Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια ❤️❤️❤️
 

λοιπον @Princess28 άντε με το καλό μεθαύριο να μας έχεις υπέροχα υπέροχα νέα! ❤️❤️❤️
 

@Αναστασία31 γεια σου δεν θυμάμαι να έχουμε ξανά μιλήσει θα ήθελες να μου πεις την πητ σου να σε βάλω στο πινακακι ; Με το καλό κ η δικιά σου αυχενικη να είναι όλα τέλεια κ να το απολαύσεις❤️
 

@Νανά22 καλώς όρισες κ στο δικό μας γκρουπ με το καλό τ διδυμάκια σου ❤️ Θα σε βάλω αν θες στο πινακακι! Μπορείς να μας πεις κ τα φύλα να τ βάλω κ αυτά; 
Συγχαρητήρια για την επιτυχημένη εξωσωματική είσαι αξια θαυμασμού όπως κ όλες οι κοπέλες που μπαίνετε σ αυτήν την διαδικασία! Όσον αφορά τις κλωτσιές δν έχω δίδυμα στην πρώτη κύηση μου ένιωσα την κόρη μου στις 19-20 εβδ καθώς είχα κ πρόσθιο κάτω πλακούντα τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη βοηθά κ ο πλακούντας κ οι χαλαροί δεσμοί της μήτρας ως δεύτερη εγκυμοσύνη άρα αναμένεται να το νιώσω πολύ πολύ πιο νωρίς 

Με τα διδυμάκια όμως θα έχεις πάρτι από όμορφες κλωτσιές ❤️❤️❤️

Ευχαριστώ πολύ!!! Το ένα είναι σίγουρα αγοράκι το άλλο ενενήντα τις εκατό μας είπαν κοριτσάκι!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Πήγαμε και εμείς εχθές για την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά στον υπέρηχο, πολύ καλές μετρήσεις με μεγάλες πιθανότητες τρισωμίας, το μόνο που βγήκε στον υπέρηχο είναι πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 37 εβδομάδες κάτι που με καθησύχασε απόλυτα ο γιατρός ότι με μια ασπιρίνη την ημέρα δεν θα υπάρχει καμία πιθανότητα. Επίσης κατά 80% αγοράκι.

Φεύγουμε λοιπόν τρισευτυχισμένοι από εκεί και πάμε για την καθιερωμένη παππ-α. Μου βγήκε πολύ χάλια, πέρα από το ότι οι πιθανότητες για τρισωμία 21 πήγαν 1/366 για προεκλαμψία 1/54 και περιορισμό εμβρυικής ανάπτυξης πριν την 37 εβδομάδα 1/31. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι μου βγήκε μια β-χοριακή 1,873 Μομ και η παππ-α 0,411 Μομ. Βέβαια το γεγονός ότι η αυχενική διαφάνεια σαν μέτρηση ήταν 1,70mm κάπως με ήρεμει για σύνδρομο down αλλά γενικά από εχθές είμαι μουδιασμένη λίγο με όλα αυτά. 

Έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα το αίμα να βγάλει τόσο πεσμένα αποτελέσματα ενώ ο υπέρηχος να είναι τέλειος; Η γιατρός που είπε αν θέλω για να ησυχάσω να κάνω την μη επεμβατική εξετάση που είναι το nipt. Το έχει κάνει κάποια; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Konstantina93 είπε:

Καλημέρα!

Πήγαμε και εμείς εχθές για την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά στον υπέρηχο, πολύ καλές μετρήσεις με μεγάλες πιθανότητες τρισωμίας, το μόνο που βγήκε στον υπέρηχο είναι πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 37 εβδομάδες κάτι που με καθησύχασε απόλυτα ο γιατρός ότι με μια ασπιρίνη την ημέρα δεν θα υπάρχει καμία πιθανότητα. Επίσης κατά 80% αγοράκι.

Φεύγουμε λοιπόν τρισευτυχισμένοι από εκεί και πάμε για την καθιερωμένη παππ-α. Μου βγήκε πολύ χάλια, πέρα από το ότι οι πιθανότητες για τρισωμία 21 πήγαν 1/366 για προεκλαμψία 1/54 και περιορισμό εμβρυικής ανάπτυξης πριν την 37 εβδομάδα 1/31. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι μου βγήκε μια β-χοριακή 1,873 Μομ και η παππ-α 0,411 Μομ. Βέβαια το γεγονός ότι η αυχενική διαφάνεια σαν μέτρηση ήταν 1,70mm κάπως με ήρεμει για σύνδρομο down αλλά γενικά από εχθές είμαι μουδιασμένη λίγο με όλα αυτά. 

Έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα το αίμα να βγάλει τόσο πεσμένα αποτελέσματα ενώ ο υπέρηχος να είναι τέλειος; Η γιατρός που είπε αν θέλω για να ησυχάσω να κάνω την μη επεμβατική εξετάση που είναι το nipt. Το έχει κάνει κάποια; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα! 

 

Καλημερα ❤️ Εμενα η αυχενική μου βγηκε παρα πολυ καλη, αλλα λογω ηλικιας (38 στα 39), ο γιατρος μου ηθελε να κανω και αλλες. Εκανα την nipt (εχει 3 πακετα - εκανα το πιο πλήρες, κοστος 470€). Αιματολογική ειναι και μου βγηκε και αυτη με χαρα. Εμενα ο γιατρος μου φαντασου και που βγηκαν καλες, ηθελε και την αμνιοπαρακέντηση για ασφαλεια αλλα δεν την εκανα. Να την κανεις την nipt, απλα αιμα θα σου παρουν… Ευχομαι να σου πανε και θα σου πανε, ολα καλα❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Konstantina93 είπε:

Καλημέρα!

Πήγαμε και εμείς εχθές για την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά στον υπέρηχο, πολύ καλές μετρήσεις με μεγάλες πιθανότητες τρισωμίας, το μόνο που βγήκε στον υπέρηχο είναι πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 37 εβδομάδες κάτι που με καθησύχασε απόλυτα ο γιατρός ότι με μια ασπιρίνη την ημέρα δεν θα υπάρχει καμία πιθανότητα. Επίσης κατά 80% αγοράκι.

Φεύγουμε λοιπόν τρισευτυχισμένοι από εκεί και πάμε για την καθιερωμένη παππ-α. Μου βγήκε πολύ χάλια, πέρα από το ότι οι πιθανότητες για τρισωμία 21 πήγαν 1/366 για προεκλαμψία 1/54 και περιορισμό εμβρυικής ανάπτυξης πριν την 37 εβδομάδα 1/31. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι μου βγήκε μια β-χοριακή 1,873 Μομ και η παππ-α 0,411 Μομ. Βέβαια το γεγονός ότι η αυχενική διαφάνεια σαν μέτρηση ήταν 1,70mm κάπως με ήρεμει για σύνδρομο down αλλά γενικά από εχθές είμαι μουδιασμένη λίγο με όλα αυτά. 

Έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα το αίμα να βγάλει τόσο πεσμένα αποτελέσματα ενώ ο υπέρηχος να είναι τέλειος; Η γιατρός που είπε αν θέλω για να ησυχάσω να κάνω την μη επεμβατική εξετάση που είναι το nipt. Το έχει κάνει κάποια; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα! 

 

Καλησπέρα Κωνσταντίνα μου εγώ είχα όπως έχω ξανά γράψει πιθανότητες πολύ υψηλές για προεκλαμψία λόγω υψηλής αντίστασης στις μητριαιες αρτηρίες κ έπαιρνα Σαλοσπίρ μέχρι κ τον 8ο μήνα 

εκανα διατροφή χαμηλή σε αλάτι έπαιρνα πίεση 3-4 φορές την εβδ, κ έκανα 3 φορες ντοπλερ τις εβδ που κ μου όρισε ο εμβρυολογος αλλά όλα πήγαν άψογα κ δν εμφάνισα τίποτα ήδη από την β’ επιπέδου η αντίσταση είχε πέσει στο φυσιολογικό! 
 

αρα εκεί να είσαι ψύχραιμη κ να μην σε προκαταβάλλει τίποτα! 
 

τωρα για τ άλλα δν μου έχει τύχει όποτε δν έκανα κάτι περαιτέρω όμως πάλι θα τονίσω ότι οι πιθανότητες είναι πιθανότητες κ τίποτα σίγουρο! Μπορείς αν θέλεις για να είσαι πιο ήσυχη όπως είπε κ η @Louna να κανεις nipt που δν είναι επεμβατικό για να νιώσεις κ εσυ λίγο πιο ήρεμη! 

