Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις On 4/10/2021 at 8:13 ΜΜ, ο/η Αναστασία31 είπε:

Βγήκαν κορίτσια μου κ είναι φυσιολογικα για τα σύνδρομα. Επίσης είναι μπέμπης. Κοντεύω να τρελαθώ απ τη χαρά μου κ δε μπορώ να το πιστέψω σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας κ τη θετική ενέργεια. 

 

Μπράβο Αναστασία μου πολυ χάρηκα!! Με το καλό το μωράκι σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, λόγο δουλειάς είχα μέρες να μπω αλλά έκατσα τώρα και διάβασα τα τελευταία νέα μας :) Eίδα ότι έχουμε και καινούρια κορίτσια... Καλώς ήρθατε και με το καλό και σε εσάς❤️ Εγώ είμαι πολύ κρυολογημένη εδώ και 3 μέρες αλλά το παλεύω.... Να ρωτήσω και κάτι όσες κάνατε αναλύσεις τελευταία πως είναι ο αιματοκρίτης σας γιατί εμένα έπεσε μέσα σε 1,5 μήνα από 39,3 στο 32,7 επίσης και η αιμοσφαιρίνη μου, τρόμαξα κάπως αλλά ο γιατρός μου το βρίσκει μια χαρά, έπεσε και εσάς  απότομα; Είμαι 15W

κοριτσακι μου αρχικα περαστικα!!! αχ και εμενα επεσε και μου το αυξησε χτες!!!!!! οποτε ειναι λογικο μαλλον μετα το πρωτο τριμηνο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!! Εμείς πήγαμε σήμερα στον "καινούργιο" μας γιατρό και είδαμε ξανά το μπεμπακι μας!! Ο γιατρός μας είπε 200 γραμμάρια το κορίτσι μας!! Βέβαια όλο το άγχος που είχα βγήκε στην πίεση!! Με μέτρησε και είχα 15.6!! Περίπου μια ώρα μετά πήγαμε στο φαρμακείο να πάρουμε καινούργιο πιεσόμετρο και η πίεση μου ήταν στο 12.9!! Μέχρι και ο φαρμακοποιός απόρησε και μου λέει σου έδωσε χάπι ε?? Ευτυχώς όμως όλα καλά με το μωράκι μας!!

ααααχ βρε κοιτσακι μου καλο!!!! χαλαρωσε και ηρεμησε !ολα καλα με το μωρακι σου!!! προσπαθησε να εισαι κουλ και ψυχραιμη!μηπως ηταν και η συναντηση με το γιατρο ;;;και σου βγηκε η πιεση;;;

εαν δεν εργαζεσαι σημερα κανε τις δουλιτσες σου και ξαπλωσε βαλε και μουσικουλα και μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!!💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!...Με έχει πιάσει ξαφνικός πόνος στην κοιλιά και ανακουφιζομαι μόνο αν ξαπλώσω κ έχω τα πόδια ορθή γωνία...πείτε μου αν είναι φυσιολογικό πριν αρχίσω τα τηλέφωνα στον γιατρό..είμαι 12 και 3

κοριτσι μου τι εγινε;;;; για εμενα πρεπει να παρεις τηλεφωνο!! αν και ισως μεγαλωνει η μητρα σου και γι αυτο νιωθεις αυτους τους πονους!!!! παρε ομως ενα τηλεφωνακιιιι σε παρακαλω...να σου φυγει κι απο το μυαλο!!!! και πες μας τι εγινε !!οκ μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..!!!! Και εμείς χθές πήγαμε στο ραντεβού μας. Όλα είναι καλά Δόξα το Θεό. 190γρ και εμάς. Ο τράχηλος μου κλειστός όπως πρέπει και κανονίζουμε για β' επιπέδου 💗🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες 🥰🌺 Ξέρετε κάποια που να έγινε μανούλα πρόσφατα; Ξέρω πως είναι νωρίς ακόμα, αλλά αναρωτιέμαι πως είναι η κατάσταση στα μαιευτήρια (στα ιδιωτικά) ως προς το επισκεπτήριο, τώρα με το κορονοϊο. Οχι για να ερθει κοσμος, αλλα αν επιτρέπουν το σύζυγο σε ωρες εκτος του επισκεπτηρίου. Επισης θα ηθελα τη γνωμη μαμας για το rooming in στα μωράκια (που να εχει γεννήσει με καισαρική). Συγνωμη για το *σεντονι που εγραψα 🤷‍♀️🤪 Καλημερα μανούλες και παλι 💕💕💕 Χάιδεψτε κοιλίτσες,🌺 να φαμε κλωτσιτσες 😂🍓 και να κανετε ονειρα με τη μυρωδιά που θα εχουν 🥰🥰🥰 αχχχχχχχ ανυπομονω να τη κρατησω αγκαλια, τα πρωτα μας φιλια, τη πρωτη λεξη πως θα της πω🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️ Οποτε το σκεφτομαι κοριτσια κλαιω κυριολεκτικα απο τη χαρα μου❤️🌺 καλη δυναμη σε ολες, ολα θα πανε καλα μανούλες 💕🍓💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!...Με έχει πιάσει ξαφνικός πόνος στην κοιλιά και ανακουφιζομαι μόνο αν ξαπλώσω κ έχω τα πόδια ορθή γωνία...πείτε μου αν είναι φυσιολογικό πριν αρχίσω τα τηλέφωνα στον γιατρό..είμαι 12 και 3

