβαια κ στο σπερμοδιαγραμμα....κ είναι αρκετή η ποσότητα κ στις 2 φορές πχ τη μέρα που θα κάνουμε σεξ.αλλα γενικά αν κ μικρός όταν είναι οφ από την δουλειά έχουμε θέμα δεν μπαίνει καν στη διαδικασία για επαφή απλά εκεί που τρώει έχει κλείσει μάτια ήδη 😂 

Κ έτσι πήγαμε για εξωσωματική κ είπαμε κοντευουμε ένα χρόνο κ έχουμε ανακαλύψει θέματα hpv έχω ήπιας μορφής, κιρσοκήλη κλπ κλπ κ λέμε εξωσωματική !!!

Εγώ είμαι καλά, περνάω πολύ ωραία, αφού δεν έχω κ περίοδο που ήταν ναου έρθει αλλά δεν , απλά λίγο μπερδεμένη με το αν θα πάω τώρα σε αυτόν τον κύκλο για εξωσωματική η όχι θα πάω στον επόμενο...αν πάω τώρα έχω πολλές μέρες ακομη δηλαδή:

31/7 αδιαθετησα

Περίοδος δεν έρχεται αν θυμάστε

4/9 κλείνω 35 μέρες χωρίς περίοδο! Κ εκεί θα πρέπει να ξεκινήσω 5 μέρες προγεστερόνη για να προκαλέσω περίοδο άρα 9/9

Άντε πες μέχρι 12-13/9 να έρθει περίοδος

Κ +-14 μέρες πες υποθετικά λέω να κάνω εξωσωματική πάει γύρω στα τέλη Σεπτεμβρίου. Εκεί είναι καλά!

Από την άλλη αν το αφήσω μετά πάει για τέλη Οκτωβρίου αρχές κ Νοεμβρίου κ μου φαίνεται πολύ πίσω.....

Τα λεφτά τα έχω σχεδόν μπορώ να πάω και τώρα....απλά κολυομαι στο ότι δεν έχω περίοδο τώρα καθόλου.. .κ θα πρέπει να πάρω χάπι προγεστερόνης .κ έχω αυτή τη στιγμή ατροφικο ενδομήτριο ... Εσεις τι λέτε να κάνω ;

@Lacostaki δεν ξέρω εγώ να σου απαντήσω περί ωορρηξίας.....🙄

Καλημέρα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

 

 

 

 

Κοριτσάκι μου πως τα περάσατε;; Εγώ αν και δεν είμαι ειδικός θα άφηνα έναν ακόμη κύκλο , νομίζω ότι πρέπει να φτιάξεις το ενδομήτριο...αλλά σίγουρα να κάνεις αυτό που θα σου συστήσει ο γιατρός σου!! Εγώ περιμένω τώρα περίοδο και προχωρώ για πρώτη φορά κλομιφαινη και ενεσουλα για στοχευμένη επαφή!!είμαι σίγουρη ότι μαζί με τον γιατρό σου θα πάρεις τη σωστή απόφαση κοριτσάκι μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Κοριτσάκι μου πως τα περάσατε;; Εγώ αν και δεν είμαι ειδικός θα άφηνα έναν ακόμη κύκλο , νομίζω ότι πρέπει να φτιάξεις το ενδομήτριο...αλλά σίγουρα να κάνεις αυτό που θα σου συστήσει ο γιατρός σου!! Εγώ περιμένω τώρα περίοδο και προχωρώ για πρώτη φορά κλομιφαινη και ενεσουλα για στοχευμένη επαφή!!είμαι σίγουρη ότι μαζί με τον γιατρό σου θα πάρεις τη σωστή απόφαση κοριτσάκι μου!!

@Heart περίμενα την απάντηση σου είναι η αλήθεια !!

Έχω μέρες να μπω μέσα σήμερα διάβασα όλα τα νέα από όλα τα κορίτσια εδώ !

Περνάω πολύ ωραία είμαι Σύρο με τον σύντροφό μου έχουμε σπίτι εδώ σπουδάζει η αδερφή του κ θα μείνουμε μέχρι τέλη του μήνα !! Γυρίζω κ αρχίζω κατευθείαν δουλειά κ αρχίζω κ μια νέα δουλειά.ειμαι καλά ψυχολογικά μπορώ να πω ❤️ κορίτσια σαν ψέμα μοιάζει αυτό που πέρασα τον Ιούλιο στο κρεβάτι μετά την ωοληψια αλλά να σας πω πως τώρα ξανά βρίσκω δυνάμεις.... Παίρνω βέβαια φουλ βιταμίνες όλη μέρα κλασσικά διατροφή κ προσέχω !! Αλλά τώρα έχω αρχίσει κ συνέρχομαι! Λόγω ενδομητρίου θέλω να αφήσω ένα κύκλο λ λόγω δουλειά επειδή είναι πάνω στην αρχή.

