Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! 

Καλή Κυριακή να έχουμε!

Πολύ ωραία ιδέα να γίνει αυτή η λίστα με τα πράγματα που θα χρειαστούμε! Μακάρι να γίνει, θα βολεψει πάρα πολύ! ειδικά για εμάς που γινόμαστε πρώτη φορά μαμαδες.

Εμείς από πράγματα προς το παρόν δεν θα αγοράσουμε τίποτα γιατί έχουμε τα πάντα από την αδερφή μου που έγινε μαμά πριν τρία χρόνια. Έκανε κοριτσάκι, άρα αν τελικά και το δικά μας είναι κοριτσάκι έχουμε εκτός από τα πράγματα, και ένα σωρό ρουχαλακια, τα οποία κάποια είναι και τελείως αφορετα. Έχουμε και 2 καθισματακια αμαξιού που κάνει για νεογέννητο. Βέβαια δεν ξέρω μέχρι πόσο μηνών κανει.Θα πρέπει να τα  κοιτάξουμε αυτά αργότερα.

Από ονόματα αν είναι κοριτσάκι τελικά θα την πούμε Ιόλη ενώ αν αλλάξει η πρόγνωση και είναι αγοράκι Κωνσταντίνος.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Καλή Κυριακή να έχουμε!

Πολύ ωραία ιδέα να γίνει αυτή η λίστα με τα πράγματα που θα χρειαστούμε! Μακάρι να γίνει, θα βολεψει πάρα πολύ! ειδικά για εμάς που γινόμαστε πρώτη φορά μαμαδες.

Εμείς από πράγματα προς το παρόν δεν θα αγοράσουμε τίποτα γιατί έχουμε τα πάντα από την αδερφή μου που έγινε μαμά πριν τρία χρόνια. Έκανε κοριτσάκι, άρα αν τελικά και το δικά μας είναι κοριτσάκι έχουμε εκτός από τα πράγματα, και ένα σωρό ρουχαλακια, τα οποία κάποια είναι και τελείως αφορετα. Έχουμε και 2 καθισματακια αμαξιού που κάνει για νεογέννητο. Βέβαια δεν ξέρω μέχρι πόσο μηνών κανει.Θα πρέπει να τα  κοιτάξουμε αυτά αργότερα.

Από ονόματα αν είναι κοριτσάκι τελικά θα την πούμε Ιόλη ενώ αν αλλάξει η πρόγνωση και είναι αγοράκι Κωνσταντίνος.

 

Αφού έχετε από την αδερφή σου δεν το συζητώ να τ πάρετε! Κ μένα αν μ δώσουν πχ τα παίρνω δν έχω θέμα άσε που είναι κρίμα να πετιούνται ☺️
 

το Ιόλη πολύ ωραίο δν ξέρω καμία Ιόλη θα είναι η πρώτη με αυτό το όνομα με το καλό όταν έρθει η ώρα 💜💜💜💜💜

 

θα φτιαχτεί η λίστα ναι οποία κοπέλα έχει χρόνο κ θέλει να καταγράψει όσα πούμε! 
 

κ για το μαιευτήριο/ νοσοκομείο θα σας βοηθήσει πολύ κ για το μωρό! 
 

καλη κυριακηηηη ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καταρχάς με το καλό τα μωράκια μας!! Είμαι και εγώ μέλλουσα μανούλα Μαρτίου με ΠΗΤ 19/3 και μόλις χθες μάθαμε ότι έχουμε κοριτσάκι!! Θα ήθελα όμως τα φώτα σας!! Ενώ η αυχενική μας ήταν πάρα πολύ καλή και ενώ μέχρι τώρα ήξερα ότι δεν έχω πίεση δύο φορές τώρα που έχω πάει στο γιατρό μου την έχει βρει ανεβασμένη!! Εχθές μάλιστα έλεγξε ξανά τα αποτελέσματα της αυχενικής και δεν είδε κάτι να τον ανησυχεί! Μου είπε λοιπόν ότι καλό θα ήταν να μετρήσω την πίεση σε ένα φαρμακείο και σήμερα το πρωί πήγα και διαπίστωσα ότι τελικά έχω πίεση!! Έχει τύχει σε καμία κάτι ανάλογο?? Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και συγνώμη για το σεντόνι!! 

