Μετάβαση σε περιεχόμενο

Του Αυγούστου το μελτεμι θα μας πάρει απ το χέρι το φεγγάρι θα γεμίσει η κοιλίτσα θα ανθίσει


Lacostaki

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Επειδή είμαι καινούρια, εδώ σε αυτον τον πινακατι ημερομηνία βάζουμε; ειναι μονο για όσες έχουν μείνει ήδη έγκυος η αυτες που προσπαθουν; Συγνωμη αν η απαντηση ειναι  αυτονοητη χαχαχα😀

 Στο συγκεκριμένο βάζουμε αυτές που προσπαθουν έχουμε άλλα δύο πινακάκια που στο ένα βάζουμε αυτες που έχουν μείνει έγκυος και στο άλλο αυτές που έχουν γεννήσει... Εσύ αν θες μπορείς να μου στείλεις την ημερομηνία της επόμενης περιόδου σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

 Στο συγκεκριμένο βάζουμε αυτές που προσπαθουν έχουμε άλλα δύο πινακάκια που στο ένα βάζουμε αυτες που έχουν μείνει έγκυος και στο άλλο αυτές που έχουν γεννήσει... Εσύ αν θες μπορείς να μου στείλεις την ημερομηνία της επόμενης περιόδου σου

Καλημερα κοριτσια μου!!!! Καλη εβδομαδα να εχουμε!!

@Lacostaki θα μπορουμες να με προσθεσεις στο πινακακι με τις μελλοντικες εγκυουλες με ημερομηνια 16/09;;

Ευχαριστω!! ♥️💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

 Στο συγκεκριμένο βάζουμε αυτές που προσπαθουν έχουμε άλλα δύο πινακάκια που στο ένα βάζουμε αυτες που έχουν μείνει έγκυος και στο άλλο αυτές που έχουν γεννήσει... Εσύ αν θες μπορείς να μου στείλεις την ημερομηνία της επόμενης περιόδου σου

Α ωραία, ευχαριστώ😃 Δευτέρα 30 Αυγούστου, το λέω μήπως αυτή τη φορά  μου φέρει γούρι💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω κι εγώ πολύ καιρό και σήμερα αποφάσισα να γράψω κι εγώ! Περισυ τον Σεπτέμβριο ξεκίνησαμε τον άντρα μου την προσπάθεια για μωράκι στην αρχη πιο χαλαρά, μετά κοιτούσαμε τις γόνιμες μέσω εφαρμογής και από τον Ιούνιο χρησιμοποιώ και τεστ ωορρηξίας. Κάθε μήνα στην αρχή του κύκλου είμαι αισιόδοξη και θετική και κάθε μήνα έρχεται η απογοήτευση. Στις πρώτες εξετάσεις που έκανα με αφορμή το τεστ Παπ ο γιατρος μου είπε ότι είναι όλα τέλεια και ο άντρας μου έκανε σπερμοδιαγραμμα-καλλιεργεια επίσης φυσιολογικα (εκτός από ένα μικρόβιο για το οποίο πήραμε αντιβίωση και το καταπολεμήσαμε).

Αυτό τον μήνα ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει επιτέλους, αλλά σήμερα δεν άντεξα και έκανα ένα home τεστ και βγήκε αρνητικό. Είμαι δύο μέρες πριν την καθυστέρηση κι έχω απογοητευτεί πολύ...

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilian90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω κι εγώ πολύ καιρό και σήμερα αποφάσισα να γράψω κι εγώ! Περισυ τον Σεπτέμβριο ξεκίνησαμε τον άντρα μου την προσπάθεια για μωράκι στην αρχη πιο χαλαρά, μετά κοιτούσαμε τις γόνιμες μέσω εφαρμογής και από τον Ιούνιο χρησιμοποιώ και τεστ ωορρηξίας. Κάθε μήνα στην αρχή του κύκλου είμαι αισιόδοξη και θετική και κάθε μήνα έρχεται η απογοήτευση. Στις πρώτες εξετάσεις που έκανα με αφορμή το τεστ Παπ ο γιατρος μου είπε ότι είναι όλα τέλεια και ο άντρας μου έκανε σπερμοδιαγραμμα-καλλιεργεια επίσης φυσιολογικα (εκτός από ένα μικρόβιο για το οποίο πήραμε αντιβίωση και το καταπολεμήσαμε).

