Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! 

Αύριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα μου.

Επίσης αύριο έχω την τρίτη μου μέτρηση χοριακης και έπειτα το πρώτο ραντεβού με τον γυναικολόγο. 

Ευχομαι σε όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα!😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 3 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πριν 2 εβδομάδες περίπου έμαθα ότι είμαι έγκυος στο 2ο μωράκι μου! Έχω ήδη ένα μωράκι που έγινε 11 μηνών σήμερα! Δε ξέρω ακόμη πώς θα πάει η εγκυμοσύνη, και με αγχώνει το ότι δεν έχω πολλά συμπτώματα όπως στην πρώτη εγκυμοσύνη, όπως επίσης ότι θηλάζω και δε ξέρω πώς αυτό μπορεί να επηρεάσει την εξέλιξη της εγκυμοσύνης. Δε ξέρω πότε ακριβώς έχω ΠΗΤ, γιατί λόγω θηλασμού δεν είχα περίοδο. Υπολογίζω όμως τέλη Μαρτίου με αρχές Απριλίου..με πιο πιθανό αρχές αρχές Απριλίου! Την Παρασκευή που μας πέρασε πήγα στο γιατρό και είδαμε παχύ ενδομήτριο και έναν μικρό σάκο 9χιλ..ήταν πολύ νωρίς μου είπε! Τουλάχιστον επιβεβαιώσαμε ότι είναι ενδομήτριο. Θα ξαναπάω αυτή την Παρασκευή, ελπίζω να είναι όλα καλά και να είμαι ακόμη έγκυος😛 Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και να πάνε καλά οι εγκυμοσύνες μας!

Καλώς την καλώς την όλα να πάνε πολύ καλά κ να κρατήσεις το δεύτερο μωράκι σου ❤️❤️❤️❤️

μην σε αγχωνει ο θηλασμός κ εγώ θηλάζω ακόμα την σχεδόν 2 ετών κόρη μου κ είχα μόνο μια φορά Περίοδο κ μετά έμεινα έγκυος 

ο θηλασμός μόνο σε περίπτωση έντονων κ επικίνδυνων συσπάσεων προτείνεται να διακόπτεται αλλά αυτό είναι επίσης σχετικό κ εξαρτάται από το τι θα σου πει ο γιατρός 

Όταν μάθεις πητ να μας πεις να σε βάλουμε στο πινακακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Βασιλική, 43 ετών κ σήμερα 6w+ 5. Καταφέραμε με την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής και είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο 2 σάκους! Είδαμε καρδούλες να πάλλονται αλλά ήταν μάλλον νωρίς για να τις ακούσουμε… Την άλλη Τρίτη ξαναπάω για υπέρηχο κ εύχομαι να τις ακούσουμε! ΠΗΤ έχω 24/3 … Μακάρι να μας πάνε όλα καλά Παναγιά μου! 🙏🏻

Γεια σου Βασιλική σε έχω δει από τις μανούλες της εξωσωματικής κ έχω καταλάβει ότι όλες οι κοπέλες σε θαυμάζουν άρα είμαστε τυχερές που σε έχουμε μαζί μας 

έχουμε μια μερα διαφορα στην πητ είσαι μια μέρα πριν από εμένα 

βέβαια εσυ έχεις κ δίδυμα ❤️❤️ Διπλή χαρά λοιπόν ❤️❤️
εύχομαι να περάσει ο καιρός νεράκι να συναντήσεις τα μωράκια σου! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα! 

Αύριο μπαίνω στην 5η εβδομάδα μου.

Επίσης αύριο έχω την τρίτη μου μέτρηση χοριακης και έπειτα το πρώτο ραντεβού με τον γυναικολόγο. 

Ευχομαι σε όλες να έχουμε καλά αποτελέσματα!😊

 

Καλώς μας ήρθες ❤️❤️❤️ Σου εύχομαι κ εσένα να πάνε όλα κατ’ευχην να εχεισ Καλά αποτελέσματα στην χοριακη κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️
Όταν μάθεις την πητ σου πες μου να σε βάλουμε κ εσένα στο πινακακι 

 

πρωτο παιδάκι/α  για σένα ; ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Βασιλική σε έχω δει από τις μανούλες της εξωσωματικής κ έχω καταλάβει ότι όλες οι κοπέλες σε θαυμάζουν άρα είμαστε τυχερές που σε έχουμε μαζί μας 

έχουμε μια μερα διαφορα στην πητ είσαι μια μέρα πριν από εμένα 

βέβαια εσυ έχεις κ δίδυμα ❤️❤️ Διπλή χαρά λοιπόν ❤️❤️
εύχομαι να περάσει ο καιρός νεράκι να συναντήσεις τα μωράκια σου! 
 