σίγουρα θα έχει τύχει κ σε άλλες γυναίκες κάτι παρόμοιο κ σίγουρα προκαλεί άγχος αλλά δεν είναι τίποτα σίγουρο ότι ναι θα έχει κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία το παιδί! Καλύτερα να το πάρεις βήμα βήμα! 
ειναι πολύ αισιόδοξο που γενικά είχες μια καλή αυχενικη κρατα τ καλά πρώτα ❤️
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

28-6 είχα τελευταία περίοδο κορίτσι μου. Ρε γμτ μπαίνω κ δε ξέρω που δείχνει ειδοποιήσεις κ χάνομαι😔 εγώ έκανα διέγερση για εξοσωματικη κ έβαλα 4 εμβρυακια κατάψυξη τον Μάρτιο. Είπαμε ότι θα κάναμε εμβρυομεραφορα τέλος Σεπτεμβρίου γτ ήθελα να χαλαρώσω το καλοκαίρι κ έμεινα έγκυος φυσιολογικα!!! Αυτά από μένα 😘 εύχομαι να έχουμε όλες με το καλό τα μικρά μας γερά κ δυνατα! 

Αχ μπράβο πολύ ελπιδοφόρο αυτό που πιάσατε φυσιολογικά πριν την εξωσωματική! Έγινε το θαύμα σας❤️❤️❤️❤️ Λοιπόν όταν πας για αυχενικη πες μου να σε βάλω στο πινακακι με την πητ σου κ την πρόβλεψη φύλου  για το μωράκι σου 💙💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Konstantina93 είπε:

Καλημέρα!

Πήγαμε και εμείς εχθές για την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά στον υπέρηχο, πολύ καλές μετρήσεις με μεγάλες πιθανότητες τρισωμίας, το μόνο που βγήκε στον υπέρηχο είναι πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 37 εβδομάδες κάτι που με καθησύχασε απόλυτα ο γιατρός ότι με μια ασπιρίνη την ημέρα δεν θα υπάρχει καμία πιθανότητα. Επίσης κατά 80% αγοράκι.

Φεύγουμε λοιπόν τρισευτυχισμένοι από εκεί και πάμε για την καθιερωμένη παππ-α. Μου βγήκε πολύ χάλια, πέρα από το ότι οι πιθανότητες για τρισωμία 21 πήγαν 1/366 για προεκλαμψία 1/54 και περιορισμό εμβρυικής ανάπτυξης πριν την 37 εβδομάδα 1/31. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι μου βγήκε μια β-χοριακή 1,873 Μομ και η παππ-α 0,411 Μομ. Βέβαια το γεγονός ότι η αυχενική διαφάνεια σαν μέτρηση ήταν 1,70mm κάπως με ήρεμει για σύνδρομο down αλλά γενικά από εχθές είμαι μουδιασμένη λίγο με όλα αυτά. 

Έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα το αίμα να βγάλει τόσο πεσμένα αποτελέσματα ενώ ο υπέρηχος να είναι τέλειος; Η γιατρός που είπε αν θέλω για να ησυχάσω να κάνω την μη επεμβατική εξετάση που είναι το nipt. Το έχει κάνει κάποια; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα! 

 

Καλησπέρα Κωνσταντίνα! Με το καλό να σου πάνε όλα στην εγκυμοσύνη σου! Καταλαβαίνω το άγχος σου. Δεν έχω παρόμοια εμπειρία όμως ο υπέρηχος για την αυχενική μου είχε βγει και μένα 1,70.

Στην συζήτηση που είχα με την εμβρυολογο μου είπε ότι θα περιμένουμε και τα αποτελέσματα από το αίμα, όμως μου είπε ότι μεγαλύτερη σημασία έχει αυτό που απεικονίζεται υπερηχογραφικά. Άρα στην ίδια λογική με τον δικό σου υπέρηχο θα σου έλεγα ότι πιστεύω ότι όλα είναι μια χαρά. 

Θα σου έλεγα και γω για να ηρεμήσεις να κάνεις και την επιπλέον εξέταση. Ξέρω είναι ακριβή και θεωρώ άδικο που δεν συνταγογραφειται σε περιπτώσεις που χρειάζεται να γίνεται. 

Για τα υπόλοιπα πιστεύω ότι μαζί με τον γιατρό σου θα τα δείτε βήμα βήμα και θα σε προσέχει για όλα τα ενδεχόμενα.

