Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Nantinaki είπε:

Αναστασια μου ελπίζω σύντομα να αλλάξει η ψυχολογία σου! Δεν μου χει τύχει αλλά αφού σε εξέτασε ο γιατρός σου και δεν είδε κάτι αποκλείεται να είναι κάτι ανησυχητικό. Προσπάθησε να περπατάς λίγο παραπάνω, ίσως είναι πιάσιμο η γενικά τα κόκκαλα μας που ανοίγουν στην περιοχή για να δώσουν τον απαιτουμενο χώρο στο μωράκι μας και στην διαδικασία της γέννας που θα ακολουθησει. Δώσε 2-3 μέρες ακόμα και αν συνεχίσεις να πονάς, μπορείς να πας να το ξαναδείς για να μην κάνεις δεύτερες σκέψεις. Έκανες την β επιπέδου σου;

Δεν έχω καλή εγκυμοσυνη είμαι με εμετούς κ δοιαροιες μόνιμα, χαμηλό αιματοκρίτη κ γενικά κ με αυτή τη κατάσταση έξω χάλια μ. Ναι έκανα και ήταν μια χαρά. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η Αναστασία31 είπε:

Δεν έχω καλή εγκυμοσυνη είμαι με εμετούς κ δοιαροιες μόνιμα, χαμηλό αιματοκρίτη κ γενικά κ με αυτή τη κατάσταση έξω χάλια μ. Ναι έκανα και ήταν μια χαρά. Ευχαριστώ για την απάντηση. 

Τιποτα κορίτσι μου. Ξέρω είναι δύσκολα σε καταλαβαίνω.. κάνε υπομονή σκέψου πέρασες τα μισά και τα κατάφερες! Από δω και πέρα ο καιρός να δεις θα περνάει πιο εύκολα. Ελπίζω να ηρεμήσεις σύντομα απ' τους εμετούς και να συνέλθεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2021 at 1:56 ΠΜ, ο/η I want a baby είπε:

Παίρνουν και τηλέφωνο; Αυτό έλειπε να πάρουν κιόλας. Εδώ το σηκώνουν καμια φορά μετά απο απανωτές κλήσεις κ σου μιλάνε λες και τους σκότωσες την οικογένεια! Εμένα μου είπαν πάρε την τάδε ημερομηνία στο τάδε νούμερο να δεις αν βγήκε η απόφαση κ να ερθεις να την πάρεις. Πήρα κ μου είπαν θα πληρωθώ 1 Δεκεμβρίου! Στις 2 πήρα να πω ότι δεν πληρώθηκα κ μου είπαν "ποιος σας είπε κυρία μου ότι θα πληρωθείτε 1; Στις 3 πληρώνεστε! Παράνοιααα!!!  Το θέμα είναι να μπούνε τα λεφτά κ ας μπούνε κ όλα μαζί. 

Τα 330 είναι της αναρρωτικής. Κανονικά ο μισθός μου είναι 650 μεικτά κ κάπου 580 καθαρά. Δηλαδή απο τον μισθό μου θα παίρνω -50% όχι -25%! 

Δεν ξέρω ο/η κάθε υπάλληλος άλλα μου λέει για τις πληρωμές. Ας μπούνε τουλάχιστον κ όποτε μπούνε.  

Αα μάλιστα τώρα κατάλαβα αυτό θα εννοούσε η γραμματέας.  Στη δουλειά μου μόνο τηλέγραφο που δεν χρησιμοποιούν! Παίζει να μην έχουν ξανα δώσει αναρρωτική ηλεκτρονικά! Οπότε πάω στα σίγουρα με χαρτί όπως τη πρώτη φορά! Χαρτί αναρρωτικής του ΙΚΑ δεν έχουν! Τους πάω εγώ κενό απο το ΙΚΑ που τυπωσα να έχω μου το συμπληρώνουν κ το δίνουν μετά απο δυο μέρες ενώ είναι 1 λεπτό δουλειά!

Μα δεν χάνουμε 25% αλλά πολύ περισσότερο! Εμένα η σύμβασή μου λέει 580 καθαρά και τον πρώτο μήνα που θα πάρω κ απο τον εργοδότη κ απο το ικα είναι 330 ευρω σύνολο! Τώρα που δεν θα πληρώνει ο εργοδότης θα πάρω μόνο 240 απο το ικα!!! 

Κι εγώ δεν πήρα ποτέ αναρρωτική! Είναι η πρώτη φορά κ λίγο πριν λήξει η πρψτη αναρρωτική μου λέει ο διευθυντής πότε επιστρέφω ενώ είμαι στον 7ο να δουλέψω έστω μέχρι τα Χριστούγεννα!! Του λέω δεν θα επιστρέψω.. μόλις τελειώσει η άδεια του οαεδ κ μετά! 

 

Καλά κάνεις! Πες να ξεσπάσεις! Τα λέω κι εγώ να ξεσπάσω λίγο! 😛

Κορίτσι μου... Λίγα μου φαίνονται αυτά που σου βγαίνουν...είναι τα μισά...είσαι σίγουρη;τον πρώτο μήνα πρεπει να σου δώσει και η εταιρεία και το ΙΚΑ. Εκτός από τις 3 πρώτες μέρες. Δηλαδή θα πληρωθείς το μισθό σου με 3 μέρες διάφορα... Δεν ξέρω μη σε βάζω σε σκέψεις κιόλας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2021 at 1:02 ΠΜ, ο/η Nantinaki είπε:

137697350_Screenshot_20211203-0055092.thumb.png.f0cd51263dacf95baead0278507e6b7e.png

Πολυ όμορφο το καρότσι σας! Και εμείς ανοιχτόχρωμο πήραμε τελικά!

