Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!

Έκανα τη β’ επιπέδου! Όλα καλά💞

Κοριτσάκι πλέον σίγουρα🎀🥰💕💞

Το μόνο που με άγχωσε, είναι ότι (απότι κατάλαβα όπως μου τα εξήγησε) είχε λίγο αιματάκι μέσα στο έντερο του μωρού, το οποίο απότι φαίνεται σημαίνει ότι είχα μικρές αποκολλήσεις στο πρώτο τρίμηνο και το μωρό κατάπινε το αιματάκι. Δεν είναι κάτι λέει θα φύγει. Με ρώτησε στην αρχή αν είχα δει καθόλου αίμα στο πρώτο τρίμηνο, της λέω όχι. Μου λέει μετά αυτά, της λέω γίνεται να είχα αποκόλληση κ να μην είχα αίμα; Μου λέει ναι βέβαια. Της είπα ότι έχω όλη μέρα το μωρό, αγκαλιά δουλειές κλπ, οπότε από αυτό μάλλον.. 

Μετά μου έλεγε πάλι όλα καλά, καλοπερνάει η μικρή εκεί μέσα κλπ..αλλά εμένα μου έμεινε αυτό οπότε είμαι ψιλοστεναχωρημένη τώρα και αγχωμένη. Δηλαδή σε άλλη περίπτωση θα ήμουν κατενθουσιασμένη τώρα που είναι όλα καλά και είναι σίγουρα κοριτσάκι, αλλά τώρα δε μπορώ να χαρώ…

Και ο γιατρός μου και η μαία πάντως μετά που βγήκαμε και τους ρώταγα, μου έλεγαν ότι δεν είναι κάτι κ όλα μια χαρά!

Αυτά τα νέα μου!

Εσείς τι κάνετε κορίτσια;;

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Με το καλό και εσάς η μπέμπα σας!! ❤️❤️❤️❤️

Θα συμφωνήσω και εγώ με όσα είπαν τα κορίτσια!! Καταρχάς όχι άγχος!! Πιστεύω και εγώ εάν ήταν κάτι δεν θα το άφηναν χωρίς περαιτέρω έλεγχο!! Το ότι είναι στο έντερο θεωρώ και εγώ σημαίνει πως θα αποβληθεί χωρίς να δημιουργήσει κάποιο θέμα στο μωράκι!! Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε το!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καναμε κι εμείς την β επιπέδου σήμερα! Περίπου 50 λεπτά διήρκησε το ραντεβού... 

Κορίτσια η μπεμπουλα είναι μια χαρά !! Όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες!!! Τη δείχνει μια εβδομάδα ακριβώς μεγαλύτερη με ΠΗΤ 27/3 αλλά μου είπε να μετράω όπως μετρούσα γιατί όλα αυτά αλλάζουν μέχρι το τέλος ανάλογα τα κιλά που θα παίρνει! Σαν την @Maira29 έτσι κι εμένα με χτύπαγε ο γιατρός στην κοιλιά...χαχαχχα ήθελε να κάνει κάτι τελευταίες μετρήσεις και να δούμε προσωπάκι και η μικρή δεν γυρναγε!!!🤰🤰🤰 Μας λέει αν δε γυρίσει θα βγείτε έξω να κάνετε μια βολτουλα και θα συνεχίσουμε αργότερα! Το τι σπρώξιμο έδινε στην κοιλιά ο γιατρός δεν υπήρχε;;;η μικρή τίποτα δεν της καιγόταν καρφακι 😂🤣 τελικά προς το τέλος μας έκανε τη χάρη! Την είδαμε κάπως βγήκε μια φωτογραφία με τη φατσούλα της...είμαι σίγουρη ότι έχει τα ίδια μηλαρακια με εμένα χαχαχχαχα ο άντρας μου λέει ότι του μοιάζει ...αλλά έτσι νομίζει!!! 🤣😂🤣😂

Για το δαχτυλίδι (πεσσο) μου είπε ότι ο τράχηλος στο μήκος είναι μια χαρά , αυτό το ήξερα από το γιατρό μου....απλά είναι πιο χαμηλά... Μου είπε όμως ότι δεν χρήζει πεσσού...τώρα ειλικρινά δεν ξέρω! Είπε ο ίδιος θα μιλήσει με το γιατρό μου... Και βλέπουμε....και εγώ να συνεχίσω την ξεκούραση. 

Από τη μια ανακουφιστηκα...όσο και να διάβαζα στο ίντερνετ για αυτό δεν έβρισκα πληροφορίες κι είχα κάτι ανασφάλειες αλλά δεν ξέρω! Απλά θα ξαπλώνω κι ελπίζω όλα να συνεχιστούν όμορφα! 

Ήταν πολύ ωραιιιιαααα σήμερα....και στα δικά σας οι επόμενες!!! 

Στο blackfriday θα πάμε για καροτσάκι και θα ξεκινήσουμε αγορές σιγά σιγά να τα παίρνουμε λίγα λίγα.... 💓💗

Κοριτσακι μου συγχαρητήρια για τα υπέροχα νέα σας!!! Με το καλό να ξεκινήσετε τις αγορές σας!! 

Θα σου πω και εγώ να μην αγχώνεσαι για τις μετρήσεις γιατί όλα αυτά αλλάζουν!! Εμάς αν δεν κάνω λάθος δεν έγραφε τις μετρήσεις όπως στην αυχενική δηλαδή στην αυχενικη μου έγραφε σε μια μέτρηση 12+4 και σε άλλη 13+2 πχ αλλά εγω το είδα μετά στο σπίτι οπότε δεν ρώτησα συγκράτησα μόνο ότι το μωρό είναι καλά όπως και τώρα!! Συνήθως όμως από αρκετές φίλες μου έχω ακούσει ότι αλλάζουν ειδικά η ΠΗΤ και ειδικά εάν είναι το πρώτο παιδάκι!! Όλα θα πάνε μια χαρά!!