Εύχομαι να είναι η μοναδική στιγμή που ανησυχησες σε αυτήν σου την εγκυμοσύνη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Πήγαμε σήμερα κάναμε την nipt τελικά για να είμαστε βέβαιοι ότι όλα πάνε καλά. Ξεκίνησα και τα salospir των 160mg για να ρίξουμε τις πιθανότητες τις προεκλαμψίας. Δέκα μέρες λοιπόν υπομονή ακόμα και ελπίζουμε να έχουμε καλά αποτελέσματα! Ευτυχώς με καθησύχασε και η γυναικολόγος μου και ο γιατρός που έκανα την αυχένικη, απλά επειδή ηλικιακά (27 ετών) δεν συμβαδίζουν απόλυτα οι πιθανότητες με άγχωσε κάπως όταν τα είδα.

Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν ακόμα την αυχενική! 

Επίσης σαν ΠΗΤ μου έδωσαν 26/3 από την αυχενική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Konstantina93 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ! Πήγαμε σήμερα κάναμε την nipt τελικά για να είμαστε βέβαιοι ότι όλα πάνε καλά. Ξεκίνησα και τα salospir των 160mg για να ρίξουμε τις πιθανότητες τις προεκλαμψίας. Δέκα μέρες λοιπόν υπομονή ακόμα και ελπίζουμε να έχουμε καλά αποτελέσματα! Ευτυχώς με καθησύχασε και η γυναικολόγος μου και ο γιατρός που έκανα την αυχένικη, απλά επειδή ηλικιακά (27 ετών) δεν συμβαδίζουν απόλυτα οι πιθανότητες με άγχωσε κάπως όταν τα είδα.

Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και καλά αποτελέσματα σε όσες έχουν ακόμα την αυχενική! 

Επίσης σαν ΠΗΤ μου έδωσαν 26/3 από την αυχενική.

Όλα καλά μην αγχώνεσαι βήμα βήμα! ❤️❤️❤️ Διόρθωσα κ την πητ 

 

λογικά θα σ είπαν για το Σαλοσπίρ να το λες ότι παιρνεις όταν πας να δώσεις αίμα γιατί δν πήζει εύκολα κ τρέχει για λίγη ώρα όταν πχ δίνεις αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσιαα!!

Κάναμε την αυχενική σήμερα, όλα καλά!! Το μωράκι κούναγε χεράκια, ποδαράκια, έκανε κωλοτούμπες..πολύ πλάκα είχε!! Φύλο δεν είδαμε γιατί δε φαινόταν έτσι όπως καθόταν..τους είπα να μου το γράψουν και να μου το δώσουν σε φάκελο αν το δουν, αλλά μου λένε δύσκολα μας βάζεις γιατί δε φαίνεται😅 Οπότε την επόμενη φορά!! 

Κατά τα άλλα όλα καλά, η αλήθεια είναι ότι μόλις περίμενα τη γιατρό είχα άγχος κλασικά αλλά μόλις είδα το μωράκι όλα οκ!

Αα @Xrisa95 πιθανή ημερομηνία 01/04/22 Πρωταπριλιά😂 Σαν ψέμα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιαα!!

Κάναμε την αυχενική σήμερα, όλα καλά!! Το μωράκι κούναγε χεράκια, ποδαράκια, έκανε κωλοτούμπες..πολύ πλάκα είχε!! Φύλο δεν είδαμε γιατί δε φαινόταν έτσι όπως καθόταν..τους είπα να μου το γράψουν και να μου το δώσουν σε φάκελο αν το δουν, αλλά μου λένε δύσκολα μας βάζεις γιατί δε φαίνεται😅 Οπότε την επόμενη φορά!! 

Κατά τα άλλα όλα καλά, η αλήθεια είναι ότι μόλις περίμενα τη γιατρό είχα άγχος κλασικά αλλά μόλις είδα το μωράκι όλα οκ!

Αα @Xrisa95 πιθανή ημερομηνία 01/04/22 Πρωταπριλιά😂 Σαν ψέμα😂

Αχχχ τι ωραία νεα❤️❤️❤️❤️❤️❤️
υπεροχα @Princess28 ποτε θα τα δούμε πάλι αχ μετράμε μερεσ Χαχαχα! 
μια διορθώσω την πητ! Ωραία μέρα να έρθει θα μας λες γεννάω κ θα λέμε μας κάνει πλάκα 😂😂😂😂😂
 

Αχ εμείς για να το σιγουρέψουμε κ να το δει απ όλες τις πλευρές το μικρουλι η γιατρός μ έβαλε να πάω τουαλέτα για να ουρήσω κ όντως γύριζε όπως θέλαμε 

Της λεω σίγουρα γιατρέ θα γυρίσει ; Κ μου λέει 100% κ όντως γυρνούσε το μικρακι! Είχα κ χυμο κ σοκολάτα μαζί μου άρα μέρα σε 1 ώρα τ είχαμε δει όλα αναλυτικά! 
 