Είχαμε βρει σε προσφορά το inglesina trilogy και μου το σύστησαν σαν καλό και φίλες μου. Αυτό είναι... Μου άρεσε πολύ! Ελπίζω να μας βγούνε καλά!

Κοριτσακι μου είναι τέλειο!!!και Μ αρέσει που η καλαθούνα γίνεται και λίκνο είναι φανταστικό !!! Και μου αρέσει και το χρώμα!! Είναι φανταστικό αλήθεια!!! Το είδαμε και αυτό σε ένα από τα μαγαζιά που πήγαμε! Και μας άρεσε πολύ!!! Είναι πολύ στιβαρά καρότσια αυτά!! Με το καλό ο μπεμπακος να κάνει τις βόλτες του!! 

 💙💙💙💙

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ναι ναι θυμάμαι ποιο έλεγες! τέλεια με το καλό να μπει μέσα το μπεμπακι σας να το πάτε πολλές βολτούλες! 💜💜💜💜💜💜
να σου πω την αλήθεια μου κ εγώ μπεζ το έχω κ βόλεψε γιατί σκέφτηκα κ εγώ την ζέστη κ το φύλο του κάθε παιδιου οκ μπορεισ Να βάλεις ότι χρωμα θέλεις πλέον δν υπάρχουν διακρίσεις αλλά ενταξει ήθελα κάτι ουδέτερο κ να μην φαίνεται πολύ λερωμενο

Ειναι βασικά μιξ εμένα μπεζ καφέ κ τελικά δν φαίνεται πχ λερωμένο με το παραμικρό γιατί τ ευαίσθητα σημεία είναι καφέ! Ειναι καρότσι 3 σε 1 ελληνική εταιρεία από Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης 

δν το χρησιμοποιήσαμε πολύ όμως γιατί η κόρη μου απ όταν χρονισε κ περπάτησε δν ξανά μπήκε άρα το έχω σαν καινούργιο 


 

Χρυσακο εσείς οι μανουλες από πριν είστε πολύ τυχερές!!!έχετε πολλά πράγματα!!! Αφού το έχεις σε τέλεια κατάσταση και είναι ουδέτερο χρωματακι θα το βάλεις πάλι εννοείται!!!! 

Εμένα μου έλεγε η αδερφή του άντρα μου να μου δώσει το δικό της αλλά δεν είναι σε καλή κατάσταση γιατί μετά το πήρε και ο αδερφός του άντρα μου...αλλά έτσι κι αλλιώς θέλαμε να της πάρουμε καροτσάκι δικό της!!! 

Να είναι καλά τα ζουζουνακια μας να τα χαρούν!!! ♥️💙♥️💙♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχω χαθεί γιατί ψυχολογικά δεν είμαι στα καλύτερα μου. Είμαι 22 κ 4 σήμερα κ Εδώ κ λίγες μέρες πονάω στα γεννητικα οργανα (εκεί που είναι τα χείλη στα κόκαλα δεξιά αριστερά) πήγα στον γυναικολογο κ μου είπε δεν βλέπει κάτι. Πονάω κυρίως όταν περπατάω. Δηλ περπατάω με το ζόρι. Είχα κάτσει ξαπλωμένη για 4 5 μέρες κ μετά περπάτησα μια μέρα λέτε απλά να πιάστηκα εκεί? Δε ξέρω τι να σκεφτώ. Έχει τύχει σε κάποια? 

Κορίτσι μου δεν μου έχει τύχει πόνος τόσο χαμηλά πέρα από τα κλασικά πονακια. Αλλά ξέρεις τι; Όπου και να διαβάζω λέει ότι τα κοκκαλα σε εκείνη την περιοχή αλλάζουν!! Ίσως σε πονάει και από το βάρος της κοιλιτσας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχω χαθεί γιατί ψυχολογικά δεν είμαι στα καλύτερα μου. Είμαι 22 κ 4 σήμερα κ Εδώ κ λίγες μέρες πονάω στα γεννητικα οργανα (εκεί που είναι τα χείλη στα κόκαλα δεξιά αριστερά) πήγα στον γυναικολογο κ μου είπε δεν βλέπει κάτι. Πονάω κυρίως όταν περπατάω. Δηλ περπατάω με το ζόρι. Είχα κάτσει ξαπλωμένη για 4 5 μέρες κ μετά περπάτησα μια μέρα λέτε απλά να πιάστηκα εκεί? Δε ξέρω τι να σκεφτώ. Έχει τύχει σε κάποια? 

Αναστασία μου καλημέρα 

διαβαζω τ νέα σου 

κουραγιο κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, όμως σκέψου κάτι που σε κάνει χαρούμενη να περάσει όσο γίνεται αυτή η τελευταία περίοδος πιο ευχάριστα κυρίως για σένα διότι κ η λοχεία σε κάποιες είναι δύσκολη κ πρέπει να έχεις ψυχικές δυνάμεις ❤️ Την ψυχολογία σου όσο δύσκολο κ αν ακούγεται την θέλεις σύμμαχο σου για να βγάζεις τις μέρες κοπέλα μου! Προσπάθησε να κανεις κάτι που να σου αλλάζει την διάθεση κ ν έχεις κουράγιο κ δυνάμεις γ αυτά που έρχονται! 
 