Αυτό τον μήνα ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει επιτέλους, αλλά σήμερα δεν άντεξα και έκανα ένα home τεστ και βγήκε αρνητικό. Είμαι δύο μέρες πριν την καθυστέρηση κι έχω απογοητευτεί πολύ...

 

 

 

Καλησπέρα! Δυστυχώς καταλαβαίνω απόλυτα την ανησυχία σου και την απογοήτευση σου. Χρησιμοποιείς τεστ ωορρηξίας πάνω από 4ς μήνες; Το είχα ψάξει και είχα διαβάσει ότι εάν δεν συλλάβεις μέσα σε 4ς μήνες με θετικά τεστ ωορρηξίας θα πρέπει να ψαχτειτε περισσότερο με τον σύζυγο σου. Εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα σύντομα!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lilian90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σας διαβάζω κι εγώ πολύ καιρό και σήμερα αποφάσισα να γράψω κι εγώ! Περισυ τον Σεπτέμβριο ξεκίνησαμε τον άντρα μου την προσπάθεια για μωράκι στην αρχη πιο χαλαρά, μετά κοιτούσαμε τις γόνιμες μέσω εφαρμογής και από τον Ιούνιο χρησιμοποιώ και τεστ ωορρηξίας. Κάθε μήνα στην αρχή του κύκλου είμαι αισιόδοξη και θετική και κάθε μήνα έρχεται η απογοήτευση. Στις πρώτες εξετάσεις που έκανα με αφορμή το τεστ Παπ ο γιατρος μου είπε ότι είναι όλα τέλεια και ο άντρας μου έκανε σπερμοδιαγραμμα-καλλιεργεια επίσης φυσιολογικα (εκτός από ένα μικρόβιο για το οποίο πήραμε αντιβίωση και το καταπολεμήσαμε).

Αυτό τον μήνα ήμουν σίγουρη ότι θα έρθει επιτέλους, αλλά σήμερα δεν άντεξα και έκανα ένα home τεστ και βγήκε αρνητικό. Είμαι δύο μέρες πριν την καθυστέρηση κι έχω απογοητευτεί πολύ...

 

 

 

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι και μην στεναχωριεσαι. εισαι πολύ νέα (αν καταλαβαίνω από το όνομά σου είσαι γεννηθείς το 1990) οπότε είσαι μολις 30-31 ετών. αν ο γιατρός σου είπε ότι όλα είναι μια χαρά, κράτα καλή ψυχολογία και προσπαθείστε κι άλλο.

Σε νιώθω απόλυτα γιατι κι εγώ με τον άντρα μου προσπαθούμε από αρχές του έτους και κάθε μήνα πέφτω στα πατώματα από τη στεναχώρια αλλά δεν είναι λύση κι αυτό. ειδικά πριν μια εβδομάδα που μου ήρθαν τα προεόρτια της περιόδου, δε μπορούσα να σταματήσω να κλαίω.. Αλλά είπα φτάνει. νέος μήνας ξεκινά και νέα ευκαιρία να κάνουμε το κουκουνάκι μας!!! όλα στη ζωή ξεπερνιούνται με καλή ψυχολογία!! ακόμη και δύσκολες αρρώστειες..

Περίμενε 2 μερούλες γιατί ίσως είναι νωρίς να δείξει από τώρα το hometest... και εννοείται να μας στέλνεις τα νέα σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου μην απογοητευεσαι και μην στεναχωριεσαι. εισαι πολύ νέα (αν καταλαβαίνω από το όνομά σου είσαι γεννηθείς το 1990) οπότε είσαι μολις 30-31 ετών. αν ο γιατρός σου είπε ότι όλα είναι μια χαρά, κράτα καλή ψυχολογία και προσπαθείστε κι άλλο.