@Διόνη εσυ κοπέλα μου όλα καλά; Σε σκεφτόμουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Αχχχ τι ωραία νεα❤️❤️❤️❤️❤️❤️
υπεροχα @Princess28 ποτε θα τα δούμε πάλι αχ μετράμε μερεσ Χαχαχα! 
μια διορθώσω την πητ! Ωραία μέρα να έρθει θα μας λες γεννάω κ θα λέμε μας κάνει πλάκα 😂😂😂😂😂
 

Αχ εμείς για να το σιγουρέψουμε κ να το δει απ όλες τις πλευρές το μικρουλι η γιατρός μ έβαλε να πάω τουαλέτα για να ουρήσω κ όντως γύριζε όπως θέλαμε 

Της λεω σίγουρα γιατρέ θα γυρίσει ; Κ μου λέει 100% κ όντως γυρνούσε το μικρακι! Είχα κ χυμο κ σοκολάτα μαζί μου άρα μέρα σε 1 ώρα τ είχαμε δει όλα αναλυτικά! 
 

@Διόνη εσυ κοπέλα μου όλα καλά; Σε σκεφτόμουν! 

Χαχαχα πραγματικά😂😂

Αχχ τι ωραία, το απόλαυσες τόση ώρα❤️❤️ Εμείς δεν κάτσαμε ούτε μισή ώρα, κανα 20λεπτο νομίζω κάτσαμε, τα είδαν όλα κι εμένα απλά όχι το φύλο😄 φαντάσου το έβλεπα στην οθόνη να κάνει κωλοτούμπες, γύρισε και από ξαπλωτό μπρούμυτα χαχαχα είχε πολύ πλάκα!! Μας έδωσε και πάρα πολλές φωτογραφίες, και μία 3d που είναι γλύκα, είναι όρθια και έχει τα χεράκια στο πρόσωπο και έχει γυρίσει το κεφαλάκι αριστερά και φαίνεται το προφίλ του..μας έκανε ναζάκια😄🥰

Τώρα επόμενο ραντεβού έχω 13/10!! Εσύ πότε έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Χαχαχα πραγματικά😂😂

Αχχ τι ωραία, το απόλαυσες τόση ώρα❤️❤️ Εμείς δεν κάτσαμε ούτε μισή ώρα, κανα 20λεπτο νομίζω κάτσαμε, τα είδαν όλα κι εμένα απλά όχι το φύλο😄 φαντάσου το έβλεπα στην οθόνη να κάνει κωλοτούμπες, γύρισε και από ξαπλωτό μπρούμυτα χαχαχα είχε πολύ πλάκα!! Μας έδωσε και πάρα πολλές φωτογραφίες, και μία 3d που είναι γλύκα, είναι όρθια και έχει τα χεράκια στο πρόσωπο και έχει γυρίσει το κεφαλάκι αριστερά και φαίνεται το προφίλ του..μας έκανε ναζάκια😄🥰

Τώρα επόμενο ραντεβού έχω 13/10!! Εσύ πότε έχεις;

Έτσι κ εμάς όλο τούμπες έκανε γύριζε σε διαφορετικες θέσεις κουνούσε χεράκια ποδαράκια ,τ έβαζε στο πρόσωπο , το είδαμε κ 3D μας έδωσε φωτό κ cd όπως κ στην κόρη μου βασικά! 

μια ώρα την κατά ευχαριστήθηκα ❤️ 
 

22/11 μ εβαλε β’ επιπέδου όταν θα είμαι 22 εβδ ακριβώς 

αλλα μέσα στον Οκτώβρη θα πάω στον γυναικολόγο μου για επίσκεψη! 
 

καλημερα κορίτσια καλή κ όμορφη μέρα να έχετε! 💐🌻🌞
 

Γράψτε μας αν βρείτε χρόνο κ οι υπόλοιπες κοπέλες πως είστε ; Πως περνάτε την μέρα σας; Αν πήγατε γιατρό πρόσφατα; 
❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα κ εγώ την αυχενικη σήμερα κ μας είπε ότι είναι πολύ καλή, μόνο λίγο τη μυτούλα λέει θα ήθελε λίγο μεγαλύτερη αλλά δεν είναι κάτι που τον ανησυχεί κ κοιτούσε τις μύτες μας ποιος έχει μικρή 🙄 αγχώθηκα λίγο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Έτσι κ εμάς όλο τούμπες έκανε γύριζε σε διαφορετικες θέσεις κουνούσε χεράκια ποδαράκια ,τ έβαζε στο πρόσωπο , το είδαμε κ 3D μας έδωσε φωτό κ cd όπως κ στην κόρη μου βασικά! 