Πηγαίνεις τουαλέτα κανονικά; μήπως είναι το έντερο σου; εγω έχω δίδυμα κ είχα αυτό το πρόβλημα λογω εντέρου, μετά που πρόσεξα τη διατροφή μου, έφτιαξε. Μπορεί κ να είναι πονάκια λόγω μήτρας που μεγαλώνει, είναι έντονος ο πόνος; ενημέρωσε κ το γιατρό σου.. Εγώ να σου πω είμαι 14 εβδομάδων τώρα κ όταν κατουριεμαι ή μέχρι να πάω τουαλέτα το πρωί δεν μπορώ να ξαπλώσω ανάσκελα, θέλω λίγο τα πόδια μου ανασηκωμένα αλλά κ το βράδυ κάποιες φορές είναι σαν να μην αντέχει το σώμα μου τεντωμένο αλλά μιλάμε για μικρό πόνο όχι έντονο.. Ελπίζω να βοήθησα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..!!!! Και εμείς χθές πήγαμε στο ραντεβού μας. Όλα είναι καλά Δόξα το Θεό. 190γρ και εμάς. Ο τράχηλος μου κλειστός όπως πρέπει και κανονίζουμε για β' επιπέδου 💗🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Μπράβο κοριτσάκι μου καλό!!!! Όλα θα πάνε τέλεια λοιπόν!!!! Βουρ για β' επιπέδου!!!! Έκλεισες ραντεβού;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Louna είπε:

Καλημέρα μανούλες 🥰🌺 Ξέρετε κάποια που να έγινε μανούλα πρόσφατα; Ξέρω πως είναι νωρίς ακόμα, αλλά αναρωτιέμαι πως είναι η κατάσταση στα μαιευτήρια (στα ιδιωτικά) ως προς το επισκεπτήριο, τώρα με το κορονοϊο. Οχι για να ερθει κοσμος, αλλα αν επιτρέπουν το σύζυγο σε ωρες εκτος του επισκεπτηρίου. Επισης θα ηθελα τη γνωμη μαμας για το rooming in στα μωράκια (που να εχει γεννήσει με καισαρική). Συγνωμη για το *σεντονι που εγραψα 🤷‍♀️🤪 Καλημερα μανούλες και παλι 💕💕💕 Χάιδεψτε κοιλίτσες,🌺 να φαμε κλωτσιτσες 😂🍓 και να κανετε ονειρα με τη μυρωδιά που θα εχουν 🥰🥰🥰 αχχχχχχχ ανυπομονω να τη κρατησω αγκαλια, τα πρωτα μας φιλια, τη πρωτη λεξη πως θα της πω🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️ Οποτε το σκεφτομαι κοριτσια κλαιω κυριολεκτικα απο τη χαρα μου❤️🌺 καλη δυναμη σε ολες, ολα θα πανε καλα μανούλες 💕🍓💕

Έλα μωρέεεεεεε..... πόσο τρελάθηκα με τις ευχές σου στο τελος!!!!!! 💗💗💗💗

 

Εγώ δεν έχω καθόλου εικόνα από ιδιωτικοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα στον γιατρό και δόξα το Θεό όλα πολύ καλά! Το μωράκι έχει μεγαλώσει, οι μετρήσεις βγήκαν καλές, ο τράχηλος και η μήτρα μια χαρά. 