Σε νιώθω απόλυτα γιατι κι εγώ με τον άντρα μου προσπαθούμε από αρχές του έτους και κάθε μήνα πέφτω στα πατώματα από τη στεναχώρια αλλά δεν είναι λύση κι αυτό. ειδικά πριν μια εβδομάδα που μου ήρθαν τα προεόρτια της περιόδου, δε μπορούσα να σταματήσω να κλαίω.. Αλλά είπα φτάνει. νέος μήνας ξεκινά και νέα ευκαιρία να κάνουμε το κουκουνάκι μας!!! όλα στη ζωή ξεπερνιούνται με καλή ψυχολογία!! ακόμη και δύσκολες αρρώστειες..

Περίμενε 2 μερούλες γιατί ίσως είναι νωρίς να δείξει από τώρα το hometest... και εννοείται να μας στέλνεις τα νέα σου!!

Σ' ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση! Έχεις απόλυτο δίκιο!

Εύχομαι ο επόμενος να είναι ο τυχερός κύκλος μας!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lilian90 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση! Έχεις απόλυτο δίκιο!

Εύχομαι ο επόμενος να είναι ο τυχερός κύκλος μας!!

 

Κι εγώ το εύχομαι για όλες μας που προσπαθούμε τόσο πολύ και έχουμε τόση αγάπη να δώσουμε....

Εδώ θα είμαστε να μοιραζόμαστε χαρές, στεναχώριες, άγχη και προβληματισμούς!!

Κράτα γερά @lilian90!! 💪🤗❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!! έχω μερικές μέρες να γράψω εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά!! 

Εμάς τα νέα μας είναι ότι αυτόν τον ευλογημένο μήνα μας βοήθησε η Παναγίτσα και τα καταφέραμε.. σήμερα πήρα θετική χοριακη.. είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αν και δεν σας κρύβω, έχω πολύ αγωνία πως θα πάει γιατί ξέρω ότι τώρα ξεκινάει το άγχος αλλά ελπίζω βήμα βήμα να μπορέσω να φτάσω και εγώ στο θαύματακι...

Σας εύχομαι πραγματικά πολύ πολύ σύντομα να έχετε όλες ένα θετικό αποτέλεσμα, να θυμάστε ότι όλα γίνονται ακόμα και τα δύσκολα και να μην στεναχωριέστε και απογοητευεστε ποτέ..το παιδάκι σας είναι κάπου εκεί παρακάτω και σας περιμένει αρκεί να μην τα παρατατε!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! έχω μερικές μέρες να γράψω εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά!! 

Εμάς τα νέα μας είναι ότι αυτόν τον ευλογημένο μήνα μας βοήθησε η Παναγίτσα και τα καταφέραμε.. σήμερα πήρα θετική χοριακη.. είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αν και δεν σας κρύβω, έχω πολύ αγωνία πως θα πάει γιατί ξέρω ότι τώρα ξεκινάει το άγχος αλλά ελπίζω βήμα βήμα να μπορέσω να φτάσω και εγώ στο θαύματακι...

Σας εύχομαι πραγματικά πολύ πολύ σύντομα να έχετε όλες ένα θετικό αποτέλεσμα, να θυμάστε ότι όλα γίνονται ακόμα και τα δύσκολα και να μην στεναχωριέστε και απογοητευεστε ποτέ..το παιδάκι σας είναι κάπου εκεί παρακάτω και σας περιμένει αρκεί να μην τα παρατατε!!💖

Τέλειααααααα!!! Μπράβο συγχαρητήρια!!! Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου! Με το καλό να πας κ για υπέρηχο κ να μας πεις τα καλύτερα ❤❤❤❤🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! έχω μερικές μέρες να γράψω εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά!! 

Εμάς τα νέα μας είναι ότι αυτόν τον ευλογημένο μήνα μας βοήθησε η Παναγίτσα και τα καταφέραμε.. σήμερα πήρα θετική χοριακη.. είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αν και δεν σας κρύβω, έχω πολύ αγωνία πως θα πάει γιατί ξέρω ότι τώρα ξεκινάει το άγχος αλλά ελπίζω βήμα βήμα να μπορέσω να φτάσω και εγώ στο θαύματακι...