Με τιμούν κ με συγκινούν τα λόγια σου! 🤗Ευχαριστώ για τις ευχές σου κ αντεύχομαι μια όμορφη κ ανέφελη εγκυμοσύνη! Καταλαβαίνω πως εσύ είσαι έμπειρη πια αφού είσαι ήδη μανούλα! Να χαίρεσαι την κορούλα σου κ με το καλό να έρθει κ το αδερφάκι της! Εδώ θα τα λέμε όλες παρεούλα! 🥰 Ευχάριστα, ανησυχίες κ εμπειρίες μας… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς μας ήρθες ❤️❤️❤️ Σου εύχομαι κ εσένα να πάνε όλα κατ’ευχην να εχεισ Καλά αποτελέσματα στην χοριακη κ να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη ❤️
Όταν μάθεις την πητ σου πες μου να σε βάλουμε κ εσένα στο πινακακι 

 

πρωτο παιδάκι/α  για σένα ; ❤️

Κορίτσια είμαι άσχετη! Τι είναι η πητ;😐

Να σας πω λίγα πράγματα για μένα! 

Είμαι 35 χρόνων, τα κλείνω τώρα τον Σεπτέμβρη. Είμαι με τον σύντροφό μου 5 χρόνια και πριν δύο μήνες περίπου αποφασίσαμε να κάνουμε ένα μωράκι. Μένω σε επαρχιακή πόλη και ο σύντροφός μου για αυτό το διάστημα είναι λιμενικός σε κοντινό νησί.Πιστεύω μέσα στο έτος θα καταφέρει να έρθει πιο κοντα😊Εγω είμαι Ελ επαγγελματιας ( παραιατρικο επάγγελμα) έχω το δικό μου γραφείο.

Το θετικό τεστακι ήρθε με τον δεύτερο μήνα προσπάθειας. 

Η χοριακη μου τη Παρασκευή ήταν 110 και τη Δευτέρα 590.θα επαναλάβω αύριο, μετά θα επισκεφθώ τον γυναικολόγο μου και Παρασκευή σαλπάρω για το νησί και το αγόρι μου για δύο εβδομάδες. Άρα υπέρηχος μετά τις 22 Αυγούστου! 

Αυτά!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Riaa είπε:

Κορίτσια είμαι άσχετη! Τι είναι η πητ;😐

Να σας πω λίγα πράγματα για μένα! 

Είμαι 35 χρόνων, τα κλείνω τώρα τον Σεπτέμβρη. Είμαι με τον σύντροφό μου 5 χρόνια και πριν δύο μήνες περίπου αποφασίσαμε να κάνουμε ένα μωράκι. Μένω σε επαρχιακή πόλη και ο σύντροφός μου για αυτό το διάστημα είναι λιμενικός σε κοντινό νησί.Πιστεύω μέσα στο έτος θα καταφέρει να έρθει πιο κοντα😊Εγω είμαι Ελ επαγγελματιας ( παραιατρικο επάγγελμα) έχω το δικό μου γραφείο.

Το θετικό τεστακι ήρθε με τον δεύτερο μήνα προσπάθειας. 

Η χοριακη μου τη Παρασκευή ήταν 110 και τη Δευτέρα 590.θα επαναλάβω αύριο, μετά θα επισκεφθώ τον γυναικολόγο μου και Παρασκευή σαλπάρω για το νησί και το αγόρι μου για δύο εβδομάδες. Άρα υπέρηχος μετά τις 22 Αυγούστου! 

Αυτά!❤️

Ααα η πητ είναι η πιθανή ημερομηνία τοκετού;; 6 Απρίλη μου βγάζει η εφαρμογή στο κινητό μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα καινούργια κορίτσια! Έυχομαι όλες κορίτσια να έχουμε υγιείς και ολοκληρωμένες εγκυμοσύνες!

@Vasilique συγχαρητήρια, θα πρέπει να είναι υπέροχο το συναίσθημα μετά την επιμονή και την υπομονή που δείξατε! Να ξέρεις ότι όσο καιρό προσπαθούσα έμπαινα στο σάιτ έβλεπα μηνύματα σου και άλλων κοριτσιών και επερνα κουράγιο απ' την δύναμη και την αποφασιστικότητα σας! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα σου πάνε καλά και σύντομα θα κρατάς τα μωράκια σου αγκαλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Ααα η πητ είναι η πιθανή ημερομηνία τοκετού;; 6 Απρίλη μου βγάζει η εφαρμογή στο κινητό μου! 

