Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μ πήρα τ αποτελέσματα 

ειχα χαμηλή Ουρία λόγω αφυδάτωσης μ είπε ο γιατρός γιατί δν πίνω νερό καθόλου (πρέπει να τ αλλάξω αυτό οπωσδήποτε ) 

βρηκαμε ζάχαρο στα ουρα σε συνδυασμό μ το υδραμνιο κ το βάρος του μωρού είναι ενδείξεις για διαβήτη 

δευτερα έχω β επιπέδου στο καπάκι θα πάω γυναικολόγο να συζητήσουμε τις εξετάσεις κ την β επιπέδου κ κατευθείαν σε ενδοκρινολόγο-διαβητολογο 

οπως δείχνουν τ δεδομένα δν την γλιτώνω 😂 κ μόλις είχα αρχίσει να τρώω γιατί 2 χρόνια η κόρη μ είχε αλλεργίες κ έκανα πολύ σκληρή διατροφή 

οκ τι να κάνουμε συμβαίνουν αυτά 

τουλάχιστον δν έχει κάτι το μωράκι αλλά πρέπει να προσέξω γιατί κ ο διαβήτης θέλει πολύ προσοχή για το μωρό 

 

διάβασα κ για τις αιμορροΐδες που λετε κ εγώ βγάζω κ μ υποχωρούν όμως μετά από λίγο καιρό 

κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα με το που άρχισα τον σίδηρο έβγαζα αλλά μετά υποχωρούσαν 

Θα σας διαβάσω αναλυτικά το βράδυ που θα κοιμηθεί η κόρη μου ❤️
 

take care ❤️❤️❤️❤️❤️
 

Οκ σίγουρα θέλει προσοχή, αλλά τουλάχιστον κορίτσι μου δεν έχει κάτι το μωράκι σας💙.

Βήμα βήμα θα τα κάνετε όλα και θα βρείτε λύσεις με τον γιατρό σου δεν υπάρχει περίπτωση! 

Εσύ θα γεννήσεις και θα πας κατευθείαν στο next top model🥰. Θα χεις κορμάρα! Φυσικά τα λέω χαριτολογώντας κοπέλα μου, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς με διατροφή. Μπορεί να είναι ελαφρώς τσιμπιμενο το ζάχαρο και απλά να κάνεις κάποιες μετρήσεις παραπάνω. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Αυτήν είναι η καλύτερη αλλά δυστυχώς δεν επιτρέπεται στην εγκυμοσύνη! Έχει μέσα σίγουρα κορτιζόνη και κάποιες άλλες φαρμακευτικές ουσιες. Έχω ξαναβγάλει μια φορά στο παρελθόν και με το που έβαλα αυτήν την κρέμα σε 2 μέρες εξαφανίστηκε, ούτε με ξαναενοχλησε ούτε έσπασε ούτε τίποτα! Τώρα δυστυχώς θα παλέψω με τις φυτικές!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Το ίδιο και στον δικό μου, ο καημένος όταν του είχε συμβεί είχε τρομοκρατηθει🤭

Χαχαχαχα κι ο δικός μου το ίδιο είχε παθει....πηγε να σκουπιστει και μου λέει αγάπη μου έχω περίοδο 😂🤣😂🤣😂🤣 είχαμε κλαψει τότε!!!!!

από αυτόν την ξέρω την κρεμουλα... Άρα όχι πάλεψε το με φυτικές και κάνε και αυτο που είπε η λουνα με το βρεγμένο πανί ή τον πάγο... 💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Xrisa95 κοριτσάκι μου πόσο χαίρομαι που είναι τελικά αυτός ο λόγος!!!! Από όλα αν και ήδη δυσάρεστος ο διαβήτης νομίζω είναι το καλύτερο σενάριο σε σχέση με τα άλλα ενδεχόμενα!!! Θα ταλαιπωρηθεις λίγο ακόμα αλλά ίσως και ότι είχες συνηθίσει στη σκληρή διατροφή με την κόρη σου σε βοηθήσει!!! Σκέψου ότι με τόση διατροφή θα παραμείνεις ένα στυλακι 😂😂💗💗 