 

τωρα οσον αφορά τον πόνο έχω κ τώρα κ στγν πρώτη εγκυμοσύνη κάτω χαμηλά στα Κόκκαλα στο αιδοιο καθώς η λεκάνη κ η περιοχή  εκεί ανοίγει, αλλάζει  κ προσαρμόζεται για την έξοδο του μωρού ειδικά όσο μεγαλώνει το μωρό κ πλησιάζει ο καιρός! 
Ωστοσο αφού σε είδε κ ο γυναικολόγος μην ανησυχείς, μπορείς κ στο επόμενο ραντεβού να το ξανά ελεγξετε φυσικά 

γενικότερα τα πονάκια είναι πολλά κ ποικίλουν στην εγκυμοσύνη γιατί αλλάζει το σωμα παρααα πολύ όμως είναι λογικό να αγχώνεσαι γ αυτό κ καλά κανεις κ ρωτάς τον γιατρό σου να το ελέγχετε καθε φορά ! 
Ρώτησε τον για το περπάτημα κ την άσκηση γιατί βοηθούν παρά πολύ στο να αντιδρά καλύτερα ο οργανισμός στις αλλαγές του σώματος κ στους πόνους 

το μωράκι σου πως είναι ;;;;; ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε, καλό μήνα και καλές γιορτές!!! ❤️❤️❤️❤️

Έχω μέρες να μπω να σας γράψω γιατί λόγω ημερών έχουμε πέσει με τα μούτρα στη δουλειά πέρασα και περνάω ένα δύσκολο κρύωμα και για μέρες δεν είχα καθόλου φωνή όμως πάμε πολύ καλύτερα!! Θα σας διαβάσω όμως σήμερα σιγά σιγά!! 

Τα δικά μας νέα είναι ότι 15 Νοεμβρίου κάναμε τη Β επιπέδου (νομίζω σας το είχα γράψει) και όλα ήταν μια χαρά!! Ειμασταν τότε 460 γραμμάρια και 25 του μήνα είχαμε άλλο ένα ραντεβού με το γιατρό μας να μας γράψει την καμπύλη και να μας ξανά δει όπου είχαμε φτάσει στα 805 γραμμάρια!! Τώρα υπολογίζω θα έχουμε περάσει το κιλό!! Στο τελευταίο ραντεβού με το γιατρό αποφασίσαμε να πάω με καισαρική λόγω ενός μικρού θέματος που έχω και κρίναμε καλύτερο να μην με ζορίσει με φυσιολογικο τοκετό οπότε η ημερομηνία μας είπε θα αλλάξει και θα πάμε 15 μέρες νωρίτερα!! Με τον άντρα μου αποφασίσαμε αφού θα βάψουμε το σπίτι, να φτιάξουμε λίγο το δωμάτιο μας για την μπέμπα μέχρι τουλάχιστον να μετακομισουμε και σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε τις αγορές μας!! Αχ κορίτσια μου ανυπομονώ να γνωρίσουμε το φασολάκι μας!!! Κάθε μέρα με τρελαίνει στην κλωτσιά!! Αφού λέμε θα την γράψουμε ή ποδόσφαιρο ή καράτε μόλις βγει!! Βέβαια χαίρομαι τόσο πολύ που μου δείχνει συνέχεια ότι είναι καλά!! Και κάτι που μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση!! Στη δουλειά βάζουμε σχεδόν κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο τραγούδι το οποίο το έβαλε ο άντρας μου ένα βράδυ στο σπίτι!! Μόλις το άκουσε η μικρή άρχισε τις κλωτσιές!! Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι μάλλον αυτό θα είναι το αγαπημένο της τραγούδι μόλις βγει!! Καταλαβαίνετε λοιπόν κάθε μέρα το τραγουδακι μας παίζει δύο και τρεις και τέσσερις φορές!!! ❤️❤️❤️❤️

Αυτά τα νέα μας!! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου!!! Η σκέψη μου είναι σε εσάς!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου... Λίγα μου φαίνονται αυτά που σου βγαίνουν...είναι τα μισά...είσαι σίγουρη;τον πρώτο μήνα πρεπει να σου δώσει και η εταιρεία και το ΙΚΑ. Εκτός από τις 3 πρώτες μέρες. Δηλαδή θα πληρωθείς το μισθό σου με 3 μέρες διάφορα... Δεν ξέρω μη σε βάζω σε σκέψεις κιόλας...

Δεν ξέρω γιατί έίναι τόσα. Πρώτη φορά παίρνω αναρρωτική και δεν γνωρίζω. 120 ο εργοδότης και 210 το ΙΚΑ για τον πρώτο μήνα έλεγε η απόφαση. Φίλη μου που πήρε αναρρωτική δουλεύει στο δημόσιο δασκάλα οπότε δεν σύγκρινα διότι έτσι κ αλλιώς έπαιρνε πολλά περισσότερα.

Υ.Γ. Μπήκα μόλις και πληρώθηκα απο το ικα 330! Ο εργοδότης δεν πλήρωσε ακόμη άρα δίκαιο έίχες έίναι παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αναστασία μου καλημέρα 

διαβαζω τ νέα σου 

κουραγιο κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική, όμως σκέψου κάτι που σε κάνει χαρούμενη να περάσει όσο γίνεται αυτή η τελευταία περίοδος πιο ευχάριστα κυρίως για σένα διότι κ η λοχεία σε κάποιες είναι δύσκολη κ πρέπει να έχεις ψυχικές δυνάμεις ❤️ Την ψυχολογία σου όσο δύσκολο κ αν ακούγεται την θέλεις σύμμαχο σου για να βγάζεις τις μέρες κοπέλα μου! Προσπάθησε να κανεις κάτι που να σου αλλάζει την διάθεση κ ν έχεις κουράγιο κ δυνάμεις γ αυτά που έρχονται! 
 