Λοιπόν στη πρώτη εγκυμοσύνη μου κάθε φορά που πήγαινα σε γιατρό είχα ανεβασμενη πιεση.. Στις εξετάσεις μου όλες (αυχενική, β επιπέδου, ντοπλερ, όλες τις αιματολογικες και ούρων) δεν βρέθηκε ποτέ κανένα πρόβλημα. Είχα πάει και σε καρδιολόγο που επίσης δεν βρήκε κάτι.. Πήρα και πιεσόμετρο και μετρουσα την πίεση μου δύο φορές τη μέρα στο σπίτι επίσης δεν βρήκα κάτι ποτέ.  Αλλά κατάλαβα ότι αγχωνομουν όταν πήγαινα σε γιατρό, και προφανώς γι αυτό ανέβαινε η πίεση.. Στο μαιευτηριο μετά τη γέννα δε βρήκαν ποτέ πιεση, βέβαια δεν αγχώθηκα και καθόλου γιατί είχα γεννήσει πλέον... 

Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη παίρνω ήδη σαλοσπιρ προληπτικά, στο σπίτι δεν εχω βρει πίεση, στον γιατρό δεν την έχουμε μετρήσει ακόμα αλλά και πάλι αγχωνομαι οποτε τα ίδια θα έχουμε... 😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχ τα κοριτσάκια μας είναι συνομήλικα εμένα τώρα έγινε 2 ετών 31 Αυγούστου 💜💜💜💜💜  να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!

Θα σε βάλω 03/04 κ όταν ορίσετε ημερομηνία θα το αλλάξουμε έτσι ; Θα βάλω κοριτσάκι κ βλέπουμε πως θα πάει 💜🤰 έχεις ήδη μια καισαρική ; 

Ναι είναι συνομήλικα!! 😊 Βάλε κοριτσάκι και αλλαξει, το αλλάζουμε! Ναι έχω ήδη μια καισαρική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

@Monica 92 @Louna Καλησπέρα κορίτσια να σας πω πώς τα ξέρω εγώ, το αυγό είναι το καθισματάκι αυτοκινήτου που είναι για νεογέννητα δηλαδή 0+ και το πορτ μπεμπε είναι κάτι άλλο να σας βάλω και φωτο αυτό που έχω εγώ, το κάτω αριστερά είναι το αυγό και πάνω και αριστερά και δεξιά είναι το πορτ μπεμπε που έχει και τη βάση για να στέκεται στο σπίτι, και μπαίνει και στο καρότσι για τους πρώτους 6 μήνες💗

 

 

Καλημέρα κοριτσάκι!!!!!!! Αρχικά αυτό το σύστημα το 3-1 είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου, προσωπικά μας βόλεψε. Όσον αφορά τις ονομασίες, εγώ το αυγό το ξέρω και πορτ μπεμπέ, το εντελώς ξαπλωτο καλαθουνα (εμείς την χρησιμοποιούσαμε στην αρχή σαν κρεβάτι της μικρής, το βάζαμε ανάμεσα μας και κοιμόταν εκεί). Τώρα προσωπικά και το τονίζω, θεωρώ ότι το αυγό- Πορτ μπεμπέ δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την έννοια του καθίσματος αυτοκινήτου όπως το παρουσιάζουν οι εταιρείες, διότι δεν έχει την ασφάλεια που θα ήθελα εγώ για το νεογέννητο μου. Τα καθίσματα αυτοκινήτων έχουν άλλα συστήματα και τρόπο να δένονται και να ασφαλίζουν μέσα στο αυτοκίνητο. Φυσικά βολεύει δε θα πω το αντίθετο, αλλά για μένα σε ότι έχει να κάνει με την μεταφορά του μωρού στο αυτοκίνητο προεχει η ασφάλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα ωραία ερώτηση!