μια ώρα την κατά ευχαριστήθηκα ❤️ 
 

22/11 μ εβαλε β’ επιπέδου όταν θα είμαι 22 εβδ ακριβώς 

αλλα μέσα στον Οκτώβρη θα πάω στον γυναικολόγο μου για επίσκεψη! 
 

καλημερα κορίτσια καλή κ όμορφη μέρα να έχετε! 💐🌻🌞
 

Γράψτε μας αν βρείτε χρόνο κ οι υπόλοιπες κοπέλες πως είστε ; Πως περνάτε την μέρα σας; Αν πήγατε γιατρό πρόσφατα; 
❤️

Καλησπέρα κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε τόσο ωραία νέα από τις αυχενικες σας!☺️

Εγώ είμαι καλά, συνεχίζετε η εγκυμοσύνη ευτυχώς χωρίς έντονα συμπτώματα, τρώω από όλα τα φαγητά και πινω μπόλικο νεράκι.( Συνέχεια πίνω και πάλι διψάω🙄

Περιμένω κ εγώ τη Τρίτη να δω το μωράκι στην αυχενική! Έχω να το δω δυόμιση εβδομάδες και μου φαίνεται αιώνας🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Χαίρομαι που έχετε τόσο ωραία νέα από τις αυχενικες σας!☺️

Εγώ είμαι καλά, συνεχίζετε η εγκυμοσύνη ευτυχώς χωρίς έντονα συμπτώματα, τρώω από όλα τα φαγητά και πινω μπόλικο νεράκι.( Συνέχεια πίνω και πάλι διψάω🙄

Περιμένω κ εγώ τη Τρίτη να δω το μωράκι στην αυχενική! Έχω να το δω δυόμιση εβδομάδες και μου φαίνεται αιώνας🤭

Κ εγώ τόσο έκανα να το δω κ σήμερα μόλις μ ακούμπησε τον υπερυχο του λέω κουνιέται? Είναι καλά? Υπομονη κορίτσι μου λίγο ακόμη ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κ εγώ τόσο έκανα να το δω κ σήμερα μόλις μ ακούμπησε τον υπερυχο του λέω κουνιέται? Είναι καλά? Υπομονη κορίτσι μου λίγο ακόμη ☺️

Αχ όλες τα ίδια σκεφτόμαστε!

Ναι λίγες μερουλες ακόμα υπομονή.

Σε ευχαριστώ πολύ!☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια καλησπέρα. Πώς πάτε από συμπτώματα; Δηλαδή κοντεύω να χάσω το μυαλό μου. Έχω φτάσει 15 εβδομάδων και ακόμα και το μπάνιο είναι δύσκολο. Κάνω εμετό μέσα στη μπανιέρα. Πού θα φτάσει πια; Δεν μου έχει ξανατυχει τέτοιο πράγμα. 😕😞😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Monica 92 είπε:

Ρε κορίτσια καλησπέρα. Πώς πάτε από συμπτώματα; Δηλαδή κοντεύω να χάσω το μυαλό μου. Έχω φτάσει 15 εβδομάδων και ακόμα και το μπάνιο είναι δύσκολο. Κάνω εμετό μέσα στη μπανιέρα. Πού θα φτάσει πια; Δεν μου έχει ξανατυχει τέτοιο πράγμα. 😕😞😤

12 κ 4 εγώ στα ίδια χάλια. Εμετούς ζαλάδες πόνους χαμηλά. Υπομονή λένε θα περάσουν μέχρι την 18η 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica 92 είπε:

Ρε κορίτσια καλησπέρα. Πώς πάτε από συμπτώματα; Δηλαδή κοντεύω να χάσω το μυαλό μου. Έχω φτάσει 15 εβδομάδων και ακόμα και το μπάνιο είναι δύσκολο. Κάνω εμετό μέσα στη μπανιέρα. Πού θα φτάσει πια; Δεν μου έχει ξανατυχει τέτοιο πράγμα. 😕😞😤

Καλησπέρα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα εμετούς μέχρι κ τον 5ο μήνα όταν μπήκα 6ο σταμάτησαν κ στον 9ο ξανά είχα όπως κ την μέρα που γεννούσα! 
τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη μπήκα 13η εβδ την κλείνω σιγά σιγά κ είμαι καλύτερα έχω ναυτίες αλλά δν κάνω εμετό ευτυχώς! 
 