Ναιιι αυτό είναι η ΠΗΤ!!! Καλωσηρθες κοπέλα μου και εδώ!!! Με το καλόοοο ❤️💕💞💕 πολύ καλή η χοριακη σου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Βασιλική, 43 ετών κ σήμερα 6w+ 5. Καταφέραμε με την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής και είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο 2 σάκους! Είδαμε καρδούλες να πάλλονται αλλά ήταν μάλλον νωρίς για να τις ακούσουμε… Την άλλη Τρίτη ξαναπάω για υπέρηχο κ εύχομαι να τις ακούσουμε! ΠΗΤ έχω 24/3 … Μακάρι να μας πάνε όλα καλά Παναγιά μου! 🙏🏻

Με το καλοοοοοοο σου στέλνω θετική ενέργεια!!! Είναι να μην σε θαυμάζουμε;;;; όλες εσάς που προσπαθείτε τοσοοο πολυυυυυ σας θαυμάζω πάντα σας θεωρώ πραγματικά αξιεπαινες!!!! Εγώ περιμενω το τρίτο μου παιδάκι!!!! Καλωσηρθες 😁❤️💞💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Ναιιι αυτό είναι η ΠΗΤ!!! Καλωσηρθες κοπέλα μου και εδώ!!! Με το καλόοοο ❤️💕💞💕 πολύ καλή η χοριακη σου!!! 

Καλώς σας βρήκα και εδώ!

Πόσο χαίρομαι που είμαστε γυναίκες από διαφορετικές ηλικίες και μέρη και μας ενώνει αυτό το θαυματακι που συμβαίνει στο σώμα μας! 

Όλα να μας πάνε υπέροχα εύχομαι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Βασιλική, 43 ετών κ σήμερα 6w+ 5. Καταφέραμε με την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής και είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο 2 σάκους! Είδαμε καρδούλες να πάλλονται αλλά ήταν μάλλον νωρίς για να τις ακούσουμε… Την άλλη Τρίτη ξαναπάω για υπέρηχο κ εύχομαι να τις ακούσουμε! ΠΗΤ έχω 24/3 … Μακάρι να μας πάνε όλα καλά Παναγιά μου! 🙏🏻

Κοριτσι μου ποσο χαιρομαι για εσενα! Ειχα καιρο να μπω στο φορουμ κ ειχα χασει τα νεα σας! Ευχομαι να πανε για ολες μας καλα οι κυησεις κ να κρατησουμε τα μωρακια μας σε λιγο καιρο!!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Με το καλό κοπέλα μου!!! Όλα καλά να σου πάνε!!!! Μην ανησυχείς δεν επηρεάζει ο θηλασμός... Φίλη μου έτσι έμεινες έγκυος ενώ θηλάζει και τώρα είναι στον 6ο μήνα και ακόμα το θηλάζει και θα κάνει ταντεμ μετά!!! 

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά για όλες!!!🙏🥰💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλώς την καλώς την όλα να πάνε πολύ καλά κ να κρατήσεις το δεύτερο μωράκι σου ❤️❤️❤️❤️

μην σε αγχωνει ο θηλασμός κ εγώ θηλάζω ακόμα την σχεδόν 2 ετών κόρη μου κ είχα μόνο μια φορά Περίοδο κ μετά έμεινα έγκυος 

ο θηλασμός μόνο σε περίπτωση έντονων κ επικίνδυνων συσπάσεων προτείνεται να διακόπτεται αλλά αυτό είναι επίσης σχετικό κ εξαρτάται από το τι θα σου πει ο γιατρός 

Όταν μάθεις πητ να μας πεις να σε βάλουμε στο πινακακι ❤️

Σε ευχαριστώ και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Πολύ κοντά είναι τα μωράκια μας🥰🥰

Πήγα στον γιατρό σήμερα! Είδαμε σάκο και έμβρυο, και μου είπε ότι όλα είναι τέλεια! Την άλλη εβδομάδα θα ακούσω καρδιά μου είπε..μακάρι Θεέ μου να ακούσω να μου φύγει ένα άγχος🙏💞

5εβδ κ 3ημ περίπου με έβγαλε, όσο υπολόγιζα...ανάμεσα 5η με 6η εβδ είμαι πάντως μου είπε, στην αυχενική θα δούμε ακριβώς!
 

