Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Princess28 είπε:

Καλημέρα αγάπη!! Ξέρω έχεις περάσει διάφορα εσύ..ελπίζω τώρα να’σαι καλύτερα!! Θυροειδή έπαθα κι εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη, μετά τη γέννα μου γύρισε σε υπερθυροειδή, και τώρα που ξανάμεινα έγκυος ευτυχώς δε μου έχει εμφανιστεί κάτι μέχρι στιγμής…επίσης στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα το αντίθετο από σένα με το ζάχαρο, δηλαδή είχα πάαρα πολύ χαμηλό ζάχαρο, είχα πάθει υπογλυκαιμία δηλαδή, και είχα πολλές ζαλάδες και απώλεια αισθήσεων, μέχρι που το ανακαλύψαμε στην καμπύλη ζαχάρου και μου έκοψαν τελείως τα γλυκά(γιατί μου είπε η ενδοκρινολόγος ότι φαίνεται σα να μην παίρνω καθόλου τη ζάχαρη εγώ, οπότε μπορεί να την παίρνει όλη το μωρό)..τώρα σε αυτή την εγκυμοσύνη φοβάμαι μην το ξαναπάθω, αλλά βλέπουμε..! Πώς είσαι εσύ τώρα; Με την περίδεση όλα καλά; Πονάς;

Τώρα για τον παιδικό, εγώ φοβόμουν λίγο γιατί είναι μικρός ακόμα, και θα προτιμούσα να μιλάει κανονικά όταν πάει για να μπορεί να μου λέει τι συμβαίνει στο σταθμό κλπ…επίσης τόσο μικρά έχω διαβάσει από ψυχολόγους ότι δε χρειάζεται να πηγαίνουν παιδικό, χρειάζονται τους γονείς τους περισσότερο..επίσης τώρα μου έχει δημιουργηθεί και ο άλλος φόβος, μήπως κολλήσει κορονοιό ή τπτ τέτοιο χτύπα ξυπλο και μου το φέρει, γιατί δεν έχω κάνει το εμβόλιο..αλλά βασικά αυτό που φοβάμαι είναι πώς θα του φέρονται, έχω ακούσει πάρα πολλά για τους παιδικούς, και πιστεύω πρέπει να’σαι τυχερός για να βρεις ένα καλό περιβάλλον…εσύ είσαι υπέρ δηλαδή; Λες να τον στείλω; Κι εγώ αυτό σκέφτομαι ότι θα έχω κι εγώ λίγο χρόνο να ξεκουράζομαι, κι αυτός θα περνάει καλύτερα και θα παίζει με τα άλλα παιδάκια..είναι και κοινωνικός γενικά και σκέφτομαι θα του αρέσει..έχω ακούσει και αυτό που λες ότι μαθαίνουν και πράγματα και παίρνουν και παράδειγμα από τα άλλα παιδάκια για πολλά πράγματα!!

