Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 4/12/2021 at 12:41 ΜΜ, ο/η I want a baby είπε:

Δεν ξέρω γιατί έίναι τόσα. Πρώτη φορά παίρνω αναρρωτική και δεν γνωρίζω. 120 ο εργοδότης και 210 το ΙΚΑ για τον πρώτο μήνα έλεγε η απόφαση. Φίλη μου που πήρε αναρρωτική δουλεύει στο δημόσιο δασκάλα οπότε δεν σύγκρινα διότι έτσι κ αλλιώς έπαιρνε πολλά περισσότερα.

Υ.Γ. Μπήκα μόλις και πληρώθηκα απο το ικα 330! Ο εργοδότης δεν πλήρωσε ακόμη άρα δίκαιο έίχες έίναι παραπάνω.

Ααααααχ τι τελειαααααα!!!!!!!!μπραβοοοο!!! 💙♥️

στις On 4/12/2021 at 1:30 ΜΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Θα πάω από βδομάδα σε γιατρό για τις κρίσεις πανικού. Απλά έχω άγχος γτ ήταν όλα πολύ δύσκολα ειδικά στην αρχή κ φοβάμαι μήπως κάτι δε πάει καλά ως το τέλος. Νιώθω ότι είμαι πολύ κακιά που γκρινιάζω που μπόρεσα κ έμεινα έγκυος κ γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν το κάνω επίτηδες. 

Κορίτσι μου να μην κατηγορείς τον εαυτό σου ! Όλες λίγο πολύ νιώθουμε έτσι! Η εγκυμοσύνη είναι πολύ δύσκολη κατάσταση! Κάποιες το περνάνε χειρότερα και κάποιες καλύτερα! Παρόλα αυτά όλες μας έχουμε κι αυτές τις καλές ορμόνες που μας κάνουν μια έτσι μια αλλιως! Όπως και να νιώθεις ακόμα κι αν "γκρινιάζεις" λίγο παραπάνω είναι φυσιολογικό! Θα γίνεις καταπληκτική μανούλα! Να μη σκέφτεσαι έτσι! 💗💗💗

 

στις πριν 16 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!καναμε την β επιπέδου την Παρασκευή όλα καλά η μπεμπουλα μας , δε γυρναγε με τπτ 4 ωρες είχαμε μπαίναμε βγαίναμε...ευτυχώς και από το πέσιμο δεν είχα κάποιο θέμα μόνο το κεφάλι μ με πονάει ακόμη...είχα αρκετό τρέξιμο αυτές τις μέρες βάψαμε λίγο το σαλόνι του σπιτιού μας γτ είχε λερώθει αρκετά και από τον μικρο και λέω ας το κάνουμε τώρα να στολίσουμε να είναι και όμορφο γτ μετά με δυο μικρά θα είναι πιο δύσκολο...

Έκλεισα και ραντεβού για το εμβόλιο στις 12 Δεκεμβρίου φοβήθηκα και με τόσα που ακούμε και αποφάσισα να το κάνω τελικά...

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια μήπως ξέρει κάποιος κοπελα πήρα την απόφαση από το ΙΚΑ και έγραφε ημερομηνία κοινοποίηση 1/12 αλλά τα χρήματα δεν μ έχουν μπει...

Κορίτσι μου πόσο χαίρομαι που είναι όλα καλά!!!! Ετσι...απο εδώ και πέρα προσοχή ε;;;;; Όσο για το ΙΚΑ θα πληρωθείς λογικά στις 20 του Δεκέμβρη και το λέει εδώ στην τελευταία ερώτηση https://www.efka.gov.gr/el/genikes-eroteseis-0 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 4/12/2021 at 9:46 ΠΜ, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε, καλό μήνα και καλές γιορτές!!! ❤️❤️❤️❤️

Έχω μέρες να μπω να σας γράψω γιατί λόγω ημερών έχουμε πέσει με τα μούτρα στη δουλειά πέρασα και περνάω ένα δύσκολο κρύωμα και για μέρες δεν είχα καθόλου φωνή όμως πάμε πολύ καλύτερα!! Θα σας διαβάσω όμως σήμερα σιγά σιγά!! 

Τα δικά μας νέα είναι ότι 15 Νοεμβρίου κάναμε τη Β επιπέδου (νομίζω σας το είχα γράψει) και όλα ήταν μια χαρά!! Ειμασταν τότε 460 γραμμάρια και 25 του μήνα είχαμε άλλο ένα ραντεβού με το γιατρό μας να μας γράψει την καμπύλη και να μας ξανά δει όπου είχαμε φτάσει στα 805 γραμμάρια!! Τώρα υπολογίζω θα έχουμε περάσει το κιλό!! Στο τελευταίο ραντεβού με το γιατρό αποφασίσαμε να πάω με καισαρική λόγω ενός μικρού θέματος που έχω και κρίναμε καλύτερο να μην με ζορίσει με φυσιολογικο τοκετό οπότε η ημερομηνία μας είπε θα αλλάξει και θα πάμε 15 μέρες νωρίτερα!! Με τον άντρα μου αποφασίσαμε αφού θα βάψουμε το σπίτι, να φτιάξουμε λίγο το δωμάτιο μας για την μπέμπα μέχρι τουλάχιστον να μετακομισουμε και σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε τις αγορές μας!! Αχ κορίτσια μου ανυπομονώ να γνωρίσουμε το φασολάκι μας!!! Κάθε μέρα με τρελαίνει στην κλωτσιά!! Αφού λέμε θα την γράψουμε ή ποδόσφαιρο ή καράτε μόλις βγει!! Βέβαια χαίρομαι τόσο πολύ που μου δείχνει συνέχεια ότι είναι καλά!! Και κάτι που μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση!! Στη δουλειά βάζουμε σχεδόν κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο τραγούδι το οποίο το έβαλε ο άντρας μου ένα βράδυ στο σπίτι!! Μόλις το άκουσε η μικρή άρχισε τις κλωτσιές!! Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι μάλλον αυτό θα είναι το αγαπημένο της τραγούδι μόλις βγει!! Καταλαβαίνετε λοιπόν κάθε μέρα το τραγουδακι μας παίζει δύο και τρεις και τέσσερις φορές!!! ❤️❤️❤️❤️

Αυτά τα νέα μας!! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου!!! Η σκέψη μου είναι σε εσάς!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Αααααχ ε τρελάθηκα με αυτό με το τραγούδι!!!!!!!!!! Τρελάθηκα!!!! Ναι μας το έχει ξαναπεί το ναντινάκι!!!! Ακούνε μουσική!! Εγώ δεν έχω βρει ένα τραγούδι να της αρέσει χαχαχαχα πόσο χαίρομαι που είναι όλα καλά και οργανώνεται και την καισαρική σας σιγά σιγά!!! Όλα δείχνουν ότι φτάνουμε στο τέλος!!! ♥️♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!! 
 