Έχω προβληματιστεί λίγο με το εμβόλιο. Δεν θέλω προσωπικά να εμβολιαστω, αλλά φυσικά δεν ξέρω σε κίνδυνο τους γύρω μου κάνω 2 φορές την εβδομάδα ραπίντ στο δήμο ευτυχώς τα έχουν δωρεάν ακόμη.πηγαινω κανονικά κάνω τα τεστ.

Κ στις διακοπές μας φέτος είμαστε με καρεκλακια ομπρέλα κ απόμακρα 😝😝 τι να κάνουμε ! Επέλεξα να μην το κάνω αλλά πρέπει να αλλάξω παράλληλα κ τρόπο ζωής για όσο διαρκέσει όλο αυτό...

Εδώ που έφτασα τώρα είμαι κοντά στην εξωσωματική κ δεν θέλω να ρισκάρω να εμβολιαστω...αλλά εντάξει θα το συζητήσω κ πάλι με τον γιατρό... Με τις δουλειές μου είμαι οκ με τα ραπίντ. Μου είπαν από την στιγμή που θα μαι τυπική με τα τεστ δεν υπάρχει θέμα..

Λέω ένα μήνα να δω τι θα κάνω με το ενδομήτριο βασικά να κάνω έναν κύκλο να αναπτυχθεί να κάνω ωορρηξία κ να πάω τον επόμενο 🤗😇καλή αρχή αγάπη θα πάνε όλα καλά θα δεις !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

@Heart περίμενα την απάντηση σου είναι η αλήθεια !!

Έχω μέρες να μπω μέσα σήμερα διάβασα όλα τα νέα από όλα τα κορίτσια εδώ !

Περνάω πολύ ωραία είμαι Σύρο με τον σύντροφό μου έχουμε σπίτι εδώ σπουδάζει η αδερφή του κ θα μείνουμε μέχρι τέλη του μήνα !! Γυρίζω κ αρχίζω κατευθείαν δουλειά κ αρχίζω κ μια νέα δουλειά.ειμαι καλά ψυχολογικά μπορώ να πω ❤️ κορίτσια σαν ψέμα μοιάζει αυτό που πέρασα τον Ιούλιο στο κρεβάτι μετά την ωοληψια αλλά να σας πω πως τώρα ξανά βρίσκω δυνάμεις.... Παίρνω βέβαια φουλ βιταμίνες όλη μέρα κλασσικά διατροφή κ προσέχω !! Αλλά τώρα έχω αρχίσει κ συνέρχομαι! Λόγω ενδομητρίου θέλω να αφήσω ένα κύκλο λ λόγω δουλειά επειδή είναι πάνω στην αρχή.

Έχω προβληματιστεί λίγο με το εμβόλιο. Δεν θέλω προσωπικά να εμβολιαστω, αλλά φυσικά δεν ξέρω σε κίνδυνο τους γύρω μου κάνω 2 φορές την εβδομάδα ραπίντ στο δήμο ευτυχώς τα έχουν δωρεάν ακόμη.πηγαινω κανονικά κάνω τα τεστ.

Κ στις διακοπές μας φέτος είμαστε με καρεκλακια ομπρέλα κ απόμακρα 😝😝 τι να κάνουμε ! Επέλεξα να μην το κάνω αλλά πρέπει να αλλάξω παράλληλα κ τρόπο ζωής για όσο διαρκέσει όλο αυτό...

Εδώ που έφτασα τώρα είμαι κοντά στην εξωσωματική κ δεν θέλω να ρισκάρω να εμβολιαστω...αλλά εντάξει θα το συζητήσω κ πάλι με τον γιατρό... Με τις δουλειές μου είμαι οκ με τα ραπίντ. Μου είπαν από την στιγμή που θα μαι τυπική με τα τεστ δεν υπάρχει θέμα..

Λέω ένα μήνα να δω τι θα κάνω με το ενδομήτριο βασικά να κάνω έναν κύκλο να αναπτυχθεί να κάνω ωορρηξία κ να πάω τον επόμενο 🤗😇καλή αρχή αγάπη θα πάνε όλα καλά θα δεις !

 