Ουφ..πάλι καλά που δεν είναι κάτι χειρότερο!!! Υπομονή!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μ πήρα τ αποτελέσματα 

ειχα χαμηλή Ουρία λόγω αφυδάτωσης μ είπε ο γιατρός γιατί δν πίνω νερό καθόλου (πρέπει να τ αλλάξω αυτό οπωσδήποτε ) 

βρηκαμε ζάχαρο στα ουρα σε συνδυασμό μ το υδραμνιο κ το βάρος του μωρού είναι ενδείξεις για διαβήτη 

δευτερα έχω β επιπέδου στο καπάκι θα πάω γυναικολόγο να συζητήσουμε τις εξετάσεις κ την β επιπέδου κ κατευθείαν σε ενδοκρινολόγο-διαβητολογο 

οπως δείχνουν τ δεδομένα δν την γλιτώνω 😂 κ μόλις είχα αρχίσει να τρώω γιατί 2 χρόνια η κόρη μ είχε αλλεργίες κ έκανα πολύ σκληρή διατροφή 

οκ τι να κάνουμε συμβαίνουν αυτά 

τουλάχιστον δν έχει κάτι το μωράκι αλλά πρέπει να προσέξω γιατί κ ο διαβήτης θέλει πολύ προσοχή για το μωρό 

 

διάβασα κ για τις αιμορροΐδες που λετε κ εγώ βγάζω κ μ υποχωρούν όμως μετά από λίγο καιρό 

κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα με το που άρχισα τον σίδηρο έβγαζα αλλά μετά υποχωρούσαν 

Θα σας διαβάσω αναλυτικά το βράδυ που θα κοιμηθεί η κόρη μου ❤️
 

take care ❤️❤️❤️❤️❤️
 

Χρύσα μου τώρα τα διάβασα τα νέα σου! Αφού είναι καλά το μωράκι σου και ξέρετε τι είναι όλα καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Οκ σίγουρα θέλει προσοχή, αλλά τουλάχιστον κορίτσι μου δεν έχει κάτι το μωράκι σας💙.

Βήμα βήμα θα τα κάνετε όλα και θα βρείτε λύσεις με τον γιατρό σου δεν υπάρχει περίπτωση! 

Εσύ θα γεννήσεις και θα πας κατευθείαν στο next top model🥰. Θα χεις κορμάρα! Φυσικά τα λέω χαριτολογώντας κοπέλα μου, ελπίζω να μην ταλαιπωρηθείς με διατροφή. Μπορεί να είναι ελαφρώς τσιμπιμενο το ζάχαρο και απλά να κάνεις κάποιες μετρήσεις παραπάνω. 

 

Ναι πιστεύω αποφύγαμε τ χειρότερα απλά μέχρι ν έρθει η Δευτέρα να πάω στην εμβρυολογο ακόμα κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα 🤪🤰

Θα το βρούμε όμως θα μπούμε σε πρόγραμμα σίγουρα 

Στγν πρώτη εγκυμοσύνη είχα πίεση τώρα απ οτι φαίνεται  ζάχαρο μια χαρά δν έχω αφήσει τίποτα από διατροφή  😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

@Xrisa95 κοριτσάκι μου πόσο χαίρομαι που είναι τελικά αυτός ο λόγος!!!! Από όλα αν και ήδη δυσάρεστος ο διαβήτης νομίζω είναι το καλύτερο σενάριο σε σχέση με τα άλλα ενδεχόμενα!!! Θα ταλαιπωρηθεις λίγο ακόμα αλλά ίσως και ότι είχες συνηθίσει στη σκληρή διατροφή με την κόρη σου σε βοηθήσει!!! Σκέψου ότι με τόση διατροφή θα παραμείνεις ένα στυλακι 😂😂💗💗 

Ουφ..πάλι καλά που δεν είναι κάτι χειρότερο!!! Υπομονή!! 🙏🙏🙏

Χαχαχαχα δν θα μεινει κιλο πάλι 😆🤪😂😋🤣

 

εντάξει τι να κάνουμε κάθε εγκυμοσύνη με τις δυσκολίες της ! Το μωράκι να είναι καλά μετράει! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Χρύσα μου τώρα τα διάβασα τα νέα σου! Αφού είναι καλά το μωράκι σου και ξέρετε τι είναι όλα καλά! 