εγω έχω πάλι την μπουμπου μου με δέκατα κ μπουκωμένη (αυτό συνεπάγεται αϋπνία κ φουλλλλ θηλασμο ) αλλά είναι όλα μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε 🤷🏽‍♀️🤪🤱

 

εχω παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο βάρος τώρα που κάνω διατροφή πήρα μισό κιλο μόνο σε 20 μέρες που κάνω διατροφή όποτε να και τ καλά! Είμαι ακόμα 50 και ΜιΣΟ 🎉🎉🎉 η ζυγαριά του γιατρού βέβαια με βγάζει 2 κιλά κάτω τι να πω 🤷🏽‍♀️ Με συμφέρει χαχαχαχαχα (εγώ ζυγίζομαι κ στις 2 πάντως 😂

Παρασκευή θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό να μου γράψει καμπύλη να κανω Σάββατο πρωί με το καλό 🥵 

να δούμε κ το αμνιακό τι γίνεται 

24w σήμερα περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα συγκριτικά μ την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα κ χρόνο έτσι να ασχοληθώ μ το μωράκι τις ετοιμασίες την καθημερινότητα κτλ κτλ 

 

 

εσεις για πείτε ποτε έχετε γιατρο ξανά ;;;;;; 🥰🎈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!! 
 

εγω έχω πάλι την μπουμπου μου με δέκατα κ μπουκωμένη (αυτό συνεπάγεται αϋπνία κ φουλλλλ θηλασμο ) αλλά είναι όλα μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε 🤷🏽‍♀️🤪🤱

 

εχω παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο βάρος τώρα που κάνω διατροφή πήρα μισό κιλο μόνο σε 20 μέρες που κάνω διατροφή όποτε να και τ καλά! Είμαι ακόμα 50 και ΜιΣΟ 🎉🎉🎉 η ζυγαριά του γιατρού βέβαια με βγάζει 2 κιλά κάτω τι να πω 🤷🏽‍♀️ Με συμφέρει χαχαχαχαχα (εγώ ζυγίζομαι κ στις 2 πάντως 😂

Παρασκευή θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό να μου γράψει καμπύλη να κανω Σάββατο πρωί με το καλό 🥵 

να δούμε κ το αμνιακό τι γίνεται 

24w σήμερα περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα συγκριτικά μ την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα κ χρόνο έτσι να ασχοληθώ μ το μωράκι τις ετοιμασίες την καθημερινότητα κτλ κτλ 

 

 

εσεις για πείτε ποτε έχετε γιατρο ξανά ;;;;;; 🥰🎈❤️

Καλημέρα!Περαστικά σας! 

Αυτό με τα κιλά δεν είναι πολυ περίεργο; Εγώ αν τα υπολογίζω καλά έχω πάρει καμία 10αρια! Δεν με ενοχλεί τώρα αλλά σκέφτομαι για το μετά αν θα τα χάσω κλπ..Πάντα πρόσεχα την διατροφή μου, έκανα κ γυμναστική αλλά μην φανταστείς ότι είμαι κ μοντέλο! Υπήρξε περίοδος της ζωής μου που ήμουν πιο πολλά κιλά και σκέφτομαι μην γυρίσω πάλι εκεί!

Εμεις την πεμπτη έχουμε β επιπέδου και την Παρασκευή έκλεισα ανταύγειες και νύχια 😊 όταν το είπα στον γιατρό γελούσε και νομίζω κοιτούσε την ρίζα που έχει φτάσει στο αυτί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!! 
 

εγω έχω πάλι την μπουμπου μου με δέκατα κ μπουκωμένη (αυτό συνεπάγεται αϋπνία κ φουλλλλ θηλασμο ) αλλά είναι όλα μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε 🤷🏽‍♀️🤪🤱

 

εχω παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο βάρος τώρα που κάνω διατροφή πήρα μισό κιλο μόνο σε 20 μέρες που κάνω διατροφή όποτε να και τ καλά! Είμαι ακόμα 50 και ΜιΣΟ 🎉🎉🎉 η ζυγαριά του γιατρού βέβαια με βγάζει 2 κιλά κάτω τι να πω 🤷🏽‍♀️ Με συμφέρει χαχαχαχαχα (εγώ ζυγίζομαι κ στις 2 πάντως 😂

Παρασκευή θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό να μου γράψει καμπύλη να κανω Σάββατο πρωί με το καλό 🥵 

να δούμε κ το αμνιακό τι γίνεται 

24w σήμερα περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα συγκριτικά μ την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα κ χρόνο έτσι να ασχοληθώ μ το μωράκι τις ετοιμασίες την καθημερινότητα κτλ κτλ 

 

 

εσεις για πείτε ποτε έχετε γιατρο ξανά ;;;;;; 🥰🎈❤️

Kαλησπέρα Χρύσα μου, περαστικά στην μικρή σου!!! Και όλα καλά να είναι με την καμπύλη σου και το αμνιακό!!! Εγώ δεν θα κάνω καμπύλη λόγο του μονογονιδιακού που έχω όποτε ξέρω τι είναι και υπάρχει διάγνωση... (γλύτωσα και κάτι). Εχω πάει 52 κιλά, τόσο ήμουν πριν ξεκινήσω την διατροφή που έκανα   ( Διατροφή, ασιτία καλύτερα) και είχα φτάσει 43 κιλά οπότε τον τελευταίο καιρό που τρώω πάλι λίγο υδατάνθρακα δεν ξέρω πόσα έχω πάρει λόγο της εγκυμοσύνης και πόσα από το φαι 🤣 όπως και να έχει έχω περιθώριο ακόμα, κάνω και προσεγμε΄νη κάπως διατροφή οπότε δεν με απασχολεί τόσο.

