Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με το καλό τα μωράκια Μαρτίου 2022❤️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω μια απορία, εσείς εκτός από φυλλικό παίρνετε και κάτι άλλο; 

Εγώ μπαίνω αύριο 11η εβδομαδα και αυτά που παίρνω καθημερινά είναι φυλλικό και το iofolen ( το οποίο είναι συμπλήρωμα με βιταμίνες κτλπ για εγκύους)

Εσείς;

καλημερα κοριτσι μου.... εγω παιρνω tardyferon και βιταμινη d εκτος απο φυλλικο αλλα ισως η βιταμινη σου  εχει μεσα και σιδηρο και βιταμινη d που παιρνω για παραδειγμα εγω....γιατι δεν κοιτας τι περιλαμβανει...;το λεει καπου.... δε χρειαζεται ομως να αγχωνεσαι!εξεασεις αιματολογικες εκανες;;;; μπορει να μη σου βρηκε καπου ελλειψη ...εγω ειχα χαμηλη d. αλλα tardyferon παιρνω προληπτικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Princess28 είπε:

Τα ίδια αγάπη..εσύ πώς είσαι;

ωραια!!!!! καλα ειμαι εγω χτες το ειδα στον υπερηχο !! εκανε κολοτουμπες και δεν καθοταν να το μετρησουμε....χερακια ποδαρακια....φανηκαν ολα πιο καλα..... περιμενω την αυχενικη !!αλλα απο χτες πηρα λιγο τα πανω μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liza05 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!! Είμαι η Λίζα, 29 ετών και είμαι έγκυος το πρώτο μου παιδάκι. Χθες κάναμε την αυχενική διαφάνεια (ΠΗΤ 21/3, μπεμπούλα) και αγχωθήκαμε αρκετά.. Ο γιατρός μας είπε, ότι ξεπερνάμε λίγο το όριο.. Το μήκος εμβρύου/crl είναι 69 mm και η αυχενική βγήκε 2,8 mm, ενώ το ανώτατο όριο είπε ότι είναι το 2,5. Ρινικό οστό είδαμε. Με βάση τις δικές σας μετρήσεις τι πιστεύετε;

αααααχ κοριτσακι μου δεν εχω κανει ακομα αυχενικη ομως θα σου απαντησει καποια αλλη κοπελα που εχει κανει....ελπιζω ολα να ειναι καλα! δεν σας εξηγησε τι σημαινει να ξεπερνας λιγο το οριο;;; οπως και να εχει ευχομαι να μην ειναι τιποτα αυτο 💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liza05 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!! Είμαι η Λίζα, 29 ετών και είμαι έγκυος το πρώτο μου παιδάκι. Χθες κάναμε την αυχενική διαφάνεια (ΠΗΤ 21/3, μπεμπούλα) και αγχωθήκαμε αρκετά.. Ο γιατρός μας είπε, ότι ξεπερνάμε λίγο το όριο.. Το μήκος εμβρύου/crl είναι 69 mm και η αυχενική βγήκε 2,8 mm, ενώ το ανώτατο όριο είπε ότι είναι το 2,5. Ρινικό οστό είδαμε. Με βάση τις δικές σας μετρήσεις τι πιστεύετε;

Σου στέλνω προσωπικό μύνημα κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Riaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Έχω μια απορία, εσείς εκτός από φυλλικό παίρνετε και κάτι άλλο; 

Εγώ μπαίνω αύριο 11η εβδομαδα και αυτά που παίρνω καθημερινά είναι φυλλικό και το iofolen ( το οποίο είναι συμπλήρωμα με βιταμίνες κτλπ για εγκύους)

Εσείς;

Καλησπέρα Ρια μου εγώ παίρνω μόνο μαγνήσιο κ φυλλικό 

έκανα εξετάσεις ήταν παρά πολύ καλές κ δν χρειάζομαι κάτι άλλο προς το παρόν όλα ήταν φουλ 

γενικα επειδή θηλάζω πολυ κ έκανα αποχή από μεγάλες ομάδες τροφίμων 2 χρόνια τρώω πολύ καλά κ υγιεινά κ τσεκάρω συχνά τις τιμές μου! 
γενικότερα όμως δν είμαι κ τύπος που φορτώνω τον εαυτό μου με διαφορα εκτός κ αν τα χρειάζομαι πραγματικά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liza05 είπε:

Καλημέρα σε όλες τις μέλλουσες μανούλες!! Είμαι η Λίζα, 29 ετών και είμαι έγκυος το πρώτο μου παιδάκι. Χθες κάναμε την αυχενική διαφάνεια (ΠΗΤ 21/3, μπεμπούλα) και αγχωθήκαμε αρκετά.. Ο γιατρός μας είπε, ότι ξεπερνάμε λίγο το όριο.. Το μήκος εμβρύου/crl είναι 69 mm και η αυχενική βγήκε 2,8 mm, ενώ το ανώτατο όριο είπε ότι είναι το 2,5. Ρινικό οστό είδαμε. Με βάση τις δικές σας μετρήσεις τι πιστεύετε;

Γεια σου Λιζα καλωσήρθες με το καλό το μωράκι σου η μπεμπουλα  σου! 💜💜💜💜
να σου πω την αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή δν χρειάστηκε δεν το έψαξα για αυτές τις τιμές 

ωστοσο ο γιατρός σου τι σου είπε; Σε καθησύχασε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλημερα κοριτσι μου.... εγω παιρνω tardyferon και βιταμινη d εκτος απο φυλλικο αλλα ισως η βιταμινη σου  εχει μεσα και σιδηρο και βιταμινη d που παιρνω για παραδειγμα εγω....γιατι δεν κοιτας τι περιλαμβανει...;το λεει καπου.... δε χρειαζεται ομως να αγχωνεσαι!εξεασεις αιματολογικες εκανες;;;; μπορει να μη σου βρηκε καπου ελλειψη ...εγω ειχα χαμηλη d. αλλα tardyferon παιρνω προληπτικα.

Ναι ναι έχω κάνει αιματολογικές και βγήκαν καλές. Έχει μέσα πολλές βιταμίνες το συμπλήρωμα που μου έχει δώσει, καθώς και ω3 λιπαρά. Προσπαθώ να έχω στη διατροφή μου από όλες τις τροφές, απλά μου είπε ότι καλό είναι αυτό το διάστημα να είναι λίγο πιο ενισχυμένες οι βιταμίνες. Και για αυτό ρώτησα και εσάς κορίτσια να δω τι παίζει γενικά.☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

αααααχ κοριτσακι μου δεν εχω κανει ακομα αυχενικη ομως θα σου απαντησει καποια αλλη κοπελα που εχει κανει....ελπιζω ολα να ειναι καλα! δεν σας εξηγησε τι σημαινει να ξεπερνας λιγο το οριο;;; οπως και να εχει ευχομαι να μην ειναι τιποτα αυτο 💓

Ναι, μας είπε ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για σύνδρομο Down.. Όλα τα υπόλοιπα στοιχεία είναι μια χαρά, απλά τώρα περιμένουμε και το PAPP-A.  Μακάρι να είναι όλα καλά! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ και με το καλό το μπεμπάκι σου!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Καλησπέρα Ρια μου εγώ παίρνω μόνο μαγνήσιο κ φυλλικό 

έκανα εξετάσεις ήταν παρά πολύ καλές κ δν χρειάζομαι κάτι άλλο προς το παρόν όλα ήταν φουλ 

γενικα επειδή θηλάζω πολυ κ έκανα αποχή από μεγάλες ομάδες τροφίμων 2 χρόνια τρώω πολύ καλά κ υγιεινά κ τσεκάρω συχνά τις τιμές μου! 
γενικότερα όμως δν είμαι κ τύπος που φορτώνω τον εαυτό μου με διαφορα εκτός κ αν τα χρειάζομαι πραγματικά

 

Ωραία Χρυσά μου! Εφ όσον οι τιμές σου είναι καλές και εγώ πιστεύω πως καλά κάνεις και παίρνεις αυτά που πρέπει μόνο.