Εγώ το έκανα το εμβόλιο , δεν ήθελα αλλά απ' ότι φαίνεται σε λίγο δεν θα γίνεται αλλιώς και δεν ήθελα να με κόψει από προσπάθειες!!! Πολύ χαίρομαι που είστε καλά , περνάτε όμορφα και ξεκουράζεστε κοριτσάκι μου!!!Έτσι , να σε ακούω , αισιόδοξη! Συμφωνώ ν αφήσεις αυτόν τον τον κύκλο , γιατί παιδευτηκες ήδη πολύ..Άσε το κινητό και πήγαινε για βουτιές , του χρόνου τέτοιο καιρό θα είσαι Αθήνα και θα θηλάζεις...έτσι να σκέφτεσαι , θετικά!!ταλαιπωρήθηκε πολύ και σου αξίζει λίγη ξεκούραση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Όντας μικρή σε ηλικία , προφανώς κι εγώ και ο σύντροφός μου  έχουμε σταθερή δουλειά για να σκέφτομαστε και να προσπαθουμε 3 χρόνια για παιδί...αλλά αυτό το σχόλιο δεν το καταλαβαίνω...όπως δεν πρέπει να κρίνουμε μια γυναίκα που προσπαθεί για παιδί στα 45 , έτσι δεν πρέπει να κρίνουμε και μια κοπέλα στα 27..είμαι 28 χρονών αλλά έχω μαζέψει περισσότερα χρηματα από μια 35αρα μη πηγαίνοντας 5 χρόνια διακοπές , εστιατόρια κτλ για να μπορέσω να σκεφτώ πως θα μεγαλώσει το παιδί μου...δεν έχει σημασία η ηλικία αλλά ο άνθρωπος!! Μορφωμένες γυναίκες είμαστε ....ας προσέχουμε τι λέμε!! 

Συγγνώμη αν αισθάνεσαι ότι προσβάλλεσαι ο στόχος ήταν ακριβώς να εξηγήσω ότι πολλές γυναίκες αργούμε να μπούμε στη διαδικασία αυτή λόγω του ότι θέλουμε πρώτα να έχουμε μια απασχόληση εργασιακή. Ήθελα να δείξω ακριβώς ότι δεν πρέπει να γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί ούτε πάνω ούτε κατω. Θα το αφαιρέσω όπως και θα απομακρυνθώ από την ομάδα διότι εν τέλει διαδικτυακά είναι εύκολο να παρεξηγηθείς για κάτι που δεν με εκφράζει. Εγώ ανέφερα ένα περιστατικό με το σύζυγό μου και άκουσα το σχόλιο ότι το σεξ σε μεγαλύτερη ηλικία ίσως είναι αγγαρεία, που δεν με βρίσκει συμφωνη καθόλου. Επιπλέον έκανα το σχολιασμό διότι Γυναικολόγος μου σύστησε λόγω του ότι πάτησα τα 30 να κάνω ψύξη ωαρίων. Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Συγγνώμη αν αισθάνεσαι ότι προσβάλλεσαι ο στόχος ήταν ακριβώς να εξηγήσω ότι πολλές γυναίκες αργούμε να μπούμε στ διαδικασία αυτή λόγω του ότι θέλουμε πρώτα να έχουμε μια απασχόληση εργασιακή. Ήθελα να δείξω ακριβώς ότι δεν πρέπει να γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί. Θα το αφαιρέσω όπως και θα απομακρυνθώ από την ομάδα διότι εν τέλει διαδικτυακά είναι εύκολο να παρεξηγηθείς κάτι που δεν με εκφράζει. Καλή συνέχεια σε όλες σας. 

Εγω κατάλαβα το σχόλιο σου. Παρόλο που ο καθένας αποφασίζει για το πότε θα κάνει παιδι, υπάρχουν και φορές που δεν περνάει από το χέρι μας. Καμία απόφαση δεν είναι κατακριτέα αρκεί να έχει σαν γνώμονα το καλό του παιδιού. Δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση. Εγώ έφτασα 40+και ακόμα δεν έχω καταφέρει να έχω ένα γερό μωρό στην αγκαλιά μου. Και δεν μπορεί να με κρίνει κανείς για αυτό αν δεν μπει στη θέση μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Συγγνώμη αν αισθάνεσαι ότι προσβάλλεσαι ο στόχος ήταν ακριβώς να εξηγήσω ότι πολλές γυναίκες αργούμε να μπούμε στ διαδικασία αυτή λόγω του ότι θέλουμε πρώτα να έχουμε μια απασχόληση εργασιακή. Ήθελα να δείξω ακριβώς ότι δεν πρέπει να γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί. Θα το αφαιρέσω όπως και θα απομακρυνθώ από την ομάδα διότι εν τέλει διαδικτυακά είναι εύκολο να παρεξηγηθείς κάτι που δεν με εκφράζει. Καλή συνέχεια σε όλες σας. 