Εγώ έχω ήδη λίστα στο κινητό μου με τα αγορίστικα και κοριτσίστικα ονόματα που μου αρέσουν😬

Ιάσονα λένε τον ανιψιό μου😊 Αλλά εγώ από τα 3 προτιμώ το Άγγελος, είναι ένα από τα πιθανά που είχα κι εγώ αν έκανα αγοράκι! Επίσης μου άρεσε το Στέφανος, Αλέξανδρος και διάφορα άλλα.

Τώρα που μάλλον είναι κοριτσάκι, θα την πούμε μάλλον Δήμητρα-Ελισάβετ. Μου αρέσει πολύ το Βαλέρια, το Ελισάβετ, το Νεφέλη, το Λάουρα, το Εβελίνα, και άλλα. Πάντως αν έβγαζα το όνομα που θέλω, το πρώτο μου κορίτσι θα το έλεγα Βαλέρια. Δυστυχώς δε θα δώσω το όνομα που θέλω, γιατί η μαμά του άντρα μου έχει πεθάνει οπότε δεν το συζητάει καν να μην πάρει το όνομά της. Αλλά δέχεται να δώσω ένα δεύτερο όνομα που να μου αρέσει και να τη φωνάζω εγώ όπως θέλω. Οπότε με το Δήμητρα μου ταιριάζει πιο καλά το Ελισάβετ σαν δεύτερο. Οπότε θα είναι το Λιζάκι μου🥰🌸

Σαν γνώμη για τα δικά σου, μου αρέσει πιο πολύ το Άγγελος για αγοράκι, και Αριάδνη ή Νεφέλη για κοριτσάκι!💗

Αχ τι ωραια 🥰🧚🏼‍♂️ Τα μικρα μας νεραϊδακια 🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️🧚🏼‍♂️ Και εγω Μπέμπα περιμένω, είναι το πρώτο μας🌺🌺🌺 Ωραια ονομα ειναι και το Αγαπη για κοριτσακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasiliki14 είπε:

Λοιπόν στη πρώτη εγκυμοσύνη μου κάθε φορά που πήγαινα σε γιατρό είχα ανεβασμενη πιεση.. Στις εξετάσεις μου όλες (αυχενική, β επιπέδου, ντοπλερ, όλες τις αιματολογικες και ούρων) δεν βρέθηκε ποτέ κανένα πρόβλημα. Είχα πάει και σε καρδιολόγο που επίσης δεν βρήκε κάτι.. Πήρα και πιεσόμετρο και μετρουσα την πίεση μου δύο φορές τη μέρα στο σπίτι επίσης δεν βρήκα κάτι ποτέ.  Αλλά κατάλαβα ότι αγχωνομουν όταν πήγαινα σε γιατρό, και προφανώς γι αυτό ανέβαινε η πίεση.. Στο μαιευτηριο μετά τη γέννα δε βρήκαν ποτέ πιεση, βέβαια δεν αγχώθηκα και καθόλου γιατί είχα γεννήσει πλέον... 

Τώρα σ αυτή την εγκυμοσύνη παίρνω ήδη σαλοσπιρ προληπτικά, στο σπίτι δεν εχω βρει πίεση, στον γιατρό δεν την έχουμε μετρήσει ακόμα αλλά και πάλι αγχωνομαι οποτε τα ίδια θα έχουμε... 😜 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση σου!! Αχχ αυτό το άγχος στο γιατρό πραγματικά δεν ελέγχεται!! Την προηγούμενη φορά που πήγα και μου τη βρήκε ανεβασμένη (στο 14.5 πάλι) με μέτρησε πριν κάνουμε τον υπέρηχο!! Ωστόσο επειδή έλειπε σε άδεια όταν έκανα την αυχενική μου είχα ζητήσει να του τη στείλουν σε mail οπότε κάτι να βεβαιωθούμε ότι όλα είναι καλά κάτι να δούμε και το μωράκι στον υπέρηχο κάτι το ότι είχα και λίγο άγχος γενικότερα μάλλον ανέβηκε γιατί η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβε και ο γιατρός και με ξανά μέτρησε μετά τον υπέρηχο που έδειχνε να αρχίζει να πέφτει (γύρω στο 13 κατι αν θυμάμαι καλά!!) Αλλά όπως λες και εμένα οι εξετάσεις μια χαρά και καρδιογραφημα που είχα κάνει πριν 6 μήνες πάλι μια χαρά!! Πιεσόμετρο έχουμε και εμείς στο σπίτι αλλά επειδή είναι καρπού και χθες στο φαρμακείο μου είπαν ότι δεν είναι αξιόπιστο τώρα θα το αλλάξουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/10/2021 at 12:24 ΠΜ, ο/η Nantinaki είπε:

@Αναστασία31 κοπέλα μου έκανες την λήψη τροφοβλάστης; Σε έχω στο μυαλό μου. Πήγανε όλα καλά; Ελπίζω γρήγορα να έχεις τα αποτελέσματα σου και να είναι υγιέστατο το μωράκι σου. Ο γιατρός οφείλει να είναι δίπλα σου όχι να σε απογοητεύει😡.

Οπότε θέλεις γράψε μας τα νέα σου❤️❤️❤️

Έκανα ναι, τη Παρασκευή. Θα αλλάξω γιατρό οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα. Αύριο θα χω τα πρώτα αποτελέσματα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον 😍❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Έκανα ναι, τη Παρασκευή. Θα αλλάξω γιατρό οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα. Αύριο θα χω τα πρώτα αποτελέσματα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον 😍❤️

Όλες νομίζω εσένα έχουμε στο μυαλό μας. Εύχομαι αύριο να είμαστε εδώ και να χαιρόμαστε με τα αποτελέσματα σου. !!!!! Και να μιλάμε σε λιγουε μήνες για τα υπέροχα μπουμπούκια μας. Ολόψυχα όλες μου οι ευχές μαζί σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Monica 92 είπε:

Όλες νομίζω εσένα έχουμε στο μυαλό μας. Εύχομαι αύριο να είμαστε εδώ και να χαιρόμαστε με τα αποτελέσματα σου. !!!!! Και να μιλάμε σε λιγουε μήνες για τα υπέροχα μπουμπούκια μας. Ολόψυχα όλες μου οι ευχές μαζί σου💗

Πόσο πολύ σας ευχαριστώ αλήθεια. Δε ξέρω πώς αντέχω μέχρι αύριο αλλά που θα πάει μισή μέρα έμεινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πόσο πολύ σας ευχαριστώ αλήθεια. Δε ξέρω πώς αντέχω μέχρι αύριο αλλά που θα πάει μισή μέρα έμεινε. 

Μισή μέρα ακριβώς. !!!!!! Η Παναγιά να είναι μαζί μας. 🙏🏻🙏🏻💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέραα ωραία ερώτηση!

Εγώ έχω ήδη λίστα στο κινητό μου με τα αγορίστικα και κοριτσίστικα ονόματα που μου αρέσουν😬

Ιάσονα λένε τον ανιψιό μου😊 Αλλά εγώ από τα 3 προτιμώ το Άγγελος, είναι ένα από τα πιθανά που είχα κι εγώ αν έκανα αγοράκι! Επίσης μου άρεσε το Στέφανος, Αλέξανδρος και διάφορα άλλα.

Τώρα που μάλλον είναι κοριτσάκι, θα την πούμε μάλλον Δήμητρα-Ελισάβετ. Μου αρέσει πολύ το Βαλέρια, το Ελισάβετ, το Νεφέλη, το Λάουρα, το Εβελίνα, και άλλα. Πάντως αν έβγαζα το όνομα που θέλω, το πρώτο μου κορίτσι θα το έλεγα Βαλέρια. Δυστυχώς δε θα δώσω το όνομα που θέλω, γιατί η μαμά του άντρα μου έχει πεθάνει οπότε δεν το συζητάει καν να μην πάρει το όνομά της. Αλλά δέχεται να δώσω ένα δεύτερο όνομα που να μου αρέσει και να τη φωνάζω εγώ όπως θέλω. Οπότε με το Δήμητρα μου ταιριάζει πιο καλά το Ελισάβετ σαν δεύτερο. Οπότε θα είναι το Λιζάκι μου🥰🌸