 

τωρα οσον αφορά τον πόνο έχω κ τώρα κ στγν πρώτη εγκυμοσύνη κάτω χαμηλά στα Κόκκαλα στο αιδοιο καθώς η λεκάνη κ η περιοχή  εκεί ανοίγει, αλλάζει  κ προσαρμόζεται για την έξοδο του μωρού ειδικά όσο μεγαλώνει το μωρό κ πλησιάζει ο καιρός! 
Ωστοσο αφού σε είδε κ ο γυναικολόγος μην ανησυχείς, μπορείς κ στο επόμενο ραντεβού να το ξανά ελεγξετε φυσικά 

γενικότερα τα πονάκια είναι πολλά κ ποικίλουν στην εγκυμοσύνη γιατί αλλάζει το σωμα παρααα πολύ όμως είναι λογικό να αγχώνεσαι γ αυτό κ καλά κανεις κ ρωτάς τον γιατρό σου να το ελέγχετε καθε φορά ! 
Ρώτησε τον για το περπάτημα κ την άσκηση γιατί βοηθούν παρά πολύ στο να αντιδρά καλύτερα ο οργανισμός στις αλλαγές του σώματος κ στους πόνους 

το μωράκι σου πως είναι ;;;;; ❤️❤️❤️❤️❤️

Το μωρό είναι μια χαρά ευτυχώς, εγώ δεν έχω όρεξη για τίποτα. Λείπει κ ο άντρας μου για δουλειά εκτός, απ την αρχή της εγκυμοσύνης κ είμαι αρκετά μόνη μου. Αγχώνομαι που πονάω. Κάτι κρίσεις πανικού που πέρασαν με ζαναξ μετά την οδηγία του γιατρού εννοείται κ γενικά όχι καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Το μωρό είναι μια χαρά ευτυχώς, εγώ δεν έχω όρεξη για τίποτα. Λείπει κ ο άντρας μου για δουλειά εκτός, απ την αρχή της εγκυμοσύνης κ είμαι αρκετά μόνη μου. Αγχώνομαι που πονάω. Κάτι κρίσεις πανικού που πέρασαν με ζαναξ μετά την οδηγία του γιατρού εννοείται κ γενικά όχι καλά. 

Κορίτσι μου οι κρίσεις πανικού θέλουν ιδιαίτερη μεταχείριση 

ειχε ο άντρας μ κ ξέρω 

τωρα σου εύχομαι ειλικρινά να κρατηθείς από κάτι θετικό κ να αλλάξεις την ψυχολογία σου το χρειάζεσαι πίστεψε με! 
 

Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ! 
 

για τ πονάκια να παίρνεις τον γιατρό σου τηλ αλλά είναι φυσιολογικό κ θα το δεις κ στην συνέχεια ότι θα έχεις σε διαφορα σημεία ενοχλήσεις 

σε προετοιμάζει τ σωμα σου για τον ερχομό του νέου μέλους❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε, καλό μήνα και καλές γιορτές!!! ❤️❤️❤️❤️

Έχω μέρες να μπω να σας γράψω γιατί λόγω ημερών έχουμε πέσει με τα μούτρα στη δουλειά πέρασα και περνάω ένα δύσκολο κρύωμα και για μέρες δεν είχα καθόλου φωνή όμως πάμε πολύ καλύτερα!! Θα σας διαβάσω όμως σήμερα σιγά σιγά!! 

Τα δικά μας νέα είναι ότι 15 Νοεμβρίου κάναμε τη Β επιπέδου (νομίζω σας το είχα γράψει) και όλα ήταν μια χαρά!! Ειμασταν τότε 460 γραμμάρια και 25 του μήνα είχαμε άλλο ένα ραντεβού με το γιατρό μας να μας γράψει την καμπύλη και να μας ξανά δει όπου είχαμε φτάσει στα 805 γραμμάρια!! Τώρα υπολογίζω θα έχουμε περάσει το κιλό!! Στο τελευταίο ραντεβού με το γιατρό αποφασίσαμε να πάω με καισαρική λόγω ενός μικρού θέματος που έχω και κρίναμε καλύτερο να μην με ζορίσει με φυσιολογικο τοκετό οπότε η ημερομηνία μας είπε θα αλλάξει και θα πάμε 15 μέρες νωρίτερα!! Με τον άντρα μου αποφασίσαμε αφού θα βάψουμε το σπίτι, να φτιάξουμε λίγο το δωμάτιο μας για την μπέμπα μέχρι τουλάχιστον να μετακομισουμε και σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε τις αγορές μας!! Αχ κορίτσια μου ανυπομονώ να γνωρίσουμε το φασολάκι μας!!! Κάθε μέρα με τρελαίνει στην κλωτσιά!! Αφού λέμε θα την γράψουμε ή ποδόσφαιρο ή καράτε μόλις βγει!! Βέβαια χαίρομαι τόσο πολύ που μου δείχνει συνέχεια ότι είναι καλά!! Και κάτι που μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση!! Στη δουλειά βάζουμε σχεδόν κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο τραγούδι το οποίο το έβαλε ο άντρας μου ένα βράδυ στο σπίτι!! Μόλις το άκουσε η μικρή άρχισε τις κλωτσιές!! Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι μάλλον αυτό θα είναι το αγαπημένο της τραγούδι μόλις βγει!! Καταλαβαίνετε λοιπόν κάθε μέρα το τραγουδακι μας παίζει δύο και τρεις και τέσσερις φορές!!! ❤️❤️❤️❤️

Αυτά τα νέα μας!! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου!!! Η σκέψη μου είναι σε εσάς!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Γεια σου Μάιρα μας ❤️❤️❤️

 

έρευνες λένε ότι αναγνωρίζουν συγκεκριμένα τραγούδια που ακούνε συνέχεια 

εγώ τραγουδουσα κ έπαιζα ένα συγκεκριμένο στην κόρη μου αλλά όταν γεννήθηκε δν συγκινήθηκε ιδιαίτερα χαχαχαχαχαχαχα 

εσενα όμως αντιδράει άρα της αρέσει ο ήχος 💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜💜

με το καλό να πάνε όλα κατ ευχήν να δεις το μικρακι σου την μπεμπουλα 💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσι μου οι κρίσεις πανικού θέλουν ιδιαίτερη μεταχείριση 

ειχε ο άντρας μ κ ξέρω 

τωρα σου εύχομαι ειλικρινά να κρατηθείς από κάτι θετικό κ να αλλάξεις την ψυχολογία σου το χρειάζεσαι πίστεψε με! 
 