Σας εύχομαι πραγματικά πολύ πολύ σύντομα να έχετε όλες ένα θετικό αποτέλεσμα, να θυμάστε ότι όλα γίνονται ακόμα και τα δύσκολα και να μην στεναχωριέστε και απογοητευεστε ποτέ..το παιδάκι σας είναι κάπου εκεί παρακάτω και σας περιμένει αρκεί να μην τα παρατατε!!💖

Συγχαρητηρια!!!!! Ολες αυτο το θαυμα περιμενουμε!!! 😍💝

Ευχομαι τα καλυτερα για την εγκυμοσυνη σου και σε μερικους μηνες να κρατας στην αγκαλια σου ενα γερο και τυχερο νινακι!!!

Ευχαριστουμε για τις ευχες σου!! Να μας στελνεις τα νεα σου!!! 🎉🤰❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Froufro είπε:

Τέλειααααααα!!! Μπράβο συγχαρητήρια!!! Να σου πάνε όλα καλά εύχομαι κορίτσι μου! Με το καλό να πας κ για υπέρηχο κ να μας πεις τα καλύτερα ❤❤❤❤🥰

Ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσι μου!! Έχω επανάληψη χοριακης Τετάρτη και αν όλα προχωράνε σωστά θα μου κλείσουν και υπέρηχο σιγά σιγα..εύχομαι τα καλύτερα και σένα να πάνε όλα τέλεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Συγχαρητηρια!!!!! Ολες αυτο το θαυμα περιμενουμε!!! 😍💝

Ευχομαι τα καλυτερα για την εγκυμοσυνη σου και σε μερικους μηνες να κρατας στην αγκαλια σου ενα γερο και τυχερο νινακι!!!

Ευχαριστουμε για τις ευχες σου!! Να μας στελνεις τα νεα σου!!! 🎉🤰❣️

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! Για όλες θα έρθει το θαύματακι κορίτσια μου..ο γιατρουλης μου μου είχε πει ότι καμία δεν μένει χωρίς μωράκι το 2021...απλά για κάποιες έρχεται εύκολα, για κάποιες λίγο πιο αργά και για κάποιες λιγάκι πιο δύσκολα όπως σε μας που κάνουμε εξωσωματικη αλλά πάντα έρχεται...και τον πιστεύω!! Εύχομαι πολύ πολύ σύντομα να έχεις να μας πεις και συ ευχάριστα νέα όπως και όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Συγχαρητήρια!!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

Ευχαριστώ πολύ!! Και σε σένα να πάνε όλα κάτ ευχήν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! έχω μερικές μέρες να γράψω εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά!! 

Εμάς τα νέα μας είναι ότι αυτόν τον ευλογημένο μήνα μας βοήθησε η Παναγίτσα και τα καταφέραμε.. σήμερα πήρα θετική χοριακη.. είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αν και δεν σας κρύβω, έχω πολύ αγωνία πως θα πάει γιατί ξέρω ότι τώρα ξεκινάει το άγχος αλλά ελπίζω βήμα βήμα να μπορέσω να φτάσω και εγώ στο θαύματακι...

Σας εύχομαι πραγματικά πολύ πολύ σύντομα να έχετε όλες ένα θετικό αποτέλεσμα, να θυμάστε ότι όλα γίνονται ακόμα και τα δύσκολα και να μην στεναχωριέστε και απογοητευεστε ποτέ..το παιδάκι σας είναι κάπου εκεί παρακάτω και σας περιμένει αρκεί να μην τα παρατατε!!💖

Καλησπέρα Sandy! Πόσο ευχάριστα είναι τα νέα σου! Συγχαρητήρια μπράβο πολύ χάρηκα! Να σου πάνε όλα καλά και να εχεις μια όμορφη και ανέμελη εγκυμοσύνη! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Καλησπέρα Sandy! Πόσο ευχάριστα είναι τα νέα σου! Συγχαρητήρια μπράβο πολύ χάρηκα! Να σου πάνε όλα καλά και να εχεις μια όμορφη και ανέμελη εγκυμοσύνη! ❤

Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσι μου..δεν το πολυπεριμενα να σου πω την αλήθεια τόσο σύντομα να ξαναμεινω, τώρα μόνο προσεύχομαι να πάει καλά αυτή τη φορά!! Εσύ τι νέα έχεις? Πηγες γιατρό? Τι σου είπε τελικά ξεκινάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! έχω μερικές μέρες να γράψω εύχομαι να σας βρίσκω όλες καλά!! 