Αχχ σε ζηλεύω λιγάκι που έχετε μια φωτογραφία της μπεμπούλας σας!! Εμάς μας έβγαλε 3 και στις δυο φαίνεται με ανοιχτό το στόμα σαν να εξαυλωνεται!! Στην τρίτη δεν μοιάζει καν με μωρό!! 😢😢😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εγω όπως σας είπα χθες ειχα επίσκεψη στο γιατρο...εσάς ο πλακούντας τι θέση έχει;;;;εμενα μ είπε ότι είναι λίγο χαμηλά αλλα λέει νωρίς είναι ακόμη απλά θα το δούμε καλυτερα στη β επιπέδου...και τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ μου είπε ότι δεν είναι ξ τόσο καλό αν μείνει εκεί γτ είναι κοντά στο τράχηλο...αλλά δεν μ είπε κάτι άλλο θα το δούμε λέει στην εξέταση...

Γειά σου κοριτσάκι μου!! Εμένα στην αυχενικη (12 εβδομάδες) μου είχε πει ότι ο πλακουντας είναι χαμηλά και θα έπρεπε να προσέχω παραπάνω για λίγο καιρό ακόμα και δύο εβδομάδες (στη 14η δηλαδή) μετά ο γιατρός μου μου είπε ότι έχει ανέβει! Σε μια φίλη μου ήταν χαμηλά μέχρι τον 6ο και όλα της πήγαν μια χαρά!! Απλά χρειάζεται περισσότερη προσοχή!! Όχι βάρη δηλαδή όχι ζόρισμα και τέτοια!! Όλα καλά θα πάνε!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Γειά σου κοριτσάκι μου!! Εμένα στην αυχενικη (12 εβδομάδες) μου είχε πει ότι ο πλακουντας είναι χαμηλά και θα έπρεπε να προσέχω παραπάνω για λίγο καιρό ακόμα και δύο εβδομάδες (στη 14η δηλαδή) μετά ο γιατρός μου μου είπε ότι έχει ανέβει! Σε μια φίλη μου ήταν χαμηλά μέχρι τον 6ο και όλα της πήγαν μια χαρά!! Απλά χρειάζεται περισσότερη προσοχή!! Όχι βάρη δηλαδή όχι ζόρισμα και τέτοια!! Όλα καλά θα πάνε!! ❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ..εγώ έχω κάποιες ενοχλήσεις οταν κανω πολλές δουλειές θα προσπαθήσω να προσέχω λίγο περισσότερο...και εγώ ελπίζω να είναι όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κοριτσακι μου συγχαρητήρια για τα υπέροχα νέα σας!!! Με το καλό να ξεκινήσετε τις αγορές σας!! 

Θα σου πω και εγώ να μην αγχώνεσαι για τις μετρήσεις γιατί όλα αυτά αλλάζουν!! Εμάς αν δεν κάνω λάθος δεν έγραφε τις μετρήσεις όπως στην αυχενική δηλαδή στην αυχενικη μου έγραφε σε μια μέτρηση 12+4 και σε άλλη 13+2 πχ αλλά εγω το είδα μετά στο σπίτι οπότε δεν ρώτησα συγκράτησα μόνο ότι το μωρό είναι καλά όπως και τώρα!! Συνήθως όμως από αρκετές φίλες μου έχω ακούσει ότι αλλάζουν ειδικά η ΠΗΤ και ειδικά εάν είναι το πρώτο παιδάκι!! Όλα θα πάνε μια χαρά!!

Αχχ σε ζηλεύω λιγάκι που έχετε μια φωτογραφία της μπεμπούλας σας!! Εμάς μας έβγαλε 3 και στις δυο φαίνεται με ανοιχτό το στόμα σαν να εξαυλωνεται!! Στην τρίτη δεν μοιάζει καν με μωρό!! 😢😢😢😢😢

Η αλήθεια είναι ότι δεν εχω αγχωθει τόσο πολυ! Με μπερδεύει μεν αλλά επειδή και η γιατρός την έβρισκε μια μέρα μεγαλύτερη από τους πρώτους υπερήχους δεν έδινα σημασία κρατάω την ΠΗΤ... Περισσότερο γελάω γιατί φαίνεται μεγάλη κι όπως πάει έχω μια αίσθηση πως αν συνεχίσει να αυξάνεται θα βγει 4,5 κιλά όσο γεννήθηκα εγώ 🤣😂🤣😂🤣😂

Έλα μωρέ κορίτσι μου.... Δεν πειράζει έχουμε και την εξέταση Doppler δεν ξέρω εάν την κάνουν όλες οι κοπέλες αλλά έχω ακούσει ότι και εκεί φαίνεται πολύ !!!!! 

Σε καταλαβαίνω γιατί κι εγώ έλεγα γυρνααα βρε μικρούλα γυρναααα ! Τι να κάνουμε είναι πεισματάρικα τα κορίτσια μας από τωρα !!!! Το δικό σου ακόμα πιο πολύ! Αυτό είναι καλό για το μέλλον του 🤣🤣

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μ..εγώ έχω κάποιες ενοχλήσεις οταν κανω πολλές δουλειές θα προσπαθήσω να προσέχω λίγο περισσότερο...και εγώ ελπίζω να είναι όλα καλά...

Κοριτσάκι μου...θα σου πρότεινα ξάπλα και πάλι ξάπλα... Μέχρι να περνάνε οι ενοχλησουλες.... Υπομονή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2021 at 12:12 ΠΜ, ο/η Maria mariaa είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια πήγαμε στο γιατρο σήμερα κάναμε β επιπέδου και περιμένουνε αγόρι 😅😅😅 κορίτσι μου είχε πει..Και το δεύτερο λοιπόν αγόρι!!!Επισης μου είπε πρώτα ο θεός 16 Μαρτίου θα κάνουμε καισαρική 

Κορίτσι μου μπράβο !!!! Με το καλό να δεις τον αντρακο σου στην αγκαλιά σου ομορφιά μου!!!!  💓💓💓💓👶👶👶

στις On 17/11/2021 at 12:53 ΠΜ, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Περνάει πολυ γρήγορα ο καιρός..είχε μεγαλώσει πάρα πολύ από την προηγούμενη φορά..  κοριτσια από κιλα πως είστε;,,

Εγώ με διατροφολόγο σε όλη την εγκυμοσύνη από 56 μέχρι αρχές Νοεμβρίου ήμουν 58,5 ...τώρα αυτές τις ημέρες που η κοιλιά φούσκωσε πήγα 61  κι ακόμα δεν έχει περάσει ο μήνας μου για να πάω στη διατροφολόγο..