Ναι πιο πολύ είχα άγχος μέχρι να μάθουμε κάτι να δούμε τι γίνεται 

Δευτέρα θα μ φύγει τελείως το άγχος κ θα είμαστε σε πρόγραμμα να πάνε όλα καλά! 
 

εκλαψα λίγο που τελείωσε η μια φέτα ψωμάκι που μου αναλογούσε για σήμερα αλλά εντάξει καλά είναι κ τ ντοματίνια 😂 χιουμοριζω κορίτσια μου για να αλλάξω κ την ατμόσφαιρα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2021 at 3:40 ΜΜ, ο/η Theodora12 είπε:

Ναι έχεις δίκιο σε αυτό... αν πάρω θα πα΄ρω αργότερα σε πιο μεγάλο νούμερο. Τώρα που είπες Pat pat σε κάποια συζήτηση στο ίντερνετ είδα ότι τα στέλνουν πλέον και αυτοί με acs και δεν πέρασαν τελωνείο, δεν ξέρω αν ισχύει... 

Ναι;; Μακάρι!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2021 at 4:13 ΜΜ, ο/η Marakiii είπε:

Μια χαρά είμαι!Όλα πάνε καλά!

προσευχομαστε όλοι να γίνει καλά 🙏

Πώς είναι το μικρούλι;

Είδα στις ειδήσεις για ένα βρεφάκι 2 μηνών που είναι στην εντατική στην Πάτρα, και λέω αυτό θα’ναι..😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/11/2021 at 4:31 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

Και baby shower; Έλα ρε κοριτσάκι μου τέλεια!!!!! Αχ ! Θα ήθελα κι εγώ να έκανα κάτι τέτοιο... Το baby shower γίνεται αργότερα ε; Προς το τέλος της εγκυμοσύνης. Καλά θα κάνεις να τα ευχαριστηθεις!!!  Με το καλό όλα κορίτσια μου!!!

Ναι ναιι🌸💞 Να κάνεις κι εσύ!! Ναι προς το τέλος της εγκυμοσύνης γίνεται 🥰🥰

Ωραία είναι αυτά❤️❤️

Σήμερα είχαμε το πάρτυ ήταν πολύ ωραία💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2021 at 4:09 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε ;;;; 
 

εγω έχω λίγο τρέξιμο είναι η αλήθεια και με την εγκυμοσύνη κ με την κόρη μου 

 

πηγα γυναικολόγο την Τετάρτη απόγευμα μου βρήκε αυξημένο αμνιακό κ το μωράκι 2εβδ μεγαλύτερο με απόκλιση κοίταξε το στομάχι του κ μου μίλησε για 3 ενδεχόμενα:

1.διαβήτη κύησης 

2. Ατρισια οισοφάγου (πάθηση κατά την οποία όταν χτιζόταν το πεπτικό του μωρού δν έγινε σωστά η διαδικασία στο έντερο μ αποτέλεσμα τ αμνιακό υγρό να μην μπορεί να τ καταπιεί το έμβρυο αλλά είδε το στομαχάκι του μπέμπη μια χαρά γεμάτο άρα προς το παρόν το αποκλείει καθώς είναι το πιο σοβαρό κ θέλει χειρουργείο με το που γεννηθεί το μωρό κ πολύ τρέξιμο κ ούτε που θέλω να το σκέφτομαι Ότι είναι αυτό) 

3. Τέλος, ο πλακούντας να παράγει παραπάνω αμνιακό κ το μωρό επειδή είναι μεγαλύτερο αρκετά ουρεί πιο πολύ κ έτσι είναι αυξημένο το αμνιακό 

οκ ένα σοκ το έπαθα γιατί δν έχω ιστορικό τέτοιων θεμάτων αλλά Δευτέρα πρωί πρωί έχω β επιπέδου κ θα δούμε αναλυτικά το πεπτικό, το βάθος της λίμνης του αμνιακου κ κάποιες παραπάνω μετρήσεις κ το βάρος να δούμε κ να αποκλείσουμε τα ενδεχόμενα 