Σε καταλαβαίνω υπομονή αλήθεια είναι κ αυτό μέρος της διαδικασίας τι να κάνουμε αυτό έλεγα πριν 2 χρόνια στον εαυτό μου στην κόρη μου 🤪😬😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, έκανα κ εγώ την αυχενικη σήμερα κ μας είπε ότι είναι πολύ καλή, μόνο λίγο τη μυτούλα λέει θα ήθελε λίγο μεγαλύτερη αλλά δεν είναι κάτι που τον ανησυχεί κ κοιτούσε τις μύτες μας ποιος έχει μικρή 🙄 αγχώθηκα λίγο. 

Καλησπέρα για πες μας το απόλαυσες ; Σου έδωσε πητ; Η πρόβλεψη φύλου για να σε βάλω στο πινακακι! 
 

ευχομαι όλα να κυλήσουν έτσι ομαλά κ για σένα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

12 κ 4 εγώ στα ίδια χάλια. Εμετούς ζαλάδες πόνους χαμηλά. Υπομονή λένε θα περάσουν μέχρι την 18η 😔

Άσε με σου λέω. Είμαι και από περίδεση και προχθές μετά από πρωινό εμετό, έβαλα το utrogestan μου και είχε "κατέβει" από την πίεση το ράμμα. Δηλαδή τρέμει η ψυχή μου. Όλη μέρα στο κρεβάτι και τρέμω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!! ειδα οτι η @Princess28 εκανε αυχενικουλα!!! τωρα θα μπω να τα διαβασω ολα αναλυτικα να δω μην εχασα καμιας κοπελας τα νεα μωρε!!!! μπραβο πρινσεσουλα μας!!! δεν πειραζει θα δειτε μετα τι ειναι!!!! αρκει που ειναι καλα!!! ολα καλα να ειναι ευχομαι!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη ...δεν ηταν ναυτιες δηλαδη και εμετοι!!!μαλλον ηταν να γινει...τωρα αναρρωνω με ελαφριες σουπες γιατι το στομαχι δεν ειναι καλα!!!

ας παω και στα καλα ομως γιατι θα σας εριξα πολυ ηδη χαχαχαχχ
την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!! που μαλλον ειναι τσουπακι!!!! το κοριτσακι μας!!δε φαινοταν τελειως αλλα εκει εκλινε ο γιατρος!!!!  μας ειπε θα φανει με τον καιρο πιο καλα!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!! αχ αυτα τα νεα μου...
παω να σας διαβασω μην εχασα κατι σημαντικο!!

σορρυ για το μακροσκελες κειμενο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

κοριτσια μου καλησπερα!!! ευχομαι ολες να ειστε καλα!!!! δεν προλαβα να διαβασω τα μηνυματα ολων σας!!! ειδα οτι η @Princess28 εκανε αυχενικουλα!!! τωρα θα μπω να τα διαβασω ολα αναλυτικα να δω μην εχασα καμιας κοπελας τα νεα μωρε!!!! μπραβο πρινσεσουλα μας!!! ειναι και κοριτσακι;;;; τελεια!!!! ολα καλα να ειναι ευχομαι!!

εγω ειχα μια περιπετεια...νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο τη δευτερα και καθισα μεχρι και τεταρτη...πηγα με εμετους στομαχοπονους και κολικους εντερου...πολυ χαλια...δεν καταλαβαμε τελικα αν ηταν απο την εγκυμοσυνη αλλα οι πονοι που εζησα δε νομιζω να ηταν απο εγκυμοσυνη ...δεν ηταν ναυτιες δηλαδη και εμετοι!!!μαλλον ηταν να γινει...τωρα αναρρωνω με ελαφριες σουπες γιατι το στομαχι δεν ειναι καλα!!!