Μάλλον παιζει ρόλο η κοιλιά! Αλλά βρε κορίτσια πεινάω κιόλας πολύ!!!!!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Nαι μωρέ ακόμα είναι νωρίς και αλλάζουν συνέχεια, έμενα σε κάποια φάση έβγαινε μικρότερο. Φυσικά και θα σας τα δείξω αυτά που πήρα.. :) . τώρα δεν έχει νόημα γιατί από τις φωτογραφίες ωραία φαίνονται, να δούμε τι θα έρθει. Αν και έχουν γενικά καλή ποιότητα. Επίσης κορίτσια άσχετο πήρα από shein σουτιέν θηλασμού και ένα νυχτικό και ενθουσιαστικα  με την ποιότητα για τα χρήματα που έδωσα, μου βγήκε κάπου 4 ευρώ το σουτιέν.

Είχα ψωνίσει μόνο ρούχα από Σέιν γυναικεία αλλά εσύ πήρες και άλλα είδη και θα ήθελα να μας πεις τη γνώμη σου ποιοτικά ! Αν είναι να φτιάξω κι εγώ ένα καλάθι....!!! 

Ποποοοο μόνο 4 ευρώ;;;; Θα μπω να ρίξω μια ματιά!!!! Με το καλό να έρθουν κοριτσάκι μου!! Να τα χαρείς οοολα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου μπράβο !!!! Με το καλό να δεις τον αντρακο σου στην αγκαλιά σου ομορφιά μου!!!!  💓💓💓💓👶👶👶

Εγώ με διατροφολόγο σε όλη την εγκυμοσύνη από 56 μέχρι αρχές Νοεμβρίου ήμουν 58,5 ...τώρα αυτές τις ημέρες που η κοιλιά φούσκωσε πήγα 61  κι ακόμα δεν έχει περάσει ο μήνας μου για να πάω στη διατροφολόγο..

Μάλλον παιζει ρόλο η κοιλιά! Αλλά βρε κορίτσια πεινάω κιόλας πολύ!!!!!

Είχα ψωνίσει μόνο ρούχα από Σέιν γυναικεία αλλά εσύ πήρες και άλλα είδη και θα ήθελα να μας πεις τη γνώμη σου ποιοτικά ! Αν είναι να φτιάξω κι εγώ ένα καλάθι....!!! 

Ποποοοο μόνο 4 ευρώ;;;; Θα μπω να ρίξω μια ματιά!!!! Με το καλό να έρθουν κοριτσάκι μου!! Να τα χαρείς οοολα!!!

Καλημέρα, τα σουτιεν μου ήρθαν και είναι μια χαρά, τώρα για πραγματάκια και εγω πρώτη φορά ψωνίζω μολις μου έρθουν θα σας πω.... και θα ανεβάσω φώτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Καλημέρα, τα σουτιεν μου ήρθαν και είναι μια χαρά, τώρα για πραγματάκια και εγω πρώτη φορά ψωνίζω μολις μου έρθουν θα σας πω.... και θα ανεβάσω φώτο

Ααα νόμιζα ότι ήταν και τα σουτιέν μέσα σε αυτή την παραγγελία...άρα και το νουμερακι σου είναι καλό Ε;;; Ααα σΕ Ευχαριστώ πολΥ....τώρα θα μπω να δω!!!

Με γεια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Ααα νόμιζα ότι ήταν και τα σουτιέν μέσα σε αυτή την παραγγελία...άρα και το νουμερακι σου είναι καλό Ε;;; Ααα σΕ Ευχαριστώ πολΥ....τώρα θα μπω να δω!!!

Με γεια σου!!!

Κοιτα πάνε small, medium, large

Και πηρα το small, μου φάνηκαν μεγάλα οπως ανοιξα την παραγγελία αλλά πάνω μου ήταν μια χαρά.

Βαμβακέρα και μπαίνουν πλυντήριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Κοιτα πάνε small, medium, large

Και πηρα το small, μου φάνηκαν μεγάλα οπως ανοιξα την παραγγελία αλλά πάνω μου ήταν μια χαρά.

Βαμβακέρα και μπαίνουν πλυντήριο

Α λάθος έκανα 5 με 5.5€ μου βγήκε το ένα με την έκπτωση και όλα τα πήρα να ανοίγουν ξεχωριστά με κουμπάκι στο κάθε στήθος

Screenshot_20211118-092220.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Χαίρομαι πάρα πολύ που όλες συνεχίζουμε δυναμικά. @Princess28 @Διόνη αρχίστε άφοβα τις αγορές αγορές σας♥️ αφού όλα είναι τέλεια! 

Για κιλά κορίτσια εγώ έχω πάρει αρκετα🤭. Ρώτησα βέβαια τον γιατρό και μου είπε είναι στα φυσιολογικά δεν μου είπε να προσέχω κτλ. Σήμερα είμαι 25&5 και έχω πάρει 9 κιλά!!! Αλλά αλήθεια δεν τρώω καθόλου βλακειες ούτε κάνω υπερβολές. Ίσα ίσα τρώω πολύ καλύτερα και προσεγμένα. Ακόμα και γλυκάκια επειδή είμαι γλυκατζου τρώω μόνο σπιτικά που φτιάχνω εγώ πχ κέικ με βρώμη, κουβερτουρα, μπανάνα ξηρούς καρπούς κ.τ.λ.

@Theodora12 μεγια όλα σου τα πραγματακια! Το σουτιέν φαίνεται πολύ ωραίο! Μόλις το δοκιμάσεις πες μας αν είναι μαλακό και άνετο!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Γειά σου κορίτσι μου με το καλό η μπεμπούλα σας!!!!Μην ανχονεσαι αν ήταν κάτι δεν θα το άφηναν έτσι θα σου ζητάγανε να κάνεις και άλλες εξετάσεις και τέτοια από τη στιγμή που σου είπαν ότι είναι όλα καλά κατι θα ξέρουν...και λογικά αφου είναι στο εντερακι θα αποβληθεί  κάποια στιγμή...δεν είναι στα πνευμονια του ή σε κάποιο άλλο ζωτικό όργανο για να επηρεάζει την ανάπτυξη τ ή να γεννηθεί με αυτό...οπότε νομίζω πως πρέπει ακούσεις το γιατρό σου και να ηρεμήσεις και να χαρείς που είναι καλά το ζουζουνακι σου...τώρα λοιπόν έχεις και το πράσινο φως για το  black Friday 🤣🤣🤣🥰🥰🥰  ωρα να μπουν στο σπιτι ροζ κορδελιτσες να ξεφύγουμε και λίγο από το μπλε βρε παιδι μου!!!!!💗💗💗💗