Ότι χρειαστείς είμαστε εδώ! 
 

για τ πονάκια να παίρνεις τον γιατρό σου τηλ αλλά είναι φυσιολογικό κ θα το δεις κ στην συνέχεια ότι θα έχεις σε διαφορα σημεία ενοχλήσεις 

σε προετοιμάζει τ σωμα σου για τον ερχομό του νέου μέλους❤️

Θα πάω από βδομάδα σε γιατρό για τις κρίσεις πανικού. Απλά έχω άγχος γτ ήταν όλα πολύ δύσκολα ειδικά στην αρχή κ φοβάμαι μήπως κάτι δε πάει καλά ως το τέλος. Νιώθω ότι είμαι πολύ κακιά που γκρινιάζω που μπόρεσα κ έμεινα έγκυος κ γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν το κάνω επίτηδες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αναστασία31 είπε:

Θα πάω από βδομάδα σε γιατρό για τις κρίσεις πανικού. Απλά έχω άγχος γτ ήταν όλα πολύ δύσκολα ειδικά στην αρχή κ φοβάμαι μήπως κάτι δε πάει καλά ως το τέλος. Νιώθω ότι είμαι πολύ κακιά που γκρινιάζω που μπόρεσα κ έμεινα έγκυος κ γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν το κάνω επίτηδες. 

Εννοείτε δεν το κάνεις επίτηδες ούτε είναι αχάριστη! Επίσης δεν πρόκειται να προκαλέσεις κάτι δυσάρεστο με τις σκέψεις σου. Παλεύεις με συναισθήματα που όλοι οι άνθρωποι μπορεί να χρειαστεί να διαχειριστούν στη ζωή τους. Είναι δύσκολο πόσο μάλλον σε σένα που κατακλύζεσε με ορμόνες λόγο της εγκυμοσύνης! Σε συνδιασμό με το γεγονός ότι είσαι μόνη σου λόγω της δουλειάς του άνδρα σου και της δύσκολης εγκυμοσύνης είναι απόλυτα λογικό!

Μην κατακρίνεις τον εαυτό σου και μην τον κατηγορείς! Ίσα ίσα να είσαι περήφανη γιατί αναγνωρίζεις το πρόβλημα σου και το παλεύεις με βοήθεια ,που είναι χαρακτηριστικo μόνο των λογικών και ώριμων ανθρώπων!

Πιστεύω ότι όλη αυτή η δυσκολία θα σε βγάλει στο τέλος πιο δυνατή και το μωράκι σου θα είναι περήφανο για σένα❤️.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχω χαθεί γιατί ψυχολογικά δεν είμαι στα καλύτερα μου. Είμαι 22 κ 4 σήμερα κ Εδώ κ λίγες μέρες πονάω στα γεννητικα οργανα (εκεί που είναι τα χείλη στα κόκαλα δεξιά αριστερά) πήγα στον γυναικολογο κ μου είπε δεν βλέπει κάτι. Πονάω κυρίως όταν περπατάω. Δηλ περπατάω με το ζόρι. Είχα κάτσει ξαπλωμένη για 4 5 μέρες κ μετά περπάτησα μια μέρα λέτε απλά να πιάστηκα εκεί? Δε ξέρω τι να σκεφτώ. Έχει τύχει σε κάποια? 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Και εγώ έχω πονακια εκεί χαμηλά, όχι πάρα πολύ έντονα αλλά νιώθω λες και με πονάει ο κόλπος μου.. Δεν ξέρω αν λέμε το ίδιο.. Η γιατρός μου είπε πως είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε, καλό μήνα και καλές γιορτές!!! ❤️❤️❤️❤️

Έχω μέρες να μπω να σας γράψω γιατί λόγω ημερών έχουμε πέσει με τα μούτρα στη δουλειά πέρασα και περνάω ένα δύσκολο κρύωμα και για μέρες δεν είχα καθόλου φωνή όμως πάμε πολύ καλύτερα!! Θα σας διαβάσω όμως σήμερα σιγά σιγά!! 

Τα δικά μας νέα είναι ότι 15 Νοεμβρίου κάναμε τη Β επιπέδου (νομίζω σας το είχα γράψει) και όλα ήταν μια χαρά!! Ειμασταν τότε 460 γραμμάρια και 25 του μήνα είχαμε άλλο ένα ραντεβού με το γιατρό μας να μας γράψει την καμπύλη και να μας ξανά δει όπου είχαμε φτάσει στα 805 γραμμάρια!! Τώρα υπολογίζω θα έχουμε περάσει το κιλό!! Στο τελευταίο ραντεβού με το γιατρό αποφασίσαμε να πάω με καισαρική λόγω ενός μικρού θέματος που έχω και κρίναμε καλύτερο να μην με ζορίσει με φυσιολογικο τοκετό οπότε η ημερομηνία μας είπε θα αλλάξει και θα πάμε 15 μέρες νωρίτερα!! Με τον άντρα μου αποφασίσαμε αφού θα βάψουμε το σπίτι, να φτιάξουμε λίγο το δωμάτιο μας για την μπέμπα μέχρι τουλάχιστον να μετακομισουμε και σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε τις αγορές μας!! Αχ κορίτσια μου ανυπομονώ να γνωρίσουμε το φασολάκι μας!!! Κάθε μέρα με τρελαίνει στην κλωτσιά!! Αφού λέμε θα την γράψουμε ή ποδόσφαιρο ή καράτε μόλις βγει!! Βέβαια χαίρομαι τόσο πολύ που μου δείχνει συνέχεια ότι είναι καλά!! Και κάτι που μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση!! Στη δουλειά βάζουμε σχεδόν κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο τραγούδι το οποίο το έβαλε ο άντρας μου ένα βράδυ στο σπίτι!! Μόλις το άκουσε η μικρή άρχισε τις κλωτσιές!! Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι μάλλον αυτό θα είναι το αγαπημένο της τραγούδι μόλις βγει!! Καταλαβαίνετε λοιπόν κάθε μέρα το τραγουδακι μας παίζει δύο και τρεις και τέσσερις φορές!!! ❤️❤️❤️❤️