Έχω βέβαια κ πολλές συσπάσεις αλλά παίζει ρόλο κ η καθημερινότητα 

εκτος από αυτά έχω κ την κορούλα μου που δν κοιμάται μάλλον την ενοχλούν πάλι τ γαλακτοκομικά κ πολλά πολλά ακόμη όποτε πρέπει να τα κόψουμε να ξεκινήσουμε ειδική διατροφή πάλι κ εγώ κ αυτήν αφού την θηλάζω αλλά περιμένω να δω πρώτα αν έχω διαβήτη 

έκανα κ ένα τσεκ απ με εξετάσεις αίματος σήμερα για να δω το ζάχαρο σαν τιμή (θα κάνουμε λογικά κ καμπύλη πρόωρα) 

 

επειδη μακρηγόρησα αυτά τ νέα από εμάς 🤪🤷🏽‍♀️
 

δευτερα θα έχω εικόνα καλύτερη που θα με δει εμβρυολογος 🙏🏾

Καλησπέρα Χρυσούλα!!🌸

Καλά είμαι εγώ, είχαμε το gender reveal party σήμερα, πήγαμε κ jumbo, ψωνίσαμε χριστουγεννιάτικα, στολίσαμε κι όλας, για να’ναι στολισμένα στο πάρτυ, οπότε ήταν μια ευχάριστη μέρα..💕

Εσύ πώς είσαι;;

Ουφφ καταλαβαίνω το άγχος σου, αλλά προσπάθησε να ηρεμήσεις..το κακό σενάριο δεν το βλέπω πιθανό!!

Πιο πολύ κάποιο από τα άλλα 2 πιστεύω! Εύχομαι να’ναι το πιο ανώδυνο!

Στην εγκυμοσύνη γενικά εμφανίζονται διάφορα! Κι εγώ στην προηγούμενη είχα υπογλυκαιμίες(δηλαδή το αντίθετο από το διαβήτη), ενώ δεν έχουμε ιστορικά με το ζάχαρο κ τέτοια στην οικογένεια! Οπότε είχα πολλές ζαλάδες, έχανα τις αισθήσεις μου κλπ.. Άτιμη περίοδος η εγκυμοσύνη!

Θα κάνεις κ τη β’ επιπέδου, θα κάνεις και την καμπύλη ζαχάρου και θα τα δείτε όλα!!

Να μην αγχώνεσαι(ξέρω είναι δύσκολο), αλλά όσο το παρακολουθείτε είσαι οκ💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κανω με χλιαρό νεράκι ακριβώς για αυτό το λόγο και γω φοβάμαι να βάλω κάτι παγωμένο. Γενικά προσέχω πολύ την υγιεινή. Θέλει κάθε φορά που πας τουαλέτα να ρίχνεις νεράκι, καθόλου χαρτί. Ελπίζω να εξαφανιστεί σύντομα. Εύχομαι κοριτσια να μην τύχει σε άλλη!

Εντάξει δεν είναι και τίποτα τόσο τραγικό  μην τα παραλεω απλά έχεις έναν εκνευρισμό όταν σε ενοχλεί.

Εγώ έβγαλα πέρσι την ώρα που γεννούσα, 2, από την πίεση..έχω να σας πω ότι πιο πολύ με πονούσαν αυτές μετά παρά τα ράμματα😆

Και επίσης διάβασα ότι όταν βγάλεις δε φεύγουν ποτέ, τις έχεις για πάντα..απλά μπορεί να μαζεύουν…οπότε ίσως αυτή που είδες τώρα να είναι αυτή που είχες ξαναβγάλει, και τώρα ξαναεμφανίστηκε!

Κι εμένα μου εμφανίστηκαν πάλι αυτές που έβγαλα πέρσι στη γέννα..δε με πονάνε τώρα, απλά είναι ενοχλητικές..κ η μία έσπασε κι όλας κ εμένα..!!