Τώρα που μπήκα στη 16η άρχισα να ισιωνω. Μου πέφτει συχνά πυκνά η πίεση αλλά όλα τα άλλα έχουν υποχωρήσει. Με τη περίδεση ξάπλα. Δε μου έχει ξανατυχει και δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Δε με ενοχλεί κάτι πάντως. Είχα τις ίδιες σκέψεις με εσένα όταν πρωτοπήγε. Λέω τι θα τους κάνουν και πως θα μου το πει. Όμως σκέφτηκα ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ από όταν πηγαίναμε εμείς βρεφικό. Το σύστημα πλέον είναι τόσο αυστηρό. Άσε που δεν είναι μια μέσα στο σχολείο. Είναι αρκετές δασκάλες και φυσικά η διευθύντρια που επιβλέπει. Οπότε και μια να είναι "βλαμμένη" ας πούμε θα την δουν οι υπόλοιπες. Εγώ θυμάμαι όταν πρωτοπήγε, μια εβδομάδα μετά που ψιλομπηκε στο κλίμα, της έβγαλα μια μέρα τα παπουτσάκια πήρε τη τσάντα της έτρεξε στη δασκάλα της και δε κοίταξε πίσω ποτέ, ήταν 15 μηνών. Θα ξαταλαβεις αν το παιδί σου δε περνάει καλά. Με τους ψυχολόγους γενικά δε συμφωνώ σε όλα, και εμένα ήταν και είναι πολύ κοινωνική και την ωφέλησε. Για τον κορονοιο σε καταλαβαίνω, και εμάς τον 1.5 χρόνο του σχολείου εν μέσω πανδημίας τον περάσαμε, για το εμβόλιο δε θα σου πω την γνώμη μου, θα σου πω όμως ότι 3 γιατροί που με παρακολουθούν μου το συνέστησαν ανεπιφύλακτα και οπωσδήποτε και έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα να το κάνω. Ας αφήσουμε το ίντερνετ και ας ακούσουμε τους επιστήμονες, άλλωστε και για τις εγκυμοσύνες μας αυτούς δεν εμπιστευόμαστε; Ότι σου πει λοιπόν ο γιατρός σου που εμπιστεύεσαι. Το παιδί σου πάντως από το σχολείο μόνο ώφελος θα έχει. Θα το δεις να ανθίζει. Γιατί το παιδί δε χρειάζεται μόνο τους γονείς του. Χρειάζεται και το κοινωνικό σύνολο. Και οι ώρες δεν ειναι πολλές. Αυτά είχα να σου πω από προσωπική εμπειρία. Εσύ ξέρεις καλύτερα τι είναι σωστό για την οικογένεια σου.💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Ναι σε καταλαβαίνω! Το παθαίνω με το σίδηρο..Με το που το έπαιρνα έκανα εμετό κ δεν γινόταν απορρόφηση..το σταμάτησα τώρα 2 μέρες κ ειμαι άλλος άνθρωπος..θα πάω αύριο στον γιατρό και θα του πω να μ το αλλάξει!

Γιατί δεν δοκιμάζεις αντιεμετικα;...Έχω διαβάσει το πρόβλημα σου με τους εμετούς αλλα είναι πραγματικό πρόβλημα!Εμένα μου τα έγραψε να τα πάρω και τα έπαιρνα όσο πήγαινα δουλειά..ίσως σε βοηθήσουν..εγώ αυτά που έχω είναι μικρούλια και δεν έχουν γεύση ούτε καταλαβαίνεις ότι παίρνεις χάπι!

Είμαστε μια χαρά νομίζω!Την Δευτέρα έχουμε την αυχενική μας και βλέπουμε!βάζουμε τους στόχους μας ανά 2βδομαδο!

Επειδή όλες φαντάζομαι έχουμε το ίδιο θέμα με τον σίδηρο, θα σας προτείνω κάτι που παίρνω εγώ, που μου συνέστησε ο γιατρός μου φυσικά, για να το συζητήσετε με τους δικούς σας γιατρούς. Απλά να ξέρετε δεν συνταγογραφειται. Λέγεται sideral folico. Είναι ότι καλύτερο έχω πάρει στη ζωή μου και με φανταστική γεύση. Για ρωτήστε τους γιατρούς σας, μπας και σωθείτε 😅😅😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! 

Χαίρομαι που τα νέα σας είναι όλα καλά! 

Υπομονή στα κορίτσια που ταλαιπωρούνται τόσο έντονα με τα συμπτώματα.Πραγματικα όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω είστε ηρωίδες!

Εγώ έκανα σήμερα την αυχενική μου, βγηκε πολύ καλή! Προς τέλος της εβδομάδας θα έχουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές αλλά γενικά τον γιατρό τον είδα ικανοποιημένο από τα αποτελέσματα.Επισης σε δυο- τρεις εβδομάδες θα πάρουμε και το αποτέλεσμα της κυστικής ινωσης.

Μου έδωσε ποσοστό 70% να είναι κοριτσάκι! Πόση χαρά κορίτσια δεν περιγράφεται!! Σίγουρα το πρώτο που θέλω είναι να είναι γερό αλλά δε σας κρύβω πως μια προτίμηση για κοριτσάκι την είχα.❤️ Όλοι στον περίγυρο μου, μου έλεγαν αγόρι έχεις σίγουρα, έτσι είχα πειστεί κι εγώ😂 αλλά τελικά μάλλον για μπέμπα πάμε!

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια που έχουν εξετάσεις στη πορεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, και οποία θέλει φυσικά απαντάει! Σεξ κάνετε; 

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει για το πρώτο τρίμηνο κάθετα όχι.χωρις να έχω κάποια θέμα με την εγκυμοσύνη μου ( βέβαια έχω οπίσθια κλήση μήτρας)

Λογικά τώρα που θα μπω στον 4ο θα επιτρέψει.