Καλημέρα σ ευχαριστώ!! 💗💗

Το έψαξα λίγο και είδα ότι οι περισσότερες κοπέλες που το είχαν και πήγαν την επόμενη εβδομάδα για υπέρηχο, είχε ήδη φύγει..λέω να πάω την άλλη εβδομάδα για έναν υπέρηχο να δω, αν προλάβω, γιατί φεύγουμε για Βιέννη την Τετάρτη που σας έλεγα! Γιατί στο γιατρό μου έχω σε 3 εβδομάδες ραντεβού! 🙈😅

Ναιι έτσι όπως τα λες🥰🎀💞 Βέβαια έχω ήδη ψωνίσει 4 σετάκια(με κορδελίτσες) κ 1 φορμάκι, και δε θέλω να πάρω πολλά γιατί θα μου δώσει τα πάντα από ρούχα μια φίλη μου, και έχω κι από τον μικρό κάποια ουδέτερα..💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εγω όπως σας είπα χθες ειχα επίσκεψη στο γιατρο...εσάς ο πλακούντας τι θέση έχει;;;;εμενα μ είπε ότι είναι λίγο χαμηλά αλλα λέει νωρίς είναι ακόμη απλά θα το δούμε καλυτερα στη β επιπέδου...και τον ρώτησα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα κ μου είπε ότι δεν είναι ξ τόσο καλό αν μείνει εκεί γτ είναι κοντά στο τράχηλο...αλλά δεν μ είπε κάτι άλλο θα το δούμε λέει στην εξέταση...

Εμένα στο χαρτί που μου έδωσαν χθες είδα τώρα ότι γράφει οπίσθιος χαμηλός, αλλά δε μου είπαν κάτι οπότε φαντάζομαι δεν είναι τόσο χαμηλά για να ανησυχούν..

Επίσης όταν έχεις πολύ χαμηλό, σου λένε να προσέχεις να μην έχεις επαφές κλπ..μια φίλη μου ήταν έτσι κ όποτε είχε επαφες έβλεπε αίμα, οπότε της είπε ο γιατρός να μην έχει επαφές..μετά ανέβηκε μια χαρά όμως ο πλακούντας κ γέννησε φυσιολογικά! Εμείς έχουμε επαφές κανονικά από την αρχή κ όλα οκ οπότε είναι φυσιολογικά χαμηλά ο δικός μου καταλαβαίνω, γι’αυτό δε μου είπαν και τίποτα! Δηλαδή δεν είναι κοντά στον τράχηλο! Εσείς έχετε επαφές; Έχεις δει κάτι;

Το κοίταξα λίγο τώρα, διάβασα για επιχείλιους, επιπωματικούς κλπ, αυτοί είναι πιο επικίνδυνοι, ειδικά ο επιπωματικός που δύσκολα ανεβαίνει..όλοι οι άλλοι στο 90% των περιπτώσεων ανεβαίνουν όσο μεγαλώνει η μήτρα λέει..δηλαδή δεν έλεγε κάτι αγχωτικό για όσους είναι χαμηλά, γράφει ότι ανεβαίνουν συνήθως..απότι λέει αν είναι πάνω από 2εκ η απόσταση από τον τράχηλο είναι οκ..οπότε το βλέπεις στο τρίτο τρίμηνο αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Κοριτσάκι λοιπόν να φύγει κ αυτό το άγχος 🎉🎉🎉🎉🎉🎉👶👶👶👶👶💜💜💜💜💜🤰🤰🤰🤰🤰

 

Ισχύει οτι ανάλογα την θέση του πλακούντα μπορεί να μην δεις αίμα γιατί αν είναι πιο χαμηλά κ εκεί που έχει γίνει η αποκόλληση φράζει την δίοδο του αίματος ο πλακούντας κ δν βλέπεις αίμα! 
Κοιτα επειδή είχα αποκόλληση εφόσον δν υπάρχει κάτι τώρα κ δν είδαν κάτι οι γιατροί μην σε ανησυχεί γ αυτό γίνονται είδες αυτοί οι μεγάλοι υπέρηχοι! 
 

παντως η αποκόλληση δν εξαρτάται πάντα από το βάρος είναι κ θέμα ανάπτυξης κύησης άρα μην έχεις τύψεις κ για το εάν σήκωνες τον μικρό 

εγώ ακόμα σηκώνω την κόρη μου δν γίνεται αλλιώς κ μ είχε πει κ ο γυναικολόγος ότι σε μερικές κυήσεις στο πρώτο τρίμηνο υπάρχει αποκόλληση χωρίς παθολογικό αίτιο η εξωτερικό αίτιο απλά έτσι όπως αναπτύσσεται η μήτρα κ ο τράχηλος υπάρχει αποκόλληση (ο βαθμός απο εκεί κ πέρα οκ ναι εξαρτάται απο το βάρος, σκύψιμο κτλ κτλ ) δλδ αν σηκώνεις βάρος επιδεινώνεται η αποκόλληση 

αυτα όλα θεωρητικά θα έβλεπε ο γιατρός αν είχες κάτι κοριτσάκι μου ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
 

εισαι καλά τώρα κ εσυ κ το μωράκι κ αν ήταν κάτι ανησυχητικό θα σου το έλεγαν αλλά καταλαβαίνω πως νιώθεις επειδή τώρα το πέρασα κ εγώ 💜❤️

Καλημέρα Χρυσούλα μου!!

Ναι ναι🎀🎀🎀💞💞💞

Σ ευχαριστώ πολύ για όλα όσα μου είπες, μου έλυσες μια μεγάλη απορία γιατί εγώ όντως γράφει στο χαρτί που μου έδωσαν χθες ότι έχω χαμηλό πλακούντα οπότε ίσως γι’αυτό δεν είδα αίμα!!

Ουφ, ναι έχεις δίκιο σε όσα λες..