Αυτά τα νέα μας!! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου!!! Η σκέψη μου είναι σε εσάς!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Περαστικά σου! Ναι λογικά το μωράκι θα είναι κιλό τώρα! Είχα ρωτήσει τον γιατρό και μου είπε ότι σε αυτήν την φάση βάζουν γύρω στα 150 γραμμάρια την εβδομάδα!

Όσο για τα τραγούδια είναι επιστημονικά αποδεδειγμένο ότι αναγνωρίζουν μελωδίες που ακουγανε απ' την κοιλιά. Κάποια μωράκια τα ηρεμεί απίστευτα και τα βοηθάει να κοιμηθούν όταν γεννηθούν να ακούν οικίες μελωδίες.

Εγώ επειδή είμαι μουσικός παίζω από τώρα κάθε μέρα σχεδόν κάποια νανουρισματα με την ελπίδα να τον κοιμίζουν και μετά😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Θα πάω από βδομάδα σε γιατρό για τις κρίσεις πανικού. Απλά έχω άγχος γτ ήταν όλα πολύ δύσκολα ειδικά στην αρχή κ φοβάμαι μήπως κάτι δε πάει καλά ως το τέλος. Νιώθω ότι είμαι πολύ κακιά που γκρινιάζω που μπόρεσα κ έμεινα έγκυος κ γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν το κάνω επίτηδες. 

Αναστασία μου καλησπέρα! Νομίζω λίγο πολύ όλες έχουμε κάνει αρνητικές σκέψεις στην εγκυμοσύνη χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το πιστεύουμε! Εγώ προσωπικά είχα πει στον άντρα μου μακάρι να μας πάνε όλα καλά αλλά δεν ξέρω αν θα αντέχω ψυχολογικά να το ξαναπερασω αυτό..το ίδιο μ είχε πει κ μια ξαδέρφη μου και τότε ελεγα ότι δεν ξέρει τι λέει!

Θέλω να πω ότι είναι ένα θαύμα αυτό που ζούμε κ πολλές δεν τα καταφέρνουν πάντα αλλά το ψυχολογικό κομμάτι η καθεμία το αντιμετωπίζει όπως μπορεί. Εμένα οι εμετοι μ πέρασαν όταν εκλεισα τον 4ο και μέχρι τότε δεν είχα την δύναμη ούτε μπάνιο να κάνω! Ο άντρας μου δούλευε κάθε μέρα όπως και συνεχίζει και εγώ έκλαιγα στο μπάνιο γιατί ένιωθα ότι δεν αντέχω!

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν περιμένω με λαχτάρα τον κάθε υπέρηχο ή δεν ονειρεύομαι ωραίες στιγμές με τα μωράκια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Εννοείτε δεν το κάνεις επίτηδες ούτε είναι αχάριστη! Επίσης δεν πρόκειται να προκαλέσεις κάτι δυσάρεστο με τις σκέψεις σου. Παλεύεις με συναισθήματα που όλοι οι άνθρωποι μπορεί να χρειαστεί να διαχειριστούν στη ζωή τους. Είναι δύσκολο πόσο μάλλον σε σένα που κατακλύζεσε με ορμόνες λόγο της εγκυμοσύνης! Σε συνδιασμό με το γεγονός ότι είσαι μόνη σου λόγω της δουλειάς του άνδρα σου και της δύσκολης εγκυμοσύνης είναι απόλυτα λογικό!

Μην κατακρίνεις τον εαυτό σου και μην τον κατηγορείς! Ίσα ίσα να είσαι περήφανη γιατί αναγνωρίζεις το πρόβλημα σου και το παλεύεις με βοήθεια ,που είναι χαρακτηριστικo μόνο των λογικών και ώριμων ανθρώπων!

Πιστεύω ότι όλη αυτή η δυσκολία θα σε βγάλει στο τέλος πιο δυνατή και το μωράκι σου θα είναι περήφανο για σένα❤️.

 

Πόσο όμορφο είναι να σε καταλαβαίνουν! Νιώθω ευγνώμων 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Αναστασία μου καλησπέρα! Νομίζω λίγο πολύ όλες έχουμε κάνει αρνητικές σκέψεις στην εγκυμοσύνη χωρίς αυτό να σημαίνει ότι το πιστεύουμε! Εγώ προσωπικά είχα πει στον άντρα μου μακάρι να μας πάνε όλα καλά αλλά δεν ξέρω αν θα αντέχω ψυχολογικά να το ξαναπερασω αυτό..το ίδιο μ είχε πει κ μια ξαδέρφη μου και τότε ελεγα ότι δεν ξέρει τι λέει!