Εγώ έχω γιατρό ξανά την Τετάρτη και όπως πάντα όσο πλησιάζει είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.....

κατά τα άλλα όμορφα γενικά, αρκετή δουλεία στο φαρμακείο αλλά ακόμα αντέχω και μου αρέσει που δουλεύω και ασχολούμαι τα πρωινά μου, ακόμα δεν έχω σκεφτεί πότε θα βγω σε άδεια. Τα απογεύματα φτιάχνω σιγά σιγά το δωμάτιο του Μπέμπη με αυτά που αγοράζω και χαζεύω στο ίντερνετ άλλα πραγματάκια που θα χρειαστώ. Mε την πρώτη ευκαιρία θα σας ανεβάσω φωτογραφία :)  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!Περαστικά σας! 

Αυτό με τα κιλά δεν είναι πολυ περίεργο; Εγώ αν τα υπολογίζω καλά έχω πάρει καμία 10αρια! Δεν με ενοχλεί τώρα αλλά σκέφτομαι για το μετά αν θα τα χάσω κλπ..Πάντα πρόσεχα την διατροφή μου, έκανα κ γυμναστική αλλά μην φανταστείς ότι είμαι κ μοντέλο! Υπήρξε περίοδος της ζωής μου που ήμουν πιο πολλά κιλά και σκέφτομαι μην γυρίσω πάλι εκεί!

Εμεις την πεμπτη έχουμε β επιπέδου και την Παρασκευή έκλεισα ανταύγειες και νύχια 😊 όταν το είπα στον γιατρό γελούσε και νομίζω κοιτούσε την ρίζα που έχει φτάσει στο αυτί!

Με τ κιλά εξαρτάται πιστεύω κ τον κάθε οργανισμό εγώ γενικά τρώω πολυυυυυυυυυ κ δν βάζω βάρος 

μονο στις εγκοσυνες βάζω αλλά το νορμαλ 10-12 κιλά κ τρωωω πολυυυυ 

τωρα πχ ενώ έπαιρνα 1 κιλο το μήνα τώρα μ την διατροφή που κάνω παίρνω μισό κ το χανω το ξανά παίρνω δλδ κάπως έτσι 

Το μετά δν ξέρω μια γεννα έχω κ με το που γεννησα έχασα κ τα 10 κιλά δν μου είχε μείνει κάτι (48 ξεκίνησα 48 είχα μείνει ) 

λένε μ τον θηλασμο τρως πολύ εγώ ανέκαθεν έτρωγα πολύ κ έχασα κιόλας 5 κιλά 

τώρα ξεκίνησα 43 αλλά θέλω να μείνω 48 που είναι το φυσιολογικό μ όταν γεννησω 

αν κ δν το κόβω μ την διατροφή που κάνω πάλι στέκα θα μείνω 😂😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!Περαστικά σας! 

Αυτό με τα κιλά δεν είναι πολυ περίεργο; Εγώ αν τα υπολογίζω καλά έχω πάρει καμία 10αρια! Δεν με ενοχλεί τώρα αλλά σκέφτομαι για το μετά αν θα τα χάσω κλπ..Πάντα πρόσεχα την διατροφή μου, έκανα κ γυμναστική αλλά μην φανταστείς ότι είμαι κ μοντέλο! Υπήρξε περίοδος της ζωής μου που ήμουν πιο πολλά κιλά και σκέφτομαι μην γυρίσω πάλι εκεί!

Εμεις την πεμπτη έχουμε β επιπέδου και την Παρασκευή έκλεισα ανταύγειες και νύχια 😊 όταν το είπα στον γιατρό γελούσε και νομίζω κοιτούσε την ρίζα που έχει φτάσει στο αυτί!

Αχ άντε έφτασε η Πέμπτη μια ανάσα είναι να πας μετά Παρασκευή να το χαρείς 

!!! ❤️❤️❤️❤️

 

εγω να πω την αλήθεια απ όταν εμεινα έγκυος στην πρώτη πριν 3 χρόνια δν τα ξανά έβαψα τ μαλλιά κ νύχια κανω σπάνια γιατι είχα την κόρη μου μωρό κ έβαζε τ δάχτυλα μ στο στόμα χρειαζόταν να της βάλω κρέμες στο στόμα κτλ κτλ κ δν τα ήθελα βαμμένα 

εγκυος επισης ενώ επιτρέπεται δν με τραβάει καθόλου 

εχω σπίτι μου τ εργαλεία για ημιμονιμο κ τ υλικά αλλά έχουν σκονιστεί 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Kαλησπέρα Χρύσα μου, περαστικά στην μικρή σου!!! Και όλα καλά να είναι με την καμπύλη σου και το αμνιακό!!! Εγώ δεν θα κάνω καμπύλη λόγο του μονογονιδιακού που έχω όποτε ξέρω τι είναι και υπάρχει διάγνωση... (γλύτωσα και κάτι). Εχω πάει 52 κιλά, τόσο ήμουν πριν ξεκινήσω την διατροφή που έκανα   ( Διατροφή, ασιτία καλύτερα) και είχα φτάσει 43 κιλά οπότε τον τελευταίο καιρό που τρώω πάλι λίγο υδατάνθρακα δεν ξέρω πόσα έχω πάρει λόγο της εγκυμοσύνης και πόσα από το φαι 🤣 όπως και να έχει έχω περιθώριο ακόμα, κάνω και προσεγμε΄νη κάπως διατροφή οπότε δεν με απασχολεί τόσο.

Εγώ έχω γιατρό ξανά την Τετάρτη και όπως πάντα όσο πλησιάζει είμαι σε αναμμένα κάρβουνα.....