Αλλά το χω απορία, αν εσείς συνεχίζετε κανονικά☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, και οποία θέλει φυσικά απαντάει! Σεξ κάνετε; 

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει για το πρώτο τρίμηνο κάθετα όχι.χωρις να έχω κάποια θέμα με την εγκυμοσύνη μου ( βέβαια έχω οπίσθια κλήση μήτρας)

Λογικά τώρα που θα μπω στον 4ο θα επιτρέψει.

Αλλά το χω απορία, αν εσείς συνεχίζετε κανονικά☺️

Γειαα,  Και εμένα δεν με άφηνε, έχω και εγώ οπίσθια κλήση μήτρας.... βεβαία από όσο ξέρω και από φίλες μου ο γιατρός μου το απαγορεύει σε όλες το 1ο τρίμηνο, μου το επέτρεψε πλέον  από την Παρασκευή που έκανα την αυχενική και τελείωσε ουσιαστικά και το 1ο τρίμηνο απλά δεν θέλει να τελειώνει ο συζυγος μέσα :) Το περίμενα και εγώ πως και πως γιατί και λόγο της προηγούμενης εγκυμοσύνης που παλινδρομισε και της απόξεσης το είχα στερηθεί πολύ φέτος... Θα ξεχνούσα πια πως γίνεται... 🤣 Γενικά μετά την αυχενική μου έδωσε μεγαλύτερη ελευθερία και για άσκηση, δουλειές, περπάτημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, και οποία θέλει φυσικά απαντάει! Σεξ κάνετε; 

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει για το πρώτο τρίμηνο κάθετα όχι.χωρις να έχω κάποια θέμα με την εγκυμοσύνη μου ( βέβαια έχω οπίσθια κλήση μήτρας)

Λογικά τώρα που θα μπω στον 4ο θα επιτρέψει.

Αλλά το χω απορία, αν εσείς συνεχίζετε κανονικά☺️

Εγώ πλέον μετά τη περίδεση είναι απαγορευτικό. Αλλά και πριν δεν κάναμε λόγω εμετών. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μετά το τρίμηνο κάναμε. Απλά όταν φούσκωσε η κοιλιά ο άντρας μου δεν μπορούσε😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

Χαίρομαι που τα νέα σας είναι όλα καλά! 

Υπομονή στα κορίτσια που ταλαιπωρούνται τόσο έντονα με τα συμπτώματα.Πραγματικα όπως είπε και μια κοπέλα παραπάνω είστε ηρωίδες!

Εγώ έκανα σήμερα την αυχενική μου, βγηκε πολύ καλή! Προς τέλος της εβδομάδας θα έχουμε και τα αποτελέσματα από τις αιματολογικές αλλά γενικά τον γιατρό τον είδα ικανοποιημένο από τα αποτελέσματα.Επισης σε δυο- τρεις εβδομάδες θα πάρουμε και το αποτέλεσμα της κυστικής ινωσης.

Μου έδωσε ποσοστό 70% να είναι κοριτσάκι! Πόση χαρά κορίτσια δεν περιγράφεται!! Σίγουρα το πρώτο που θέλω είναι να είναι γερό αλλά δε σας κρύβω πως μια προτίμηση για κοριτσάκι την είχα.❤️ Όλοι στον περίγυρο μου, μου έλεγαν αγόρι έχεις σίγουρα, έτσι είχα πειστεί κι εγώ😂 αλλά τελικά μάλλον για μπέμπα πάμε!

Καλά αποτελέσματα σε όλα τα κορίτσια που έχουν εξετάσεις στη πορεία!