Θέλω να πω ότι είναι ένα θαύμα αυτό που ζούμε κ πολλές δεν τα καταφέρνουν πάντα αλλά το ψυχολογικό κομμάτι η καθεμία το αντιμετωπίζει όπως μπορεί. Εμένα οι εμετοι μ πέρασαν όταν εκλεισα τον 4ο και μέχρι τότε δεν είχα την δύναμη ούτε μπάνιο να κάνω! Ο άντρας μου δούλευε κάθε μέρα όπως και συνεχίζει και εγώ έκλαιγα στο μπάνιο γιατί ένιωθα ότι δεν αντέχω!

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν περιμένω με λαχτάρα τον κάθε υπέρηχο ή δεν ονειρεύομαι ωραίες στιγμές με τα μωράκια μας!

Κ εγω περίμενα να περάσουν αλλά δυστυχώς δεν. Το χειρότερο μου είναι οι δοιαροιες γτ έχω κ προβλήματα με το έντερο. 

Εννοείται ότι κάνω όμορφες σκέψεις για το μωρό μου απλά πάντα με άγχος. Νιώθω κάποιες φορές ότι δε θα γίνω καλή μαμά γτ συνέχεια πονάω κάνω εμετούς δοιαροιες κ λέω δεν αντέχω άλλο. 😢Παροδικές σκέψεις είναι, αλλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου καλησπέρα!!!καναμε την β επιπέδου την Παρασκευή όλα καλά η μπεμπουλα μας , δε γυρναγε με τπτ 4 ωρες είχαμε μπαίναμε βγαίναμε...ευτυχώς και από το πέσιμο δεν είχα κάποιο θέμα μόνο το κεφάλι μ με πονάει ακόμη...είχα αρκετό τρέξιμο αυτές τις μέρες βάψαμε λίγο το σαλόνι του σπιτιού μας γτ είχε λερώθει αρκετά και από τον μικρο και λέω ας το κάνουμε τώρα να στολίσουμε να είναι και όμορφο γτ μετά με δυο μικρά θα είναι πιο δύσκολο...

Έκλεισα και ραντεβού για το εμβόλιο στις 12 Δεκεμβρίου φοβήθηκα και με τόσα που ακούμε και αποφάσισα να το κάνω τελικά...

Και κάτι άλλο βρε κορίτσια μήπως ξέρει κάποιος κοπελα πήρα την απόφαση από το ΙΚΑ και έγραφε ημερομηνία κοινοποίηση 1/12 αλλά τα χρήματα δεν μ έχουν μπει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/12/2021 at 7:28 ΜΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έχω χαθεί γιατί ψυχολογικά δεν είμαι στα καλύτερα μου. Είμαι 22 κ 4 σήμερα κ Εδώ κ λίγες μέρες πονάω στα γεννητικα οργανα (εκεί που είναι τα χείλη στα κόκαλα δεξιά αριστερά) πήγα στον γυναικολογο κ μου είπε δεν βλέπει κάτι. Πονάω κυρίως όταν περπατάω. Δηλ περπατάω με το ζόρι. Είχα κάτσει ξαπλωμένη για 4 5 μέρες κ μετά περπάτησα μια μέρα λέτε απλά να πιάστηκα εκεί? Δε ξέρω τι να σκεφτώ. Έχει τύχει σε κάποια? 

Γεια σου κοπέλα μου η ψυχολογία δυστυχώς και ιδικά στην εγκυμοσυνη είναι πολύ δύσκολη...να προσπαθήσεις οσο μπορείς να είσαι ηρεμη αν δεις ότι δεν τα καταφέρνει να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον ειδικό...σου το λέω γτ και εγώ πέρασα κάποιες κρίσεις με κάποια προβλήματα π ειχα με τους γονείς μ και ήμουν ή σε φάση τα αφήνω πισω μ και τέλος ή πρέπει να παρω τη βοήθεια κάποιου ειδικού γτ ανέβαζα και πίεση...να προσπαθείς να έχεις κοντά σ ανθρώπους που σε βοηθάνε είναι δύσκολο που λείπει κ ο σύζυγος σου οποτε προσπάθησε να έχεις κοντά σ φίλους σου ή άτομα της οικογένειάς σου π σε υποστηρίζουν ψυχολογίκα...όσο για τον πόνο και εγώ πονάω πολυ όταν περπατάω στα κοκαλάκι από τη γραμμή του μπικίνι και πίστευα ότι είναι λόγο κούρασης κάθομαι και αρκετές ώρες κάτω γτ θελει ο μικρούλης μου να παίζουμε...χρειαζόμαστε βοήθεια αυτή την περίοδο για να έχουμε  και αντοχές οταν έρθουν στον κόσμο τα αγγελούδια μας❣❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!! Καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε, καλό μήνα και καλές γιορτές!!! ❤️❤️❤️❤️

Έχω μέρες να μπω να σας γράψω γιατί λόγω ημερών έχουμε πέσει με τα μούτρα στη δουλειά πέρασα και περνάω ένα δύσκολο κρύωμα και για μέρες δεν είχα καθόλου φωνή όμως πάμε πολύ καλύτερα!! Θα σας διαβάσω όμως σήμερα σιγά σιγά!! 