Πώς ήθελες να δείξεις ότι δεν γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί όταν λες πως συμφωνώ με τις κοπέλες που είναι μικρές σε ηλικία αλλά βοηθούν οικονομικά οι παππούδες;! Είμαι 3 χρόνια σ' αυτό το φόρουμ και δεν έχω παρεξηγήσει τίποτα!! 2 σχόλια τον τελευταίο καιρό το ένα , σήμερα , περί ηλικίων και το άλλο πριν 2-3 μέρες σχετικά με μια συμβουλή που έδωσα για ενημέρωση από γιατρό μου δείχνουν ότι κάτι πάει ν αλλάξει σ αυτό το φόρουμ!! Και για την ιστορία , το σχόλιο σου για τις ηλικίες δεν έπρεπε να το αφαιρέσεις...καλό είναι όλα τα κορίτσια να διαβάσουν ακριβώς τη συζήτηση ...μπορεί εγώ να παρεξήγησα , γιατί δεν το αφήνεις , να δούμε ποιος πράγματι έκανε λάθος , να γίνει ένας γόνιμος διάλογος...δεν είμαι ειδήμων , δεν γνωρίζω τα πάντα ίσως να έκανα λάθος αλλά η στάση σου να σβήσεις το σχόλιο μάλλον το αντίθετο δείχνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Εγω κατάλαβα το σχόλιο σου. Παρόλο που ο καθένας αποφασίζει για το πότε θα κάνει παιδι, υπάρχουν και φορές που δεν περνάει από το χέρι μας. Καμία απόφαση δεν είναι κατακριτέα αρκεί να έχει σαν γνώμονα το καλό του παιδιού. Δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση. Εγώ έφτασα 40+και ακόμα δεν έχω καταφέρει να έχω ένα γερό μωρό στην αγκαλιά μου. Και δεν μπορεί να με κρίνει κανείς για αυτό αν δεν μπει στη θέση μου. 

Σαφώς και όχι δεν μπορεί να σε κρίνει κάνεις, είναι ιερη επιθυμία και αλτρουιστικη πράξη εν τέλει αν σκεφτείς τις θυσίες που χρειάζονται σε όλες τις ηλικίες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Εγω κατάλαβα το σχόλιο σου. Παρόλο που ο καθένας αποφασίζει για το πότε θα κάνει παιδι, υπάρχουν και φορές που δεν περνάει από το χέρι μας. Καμία απόφαση δεν είναι κατακριτέα αρκεί να έχει σαν γνώμονα το καλό του παιδιού. Δεν υπάρχει λόγος για παρεξήγηση. Εγώ έφτασα 40+και ακόμα δεν έχω καταφέρει να έχω ένα γερό μωρό στην αγκαλιά μου. Και δεν μπορεί να με κρίνει κανείς για αυτό αν δεν μπει στη θέση μου. 

Μα στο σχόλιο της δεν έλεγε ότι δεν πρέπει να κρίνουμε , έλεγε ότι για να κάνεις παιδιά χρειάζεσαι μια σταθερή δουλειά και χρειάζονται χρήματα και ίσως οι μικρές κοπέλες να βοηθιουνται οικονομικά!!εννοείται ότι δεν πρέπει να κρίνουμε την ηλικία κάθε γυναίκας για τις αποφάσεις της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Πώς ήθελες να δείξεις ότι δεν γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί όταν λες πως συμφωνώ με τις κοπέλες που είναι μικρές σε ηλικία αλλά βοηθούν οικονομικά οι παππούδες;! Είμαι 3 χρόνια σ' αυτό το φόρουμ και δεν έχω παρεξηγήσει τίποτα!! 2 σχόλια τον τελευταίο καιρό το ένα , σήμερα , περί ηλικίων και το άλλο πριν 2-3 μέρες σχετικά με μια συμβουλή που έδωσα για ενημέρωση από γιατρό μου δείχνουν ότι κάτι πάει ν αλλάξει σ αυτό το φόρουμ!! Και για την ιστορία , το σχόλιο σου για τις ηλικίες δεν έπρεπε να το αφαιρέσεις...καλό είναι όλα τα κορίτσια να διαβάσουν ακριβώς τη συζήτηση ...μπορεί εγώ να παρεξήγησα , γιατί δεν το αφήνεις , να δούμε ποιος πράγματι έκανε λάθος , να γίνει ένας γόνιμος διάλογος...δεν είμαι ειδήμων , δεν γνωρίζω τα πάντα ίσως να έκανα λάθος αλλά η στάση σου να σβήσεις το σχόλιο μάλλον το αντίθετο δείχνει...

Μου επιτιθεσαι χωρίς πραγματικά να σε είχα καν στο μυαλό μου όταν έθεσα το σχόλιο. Σου ζήτησα συγγνώμη. Λυπάμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Μου επιτιθεσαι χωρίς πραγματικά να σε είχα καν στο μυαλό μου όταν έθεσα το σχόλιο. Σου ζήτησα συγγνώμη. Λυπάμαι. 