Κορίτσια αν ξέρετε καμια κρέμα που τις μαζεύει να μας προτείνετε!! Θα δοκιμάσω κι αυτό με το παγάκι που είπες @Louna !! 🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κορίτσια μ πήρα τ αποτελέσματα 

ειχα χαμηλή Ουρία λόγω αφυδάτωσης μ είπε ο γιατρός γιατί δν πίνω νερό καθόλου (πρέπει να τ αλλάξω αυτό οπωσδήποτε ) 

βρηκαμε ζάχαρο στα ουρα σε συνδυασμό μ το υδραμνιο κ το βάρος του μωρού είναι ενδείξεις για διαβήτη 

δευτερα έχω β επιπέδου στο καπάκι θα πάω γυναικολόγο να συζητήσουμε τις εξετάσεις κ την β επιπέδου κ κατευθείαν σε ενδοκρινολόγο-διαβητολογο 

οπως δείχνουν τ δεδομένα δν την γλιτώνω 😂 κ μόλις είχα αρχίσει να τρώω γιατί 2 χρόνια η κόρη μ είχε αλλεργίες κ έκανα πολύ σκληρή διατροφή 

οκ τι να κάνουμε συμβαίνουν αυτά 

τουλάχιστον δν έχει κάτι το μωράκι αλλά πρέπει να προσέξω γιατί κ ο διαβήτης θέλει πολύ προσοχή για το μωρό 

 

διάβασα κ για τις αιμορροΐδες που λετε κ εγώ βγάζω κ μ υποχωρούν όμως μετά από λίγο καιρό 

κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη κ τώρα με το που άρχισα τον σίδηρο έβγαζα αλλά μετά υποχωρούσαν 

Θα σας διαβάσω αναλυτικά το βράδυ που θα κοιμηθεί η κόρη μου ❤️
 

take care ❤️❤️❤️❤️❤️
 

Τώρα διάβασα τα αποτελέσματα.

Θα προσέξεις λίγο με τη διατροφή λογικά πάλι! Όντως ζόρικο, γιατί θυμάμαι που μας είχες πει ότι κάνεις σκληρή διατροφή με τη μικρή..μάλλον πρέπει να την παρατείνεις λίγους μήνες ακόμη😩

Διάβασα ότι κ στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες πίεση, ίσως να σχετίζονται ποιος ξέρει!!

Είναι απρόβλεπτη η εγκυμοσύνη!

Σκέψου ότι τουλάχιστον δεν είναι κάτι πιο σοβαρό..κ ότι έμειναν μόνο λίγοι μήνες…🙏

Να μας στείλεις τη Δευτέρα και τα νέα σου από τους γιατρούς, εκεί θα έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα πιστεύω..!🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2021 at 12:56 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Κορίτσι μου με το καλό!!!Υγεία να εχουν τα παιδάκια μας αυτό έχει μόνο σημασία...με το καλό να πάρεις το μπεμπη σας στην αγκαλιά σου ...

Σε ευχαριστώ πολύ με το καλό τα μωράκια μας και όλα καλά να μας πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου όλα καλά;;

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μου έκανε κάτι χαζά η σελίδα και ενώ έγραφα είχε κολλήσει το κινητό και δεν μπορούσα να πατήσω το κουμπί της αποστολής κ μετά το άφησα. Τώρα μπήκα απο pc όμως. Έχω σήμερα έναν πόνο αριστερά στην κοιλιά προς τα πλευρά, ίδιος πόνος με αυτόν όταν είχα πέτρα στα νεφρά παλαιότερα και μου έδωσαν διουρητικά να φύγει. Βέβαια ΄χι τόσο έντονος όπως τότε που με οδήγησε στο νοσοκομείο. Μου έφυγε το μεσημέρι ο πόνος και τώρα πριν λίγο με ξανα έπιασε. Ευτυχώς όχι έντονα, απλά με ενοχλεί! Δε ξέρω θα περιμένω και αύριο. Δευτέρα έχω ραντεβού στον γιατρό. Με πιάνει που και που τέτοιος πόνος εδω και χρόνια, τον αναγνωρίζω ότι είναι απο κάποια πετρούλα στα νεφρά, αντανακλάει απο τα νεφρά μπροστά και στο πλάι. Απλά τώρα με την εγκυμοσύνη φοβάμαι, μην κάνω καμια μεγάλη πέτρα και θέλει πάλι φάρμακα και δεν θέλω να πάρω! Ελπίζω να είναι μικρή πετρούλα που να φύγει με το νερό και αύριο να είμαι καλά!
Είχα ακούσει και παλαιότερα απο κάποιες ότι όσες είχαν ιστορικό με πέτρα στα νεφρά έχουν κίνδυνο να ξανα κάνουν ειδικά στην εγκυμοσύνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2021 at 4:09 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου πως είστε ;;;; 
 