Τα δικά μας νέα είναι ότι 15 Νοεμβρίου κάναμε τη Β επιπέδου (νομίζω σας το είχα γράψει) και όλα ήταν μια χαρά!! Ειμασταν τότε 460 γραμμάρια και 25 του μήνα είχαμε άλλο ένα ραντεβού με το γιατρό μας να μας γράψει την καμπύλη και να μας ξανά δει όπου είχαμε φτάσει στα 805 γραμμάρια!! Τώρα υπολογίζω θα έχουμε περάσει το κιλό!! Στο τελευταίο ραντεβού με το γιατρό αποφασίσαμε να πάω με καισαρική λόγω ενός μικρού θέματος που έχω και κρίναμε καλύτερο να μην με ζορίσει με φυσιολογικο τοκετό οπότε η ημερομηνία μας είπε θα αλλάξει και θα πάμε 15 μέρες νωρίτερα!! Με τον άντρα μου αποφασίσαμε αφού θα βάψουμε το σπίτι, να φτιάξουμε λίγο το δωμάτιο μας για την μπέμπα μέχρι τουλάχιστον να μετακομισουμε και σιγά σιγά θα ξεκινήσουμε τις αγορές μας!! Αχ κορίτσια μου ανυπομονώ να γνωρίσουμε το φασολάκι μας!!! Κάθε μέρα με τρελαίνει στην κλωτσιά!! Αφού λέμε θα την γράψουμε ή ποδόσφαιρο ή καράτε μόλις βγει!! Βέβαια χαίρομαι τόσο πολύ που μου δείχνει συνέχεια ότι είναι καλά!! Και κάτι που μου έκανε τόσο μεγάλη εντύπωση!! Στη δουλειά βάζουμε σχεδόν κάθε μέρα ένα συγκεκριμένο τραγούδι το οποίο το έβαλε ο άντρας μου ένα βράδυ στο σπίτι!! Μόλις το άκουσε η μικρή άρχισε τις κλωτσιές!! Ρώτησα το γιατρό και μου είπε ότι μάλλον αυτό θα είναι το αγαπημένο της τραγούδι μόλις βγει!! Καταλαβαίνετε λοιπόν κάθε μέρα το τραγουδακι μας παίζει δύο και τρεις και τέσσερις φορές!!! ❤️❤️❤️❤️

Αυτά τα νέα μας!! Σας στέλνω την αγάπη μου και τα φιλιά μου!!! Η σκέψη μου είναι σε εσάς!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Με το καλό το μωράκι σας...είναι πολύ ωραία περίοδος αυτή που καταλαβαίνουμε τα ζουζουνθα μας προσπάθησε να τη χορτάσεις γτ μισ μερα θα σου λείπει η κοιλίτσα σου...με το καλό η καμπύλη..μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Θα πάω από βδομάδα σε γιατρό για τις κρίσεις πανικού. Απλά έχω άγχος γτ ήταν όλα πολύ δύσκολα ειδικά στην αρχή κ φοβάμαι μήπως κάτι δε πάει καλά ως το τέλος. Νιώθω ότι είμαι πολύ κακιά που γκρινιάζω που μπόρεσα κ έμεινα έγκυος κ γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν το κάνω επίτηδες. 

Πάντα φοβόμαστε ότι κάτι μπορεί να μην πάει καλά...και να μην νιώθεις έτσι είναι απολύτως φυσιολογικό προετοιμαζεσαι να γίνεις μανούλα κάτι που αλλάζει παρα πολυ μια γυναίκα...τα συναισθήματά μιας μανούλα πολυ δύσκολα από τη σύλληψη μέχρι και για μια  ζωή φαντάζομαι...εγώ με τον μικρός μ μπορεί να τον μαλώσω και να σκέφτομαι το βράδυ που ξαπλώνω δεν είμαι καλή μαμα και να κλαίω είναι φυσιολογικό όμως και να κουράζομασται και να γκρινιάζουμε και να έχουμε φοβίες...❣❣❣❣❣❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/12/2021 at 1:30 ΜΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Θα πάω από βδομάδα σε γιατρό για τις κρίσεις πανικού. Απλά έχω άγχος γτ ήταν όλα πολύ δύσκολα ειδικά στην αρχή κ φοβάμαι μήπως κάτι δε πάει καλά ως το τέλος. Νιώθω ότι είμαι πολύ κακιά που γκρινιάζω που μπόρεσα κ έμεινα έγκυος κ γκρινιάζω αλλά πραγματικά δεν το κάνω επίτηδες. 

Καλησπέρα Αναστασία και είχα κρίσεις πανικού κάπου στν 4 μήνα πηγα σε έναν γιατρο μου έδωσε κάτι χάπια και συνεχίζω (τα Ζάναξ είναι δυνατά πολύ..)Εμένα με πίεσαν πολύ παρα πολύ εξωτερικοί παράγοντες..μου είπε ότι είμαι σαν μπαλόνι έτοιμο να σκάσει τώρα είμαι αρκετά καλά.Σκέψου θετικά πήγαινε βόλτες και σιγά σιγά κοιτά να το αποβάλεις..Δύναμη ηρεμία και ανθρώπους να σε καταλάβουν θες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα Αναστασία και είχα κρίσεις πανικού κάπου στν 4 μήνα πηγα σε έναν γιατρο μου έδωσε κάτι χάπια και συνεχίζω (τα Ζάναξ είναι δυνατά πολύ..)Εμένα με πίεσαν πολύ παρα πολύ εξωτερικοί παράγοντες..μου είπε ότι είμαι σαν μπαλόνι έτοιμο να σκάσει τώρα είμαι αρκετά καλά.Σκέψου θετικά πήγαινε βόλτες και σιγά σιγά κοιτά να το αποβάλεις..Δύναμη ηρεμία και ανθρώπους να σε καταλάβουν θες 

Κοίτα δίνουν lexotanil Xanax κ tavor στις εγκύους για σπαστική κολίτιδα απ ότι ξέρω. Παίρνω τη μικρότερη δόση μια φορά τη μέρα, τώρα αν μ δώσει κάτι άλλο όταν πάω από κοντά δε ξέρω. Πάντως συμβουλευτηκα κ τον γυναικολόγο μ κ τον ψυχίατρο πρώτα εννοείται. Τώρα θα δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...