Εμάς τα νέα μας είναι ότι αυτόν τον ευλογημένο μήνα μας βοήθησε η Παναγίτσα και τα καταφέραμε.. σήμερα πήρα θετική χοριακη.. είμαι πολύ πολύ χαρούμενη αν και δεν σας κρύβω, έχω πολύ αγωνία πως θα πάει γιατί ξέρω ότι τώρα ξεκινάει το άγχος αλλά ελπίζω βήμα βήμα να μπορέσω να φτάσω και εγώ στο θαύματακι...

Σας εύχομαι πραγματικά πολύ πολύ σύντομα να έχετε όλες ένα θετικό αποτέλεσμα, να θυμάστε ότι όλα γίνονται ακόμα και τα δύσκολα και να μην στεναχωριέστε και απογοητευεστε ποτέ..το παιδάκι σας είναι κάπου εκεί παρακάτω και σας περιμένει αρκεί να μην τα παρατατε!!💖

Συγχαρητήρια!!! Όλα θα πάνε καλά!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!☺️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Συγχαρητήρια!!! Όλα θα πάνε καλά!! Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!☺️❤️

Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Και σε σένα εύχομαι ότι καλύτερο..Εσύ πως τα πας κορίτσι? Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Σ' ευχαριστώ τόσο πολύ κορίτσι μου..δεν το πολυπεριμενα να σου πω την αλήθεια τόσο σύντομα να ξαναμεινω, τώρα μόνο προσεύχομαι να πάει καλά αυτή τη φορά!! Εσύ τι νέα έχεις? Πηγες γιατρό? Τι σου είπε τελικά ξεκινάς? 

Αυτά είναι τα ωραία από εκει που δε το περιμένεις 😀 Μπράβο μπραβο αυτή τη φορά θα πάει καλά! Προετοιμαστηκες, έκανες τις εξετάσεις σου κλπ οπότε αισιοδοξία. Εύχομαι τα καλύτεραα! Βήμα βήμα και όλα θα πάνε όπως πρέπει αυτή τη φορά! 

Εγώ τελείωσα με τις εξετάσεις ολόκληρο ντοσιέ εχω 😀 τις πηγα στη γιατρό και μου είπε όλα καλά. Σίγουρα όμως αν μείνω θα πρέπει να δούμε τον τράχηλο που ειναι χαλαρός. Μου είπε πως μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες από τον επόμενο μήνα. Θέλω να πιστεύω ότι θα έρθει σύντομα 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Maimoudaki92 είπε:

Αυτά είναι τα ωραία από εκει που δε το περιμένεις 😀 Μπράβο μπραβο αυτή τη φορά θα πάει καλά! Προετοιμαστηκες, έκανες τις εξετάσεις σου κλπ οπότε αισιοδοξία. Εύχομαι τα καλύτεραα! Βήμα βήμα και όλα θα πάνε όπως πρέπει αυτή τη φορά! 

Εγώ τελείωσα με τις εξετάσεις ολόκληρο ντοσιέ εχω 😀 τις πηγα στη γιατρό και μου είπε όλα καλά. Σίγουρα όμως αν μείνω θα πρέπει να δούμε τον τράχηλο που ειναι χαλαρός. Μου είπε πως μπορώ να ξεκινήσω προσπάθειες από τον επόμενο μήνα. Θέλω να πιστεύω ότι θα έρθει σύντομα 🙏🙏🙏