Δεν επιτίθεμαι , λέω την πραγματικότητα...έσβησες το σχόλιο , επομένως κανείς δεν μπορεί να κρίνει γιατί δεν διαβάζει και τις δυο πλευρές... Τελοσπαντων, δεν παρεξηγήθηκα καθόλου και ούτε το πήρα προσωπικά ...τα έχω πολύ καλά με τον εαυτό μου και έχω σχεδιάσει και οργανώσει οτιδήποτε χρειάζεται ειδικά τα πρώτα χρόνια της ζωής του το παιδί που θα κάνω...ειμαι στο χώρο της εκπαίδευσης και έχω δει γονείς μεγάλης ηλικίας να μην ενδιαφέρονται για τα παιδιά τους και πιο μικρούς να δίνουν τα πάντα για αυτά...δεν έχει λοιπόν σημασία η ηλικία αλλά ο χαρακτήρας , η προσωπικότητα , τα βιώματα...ίσως να συμφωνούμε ίσως να παρεξήγησα -αυτό όμως δε θα το μάθουμε ποτέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Συγγνώμη αν αισθάνεσαι ότι προσβάλλεσαι ο στόχος ήταν ακριβώς να εξηγήσω ότι πολλές γυναίκες αργούμε να μπούμε στη διαδικασία αυτή λόγω του ότι θέλουμε πρώτα να έχουμε μια απασχόληση εργασιακή. Ήθελα να δείξω ακριβώς ότι δεν πρέπει να γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί ούτε πάνω ούτε κατω. Θα το αφαιρέσω όπως και θα απομακρυνθώ από την ομάδα διότι εν τέλει διαδικτυακά είναι εύκολο να παρεξηγηθείς για κάτι που δεν με εκφράζει. Εγώ ανέφερα ένα περιστατικό με το σύζυγό μου και άκουσα το σχόλιο ότι το σεξ σε μεγαλύτερη ηλικία ίσως είναι αγγαρεία, που δεν με βρίσκει συμφωνη καθόλου. Επιπλέον έκανα το σχολιασμό διότι Γυναικολόγος μου σύστησε λόγω του ότι πάτησα τα 30 να κάνω ψύξη ωαρίων. Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες σας. 

Κορίτσια συγγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά μου φαίνεται ότι παρεξηγείστε χωρίς λόγο κ είναι κρίμα…φυσικά υπάρχουν κοπέλες που και στα 25 κάνουν σεξ από «αγγαρεία» επειδή θέλουν να κάνουν παιδί και δεν το απολαμβάνουν, υπάρχουν και κοπέλες στα 40 που κάνουν σεξ με τον ίδιο τρόπο..δε θεωρώ ότι είναι θέμα ηλικίας, αλλά θέμα χαρακτήρα της κάθε κοπέλας και πώς το βλέπει…επίσης υπάρχουν κοπέλες που κάνουν στα 25 παιδί και βοηθιούνται οικονομικά, υπάρχουν και άλλες που κάνουν στα 25 και κάνουν 2 δουλειές για να τα βγάλουν πέρα…υπάρχουν και άλλες που ούτε στα 35 δεν έχουν σταθερή δουλειά…πάλι είναι θέμα χαρακτήρα, ωριμότητας και υπευθυνότητας..δε χρειάζεται να κάνουμε διακρίσεις με την ηλικία…ούτε να παίρνουμε προσωπικά όποια άποψη πει κάποια εδώ μέσα…η κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη, και πάντα φυσικά υπάρχει και μια αντίθετη άποψη πάνω σε αυτήν….

Προσωπικά για να γνωρίσετε κι εμένα, είμαι 30 χρονών, έμεινα έγκυος στα 29 και γέννησα τότε, με τον πρώτο μήνα που κάναμε ελεύθερα απλά και μόνο γιατί θέλαμε ο ένας τον άλλον και απολαμβάναμε το σεξ, δεν προσπαθούσαμε για παιδί ούτε ήμασταν παντρεμένοι, αλλά ήμασταν τόσο ερωτευμένοι που και να ερχόταν θα μας άρεσε..και ήρθε με τη μία, λες κι ήταν γραφτό να γίνει…ο άντρας μου ήταν επίσης 29 τότε…γέννησα τον περασμένο Σεπτέμβρη και τώρα είμαι πάλι έγκυος, πάλι με τη μία…ο σύζυγός μου είναι αστυνομικός, εγώ δούλευα στο Λονδίνο αλλά αφού έμεινα έγκυος γύρισα στην Ελλάδα και δεν έχω δουλειά προς το παρόν…ο άντρας μου όμως όταν σταμάτησα να έχω έσοδα βρήκε αμέσως και δεύτερη δουλειά που εργάζεται ακόμη…ο πρώην άντρας της αδερφής μου όμως αν και ήταν 35 όταν γέννησε η αδερφή μου, βαριόταν να δουλέψει και ήταν άνεργος…οπότε είναι και θέμα χαρακτήρα!