Βάλε με ΠΗΤ 02/04 όπως είναι τώρα, και αν αλλάξει κάτι το διορθώνουμε😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:25 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 02/03 

@Louna     15/03

@Vasilique 24/03

@Xrisa95     25/03 

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Princess28 02/04

 

❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια και καλώς σας βρήκα! Είμαι η Βασιλική, 43 ετών κ σήμερα 6w+ 5. Καταφέραμε με την τρίτη προσπάθεια εξωσωματικής και είδαμε την προηγούμενη εβδομάδα στον υπέρηχο 2 σάκους! Είδαμε καρδούλες να πάλλονται αλλά ήταν μάλλον νωρίς για να τις ακούσουμε… Την άλλη Τρίτη ξαναπάω για υπέρηχο κ εύχομαι να τις ακούσουμε! ΠΗΤ έχω 24/3 … Μακάρι να μας πάνε όλα καλά Παναγιά μου! 🙏🏻

Μπράβο μπράβο για την επιμονή σας!! Με το καλό τα μωράκια σας!!

Όλα θα πάνε κατά ευχήν!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/8/2021 at 1:25 ΜΜ, ο/η Xrisa95 είπε:

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 02/03 

@Louna     15/03

@Vasilique 24/03

@Xrisa95     25/03 

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Princess28 02/04

@Riaa   06/04

 

Με το καλό σε όλες μας! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη! Πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μωράκι μας! 10 εβδομάδα και έχει μεγαλώσει τόσο πολύ!!! Είδαμε ποια ένα σχηματισμένο μωράκι♥️♥️♥️♥️. Μου έφυγαν 100 κιλά άγχος μέχρι την επόμενη φορά βέβαια που είναι η αυχενική😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη! Πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μωράκι μας! 10 εβδομάδα και έχει μεγαλώσει τόσο πολύ!!! Είδαμε ποια ένα σχηματισμένο μωράκι♥️♥️♥️♥️. Μου έφυγαν 100 κιλά άγχος μέχρι την επόμενη φορά βέβαια που είναι η αυχενική😄😄😄

Μπράβο όλα τέλεια!! Να χαίρεσαι 😄 όλα καλά θα πάνε!

Καλημέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ήθελα να σας ρωτήσω, αν και θα ρωτήσω σήμερα και τον γυναικολόγο μου, εάν γυμνάζεστε σε αυτή τη φάση. 

Εγώ γυμναζομουν εντατικά τα τελευταία 7 χρόνια, ως και τη περασμένη εβδομάδα που έμαθα για την εγκυμοσύνη. 

Εσείς κάνετε κάτι αυτό το διάστημα ή μόνο ξεκουραση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ήθελα να σας ρωτήσω, αν και θα ρωτήσω σήμερα και τον γυναικολόγο μου, εάν γυμνάζεστε σε αυτή τη φάση. 

Εγώ γυμναζομουν εντατικά τα τελευταία 7 χρόνια, ως και τη περασμένη εβδομάδα που έμαθα για την εγκυμοσύνη. 

Εσείς κάνετε κάτι αυτό το διάστημα ή μόνο ξεκουραση;

Εάν όντως γυμναζοσουν εντατικά δεν θα στο κόψει.. Θα σε πει απλά να μειώσεις την ένταση της άσκησης... Εγώ είχα να γυμναστώ από όταν άρχισε ο covid γιατί φοβόμουν... Οπότε όχι δεν με αφήνει! Μόνο περπάτημα και δουλειές σπιτιού κανονικά και κολύμπι κανονικά...!!αυτα!!! Καλημεραααααα❤️😁

Υ. Γ. Με 2 παιδιά στο σπίτι πιστεψε με δεν κάθομαι 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Nantinaki είπε:

Κορίτσια είμαι πολύ χαρούμενη! Πήγαμε στο γιατρό και είδαμε το μωράκι μας! 10 εβδομάδα και έχει μεγαλώσει τόσο πολύ!!! Είδαμε ποια ένα σχηματισμένο μωράκι♥️♥️♥️♥️. Μου έφυγαν 100 κιλά άγχος μέχρι την επόμενη φορά βέβαια που είναι η αυχενική😄😄😄

Τελειααααα ναιιιι είναι κανονικό μωράκι μετά!!!! 😁😍 Και εγώ τώρα περιμένω να πάω την άλλη εβδομάδα θα είμαι 9η εβδομάδα να το δω μεγαλύτερο 😁❤️💜αντε με το καλό η αυχενική!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...