κατά τα άλλα όμορφα γενικά, αρκετή δουλεία στο φαρμακείο αλλά ακόμα αντέχω και μου αρέσει που δουλεύω και ασχολούμαι τα πρωινά μου, ακόμα δεν έχω σκεφτεί πότε θα βγω σε άδεια. Τα απογεύματα φτιάχνω σιγά σιγά το δωμάτιο του Μπέμπη με αυτά που αγοράζω και χαζεύω στο ίντερνετ άλλα πραγματάκια που θα χρειαστώ. Mε την πρώτη ευκαιρία θα σας ανεβάσω φωτογραφία :)  

Αχ την γλίτωσες την ρημάδα την καμπύλη 🥵

μαζι κινούμαστε στα κιλά πάνω κάτω είμαστε κ σε κίνηση όποτε βοηθάει κ αυτό μαζί ;) 

εφοσοσν έχεις όρεξη κ μπορείς καλά κανεις κ εργάζεσαι κ εγώ στην πρώτη εργάστηκα μέχρι την άδεια τοκετού εκεί στον 8ο 

τωρα εργάζομαι με την κόρη μου αποκλειστικά 24/7 🤱🎈❤️
 

ανεβασε μας φωτό ναι όταν βρεις χρόνο να τα χαζεψουμε ❤️
αυτες οι ετοιμασίες έχουν γλυκιά προσμονή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ την γλίτωσες την ρημάδα την καμπύλη 🥵

μαζι κινούμαστε στα κιλά πάνω κάτω είμαστε κ σε κίνηση όποτε βοηθάει κ αυτό μαζί ;) 

εφοσοσν έχεις όρεξη κ μπορείς καλά κανεις κ εργάζεσαι κ εγώ στην πρώτη εργάστηκα μέχρι την άδεια τοκετού εκεί στον 8ο 

τωρα εργάζομαι με την κόρη μου αποκλειστικά 24/7 🤱🎈❤️
 

ανεβασε μας φωτό ναι όταν βρεις χρόνο να τα χαζεψουμε ❤️
αυτες οι ετοιμασίες έχουν γλυκιά προσμονή 

Νομίζω ότι γενικά βοηθάει το να είμαστε σε κίνηση ΄εφόσον μας το επιτρέπει ο γιατρός φυσικά και δεν έχουμε κάποιο θέμα. Η δική σου βέβαια απασχόληση πολύ πιο όμορφη ❤️❤️❤️ Λέω ότι δεν θα πάρουμε πολύ βάρος εφόσον είμαστε και οι δύο αδύνατες και προσέχουμε την διατροφή. 

Θα σας ανεβάσω φώτο χωρίς τα επιπλάκια βέβαια, αργούν ακόμα... Πάντως ότι πήρα απο shein τα καταχάρηκα, ήταν πολύ καλά για τα χρήματα που έδωσα.... 5 ευρώ η κουρτίνα πχ και μου βγήκε μια χαρά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ άντε έφτασε η Πέμπτη μια ανάσα είναι να πας μετά Παρασκευή να το χαρείς 

!!! ❤️❤️❤️❤️

 

εγω να πω την αλήθεια απ όταν εμεινα έγκυος στην πρώτη πριν 3 χρόνια δν τα ξανά έβαψα τ μαλλιά κ νύχια κανω σπάνια γιατι είχα την κόρη μου μωρό κ έβαζε τ δάχτυλα μ στο στόμα χρειαζόταν να της βάλω κρέμες στο στόμα κτλ κτλ κ δν τα ήθελα βαμμένα 

εγκυος επισης ενώ επιτρέπεται δν με τραβάει καθόλου 

εχω σπίτι μου τ εργαλεία για ημιμονιμο κ τ υλικά αλλά έχουν σκονιστεί 😂

 

Δεν ξερω αν φταίει ότι περιμένουμε κοριτσάκια ή ότι μας ειπε ο γιατρός να ξεκινήσουμε τις αγορές μετά την 26η εβδομάδα αλλά με έχει πιάσει ένας καταναλωτισμος! Άλλο πράγμα! Τώρα κοιτάω παλέτες σκιών αν κ δεν βαφομαι 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/12/2021 at 9:15 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Ααααααχ τι τελειαααααα!!!!!!!!μπραβοοοο!!! 💙♥️

Κορίτσι μου να μην κατηγορείς τον εαυτό σου ! Όλες λίγο πολύ νιώθουμε έτσι! Η εγκυμοσύνη είναι πολύ δύσκολη κατάσταση! Κάποιες το περνάνε χειρότερα και κάποιες καλύτερα! Παρόλα αυτά όλες μας έχουμε κι αυτές τις καλές ορμόνες που μας κάνουν μια έτσι μια αλλιως! Όπως και να νιώθεις ακόμα κι αν "γκρινιάζεις" λίγο παραπάνω είναι φυσιολογικό! Θα γίνεις καταπληκτική μανούλα! Να μη σκέφτεσαι έτσι! 💗💗💗

 

Κορίτσι μου πόσο χαίρομαι που είναι όλα καλά!!!! Ετσι...απο εδώ και πέρα προσοχή ε;;;;; Όσο για το ΙΚΑ θα πληρωθείς λογικά στις 20 του Δεκέμβρη και το λέει εδώ στην τελευταία ερώτηση https://www.efka.gov.gr/el/genikes-eroteseis-0 

Ναι θέλει πολύ προσοχή γενικα δεν με παει καλα πρέπει να θελω διάβασμα...🤣🤣🤣στη β επιπέδου καναμε βόλτες για να γυρίσει το μωρό κ έπεσα σε μια λακουβα🙄🙄🙄ευτυχώς δε χτυπησα θα με βλεπει κ ο κόσμος μελιανιασμενη κ θα λένε ότι με κακοποιουν 🤣🤣🤣🤣Ναι έκανα κ μια ερώτηση στο ΙΚΑ κ μ είπαν στις 20 θα πληρωθώ...περίμενα ότι θα έμπαιναν νωρίτερα καναμε και κάτι εργασίες στο σπίτι με βαψίματος στο σαλόνι και ήθελα να πάρω και κάποια επιπλέον πραγματάκια αλλα δεν πειράζει θα περιμένουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!! 
 