Μου έγραψε εξετάσεις ,και μου είπε να πάρω συνολικά την αντιβίωση για 7 μέρες.Μου είπε πως δεν βλάπτει καθόλου το μωρό.

Επίσης το σιγουρεψαμε είναι μπέμπα!!!😄 💜💜💜💜💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

ααααχ βρε κοιτσακι μου καλο!!!! χαλαρωσε και ηρεμησε !ολα καλα με το μωρακι σου!!! προσπαθησε να εισαι κουλ και ψυχραιμη!μηπως ηταν και η συναντηση με το γιατρο ;;;και σου βγηκε η πιεση;;;

εαν δεν εργαζεσαι σημερα κανε τις δουλιτσες σου και ξαπλωσε βαλε και μουσικουλα και μην αγχωνεσαι για τιποτα!!!!💓

Γεια σου κοπέλα μου!! Πως είσαι?? 

Ψυχολογικο πιστεύω ήταν γιατί όλο το σ/κ έλεγα του άντρα μου "την προηγούμενη φορά που πήγαμε το μωρό μας δεν ήταν καλά λες να γίνει κάτι και τώρα?" σήμερα το πρωί που μέτρησα ξανά στο σπίτι είχα "επανέλθει" στο 10.6!! Απλά νομίζω δεν ήμουν ψυχολογικα έτοιμη παρόλο που το είχαμε αποφασίσει από καιρό ότι εκεί θα πάμε!! Πάντως οφείλω να το αναγνωρίσω στον γιατρό μας, με έκανε και έβαλα τα κλάματα!! Την ώρα που κάναμε τον υπέρηχο μας λέει "όλα καλά με το μωράκι μας δόξα τω θεώ!" δεν μπορείς να φανταστείς πόση συγκίνηση ένιωσα και πόσο μέσα από την καρδιά του το έλεγε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..!!!! Και εμείς χθές πήγαμε στο ραντεβού μας. Όλα είναι καλά Δόξα το Θεό. 190γρ και εμάς. Ο τράχηλος μου κλειστός όπως πρέπει και κανονίζουμε για β' επιπέδου 💗🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Κορίτσι μου θύμησε μου!! Ποσων εβδομάδων είσαι?? Γιατί εμείς στις 17+2 τα 200 γραμμάρια μου φάνηκαν πολλά!! (πρώτο παιδάκι μας, καταλαβαίνεις!!) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Riaa @Διόνη @Tvz κορίτσια μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον! Όλα καλά ευτυχώς! Μου πέρασε γρήγορα απλά κράτησε περισσότερο από άλλες φορές!Μπορεί να είναι κ το έντερο γιατί ακόμα δεν τρώω κανονικά κ προσπαθώ να αυξήσω τα λαχανικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Μπράβο κοριτσάκι μου καλό!!!! Όλα θα πάνε τέλεια λοιπόν!!!! Βουρ για β' επιπέδου!!!! Έκλεισες ραντεβού;;;;

Όχι ακόμη. Μεταξύ 8-12 του μήνα θα την κάνω 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσι μου θύμησε μου!! Ποσων εβδομάδων είσαι?? Γιατί εμείς στις 17+2 τα 200 γραμμάρια μου φάνηκαν πολλά!! (πρώτο παιδάκι μας, καταλαβαίνεις!!) 

Γιατί σας φάνηκαν πολλά καλέ; Φυσιολογικό είναι!!! Είμαι 17+1 σήμερα. Χθές 17 ακριβώς. Αλλά οι μετρήσεις έβγαιναν 17+3 μέχρι και 17+6. Μη δίνεις τόση βάση ούτε στις μέρες ούτε στα 10-20 γραμμάρια. Όλα αυτά είναι μεταβλητά. Άλλες φορές θα σας παίρνει πολύ βάρος άλλες φορές λιγότερο. Όλα αυτά είναι στο περίπου άλλωστε. Ακόμη και οι εβδομάδες που διανύουμε 😉💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Γιατί σας φάνηκαν πολλά καλέ; Φυσιολογικό είναι!!! Είμαι 17+1 σήμερα. Χθές 17 ακριβώς. Αλλά οι μετρήσεις έβγαιναν 17+3 μέχρι και 17+6. Μη δίνεις τόση βάση ούτε στις μέρες ούτε στα 10-20 γραμμάρια. Όλα αυτά είναι μεταβλητά. Άλλες φορές θα σας παίρνει πολύ βάρος άλλες φορές λιγότερο. Όλα αυτά είναι στο περίπου άλλωστε. Ακόμη και οι εβδομάδες που διανύουμε 😉💗

Αχχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!! Η αλήθεια είναι ότι έτσι όπως τη βλέπαμε στον υπέρηχο μας λέει ο γιατρός να τα μπουτακια της λέω ααα γιατρέ μπουταρου τη βλέπω ζωή να'χει και λέει είναι 200 γραμμάρια οπότε από τον τρόπο του δεν κατάλαβα αν είναι πολλά ή λίγα!! Για τις μετρήσεις στην αυχενικη και εμένα το ίδιο έλεγε πχ την έκανα στις 12+2 και είχα μετρήσεις 12+5 ή και μια 13+2 αλλά εφόσον και ο γυναικολόγος μου και ο γιατρός που μου την έκανε συμφώνησαν στο ότι η ανάπτυξη του ταιριάζει με τις εβδομάδες του δεν έψαξα κάτι παραπάνω να αγχωθω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2021 at 4:35 ΜΜ, ο/η Theodora12 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου, λόγο δουλειάς είχα μέρες να μπω αλλά έκατσα τώρα και διάβασα τα τελευταία νέα μας :) Eίδα ότι έχουμε και καινούρια κορίτσια... Καλώς ήρθατε και με το καλό και σε εσάς❤️ Εγώ είμαι πολύ κρυολογημένη εδώ και 3 μέρες αλλά το παλεύω.... Να ρωτήσω και κάτι όσες κάνατε αναλύσεις τελευταία πως είναι ο αιματοκρίτης σας γιατί εμένα έπεσε μέσα σε 1,5 μήνα από 39,3 στο 32,7 επίσης και η αιμοσφαιρίνη μου, τρόμαξα κάπως αλλά ο γιατρός μου το βρίσκει μια χαρά, έπεσε και εσάς  απότομα; Είμαι 15W

Καλησπέρα κορίτσι μου μην αγχώνεσαι, πέφτει στην εγκυμοσύνη γιατί τα μωράκια μας χρειάζονται αίμα για να αναπτυχθούν! Εγώ φαντάσου επειδή έχω αναιμία και ήμουν και πέρσι έγκυος, έπαιρνα εδώ κι 1μιση χρόνο κάθε μέρα χάπι και είχα καταφέρει και έφτασα το σίδηρό μου 38(πρώτη φορά στη ζωή μου έβλεπα τέτοιο νούμερο στις εξετάσεις μου😆😄)..με το που έμεινα έγκυος όμως έπεσε κατευθείαν στο 36 και μετά στο 33 οπότε ξεκίνησα πάλι σίδηρο..είναι φυσιολογικό μην αγχώνεσαι! Φαντάσου εγώ έχω αναιμία πάντα και πάλι ο γυναικολόγος μου δεν αγχώθηκε(είναι και χαλαρός γενικά), απλά μου έδωσε σίδηρο. Όλα καλά είναι και τώρα με το σίδηρο που σου έδωσε θα φτιάξει πάλι ή έστω δε θα πέφτει πολύ τώρα😊 Τρώγε και το κρεατάκι σου και μια χαρά θα είσαι(εγώ δυστυχώς δεν είμαι και πολύ του κρέατος χαχα)

Αα και η αιμοσφαιρίνη εμένα κάτω από το όριο εννοείται, κι αυτή πέφτει πάντα στην εγκυμοσύνη!! Αιματοκρίτης κι αιμοσφαιρίνη είναι τα δύο που πέφτουν. Και τα λευκά αιμοσφαίρια νομίζω αργότερα ανεβαίνουν αν θυμάμαι καλά! Εμένα είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη μου οπότε δεν αγχώνομαι, την πρώτη φορά κι εγώ ήμουν πιο αγχωμένη με τις εξετάσεις😁 Αυτό που με παραξένεψε τώρα λίγο είναι που ήταν και τα ερυθρά αιμοσφαίρια κάτω από το όριο, αλλά νομίζω και την προηγούμενη φορά ήταν έτσι! Και ο γιατρός δε μου είπε τίποτα μου έδωσε απλά σίδηρο οπότε οκ θα’ναι!