Απότι κατάλαβα απλά κάποια στιγμή είχε καταπιεί λίγο αιματάκι το μωράκι κ φάνηκε τώρα στη β’ επιπέδου!!(ήταν ήπια εικόνα γράφει,δηλαδή όχι πολύ) Κ αυτό το αιματάκι ήταν από κάποια μικρή αποκόλληση που δεν την κατάλαβα γιατί ήταν πολύ μικρή!! Κ θα φύγει μόνο του μου είπε δεν είναι κάτι, αλλά εγώ αγχώνομαι..😓

Κι εγώ τον σηκώνω, αφού δε μου είπαν ούτε να προσέχω ούτε τίποτα..λογικά όπως λες γιατί ήταν κάτι παλιό δεν είναι τώρα..αλλά όσο να’ναι εγώ απο χθες φοβήθηκα και προσπαθώ να μην τον σηκώνω πολύ, αλλά δε γίνεται πάντα αν έχεις μωρό, ξέρεις εσύ..στην πρώτη μου εγκυμοσύνη όμως σήκωνα βάρη, σακούλες, έπιπλα κλπ μέχρι τον 9ο κ δεν είχα ποτέ τπτ, το μωρό όλη μέρα είναι βαρύ μάλλον😅

Φαντάζομαι πώς ένιωθες, εγώ τώρα αγχώθηκα κ μου χάλασε η διάθεση χωρίς να δω τίποτα, αν είχα δει κ αίμα θα’χα αγχωθεί πάρα πολύ όπως σου είχα ξαναπεί..είναι κ οι ορμόνες μας αυτό λέω μας λένε 100 καλά οι μετρήσεις τέλειες κλπ κ μένουμε στο 1 κακό γιατί αυτό μας αγχώνει μη συμβεί κάτι στο μωράκι..

Σ ευχαριστώ για όσα μου είπες πάντως, ήταν πολύ χρήσιμα αλήθεια κ δεν τ ξερα για τις αποκολλήσεις κλπ!!❤️

Άντε να περάσει ο καιρός να γεννήσουμε τα μωράκια μας κ να’ναι όλα οκ..🙏🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!πως πάμε μεγαλώσανε οι κοιλίτσες;;;μεγαλώνουν τα μωράκια;;;εμένα πήγαν σε μια εβδομάδα από 535 714 γρ η μια και 695 η άλλη χαχαχαχα σαν να μεγάλωσαν πολύ για μια βδομάδα!!!πως πάει ετοιμάζετε δωματια ρουχαλάκια και τα λοιπά;;;εγώ χτες πηγα να δω για καρότσια δεν είδα και πολλά βασικά μόνο δυο σήμερα θα πάω και σε άλλο κατάστημα!δυσκολο να βρεις διπλό καρότσι!

Καλημέραα!! 

Αχ 2 κοριτσάκια τι ωραία, ευτυχία!!💞💞

Όλα ροζ δηλαδή ε; 😍

Πωπω πώς μεγάλωσαν τα κορίτσια!! Πόσο είσαι τώρα; 

Η κοιλίτσα εμένα φαίνεται λίγο τώρα ναι, μεγάλωσε απότομα μέσα σε 1 εβδομάδα..αν βάλω κολλητή μπλούζα δηλαδή φαίνεται άνετα😍 Και μου λέει χθες ο γιατρός μου να δεις από δω κ πέρα πώς θα πετάγεται κ δε θα μπορεί να συγκρατηθεί μέσα, γιατί οι μυες είναι πολύ χαλαροί κ δεν μπορούν να την κρατήσουν!!

Από ψώνια εσύ τι έχεις κάνει;; Για καρότσι μόνο είδατε μέχρι στιγμής; 💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Μπράβο που βγήκαν όλα καλά! Πιστεύω δε θα είναι κάτι αυτό το αιματακι, αφού και η γιατρός σου ήταν τόσο καθησυχαστικη μη φοβάσαι τίποτα.

Σιγουρεψες ότι είναι και μπουμπού, υπέροχα!! ☺️ 

 

Σ ευχαριστώ αγάπη!! ❤️

Ναι αυτό προσπαθώ να σκέφτομαι🙏🙏💞

Ήθελα τόσο πολύ κοριτσάκι😍💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα! Καναμε κι εμείς την β επιπέδου σήμερα! Περίπου 50 λεπτά διήρκησε το ραντεβού... 

Κορίτσια η μπεμπουλα είναι μια χαρά !! Όλες οι μετρήσεις βγήκαν τέλειες!!! Τη δείχνει μια εβδομάδα ακριβώς μεγαλύτερη με ΠΗΤ 27/3 αλλά μου είπε να μετράω όπως μετρούσα γιατί όλα αυτά αλλάζουν μέχρι το τέλος ανάλογα τα κιλά που θα παίρνει! Σαν την @Maira29 έτσι κι εμένα με χτύπαγε ο γιατρός στην κοιλιά...χαχαχχα ήθελε να κάνει κάτι τελευταίες μετρήσεις και να δούμε προσωπάκι και η μικρή δεν γυρναγε!!!🤰🤰🤰 Μας λέει αν δε γυρίσει θα βγείτε έξω να κάνετε μια βολτουλα και θα συνεχίσουμε αργότερα! Το τι σπρώξιμο έδινε στην κοιλιά ο γιατρός δεν υπήρχε;;;η μικρή τίποτα δεν της καιγόταν καρφακι 😂🤣 τελικά προς το τέλος μας έκανε τη χάρη! Την είδαμε κάπως βγήκε μια φωτογραφία με τη φατσούλα της...είμαι σίγουρη ότι έχει τα ίδια μηλαρακια με εμένα χαχαχχαχα ο άντρας μου λέει ότι του μοιάζει ...αλλά έτσι νομίζει!!! 🤣😂🤣😂

Για το δαχτυλίδι (πεσσο) μου είπε ότι ο τράχηλος στο μήκος είναι μια χαρά , αυτό το ήξερα από το γιατρό μου....απλά είναι πιο χαμηλά... Μου είπε όμως ότι δεν χρήζει πεσσού...τώρα ειλικρινά δεν ξέρω! Είπε ο ίδιος θα μιλήσει με το γιατρό μου... Και βλέπουμε....και εγώ να συνεχίσω την ξεκούραση. 

Από τη μια ανακουφιστηκα...όσο και να διάβαζα στο ίντερνετ για αυτό δεν έβρισκα πληροφορίες κι είχα κάτι ανασφάλειες αλλά δεν ξέρω! Απλά θα ξαπλώνω κι ελπίζω όλα να συνεχιστούν όμορφα! 

Ήταν πολύ ωραιιιιαααα σήμερα....και στα δικά σας οι επόμενες!!! 