@Heart έχω καταλάβει και φαίνεσαι ότι είσαι μια πολύ καλόκαρδη, αξιόλογη και υπεύθυνη κοπέλα και σε συμπαθώ ήδη χωρίς να σε ξέρω! Καταλαβαίνω ότι σε ενόχλησε αυτό που είπε γιατί φανηκε σαν να εννοεί ότι οι κοπέλες που είναι μικρές συνήθως πρέπει να βοηθιούνται από γονείς για να τα βγάλουν πέρα, αλλά νομίζω ότι ήθελε ατυχώς να «αμυνθεί» σε αυτό που μας είπε ότι είπε κάποιος ότι σε μεγαλύτερη ηλικία το σεξ είναι αγγαρεία και προφανώς αυτό πείραξε την ίδια

Με λίγα λόγια και σε μεγαλύτερη ηλικία μπορείς να κάνεις σεξ και να μην είναι «αγγαρεία», και σε μικρότερη ηλικία να κάνεις παιδί και να είσαι υπεύθυνος…και οι δύο κοπέλες παρεξηγηθήκατε χωρίς λόγο η κάθεμια για τα δικά της, εσείς ξέρετε τι είναι αλήθεια και τι ισχύει για εσάς ούτως ή άλλως ό,τι κι αν λέει ο καθένας οπότε μην ασχολείστε με βλακείες 💓 εδώ είστε μια παρέα με κοινούς στόχους, αυτά που σας ενώνουν πρέπει να θυμάστε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά μου φαίνεται ότι παρεξηγείστε χωρίς λόγο κ είναι κρίμα…φυσικά υπάρχουν κοπέλες που και στα 25 κάνουν σεξ από «αγγαρεία» επειδή θέλουν να κάνουν παιδί και δεν το απολαμβάνουν, υπάρχουν και κοπέλες στα 40 που κάνουν σεξ με τον ίδιο τρόπο..δε θεωρώ ότι είναι θέμα ηλικίας, αλλά θέμα χαρακτήρα της κάθε κοπέλας και πώς το βλέπει…επίσης υπάρχουν κοπέλες που κάνουν στα 25 παιδί και βοηθιούνται οικονομικά, υπάρχουν και άλλες που κάνουν στα 25 και κάνουν 2 δουλειές για να τα βγάλουν πέρα…υπάρχουν και άλλες που ούτε στα 35 δεν έχουν σταθερή δουλειά…πάλι είναι θέμα χαρακτήρα, ωριμότητας και υπευθυνότητας..δε χρειάζεται να κάνουμε διακρίσεις με την ηλικία…ούτε να παίρνουμε προσωπικά όποια άποψη πει κάποια εδώ μέσα…η κάθε άποψη είναι καλοδεχούμενη, και πάντα φυσικά υπάρχει και μια αντίθετη άποψη πάνω σε αυτήν….

Προσωπικά για να γνωρίσετε κι εμένα, είμαι 30 χρονών, έμεινα έγκυος στα 29 και γέννησα τότε, με τον πρώτο μήνα που κάναμε ελεύθερα απλά και μόνο γιατί θέλαμε ο ένας τον άλλον και απολαμβάναμε το σεξ, δεν προσπαθούσαμε για παιδί ούτε ήμασταν παντρεμένοι, αλλά ήμασταν τόσο ερωτευμένοι που και να ερχόταν θα μας άρεσε..και ήρθε με τη μία, λες κι ήταν γραφτό να γίνει…ο άντρας μου ήταν επίσης 29 τότε…γέννησα τον περασμένο Σεπτέμβρη και τώρα είμαι πάλι έγκυος, πάλι με τη μία…ο σύζυγός μου είναι αστυνομικός, εγώ δούλευα στο Λονδίνο αλλά αφού έμεινα έγκυος γύρισα στην Ελλάδα και δεν έχω δουλειά προς το παρόν…ο άντρας μου όμως όταν σταμάτησα να έχω έσοδα βρήκε αμέσως και δεύτερη δουλειά που εργάζεται ακόμη…ο πρώην άντρας της αδερφής μου όμως αν και ήταν 35 όταν γέννησε η αδερφή μου, βαριόταν να δουλέψει και ήταν άνεργος…οπότε είναι και θέμα χαρακτήρα!

@Heart έχω καταλάβει και φαίνεσαι ότι είσαι μια πολύ καλόκαρδη, αξιόλογη και υπεύθυνη κοπέλα και σε συμπαθώ ήδη χωρίς να σε ξέρω! Καταλαβαίνω ότι σε ενόχλησε αυτό που είπε γιατί φανηκε σαν να εννοεί ότι οι κοπέλες που είναι μικρές συνήθως πρέπει να βοηθιούνται από γονείς για να τα βγάλουν πέρα, αλλά νομίζω ότι ήθελε ατυχώς να «αμυνθεί» σε αυτό που μας είπε ότι είπε κάποιος ότι σε μεγαλύτερη ηλικία το σεξ είναι αγγαρεία και προφανώς αυτό πείραξε την ίδια

Με λίγα λόγια και σε μεγαλύτερη ηλικία μπορείς να κάνεις σεξ και να μην είναι «αγγαρεία», και σε μικρότερη ηλικία να κάνεις παιδί και να είσαι υπεύθυνος…και οι δύο κοπέλες παρεξηγηθήκατε χωρίς λόγο η κάθεμια για τα δικά της, εσείς ξέρετε τι είναι αλήθεια και τι ισχύει για εσάς ούτως ή άλλως ό,τι κι αν λέει ο καθένας οπότε μην ασχολείστε με βλακείες 💓 εδώ είστε μια παρέα με κοινούς στόχους, αυτά που σας ενώνουν πρέπει να θυμάστε!!!