εγω έχω λίγο τρέξιμο είναι η αλήθεια και με την εγκυμοσύνη κ με την κόρη μου 

 

πηγα γυναικολόγο την Τετάρτη απόγευμα μου βρήκε αυξημένο αμνιακό κ το μωράκι 2εβδ μεγαλύτερο με απόκλιση κοίταξε το στομάχι του κ μου μίλησε για 3 ενδεχόμενα:

1.διαβήτη κύησης 

2. Ατρισια οισοφάγου (πάθηση κατά την οποία όταν χτιζόταν το πεπτικό του μωρού δν έγινε σωστά η διαδικασία στο έντερο μ αποτέλεσμα τ αμνιακό υγρό να μην μπορεί να τ καταπιεί το έμβρυο αλλά είδε το στομαχάκι του μπέμπη μια χαρά γεμάτο άρα προς το παρόν το αποκλείει καθώς είναι το πιο σοβαρό κ θέλει χειρουργείο με το που γεννηθεί το μωρό κ πολύ τρέξιμο κ ούτε που θέλω να το σκέφτομαι Ότι είναι αυτό) 

3. Τέλος, ο πλακούντας να παράγει παραπάνω αμνιακό κ το μωρό επειδή είναι μεγαλύτερο αρκετά ουρεί πιο πολύ κ έτσι είναι αυξημένο το αμνιακό 

οκ ένα σοκ το έπαθα γιατί δν έχω ιστορικό τέτοιων θεμάτων αλλά Δευτέρα πρωί πρωί έχω β επιπέδου κ θα δούμε αναλυτικά το πεπτικό, το βάθος της λίμνης του αμνιακου κ κάποιες παραπάνω μετρήσεις κ το βάρος να δούμε κ να αποκλείσουμε τα ενδεχόμενα 

Έχω βέβαια κ πολλές συσπάσεις αλλά παίζει ρόλο κ η καθημερινότητα 

εκτος από αυτά έχω κ την κορούλα μου που δν κοιμάται μάλλον την ενοχλούν πάλι τ γαλακτοκομικά κ πολλά πολλά ακόμη όποτε πρέπει να τα κόψουμε να ξεκινήσουμε ειδική διατροφή πάλι κ εγώ κ αυτήν αφού την θηλάζω αλλά περιμένω να δω πρώτα αν έχω διαβήτη 

έκανα κ ένα τσεκ απ με εξετάσεις αίματος σήμερα για να δω το ζάχαρο σαν τιμή (θα κάνουμε λογικά κ καμπύλη πρόωρα) 

 

επειδη μακρηγόρησα αυτά τ νέα από εμάς 🤪🤷🏽‍♀️
 

δευτερα θα έχω εικόνα καλύτερη που θα με δει εμβρυολογος 🙏🏾

Κοπελα μου με το καλό η β επιπεδου εύχομαι να είναι όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθείς πολυ...περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή σας ευχαριστώ όλες για τα μνμ σας κ την στήριξη ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

αυριο θα σας έχω νέα! 
 

να περάσετε ωραία σήμερα 💜💜💙💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η I want a baby είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Μου έκανε κάτι χαζά η σελίδα και ενώ έγραφα είχε κολλήσει το κινητό και δεν μπορούσα να πατήσω το κουμπί της αποστολής κ μετά το άφησα. Τώρα μπήκα απο pc όμως. Έχω σήμερα έναν πόνο αριστερά στην κοιλιά προς τα πλευρά, ίδιος πόνος με αυτόν όταν είχα πέτρα στα νεφρά παλαιότερα και μου έδωσαν διουρητικά να φύγει. Βέβαια ΄χι τόσο έντονος όπως τότε που με οδήγησε στο νοσοκομείο. Μου έφυγε το μεσημέρι ο πόνος και τώρα πριν λίγο με ξανα έπιασε. Ευτυχώς όχι έντονα, απλά με ενοχλεί! Δε ξέρω θα περιμένω και αύριο. Δευτέρα έχω ραντεβού στον γιατρό. Με πιάνει που και που τέτοιος πόνος εδω και χρόνια, τον αναγνωρίζω ότι είναι απο κάποια πετρούλα στα νεφρά, αντανακλάει απο τα νεφρά μπροστά και στο πλάι. Απλά τώρα με την εγκυμοσύνη φοβάμαι, μην κάνω καμια μεγάλη πέτρα και θέλει πάλι φάρμακα και δεν θέλω να πάρω! Ελπίζω να είναι μικρή πετρούλα που να φύγει με το νερό και αύριο να είμαι καλά!
Είχα ακούσει και παλαιότερα απο κάποιες ότι όσες είχαν ιστορικό με πέτρα στα νεφρά έχουν κίνδυνο να ξανα κάνουν ειδικά στην εγκυμοσύνη!