Πώς πάει γενικά η εγκυμοσύνη σου; 💗🌸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Κορίτσι μου θύμησε μου!! Ποσων εβδομάδων είσαι?? Γιατί εμείς στις 17+2 τα 200 γραμμάρια μου φάνηκαν πολλά!! (πρώτο παιδάκι μας, καταλαβαίνεις!!) 

Μια χαρά είναι! Εγώ 16+9 που είχα πάει ήταν 185 γραμμάρια και μου είχε πει είναι φυσιολογικό! Το φυσιολογικό τους είναι!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!...Με έχει πιάσει ξαφνικός πόνος στην κοιλιά και ανακουφιζομαι μόνο αν ξαπλώσω κ έχω τα πόδια ορθή γωνία...πείτε μου αν είναι φυσιολογικό πριν αρχίσω τα τηλέφωνα στον γιατρό..είμαι 12 και 3

Καλησπέρα κορίτσι μου δε ξέρω τι μπορεί να είναι πώς είσαι τώρα;;

Πήρες το γιατρό σου;

Μπορεί να είναι και φυσιολογικό, 3 μωράκια μεγαλώνουν εκεί μέσα!!💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια..!!!! Και εμείς χθές πήγαμε στο ραντεβού μας. Όλα είναι καλά Δόξα το Θεό. 190γρ και εμάς. Ο τράχηλος μου κλειστός όπως πρέπει και κανονίζουμε για β' επιπέδου 💗🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Μπράβο κορίτσι μου! Τέλεια!! 🙏💗 Πότε θα κάνετε τη β’ επιπέδου με το καλό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πήγα στον γιατρό και δόξα το Θεό όλα πολύ καλά! Το μωράκι έχει μεγαλώσει, οι μετρήσεις βγήκαν καλές, ο τράχηλος και η μήτρα μια χαρά. 

Μου έγραψε εξετάσεις ,και μου είπε να πάρω συνολικά την αντιβίωση για 7 μέρες.Μου είπε πως δεν βλάπτει καθόλου το μωρό.

Επίσης το σιγουρεψαμε είναι μπέμπα!!!😄 💜💜💜💜💜

Τέλεια νέααα με το καλό!!! 💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Louna είπε:

Καλημέρα μανούλες 🥰🌺 Ξέρετε κάποια που να έγινε μανούλα πρόσφατα; Ξέρω πως είναι νωρίς ακόμα, αλλά αναρωτιέμαι πως είναι η κατάσταση στα μαιευτήρια (στα ιδιωτικά) ως προς το επισκεπτήριο, τώρα με το κορονοϊο. Οχι για να ερθει κοσμος, αλλα αν επιτρέπουν το σύζυγο σε ωρες εκτος του επισκεπτηρίου. Επισης θα ηθελα τη γνωμη μαμας για το rooming in στα μωράκια (που να εχει γεννήσει με καισαρική). Συγνωμη για το *σεντονι που εγραψα 🤷‍♀️🤪 Καλημερα μανούλες και παλι 💕💕💕 Χάιδεψτε κοιλίτσες,🌺 να φαμε κλωτσιτσες 😂🍓 και να κανετε ονειρα με τη μυρωδιά που θα εχουν 🥰🥰🥰 αχχχχχχχ ανυπομονω να τη κρατησω αγκαλια, τα πρωτα μας φιλια, τη πρωτη λεξη πως θα της πω🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️ Οποτε το σκεφτομαι κοριτσια κλαιω κυριολεκτικα απο τη χαρα μου❤️🌺 καλη δυναμη σε ολες, ολα θα πανε καλα μανούλες 💕🍓💕