Άντε τέλεια αφού σου έδωσε το οκ η γιατρος και είστε εντάξει και από εξετάσεις μια χαρά..θα έρθει σύντομα μην αγχώνεσαι.. ο τράχηλος δεν είναι πρόβλημα αν το παρακολουθείτε αφού όλα τα είναι καλά μην ανησυχείς για τιποτα.. εγώ να σου πω την αλήθεια από εξετάσεις καλά είμαι και οι γιατροί μου πραγματικά πίστευαν ότι θα μείνω πάλι απλα επειδή έφταιγε το έμβρυο τότε για την αποβολη, έβαλα τώρα τα εμβρυακια που είχα στην κατάψυξη και θέλω λίγο να προχωρήσουμε για να δω να είναι υγιή και να χαλαρώσω..καταλαβαίνεις ότι μέχρι να φτάσω σε αυχενική θα είμαι στην τσίτα.. έχουμε λίγο άγχος λίγο φόβο δεν πειράζει όμως στο τέλος όλα θα πάνε καλά για όλες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω μια απορία... Γίνεται να έχω ωορρηξία λίγες μέρες μετά την περίοδο;; ακούστε πως έχουν τα πράγματα.... Ήρθε η περίοδος Σάββατο 14/8 και τελείωσε Δευτέρα 16/8 την Τετάρτη άρχισα να έχω πόνους ωορρηξίας και υγρά αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί σκέφτηκα ότι δεν είναι δυνατόν να έχω ωορρηξία 2 μέρες μετά το τέλος της περιόδου.... Οι πόνοι και τα υγρά συνέχισαν μέχρι το Σάββατο... Τεστακι δεν έκανα γιατί ξέχασα να παραγγείλω και έχω μόνο δύο που θα τα κάνω σήμερα και αύριο που θα είχα ωορρηξία βάση κύκλου αν και σήμερα δεν εχω καθόλου υγρά... Και πάμε στη θερμοκρασία... Την Πέμπτη 35.7 Παρασκευή Σάββατο Κυριακή 35.8 εχθές Δευτέρα 35.9 και σήμερα 36.1 και έρχομαι τώρα και ρωτάω αν όντως οι πόνοι και τα υγρά που είχα την Τετάρτη ήταν λόγω ωορρηξίας οι γόνιμες ποτέ ξεκίνησαν;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Έχω μια απορία... Γίνεται να έχω ωορρηξία λίγες μέρες μετά την περίοδο;; ακούστε πως έχουν τα πράγματα.... Ήρθε η περίοδος Σάββατο 14/8 και τελείωσε Δευτέρα 16/8 την Τετάρτη άρχισα να έχω πόνους ωορρηξίας και υγρά αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί σκέφτηκα ότι δεν είναι δυνατόν να έχω ωορρηξία 2 μέρες μετά το τέλος της περιόδου.... Οι πόνοι και τα υγρά συνέχισαν μέχρι το Σάββατο... Τεστακι δεν έκανα γιατί ξέχασα να παραγγείλω και έχω μόνο δύο που θα τα κάνω σήμερα και αύριο που θα είχα ωορρηξία βάση κύκλου αν και σήμερα δεν εχω καθόλου υγρά... Και πάμε στη θερμοκρασία... Την Πέμπτη 35.7 Παρασκευή Σάββατο Κυριακή 35.8 εχθές Δευτέρα 35.9 και σήμερα 36.1 και έρχομαι τώρα και ρωτάω αν όντως οι πόνοι και τα υγρά που είχα την Τετάρτη ήταν λόγω ωορρηξίας οι γόνιμες ποτέ ξεκίνησαν;; 

Εμένα παρατήρησα πόνους και υγρά μετά την περίοδο αλλά η ωορρηξια μου έγινε κανονικά, μπορεί να είναι που επανακάμπτει η μήτρα μετά την περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Εμένα παρατήρησα πόνους και υγρά μετά την περίοδο αλλά η ωορρηξια μου έγινε κανονικά, μπορεί να είναι που επανακάμπτει η μήτρα μετά την περίοδο. 