Εμένα μου έδωσε αυτο πολυβιταμινουχο που είναι για εγκυμοσύνη, χωρίς βέβαια να υπάρχει κάτι σε έλλειψη.θα τον ρωτήσω την επόμενη φορά που θα τον δω αν χρειάζεται να το συνεχίσω.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liza05 είπε:

Ναι, μας είπε ότι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες για σύνδρομο Down.. Όλα τα υπόλοιπα στοιχεία είναι μια χαρά, απλά τώρα περιμένουμε και το PAPP-A.  Μακάρι να είναι όλα καλά! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ και με το καλό το μπεμπάκι σου!!! ❤️

Καλησπέρα, εγώ δεν έχω ακόμα την  εμπειρία της αυχενικης. Σου ευχομαι η αιματολογικές σου να είναι πολύ καλές και να πέσουν οι πιθανότητες για το σύνδρομο down.🙏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Xrisa95 είπε:

Γεια σου Λιζα καλωσήρθες με το καλό το μωράκι σου η μπεμπουλα  σου! 💜💜💜💜
να σου πω την αλήθεια στην πρώτη μου εγκυμοσύνη επειδή δν χρειάστηκε δεν το έψαξα για αυτές τις τιμές 

ωστοσο ο γιατρός σου τι σου είπε; Σε καθησύχασε ; 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε σένα!! ❤️ Στην αρχή ο γιατρός ήταν κάπως και το καταλάβαμε και εμείς πριν μας το πει.. Μετά μας είπε ότι δεν θα είναι κάτι, επειδή είμαι 29. Τα υπόλοιπα στοιχεία είναι καλά. Περιμένουμε και το PAPP-A και βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Riaa είπε:

Καλησπέρα, εγώ δεν έχω ακόμα την  εμπειρία της αυχενικης. Σου ευχομαι η αιματολογικές σου να είναι πολύ καλές και να πέσουν οι πιθανότητες για το σύνδρομο down.🙏

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μακάρι!!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα!! Κι εμείς τώρα γυρίσαμε από τον έμβρυολόγο. Όλα καλά είναι στις μετρήσεις φυσιολογικά τώρα περιμένουμε να βγει αυριο η Pap-A και σε δυο εβδομάδες οι εξέταση για την κυστική ίνωση για να είμαστε 100% σίγουροι ότι το μωράκι μας είναι καλά. Μας άλλαξε ημερομηνία ΠΗΤ έχω τελικά 25/3 και μας είπε οτι η προβλεψη για το φυλο είναι αγοράκι αλλά σε ένα μήνα θα φανεί σίγουρα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε όλες! Είμαι και ‘γώ από το γκρουπ του Απρίλη, 9εβδ 2ημ και έχω την αυχενική προγραμματισμένη για 8 Οκτώβρη (ΠΗΤ για την ώρα 17 Απρίλη) 

Ηθελα να ρωτήσω που κάνατε εξέταση θρομβοφιλιας και κυστικη ίνωση? Και ποσο σας κόστισε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liza05 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι ό,τι καλύτερο και σε σένα!! ❤️ Στην αρχή ο γιατρός ήταν κάπως και το καταλάβαμε και εμείς πριν μας το πει.. Μετά μας είπε ότι δεν θα είναι κάτι, επειδή είμαι 29. Τα υπόλοιπα στοιχεία είναι καλά. Περιμένουμε και το PAPP-A και βλέπουμε..

Όντως η ηλικία που παίζει κ ρόλο είναι πολύ καλή! 
Αλλά κ αυτά κάποιες ενδείξεις είναι δν είναι σίγουρο κ συνυπολογίζεται βέβαια κ η αίματος! 
Είναι  πιθανότητες άρα μην αγχώνεσαι προκαταβολικά αν κ ξέρω είναι δύσκολο γιατί λίγο πολύ όλα αυτά μας αγχώνουν ως γονείς ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!! Κι εμείς τώρα γυρίσαμε από τον έμβρυολόγο. Όλα καλά είναι στις μετρήσεις φυσιολογικά τώρα περιμένουμε να βγει αυριο η Pap-A και σε δυο εβδομάδες οι εξέταση για την κυστική ίνωση για να είμαστε 100% σίγουροι ότι το μωράκι μας είναι καλά. Μας άλλαξε ημερομηνία ΠΗΤ έχω τελικά 25/3 και μας είπε οτι η προβλεψη για το φυλο είναι αγοράκι αλλά σε ένα μήνα θα φανεί σίγουρα!! 