Σαν γνώμη για τα δικά σου, μου αρέσει πιο πολύ το Άγγελος για αγοράκι, και Αριάδνη ή Νεφέλη για κοριτσάκι!💗

Εμενα το αγοράκι μ είναι 2 μιση χρονων τον έχουμε βγάλει Αλεξανδρο και μας είπαν στην αυχενικη κοριτσάκι ελπίζω να μην αλλάξει μας το ειπε με πολυ σιγουριά ο γιατρός και θα τη βγαλουμε Μαρια-Λουκια και θα τη φωνάζουμε Μαριλια...Μαρια λένε τη μαμά μ και Λουκια μισ κυρια που την έχω σα δεύτερη μαμα μ δεν μπόρεσε να κανει ποτε παιδάκια και την αγαπώ πολύ...Κοριτσια επίσης δεν μπορώ να αλλάξω το ονομα μ και με βγάζει σαν όνομα χρήστη...Γλυκερια με λένε αλλα δεν μπορώ να το βάλω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Έκανα ναι, τη Παρασκευή. Θα αλλάξω γιατρό οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα. Αύριο θα χω τα πρώτα αποτελέσματα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον 😍❤️

Εύχομαι να είναι πολύ ευχάριστα τα αποτελέσματα σου!!!🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι!!!!!!! Αρχικά αυτό το σύστημα το 3-1 είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου, προσωπικά μας βόλεψε. Όσον αφορά τις ονομασίες, εγώ το αυγό το ξέρω και πορτ μπεμπέ, το εντελώς ξαπλωτο καλαθουνα (εμείς την χρησιμοποιούσαμε στην αρχή σαν κρεβάτι της μικρής, το βάζαμε ανάμεσα μας και κοιμόταν εκεί). Τώρα προσωπικά και το τονίζω, θεωρώ ότι το αυγό- Πορτ μπεμπέ δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με την έννοια του καθίσματος αυτοκινήτου όπως το παρουσιάζουν οι εταιρείες, διότι δεν έχει την ασφάλεια που θα ήθελα εγώ για το νεογέννητο μου. Τα καθίσματα αυτοκινήτων έχουν άλλα συστήματα και τρόπο να δένονται και να ασφαλίζουν μέσα στο αυτοκίνητο. Φυσικά βολεύει δε θα πω το αντίθετο, αλλά για μένα σε ότι έχει να κάνει με την μεταφορά του μωρού στο αυτοκίνητο προεχει η ασφάλεια.

Καλησπέρα κορίτσι μου καλή Κυριακή!! 🌸💞 Πώς είσαι σήμερα; Ακόμη στο κρεβάτι είσαι;

Κι εμάς μας έχει βολέψει πάρα πολύ το 3 σε 1!!

Δε ξέρω αν διάβασες πιο κάτω αλλά και για μένα προέχει η ασφάλεια λόγω και ενός τροχαίου που είχα πέρσι είναι ιδιαίτερα λεπτό αυτό το θέμα για μένα. Και προσωπικά θεωρώ το καθισματάκι από νεογέννητο ασφαλές, γενικά τα καθισματάκια που κοιτάνε προς τα πίσω είναι τα ασφαλέστερα, γι’αυτό προσπαθώ να κρατήσω τον μικρό μου όσο περισσότερο μπορώ εκεί!