Στο blackfriday θα πάμε για καροτσάκι και θα ξεκινήσουμε αγορές σιγά σιγά να τα παίρνουμε λίγα λίγα.... 💓💗

Αχ τέλειαα, τα είπαμε και στο άλλο θέμα εμείς, καλές αγορές 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Nαι μωρέ ακόμα είναι νωρίς και αλλάζουν συνέχεια, έμενα σε κάποια φάση έβγαινε μικρότερο. Φυσικά και θα σας τα δείξω αυτά που πήρα.. :) . τώρα δεν έχει νόημα γιατί από τις φωτογραφίες ωραία φαίνονται, να δούμε τι θα έρθει. Αν και έχουν γενικά καλή ποιότητα. Επίσης κορίτσια άσχετο πήρα από shein σουτιέν θηλασμού και ένα νυχτικό και ενθουσιαστικα  με την ποιότητα για τα χρήματα που έδωσα, μου βγήκε κάπου 4 ευρώ το σουτιέν.

Έτσι είναι αγάπη, κι εμένα στον μικρό μου όποτε πηγαίναμε για υπέρηχο μία έβγαινε μεγαλύτερος κ μία μικρότερος…αλλά δεν έχει σημασία αυτό!

Είχα ψωνίσει κι εγώ από το shein πρόσφατα, πήρα κι εγώ 2 σουτιέν θηλασμού, 1 φόρεμα εγκυμοσύνης πολύ ωραίο έτσι ψιλοκοντό για καλό, 1 σετ εγκυμοσύνης, 3 σετάκια για τη μικρή μου, 1 μπλούζα για τον μικρό που γράφει "big brother" που θα τη φοράει όταν γεννήσω😊, 1 πουκάμισο του άντρα μου, κάτι εσώρουχα, τσάντες, θήκες για το κινητό..πήρα πολλά γενικά μου είχε έρθει 1 κούτα μεγάλη😆

Τα σουτιέν μου είχαν εμένα 7€ το 1, αλλά πήρα αυτά που είχαν νούμερα(δηλαδή όχι απλά s-m-l) κ πήρα το 80C όπως τα άλλα εγκυμοσύνης που έχω(αλλιώς πριν την εγκυμοσύνη φορούσα 75B)..πολύ καλή τιμή αν σκεφτείτε ότι στα mothercare πέρσι πήρα τα 2 30€, τώρα τα 2 μου βγήκαν 14€, κ είναι κ πιο όμορφα..ένα μαύρο κ ένα ροζ πήρα!!

Πλήρωσα αρκετά αν κ είχα κ έκπτωση, οπότε τώρα το σκέφτομαι να πάρω άλλα😅 αλλά έχουν ωραία πράγματα!!

Τι άλλα ψώνισες εσύ; 🛍

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!! Με το καλό και εσάς η μπέμπα σας!! ❤️❤️❤️❤️

Θα συμφωνήσω και εγώ με όσα είπαν τα κορίτσια!! Καταρχάς όχι άγχος!! Πιστεύω και εγώ εάν ήταν κάτι δεν θα το άφηναν χωρίς περαιτέρω έλεγχο!! Το ότι είναι στο έντερο θεωρώ και εγώ σημαίνει πως θα αποβληθεί χωρίς να δημιουργήσει κάποιο θέμα στο μωράκι!! Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε το!! 

Καλημέρα σ’ ευχαριστώ πολύ❤️❤️🎀💞💞

Έχεις δίκιο όπως τα λες, μακάρι να έχετε δίκιο προσπαθώ να ηρεμήσω σήμερα κ να εστιάσω στα καλά και στο ότι είναι κοριτσάκι🙏❤️❤️
Κ στο gender reveal πάρτυ που θα κάνω το Σάββατο 😊💗🌸

Τι κάνεις εσύ;; Είδα κι εσύ όλα καλά και μπέμπα;; ☺️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Α λάθος έκανα 5 με 5.5€ μου βγήκε το ένα με την έκπτωση και όλα τα πήρα να ανοίγουν ξεχωριστά με κουμπάκι στο κάθε στήθος

Screenshot_20211118-092220.png

Αα ναι κι εμένα 7 είχαν αλλά με την έκπτωση μου βγήκαν τόσο 5-5,5€!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Χαίρομαι πάρα πολύ που όλες συνεχίζουμε δυναμικά. @Princess28 @Διόνη αρχίστε άφοβα τις αγορές αγορές σας♥️ αφού όλα είναι τέλεια! 

Για κιλά κορίτσια εγώ έχω πάρει αρκετα🤭. Ρώτησα βέβαια τον γιατρό και μου είπε είναι στα φυσιολογικά δεν μου είπε να προσέχω κτλ. Σήμερα είμαι 25&5 και έχω πάρει 9 κιλά!!! Αλλά αλήθεια δεν τρώω καθόλου βλακειες ούτε κάνω υπερβολές. Ίσα ίσα τρώω πολύ καλύτερα και προσεγμένα. Ακόμα και γλυκάκια επειδή είμαι γλυκατζου τρώω μόνο σπιτικά που φτιάχνω εγώ πχ κέικ με βρώμη, κουβερτουρα, μπανάνα ξηρούς καρπούς κ.τ.λ.

@Theodora12 μεγια όλα σου τα πραγματακια! Το σουτιέν φαίνεται πολύ ωραίο! Μόλις το δοκιμάσεις πες μας αν είναι μαλακό και άνετο!

 

 

Εσύ είσαι και 5 εβδομάδες μεγαλύτερη!! Λογικό να έχεις πάρει πιο πολλά κιλά😊 

Λένε μέχρι 14-15 κιλά αν πάρεις μέχρι το τέλος είναι μια χαρά!!

Καλά κάνεις και τρως υγιεινά πάντως!! Εγώ δυστυχώς τρώω όλο βλακείες και junk food🙈 κ θα’πρεπε να τρώω παραπάνω φρούτα και λαχανικά ειδικά τώρα στην εγκυμοσύνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!🌸

Σχετικά με τις αγορές, μιας κ πλησιάζει κ black Friday..