εγω έχω πάλι την μπουμπου μου με δέκατα κ μπουκωμένη (αυτό συνεπάγεται αϋπνία κ φουλλλλ θηλασμο ) αλλά είναι όλα μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε 🤷🏽‍♀️🤪🤱

 

εχω παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο βάρος τώρα που κάνω διατροφή πήρα μισό κιλο μόνο σε 20 μέρες που κάνω διατροφή όποτε να και τ καλά! Είμαι ακόμα 50 και ΜιΣΟ 🎉🎉🎉 η ζυγαριά του γιατρού βέβαια με βγάζει 2 κιλά κάτω τι να πω 🤷🏽‍♀️ Με συμφέρει χαχαχαχαχα (εγώ ζυγίζομαι κ στις 2 πάντως 😂

Παρασκευή θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό να μου γράψει καμπύλη να κανω Σάββατο πρωί με το καλό 🥵 

να δούμε κ το αμνιακό τι γίνεται 

24w σήμερα περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα συγκριτικά μ την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα κ χρόνο έτσι να ασχοληθώ μ το μωράκι τις ετοιμασίες την καθημερινότητα κτλ κτλ 

 

 

εσεις για πείτε ποτε έχετε γιατρο ξανά ;;;;;; 🥰🎈❤️

Αχ αυτές οι ιώσεις..σε καταλαβαίνω απόλυτα κ εμένα ο μικρός όλο αρρωστουλης ήταν τωρα έχουμε μπει πάλι στους ρυθμούς μας...υπομονη κ εύχομαι να περασει γρήγορα...όσο για τα κιλά σουπερ θα είσαι οτι πρέπει για πασαρέλα μόλις βγεις από το μαιευτηριο. .😻😻😻με το καλό η καμπύλη ζαχαρου περιμένουμε νέα σου για τις εξετάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Καλημέρα!Περαστικά σας! 

Αυτό με τα κιλά δεν είναι πολυ περίεργο; Εγώ αν τα υπολογίζω καλά έχω πάρει καμία 10αρια! Δεν με ενοχλεί τώρα αλλά σκέφτομαι για το μετά αν θα τα χάσω κλπ..Πάντα πρόσεχα την διατροφή μου, έκανα κ γυμναστική αλλά μην φανταστείς ότι είμαι κ μοντέλο! Υπήρξε περίοδος της ζωής μου που ήμουν πιο πολλά κιλά και σκέφτομαι μην γυρίσω πάλι εκεί!

Εμεις την πεμπτη έχουμε β επιπέδου και την Παρασκευή έκλεισα ανταύγειες και νύχια 😊 όταν το είπα στον γιατρό γελούσε και νομίζω κοιτούσε την ρίζα που έχει φτάσει στο αυτί!

Εγω στον γιο μ ειχα παρει 25 κιλα🥶🥶🥶 οταν σαραντησαμε ειχα χάσει τα 17 χωρίς δίαιτα απλά θήλαζα...γενικά μ είχαν μείνει 3 με 4 κιλα πάνω π ποτέ δεν έπαιρνα απόφαση να τα χάσω γενικότερα αμα προσέξεις κ λίγο σε συνδυασμό με το θηλασμο φεύγουν πολυ γρήγορα...με το καλό η εξέταση να χαρείτε τα μωράκια σας...καλά έκανες χρειαζόμαστε μια ανανέωση αλλάζει και η διαθεση μας!!!!και εμένα η ρίζα μ έχει φτάσει αστα να πάνε και είμαι κ κομμώτρια τρομάρα μου αλλά δεν υπάρχει χρόνος έτσι κ εγώ είπα θα κλείσω ραντεβού να πάω να τα κάνω κ να ξεκουραστώ κ λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Δεν ξερω αν φταίει ότι περιμένουμε κοριτσάκια ή ότι μας ειπε ο γιατρός να ξεκινήσουμε τις αγορές μετά την 26η εβδομάδα αλλά με έχει πιάσει ένας καταναλωτισμος! Άλλο πράγμα! Τώρα κοιτάω παλέτες σκιών αν κ δεν βαφομαι 🤭

Είναι κ λόγω Χριστουγέννων νομιζω όλους μας πιάνει εμενα με εχει πιάσει με το σπιτι να είναι στην εντέλεια γτ μετά με ένα νήπιο κ ένα νεογέννητο δεν θα υπάρχει κ πολυ χρόνος για τέτοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ονομα χρήστηΚαλα πσες έχετε κ άλλο παιδάκι πραγματικά σας βγάζω το καπέλο! Εγώ κανένα δεν είχα κ κάθε μερα καθαριζα το σπίτι λες και θα ερχόταν η πεθερά! Τώρα έχω χαλαρώσει λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

@Ονομα χρήστηΚαλα πσες έχετε κ άλλο παιδάκι πραγματικά σας βγάζω το καπέλο! Εγώ κανένα δεν είχα κ κάθε μερα καθαριζα το σπίτι λες και θα ερχόταν η πεθερά! Τώρα έχω χαλαρώσει λίγο!

Κ εγώ ρε κορίτσια τ έχω αυτό το κόλλημα να είναι καθαρό κ τακτοποιημένο το σπίτι κ σήμερα πχ που γίνεται χαμός μ έχει πιάσει τρελα 

αλλα έχω κολλημένη την μικρή μου στο στήθος όλη μέρα κ γκρίνια κ δν μπορώ να κάνω τις δουλειές κ κάθομαι κρεβατοκάμαρα να μην βλέπω τα άπλυτα κ το γεμάτο ψίχουλα πάτωμα  😂😂😂😂😂

 

νομιζω αυτό είτε έχεις παιδιά είτε όχι δν φεύγει το κόλλημα! 🤪😅 

Σε φάση δν μπορώ να κοιμηθώ τ βράδυ αν δν είναι τακτοποιημένα κ πλυμένα όλα 

ανωμαλια ;;; Δν ξέρω 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2021 at 8:26 ΠΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!! 
 