χαχααα και εγώ μέσα μου έτρεφα την ελπίδα για κοριτσάκι και μόλις μου είπε πως μάλλον είναι κορίτσι πέταξα από χαρά αλλά ότι και να είναι να είναι γερά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μμου!! βγηκε η αιματολογικη της αυχενικης και το μωρακι μου ειναι μια χαρα...ομως στεναχωρηθηκα γιατι μου εδωσαν πιθανοτητες για προεκλαμψια 1/95... μου ειπε η κοπελα οτι δεν ειναι πολυ υψηλο ποσοστο για να φοβαμαι ειναι ομως οριακο.
με συμβουλευεσε για αγωγη και να μιλησω με τη γυναικολογο μου για τα περαιτερω.
κοριτσια μου ισως και να κανω λαθος αλλα νομιζω καποια αλλη κοπελα το ειχε αναφερει!αν σας εχει συμβει εχετε πληροφοριες;;;
πως το αντιμετωπιζετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Επειδή όλες φαντάζομαι έχουμε το ίδιο θέμα με τον σίδηρο, θα σας προτείνω κάτι που παίρνω εγώ, που μου συνέστησε ο γιατρός μου φυσικά, για να το συζητήσετε με τους δικούς σας γιατρούς. Απλά να ξέρετε δεν συνταγογραφειται. Λέγεται sideral folico. Είναι ότι καλύτερο έχω πάρει στη ζωή μου και με φανταστική γεύση. Για ρωτήστε τους γιατρούς σας, μπας και σωθείτε 😅😅😊😊

Κι εμένα με ανακατεύει ο σίδηρος πάντα είχα αυτό το θέμα..θα ρωτήσω γι’αυτό που λες σε ευχαριστούμε!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Riaa είπε:

Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, και οποία θέλει φυσικά απαντάει! Σεξ κάνετε; 

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει για το πρώτο τρίμηνο κάθετα όχι.χωρις να έχω κάποια θέμα με την εγκυμοσύνη μου ( βέβαια έχω οπίσθια κλήση μήτρας)

Λογικά τώρα που θα μπω στον 4ο θα επιτρέψει.

Αλλά το χω απορία, αν εσείς συνεχίζετε κανονικά☺️

Εμείς κάνουμε κανονικά από την αρχή, πολύ συχνά κι όλας, και τελειώνει και μέσα…δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός οπότε δεν αλλάξαμε κάτι…και στην πρώτη εγκυμοσύνη πάλι κάναμε από την αρχή κανονικά, απλά τον τελευταίο μήνα που είχε μεγαλώσει η κοιλιά δεν ήταν πολύ βολικό😬

Στο τέλος σε προτρέπουν κι όλας να κάνεις γιατί το σπέρμα έχει μια ουσία που βοηθάει στην έναρξη του τοκετού 😄
Φυσικά αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

Γειαα,  Και εμένα δεν με άφηνε, έχω και εγώ οπίσθια κλήση μήτρας.... βεβαία από όσο ξέρω και από φίλες μου ο γιατρός μου το απαγορεύει σε όλες το 1ο τρίμηνο, μου το επέτρεψε πλέον  από την Παρασκευή που έκανα την αυχενική και τελείωσε ουσιαστικά και το 1ο τρίμηνο απλά δεν θέλει να τελειώνει ο συζυγος μέσα :) Το περίμενα και εγώ πως και πως γιατί και λόγο της προηγούμενης εγκυμοσύνης που παλινδρομισε και της απόξεσης το είχα στερηθεί πολύ φέτος... Θα ξεχνούσα πια πως γίνεται... 🤣 Γενικά μετά την αυχενική μου έδωσε μεγαλύτερη ελευθερία και για άσκηση, δουλειές, περπάτημα 

Ε ναι και εγώ να σου πω την αλήθεια το σκέφτομαι😂  και εγώ νομίζω καλύτερα να μη τελειώνει μέσα( κάπου είχα διαβάσει πως το σπέρμα έχει ναι ουσία παρόμοια με την ουσία που εκκρίνεται όταν ξεκινά ο τοκετός) άρα άσε καλύτερα. Νομίζω πως από τον 4ο μήνα που ξεκινά, έρχονται καλύτερες μέρες!🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Εγώ πλέον μετά τη περίδεση είναι απαγορευτικό. Αλλά και πριν δεν κάναμε λόγω εμετών. Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη μετά το τρίμηνο κάναμε. Απλά όταν φούσκωσε η κοιλιά ο άντρας μου δεν μπορούσε😂😂😂

Υπομονή!! Είναι ιερός ο σκοπός!! Θα έρθουν και καλύτερες μέρες, πρώτος στόχος είναι άλλωστε να είναι καλά τα νινακια μας.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Theodora12 είπε:

χαχααα και εγώ μέσα μου έτρεφα την ελπίδα για κοριτσάκι και μόλις μου είπε πως μάλλον είναι κορίτσι πέταξα από χαρά αλλά ότι και να είναι να είναι γερά ❤️ 

Αυτό ακριβώς!! Γερά να είναι πρώτον! Τώρα αν είναι και αυτό που προτιμάμε ακοοοοομα καλύτερα βέβαια😄

Κρατάω και μια επιφύλαξη μήπως στη πορεία βέβαια αλλάξει η πρόγνωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Εμείς κάνουμε κανονικά από την αρχή, πολύ συχνά κι όλας, και τελειώνει και μέσα…δε μου έχει πει κάτι ο γιατρός οπότε δεν αλλάξαμε κάτι…και στην πρώτη εγκυμοσύνη πάλι κάναμε από την αρχή κανονικά, απλά τον τελευταίο μήνα που είχε μεγαλώσει η κοιλιά δεν ήταν πολύ βολικό😬

Στο τέλος σε προτρέπουν κι όλας να κάνεις γιατί το σπέρμα έχει μια ουσία που βοηθάει στην έναρξη του τοκετού 😄
Φυσικά αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα!

Καλέ μπράβο που με τόσους εμετούς έχεις όρεξη και είσαι φουλ ενεργή! 

Τους χαίρομαι τους ανθρώπους που δεν αλλάζουν συνήθειες όταν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ελπίζω σύντομα να πάρουμε και εμείς το ελεύθερο, επίσημα.😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Τώρα που μπήκα στη 16η άρχισα να ισιωνω. Μου πέφτει συχνά πυκνά η πίεση αλλά όλα τα άλλα έχουν υποχωρήσει. Με τη περίδεση ξάπλα. Δε μου έχει ξανατυχει και δε ξέρω πως να το αντιμετωπίσω. Δε με ενοχλεί κάτι πάντως. Είχα τις ίδιες σκέψεις με εσένα όταν πρωτοπήγε. Λέω τι θα τους κάνουν και πως θα μου το πει. Όμως σκέφτηκα ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει πολύ από όταν πηγαίναμε εμείς βρεφικό. Το σύστημα πλέον είναι τόσο αυστηρό. Άσε που δεν είναι μια μέσα στο σχολείο. Είναι αρκετές δασκάλες και φυσικά η διευθύντρια που επιβλέπει. Οπότε και μια να είναι "βλαμμένη" ας πούμε θα την δουν οι υπόλοιπες. Εγώ θυμάμαι όταν πρωτοπήγε, μια εβδομάδα μετά που ψιλομπηκε στο κλίμα, της έβγαλα μια μέρα τα παπουτσάκια πήρε τη τσάντα της έτρεξε στη δασκάλα της και δε κοίταξε πίσω ποτέ, ήταν 15 μηνών. Θα ξαταλαβεις αν το παιδί σου δε περνάει καλά. Με τους ψυχολόγους γενικά δε συμφωνώ σε όλα, και εμένα ήταν και είναι πολύ κοινωνική και την ωφέλησε. Για τον κορονοιο σε καταλαβαίνω, και εμάς τον 1.5 χρόνο του σχολείου εν μέσω πανδημίας τον περάσαμε, για το εμβόλιο δε θα σου πω την γνώμη μου, θα σου πω όμως ότι 3 γιατροί που με παρακολουθούν μου το συνέστησαν ανεπιφύλακτα και οπωσδήποτε και έχω ραντεβού την επόμενη εβδομάδα να το κάνω. Ας αφήσουμε το ίντερνετ και ας ακούσουμε τους επιστήμονες, άλλωστε και για τις εγκυμοσύνες μας αυτούς δεν εμπιστευόμαστε; Ότι σου πει λοιπόν ο γιατρός σου που εμπιστεύεσαι. Το παιδί σου πάντως από το σχολείο μόνο ώφελος θα έχει. Θα το δεις να ανθίζει. Γιατί το παιδί δε χρειάζεται μόνο τους γονείς του. Χρειάζεται και το κοινωνικό σύνολο. Και οι ώρες δεν ειναι πολλές. Αυτά είχα να σου πω από προσωπική εμπειρία. Εσύ ξέρεις καλύτερα τι είναι σωστό για την οικογένεια σου.💗💗💗