Σκεφτόμουν ότι εμείς γενικά για τη μικρή μόνο ρούχα θέλουμε, κι αυτό έτσι μερικά για να χαρούμε εμείς, όλα τα άλλα τα έχουμε, δηλαδή καρότσια, καθίσματα, λίκνο κούνια καρεκλάκια φαγητού κλπ, οπότε δεν έχω και πολλές αγορές να κάνω για να χαρώ..μια φωλιά θέλω να πάρω(ρόζ εννοείται😆), αλλά σκέφτομαι θα μας τη φέρουν δώρο ξέρεις γονείς αδερφια κλπ που ρωτάνε τι να πάρουν για το μωρό..δε ξέρω τι άλλο να πάρω🤔 

Καρότσια έχουμε 2, ένα γερό(το Aptica) που είχαμε πάρει πριν γεννήσω(σύστημα μεταφοράς), που θα μπει η μπέμπα εκεί τώρα, κ ένα πιο μικρό που είχαμε πάρει για καλοκαιρινό, που θα έχει ο μικρούλης μου όταν θέλει να κάθεται..γιατί αν κ 14 μηνών δε θέλει πολύ καρότσι θέλει να περπατάει κλπ οπότε πολλές φορές ήδη βγαίνουμε χωρίς καρότσι..κ όταν θα γεννήσω θα είναι 18 μηνών κ θα’ναι κ άνοιξη οπότε μόνο για ύπνο τον κόβω να μπαίνει καρότσι😅Καθίσματα επίσης έχουμε 2, το αυγό που θα μπει η μπέμπα που είχαμε πάρει με το σύστημα μεταφοράς, και το καινούργιο που είχαμε πάρει για το μπέμπη που είναι πάρα πολύ καλό και ασφαλές(το έχω ψάξει με τα crash test από ανεξάρτητους φορείς κλπ), και όταν μεγαλώσει η μπέμπα θα της πάρουμε κι αυτηνής ένα τέτοιο! Σε κάνα χρόνο αφού γεννηθει δηλαδή..καρεκλάκι φαγητού έχουμε 1, αλλά ο μικρός μου δεν κάθεται πια ούτως ή άλλως, θέλει να του βάζω τα πιάτα του στο τραπεζάκι του σαλονιού και να τρώει μόνος του, κ όταν η μπέμπα αρχίσει τις στέρεες ο μικρός μου θα κοντεύει τα 2 οπότε δε θα χρειαστούμε δεύτερο..

Επίσης κούνια ο μικρός θα κοιμάται στη δική του κ η μικρή στο λίκνο τους πρώτους 7 μήνες περίπου..δεύτερη κούνια δε χωράει γιατί δεν έχουμε δεύτερο υπνοδωμάτιο, οπότε κάπου στο καλοκαίρι αφού γεννήσω θα πρέπει σίγουρα να μετακομίσουμε κ να πάρουμε ένα κρεβατάκι στον μικρό..αυτά τα μοντεσόρι κοιτούσαμε..αλλά του χρόνου κι αυτό, προς το παρόν είμαστε οκ..

Αυτό που σκεφτόμουν ότι θα χρειαστούμε είναι ίσως μπαγκαζιέρα για το αμάξι😆 γιατί με 2 μωρά μέσα κ 2 καρότσια, πράγματα κλπ δε θα χωράνε οι βαλίτσες μας όταν πάμε διακοπές😆 Αυτό το καρότσι της Inglesina Aptica πιάνει όλο το πορτμπαγκαζ(και έχουμε μεγάλο πορτμπαγκαζ να φανταστείτε)..το άλλο το μικρούλι είναι πολύ ελαφρύ κ μικρό, χωράει στα πόδια πίσω από το κάθισμα..

Επίσης μια άλλη αγορά που σκεφτόμουν αλλά κι αυτή θα την αφήσω ακόμη, είναι ο ατμομάγειρας 4 σε 1 της Philips..τον είχα αγοράσει στον μικρό μου αλλά τελικά τον δώσαμε πίσω και σκέφτομαι μήπως τον χρησιμοποιήσω στη μικρή..βέβαια έτσι που έβραζα τα φαγητά στο κατσαρολάκι κ μετά τα άλεθα με βόλευε, δηλαδή δεν είχα θέμα, κ ο άντρας μου λέει ότι ό,τι έκανα στο πρώτο παιδί θα κάνω κ στο δεύτερο, με λίγα λόγια το θεωρεί λίγο πεταμένα λεφτά..! Άσε που στο δεύτερο είσαι κ πιο χαλαρός με το φαγητό νομίζω..

Εσείς κορίτσια που έχετε κι άλλο παιδάκι τι αγορές θα κάνετε;; Μήπως πάρω καμια ιδέα😇

Αχ πόσο θα’θελα να είχα ένα παιδικό δωμάτιο να διακοσμήσω..💓💓💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ που όλες μεγαλώνουμε! Εμάς ο γιατρός μας ειπε να κάνουμε τις αγορές μας μετά την 26η εβδομάδα οπότε προς το παρόν κοιτάμε!Εγώ πήρα κάποια ρούχα γιατί δεν μ κάνουν πολλά από τα δικά μου κ πήραμε κ μια κάμερα για το παιδικό έτσι για να χαιρόμαστε μεταξύ μας 😂

Από κιλά έχω πάρει 4  κ είμαι στην 18η εβδομάδα..έχω κ διαιτολόγο όμως γιατί φοβάμαι τον διαβήτη κύησης και για να παίρνω όλα όσα χρειάζεται για να αποφύγω τα συμπληρώματα (δεν μπορώ αλλά χάπια).

Τέλος ήθελα να σας πω να προσέχετε όλες πάρα πάρα πολύ γιατί δυστυχώς το ανηψακι μας που είναι 2 μηνών μπήκε στην εντατική επειδή κόλλησε covid..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Α λάθος έκανα 5 με 5.5€ μου βγήκε το ένα με την έκπτωση και όλα τα πήρα να ανοίγουν ξεχωριστά με κουμπάκι στο κάθε στήθος

Screenshot_20211118-092220.png

Κορίτσι μου είναι πολύ ωραίο και από την φωτιγρ φαίνεται καλή ποιότητα!! Με γεια σου!!!! Βάζει και εκπτώσεις λόγω κουπόνιων απ' ο,τι θυμάμαι !!!! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Καλημέρα σε όλες κορίτσια! Χαίρομαι πάρα πολύ που όλες συνεχίζουμε δυναμικά. @Princess28 @Διόνη αρχίστε άφοβα τις αγορές αγορές σας♥️ αφού όλα είναι τέλεια! 