εγω έχω πάλι την μπουμπου μου με δέκατα κ μπουκωμένη (αυτό συνεπάγεται αϋπνία κ φουλλλλ θηλασμο ) αλλά είναι όλα μέσα στο πρόγραμμα τι να κάνουμε 🤷🏽‍♀️🤪🤱

 

εχω παρατηρήσει μεγάλη αλλαγή στο βάρος τώρα που κάνω διατροφή πήρα μισό κιλο μόνο σε 20 μέρες που κάνω διατροφή όποτε να και τ καλά! Είμαι ακόμα 50 και ΜιΣΟ 🎉🎉🎉 η ζυγαριά του γιατρού βέβαια με βγάζει 2 κιλά κάτω τι να πω 🤷🏽‍♀️ Με συμφέρει χαχαχαχαχα (εγώ ζυγίζομαι κ στις 2 πάντως 😂

Παρασκευή θα κλείσω ραντεβού στον γιατρό να μου γράψει καμπύλη να κανω Σάββατο πρωί με το καλό 🥵 

να δούμε κ το αμνιακό τι γίνεται 

24w σήμερα περνάει ο καιρός πολύ γρήγορα συγκριτικά μ την πρώτη εγκυμοσύνη που είχα κ χρόνο έτσι να ασχοληθώ μ το μωράκι τις ετοιμασίες την καθημερινότητα κτλ κτλ 

 

 

εσεις για πείτε ποτε έχετε γιατρο ξανά ;;;;;; 🥰🎈❤️

Κοριτσι μου... Περαστικά στο κοριτσάκι σου!!!

Εγώ 23 +2 περνάει ο καιρός σφαίρα....

Είναι τέλεια τα κιλακια σου..εύχομαι κι η καμπύλη σου να είναι καλη μάτια μου!!!

Εγώ είχα χτες υπέρηχο...πάω δύο φορές το μήνα γιατί έχω δύο γιατρούς(κρατάω και τη γιατρό μου έξω,έχει πολύ καλά μηχανήματα) η μπεμπουλα μας είναι τέλεια!!! 640 γρ και έδωσε μια κλωτσιά χτες στον υπέρηχο της γιατρού χαχαχαχ είχε πολλή πλάκα!!!! ♥️♥️ Ωστόσο, τον προηγούμενο μήνα πήρα τρία κιλά και είναι θέμα αυτό μου είπε να κόψω γιατί έχω και καμπύλη μπροστά μου...τρώω μελομακάρονα δεν μπορώ να αντισταθώ! Αναζητώ συνέχεια γλυκό.συνολο έχω πάρει 6 από 56 είμαι 62. 

Αγωνία έχω μεγάλη γιατί τέλος του Δεκέμβρη λέω να πάω για το εμβόλιο! Φοβήθηκα πολύ..δεν έχω πειστεί τελείως...αλλά δεν γίνεται νομίζω αλλιώς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Ναι θέλει πολύ προσοχή γενικα δεν με παει καλα πρέπει να θελω διάβασμα...🤣🤣🤣στη β επιπέδου καναμε βόλτες για να γυρίσει το μωρό κ έπεσα σε μια λακουβα🙄🙄🙄ευτυχώς δε χτυπησα θα με βλεπει κ ο κόσμος μελιανιασμενη κ θα λένε ότι με κακοποιουν 🤣🤣🤣🤣Ναι έκανα κ μια ερώτηση στο ΙΚΑ κ μ είπαν στις 20 θα πληρωθώ...περίμενα ότι θα έμπαιναν νωρίτερα καναμε και κάτι εργασίες στο σπίτι με βαψίματος στο σαλόνι και ήθελα να πάρω και κάποια επιπλέον πραγματάκια αλλα δεν πειράζει θα περιμένουμε...

Ωωωχ αυτό μετά έξοδα...είναι θέμα και εγώ το ρημαδοΙκα περιμένω συνέχεια χαχαχαχαχ υπομονή!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

@Ονομα χρήστηΚαλα πσες έχετε κ άλλο παιδάκι πραγματικά σας βγάζω το καπέλο! Εγώ κανένα δεν είχα κ κάθε μερα καθαριζα το σπίτι λες και θα ερχόταν η πεθερά! Τώρα έχω χαλαρώσει λίγο!

Καλά εμείς δύο άτομα στο σπίτι και με τις δουλειές με πιάνει τρέλα...όλοι μου λένε να κάθομαι αλλά δεν μπορωω να το βλέπω ρε παιδιά αν είναι άνω κάτω! Δε συγκεντρώνεται το μυαλό μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Χάθηκα γιατί με το που γυρίσαμε από το ταξίδι έτυχαν κάποια προβλήματα, όχι σε μένα, αλλά σε ένα δικό μου άτομο..προσπαθώ να έχω υπομονή κ δύναμη κ ελπίζω όλα να περάσουν..:)

Κατά τ’ άλλα η εγκυμοσύνη τα ίδια, όλα καλά, παρ’όλη τη στεναχωρια ευτυχώς δεν επηρεάστηκε η μικρή..! Έχω και γιατρό μεθαύριο για το καθιερωμένο ραντεβού!

Πριν μια εβδομάδα έκανα και τη δεύτερη δόση του εμβολίου, περιμένω να περάσει άλλη μια εβδομάδα να αρχίσει να ισχύει και το πιστοποιητικό..από συμπτώματα πάλι δεν είχα κάτι, μόνο πόνο εκεί που έγινε το εμβόλιο για 1 μέρα..!