Άχου μωρέεε, με συγκίνησες..θα γίνεις πολύ γλυκιά μανούλα!!🥰😊💗💗💞

Λοιπόν..θα σου πω εγώ που γέννησα πέρσι(σεπτέμβριο του ‘20), και μια φίλη μου γέννησε κι αυτή πέρσι λίγο νωρίτερα από μένα(μάιο του ‘20) και φέτος τέλη Ιουνίου του ‘21 το δεύτερο..η κατάσταση ήταν ίδια και πέρσι και φέτος, τουλάχιστον στο Ρέα που ήμασταν εμείς. Επιτρεπόταν ένας συνοδός, ο οποίος μπορούσε να μπαινοβγαίνει όποτε θέλει. Αν είσαι μόνη σου στο δωμάτιο μπορεί να μείνει και μέσα, αλλιώς πρέπει να φύγει κάποια στιγμή το βράδυ. Δεν υπάρχουν ώρες επισκεπτηρίου πάντως, μπορεί να μπαινοβγαίνει όποτε θέλει, αυτό είναι το καλό. Οι υπόλοιποι επισκέπτες, μπορούν να έρθουν κάτω στην καφετέρια και να κατέβεις εσύ να τους δεις!

Όσο για το rooming in, εγώ είχα ζητήσει rooming in, γέννησα φυσιολογικά βέβαια, αλλά δεν είχαν δωμάτιο και με έβαλαν σε μη rooming in δωμάτιο. Επειδή ήταν βράδυ φαντάσου 10 η ώρα που πήγα στο δωμάτιο δεν είπα κάτι, ούτως ή άλλως μου έφεραν το μωρό στις 11, το πήραν στη 1 και μετά μου το ξαναέφεραν στις 5. Το άφησαν μέχρι τις 8-9 νομίζω που το πήραν να το δει ο παιδίατρος και το ξαναέφεραν ή 10 ή 11-12. Θήλαζα αποκλειστικά από την αρχή. Τους είπα μετά ότι είχα ζητήσει rooming in, οπότε μου το άφησαν μόνιμα δίπλα. Όποτε ήθελα όμως, τις φώναζα και το έπαιρναν! Όταν ήθελα να κατέβω κάτω πχ..Γενικά αυτό που κατάλαβα είναι ότι και με rooming in όποτε θέλεις να το δώσεις μέσα το δίνεις, και αν δεν έχεις rooming in στο φέρνουν συνέχεια και είναι σαν rooming in. Το παίρνουν και στις δύο περιπτώσεις σίγουρα όταν είναι να το αλλάξουν και να το δει ο παιδίατρος. Κατά τα άλλα είναι πολύ ελαστικά!

Σε ποιο μαιευτήριο θα γεννήσεις εσύ με το καλό; 😊🌸

(σορρυ για το κατεβατό🤪)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! Πια μπορώ να πω ότι έχω καταλάβει το μωράκι μου ποτέ με κλωτσαει και πότε κουνιέται! Είχα αρχίσει εδώ και κανένα δεκαήμερο να καταλαβαίνω ότι κάτι συμβαίνει αλλά τώρα μπορώ να το καταλάβω με βεβαιότητα! Είναι μαγικό συναίσθημα να το νιώθεις να κάνει τις κινήσεις του και απίστευτα συγκινητικό! Με το καλό όσα κορίτσια δεν το έχουν νιώσει ακόμα να το νιώσουν! 20&3 σήμερα και ποια η κοιλιά είναι ολοστρόγγυλη🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Μια χαρά είναι! Εγώ 16+9 που είχα πάει ήταν 185 γραμμάρια και μου είχε πει είναι φυσιολογικό! Το φυσιολογικό τους είναι!❤️

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! ❤️❤️❤️ Απλά εντάξει ο γιατρός ξέρει!! Μας το είπε εντελώς φυσιολογικά δεν μας διευκρίνισε δηλαδή αν είναι πολλά λίγα ή φυσιολογικα και εμείς από τη χαρά μας ότι είναι μπέμπα παραλειψαμε να ρωτήσουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maira29 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! ❤️❤️❤️ Απλά εντάξει ο γιατρός ξέρει!! Μας το είπε εντελώς φυσιολογικά δεν μας διευκρίνισε δηλαδή αν είναι πολλά λίγα ή φυσιολογικα και εμείς από τη χαρά μας ότι είναι μπέμπα παραλειψαμε να ρωτήσουμε!! 

Καλα και μεις επειδή είναι το πρώτο πολλές φορές ξεχναω τι θέλω να ρωτήσω! Με το που μου βάζει τον υπέρηχο και βλέπω το μωράκι αποσυντονιζομαι😁. Όλες τα ίδια παθαίνουμε τελικά🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...