Να πάνε όλα καλά κορίτσι μου να μην ταλαιπωρηθείς κ εσυ πολύ ❤️
 

καθε εγκυμοσύνη έχει τ δικά της υγεία να έχουμε κ περνάνε όλα ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή σας ευχαριστώ όλες για τα μνμ σας κ την στήριξη ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

αυριο θα σας έχω νέα! 
 

να περάσετε ωραία σήμερα 💜💜💙💙

Καλημέρα Χρύσα μου εύχομαι να πάνε όλα καλά αύριο. Η Παναγία μαζί σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλή Κυριακή σας ευχαριστώ όλες για τα μνμ σας κ την στήριξη ❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

αυριο θα σας έχω νέα! 
 

να περάσετε ωραία σήμερα 💜💜💙💙

Με το καλό αύριο η β επιπέδου!! Όλα καλά θα είναι είμαι σίγουρη! ☺️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Ναι πιο πολύ είχα άγχος μέχρι να μάθουμε κάτι να δούμε τι γίνεται 

Δευτέρα θα μ φύγει τελείως το άγχος κ θα είμαστε σε πρόγραμμα να πάνε όλα καλά! 
 

εκλαψα λίγο που τελείωσε η μια φέτα ψωμάκι που μου αναλογούσε για σήμερα αλλά εντάξει καλά είναι κ τ ντοματίνια 😂 χιουμοριζω κορίτσια μου για να αλλάξω κ την ατμόσφαιρα 🤣

Σε καταλαβαίνω γιατί κάνω προληπτικά διατροφή για να αποφύγω όσο γίνεται τον διαβήτη κύησης και κλαίω κάθε φορά που ο άντρας μου τρώει κάτι που δικαιωματικά μου ανήκει λόγω κατάστασης 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Πώς είναι το μικρούλι;

Είδα στις ειδήσεις για ένα βρεφάκι 2 μηνών που είναι στην εντατική στην Πάτρα, και λέω αυτό θα’ναι..😢

Ναι αυτό είναι δυστυχώς!..Αυτά που λένε στις ειδήσεις είναι όντως έτσι...ειναι σταθερή η κατάσταση του..τι να πω! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Σε καταλαβαίνω γιατί κάνω προληπτικά διατροφή για να αποφύγω όσο γίνεται τον διαβήτη κύησης και κλαίω κάθε φορά που ο άντρας μου τρώει κάτι που δικαιωματικά μου ανήκει λόγω κατάστασης 😂

Πείνα μεγάλη πείνα η εγώ πεινάω πολύ 😂😂😂

 

εγω βασικά δν είχα καμία προδιάθεση τίποτα από τ κριτήρια που μπορεί να οδηγούν σε διαβήτη

κ ο γιατρός μου δν το περίμενε αλλα εντάξει 

τι ν πω απλά έτυχε σ αυτήν την εγκυμοσύνη 🤷🏽‍♀️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Ναι αυτό είναι δυστυχώς!..Αυτά που λένε στις ειδήσεις είναι όντως έτσι...ειναι σταθερή η κατάσταση του..τι να πω! Μακάρι να πάνε όλα καλά!

Να γίνει γρήγορα καλά να πάει σπίτι του  ❤️👶 να πάνε όλα καλααα🙏🏾🙏🏾🙏🏾🙏🏾

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...