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση με βοήθησες αρκετά!! Όσο για το εμβόλιο εγώ θέλω να το κάνω εδώ και καιρό, αλλά ο γιατρός μου δε με αφήνει…στην αρχή επειδή θήλαζα και τώρα επειδή είμαι και έγκυος…και ένας άλλος γιατρός που είχα πάει μου είπε τώρα που είσαι έγκυος άστο καλύτερα..αλλά επειδή εγώ επιμένω μου είπε ο γιατρός μου έστω μετά την αυχενική…τώρα που πέρασε η αυχενική θα τον ξαναρωτήσω! 
Όσο για το ότι είναι πολλές δασκάλες η αλήθεια είναι ότι δε με παρηγορεί, γιατί αρχικά αν κάνει κάτι η διευθύντρια που έχω ακούσει περιστατικά, αποκλείεται να της την πουν, και επίσης έχω ακούσει περιστατικά που είχαν ξεχάσει παιδί σε σχολικό, το θυμήθηκαν μετά από ώρες, το πήραν το άλλαξαν το τάισαν το γύρισαν συγκαμένο στους γονείς και τους είπαν «έτσι μας το φέρατε» και δεν έμαθαν ποτέ τίποτα οι γονείς…ούτε θα το έλεγε κάποια δασκάλα φυσικά όσο καλή κι αν ήταν..κάτι τέτοια φοβάμαι αλλά εντάξει σίγουρα θα πήγαινα πρώτα να δω το περιβάλλον κ τα άλλα παιδάκια κλπ..και βλέπεις και το παιδάκι αν γυρνάει χαρούμενο ή θέλει να πάει όπως λες..εσένα η μικρή σου πχ λογικά πέρναγε καλά και ήταν σε καλό περιβάλλον για να είναι τόσο χαρούμενη όταν πηγαίνει! Θα δω το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, έχεις δίκιο σε αυτά που μου λες!

Και σου εύχομαι κι εσένα από δω και πέρα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!! Και το να κάθεσαι ξάπλα είναι δύσκολο😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλέ μπράβο που με τόσους εμετούς έχεις όρεξη και είσαι φουλ ενεργή! 

Τους χαίρομαι τους ανθρώπους που δεν αλλάζουν συνήθειες όταν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Ελπίζω σύντομα να πάρουμε και εμείς το ελεύθερο, επίσημα.😁

Χαχαχα εγώ ξάπλα ο άντρας μου κάνει τα περισσότερα γιατί καταλαβαίνει, αλλά ναι δε θα άλλαζα τις συνήθειες μου χωρίς να υπάρχει κάποιο πρόβλημα…ε δε μπορούμε να ξεχάσουμε και τον έρωτα μας 9 μήνες😇😇 Ούτε να τους το στερήσουμε έχουν κι αυτοί τις ανάγκες τους 😆

Αν είχα κάποιο θέμα και μου έλεγε ο γιατρός να μην κάνουμε βέβαια δε θα το ρίσκαρα εννοείται..πάνω απ’όλα τα μωράκια και η υγεία μας!

Αμέ αν είναι όλα καλά θα σας αφήσει😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ σε ευχαριστώ αγάπη!! Μπορείς να μου πεις ποιο χάπι έπαιρνες;; Να ρωτήσω τη γιατρό μου αν είναι να το δοκιμάσω!!

Μέχρι στιγμής έχω δοκιμάσει 2 αλλά δεν κάνουν τπτ..ένα φυτικό με τζιντζερ, και το primperan σε σιρόπι..μου είπε η μαία να πάρω το primperan σε υπόθετο μήπως με πιάσει γιατί κάνει καλύτερη δουλειά υποτίθεται, αλλά έχει έλλειψη και δεν το βρίσκω πουθενά ρε γαμώτο

Με το καλό η αυχενική σας, να χαρείς τα μωράκια σου και καλά αποτελέσματα εύχομαι!!❤️❤️❤️