ας παω και στα καλα ομως γιατι θα σας εριξα πολυ ηδη χαχαχαχχ
την τριτη ειχα αυχενικη την οποια εχασα!!!!με επιασε ενας καημος αλλα ευτυχως βρηκαμε ραντεβου σημερα!!! και ειδαμε ενα υγιεστατο μωρακι!!!!!! που μαλλον ειναι τσουπακι!!!! το κοριτσακι μας!!δε φαινοταν τελειως αλλα εκει εκλινε ο γιατρος!!!!  μας ειπε θα φανει με τον καιρο πιο καλα!!
ολα καλα και περιμενουμε την αιματολογικη να το επιβεβαιωσει φουλ αλλα ο γιατρος ειπε οτι ολα ειναι πολυ καλα μεχρι στιγμης!! αχ αυτα τα νεα μου...
παω να σας διαβασω μην εχασα κατι σημαντικο!!

σορρυ για το μακροσκελες κειμενο!!!!

Περαστικά πολλά κοπέλα μου! Το ευχάριστο είναι το μωράκι σας δεν επηρεάζεται απ' όλη την περιπέτεια! Πόσο μικρά είναι και πόσο δυνατά ομως💪💪♥️♥️!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/9/2021 at 3:56 ΜΜ, ο/η Νανά22 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια με το καλό τα μωράκια μας. Εγώ είμαι 16 εβδομάδων σε δίδυμα μετά από δεύτερη προσπάθεια με εξωσωματική πιθανή ημερομηνία έχω 7 Μαρτίου. Οι διδυμομανες έχετε νιώσει τα μωράκια σας? 

 

αχ μια διδυμομανουλα!!! τι καλα!!! ολα να πανε τελεια κοριτσι μου να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη !! κι εγω με εξωσωματικη εμεινα εγκυος!!!!
 

στις On 21/9/2021 at 6:27 ΠΜ, ο/η Konstantina93 είπε:

Καλημέρα!

Πήγαμε και εμείς εχθές για την αυχενική διαφάνεια. Όλα καλά στον υπέρηχο, πολύ καλές μετρήσεις με μεγάλες πιθανότητες τρισωμίας, το μόνο που βγήκε στον υπέρηχο είναι πιθανότητα προεκλαμψίας πριν τις 37 εβδομάδες κάτι που με καθησύχασε απόλυτα ο γιατρός ότι με μια ασπιρίνη την ημέρα δεν θα υπάρχει καμία πιθανότητα. Επίσης κατά 80% αγοράκι.

Φεύγουμε λοιπόν τρισευτυχισμένοι από εκεί και πάμε για την καθιερωμένη παππ-α. Μου βγήκε πολύ χάλια, πέρα από το ότι οι πιθανότητες για τρισωμία 21 πήγαν 1/366 για προεκλαμψία 1/54 και περιορισμό εμβρυικής ανάπτυξης πριν την 37 εβδομάδα 1/31. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο είναι ότι μου βγήκε μια β-χοριακή 1,873 Μομ και η παππ-α 0,411 Μομ. Βέβαια το γεγονός ότι η αυχενική διαφάνεια σαν μέτρηση ήταν 1,70mm κάπως με ήρεμει για σύνδρομο down αλλά γενικά από εχθές είμαι μουδιασμένη λίγο με όλα αυτά. 

Έχει συμβεί σε καμία άλλη κοπέλα το αίμα να βγάλει τόσο πεσμένα αποτελέσματα ενώ ο υπέρηχος να είναι τέλειος; Η γιατρός που είπε αν θέλω για να ησυχάσω να κάνω την μη επεμβατική εξετάση που είναι το nipt. Το έχει κάνει κάποια; 

Εύχομαι να είστε όλες καλά και να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα! 

 

κοριτσι μου αχ τι να σου πω!!! εχεις τα δικια σου να αγχωνεσαι !! ομως ολα ειναι πιθανοτητες!! κανε οσες εξετασεις ακομα μπορεις αλλα εχε πιστη στο μωρακι σου κι ολα πιστευω θα πανε καλα!!!!💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nantinaki είπε:

Περαστικά πολλά κοπέλα μου! Το ευχάριστο είναι το μωράκι σας δεν επηρεάζεται απ' όλη την περιπέτεια! Πόσο μικρά είναι και πόσο δυνατά ομως💪💪♥️♥️!

ειλικρινα οπως το ειπς ναντινακι μου!!! ποσο δυνατα ειναι!! ειναι απιστευτο το θαυμα που γινεται σε ολες μας!!! οταν πηγα στους γυναικολογους και το ειδα στον υπερηχο να κανει τουμπες μονο τοτε ηρεμησα!!!! λεω ενταξει δεν πειραζει που ταλαιπωρουμαι αρκει που ειναι καλα!!!

εσυ εισαι καλα κοπελα μου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...