Για κιλά κορίτσια εγώ έχω πάρει αρκετα🤭. Ρώτησα βέβαια τον γιατρό και μου είπε είναι στα φυσιολογικά δεν μου είπε να προσέχω κτλ. Σήμερα είμαι 25&5 και έχω πάρει 9 κιλά!!! Αλλά αλήθεια δεν τρώω καθόλου βλακειες ούτε κάνω υπερβολές. Ίσα ίσα τρώω πολύ καλύτερα και προσεγμένα. Ακόμα και γλυκάκια επειδή είμαι γλυκατζου τρώω μόνο σπιτικά που φτιάχνω εγώ πχ κέικ με βρώμη, κουβερτουρα, μπανάνα ξηρούς καρπούς κ.τ.λ.

@Theodora12 μεγια όλα σου τα πραγματακια! Το σουτιέν φαίνεται πολύ ωραίο! Μόλις το δοκιμάσεις πες μας αν είναι μαλακό και άνετο!

 

 

Μια χαρά είσαι κορίτσι μου αφού είσαι 26 εβδομάδες είναι λογικό να έχεις αυτά τα κιλακια. Εφόσον δεν ανησυχεί ο γιατρός μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!άλλωστε το θέμα είναι να ελέγχεις τι τρως κι εσύ όπως φαίνεται μόνο σπιτικά τρως...οπότε μπορείς να ρυθμίσεις και τη ζάχαρη!!! Πφφ κι εγώ έχω θέμα με τα γλυκά!!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Αχ τέλειαα, τα είπαμε και στο άλλο θέμα εμείς, καλές αγορές 💗💗💗

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα σ’ ευχαριστώ πολύ❤️❤️🎀💞💞

Έχεις δίκιο όπως τα λες, μακάρι να έχετε δίκιο προσπαθώ να ηρεμήσω σήμερα κ να εστιάσω στα καλά και στο ότι είναι κοριτσάκι🙏❤️❤️
Κ στο gender reveal πάρτυ που θα κάνω το Σάββατο 😊💗🌸

Τι κάνεις εσύ;; Είδα κι εσύ όλα καλά και μπέμπα;; ☺️🥰

Είδα ότι σκέφτεσαι να πας μια για υπέρηχο κορίτσι μου...να πας αν σε κάνει να ηρεμήσεις καλύτερα!!! Θα κάνεις πάρτυ gender reveal???? Αχ θα τρελαθώ!!!! Να μας πεις πως περάσατε!!!!εύχομαι να το χαρείτε!!!

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Σας διαβάζω και χαίρομαι πολύ που όλες μεγαλώνουμε! Εμάς ο γιατρός μας ειπε να κάνουμε τις αγορές μας μετά την 26η εβδομάδα οπότε προς το παρόν κοιτάμε!Εγώ πήρα κάποια ρούχα γιατί δεν μ κάνουν πολλά από τα δικά μου κ πήραμε κ μια κάμερα για το παιδικό έτσι για να χαιρόμαστε μεταξύ μας 😂

Από κιλά έχω πάρει 4  κ είμαι στην 18η εβδομάδα..έχω κ διαιτολόγο όμως γιατί φοβάμαι τον διαβήτη κύησης και για να παίρνω όλα όσα χρειάζεται για να αποφύγω τα συμπληρώματα (δεν μπορώ αλλά χάπια).

Τέλος ήθελα να σας πω να προσέχετε όλες πάρα πάρα πολύ γιατί δυστυχώς το ανηψακι μας που είναι 2 μηνών μπήκε στην εντατική επειδή κόλλησε covid..

Χαχαχαχ με γεια η καμερουλα κορίτσι μου!!! Μια χαρά είναι και τα 4 κιλά! 

Πφφ αγχώνομαι τόσο με το θέμα του κόβιντ...όλοι γύρω μας κολλάνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου είναι πολύ ωραίο και από την φωτιγρ φαίνεται καλή ποιότητα!! Με γεια σου!!!! Βάζει και εκπτώσεις λόγω κουπόνιων απ' ο,τι θυμάμαι !!!! 

Μια χαρά είσαι κορίτσι μου αφού είσαι 26 εβδομάδες είναι λογικό να έχεις αυτά τα κιλακια. Εφόσον δεν ανησυχεί ο γιατρός μην αγχώνεσαι καθόλου!!!!άλλωστε το θέμα είναι να ελέγχεις τι τρως κι εσύ όπως φαίνεται μόνο σπιτικά τρως...οπότε μπορείς να ρυθμίσεις και τη ζάχαρη!!! Πφφ κι εγώ έχω θέμα με τα γλυκά!!!!

 

Είδα ότι σκέφτεσαι να πας μια για υπέρηχο κορίτσι μου...να πας αν σε κάνει να ηρεμήσεις καλύτερα!!! Θα κάνεις πάρτυ gender reveal???? Αχ θα τρελαθώ!!!! Να μας πεις πως περάσατε!!!!εύχομαι να το χαρείτε!!!

Χαχαχαχ με γεια η καμερουλα κορίτσι μου!!! Μια χαρά είναι και τα 4 κιλά! 

Πφφ αγχώνομαι τόσο με το θέμα του κόβιντ...όλοι γύρω μας κολλάνε...

Ναι θέλω να πάω αν προλάβω να δω αν έχει φύγει να μου φύγει κ απ’το μυαλό..μπορεί να πάω την Τρίτη, γιατί Τετάρτη φεύγουμε!!

Ναι ναι θα κάνω gender reveal έτσι για το καλό, γιατί οι περισσότεροι ξέρουν το φύλο, οπότε δε θα καλέσω πολλά άτομα..αλλά δε μπορούσα να κρατηθώ κ 2 μήνες μέχρι τη β’ επιπέδου κ να μην το πω σε κανέναν🙈💞

Θα κάνω και baby shower μετά, που θα καλέσω πιο πολύ κόσμο😅

Στο προηγούμενο λόγω καραντίνας δεν εκανα τίποτα, οπότε θέλω τώρα να τα κάνω όλα💕💕

Όντως με τον κοβιντ, ειχα δει πριν καιρό στις ειδήσεις που έλεγε όσοι δεν έχουν κάνει εμβόλιο θα κολλήσουν φέτος, οπότε το είχα κι αυτό στο μυαλό μου όταν έκανα το εμβόλιο, γιατί φοβάμαι να κολλήσω τώρα που είμαι έγκυος νομίζω είναι χειρότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...