Μμμ υπέροχα νέα με το καλό κ να βγουν κ οι εξετάσεις ❤️❤️❤️ Θα αλλάξω την πητ στο πινακακι θα βάλω κ φύλο κ αν αλλάξει κάτι μας λες 💙💙💙💙💙💙💙 
 

το χορτασες το μικρακι σου; Θύμισε μου λίγο συγγνώμη αλλά ξεχνάω είναι το πρώτο παιδάκι ;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Xrisa95     25/03 

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Maria mariaa 31/03

@Princess28 02/04

@Theodora12 05/04

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

 

ΠΗΤ για τις εγκυουλες Φεβρουαρίου-Μαρτίου-Απριλίου 2022❤️

@Bonbon 03/02 

@JNtina 06/02

@Nantinaki 26/02 αγόρι 👶💙

@mia2020  03/03 Κορίτσι👶💜

@geo2222 09/03 κορίτσι 👶💜, 💜ή 💙 

@Louna     15/03 κορίτσι 👶💜

@Monica 92 20/03

@Liza05     21/03  κορίτσι 👶💜

@Vasilique 24/03 αγόρι 👶💙 κορίτσι 👶💜

@Xrisa95     25/03 

@Niki5s     25/03 αγόρι 👶💙

@Evaki! 29/03

@Konstantina93 30/03

@Maria mariaa 31/03

@Princess28 02/04

@Theodora12 05/04

@Riaa   06/04

@Hailey 17/04

@Marakiii 25/04

Καλησπέρα κορίτσια.. Μόλις πήραμε τα τελικά αποτελέσματα της αυχενικής. 1/14000. Είμαστε πολύ χαρούμενοι 🤗 Την Παρασκευή μπαίνω για περίδεση ωστόσο γιατί ο τράχηλος είναι 21.4 🙏🏻 στείλτε μου θετικές σκέψεις 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Μμμ υπέροχα νέα με το καλό κ να βγουν κ οι εξετάσεις ❤️❤️❤️ Θα αλλάξω την πητ στο πινακακι θα βάλω κ φύλο κ αν αλλάξει κάτι μας λες 💙💙💙💙💙💙💙 
 

το χορτασες το μικρακι σου; Θύμισε μου λίγο συγγνώμη αλλά ξεχνάω είναι το πρώτο παιδάκι ;;;;; 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!! Εσείς πως ειστε η μικρή σου?? Ναι είναι το πρωτο μωράκι!! Αφου ηρέμησα με τις μετρήσεις κλπ και είδαμε ότι είναι καλά απλά είχα χαζέψει δεν ήθελα να τελειώσει η εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vera87 είπε:

Καλησπερα σε όλες! Είμαι και ‘γώ από το γκρουπ του Απρίλη, 9εβδ 2ημ και έχω την αυχενική προγραμματισμένη για 8 Οκτώβρη (ΠΗΤ για την ώρα 17 Απρίλη) 

Ηθελα να ρωτήσω που κάνατε εξέταση θρομβοφιλιας και κυστικη ίνωση? Και ποσο σας κόστισε?

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! Λοιπόν σχετικά με τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας φαίνονται στις αιματολογικές που μου έγραψε στην αρχή της εγκυμοσύνης η γυναικολόγος μου. Τώρα εάν υπάρχει κάτι εξιδεικευμενο δεν το γνωρίζω. Χιχιχι είναι το πρωτο και ακόμη έχω κι εγώ πολλες απορίες!! Όσο αφορά τη κυστική ίνωση σε όλα τα διαγνωστικά που ρωτήσα η τιμή ήταν 230 για πληρης κάλυψη και μπορείς να σου συνταγογράφησει ο γυναικολόγος τη μια μετάλλαξη που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ και είναι -50 ευρώ. Εγω εν τέλη την έκανα στον εμβρυολογο που μου συνέστησε η γυναικολόγος  μου μαζί με την αυχενικη και το pap-A όπου έχει πακετο τιμής και όλα μαζί μου βγήκαν πιο οικονομικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Μόλις πήραμε τα τελικά αποτελέσματα της αυχενικής. 1/14000. Είμαστε πολύ χαρούμενοι 🤗 Την Παρασκευή μπαίνω για περίδεση ωστόσο γιατί ο τράχηλος είναι 21.4 🙏🏻 στείλτε μου θετικές σκέψεις 🥰🥰