Τώρα πορτ μπεμπέ εγώ ξέρω την καλαθούνα, το έψαξα και λίγο στο ιντερνετ και έτσι το δείχνει σου βάζω φωτό, δε ξέρω τώρα, μπορεί κάποιοι να το λένε έτσι κάποιοι αλλιώς, αλλά δεν έχει και πολύ σημασία πώς το λέμε😄αλλά ότι σε λίγο θα έχουμε τα μωράκια μας εκεί μέσα!💗

 

A2F9BF7A-067D-45DD-9C31-DCA2609932D8.png

E2C21D31-6CEF-4EEC-81D4-9029CEB793A8.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Εμενα το αγοράκι μ είναι 2 μιση χρονων τον έχουμε βγάλει Αλεξανδρο και μας είπαν στην αυχενικη κοριτσάκι ελπίζω να μην αλλάξει μας το ειπε με πολυ σιγουριά ο γιατρός και θα τη βγαλουμε Μαρια-Λουκια και θα τη φωνάζουμε Μαριλια...Μαρια λένε τη μαμά μ και Λουκια μισ κυρια που την έχω σα δεύτερη μαμα μ δεν μπόρεσε να κανει ποτε παιδάκια και την αγαπώ πολύ...Κοριτσια επίσης δεν μπορώ να αλλάξω το ονομα μ και με βγάζει σαν όνομα χρήστη...Γλυκερια με λένε αλλα δεν μπορώ να το βάλω...

Τέλεια💗💗 Να σου ζήσει😍

Ελπίζω να μην αλλάξει το φύλο για καμία από τις 2 μας🥰

Υπέροχο όνομα το Μαρίλια ❤️❤️❤️ Και πολύ ωραίο που θα βγάλεις 2 αγαπημένα σου πρόσωπα🌸

Εμένα με λένε Αθηνά, χάρηκα!!💕 Δε ξέρω πώς αλλάζει το όνομα δυστυχώς, ίσως αν δοκίμαζες να μπεις από υπολογιστή;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Έκανα ναι, τη Παρασκευή. Θα αλλάξω γιατρό οποίο κ αν είναι το αποτέλεσμα. Αύριο θα χω τα πρώτα αποτελέσματα. Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον 😍❤️

Κορίτσι μου σε σκεφτόμαστε όλες!!! Περιμένουμε τα νέα σου αύριο, εγώ προσωπικά είμαι αισιόδοξη!!!💗💞💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Το Εβελινα υπάρχει σαν όνομα?? Θέλω να πω ξέρω μια κοπέλα που το έκανε Εβελινα από το Ευαγγελία!! 

Δεν το έχω ψάξει να σου πω την αλήθεια και δε ξέρω από πού βγαίνει!! Αλλά ούτως ή άλλως δε νομίζω ότι θα κάνω τόσα παιδιά ώστε να φτάσω να βγάλω κι αυτό το όνομα😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Maira29 είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κοπέλα μου!! Με το καλό και το δικό σου μωράκι και σε όλες τις κοπέλες!! Να χαίρεσαι και το μεγαλύτερο παιδάκι σου και εσύ και όσες έχετε κι άλλο παιδάκι!!! Να σου πω!! Μέχρι τον περασμένο μήνα είχα και εγώ περίπου το ίδιο θέμα! Μια φορά μάλιστα λιποθυμησα με τη μεγάλη να είναι στο 8 και τη μικρή στο 4.5!! Τώρα δύο φορές στο γιατρό και μια στο φαρμακείο μου έχει φτάσει στο 14.5!! Διαβασα (δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο σχετίζεται) ότι από 14 και πάνω ανεβαίνουν οι πιθανότητες για προεκλαμψια όμως ο γιατρός μου όταν είδε τα αποτελέσματα της αυχενικής δεν μου ανέφερε κάτι τέτοιο απλά μου εξήγησε πως από την αιματολογική υπολογίζονται οι πιθανότητες για σύνδρομα και προεκλαμψια! (Ενδεχομένως για αυτό να ξανά τσέκαρε την αυχενική μου. Την κάναμε αρχές Σεπτεμβρίου) 