Θα στα στείλω αύριο που θα είμαι σπίτι!..ειναι σε άσκηση ο άντρας μου κ ηρθα στο πατρικό μου για την σωστή φροντίδα 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Επειδή όλες φαντάζομαι έχουμε το ίδιο θέμα με τον σίδηρο, θα σας προτείνω κάτι που παίρνω εγώ, που μου συνέστησε ο γιατρός μου φυσικά, για να το συζητήσετε με τους δικούς σας γιατρούς. Απλά να ξέρετε δεν συνταγογραφειται. Λέγεται sideral folico. Είναι ότι καλύτερο έχω πάρει στη ζωή μου και με φανταστική γεύση. Για ρωτήστε τους γιατρούς σας, μπας και σωθείτε 😅😅😊😊

Τέλεια!Θα τον ρωτήσω γιατί δεν παλεύεται αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Marakiii είπε:

Θα στα στείλω αύριο που θα είμαι σπίτι!..ειναι σε άσκηση ο άντρας μου κ ηρθα στο πατρικό μου για την σωστή φροντίδα 😆

Με το καλό να πάνε όλα στις εξετάσεις σου που έρχονται! Είσαι από τα κορίτσια που τα σκέφτομαι.Περιμενουμε νέα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Με το καλό να πάνε όλα στις εξετάσεις σου που έρχονται! Είσαι από τα κορίτσια που τα σκέφτομαι.Περιμενουμε νέα σου!

Ευχαριστώ κορίτσι μου!κ σε σένα να πάνε όλα καλά εύχομαι!Σας διαβάζω όλες αλλά δεν μπορώ να κάθομαι πολύ ώρα μπροστά σε οθόνες!Σαν να ανακατεύομαι ένα πράγμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Αυτό ακριβώς!! Γερά να είναι πρώτον! Τώρα αν είναι και αυτό που προτιμάμε ακοοοοομα καλύτερα βέβαια😄

Κρατάω και μια επιφύλαξη μήπως στη πορεία βέβαια αλλάξει η πρόγνωση.

Ε ναι και εμείς αλλωστε μας είπε ότι δεν είναι σίγουρο ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, πήρα τα αιματολογικα από την αυχενικη δηλ ο γι μου κ με πήρε τηλ ότι είναι πολύ χάλια. Έχω 1 σε 35 πιθανότητα για down κ τη Παρασκευή θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Εύχομαι όλες να πάνε καλά τα αποτελέσματα όλων των εξετάσεων όλης της εγκυμοσύνης. Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι τελείωσε. Μόνο την επιβεβαίωση περιμένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Καλησπέρα, πήρα τα αιματολογικα από την αυχενικη δηλ ο γι μου κ με πήρε τηλ ότι είναι πολύ χάλια. Έχω 1 σε 35 πιθανότητα για down κ τη Παρασκευή θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Εύχομαι όλες να πάνε καλά τα αποτελέσματα όλων των εξετάσεων όλης της εγκυμοσύνης. Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι τελείωσε. Μόνο την επιβεβαίωση περιμένω. 

Όχι ρε κοριτσάκι μου. Και οι μετρήσεις χάλια είχαν βγει; Θα κάνεις δηλαδή αμνιοπαρακέντηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Καλησπέρα, πήρα τα αιματολογικα από την αυχενικη δηλ ο γι μου κ με πήρε τηλ ότι είναι πολύ χάλια. Έχω 1 σε 35 πιθανότητα για down κ τη Παρασκευή θα κάνω λήψη τροφοβλαστης. Εύχομαι όλες να πάνε καλά τα αποτελέσματα όλων των εξετάσεων όλης της εγκυμοσύνης. Εγώ πλέον είμαι σίγουρη ότι τελείωσε. Μόνο την επιβεβαίωση περιμένω. 

Κάνε κουράγιο και υπομονή να κάνεις την αμνιοπαρακέντηση τη Παρασκευή.

Καλό είναι να είσαι προετοιμασμένη ( όσο αυτό μπορεί να γίνει) για όλα αλλά μη προδικάζεις τίποτα! Μπορεί τα πράγματα να πάνε αναπάντεχα καλά.

Σου εύχομαι οι καλές πιθανότητες να είναι με το μέρος σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Όχι ρε κοριτσάκι μου. Και οι μετρήσεις χάλια είχαν βγει; Θα κάνεις δηλαδή αμνιοπαρακέντηση;

Οι μετρήσεις είχαν βγει όλες καλές εκτός απ το ρινικο οστό που ήταν λίγο πιο μικρό κ περίμεναμε να βγουν τα αιματολογικα τα οποία βγήκαν χάλια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...