Δεν διάβασα το σχόλιο για το σεξ- αγγαρεια!! Δεν το πρόσεξα! Εννοείται ότι και σ αυτό διαφωνώ!! Είτε είσαι 28 , είτε είσαι 40 στο σεξ μπορεί να υπάρξουν προβλήματα ειδικά όταν υπάρχει πίεση για την απόκτηση ενός παιδιού...εννοείται ότι δεν έχει πάλι σημασία η ηλικία, αλλά τα προβλήματα , η δύσκολη καθημερινότητα , το άγχος , η πίεση  μπορεί να δυσκολέψουν την κατάσταση , να χαθεί το πάθος , ο ρομαντισμός! ..δεν το είχα δει αυτό το σχόλιο...Συμφωνώ πως εδώ είμαστε για να φροντίζουμε η μία την άλλη...δεν έχω σκοπό τις παρεξηγήσεις και ειμαι ανοιχτή σε διάλογο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε κοριτσια! εδώ είμαστε για να αλληλοστηριζόμαστε, να πέφτουμε και να υπάρχει ένα χέρι να μας σηκώσει από την άβυσσο που βυθιζόμαστε (γτ έτσι νιώθω κάθε φορά που βλέπω την καταραμένη. ότι βυθίζομαι στη στεναχώρια και την απαισιοδοξία).

Ο γραπτός λόγος είναι λίγο απρόσωπος και εύκολα παρεξηγήσιμος. και με τους οικείους μας καμιά φορά συμβαίνει να παρεξηγήσουμε, πόσο μάλλον εδώ που είμαστε άγνωστες τελείως.

Να αφήσουμε λοιπόν τις διαφορές μας στην άκρη και να φωτίσουμε αυτά που μας ενώνουν!!!!

Και μας ενώνει ο ίδιος στόχος!!! 🎯❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Μου επιτιθεσαι χωρίς πραγματικά να σε είχα καν στο μυαλό μου όταν έθεσα το σχόλιο. Σου ζήτησα συγγνώμη. Λυπάμαι. 

Διαφωνώ με την τοποθέτηση σου ,δεν αλλάζει η γνώμη μου.ομως ίσως να την έθεσες καθώς γιατί μπορεί να πικραθηκες από το σχόλιο σεξ- αγγαρεια...δεν το κατάλαβα έτσι, για αυτό ζητώ συγνώμη που όχι που το παρεξήγησα ( γιατί δεν το έθεσες σωστά) αλλά ζητώ συγγνώμη που το σχολίασα και δεν κατάλαβα ότι μπορεί να το έγραψες από άμυνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Heart είπε:

! Διαφωνώ με την τοποθέτηση σου ,δεν αλλάζει η γνώμη μου.ομως ίσως να την έθεσες λανθασμενα γιατί μπορεί να πικραθηκες από το σχόλιο σεξ- αγγαρεια...δεν το κατάλαβα έτσι, για αυτό ζητώ συγνώμη -όχι που το παρεξήγησα- ( γιατί δεν το έθεσες σωστά) αλλά ζητώ συγνώμη που το σχολίασα και δεν κατάλαβα ότι μπορεί να το έγραψες από άμυνα!! 

 

 Έγραψα βιαστικά πριν..το έγραψα ξανά για να μην παρεξηγηθουμε πάλι...😍

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κοριτσάκι μου πως τα περάσατε;; Εγώ αν και δεν είμαι ειδικός θα άφηνα έναν ακόμη κύκλο , νομίζω ότι πρέπει να φτιάξεις το ενδομήτριο...αλλά σίγουρα να κάνεις αυτό που θα σου συστήσει ο γιατρός σου!! Εγώ περιμένω τώρα περίοδο και προχωρώ για πρώτη φορά κλομιφαινη και ενεσουλα για στοχευμένη επαφή!!είμαι σίγουρη ότι μαζί με τον γιατρό σου θα πάρεις τη σωστή απόφαση κοριτσάκι μου!!

Ω κορίτσι τελείωσες με εμβολιασμούς και ξεκινάς πιο οργανωμενα? Καλή αρχή σου εύχομαι και να πάνε όλα κάτ ευχήν..με το καλό να έχεις σύντομα όμορφα αποτελέσματα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Ω κορίτσι τελείωσες με εμβολιασμούς και ξεκινάς πιο οργανωμενα? Καλή αρχή σου εύχομαι και να πάνε όλα κάτ ευχήν..με το καλό να έχεις σύντομα όμορφα αποτελέσματα!!❤️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θύμισε μου εσύ σε τι κατάσταση είσαι , συγνώμη αλλά είμαστε πολλές και δεν θυμάμαι!! διαβασα λίγο πιο πάνω προχωρήσεις σε εξωσωματική αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς την περίπτωση σου...πραγματικά συγνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Heart είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Θύμισε μου εσύ σε τι κατάσταση είσαι , συγνώμη αλλά είμαστε πολλές και δεν θυμάμαι!! διαβασα λίγο πιο πάνω προχωρήσεις σε εξωσωματική αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς την περίπτωση σου...πραγματικά συγνώμη!