Ευχαριστώ πολύ❤️❤️

Κι εμένα έτσι, τώρα στην εγκυμοσύνη έχω 9 με 5 ή 8 με 4 αρκετά συχνά. Το μαξιμουμ που έχω όποτε την έχω μετρήσει είναι 10 με 6. Πριν μια εβδομάδα στην ενδοκρινολόγο ήταν τόσο πάλι, 9 η μεγάλη και 5 η μικρή. Αλλά εγώ έχω πάντα υπόταση από μικρή(ίσως και λόγω αναιμίας), οπότε κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης έχω ακόμη παραπάνω. Πέρσι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου ανακαλύψαμε κι όλας στη καμπύλη ζαχάρου ότι έχω υπογλυκαιμία(δηλαδή μου έπεφτε πάρα πολύ το ζάχαρο), το αντίθετο του διαβήτη δηλαδή, που μου δημιουργούσε ζαλάδες, οπότε μπορεί η χαμηλή πίεση στο τέλος της εγκυμοσύνης να οφείλονταν και εκεί!

Σε σένα απ’ό,τι είδα ίσως είναι και λόγω του στρες που σου ανεβαίνει, οπότε παρακολουθήστε το, μπορεί να μην είναι και κάτι. Βέβαια στο γιατρό καταλαβαίνω το στρες, αλλά στο φαρμακείο είχες στρες; Τώρα που θα πάρεις κι εσύ πιεσόμετρο θα έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα. Πιστεύω όλα καλά είναι! Και η αυχενική σου ήταν καλή ούτως ή άλλως, αν είχε αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψία θα φαινόταν!! Όλα καλά είναι μην αγχώνεσαι😊💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Πόσο πολύ σας ευχαριστώ αλήθεια. Δε ξέρω πώς αντέχω μέχρι αύριο αλλά που θα πάει μισή μέρα έμεινε. 

Καλά αποτελέσματα Αναστασία! Να πάνε όλα καλά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!Γυρίσαμε από την αυχενική μας!Όλα πήγαν πολύ καλά!Οι μετρήσεις ήταν καλές και γενικά ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος! Οπότε συνεχίζουμε με αισιοδοξία!

Α και μας είπε μάλλον κοριτσάκια 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Γυρίσαμε από την αυχενική μας!Όλα πήγαν πολύ καλά!Οι μετρήσεις ήταν καλές και γενικά ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος! Οπότε συνεχίζουμε με αισιοδοξία!

Α και μας είπε μάλλον κοριτσάκια 😍😍😍

Αχουυυυ, τι ωραία νέα!!!! Τέλεια κορίτσι μου τέλεια!!!! 😍😍😍💞💞💞

Πώς νιώθετε; Ο άντρας σου; Πετάτε;; 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Γυρίσαμε από την αυχενική μας!Όλα πήγαν πολύ καλά!Οι μετρήσεις ήταν καλές και γενικά ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος! Οπότε συνεχίζουμε με αισιοδοξία!

Α και μας είπε μάλλον κοριτσάκια 😍😍😍

Υπέροχα νέα, μπράβο!! Την φάγατε τη Μπόμπα με τον Τανιμανιδη 😂

Κάπου διάβασα πως με φυσική σύλληψη η πιθανότητα για τρίδυμα είναι 1 στις 200.000.000. Σοκ! 

Πάντα με καλά αποτελέσματα Μαρία οι εξετάσεις σας.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Marakiii είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!Γυρίσαμε από την αυχενική μας!Όλα πήγαν πολύ καλά!Οι μετρήσεις ήταν καλές και γενικά ο γιατρός ήταν πολύ ευχαριστημένος! Οπότε συνεχίζουμε με αισιοδοξία!

Α και μας είπε μάλλον κοριτσάκια 😍😍😍

Με το καλό κοπέλα μου εύχομαι όλες οι εξετάσεις σου να είναι τελείες και με το καλό να έρθουν τα ζουζούνακια σας...τέλεια κοριτσάκια!!!όταν είναι στο ίδιο σάκο είναι ιδια;;;;💞💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγήκαν κορίτσια μου κ είναι φυσιολογικα για τα σύνδρομα. Επίσης είναι μπέμπης. Κοντεύω να τρελαθώ απ τη χαρά μου κ δε μπορώ να το πιστέψω σας ευχαριστώ τόσο πολύ για τις ευχές σας κ τη θετική ενέργεια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...