Επίσης ο ανιψιός μου βγήκε χθες θετικός στον κορονοιό, κόλλησε από το σχολείο του..ο ανιψιός μου με την αδερφή μου μένουν με τους γονείς μου στην ίδια πολυκατοικία με εμάς, οπότε η μαμά μου τον έχει όλη μέρα, όπως είχε και το μωρό αυτές τις μέρες γιατί εγώ έτρεχα..οπότε τα δύο ξαδερφάκια ήταν όλη μέρα μαζί αγκαλιά, και φοβάμαι μην κόλλησε και ο μικρούλης μου..οπότε τον κράτησα σπίτι σήμερα δεν τον πήγα βρεφικό ώστε αν έχει κάτι μην κολλήσει κ κάποιο άλλο παιδάκι..! Ελπίζω πραγματικά να μην κόλλησε ο μικρούλης..ούτε εμείς! Ο άντρας μου έκανε πριν 3-4 εβδομάδες την 3η δόση..εγώ όμως έκανα την προηγούμενη εβδομάδα τη δεύτερη, οπότε δεν έχουν περάσει ακόμη 14 μέρες..πιο πολύ αγχώνομαι για τον μικρούλη κ για μένα..ελπίζω να μην κολλήσαμε..!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, όταν βρω χρόνο θα διαβάσω κ όλα τα μηνύματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Χάθηκα γιατί με το που γυρίσαμε από το ταξίδι έτυχαν κάποια προβλήματα, όχι σε μένα, αλλά σε ένα δικό μου άτομο..προσπαθώ να έχω υπομονή κ δύναμη κ ελπίζω όλα να περάσουν..:)

Κατά τ’ άλλα η εγκυμοσύνη τα ίδια, όλα καλά, παρ’όλη τη στεναχωρια ευτυχώς δεν επηρεάστηκε η μικρή..! Έχω και γιατρό μεθαύριο για το καθιερωμένο ραντεβού!

Πριν μια εβδομάδα έκανα και τη δεύτερη δόση του εμβολίου, περιμένω να περάσει άλλη μια εβδομάδα να αρχίσει να ισχύει και το πιστοποιητικό..από συμπτώματα πάλι δεν είχα κάτι, μόνο πόνο εκεί που έγινε το εμβόλιο για 1 μέρα..!

Επίσης ο ανιψιός μου βγήκε χθες θετικός στον κορονοιό, κόλλησε από το σχολείο του..ο ανιψιός μου με την αδερφή μου μένουν με τους γονείς μου στην ίδια πολυκατοικία με εμάς, οπότε η μαμά μου τον έχει όλη μέρα, όπως είχε και το μωρό αυτές τις μέρες γιατί εγώ έτρεχα..οπότε τα δύο ξαδερφάκια ήταν όλη μέρα μαζί αγκαλιά, και φοβάμαι μην κόλλησε και ο μικρούλης μου..οπότε τον κράτησα σπίτι σήμερα δεν τον πήγα βρεφικό ώστε αν έχει κάτι μην κολλήσει κ κάποιο άλλο παιδάκι..! Ελπίζω πραγματικά να μην κόλλησε ο μικρούλης..ούτε εμείς! Ο άντρας μου έκανε πριν 3-4 εβδομάδες την 3η δόση..εγώ όμως έκανα την προηγούμενη εβδομάδα τη δεύτερη, οπότε δεν έχουν περάσει ακόμη 14 μέρες..πιο πολύ αγχώνομαι για τον μικρούλη κ για μένα..ελπίζω να μην κολλήσαμε..!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, όταν βρω χρόνο θα διαβάσω κ όλα τα μηνύματα

Ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσι μου❤️ Τι να πω με αυτη τη κατασταση που ζούμε δε ξερω… Το εμβολιο δε το εχω κανει. (Δε την ανοιγω αυτη τη συζητηση γιατι ο καθενας θα λεει τα δικα του… και ποσο μαλλον διαδικτιακα να μη βγει συνεννόηση). 🤷‍♀️ Οπως και να χει ομως ολα θα σου πανε καλα και στα μωρα σου 🥰 Εκανα και τις εξετασεις μου μανούλες χτες🥰 Εκανα τη καμπύλη (3ωρη😫😅) τις αιματος και ουρα. Ολα πηγαν καλα δοξα τω Θεω❤️🌺 Σε 2 μερες παω στην 28 βδομαδα 🌸💕 και η μπεμπα στη κοιλιτσα ξεσαλώνει 🤣🥰 Να στε καλα και καλη δυναμη!!! Υ.γ @Xrisa95ποτε θα εχεις τελικές απαντησεις εσυ; Ποτε πας για καμπυλη κτλ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλά εμείς δύο άτομα στο σπίτι και με τις δουλειές με πιάνει τρέλα...όλοι μου λένε να κάθομαι αλλά δεν μπορωω να το βλέπω ρε παιδιά αν είναι άνω κάτω! Δε συγκεντρώνεται το μυαλό μου!!!

Το ίδιο ακριβώς παθαίνω! Δεν μπορώ να ευχαριστηθώ ούτε το γάλα μου! (Τον καφέ τον έκοψα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κ εγώ ρε κορίτσια τ έχω αυτό το κόλλημα να είναι καθαρό κ τακτοποιημένο το σπίτι κ σήμερα πχ που γίνεται χαμός μ έχει πιάσει τρελα 

αλλα έχω κολλημένη την μικρή μου στο στήθος όλη μέρα κ γκρίνια κ δν μπορώ να κάνω τις δουλειές κ κάθομαι κρεβατοκάμαρα να μην βλέπω τα άπλυτα κ το γεμάτο ψίχουλα πάτωμα  😂😂😂😂😂

 

νομιζω αυτό είτε έχεις παιδιά είτε όχι δν φεύγει το κόλλημα! 🤪😅 

Σε φάση δν μπορώ να κοιμηθώ τ βράδυ αν δν είναι τακτοποιημένα κ πλυμένα όλα 

ανωμαλια ;;; Δν ξέρω 🤣🤣🤣🤣

Καλα εγω όταν έκανα υπηρεσίες και ήξερα ότι θα λείπω μια μέρα από το σπίτι και θα γυρνούσα κουρασμένη έκανα δουλειές σε όλο το σπίτι, μέχρι κ μπαλκόνια σίτες κλπ και το πρωί που έφευγα σφουγγαριζα μέχρι να βγω από την πόρτα ώστε όταν γυρίσω να μυρίζει καθαριότητα! Κουλη εντελώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Χάθηκα γιατί με το που γυρίσαμε από το ταξίδι έτυχαν κάποια προβλήματα, όχι σε μένα, αλλά σε ένα δικό μου άτομο..προσπαθώ να έχω υπομονή κ δύναμη κ ελπίζω όλα να περάσουν..:)

Κατά τ’ άλλα η εγκυμοσύνη τα ίδια, όλα καλά, παρ’όλη τη στεναχωρια ευτυχώς δεν επηρεάστηκε η μικρή..! Έχω και γιατρό μεθαύριο για το καθιερωμένο ραντεβού!