ναι ισχύει είμαστε πολλές!!  Έκανα νέα εμβρυομεταφορα και πέτυχε πάλι ευτυχώς, έχω μια θετική χοριακη.. Τώρα θα κάνω και άλλη να δούμε ότι εξελίσσεται σωστά και προχωράμε βήμα βήμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

ειμαι 36 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ παιδί. Ζέτα μου έχεις δικιο για γυναικολογο, θα βρω αλλον πολυ αμεσα, εχω παρει ηδη συστασεις και κλεινω ραντεβου κλπ. Όταν πρωτοπήγα ήμουν εντελώς ανυποψίαστη (δεν ήξερα αυτά τα θέματα καλά γιατί μου ξεκίνησαν φέτος) μου πήρε κάποιους μήνες για να καταλάβω άυτά που συζχηταμε, στη αρχη ελεγα μπορει να ετυχε ενα μηνα κλπ. Σε ευχαριστω παρα πολυ για συμβουλες και σου ευχομαι τα καλύτερα!

Σου εχω στείλει κ εγώ μήνυμα!!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Συγγνώμη αν αισθάνεσαι ότι προσβάλλεσαι ο στόχος ήταν ακριβώς να εξηγήσω ότι πολλές γυναίκες αργούμε να μπούμε στη διαδικασία αυτή λόγω του ότι θέλουμε πρώτα να έχουμε μια απασχόληση εργασιακή. Ήθελα να δείξω ακριβώς ότι δεν πρέπει να γίνονται ηλικιακοι διαχωρισμοί ούτε πάνω ούτε κατω. Θα το αφαιρέσω όπως και θα απομακρυνθώ από την ομάδα διότι εν τέλει διαδικτυακά είναι εύκολο να παρεξηγηθείς για κάτι που δεν με εκφράζει. Εγώ ανέφερα ένα περιστατικό με το σύζυγό μου και άκουσα το σχόλιο ότι το σεξ σε μεγαλύτερη ηλικία ίσως είναι αγγαρεία, που δεν με βρίσκει συμφωνη καθόλου. Επιπλέον έκανα το σχολιασμό διότι Γυναικολόγος μου σύστησε λόγω του ότι πάτησα τα 30 να κάνω ψύξη ωαρίων. Εύχομαι καλή συνέχεια σε όλες σας. 

Διάβασα το αρχικό σου σχόλιο στη δουλειά αλλά δεν μπορούσα να απαντήσω και τώρα δεν το βρίσκω οπότε θα απαντήσω σε αυτό.... Αποφάσισα να κάνω παιδί στα 41 και δεν το έχω μετανιώσει ούτε για μια στιγμή  ξέρω ότι στα 30 θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα αλλά τότε απλά δεν ήθελα... Τι να κάνουμε σε κάποιες από εμάς αργεί να χτυπήσει το βιολογικό μας ρολόι ξέρω ότι είναι δύσκολα τα πράγματα αλλά είμαι σίγουρη για την επιλογή μου.... Όσο για το αν το σεξ γίνεται αγγαρεία λόγω ηλικίας θα πω πως όχι μια χαρά το απολαμβάνουμε παρόλο που εγώ είμαι 43 και ο άντρας μου 54 αυτό που μας έχει επειρεασει είναι το πρόγραμμα στις επαφές αλλά θεωρώ ότι δεν είναι θέμα ηλικίας το ίδιο θα ξενέρωνα και στα 25 μου... Ανυπομονώ να το πετύχουμε σύντομα για να γυρίσουμε στις παλιές καλές εποχές που κάναμε σεξ χωρίς να σκέφτομαι μετά αν πετύχαμε κατι

ΥΓ:Εννοείται ότι δεν υπάρχει κανένας λογως να αποχωρήσεις από την ομάδα είμαστε εδώ για να βοηθάμε η μία την άλλη να λέμε τη γνώμη μας και να λέμε και τους προβληματισμούς μας.... Κάποιες απόψεις μπορεί να μην αρέσουν ή και να ενοχλούν αλλά τι να κάνουμε έτσι είναι η ζωή.... Και χωρίς να θέλω να γίνω κακία θα πω ότι υπάρχει ένα ρητό που λέει οποίος έχει τη μύγα μυγιαζετε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τελικά σήμερα είχα θετικό ωορρηξίας αλλά επαφή δεν πετύχαμε.... Ήρθε ο γαμπρός μου και μας έκανε αρμένικη βίζιτα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...