Κορίτσια καλημέρα,

Είχα παρατήσει τελείως το τηλέφωνο 5 μέρες γιατί είμαι στη Σύρο διακοπές ... Αλλά μόλις μπήκα κ διάβασα 80+ νέα μηνύματα..... Έχω γελάσει από τη μια με τα σχόλια με την επαφή κ τους άντρες σας τόσο πολύ από την άλλη νοιωθω την κατάσταση... Λόγω ηλικίας εμείς δεν έχουμε αυτό το θέμα, ξεκάθαρα πιστεύω λόγω ηλικίας γιατί στα 29 κ 27 το σεξ μόνο αγκαρεια δεν είναι... Αλλά ωστόσο επειδή κ εγώ κάποιους μήνες με ωορρηξία έκανα σαν τρελή πχ μετά από σπερματεγχυση κλπ σαν τρελή όμως σε φάση περίμενα πίσω από την πόρτα πότε θα ρθεις γιατί εμένα έχει εταιρεία ο πατέρας του κ δουλεύει 10-11-12 ώρες και βάλε ανάλογα κ καθόμουν σε αναμμένα κάρβουνα...tragic.. όποτε όλο αυτό εγώ του το είπα πως δεν το αντέχω να το περνάω κάθε μήνα αλλά το κατάλαβε κ πάμε για εξωσωματική... Μαζεύουμε τα λεφτά είμαστε κοντά δηλαδή κ πιστεύω τώρα από Σεπτέμβρη θα κλείσουμε ραντεβού...αφού έκανα κ την ωοληψια...εγώ ξεκάθαρα πάω για εξωσωματικής για ψυχολογικούς λόγους. Ο γιατρός πιστεύει πως θα πιάναμε έτσι με επαφή η σπερματεγχυση. Θεωρεί πως δεν έχω θέμα, κ ότι η ωορρηξία μου μια χαρά ρυθμίζεται με το χάπι κ το μόνο θέμα ήταν το σπέρμα...

Εγώ κορίτσια τώρα που είμαστε διακοπές παρατήρησα πως μετά το χειρουργείο έχει ανέβει η διάθεση του συντρόφου μου κ επίσης έχει αυξηθεί η ποσότητα.αυτο το είδαμε βέβαια κ στο σπερμοδιαγραμμα....κ είναι αρκετή η ποσότητα κ στις 2 φορές πχ τη μέρα που θα κάνουμε σεξ.αλλα γενικά αν κ μικρός όταν είναι οφ από την δουλειά έχουμε θέμα δεν μπαίνει καν στη διαδικασία για επαφή απλά εκεί που τρώει έχει κλείσει μάτια ήδη 😂 

Κ έτσι πήγαμε για εξωσωματική κ είπαμε κοντευουμε ένα χρόνο κ έχουμε ανακαλύψει θέματα hpv έχω ήπιας μορφής, κιρσοκήλη κλπ κλπ κ λέμε εξωσωματική !!!

Εγώ είμαι καλά, περνάω πολύ ωραία, αφού δεν έχω κ περίοδο που ήταν ναου έρθει αλλά δεν , απλά λίγο μπερδεμένη με το αν θα πάω τώρα σε αυτόν τον κύκλο για εξωσωματική η όχι θα πάω στον επόμενο...αν πάω τώρα έχω πολλές μέρες ακομη δηλαδή:

31/7 αδιαθετησα

Περίοδος δεν έρχεται αν θυμάστε

4/9 κλείνω 35 μέρες χωρίς περίοδο! Κ εκεί θα πρέπει να ξεκινήσω 5 μέρες προγεστερόνη για να προκαλέσω περίοδο άρα 9/9

Άντε πες μέχρι 12-13/9 να έρθει περίοδος

Κ +-14 μέρες πες υποθετικά λέω να κάνω εξωσωματική πάει γύρω στα τέλη Σεπτεμβρίου. Εκεί είναι καλά!

Από την άλλη αν το αφήσω μετά πάει για τέλη Οκτωβρίου αρχές κ Νοεμβρίου κ μου φαίνεται πολύ πίσω.....

Τα λεφτά τα έχω σχεδόν μπορώ να πάω και τώρα....απλά κολυομαι στο ότι δεν έχω περίοδο τώρα καθόλου.. .κ θα πρέπει να πάρω χάπι προγεστερόνης .κ έχω αυτή τη στιγμή ατροφικο ενδομήτριο ... Εσεις τι λέτε να κάνω ;

@Lacostaki δεν ξέρω εγώ να σου απαντήσω περί ωορρηξίας.....🙄

Καλημέρα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...