Πριν μια εβδομάδα έκανα και τη δεύτερη δόση του εμβολίου, περιμένω να περάσει άλλη μια εβδομάδα να αρχίσει να ισχύει και το πιστοποιητικό..από συμπτώματα πάλι δεν είχα κάτι, μόνο πόνο εκεί που έγινε το εμβόλιο για 1 μέρα..!

Επίσης ο ανιψιός μου βγήκε χθες θετικός στον κορονοιό, κόλλησε από το σχολείο του..ο ανιψιός μου με την αδερφή μου μένουν με τους γονείς μου στην ίδια πολυκατοικία με εμάς, οπότε η μαμά μου τον έχει όλη μέρα, όπως είχε και το μωρό αυτές τις μέρες γιατί εγώ έτρεχα..οπότε τα δύο ξαδερφάκια ήταν όλη μέρα μαζί αγκαλιά, και φοβάμαι μην κόλλησε και ο μικρούλης μου..οπότε τον κράτησα σπίτι σήμερα δεν τον πήγα βρεφικό ώστε αν έχει κάτι μην κολλήσει κ κάποιο άλλο παιδάκι..! Ελπίζω πραγματικά να μην κόλλησε ο μικρούλης..ούτε εμείς! Ο άντρας μου έκανε πριν 3-4 εβδομάδες την 3η δόση..εγώ όμως έκανα την προηγούμενη εβδομάδα τη δεύτερη, οπότε δεν έχουν περάσει ακόμη 14 μέρες..πιο πολύ αγχώνομαι για τον μικρούλη κ για μένα..ελπίζω να μην κολλήσαμε..!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, όταν βρω χρόνο θα διαβάσω κ όλα τα μηνύματα

Αχ βρε κορίτσι μου!! Τι να πω; Ελπίζω να είναι όλα καλά και με το συγγενικό σου πρόσωπο ξεπέρασετε οποια δυσκολία υπάρχει!!!

Όσον αφορά το αγοράκι σου ελπίζω να μην έχει κολλήσει και πιστεύω ότι δεν θα έχει κολλήσει γιατί η αλήθεια είναι ότι τα μικρά παιδιά δεν κολλάνε τόσο εύκολα αλλά  και να κολλήσουν το περνάνε πολύ ήπια !!! Όσο για σένα νομίζω ότι είσαι πλέον θωρακισμένη !! Και κοίτα να δεις πως έγιναν όλα τώρα που έκανες και τη δεύτερη δόση εμβολίου Άγιο είχες πραγματικά!!! Επικεντρώσου στον μικρούλη σου... Να δείτε μήπως κόλλησε αλλά πραγματικά είμαι πολύ αισιόδοξη ότι δεν έχει πάθει τίποτα απολύτως!!! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Χάθηκα γιατί με το που γυρίσαμε από το ταξίδι έτυχαν κάποια προβλήματα, όχι σε μένα, αλλά σε ένα δικό μου άτομο..προσπαθώ να έχω υπομονή κ δύναμη κ ελπίζω όλα να περάσουν..:)

Κατά τ’ άλλα η εγκυμοσύνη τα ίδια, όλα καλά, παρ’όλη τη στεναχωρια ευτυχώς δεν επηρεάστηκε η μικρή..! Έχω και γιατρό μεθαύριο για το καθιερωμένο ραντεβού!

Πριν μια εβδομάδα έκανα και τη δεύτερη δόση του εμβολίου, περιμένω να περάσει άλλη μια εβδομάδα να αρχίσει να ισχύει και το πιστοποιητικό..από συμπτώματα πάλι δεν είχα κάτι, μόνο πόνο εκεί που έγινε το εμβόλιο για 1 μέρα..!

Επίσης ο ανιψιός μου βγήκε χθες θετικός στον κορονοιό, κόλλησε από το σχολείο του..ο ανιψιός μου με την αδερφή μου μένουν με τους γονείς μου στην ίδια πολυκατοικία με εμάς, οπότε η μαμά μου τον έχει όλη μέρα, όπως είχε και το μωρό αυτές τις μέρες γιατί εγώ έτρεχα..οπότε τα δύο ξαδερφάκια ήταν όλη μέρα μαζί αγκαλιά, και φοβάμαι μην κόλλησε και ο μικρούλης μου..οπότε τον κράτησα σπίτι σήμερα δεν τον πήγα βρεφικό ώστε αν έχει κάτι μην κολλήσει κ κάποιο άλλο παιδάκι..! Ελπίζω πραγματικά να μην κόλλησε ο μικρούλης..ούτε εμείς! Ο άντρας μου έκανε πριν 3-4 εβδομάδες την 3η δόση..εγώ όμως έκανα την προηγούμενη εβδομάδα τη δεύτερη, οπότε δεν έχουν περάσει ακόμη 14 μέρες..πιο πολύ αγχώνομαι για τον μικρούλη κ για μένα..ελπίζω να μην κολλήσαμε..!

Ελπίζω να είστε όλες καλά, όταν βρω χρόνο θα διαβάσω κ όλα τα μηνύματα

Καταλαβαίνω το άγχος σου αλλά προσπάθησε να μείνεις ήρεμη. Είναι πολύ θετικό πως έχεις κάνει και τις δύο δόσεις.Πιστευω ήταν για καλό πως το αποφάσισες τελικά! 

Τα παιδάκια το περνούν πολύ ελαφρά άρα και να έχει κολλήσει το αγοράκι σου θεωρώ θα το περάσει σαν μια γριπούλα.

Υπομονή και περιμένουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...