Μπράβο σας!!! Τι όμορφα νέα!!! Όλα καλά θα πάνε και με την περίδεση! ☺️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Monica 92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Μόλις πήραμε τα τελικά αποτελέσματα της αυχενικής. 1/14000. Είμαστε πολύ χαρούμενοι 🤗 Την Παρασκευή μπαίνω για περίδεση ωστόσο γιατί ο τράχηλος είναι 21.4 🙏🏻 στείλτε μου θετικές σκέψεις 🥰🥰

Καλημέρα Μονικα είναι πολύ καλά νέα αυτά της αυχενικής μπραβοοοο ❤️❤️❤️❤️
 

Θα κανεις κ την περίδεση κ όλα θα πάνε τέλεια θα το δεις ❤️ Λίγο υπομονή μόνο να γίνει κ αυτό κ να είσαι πιο ήρεμη σκέψου η περιδεση γίνεται για καλό λογο για να σε βοηθήσει κ δν είναι ξέρεις για κακό! 
σου εύχομαι ολόψυχα να απολαύσεις την εγκυμοσύνη μετά από αυτό κ να είσαι ήρεμη κ ευτυχισμένη μέχρι το τέλος ❤️❤️❤️
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!! Εσείς πως ειστε η μικρή σου?? Ναι είναι το πρωτο μωράκι!! Αφου ηρέμησα με τις μετρήσεις κλπ και είδαμε ότι είναι καλά απλά είχα χαζέψει δεν ήθελα να τελειώσει η εξέταση. 

Καλά είμαστε όλοι ευτυχώς ανάρρωσε κ η κόρη μου από την ίωση κ περνάμε σπίτι την μέρα μας κ βόλτα στο πάρκο μέχρι να γυρίσει ο άντρας μ από δουλειά! 
Αχχχχ χαζεψες ε;;; ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Έτσι είναι αυτά κ εγώ αύριο περιμένω πως κ πως! 
επειδη είναι κ το πρώτο σου μωράκι κ έχεις πιο πολύ χρόνο να το «ζήσεις», ειλικρινά να το κανεις στο έπακρο 

εγω δν έχω συνήθως χρόνο να το σκεφτώ καν το δόλιο μέσα στην κοιλιτσα  όταν αρχίσει να κλωτσάει θα μου το υπενθυμίζει 😂☺️🤪😃 στην κόρη μπυ όλη μέρα αυτήν σκεφτόμουν ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Niki5s είπε:

Καλησπέρα!! Με το καλό το μωράκι σου!! Λοιπόν σχετικά με τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας φαίνονται στις αιματολογικές που μου έγραψε στην αρχή της εγκυμοσύνης η γυναικολόγος μου. Τώρα εάν υπάρχει κάτι εξιδεικευμενο δεν το γνωρίζω. Χιχιχι είναι το πρωτο και ακόμη έχω κι εγώ πολλες απορίες!! Όσο αφορά τη κυστική ίνωση σε όλα τα διαγνωστικά που ρωτήσα η τιμή ήταν 230 για πληρης κάλυψη και μπορείς να σου συνταγογράφησει ο γυναικολόγος τη μια μετάλλαξη που καλύπτει ο ΕΟΠΥΥ και είναι -50 ευρώ. Εγω εν τέλη την έκανα στον εμβρυολογο που μου συνέστησε η γυναικολόγος  μου μαζί με την αυχενικη και το pap-A όπου έχει πακετο τιμής και όλα μαζί μου βγήκαν πιο οικονομικά. 

Ευχαριστώ πολύ! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!! Βγήκε και το PAPP-A  και οι πιθανότητες είναι 1/4000. Ο γιατρός είπε ότι το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, διότι περίμενε πολύ πιο κάτω.. Μας είπε όμως να σκεφτούμε και τον μη επεμβατικό έλεγχο.. Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις απαντήσεις σας χθες και για τις ευχές σας!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...